TENISZ!

Minden, amit nem motor hajt
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 15:14

Rocco írta:
2018.09.03. 15:09
Persze hat o sosem akarja, ha nem nyer. Es ha jobban akarna? Akkor amugy mi lenne? A flashy shotok miatt van ez a hype tenyleg? A szervajan kivul mi fegyvere van? Lassu. Alapvonalrol atlagos. Se nagy tenyeres, se jo fonak. Kurva szar fogado. Iden a 4.!!! legrosszabb fogado statja van a top100-on belul. Az hogy valaki valamiben igazan tehetseges legyen, ahhoz kurva sokoldaluan kell tehetsegesnek lennie. Nezd meg Rogerek milyen elkepesztoen sokoldaluak, es a jatek mennyi aspektusaban lognak ki a mezonybol. Bedoltok par villantos utesnek. Egy Monfils gyengebb kiadasban. Most komolyan ettol kene elajulni? Elkapta a big3-t parszor, amikor azok altalaban maguk alatt teljesitettek, o meg szetszarvalta az eletet. Ha docog a szerva kicsit, azonnal szetesik. Semmije nincs azon kivul. Egy szervabot, aki neha ut egy-egy latvanyosat. Bohoc. Es csak innentol jon az, hofy ja, amugy feje sincs hozza.
Mindene megvan hozzá, hogy jó lehessen... csak a fej, az hiányzik.
Amiket említettél, ahhoz pont fej kell, ezek a statok attól lennének jók... hogy pl FEGYELMEZETT, vagy hosszú meccsen KITARTÓ LEGYEN fejben... vagy ne legyen PÖKHENDI, TÚL LAZA fontos pontoknál... stb... ez mind a feje miatt van.

Senki nem ájult el tőle.

Van amiben jó még, és amiben a TOP10-en kívül sok játékos szar.
A félelem a másiktól... Nicky senkitől sem fél, ezt mutatja a testbeszéde is. Ellentétben sok másik pöccsel. :)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 15:15

rdaneelolivaw írta:
2018.09.03. 15:04
Rocco írta:
2018.09.03. 15:00
Es Djokovicot lattad Gaszke ellen?
Gaszké gyönyörűen teniszezik, élmény nézni (élőben láttam), de szerintem ne legyen semmiben sem mérvadó.
Nála puhábban, gyengébben senki nem üti meg a mezőnyben a labdát.
Ezt viszont egyetlen tévé sem adja vissza.

De rohadt látványos ez tény, és ügyes.
Ebből viszont erre telik.
Perdze, hogy nem mervado. De ki az, basilasvili? lol
Egyik sem az, de az egyik atgazolt az egyiken, a masik meg szettet bukott, meg szenvedett egy gaszkenal is joval kevesbe mervado jatekos ellem. Akkor Ricsi mi alapjan mondja, hogy Djoko is igy meg ugy bla? Az utolso korok alapjan egyertelmuen Nadal van a legrosszabb formaban jelenleg. Federer utolso 2 szettje zsir volt, de elotte borzalmas. Djoko szar volt fucso ellen, de sajnos javul, es hat nem akarmilxen nyar van a rohadek mogott.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 15:15


Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 15:19

rdaneelolivaw írta:
2018.09.03. 15:14

Mindene megvan hozzá, hogy jó lehessen... csak a fej, az hiányzik.
Amiket említettél, ahhoz pont fej kell, ezek a statok attól lennének jók... hogy pl FEGYELMEZETT, vagy hosszú meccsen KITARTÓ LEGYEN fejben... vagy ne legyen PÖKHENDI, TÚL LAZA fontos pontoknál... stb... ez mind a feje miatt van.

Senki nem ájult el tőle.

Van amiben jó még, és amiben a TOP10-en kívül sok játékos szar.
A félelem a másiktól... Nicky senkitől sem fél, ezt mutatja a testbeszéde is. Ellentétben sok másik pöccsel. :)
Ja, akkor a feje miatt borzalmas fogado, nincs nsgy tenyerese, jo fonakja, es azert lassu?

Jo lehetne. Ezzel egyetertek. De a hype ami korulotte van az nem errol szol. "Federeri tehetseg". Nyomorek mekkenro is azt mondja, hogy az elmult 10 ev legtehetsegesebb fiatalja. Pffffff

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 15:26

Hát nem tudom, szerintem Nicky mögött már régesrég nincs hype… vagy nem figyelem eléggé a teniszvilágot.
Pár éve még volt... de nagyon leült ez a hype. Már nincs... szerintem.

Fed, Gyo és Nad messze nem azért ilyenek mert "tehetségesek", hanem oda van rakva a játékuk mögé az a meló ami ehhez kell(ett).
Nyilván kell tehetség is, de szerintem nem több mint 5%.

5% tehetség, 10% szerencse (jó helyre született, támogatták stb... stb...), és 85% meló.
(szerintem)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.03. 15:35

Rocco írta:
2018.09.03. 15:00
Ezek az ervek ocsem...
Teged aztan nem erdekel amit masok mondanak mi? Csupan a vitaid kb feleben masoktol idezett velemenyekkel ervelsz. "Azert az, hogy xy is ezt allitja, aki koztudottan nem arrol ismert, hogy a blaaablaa, az sokat elarul."
Masreszt totalusan egybeesik a sajat velemenyemmel, amit a kommetatorok mondtam, vagy a forumokon madok lattak. Te vagy az elso kb, akitol azt a velemenyt olvasom, higy nadal jol jatszik. Baszki, nem latsz tul a w/ue staton. Es meg ha lenne vagy 50/25 vagy ilyesmi. Nyilvan az mar sokatmondo.

Meg persze, annyit jatszik csak, hogy nyerjen. :D
Igen. Kacsanov ellen is megfontoltan, kontrollaltan epp annyit jatszott, hogy nyerjen. Kontrollaltan menetelt odaig, hogy az orosz a 2-0ert adogasson. Te ezeket a faszsagokat tenyleg komolyan gondolod? Ekozott, meg akozott, hogy valaki sporolva atlagos jatekksl de siman nyer, kibaszott nagy kulonbseg van.

Es Djokovicot lattad Gaszke ellen?
Egy 32 éves Gasquet, mint mérvadó ellenfél? Djokovic megverte azt a csávót, aki ellen 12-1-es mérlege van és aki 11 éve győzte őt le egyszer és utoljára. Hova essek hanyatt? :)

Részemről úgy láttam, hogy Nadal összességében nem volt igazán komoly bajban Kacsa ellen. Egy csomószor hagyta kicsúszni az előnyt a kezéből, vezetést adott le, amit lehet sokféleképpen olvasni. Én úgy olvasom, hogy nem osztotta be rendesen a tempóját, aztán feleslegesen megnehezítette magának a saját dolgát, mert játszott annyival jobban, hogy sima három szettben is győzhessen az orosz ellen, de rendre leadta a jobb játékkal kiharcolt előnyt. Mert szinte végig előnyben volt. A második szettben háromszor brékelte Kacsát, a harmadikban TB-ben első minibrék az övé volt és a negyedik szettben is már 2-1-nél brékelt.

Felengedett a figyelme vagy csak túlságosan lazázott előnyben, nem tudom. De szerintem aki szarul/nem jól játszik, az nem hozza magát eleve olyan helyzetbe, hogy rendre ő vezessen a szettekben és tájbrékekben és a másiknak kelljen kotornia az eredmény után. Én ezt láttam és ezt tartom.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 15:44

rdaneelolivaw írta:
2018.09.03. 15:26
Hát nem tudom, szerintem Nicky mögött már régesrég nincs hype… vagy nem figyelem eléggé a teniszvilágot.
Pár éve még volt... de nagyon leült ez a hype. Már nincs... szerintem.

Fed, Gyo és Nad messze nem azért ilyenek mert "tehetségesek", hanem oda van rakva a játékuk mögé az a meló ami ehhez kell(ett).
Nyilván kell tehetség is, de szerintem nem több mint 5%.

5% tehetség, 10% szerencse (jó helyre született, támogatták stb... stb...), és 85% meló.
(szerintem)
Bocs, de ez ugy ahogy van hulyeseg szerintem. Egyreszt ezt nem lehet igy fellalitani szamokkal, de az arany az nagy hulyeseg. A legtobb dologban a legfelso kategoriaban epphogy a tehetseg szokott kulonbseget tenni..Most a Big3 tekinteteben egymas ellen hagyjuk ezt, kor, match up, aktualus forma stb. De kb hasonlo kaliberu tehetsegek, csak mas osszetetelbeb. De a sportokban altalaban ugyanazt a melot, cuccot, kajat teszik bele mind. Pont hogy a tehetseg teszi a kulonbseger. 5% tehetseg??? Ferrer egy top3as jatekos is volt, akkor arrol volt hires hogy oruletes munkat fektetett bele. Most hasonlitsd az o kepessegeit a big3hez. De lehetne sorolni. Ez mindenben igy van. Amikor valaki valamiben tehetseges, az a kisujjabol kirazza azt, ami masnsk kemeny munkaval sem.jon. Nyilvan teniszt nezve a top 100ban mindegxik tehetseges, es kisebb kulonbsegekrol beszelunk, de megvannak a kulonbsegek. Meg ez mindennel igy van. Igen, ha tehetseges vagy, legyozheted a zsenit, ha sokkal tobb es okosabb munkat fektetsz adott dologba, mint a zseni. De ha a zseni is megteszi ugyanezt, akkor veged.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 15:48

vollebak írta:
2018.09.03. 15:35
Részemről úgy láttam, hogy Nadal összességében nem volt igazán komoly bajban Kacsa ellen. Egy csomószor hagyta kicsúszni az előnyt a kezéből, vezetést adott le, amit lehet sokféleképpen olvasni. Én úgy olvasom, hogy nem osztotta be rendesen a tempóját, aztán feleslegesen megnehezítette magának a saját dolgát, mert játszott annyival jobban, hogy sima három szettben is győzhessen az orosz ellen, de rendre leadta a jobb játékkal kiharcolt előnyt. Mert szinte végig előnyben volt. A második szettben háromszor brékelte Kacsát, a harmadikban TB-ben első minibrék az övé volt és a negyedik szettben is már 2-1-nél brékelt.

Felengedett a figyelme vagy csak túlságosan lazázott előnyben, nem tudom. De szerintem aki szarul/nem jól játszik, az nem hozza magát eleve olyan helyzetbe, hogy rendre ő vezessen a szettekben és tájbrékekben és a másiknak kelljen kotornia az eredmény után. Én ezt láttam és ezt tartom.
Biztos ugyanarról a meccsről beszélünk? :D
(már nem vagyok ebben tuti biztos)

Egy ötszettes meccs ritmusa szettenként is bőven változhat, itt ezen a szaron ugye Kacsa a nyitószettet vitte, majd hármat bukott.
Összességében komoly bajban nem volt Nadal, talán a második szett végefelé. De ott akkor azért volt.
Kurva szoros meccs volt.

2:0-áról ezt símán viszi az orosz.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 15:50

vollebak írta:
2018.09.03. 15:35
Rocco írta:
2018.09.03. 15:00
Ezek az ervek ocsem...
Teged aztan nem erdekel amit masok mondanak mi? Csupan a vitaid kb feleben masoktol idezett velemenyekkel ervelsz. "Azert az, hogy xy is ezt allitja, aki koztudottan nem arrol ismert, hogy a blaaablaa, az sokat elarul."
Masreszt totalusan egybeesik a sajat velemenyemmel, amit a kommetatorok mondtam, vagy a forumokon madok lattak. Te vagy az elso kb, akitol azt a velemenyt olvasom, higy nadal jol jatszik. Baszki, nem latsz tul a w/ue staton. Es meg ha lenne vagy 50/25 vagy ilyesmi. Nyilvan az mar sokatmondo.

Meg persze, annyit jatszik csak, hogy nyerjen. :D
Igen. Kacsanov ellen is megfontoltan, kontrollaltan epp annyit jatszott, hogy nyerjen. Kontrollaltan menetelt odaig, hogy az orosz a 2-0ert adogasson. Te ezeket a faszsagokat tenyleg komolyan gondolod? Ekozott, meg akozott, hogy valaki sporolva atlagos jatekksl de siman nyer, kibaszott nagy kulonbseg van.

Es Djokovicot lattad Gaszke ellen?
Egy 32 éves Gasquet, mint mérvadó ellenfél? Djokovic megverte azt a csávót, aki ellen 12-1-es mérlege van és aki 11 éve győzte őt le egyszer és utoljára. Hova essek hanyatt? :)

Részemről úgy láttam, hogy Nadal összességében nem volt igazán komoly bajban Kacsa ellen. Egy csomószor hagyta kicsúszni az előnyt a kezéből, vezetést adott le, amit lehet sokféleképpen olvasni. Én úgy olvasom, hogy nem osztotta be rendesen a tempóját, aztán feleslegesen megnehezítette magának a saját dolgát, mert játszott annyival jobban, hogy sima három szettben is győzhessen az orosz ellen, de rendre leadta a jobb játékkal kiharcolt előnyt. Mert szinte végig előnyben volt. A második szettben háromszor brékelte Kacsát, a harmadikban TB-ben első minibrék az övé volt és a negyedik szettben is már 2-1-nél brékelt.

Felengedett a figyelme vagy csak túlságosan lazázott előnyben, nem tudom. De szerintem aki szarul/nem jól játszik, az nem hozza magát eleve olyan helyzetbe, hogy rendre ő vezessen a szettekben és tájbrékekben és a másiknak kelljen kotornia az eredmény után. Én ezt láttam és ezt tartom.
lol
Es beleestel a csapdaba. Mert Kacsa, foleg Vili az mervado, igaz? Es Djoko gazolt, nadal meg szenvedett. Gratulalok, ujfent kovetkezetes logika es erveles.



Te mirol beszelsz????? Az elso 2 szettben folyamatosan hatranybol kuszkodott nadal, folyamatosan breakhatranyban volt, es nem rajta mult hogy nem lett 2-0. Milyen elonyben lazazas b+? :D
Ne haragudj de tenyleg teljesen fogalmatlan vagx mostanaban. Ne is vitazzunk mert ehhez tenyleg nincs kedvem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 16:05

Rocco írta:
2018.09.03. 15:44
Bocs, de ez ugy ahogy van hulyeseg szerintem. Egyreszt ezt nem lehet igy fellalitani szamokkal, de az arany az nagy hulyeseg. A legtobb dologban a legfelso kategoriaban epphogy a tehetseg szokott kulonbseget tenni..Most a Big3 tekinteteben egymas ellen hagyjuk ezt, kor, match up, aktualus forma stb. De kb hasonlo kaliberu tehetsegek, csak mas osszetetelbeb. De a sportokban altalaban ugyanazt a melot, cuccot, kajat teszik bele mind. Pont hogy a tehetseg teszi a kulonbseger. 5% tehetseg??? Ferrer egy top3as jatekos is volt, akkor arrol volt hires hogy oruletes munkat fektetett bele. Most hasonlitsd az o kepessegeit a big3hez. De lehetne sorolni. Ez mindenben igy van. Amikor valaki valamiben tehetseges, az a kisujjabol kirazza azt, ami masnsk kemeny munkaval sem.jon. Nyilvan teniszt nezve a top 100ban mindegxik tehetseges, es kisebb kulonbsegekrol beszelunk, de megvannak a kulonbsegek. Meg ez mindennel igy van. Igen, ha tehetseges vagy, legyozheted a zsenit, ha sokkal tobb es okosabb munkat fektetsz adott dologba, mint a zseni. De ha a zseni is megteszi ugyanezt, akkor veged.
Nicky miatt hoztam a példát, nem a BIG3 miatt. (!!!)
A BIG3 a teniszben messze a legsikeresebb 3 versenyző, a valaha volt 3... talán még Szampraszt lehetne idevenni.
Felesleges és rossz példa.
Egyrészt mert tehetségesek, zsenik és kurva sok melót is fektettek bele... és kurva jó helyre születtek, támogatták őket stb.

Nézd már meg Nickyről mit ír a Wikipedia... 15 éves korában döntötte(döntötték el helyette?), hogy a tenisz kell mert az a jó és nem a kosár.
Bazmeg... 15 éves kor a teniszben az tudod mi? Öregkor. :)
15 évesen már hasítanod kell a korosztályodban.
Ez persze nem azt jelenti, hogy 15 éves koráig nem teniszezett, szerintem csinált az mindent... de akkor vált nyilvánvalóvá, hogy ezt akarja/akarják tolni.

Az arányok nyílván tolódhatnak egyik vagy másik irányba, Ferrernél a meló jobban befigyelt, de ha 100% az etalon. (legyen ez a BIG3)... akkor a melóval került közelebb hozzájuk. Persze, hogy kevésbé tehetségesebb mint a BIG3... de itt csak 1-3%-ról beszélek, ez nem lehet több.


Azt mondom, hogy kurva sok gyerekből lehet(ne) zseniális és sikeres teniszezőt nevelni, csak idejekorán kell elkezdeni.
És persze legyen adott ami nyilvánvaló, fizikálisan legyen alkalmas rá... legyen két keze, két lába, lehetőleg ne 160 cm legyen stb... :)
Egy gyereket még 4-5-6 éves korban rohadtul lehet formálni.

DelPo 8 éves korában kezdett teniszezni. Nadalék 5 évesen, miről beszélünk?
(ez a szerencsefaktor, a 10%) :D

A fiam focizik egyesületben, U8. (1,5 éve)
Mondjam, hogy milyen falakba ütközünk? :) Tehetséges... van rá anyagi keretünk egyelőre...
Szerintem ne akard tudni. :)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 16:16

En azert hoztam fel a Big3-t, mert gyonyoruen lehet veluk zongorazni a tehetseg jelentoseget. Azt gondolod, hogy az o esetukben ez az oka a kivalosagnak, de mas szinteken mar nincs nsgy jelentosege, meg 5%? Ne mar.
A tehetseged hatarozza meg azt a hatart, ameddig eljuthatsz, hogy mennyit hozhatsz ki magadbol. Aztan hosszu, esszeru es kemeny munkaval, tapasztalattal megprobalsz minel kozelebb erni a hataraidhoz. 5%. Ne nevettess mar. Ez nem ilyrn egyszeru, hogy van tehetseges, meg nem tehetseges, es a tehetsegesek kozt meg majd csak a befektetett munka tesz kulonbseget. Kb igy kezelitek ezt nagxon sokan..Pedig kurvara nem igy van.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 16:30

Rocco írta:
2018.09.03. 16:16
En azert hoztam fel a Big3-t, mert gyonyoruen lehet veluk zongorazni a tehetseg jelentoseget. Azt gondolod, hogy az o esetukben ez az oka a kivalosagnak, de mas szinteken mar nincs nsgy jelentosege, meg 5%? Ne mar.
A tehetseged hatarozza meg azt a hatart, ameddig eljuthatsz, hogy mennyit hozhatsz ki magadbol. Aztan hosszu, esszeru es kemeny munkaval, tapasztalattal megprobalsz minel kozelebb erni a hataraidhoz. 5%. Ne nevettess mar. Ez nem ilyrn egyszeru, hogy van tehetseges, meg nem tehetseges, es a tehetsegesek kozt meg majd csak a befektetett munka tesz kulonbseget. Kb igy kezelitek ezt nagxon sokan..Pedig kurvara nem igy van.
Félreérted az egészet.
5% tehetség, igen... a saját maga csomagjából 5%.Ami nem egyenlő a másikéval. :)

Nem értem honnan veszed azt, hogy mindenkinél ugyanaz az arány, erről nem beszéltem.
Nem is gondolom fekete-fehérnek az egészet.
De a számokat nagyjából tartom.

Ezek a gyerekek kurva tehetségesek, megkaptak minden támogatást, jó helyre születtek és idejekorán elkezdtek velük foglalkozni versenyszerűen, kockáztatva a gyerek-szülői viszonyt is. Ezt tartom.
És van mögötte a 85% meló :) amit elvégeztettek velük. És meg is csinálták.

Felfoghatod így is.
Ebben a játékban ami számít, fontossági sorrendben:
MELÓ >>>>> SZERENCSE, TÁMOGATÁS >>>>> TEHETSÉG.
Ez így elfogadható? És akkor nem írok számokat. :)

Az is probléma, hogy úgy veszed mindenki ugyanazt a melót hajlandó elvégezni, mivel azt állítod, hogy a tehetséged a meghatározó a végállomást illetően. Csakhogy ez a gyakorlatban nincs így, mert nem végzik el azt a melót. És pont itt a baj.
Innentől kezdve csak fingreszelés, hogy épp melyik hiányzik a csomagból.
Fonnyíninél melyiket írnád? :)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 18:03

Jo innentol nagyon szubjektiv, hogy melyikunk mit hogyan ert tehetseg es munka, valamint ezek aranyaval kapcsolatban. Igy elfogadhato. Ey persze, azt sosem fogjuk tudni, hogy teljesen pontosan melyik teruleten melyik ember mekkora aranyban tett hozza. De en tartom, hogy legtobb esetben vegul a tehetseg teszi a kulonbseget. Teniszben is, bar talan nem a legjobb pelda, mert ugyan kurva sokat szamot itt is, de kibaszott sokat szamit a tudas, technikai felkeszultseg es befektetett munka. Mas sportokban is, de talan nem ennyire. Szerintem pl forma 1-ben nagyobb kulonbseget tesz a tehetseg merteke. Vagy szelsoseges pelda: testepites. Nagyjabol mind ugyanazt teszik bele, hasonlo izomtomeggel rendelkeznek, megis mindig ugyanaz a par csavo nyer. Genetika/tehetseg. A muveszetekrol mar ne is beszeljunk. De az mas vilag

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 21:43

Rocco írta:
2018.09.03. 18:03
Jo innentol nagyon szubjektiv, hogy melyikunk mit hogyan ert tehetseg es munka, valamint ezek aranyaval kapcsolatban. Igy elfogadhato. Ey persze, azt sosem fogjuk tudni, hogy teljesen pontosan melyik teruleten melyik ember mekkora aranyban tett hozza. De en tartom, hogy legtobb esetben vegul a tehetseg teszi a kulonbseget. Teniszben is, bar talan nem a legjobb pelda, mert ugyan kurva sokat szamot itt is, de kibaszott sokat szamit a tudas, technikai felkeszultseg es befektetett munka. Mas sportokban is, de talan nem ennyire. Szerintem pl forma 1-ben nagyobb kulonbseget tesz a tehetseg merteke. Vagy szelsoseges pelda: testepites. Nagyjabol mind ugyanazt teszik bele, hasonlo izomtomeggel rendelkeznek, megis mindig ugyanaz a par csavo nyer. Genetika/tehetseg. A muveszetekrol mar ne is beszeljunk. De az mas vilag
Nem fogunk ezen összeveszni. :)
Csak azt tudom mondani amit látok, azt is csak magyar ob1 szinten - korosztályonként -, mert ez az ami még "előttünk" van a klubban.
Van olyan aki jár nemzetközi versenyekre, de nincs jó eredménye.

Rohadtul fontos mit akar a szülő és mennyi energiát tesz bele.
Ha komoly versenyzőt akar a fiából/lányából akkor kb nulla hétvégéje lesz, mindig, mindenhova kísérni kell a gyereket.
Óriási áldozatok kellenek időben és pénzben, valószínűleg az egyik szülő eleve nem fog melózni, vagy csak időszakonként.
Az államtól 16 éves korodig (MTSZ) nem nagyon kapsz támogatást, legfeljebb ha vannak komolyabb nemzetközi eredményeid.

Itt van olyan ob1-es, F16-os fiú, aki mögött már 600 meccs van, nemzetközikre is jár... és símán ütögetek vele.
(mondjuk a pulzusom felmegy 5 perc alatt és nem nagyon megy vissza :D, de ez állóképességi gond és ugye 45 vagyok)
Szerintem gáz, hogy technikai szinten viszonylag egy szinten van egy amatőrrel. (apja edző, tehát ő ezzel foglakozik főállásban!)
Egy jó 14 évesnek be kéne darálnia minket, minden körülmények között. Mondjuk 6:0, 6:1-re...

Szóval igen, sok múlik a szülőkön és a körítésen, szagembereken akik körbevesznek.
Több mint a tehetségen, sajnos.
Ha a szülő nem vágja az egésznek a lényegét, baszhatja a gyerek... nem lesz jó játékos.
Amúgy nem tudom megéri-e ez az egész, mert láthatóan sérül a szülő/gyerek viszony. Nem tudsz komoly játékost nevelni/neveltetni - legalábbis az esetek többségében -, hogy ne utáljon meg a gyerek. :)
Könyörtelen világ ez.

Persze ha korán, annyira akarja a gyerek akkor lehet némi mázli is.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 22:16

Ugy vitazunk, vagy beszelgetunk, hogy maximum csak erintolegesen beszelunk egyaltalan ugyanarrol a dologrol. :D
Ez igy jo.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.04. 06:57

Két kettős a rövidítésben egymás után... majd utána két ki nem kényszerített hiba sorban. :)
Ez még a mi szintünkkön is ciki lenne.

Nagyon-nagyon ciki...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.04. 07:14

mondtak mar parszor, de talan most mar tenyleg ideje szogre akasztani.
nekem is.
nem figom nezni, ahogy a 2 faszszopo romma nyeri magat egy olyan mezonyben 3x evesen, amiben nincs fiatal kihivo. mert 10 eve nincs.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.04. 08:41

Rocco írta:
2018.09.04. 07:14
mondtak mar parszor, de talan most mar tenyleg ideje szogre akasztani.
nekem is.
nem figom nezni, ahogy a 2 faszszopo romma nyeri magat egy olyan mezonyben 3x evesen, amiben nincs fiatal kihivo. mert 10 eve nincs.
Millmann a legfiatalabb a nyócban... a maga 29 évével.
Ja nem... Thiem 25. (:u

Én viszont inkább nézem... és a rodzser-meccseket nem fogom nézni.
Idén legalábbis biztosan nem. :pf03 :pf04 (:h

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.04. 08:46

Még azt is el tudom képzelni róla, hogy nem akart ezzel a mostani Gyokóval összefutni...
Sajnos róla el tudom képzelni, főleg amióta Agassi vallomását olvastam a könyvében. (direkt kikapott Chang ellen, nehogy Borissal összefusson)

Az biztos, hogy egy Nadal nem csinálna ilyen sosem, feltéve ha tényleg erről volt szó.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.04. 09:12

rdaneelolivaw írta:
2018.09.04. 08:46
Még azt is el tudom képzelni róla, hogy nem akart ezzel a mostani Gyokóval összefutni...
Sajnos róla el tudom képzelni, főleg amióta Agassi vallomását olvastam a könyvében. (direkt kikapott Chang ellen, nehogy Borissal összefusson)

Az biztos, hogy egy Nadal nem csinálna ilyen sosem, feltéve ha tényleg erről volt szó.
Máshol is pedzegetik ezt, én viszont nem értem. Mi értelme lenne? Mitől jobb egy Millmantól kikapni szándékosan, mint esetleg Djokótól "igaziból"? Ha Djoko még meg is nyeri a tornát esetleg, elmondhatná magáról, hogy a bajnok győzte le, nem más. Pszichésen ez szerintem sokkal emészthetőbb, mint direkt kikapni egy Millmantól.

Eleve nem hiszek egyébként ebben a tankingben az ő szintjükön. Szerintem 20 GS-t csak olyan mentalitással lehet nyerni, hogy meg sem fordul a fejében a tanking gondolata semmilyen okból.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.04. 09:34

vollebak írta:
2018.09.04. 09:12
Máshol is pedzegetik ezt, én viszont nem értem. Mi értelme lenne? Mitől jobb egy Millmantól kikapni szándékosan, mint esetleg Djokótól "igaziból"? Ha Djoko még meg is nyeri a tornát esetleg, elmondhatná magáról, hogy a bajnok győzte le, nem más. Pszichésen ez szerintem sokkal emészthetőbb, mint direkt kikapni egy Millmantól.

Eleve nem hiszek egyébként ebben a tankingben az ő szintjükön. Szerintem 20 GS-t csak olyan mentalitással lehet nyerni, hogy meg sem fordul a fejében a tanking gondolata semmilyen okból.
Máshol nem olvastam, de akkor ezek szerint másnak is eszébe jutott. :)
Szerintem sincs értelme ha a kvalitásait nézed, viszont eredményszinten már van.

Ugyanis 37 éves, jelenleg elég sok rekordot tart, viszont az egyik legfontosabb a GS-torna győzelem és általában a major tornák.
Szerintem egy ilyen játékos tudja belül, hogy van-e esélye ezen az USO-n vagy nincs.
Egy ilyen játékosnak csak a győzelem számít (nagyon helyesen), de az ő szempontjából a győzelem a tornagyőzelmet jelenti, nem azt, hogy még xy-t megverem aztán majd a 4. kör után hazamegyek 331e USD-vel a számlámon és az már hejj de jó lesz.
Ezeknek csak a kupa számít, semmi más.
Egy Millmann tudja, hogy nem nyeri meg a tornát eleve...

Nem tankingnak mondanám, mert nincs hova tankolni. Ez az év utolsó major tornája... mire tankolna? A LAVER Cup-ra? :)
Egyszerűen nem akar egy újabb fájó vereséget elkönyvelni az egyik legfőbb riválistól.
Hidd el, 95%-ban érzi ebben a fázisban valaki, hogy xy ellen van-e esély vagy csak haloványka... de van.
Persze esély az mindig van.

Mindenesetre bármi van, ettől még nem lesz kisebb az égés ami ma történt. :)
Csak azt állítom, hogy el tudom róla képzelni... pedig a kedvencem és szar lenne megtudni ha most igazam lenne...
Nadalról meg nem tudom elképzelni.
A cigányról meg kb mindent el tudok képzelni. (:v

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.04. 11:19

rdaneelolivaw írta:
2018.09.04. 08:46
Még azt is el tudom képzelni róla, hogy nem akart ezzel a mostani Gyokóval összefutni...
Sajnos róla el tudom képzelni, főleg amióta Agassi vallomását olvastam a könyvében. (direkt kikapott Chang ellen, nehogy Borissal összefusson)

Az biztos, hogy egy Nadal nem csinálna ilyen sosem, feltéve ha tényleg erről volt szó.
Msr hogy federerrol el tudod kepzelni? :D
Arrol, aki arrol hires hogy a legrosszabb formaiban is mi dig eljutott Djokoig nadalig, es forditva viszont joval ritkabban fordult elo? Ezt s baromsagot komolyan irod? :D
El tudom kepzelni hogy hstassal volt a teljesitmenyere, de ha belole ki lehet ezt nezni akkor nadalekbol sokkal inkabb ki lehet. Ezek szerint nem nagyon emlekszel ezekre.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.04. 15:57

A HC Fed legjobb borítása, neki ezen is vannak megmagyarázhatatlan vereségei.
Nadalnál salakon pl ilyesmikre nem emlékszem... talán a 2009-es Söd meccs volt ilyen.

Gyokónál bőven van furcsaság, Fed szintén...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.04. 16:07

fu
igen, nadal, mr excuse, mr. mto, mr terdtapasz, a feladott meccsek es kamu serulesek kiralya, o nala elkepzelhetetlen, mig Fednel, aki pont az ellentettje volt ennek egesz karrierjeben, nala a tanking joval konnyebben elkepzelheto, mert hogy rafa salakon bla fed meg hc-n bla. se fule se farka az egesznek, es figyelmen kivul hagy minden tenyt es eszervet.
szerintem en leptem innen, mind csak mondjuk itt a sajat faszsagainkat

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.05. 08:52

A szentségit, de meleg volt ez :D Öregedtem pár évet. Ez paraszthajszál volt, a kurva életbe.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt