TENISZ!

Minden, amit nem motor hajt
Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.08. 18:37

Ja, es az nem a tudasanak a becsmerlese, ha azt mondom, adott meccsen, vagy meccseken nem jatszott jol valaki, es nem neki kellett volna nyernie.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.09.08. 18:49

Rocco írta:
2018.09.08. 18:31
Bandee írta:
2018.09.08. 17:27
Tolem nemigen olvastal itt olyat, hogy barkire aki az f1 tagja most vagy a multban, degradalo jelzot nyomjak ami a tudasat vagy a hozzaallasat illeti. Egy szoval olyannal kapcsolatban nem nyilvanitok velemenyt, aminek eldontese nem az en tisztem es kurvara fogalmam sem lehet rola melyik milyen. Elkepzelheto, hogy olykor elvetettem a sulykot,de azert alapvetoen igy gondolom. A viselt dolgaikkal kapcsolatban van velemenyem amit latok es valamennyire erzek.

Csak nyomjatok nyugodtan, egyszeruen beleolvasok ebbe a topikba mondjuk havonta es csak azt latom, hogy a ge.. i Nadal igy, a cigany fasz amugy stb-stb. Csak a svajci a faszagyerek. Nem is nezem, max elvetve a teniszt de mar herotom van a csavotol es kesztetest erzek ellene szurkolni, ha csak latensen is. :) kb. Mint a nemet valogatott, 40 eve hallgatom, hogy be kell szarni toluk.

Ennyi.

De ne foglalkozzatok vele mit pofazok, toljatok csak! Reggel ez kikivankozott, ennyi az egesz nem erdekes

Ja es nem kifrjezetten neked szolt, ugyanugy igaz ez Danira is sot lehet ram is. Felesleges magadra venni
De magamra veszem.
Sorold legy szives a degradalo jelzoket, amit pl nadal hozaallasaval es a tudasaval kapcsolatban felhoztam. hajra. Latni akarom, kulonben nagyon mellelottel. Ilyen jelzoket, hogy kocsog, meg fasz, toled is latni olyan versenyzokkel kapcoslatban, akiket nem kedvelsz a forma1-ben. Ne mondd, hogy nem, mert tobb iylenre emlekszem. Innentol megint nem ertem, mire fel a felhaborodas, meg a kettos merce. Igen, par fokkal durvabban fogalmazok, es vehemensebben, ez teny, de ez min valtoztat? Tudasat tekintve mindig a valaha volt egyik legnagyobbjakent emlegettem nadalt, akinek mellesleg utalom a stilusat, a vislekedeset, es a sokszor sportszerutlen megnyilvanulasait. De en nem mondtam, hogy ettol meg nem kedvelheto, vagy probaltam meggyozni valakit, hogy ne kedvelje. Nagyon is meg tudom erteni, hogy miert szeretik sokan. En egyszeruen csak elmondom a velemenyem, ha valami felbasz 1-1 tornan. Azt sem sulykoltam soha, hogy Federer a fasza gyerek, es csak neki lehet szurkolni. De tudhatnad, hogy milyen a szurkolo erzelem vilaga. Nyilvan az ellenfelet, aki sok borsot tort az orrod ala, raadasul alapvetoen sem kedveled, szelosesegesebben fogod megitelni. Ez nem egyenlo azzal, hogy en az "erkolcsos szorgalmas magyar" barmikor is leneztem volna a tudasat, vagy a hozzaallasat. Egy nulla szar senki vagyok en ekkora tehetsegekhez kepest. De nekunk annyi marad, hogy nezzuk oket, es velemenyezzuk. Ha nem neznenk, ok sem lennenek sehol. Nem szent egyik sem, hogy egy 20 tagu forumon ne kritizalhatnam a kritizalhato dolgait. Es lehet nem egyeterteni velem, nyugodtan, de senki ne adjona szamba olyat, ami nincs.

Es igen, azert is szeretem Federert, a teniszen kivul, mert nincsenek iylen gusztustalan huzasai, mitn pl. Nadalnak meg Djokovicnak. Soha 1 meccset sem adott fel, vagy hivatkozott kamus serulesekre, vagy zavarta meg az ellenfelet kamu apolasokkal, mint a masik 2 tobbszor is. Nadal folyamatosan sajnaltatja magat, ezer eves kamu, vagy nem kamu serulesekre hivatkozik a mai napig, hogy azert nem nyert. Djokovic elso eveirol ne is beszeljunk. Federer nem hogy nem erre fogja a veresegeit, de akkor sem ismeri el, hogy problemaja van, mikor kb tenyleg van. Epp most nyilatkozott egy kozeli ismerose, hogy a mostani meccsen nem csak a meleg miatt utott rekord mennyisegu hibat, es nezett ki olyan szarul, es ajult el majdnem, hanem mert beteg is volt. Elhallgatta, az ellenfelet dicserte. Tavaly is ez volt. Serult hattal ment, midnenki latta. Csak utolag ismerte be, hogy nem votl 100-as. Sosem fogja erre, mint nadal. Nadal kb csak akkor veszit, ha serult... Igen, baszottul fel tud baszni ezzel. Ennek, es a szamomra szornyu jatekstilusanak semmi koze a szorgalmahoz, a tudasahoz, az eredmenyeihez. Es igen, mivel mindezek mellett meg Federer szurkerkent evekkel ezelott rengeteg borsot is tort az orrom ala, mindig ellene szurkolok.
Csak nagy hirtelenjeben:

Semmi keresnivaloja nem is volt mar itt, reg ki kellett volna kapnia. 32 eves, tolja a salakos jatekot meg az iparos melot kemeny palyan,

De leszarom en Nadalt meg Federert pusztan zavart, hogy azt ovasom a teszemazt 1000 elvonalbeli teniszezo kozul az 5. Legjobbrol (nem tudom hanyadik csak tippetem), hogy nem volt mar helye a tornan. Gondolom ha ott vilt vagy meghivtak, befizette magat akkor helye van ott.

Ez olyan, mint pl. bena fasz a Grozsan mi a fasznak van a mezonyben. Mert kapnank tole egy koron kettot talicskaval is, forma autoban harmat, azert van ott. Es meg szamos oka lehet, amirol nekunk itt halvany fingunk nem is lehet

Igen, Verstappent, Alonsot, Schumachert sosem szerettem egy budos turho parasztnak tartom oket sot gecik is, de ettol meg kivalo pilotanak tartom oket es helyik volt/van az f1 mezonyeben SAJNOS ilyen emberekkent is. Sot lehet ez kell hozza igazan

Ja Verstappen meg picsaszaju is szerintem de hat ez van. :)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.08. 19:12

Na, akkor itt a nagy felreertes. Ezen a konkret tornan nem volt "MAR" keresnivaloja a teljesitmenye miatt. Illetve az elodontoben. Es nem azert, mert nem kellett volna meghivni. :D
Nem jatszott jol, es mar a harmadik korben kikapott volna, ha az agyhalott fiatal orosz nem parazza el azt a par fontos labdat. Utana kinlodott egy nagyon konnyunek igerkezo ellenfel ellen is, aztan a negyeddontoben szinten egy olyan meccset nyert meg, 1-2 pont hijan, amit az ellenfel a mentalis gyengesegeinek koszonhetoen bukott el. Ez akkor is bosszanto, ha ez is a jatek resze. Nem jatszott jol. (Ezt igy kell erteni. Nem nagyon ertem, hofgy lehetett ezt ugy erteni, hogy szerintem alapvetoen a vilagelosenek semmi keresnivaloja egy iylen versenyen.)
Ez miatt is serult meg, mert ketszer annyi idot toltott palyan, mint kellett volna. 32 eves, nem birja mar ugy a teste sem, es tovabbra is 4-5 oras meccseken erolkodik, sokszor oylan stilusban, amit salakos palyan szoktak jatszani, inkabb vedekezos, iparos, masikat lefarasztos, izzadt, kuszkodos gyozelmek. Ha valaki iylen stilusban jatszik eveken at, kemeny palyan is, annak a teste neha be fog szarni. De most ot kell sajnalni, meg pechkent elkonyvelni. hat nem pech. Szo szerint megdolgozott erte, hogy beszarjon a laba. Es itt jon kepbe, hogy 32 eves. Ennyi idosen ezt egyre nehezebben toleralja a test, plane 1000 akarhany lejatszott meccsel a hata mogott. Erre utaltam ezzel. Es ha nezned a teniszt, akkor te is igy ertetted volna. ERtheto, hogy a stilusom miatt konnyu felreerteni, ha nem vagy kepben ezekkel a dolgokkal. De hidd el, hogy alapvetoen a tudasat, es sok mas kivalo tulajdonsagat nem szoktam becsmerelni. Sok dolognak viszont eleg szubjektiv a megitelese alapbol is, azokon barmeddig lehet vitazni, es szoktunk is.


Es hat nyilvan kisse elfogult is lehetek nadallal szemben sokszor, negativ iranyban, leven hogy Federer szurkolo vagyok. Ez valahol termeszetes.
Es a turelmem sajnos gyorsan elfogy, ha pl Vollebak atmegy fanbojba, es ugy ertelmezi az adott meccseket, mintha nem is ugyanazt lattuk volna. Vagy mintha o nem is latta volna. Pl a kacsanov elleni meccset vagy nem is latta, vagy kepzelodott, mert kb pont forduitva melekezett, hogy kinek a kezeben volt az elso 2 szett, es ki adott le vezetest folyamatiosan. Ilyenkor azert nem nagyon van turelmem, es bunko vagyok.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.08. 19:51

rdaneelolivaw írta:
2018.09.08. 18:27
Roccónak vannak jó meglátásai a teniszről, elég sokat néz(het)i. :)

Atlagos nezo vagyok, raadasul nem is jatszom, szoval sok aspektusbol nem is latok dolgokat. Gondolok itt a technikara elsosorban.

Nezni sem nezem olyan sokat. Inkabb sokat olvasgatok rola.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.08. 20:01

Rocco írta:
2018.09.08. 19:51
Atlagos nezo vagyok, raadasul nem is jatszom, szoval sok aspektusbol nem is latok dolgokat. Gondolok itt a technikara elsosorban.

Nezni sem nezem olyan sokat. Inkabb sokat olvasgatok rola.
Tudod milyen az átlagos néző?
Pl a szomszédom.
"Federer lusta" mert nem megy el a labdákért, ezért jobban szereti Nadalt. :)

Na... ő egy átlagos néző. :)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.08. 20:23

rdaneelolivaw írta:
2018.09.08. 20:01
Rocco írta:
2018.09.08. 19:51
Atlagos nezo vagyok, raadasul nem is jatszom, szoval sok aspektusbol nem is latok dolgokat. Gondolok itt a technikara elsosorban.

Nezni sem nezem olyan sokat. Inkabb sokat olvasgatok rola.
Tudod milyen az átlagos néző?
Pl a szomszédom.
"Federer lusta" mert nem megy el a labdákért, ezért jobban szereti Nadalt. :)

Na... ő egy átlagos néző. :)
Jo, ennel azert alaposabbak vagyunk, ez teny. :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.08. 21:18

Bandee írta:
2018.09.08. 18:49
Csak nagy hirtelenjeben:

Semmi keresnivaloja nem is volt mar itt, reg ki kellett volna kapnia. 32 eves, tolja a salakos jatekot meg az iparos melot kemeny palyan,

De leszarom en Nadalt meg Federert pusztan zavart, hogy azt ovasom a teszemazt 1000 elvonalbeli teniszezo kozul az 5. Legjobbrol (nem tudom hanyadik csak tippetem), hogy nem volt mar helye a tornan. Gondolom ha ott vilt vagy meghivtak, befizette magat akkor helye van ott.

Ez olyan, mint pl. bena fasz a Grozsan mi a fasznak van a mezonyben. Mert ...
Nadal világelső, Federer pedig a 2. az ATP-ranglistán.
Tehát a pillanatnyilag két legjobb játékosról beszélünk. :)

Bonyolult a dolog.
Ha egészséges valaki akkor többnyire indul egy GS-tornán, amiből évente csak 4db van (AUS, Garros, Wimby és USO)... viszont most már azt is büntetik ha vállalod a játékot (tehát mondjuk top 100-asként ott vagy a főtáblán a 128 között) és nem játszod le egy egyértelmű, korábbi sérülés miatt az első meccsedet.

GS-versenyen ha az első körben kikapsz, cca 8-9 millát kapsz forintban és sokan csak erre utaztak... :) Ennek most vége.
Versenyenként előfordult, hogy odaálltak sérülten csak hogy elvigyék ezt az első körös pénzdíjat.
Ha még a sorsolás idején visszalépsz akkor betesznek egy Lucky loosert a kvaliból - feltéve ha még nem repült mindenki haza mert sajnos már ilyen is volt. :D... szóval megy az "LL" a visszalépő főtáblás helyére és osztoznak(!!!) az első körös pénzdíjon.
Ezért most már egy kicsit mindenki érdekelt abban, hogy ne kummantson sérülten, hanem szépen adja át egy egészséges játékosnak a helyét.
Ez volt az egyik mostanában életbe lépő változtatás.

Az ATP-listán a top100-nak eleve bérelt helye van bármelyik GS-tornán, van még kb 16-18 kvalis és 6-8 szabadkártyásnak hely.
A kvalis helyekért 3 kört kell menni, tehát aki innen akarja a kupát megszerezni annak 10 meccset kell abszolválnia győztesen.

Egyébként nyilván nevezni kell. :)

Egy világelsőnek, sőt inkább azt mondanám, hogy a top10-nek minden rangos versenyen ott a helye.
Viszont ha nem egészségesek, rájuk is ugyanaz a szabály vonatkozik mint a többiekre. Tehát ha nem lép vissza a nevezéstől időben akkor büntit fog kapni, hiszen nem lehet a nézőkkel kibaszni, hogy a megvásárolt jegyekkel nem látnak majd meccset. :o

A serve-clock szabályt viszont egyértelműen Nadalnak és Gyokovicsnak köszönhetjük, és nyilván most ezt nem pozitív értelemben értem.

Abban igaza van Rokkónak, hogy már a kacsa-meccs után vissza kellett volna lépnie a spanyolnak.
Teljesen feleslegesen kockáztatja az egészségét, ráadásul így kérdéses az év vége felé még az a pár torna ami hátravan. Szerintem AUS-ig nem látjuk őt.
Csak ugye ott lebeg előtte a cél, a 18-dik GS-trófea. Ha az idén meglenne akkor nagyon nagyot lépne előre. Mert lőtávolban lenne a (20).
Persze így nincs meg, és sokkal nehezebb lesz mert nem látom azt, hogy az RG-n kívül mi az ami még biztosan meglehet neki, szerintem kb semmi.
RG-t meg nem fog nyerni még hármat, erre pénzt is tennék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rdaneelolivaw 2018.09.08. 21:25-kor.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.08. 21:21

Amiben viszont egyértelműen tévedtem pár éve az az, hogy Nadal játékát nem lehet átalakítani, vagy legalábbis nem annyira mint Fed-ét.
Kibaszott, bebaszott jól átalakították a játékát és elég hamar.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.08. 21:33

Abban is igaza van Roccónak, hogy Nadal szeret a sérüléseivel pszichikai hadviselést játszani.
Rengetegszer játszott sérülten, rengeteg MTO, öltözőbe kimenetel fűződik a nevéhez.

Tegnap nagy dolog volt a tipp DelPo-nak, hogy kérjen challenge-t, ez óriási.
Viszont a bíróval összezördült a spanyol és a mondata elején elejtette, hogy "egyébként fel fogom adni meccset, úgyhogy..."
Ez baromira nem szép, mert az ellenfél hallja és ennek megfelelően sakkozik (akár előre) is az agyában.

Szerencsére az argentint ez nem zökkentette ki, de pl Wawrinkától el tudott venni egy szettet így az AUS döntőjében 2014-ben.
Ott is egyértelmű volt, hogy nem tud játszani normálisan.

Éveken keresztül a legnagyobb időhúzó volt Gyokoviccsal együtt... szóval számomra bármit is csinál ez a kettő, sosem fogják Fedet utolérni.
Gyoko csinált olyat is az egyik legjobb évében, hogy elment Párizsba az 1000-es tornára és direkt kiesett az első körben.
De ott volt a tornán, mert ha minden mastersen ott vagy, akkor a világelső kap valami 1,5 - 2 millás bónuszt dollárban. :)
Féderer a büdös életben nem csinált még csak hasonlót sem.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.08. 21:58

"Abban igaza van Rokkónak, hogy már a kacsa-meccs után vissza kellett volna lépnie a spanyolnak."

Ezt en igy nem allitottam. Egyaltalan. Csak azt, hogy nem a semmibol jott a serules, es ugyan allat nem vagyok, szoval orulni nem orultem annal, hogy nem tudta vegigjatszani a meccset, de sajnalni sem tudom, mert nagyon kicsinalta magat, es nem ment neki jol iden ezen a tornan, inkabb kiszenvedte a meccseket. Mondjuk ezt sokszor eljatszotta mar hc-n, meg fuvon, Sok kuzdos meccse volt mindig is, ahol konnyeden kieshetett volna, de itt most sorozatban kapott nagyon durva terhelest. Es ja, rohadtul bosszantott egesz heten, hogy mindig behuzza valahogy. :D Fostam hogy megszerzi a 18.-at.

Egyebkent tenyleg alakitottak a jatekan, el kell ismernem, hogy olykor mar kifejezetten elvezheto tud lenni szamomra is. Na nem az idei Us Openen, de pl Wimbiben abban az elodontoben szimpatikusabb teniszt jatszott a 2. szettol, mint Djokovic.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.09. 07:14

Nekem ez hiányzik az ATP tourról, ami ma történt a női döntőben.
Egy 20 éves nyer.

Mikor volt ilyen a férfiaknál? 2008, 2009?

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.09. 13:56

rdaneelolivaw írta:
2018.09.09. 07:14
Nekem ez hiányzik az ATP tourról, ami ma történt a női döntőben.
Egy 20 éves nyer.

Mikor volt ilyen a férfiaknál? 2008, 2009?
Lattad mekkora botranyt csinalt az a szarkupac megint? :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.09. 20:52

Rocco írta:
2018.09.09. 13:56
Lattad mekkora botranyt csinalt az a szarkupac megint? :D
Méltatlan volt ez egy ekkora bajnoktól.
Ráadásul úgy, hogyy egyértelműek voltak a "coaching" jelei, szerintem a bíró még csak nem is tévedett.
De ha mégis téved a bíró, akkor is el kell fogadni mert nem fogják megváltoztatni a döntést.
Maximum arra van lehetőség, hogy az OUT-ra kikérd a sólyomszemet, és akkor azt a bírónak kell elfogadni. :)

De ha csalás miatt megint a bíró???
Amúgy vicc mert a csalás miatt csak figyelmeztetést kapott, az ütőtörés miatt 1 pont levonást, a bírói pocskondiázás és személyeskedés miatt pedig egy game elvételt. (és az sem break volt)

Megértem, hogy nehéz feldolgozni, de ha belemész egy adok-kapokba a bíróval csak szarul jöhetsz ki.

Ez már 1000x bebizonyosodott.

Szerk.: most olvasom, hogy 13 000 font büntetést kapott Williams a döntőben mutatott viccelődéseiért.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.09.10. 13:30

Rocco írta:
2018.09.08. 19:12
Na, akkor itt a nagy felreertes. Ezen a konkret tornan nem volt "MAR" keresnivaloja a teljesitmenye miatt. Illetve az elodontoben. Es nem azert, mert nem kellett volna meghivni. :D
Nem jatszott jol, es mar a harmadik korben kikapott volna, ha az agyhalott fiatal orosz nem parazza el azt a par fontos labdat. Utana kinlodott egy nagyon konnyunek igerkezo ellenfel ellen is, aztan a negyeddontoben szinten egy olyan meccset nyert meg, 1-2 pont hijan, amit az ellenfel a mentalis gyengesegeinek koszonhetoen bukott el. Ez akkor is bosszanto, ha ez is a jatek resze. Nem jatszott jol. (Ezt igy kell erteni. Nem nagyon ertem, hofgy lehetett ezt ugy erteni, hogy szerintem alapvetoen a vilagelosenek semmi keresnivaloja egy iylen versenyen.)
Ez miatt is serult meg, mert ketszer annyi idot toltott palyan, mint kellett volna. 32 eves, nem birja mar ugy a teste sem, es tovabbra is 4-5 oras meccseken erolkodik, sokszor oylan stilusban, amit salakos palyan szoktak jatszani, inkabb vedekezos, iparos, masikat lefarasztos, izzadt, kuszkodos gyozelmek. Ha valaki iylen stilusban jatszik eveken at, kemeny palyan is, annak a teste neha be fog szarni. De most ot kell sajnalni, meg pechkent elkonyvelni. hat nem pech. Szo szerint megdolgozott erte, hogy beszarjon a laba. Es itt jon kepbe, hogy 32 eves. Ennyi idosen ezt egyre nehezebben toleralja a test, plane 1000 akarhany lejatszott meccsel a hata mogott. Erre utaltam ezzel. Es ha nezned a teniszt, akkor te is igy ertetted volna. ERtheto, hogy a stilusom miatt konnyu felreerteni, ha nem vagy kepben ezekkel a dolgokkal. De hidd el, hogy alapvetoen a tudasat, es sok mas kivalo tulajdonsagat nem szoktam becsmerelni. Sok dolognak viszont eleg szubjektiv a megitelese alapbol is, azokon barmeddig lehet vitazni, es szoktunk is.


Es hat nyilvan kisse elfogult is lehetek nadallal szemben sokszor, negativ iranyban, leven hogy Federer szurkolo vagyok. Ez valahol termeszetes.
Es a turelmem sajnos gyorsan elfogy, ha pl Vollebak atmegy fanbojba, es ugy ertelmezi az adott meccseket, mintha nem is ugyanazt lattuk volna. Vagy mintha o nem is latta volna. Pl a kacsanov elleni meccset vagy nem is latta, vagy kepzelodott, mert kb pont forduitva melekezett, hogy kinek a kezeben volt az elso 2 szett, es ki adott le vezetest folyamatiosan. Ilyenkor azert nem nagyon van turelmem, es bunko vagyok.
AKkor félreértettem :) Máshogyan értelmeztem. (:o

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.11. 08:22

Ricsi, mi a véleményed erről a serena-esetről?
Kurvára érdekelne. :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.14. 08:36

rdaneelolivaw írta:
2018.09.11. 08:22
Ricsi, mi a véleményed erről a serena-esetről?
Kurvára érdekelne. :)
Ha egy szóval kéne jellemeznem: gyalázatos.

Ráadásul nem is az első ilyen esete volt. Állandóak voltak körülötte a balhék mindig is. A 2009-es Clijsters elleni elődöntőben egy vonalbírót fenyegetett meg egy jogos lábhiba bemondásáért, hogy megöli, le is léptették érte (btw, most is simán megtehette volna Ramos a harmadik violation után, Williams még olcsón úszta meg, hogy csak egy gémet vettek el tőle). Ott meg még volt pofája azt hazudni a székbírónak, hogy nem fenyegette meg a nőt, közben a közönségből meg lehet hallani, ahogy bekiabálnak az első sorokban, a vonalbíró mögött ülők, hogy "yeah, you did!".

Akkor is az volt, mint most vasárnap: le lett játszva a pályáról és nem maradt a kezében más fegyver, csak cirkuszolni, ezzel megpróbálva kibillenteni az ellenfelét. Hálistennek Osaka fantasztikusan erős maradt végig mentálisan a meccs során, simán kiszerválta a végét és győzött. Nagyon drukkoltam neki. Utána meg még volt képe ennek a tróger bully-nak csitítgatni a füttyögő, fújoló 24 000 bunkó New York-it, akiket ő maga hergelt fel az egész műsorával.

Ramos tökéletesen, hiba nélkül csinált mindent, betűre pontosan betartva a szabályokat. A nyalonc amerikai média meg nekiállt kritizálni, hogy nem kezdte el magyarázni a szabályokat a hülye picsának a coaching violation után, hogy tudniillik ez nem azt jelenti, hogy a megbüntetett játékos csal, hanem azt, hogy ha mutogat az edző, akkor a játékos kap érte büntetést. Ha megteszi, akkor meg jött volna az, hogy tessék, Szerénke feminista harciaskodása teljesen megalapozott, mert ennyire hülyének néz egy 23-szoros GS-bajnokot, hogy kocanézők számára is egyértelmű szabályokat áll neki a szájába rágni. Így is előkerült minden, hogy ő anya meg nő, csak azért büntetik. Még jó, hogy Osaka is fekete, különben jött volna az is Williamstől, hogy a bőrszíne miatt is diszkriminálják.

Kit érdekel, hogy anya? Mikor hivatkozott erre bárki más, férfi vagy női teniszező? Mi köze ennek egy teniszmeccshez? Mit nem lehet megérteni azon, hogy teljesen mindegy, hogy látta-e a coachingot vagy sem, violation jár érte, ha a bíró meglátja, hogy mutogat az edzője? Mivel a játékost szankcionálhatja csak a bíró, az edzőt nem, ezért az edző és a játékos közös felelőssége, hogy az edző ne mutogasson, ne jelezzen semmit. Mellesleg épp Ramos az, aki aztán szívfájdalom nélkül bemondja a coaching violationt, akárkiről is legyen szó. Az idei Garros negyeddöntőjében is kiosztott egyet-egyet Djokónak és Cecchinatónak is. Már csak emiatt is bukó volt Szerényke hisztije, ha már azt nem volt képes felfogni, hogy a szabály nem úgy szól, hogy ha látja a coachingot a játékos, csak akkor büntet érte a bíró.

Az meg, hogy férfit még nem büntettek olyanért, hogy letolvajozta a bírót, legfeljebb azért igaz, mert még senki sem mondott ilyet egy bírónak - se nő, se férfi. Ramosszal percekig ordibált a némber, aki nem szólt semmit (btw amikor próbált, akkor is odavágta neki a picsa, hogy don't talk to me, úgyhogy ennyit arról, hogy nem próbált meg beszélni Szerénykével, mielőtt kiosztotta a harmadik violationt), amikor viszont hazugnak és tolvajnak nevezte, azonnal jött a verbal abuse violation. Nagyon helyesen, mert feketén-fehéren le van írva a szabálykönyvben, hogy a bíró tekintélyét és integritását tilos megkérdőjelezni és tilos a bíró személyét akármilyen degradálással illetni. Ahogy ez akármilyen sportban ugyanígy tilos és ugyanígy azonnali retorziót von maga után.

Nem is kell több szót fecsérelni erre. Williams szégyenletesen viselkedett, mert hülyére verte egy 20 éves kislány, csodálatos játékot és fantasztikus mentális erőt bemutatva. Erre csak annyit tudott felmutatni a bully némber, hogy óriási balhét kavart, hogy az este róla szóljon mégis, ha már győzni nem tudott. Érezte ezt pontosan, hogy akármivel próbálkozik a pályán, ronggyá fogja verni Osaka, úgyhogy aljas eszközökhöz folyamodott a tenisz helyett. Szegény japán kislánynak élete legszebb estéjének és legnagyobb sikerének kellett volna lennie a szombatnak, erre a médiában csak lábjegyzet a győzelme Williams balhéja miatt. Ráadásul az agyhalott femináci Billie Jean King is egyből beállt csápolni Williams mögé, már csak ő hiányzott. De legalább Navratilova helyretette Szerénykét a New York Timesban megjelent írásában.

Szóval szégyen ez az egész, de meglepődni nem lepődtem meg. Williamset maga szerint állandóan meghurcolják, elnyomják, megvetik, mert fekete nő. Mindezt úgy képes előadni, hogy a valaha volt legsikeresebb, legismertebb, legnépszerűbb és leggazdagabb női sportoló. Milyen érdekes, hogy a nővére sosem érezte magát fekete nőként elnyomva és sosem cirkuszolt ilyen gyalázatos módon és fals indokokkal. Mindig is sokkal szimpatikusabb volt Venus, nagyon kedveltem őt a profi karrierje kezdete óta. Össze sem lehet hasonlítani, mennyivel nemesebb, érettebb személyiség, mint a húga, árad belőle a fegyelmezett tartás és a sport iránti alázat. Rendkívül érdekes, hogy hogyan lehet két testvér ennyire élesen különböző személyiségű.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.14. 15:08

Kösz... hát nagyjából erről van szó. :)
Egyetértünk.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.10.12. 15:19

Rafa Nadal a helyszínen segített a mallorcai áradások károsultjainak...
(:p
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.10.15. 17:12

Visszajött a djokovic-éra, ez már tisztán látszik.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.11.05. 14:39

Végre van egy másik fiatal győztes is, komoly tornán. :)

Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.11.05. 14:48

Tiszta Sampras a feje:)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.11.05. 14:58

Bandee írta:
2018.11.05. 14:48
Tiszta Sampras a feje:)
Hát... :)
Sampras apja spártai születésű, anyja lengyel zsidó származású.
Kacsanov elvileg örmény. (orosz)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.11.13. 22:50

A barátnőm kint van épp Londonban a vébén. Alig várta, hogy lássa Rogert élőben, erre készült hónapok óta :)

A Maestro kékben, ma este Thiem ellen:

Kép
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.11.14. 21:25

vollebak írta:
2018.11.13. 22:50
A barátnőm kint van épp Londonban a vébén. Alig várta, hogy lássa Rogert élőben, erre készült hónapok óta :)

A Maestro kékben, ma este Thiem ellen:
Mi jövőre tervezzük, hogy megnézzük valahol.
Az edzőm Párizsban volt most kint a MASTERSEN, ott elkapta Nishi ellen.

Érdekes amúgy amit mondott róla, szerinte nem közvetlen a közönséggel. Djoko meg pozitív csalódás neki. (:v

Azt mondta, hogy nagyon nagyon takarékos teniszt játszik Roger, és nem csodálkozna ha még 3-4 évig játszana.
A legeslegelső adandó alkalommal szöget üt, irgalmatalanul nyomja az ellenfelet, mindig támad.
Ami még érdekes, azt mondta, hogy akkorát basz a labdába amit csak kevesen még a fiatalok közül is. (:v
Nishikori csak egy "bábu" volt, az akkori meccsen.

Most pedig visszavágott. :)
Hogy aztán 2 nappal később kapjon egy Andersontól egy 6:0, 6:1-et. (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.11.14. 21:42

rdaneelolivaw írta:
2018.11.14. 21:25
vollebak írta:
2018.11.13. 22:50
A barátnőm kint van épp Londonban a vébén. Alig várta, hogy lássa Rogert élőben, erre készült hónapok óta :)

A Maestro kékben, ma este Thiem ellen:
Mi jövőre tervezzük, hogy megnézzük valahol.
Az edzőm Párizsban volt most kint a MASTERSEN, ott elkapta Nishi ellen.

Érdekes amúgy amit mondott róla, szerinte nem közvetlen a közönséggel. Djoko meg pozitív csalódás neki. (:v

Azt mondta, hogy nagyon nagyon takarékos teniszt játszik Roger, és nem csodálkozna ha még 3-4 évig játszana.
A legeslegelső adandó alkalommal szöget üt, irgalmatalanul nyomja az ellenfelet, mindig támad.
Ami még érdekes, azt mondta, hogy akkorát basz a labdába amit csak kevesen még a fiatalok közül is. (:v
Nishikori csak egy "bábu" volt, az akkori meccsen.

Most pedig visszavágott. :)
Hogy aztán 2 nappal később kapjon egy Andersontól egy 6:0, 6:1-et. (:u
Azt a tegnapi Anderson-Nishikori meccset is látta a lány, meg a mai kettőre is kiment. Direkt így utazott ki, hogy két nap alatt lásson négy meccset, így mind a nyolc indulót legalább egyszer. Irigylem nagyon, életre szóló élmény azért egy ilyen sportesemény élőben.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt