TENISZ!

Minden, amit nem motor hajt
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.03.18. 10:24

Nagyon várom. Carlos lenyűgöző, akármi lesz, hétfőtől 15. a világranglistán. Tényleg olyan, mintha Nadal a fiatal énjével játszana (bár nem a játék képét tekintve, ezt megbeszéltük a múltkor, csak maga az egész kiállása, attitűdje nagyon nadalos). Nadal nem játszik jól, csak annyira, hogy a hasznavehetetlen nextgennyet kicsapja vele, szóval nem lepődnék meg, ha Carlos lemosná. Nyilván azért drukkolni nem fogok ennek, de ha már kikap valakitől idén, és megszakad a 19-0, akkor Carlostól fájna a legkevésbé :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.03.18. 10:30

Közben Djokovic mélyebbre süllyed a mentális mocsárba. Most valami bosnyák energiapiramishoz zarándokolt el, ahol másik univerzumokkal beszélget, vagy mi a fasz.

Totál elborult az agya.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.03.18. 14:25

vollebak írta:
2022.03.18. 10:30
Közben Djokovic mélyebbre süllyed a mentális mocsárba. Most valami bosnyák energiapiramishoz zarándokolt el, ahol másik univerzumokkal beszélget, vagy mi a fasz.

Totál elborult az agya.
Király! :D

És a bosnyák Indiana Jones-szal beszélgettek. :D :D
Amúgy ez egy fasza régészeti lelet, de azért nem kéne dimenziókat belelátni.

Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.03.18. 14:30

vollebak írta:
2022.03.18. 10:24
Nagyon várom. Carlos lenyűgöző, akármi lesz, hétfőtől 15. a világranglistán. Tényleg olyan, mintha Nadal a fiatal énjével játszana (bár nem a játék képét tekintve, ezt megbeszéltük a múltkor, csak maga az egész kiállása, attitűdje nagyon nadalos). Nadal nem játszik jól, csak annyira, hogy a hasznavehetetlen nextgennyet kicsapja vele, szóval nem lepődnék meg, ha Carlos lemosná. Nyilván azért drukkolni nem fogok ennek, de ha már kikap valakitől idén, és megszakad a 19-0, akkor Carlostól fájna a legkevésbé :D
Alcaraz azért jóval támadóbb teniszt nyomat, és szerintem színesebb is a játéka mint a fiatal Nadalé.
Rendkívül sokat ad a nézőknek. Szerény, alázatos, totál nem spanyol tenisz. (:v

Plusz nem használ majmokhoz hasonlító testbeszédet az ellenfél megfélemlítésére. (sajnos Nadal gyakran teszi ezt, bár viszonylag alacsony szinten tartja, mostanában egész elviselhető lett)
Még a végén kedvelni fogom. :D

A testbeszéd és viselkedés miatt Serena az abszolút ruppótlan versenyző.

Nadal és Alcaraz sokat edzettek a napokban IW*ben együtt.
Ez mondjuk arra mindenképpen jó lesz, hogy ne legyen befosva Rafától. Szerintem a rutin győz... most még.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.03.21. 06:44

Szépen játszott a héten, jó helyre került a trófea.
Kicsivel több izmot pakolnának rá, talán még Zverev szintjét is elérhetné.

Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.03.21. 19:28

vollebak írta:
2022.03.18. 10:24
Nagyon várom. Carlos lenyűgöző, akármi lesz, hétfőtől 15. a világranglistán. Tényleg olyan, mintha Nadal a fiatal énjével játszana (bár nem a játék képét tekintve, ezt megbeszéltük a múltkor, csak maga az egész kiállása, attitűdje nagyon nadalos). Nadal nem játszik jól, csak annyira, hogy a hasznavehetetlen nextgennyet kicsapja vele, szóval nem lepődnék meg, ha Carlos lemosná. Nyilván azért drukkolni nem fogok ennek, de ha már kikap valakitől idén, és megszakad a 19-0, akkor Carlostól fájna a legkevésbé :D
Mellesleg:

“Honestly I don’t copy any style of a players. I just play my game. But if I have to say one player that is similar to my game, I think it’s [Roger] Federer. I think similar as my game, trying to be aggressive all the time. I think it’s a good [comparison] for me,” said Alcaraz.
(:o


Ha kicsit elfilózunk rajta.. a tűz és intenzitás Nadalé, a súlypont variálása Djokovicé, az agresszív és színes játék Rogeré.
Elképesztő.
Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy olyan mintha egybegyúrták volna a 3 nagy legjobb tulajdonságait. :pf03

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.03.24. 20:33

NADAL: fáradásos bordatörés.
Elképesztő... tuti, hogy a Carlos elleni találkozón jött össze. :O

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.03.25. 16:05

rdaneelolivaw írta:
2022.03.24. 20:33
NADAL: fáradásos bordatörés.
Elképesztő... tuti, hogy a Carlos elleni találkozón jött össze. :O
Ott, igen, a harmadik szettben. Fritz ellen fájt neki, de szerintem nem ez döntött, állati jó meccset játszott a nyurga jenki gyerek. Annyira talán nem is baj, hogy Rafa most így kényszerből Monte Carlót meg Madridot is kihagyja (óvatos becslések szerint).

Rómára térhet vissza legkorábban, azt mondják. Különben meg lehet, hogy ezzel kiírta magát a Garrosról is már, majd meglátjuk.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.03.26. 18:51

Ma este:
Fucsó vs Alcaraz.
:D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.03.30. 10:12

Alcaraz sima két szettben végezte ki Cicipászt. Beszarás volt, néztem a meccset. Mosott szar vagyok, nagyon későn lett vége, de megérte.

2-5-ről megnyerte a szettet 7-5-re, utána rögtön 2-0-val kezdte a második szettet. Elképesztő a gyerek. Egyetlen gyengéje a szervája, de másban nem nagyon reménykedhet a mezőny többsége ellene. Amint bele tud állni egyetlen ütésbe, onnantól lényegében lefőtt a kávé. Elszánt, pontos, gyors, mindkét oldalról bivaly erővel üt, de nem ész nélkül. Olyanokat rövidít, hogy beszarás, és Murray óta nem láttam ilyen védekező átemelést, amit tud a gyerek. Cicipászt hányszor etette meg vele tegnap, ötször? Hatszor? Tízszer?

Nincs 19 éves, és már 15. a ranglistán. Nadal, Federer, Djokovic ennyi idősen talán a top 20-30-ba tudtak betörni, ez a gyerek meg mindjárt top 10, mire kettőt pislogunk. Februárban ért be a top 30-ba, a tegnappal már 15. Ez mi?

Az elmúlt években nagyon sok volt a túlhájpolt fiatal. 2014-től kezdve volt itt Kyrgios, Zverev, Shapovalov, Cicipász, FAA, Sinner, meg a jó ég tudja, még ki, aki ki lett kiáltva nagy csodának, aztán egyikük sem csinált azóta sem semmi jelentőset GS-szinten. Emiatt nem is foglalkozom ezekkel a csodagyereknek kikiáltott kölykökkel, de Alcaraz tényleg más. Baszd, az egyébként remekül játszó Cicipász azt sem tudta, hova dugja a labdát, annyira félt belemenni egy labdamenetbe ellene. Ha nem ütött első nagy szervát, vagy nem tudott gyors egy-kettővel lerendezni egy pontot, 90%-ban esélye sem volt.

Ha így fejlődik tovább ez a gyerek, jaj a mezőnynek. És most jön a salak, ahova annyira nem kell a szerva. Simán leverheti még Nadalt is, akár a Garroson is (már ha egyáltalán Nadal elindul).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.03.30. 12:50

vollebak írta:
2022.03.30. 10:12
Alcaraz sima két szettben végezte ki Cicipászt. Beszarás volt, néztem a meccset. Mosott szar vagyok, nagyon későn lett vége, de megérte.

2-5-ről megnyerte a szettet 7-5-re, utána rögtön 2-0-val kezdte a második szettet. Elképesztő a gyerek. Egyetlen gyengéje a szervája, de másban nem nagyon reménykedhet a mezőny többsége ellene. Amint bele tud állni egyetlen ütésbe, onnantól lényegében lefőtt a kávé. Elszánt, pontos, gyors, mindkét oldalról bivaly erővel üt, de nem ész nélkül. Olyanokat rövidít, hogy beszarás, és Murray óta nem láttam ilyen védekező átemelést, amit tud a gyerek. Cicipászt hányszor etette meg vele tegnap, ötször? Hatszor? Tízszer?

Nincs 19 éves, és már 15. a ranglistán. Nadal, Federer, Djokovic ennyi idősen talán a top 20-30-ba tudtak betörni, ez a gyerek meg mindjárt top 10, mire kettőt pislogunk. Februárban ért be a top 30-ba, a tegnappal már 15. Ez mi?

Az elmúlt években nagyon sok volt a túlhájpolt fiatal. 2014-től kezdve volt itt Kyrgios, Zverev, Shapovalov, Cicipász, FAA, Sinner, meg a jó ég tudja, még ki, aki ki lett kiáltva nagy csodának, aztán egyikük sem csinált azóta sem semmi jelentőset GS-szinten. Emiatt nem is foglalkozom ezekkel a csodagyereknek kikiáltott kölykökkel, de Alcaraz tényleg más. Baszd, az egyébként remekül játszó Cicipász azt sem tudta, hova dugja a labdát, annyira félt belemenni egy labdamenetbe ellene. Ha nem ütött első nagy szervát, vagy nem tudott gyors egy-kettővel lerendezni egy pontot, 90%-ban esélye sem volt.

Ha így fejlődik tovább ez a gyerek, jaj a mezőnynek. És most jön a salak, ahova annyira nem kell a szerva. Simán leverheti még Nadalt is, akár a Garroson is (már ha egyáltalán Nadal elindul).
Egyetértek, bőven bemehet még a top10-be is idén pedig Ferreroval csak a top 15-öt célozták meg idén. :)
Nadal meg bordatörést szenvedett (szerintem az Alcaraz elleni meccsen), szóval megverte a srácot éppenhogy, de ennek azért megvolt a böjtje.

Elképesztően agresszív tenisz, jó nézni...talán csak a korai Féderernél éreztem ezt, hogy érdemes megnézni minden meccsét ha éppen játszik.
A lábmunkája, anticipálásai a világ legjobbjai között van már most, a tenyeres ejtése pedig istencsászár, nem találom a szavakat rá. És ez utóbbit nem is nagyon lehet tanulni, ezt vagy ennyire érzi valaki és beépíti a játékába, vagy nem és akkor kevésbé használja ezt az elemet.

A szerván lehet még javítani, szerintem nem rossz - de nem is annyira jó ebben igazad van.
A salakot nem tudom hova tenni még, tavaly nem láttam tőle kiugró salakos meccset, pedig: (Preferred surface: Clay.).
Na hát mindenesetre meglássuk, mivel spanyol azért valószínűleg a salak az egyik erőssége lesz, nem is tudom van-e olyan hispán akinél ez nem így van, ja de. LOPEZ. :D (talán még PCB akinek inkább HC ami fekszik.)

Azért ha a Kyrgios vs Rublev meccset nem láttad, azt pótold. :D
Eskü 12 éves korom óta teniszezem, de azon a meccsen sok minden megdőlt amit eddig tudtam erről a sportról. (:u
Sajnálom ezt a cigánygyereket, tényleg nem egy atomszimpatikus arc meg minden, de ha van kedve játszani... akkor nagyon nagyon nehéz megverni szerintem őt is.

Még egy hír Alcarazzal kapcsolatban.
Az évvégi VB-re jelenleg a 7. pozícióban trónól, szóval szinte biztos, hogy nem a juniorokhoz megy. :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.03.30. 12:56

Thiem és Wawrinka Marbellán indultak, salakos ATP Challenger torna.
Kiestek az első körben.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.03. 21:19

Alcaraz nyerte Miamit. Három top 10 játékost győzött le hozzá, szettveszteség nélkül. És még nincs 19 éves. A torna történelmének legfiatalabb győztese, Nadal 2005-ös tornagyőzelmei óta a legfiatalabb játékos, aki nagy tornát nyer.

Tényleg ő a Big 3 örököse.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.04. 07:54

Kép

Megérdemelt győzelem.
Azért nem jelenteném ki, hogy a BIG3 örököse, majd meglátjuk hogyan kezeli a következő időszakokat, éveket. :)
De jó úton halad. Jó a feje, nagyon színes a játéka.

A nemzetközi fórumokon már elkezdődtek az összehasonlítások, szerintem feleslegesen.
Egyes vélemények gyomorforgatóak...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.04. 08:47

rdaneelolivaw írta:
2022.04.04. 07:54
Kép

Megérdemelt győzelem.
Azért nem jelenteném ki, hogy a BIG3 örököse, majd meglátjuk hogyan kezeli a következő időszakokat, éveket. :)
De jó úton halad. Jó a feje, nagyon színes a játéka.

A nemzetközi fórumokon már elkezdődtek az összehasonlítások, szerintem feleslegesen.
Egyes vélemények gyomorforgatóak...
Ha valaki, szerintem Alcaraz tényleg megérdemel minden lelkesedést. Ilyen elképesztő fiatal nem volt a fiatal Nadal óta. Csaknem 20 év telt el azóta, és jöttek-mentek az időszakosan csodagyereknek kikiáltott fiatalok, akik szart sem csináltak. Carlos meg elvet három top 10 játékost élete első nagy győzelméért, többször nehéz helyzetből áll fel, satöbbi. Iszonyú potenciálja van, szó szerint összefogta a teniszes közösséget. Djokós, federeres, nadalos csápol neki együtt.

Egyébként meg ez az “ej, várjunk még vele”, miután 18 évesen Miami bajnoka élete első nagy tornadontőjében (ráadásul hazájából elsőként, mert Bruguera, Moya, Nadal és Ferrer is döntőztek itt, de mind kikaptak), tőled külön vicces :)

Évekig mondogattad Dimitorvra, hogy micsoda király, baby Fed, meg fiatal még, csak 23, van még ideje, csak 25, ugyan, alig múlt 27 - miközben ilyen huszonévesen Nadal, Borg, Djokovic, Federer már szarrá nyerték magukat. A nemzetközi fórumokon már akkoriban is a Generarion Useless névvel emlegették azt a korosztályt, élükön Dimitrovval, te meg folyton toltad, mekkora ász, és milyen fiatal még, előtte a karrier, majd meglátja mindenki, milyen fasza lesz :) Tisztán emlékszem erre, Roccóval agyfaszt kaptunk ettől a szokásodtól, hogy valamiért Domitrov ekkora lieblinged lett. Aztán semmi nem lett belőle, jelentéktelen játékos az igazán nagy tornákon azóta is.

Erre itt van ez a szupertehetség, aki mindjárt betör a top 10-be, top 10 játékosokat ver zsinórban, nagy tornát nyer, és minden megkérdezett a mezőnyből egyöntetűen azt mondta idén év elején, hogy ez a gyerek lesz a reál deal.

Erre te, hogy gyomorforgató a hype körülötte (gondolom, így értetted, meg ne erőltessük az összehasonlítást Nadalékkal, meg majd meglátjuk :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.04. 09:45

vollebak írta:
2022.04.04. 08:47
Erre itt van ez a szupertehetség, aki mindjárt betör a top 10-be, top 10 játékosokat ver zsinórban, nagy tornát nyer, és minden megkérdezett a mezőnyből egyöntetűen azt mondta idén év elején, hogy ez a gyerek lesz a reál deal.

Erre te, hogy gyomorforgató a hype körülötte (gondolom, így értetted, meg ne erőltessük az összehasonlítást Nadalékkal, meg majd meglátjuk :D
Nem.
Nem.
Nem.

Nem érted.
Ezt olvasom mindenhol... hogy mennyire túl sok a hype körülötte.
Én azt mondom, hogy teljesen reális a hype és 20 évente csak 1 ilyen fiatal van aki ilyen szinten megmozgatja a tenisz-világot.
Abszolúte megérdemelten.

Gyomorforgató az, amit a nemzetközi fórumokon olvasok, amelyekben lekicsinylik a srácot.
Félreértetted.

A feleségem azt mondta nem ronda. (ezt csak zárójelbe a múltkoriért) (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.09. 09:45

https://www.atptour.com/en/scores/curre ... /410/draws

Alcaraz / Gyokovics negyeddöntő akár lehetséges is... :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.18. 20:33

Kép

(:o

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.25. 07:19

Kép

(:n

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.25. 07:26

Ez se maradjon ki: (:u

Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.25. 10:01

rdaneelolivaw írta:
2022.04.25. 07:26
Ez se maradjon ki: (:u

Kép
Ráadásul 6-0-át kapott a harmadik szettben a majom. Nem mondom, hogy ezzel kiírta magát az RG-ről, de jelenleg nem tekintem a fő esélyesek között.

Közben Alcaraz karrierje már-már szürreálisan rímel. Barcelona megnyerésével mától 9. a ranglistán, betört a top tízbe néhány héttel a 19. születésnapja előtt.

2005. április 25-én egy bizonyos Rafael Nadal Barcelona megnyerésével betört a top tízbe, néhány héttel a 19 születésnapja előtt. Ez mi? :D

Az egyetlen különbség, hogy Nadal akkor a 11. helyről a 7-re ugrott, most Alcaraz „csak” a 9. a ranglistán.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.04.25. 15:32

vollebak írta:
2022.04.25. 10:01
Ráadásul 6-0-át kapott a harmadik szettben a majom. Nem mondom, hogy ezzel kiírta magát az RG-ről, de jelenleg nem tekintem a fő esélyesek között.

Közben Alcaraz karrierje már-már szürreálisan rímel. Barcelona megnyerésével mától 9. a ranglistán, betört a top tízbe néhány héttel a 19. születésnapja előtt.

2005. április 25-én egy bizonyos Rafael Nadal Barcelona megnyerésével betört a top tízbe, néhány héttel a 19 születésnapja előtt. Ez mi? :D

Az egyetlen különbség, hogy Nadal akkor a 11. helyről a 7-re ugrott, most Alcaraz „csak” a 9. a ranglistán.
Nem tudom, szerintem ez kondiprobléma.
Néztem a teniszét, nem lenne rossz ha bírná végig a terhelést. :)
Azért ez a dolog pár hét alatt drasztikusan javulhat ha folyamatosan meccsezik.

Alcarazra láthatóan a top 10-eseknél is erőteljes fejvakarás van.
Egyedül De Minaur szorongatta meg, felkészült rendesen Alcarazból. :) És jól is csinálta az ausztrál.
Amúgy 20 évente 1 ilyen arc születik mint Carlos, szóval becsüljük meg. :D

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.04.25. 15:38

Én ennek a fazonnak állandóan Alcatraz-nak olvasom a nevét. 😁
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.25. 16:28

rdaneelolivaw írta:
2022.04.25. 15:32
vollebak írta:
2022.04.25. 10:01
Ráadásul 6-0-át kapott a harmadik szettben a majom. Nem mondom, hogy ezzel kiírta magát az RG-ről, de jelenleg nem tekintem a fő esélyesek között.

Közben Alcaraz karrierje már-már szürreálisan rímel. Barcelona megnyerésével mától 9. a ranglistán, betört a top tízbe néhány héttel a 19. születésnapja előtt.

2005. április 25-én egy bizonyos Rafael Nadal Barcelona megnyerésével betört a top tízbe, néhány héttel a 19 születésnapja előtt. Ez mi? :D

Az egyetlen különbség, hogy Nadal akkor a 11. helyről a 7-re ugrott, most Alcaraz „csak” a 9. a ranglistán.
Nem tudom, szerintem ez kondiprobléma.
Néztem a teniszét, nem lenne rossz ha bírná végig a terhelést. :)
Azért ez a dolog pár hét alatt drasztikusan javulhat ha folyamatosan meccsezik.

Alcarazra láthatóan a top 10-eseknél is erőteljes fejvakarás van.
Egyedül De Minaur szorongatta meg, felkészült rendesen Alcarazból. :) És jól is csinálta az ausztrál.
Amúgy 20 évente 1 ilyen arc születik mint Carlos, szóval becsüljük meg. :D
Persze, meccshiányról van szó alapvetően. Tök mindegy, mennyit edzeget, ütöget, az éles meccsek hiánya mindig probléma. Vissza fog térni, csak azt nem tudom, a Garrosig hátralévő pár hét elég lesz-e hozzá. Én azért örülnék neki, mert bosszúra szomjazom a tavalyi után :D

Alcaraz meg egy jelenség. Nem csak, hogy a tenisze olyan, amilyen, de a lehető legjobb értelemben „öreg” a feje is - totál racionálisan, analitikusan látja, hol tart most, mit akar elérni, ahhoz kábé mennyi idő kell, mit kell tennie. Elképesztő a gyerek, bámulatos tényleg.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.25. 16:29

bertone írta:
2022.04.25. 15:38
Én ennek a fazonnak állandóan Alcatraz-nak olvasom a nevét. 😁
Nagyon sokan vannak ezzel így, sokszor még én is :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt