TENISZ!

Minden, amit nem motor hajt
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.25. 00:33

Kegyetlen, amit Nadal művel Miamiban. Az látszott már a Hewitt elleni nagyon sima meccsén is, hogy letudta a melbourne-i hátsérülést végleg és rendkívül jó formában van, de még ezzel együtt is ritkán látni akkora verést, mint amit ma kiosztott Istominnak.

59 perc (!) alatt nyert 6-1, 6-0-ra, mindezt egy Masters 1000-es torna harmadik fordulójában. Nem hinném, hogy bárki meg tudja állítani itt és még csak most kezdődött az év ... Még a tavalyi eredményeit is túl fogja szárnyalni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.25. 10:02

vollebak írta:Kegyetlen, amit Nadal művel Miamiban. Az látszott már a Hewitt elleni nagyon sima meccsén is, hogy letudta a melbourne-i hátsérülést végleg és rendkívül jó formában van, de még ezzel együtt is ritkán látni akkora verést, mint amit ma kiosztott Istominnak.

59 perc (!) alatt nyert 6-1, 6-0-ra, mindezt egy Masters 1000-es torna harmadik fordulójában. Nem hinném, hogy bárki meg tudja állítani itt és még csak most kezdődött az év ... Még a tavalyi eredményeit is túl fogja szárnyalni.
Mondjam, hogy mi az oka?
Vagy tudod magadtól is? :D

Láttam már pár teniszmeccset élőben, de ezt fogalmam sincs hogy csinálja a csávó.
Fizikailag ez lehetetlen (kéne!) legyen. Még egy órán keresztül is.

Istominból azért ne indulj ki, a magyar kommentátorok szerint egy technikás, kiváló játékos.
Nem tudom mit látnak benne, szerintem még csak apró nyomást sem tudott gyakorolni Nadalra.
Hewitt és Istomin is alapvetően alapvonaljátékos, ebben pedig Nadal a legjobb.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.25. 10:11

Mellesleg a Nadal felső negyen igazi CAKE-DRAW, ahogy mondani szokták. :)
Találkozhat Fognini-vel, Raonics-al, Beckerrel SF előtt.
Második negyed, bennmaradt figurák: Wawrinka, Dolgopolov, Isner, Berdych.
(ez már önmagában nevetséges)

Alsó ág: Federer, Gaszké, Nishikori, Ferrer, Mörri, Conga, Robredo, Gyokovics

Ahogy mondják: CAKE-DRAW for Nadal. :D
Az alsó 8+4-ből csak kettőt kell vernie.
Bravó a szervezőknek.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.25. 18:02

rdaneelolivaw írta:
Mondjam, hogy mi az oka?
Vagy tudod magadtól is? :D

Láttam már pár teniszmeccset élőben, de ezt fogalmam sincs hogy csinálja a csávó.
Fizikailag ez lehetetlen (kéne!) legyen. Még egy órán keresztül is.

Istominból azért ne indulj ki, a magyar kommentátorok szerint egy technikás, kiváló játékos.
Nem tudom mit látnak benne, szerintem még csak apró nyomást sem tudott gyakorolni Nadalra.
Hewitt és Istomin is alapvetően alapvonaljátékos, ebben pedig Nadal a legjobb.
Na mondd, mi az oka? Ugyanaz, ami miatt a Maestro a korábbi hátnyűgjeit is letudva 33 évesen még mindig tornát nyer és a top 5-ben balettozik? :lol: Mert akkor okafogyott megint kihegyezni egyvalakire.

Pedig Istomin nem rossz, ha olyan napja van, megszenved ellene még Djokovic is, ráadásul ugyanúgy kemény borításon.
rdaneelolivaw írta:Mellesleg a Nadal felső negyen igazi CAKE-DRAW, ahogy mondani szokták. :)
Találkozhat Fognini-vel, Raonics-al, Beckerrel SF előtt.
Második negyed, bennmaradt figurák: Wawrinka, Dolgopolov, Isner, Berdych.
(ez már önmagában nevetséges)

Alsó ág: Federer, Gaszké, Nishikori, Ferrer, Mörri, Conga, Robredo, Gyokovics

Ahogy mondják: CAKE-DRAW for Nadal. :D
Az alsó 8+4-ből csak kettőt kell vernie.
Bravó a szervezőknek.
Á, ilyenkor cake-draw van, de a Roddickokkal, Baghdatisekkel, Philippoussisekkel és Gonzálezekkel tűzdelt pre-Nadal és pre-Djokovic éra az nem volt cake-age :lol:

Ilyenkor hol a szokásos Federer-drukker szöveg, hogy azt kell legyőzni, aki ellen pályára lépsz, arról már ne a jobbik játékos tehessen, hogy ilyen gyengék ellene a többiek? (:v (:taps

Na mindegy, viccet félretéve: még hinnék is neked, hogy valami legendagyártásról lenne szó, de ez egy egyszeri ezres torna, nem egy GS.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.25. 19:06

vollebak írta:Na mindegy, viccet félretéve: még hinnék is neked, hogy valami legendagyártásról lenne szó, de ez egy egyszeri ezres torna, nem egy GS.
Elfogadom a véleményed, végtére is csak "hangosan" gondolkodtam hogyan csinálja. :)
Nekem sci-fi.

És nem azért mert nem tudja megcsinálni (nem lehet), mert szemlátomást lehet, tehát csak nem hazudik a TV amit látok :)... de...
Számomra elképzelhetetlen, hogy ennyi mozgást, ilyen gyorsan hogy a rákba képes összehozni.
Mert lehet ezt, csak nem 1 órán keresztül.

Vagy annyira összetett a stílusa és én nem látom azt, hogy lehet ezt megcsinálni kevés erőbedobással.
Ugyanis csak úgy lehet erőt spórolni, ha nem használsz fel sokat hozzá, vagy túl sok van.
Valószínűleg a kettő között lesz az igazság, mindenesetre Nadal izmai azért árulkodnak arról, mennyire veszi igénybe a testét ez a stílus. :)
Na.
Szóval...
NEKEM SCI-FI.
Egy átlagos ATP játékosnak szerintem 15 perc után szétsavasodna a vére ettől az intenzitástól.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.25. 19:11

vollebak írta:Na mondd, mi az oka? Ugyanaz, ami miatt a Maestro a korábbi hátnyűgjeit is letudva 33 évesen még mindig tornát nyer és a top 5-ben balettozik? :lol: Mert akkor okafogyott megint kihegyezni egyvalakire.
Federer is tol valamit, ez egyértelmű. A többi is.

Nekem csak az nem kerek, hogy a legszorgalmasabb, legfigyelmesebb játékos produkál olyan meccseket, hogy:

2 hete vereség Dolgopolovtól, akit ugyanúgy szétdarálhatott volna mint Istomint tegnap.
(bár Dolgopolov azért erősebb játékos)
Tegnap meg Istomin. Szétdarálta az alapvonalról...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.25. 22:27

Dolgopolov szeretne Nadallal játszani, ez tisztán látszik. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.25. 22:37

rdaneelolivaw írta:Dolgopolov szeretne Nadallal játszani, ez tisztán látszik. :D
Pfej de utálom ezt a gnóm, össze-vissza csapkodó ragyásképű ukránt. Csak kerüljön össze Nadallal most, hogy már rendben van a spanyol háta, akkora verést kap, hogy haza sem talál.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.25. 22:45

vollebak írta:Pfej de utálom ezt a gnóm, össze-vissza csapkodó ragyásképű ukránt. Csak kerüljön össze Nadallal most, hogy már rendben van a spanyol háta, akkora verést kap, hogy haza sem talál.
Nem volt az komoly gond szerintem.
Egyetlen rossz ütés lehetett az oka. AUS OPEN döntő, második szett 2:0 utáni gémben. Egy T-vonalra pattanó labdát tenyeressel meghúzott.
Látszott is, hogy egy görcsös, kapkodó ütés volt. Na szerintem ott húzta meg a hátát.
Előfordul, velem is volt már hasonló, csak én nem tudok játszani. :D

Dolgo játéka semmivel nem gázabb mint Nadalé. Egyik sem tenisz. :) :) :)
Najó... Nadalét azért nem nézem mert balkezes, és tévében ez számomra gáz - ha a pálya tuloldalán van balkezes az nem zavar! :D
Pl. ott van Lopez, gyönyörű mozdulatai vannak (fejben gáz), talán az egyik legszebb a szervamozdulata a mai mezőnyben.
De... balkezes. Pf.... :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.25. 22:47

Inkább tippelj... Gaszké tudja tartani a meccset 1 óráig? :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.25. 22:56

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:Pfej de utálom ezt a gnóm, össze-vissza csapkodó ragyásképű ukránt. Csak kerüljön össze Nadallal most, hogy már rendben van a spanyol háta, akkora verést kap, hogy haza sem talál.
Nem volt az komoly gond szerintem.
Egyetlen rossz ütés lehetett az oka. AUS OPEN döntő, második szett 2:0 utáni gémben. Egy T-vonalra pattanó labdát tenyeressel meghúzott.
Látszott is, hogy egy görcsös, kapkodó ütés volt. Na szerintem ott húzta meg a hátát.
Előfordul, velem is volt már hasonló, csak én nem tudok játszani. :D

Dolgo játéka semmivel nem gázabb mint Nadalé. Egyik sem tenisz. :) :) :)
Najó... Nadalét azért nem nézem mert balkezes, és tévében ez számomra gáz - ha a pálya tuloldalán van balkezes az nem zavar! :D
Pl. ott van Lopez, gyönyörű mozdulatai vannak (fejben gáz), talán az egyik legszebb a szervamozdulata a mai mezőnyben.
De... balkezes. Pf.... :D
Nem is a komolyság, de azért nem tűnt még teljesen rendben lévőnek a mozgása még IW-ben. Most már viszont igen.

Dolgo egy koncepciótlan, meggondolatlan, szarul szerváló, rapszodikusan csapkodó és rohangáló "teniszező". Annyi buta hibája és logikátlan megoldása (illetve kísérlete, mert rendszerint elbassza) van, amit én kevesektől láttam, pláne top 30-ban. Most mondd meg, láttál már tőle valaha egy felépített pontot? Na ugye, hogy nem.

Felszálló ágban megütött szerva, pf ... Hozzá egy ellenszenves gnóm is, ultragáz.

Ahogy írtam a múltkor, statisztikailag benne van, hogy adott ezzel az összeszedetlenségével bárkit megzavarhat és elverhet. Ez történt ma is, attól még sokkal gyengébb játékos, mint az esetleg az elmúlt 1 hónapja alapján látszódik. Jó lehetne, de a feje teljesen zilált szerintem.

Rafa meg, hogy balkezes ... Kit érdekel? :lol: Nekem nagyon tetszik, ahogy játszik. Nem szokványos, de pontosan ezért tetszik. Egyedi a mozgása, a feje fölött elvezetett ütő tenyeresnél. Egyedi, hogy akkora, mint egy ló és mégis majdnem olyan gyors, mint annak idején Borg volt.
rdaneelolivaw írta:Inkább tippelj... Gaszké tudja tartani a meccset 1 óráig? :D
Á, elveri Roger a franciát simán, egy game kell már csak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.25. 23:05

vollebak írta:Felszálló ágban megütött szerva, pf ... Hozzá egy ellenszenves gnóm is, ultragáz.
Na ezt csak megnéztem slow-motion felvételnél, mert érdekelt.
Roddicknál emlékeztem ilyesmire, de az ukránhoz képest többet várt az ostorcsapásszerű mozdulattal.
Egyébiránt Nadal is viszonylag hamar üti meg feldobás után...
Nade...

" onclick="window.open(this.href);return false;

:D

Szerintem nem semmi.
Majdhogynem amikor épp megáll a labda és elkezdene visszacsorogni, akkor üti meg.
Nem "felszállóág", de majdnem.
Feszálló ágban szerintem a klasszikus technikával nem lehetne pontosan megütni. De aztán lehet, hogy van olyan ATP-játékos aki mégis megteszi.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.25. 23:21

Raonics.
Ez a csávó is jobb lehetne, igaz kicsit magas.
De most is úgy tűnik, a legfontosabb, hogy a frizurája lehetőleg olyan legyen mint Elvisé.
A játék másodrangú. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.26. 00:00

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:Felszálló ágban megütött szerva, pf ... Hozzá egy ellenszenves gnóm is, ultragáz.
Na ezt csak megnéztem slow-motion felvételnél, mert érdekelt.
Roddicknál emlékeztem ilyesmire, de az ukránhoz képest többet várt az ostorcsapásszerű mozdulattal.
Egyébiránt Nadal is viszonylag hamar üti meg feldobás után...
Nade...

" onclick="window.open(this.href);return false;

:D

Szerintem nem semmi.
Majdhogynem amikor épp megáll a labda és elkezdene visszacsorogni, akkor üti meg.
Nem "felszállóág", de majdnem.
Feszálló ágban szerintem a klasszikus technikával nem lehetne pontosan megütni. De aztán lehet, hogy van olyan ATP-játékos aki mégis megteszi.
Hát mindegy, akkor majdnem a zeniten üti meg. Tök hebrencsnek, kapkodónak néz ki és elnézve az első szervái százalékát (a minap 40% alatt volt), nem járok messze az igazságtól, ha azt mondom, az is.

Meg az a groteszk tartás a bal kezével, ahogy üti a tenyerest ... Mint valami elkorcsosult és béna madárláb, rossz ránézni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Katasztrófa ez a fickó.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.03.26. 01:15

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:Pfej de utálom ezt a gnóm, össze-vissza csapkodó ragyásképű ukránt. Csak kerüljön össze Nadallal most, hogy már rendben van a spanyol háta, akkora verést kap, hogy haza sem talál.
Nem volt az komoly gond szerintem.
Ugyan már, tanuld már meg, ha Nadal kikap, akkor hiányzik valamelyik végtagja, de minimum nagyon nagyon fáj a szempillája.

Az is tény, hogy mindegyik cuccol, én kizártnak tartom az ellenkezőjét, meg is értem őket, én is tolnám mint a kakaós csigát.
De, cuccolás és cuccolás között is van különbség.
A 2 fő alapvonal futkosó gladiátornál a legfeltűnőbbek a hirtelen és óriási ingadozások, főleg mr. Vamosnál.
Biztos vagyok benne, illetve tudom bizonyítani, hogy jobban cuccolnak, mint mások? Nem. És más sem tudja ezt bizonyítani, aki meg tudhatná, nem fogja. Így nincs is jelentősége annak, amit pofázok, csak én így érzem.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.03.26. 01:20

vollebak írta:
Egyedi, hogy akkora, mint egy ló és mégis majdnem olyan gyors, mint annak idején Borg volt.
85 kg körül lehet, semmi extra, szerintem a mezőnyt nézve sem.
Nem nézek utána, de úgy rémlik pl. Roger sem sokkal könnyebb.

Laikusokat megzavarhat a formás, izmos bal bicepsze, amit gyakran szeret feszítgetni, se szerintem nem izmos.
A lábai erősek, az sokkal figyelemre méltóbb, inkább abban van a súly.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.26. 04:15

Rocco írta:
Ugyan már, tanuld már meg, ha Nadal kikap, akkor hiányzik valamelyik végtagja, de minimum nagyon nagyon fáj a szempillája.
Szó sincs erről. De szerinted ez az ukrán majom simán leveri a világelsőt így, ha az teljesen rendben van? Egyébként meg olvass vissza - nem én hoztam fel ezt a nem teljesen egészséges dolgot, hanem Dani, úgyhogy kapufa.
rdaneelolivaw írta: Dubaiban Gyoko, most Nadal.
De szerintem nem egészséges a spanyol.
Akkor Dani is idióta Nadal-drukker, aki mosdatja, ha kikap? :mosoly:
Rocco írta:
vollebak írta:
Egyedi, hogy akkora, mint egy ló és mégis majdnem olyan gyors, mint annak idején Borg volt.
85 kg körül lehet, semmi extra, szerintem a mezőnyt nézve sem.
Nem nézek utána, de úgy rémlik pl. Roger sem sokkal könnyebb.

Laikusokat megzavarhat a formás, izmos bal bicepsze, amit gyakran szeret feszítgetni, se szerintem nem izmos.
A lábai erősek, az sokkal figyelemre méltóbb, inkább abban van a súly.


"His foot speed for his size is phenomenal. I mean I have been a lot around a lot of great tennis players, you know, the Chang, you know, the Hewitt ... They're small body guys. Borg - small body guy. This guy is a horse, you know."

Bár ez csak a totál hozzá nem értő Larry Stefanki véleménye. Ő volt az edzője McEnroe-nak, Ríosnak, Kafelnikovnak, Henmannak, Roddicknak, Sharapovának ... Szóval biztosan nem tudja, miket beszél, hogy Nadalra azt mondja, akkora, mint egy ló, mert ez sem látott még teniszezőt közelről, csak megzavarta Nadal bal bicepsze (:n
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.26. 07:37

Rocco írta:Az is tény, hogy mindegyik cuccol, én kizártnak tartom az ellenkezőjét, meg is értem őket, én is tolnám mint a kakaós csigát.
De, cuccolás és cuccolás között is van különbség.
A 2 fő alapvonal futkosó gladiátornál a legfeltűnőbbek a hirtelen és óriási ingadozások, főleg mr. Vamosnál.
Nekem az furcsa, hogy egyszer úgy izzad mint egy ló, máskor meg mintha alig-alig verejtékezne. Többségében viszont ömlik a víz belőle.
Nálam (ha szinglizek) nagyjából mindig ugyanannyi izzadság távozik (elég sok). Olyan sosem volt, hogy ne izzadtam volna meg elég rendesen.
Pedig szingliztem már +6 fokban is, ami igen hidegnek számít és egészségtelen.
Ezzel azt akarom mondani, hogy a külső hőmérséklet szinte majdnem mindegy, egyéntől és alkattól függően általában mindenki ugyanúgy izzad mint előtte.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.26. 07:44

Rocco írta:85 kg körül lehet, semmi extra...
Pont tökéletes a játékhoz, és a magassága is. (185 cm)
Nézd meg Federert és Gyokovicsot, kb. ugyanezek a méreteik.
Gyoko pár cm-vel magasabb, de még nem vészes.

Szerintem Mörri már lassabb, hiába mondják gyorsnak, jól anticipál kb. ennyi. Ő tuti 190 felett van. (90 kg+)

Ha 185 cm körül vagy és sokat teniszezel, akkor amúgy is beáll a súlyod kb. 85 kg-ra, semmiféle plusz edzés nem kell hozzá.
A gyorsasághoz és jobb erőnléthez már kéne. :D
Ismertem olyanokat akik 100 körül voltak és elkezdtek játszani. 1 év alatt lefogytak a picsába 85-re és felgyorsultak.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.26. 07:56

vollebak írta:Akkor Dani is idióta Nadal-drukker, aki mosdatja, ha kikap? :mosoly:
Annyit mondtam, hogy az AUS OPEN döntőjébe 2. szett, 2:0 után meghúzta a hátát. Egy rossz mozdulat.
Nem komoly sérülés, szerintem azért a múltkori Dolgopolov meccse nem ezért mehetett el. Lehet keveset volt pályán, vagy az ukránnak volt jó napja.
Abban igaza van Roccónak, hogy Nadal hajlamos a korai mérközéseken kiszopni, amennyiben búcsúzik valahonnan.

Pl. tavaly Wimbledonban 1. körben kiveri egy Steve Darcis vagy ki (már nem emlékszem...) ?
OK, Fedexet is kiverte egy ruszki, de Féderernek az egész éve szar volt, viszont nézd már meg Nadalét. Az egyik legjobb, ha nem a legjobb évét produkálta pályafutása alatt.

És Wimbledonban első körös vereség. Nekem ez sci-fi, nem tudom hova rakni.
Agyon kellett volna verni(e) félkézzel a csávót.
Az tény, hogy Wimby a leggyengébb borítása marad mindig is, hiába nyerte meg kétszer már. (nem pattan magasra a pörgetett labdája)

De.
Bármi lehet, ők is emberek.
Nézd meg Wawrinkát.
Ez a csávó mit művel fejben a GS-győzelme után? Mintha azt sem tudná mit akar.
Pedig páran azt merték mondani, hogy itt karrier-GS lesz. :D (persze)
A tegnapi meccse szőrnyű volt, nem tudom nézted e. (:b

Biztos vagyok benne amúgy, hogy akármennyire profik is az ATP-játékosok, ők is emberek, ők is felkelhetnek ballábbal, fájhat a fejük, szarul lehetnek stb...
Elég ha aznap 5%-al lassabban reagálsz dolgokra, semmi de SEMMI nem fog működni a pályán.
Itt ha 0,1 sec-et késel egy ütésről, már nem fog átmenni a másik oldalra. Vagy átmegy OUT-ra.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.26. 11:26

nem tudom Nadal mit szed, de abból én is kérnék. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.26. 12:48

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:Akkor Dani is idióta Nadal-drukker, aki mosdatja, ha kikap? :mosoly:
Annyit mondtam, hogy az AUS OPEN döntőjébe 2. szett, 2:0 után meghúzta a hátát. Egy rossz mozdulat.
Nem komoly sérülés, szerintem azért a múltkori Dolgopolov meccse nem ezért mehetett el. Lehet keveset volt pályán, vagy az ukránnak volt jó napja.
Abban igaza van Roccónak, hogy Nadal hajlamos a korai mérközéseken kiszopni, amennyiben búcsúzik valahonnan.

Pl. tavaly Wimbledonban 1. körben kiveri egy Steve Darcis vagy ki (már nem emlékszem...) ?
OK, Fedexet is kiverte egy ruszki, de Féderernek az egész éve szar volt, viszont nézd már meg Nadalét. Az egyik legjobb, ha nem a legjobb évét produkálta pályafutása alatt.

És Wimbledonban első körös vereség. Nekem ez sci-fi, nem tudom hova rakni.
Agyon kellett volna verni(e) félkézzel a csávót.
Az tény, hogy Wimby a leggyengébb borítása marad mindig is, hiába nyerte meg kétszer már. (nem pattan magasra a pörgetett labdája)

De.
Bármi lehet, ők is emberek.
Nézd meg Wawrinkát.
Ez a csávó mit művel fejben a GS-győzelme után? Mintha azt sem tudná mit akar.
Pedig páran azt merték mondani, hogy itt karrier-GS lesz. :D (persze)
A tegnapi meccse szőrnyű volt, nem tudom nézted e. (:b

Biztos vagyok benne amúgy, hogy akármennyire profik is az ATP-játékosok, ők is emberek, ők is felkelhetnek ballábbal, fájhat a fejük, szarul lehetnek stb...
Elég ha aznap 5%-al lassabban reagálsz dolgokra, semmi de SEMMI nem fog működni a pályán.
Itt ha 0,1 sec-et késel egy ütésről, már nem fog átmenni a másik oldalra. Vagy átmegy OUT-ra.
Nono, én nem tegnapról beszélek. Keresd csak vissza, a topik első oldalán volt még március 11-én, hogy beszéltünk a Dolgopolov elleni kieséséről. Onnan idéztem, hogy írtad, szerinted nem egészséges, ezt mondtam Roccónak is.

Egyébként szerintem nincs ebben semmi különleges, hogy néha lehetetlen körökben kikap. Amióta emlékszem, ez nála benne volt a pakliban, hogy ha nem is kiesik, de néhány nagyon necces korai köre volt nagy tornákon. 2007-ben negyedik körös kiesés US Openen, 2009-ben Söderling ellen a Garroson, Wimbledonban tavaly és tavalyelőtt, idén Ausztráliában Nishikori meg Dimitrov ellen ... Őket hátrakötött kézzel is vernie kéne papíron, aztán látod. Én nem látok bele ebbe semmit.

Szerintem épp olyan nincs, amit azok várnak el, akik meghőkölnek, ha valaki kikap egy journeymantől. Olyan nincs, hogy na, őt aztán már ILLIK, meg MUSZÁJ simán verni. Mindenki ellen kurva jól kell teniszezni, csak van a Big 4, meg úgy alapvetően a top 10, akik sokkal jobbak fejben, hogy összeszedjék magukat a fontos meccsekre / pontokra, mint a többi. Én ebben látom a fő különbséget. Wawrinka most világranglista harmadik, de emlékszem, hogy pár éve a top 20 végén tanyázott. Jobban teniszezik azóta technikailag? A fenét, már akkor mondogatta McEnroe, hogy nem csak a jelenlegi mezőny, hanem talán miden idők legjobb egykezes fonákja az övé. Nem a teniszével volt baj soha. Minden az összeszedettségen múlik, ahogy írtad is, a Dolgopolov elleni meccsén megint a pár évvel ezelőtti "tehetséges lúzer" önmagát hozta.
rdaneelolivaw írta:nem tudom Nadal mit szed, de abból én is kérnék. :D
Nem láttam a meccset sajnos (félrenéztem, azt hittem, ma lesz :( ). De a menstennis fórumain beszarás, mennyi hater van. Hogy Nadal egy fluke, mert elver ilyen Istominokat, majd jön a The Fog és hazaküldi 6-3, 6-2-re. Mondjuk lehetne akár az is, hogy arra utaltak, amire én is az előbb, hogy hajlamos nála rezegni a léc korai körökben, de nem hiszem - olyan névaláírásokkal, hogy "lifetime Nadal hater", elég nehéz valami objektív okra gondolni náluk :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.26. 13:01

vollebak írta:...
Kicsit azért az elfogultság is beszél belőled.
Nadal sem mindenható.

Söderling igen jó, sőt kurva jó játékos volt. Nagyon gyorsan besöpört tizenegynéhány trófeát a pályafutása évei alatt, csak azért nem többet mert kiderült valami betegsége. (valami láz, nemtudommi)
Szerintem óriási volt a figura, emberileg is egy végtelenül szimpatikus versenyző.
Salakon veszélyes volt bárkire ha jó napja volt, Féderert is verte 2010-ben a Garosson, egyébként Nadal nemrég valahol nyilatkozta, hogy nem volt sérült akkor 2009-ben, egyszerűen nem volt elég jó a meccsen.
Egyébként ha visszanézed a meccset, ez látszik is.

Nadalra mindig veszélyesek lesznek a kicsit magasabb, nagyokat ütő játékosok.
Nem véletlen, hogy kiktől kapott ki az elmúlt években. (Söderling, Rosol, Darcis...)
Idén az AUS OPENEN is az első szettben olyanokat ütött neki Tomics, hogy csak néztem. Aztán persze az ausztrál feladta, mert szintén meghúzta valamijét...
Szóval az ilyen magasabb játékosok ellen nem működik ez a moonballer játékstílus. :D

Egyébként volt egy statisztika, hogy az egykezesek közül ki verte Nadalt, és igen sovány a végeredmény.
10 Féderer győzelem és 1 Wawrinka (most már), ennyi a mérleg. :D
Szóval lehet, hogy brutális az a 22:10 vagy mennyi (már nem számolom) H2H köztük, de ha megnézed az egykezesek közül éveken keresztül csk ő volt veszélyes rá. Más nem.

Nishikorit és Dimitrovot is igen jó teniszezőnek tartom.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.26. 13:08

vollebak írta:A fenét, már akkor mondogatta McEnroe, hogy nem csak a jelenlegi mezőny, hanem talán miden idők legjobb egykezes fonákja az övé. Nem a teniszével volt baj soha. Minden az összeszedettségen múlik, ahogy írtad is, a Dolgopolov elleni meccsén megint a pár évvel ezelőtti "tehetséges lúzer" önmagát hozta.
Ezt mondogatom az edzőmnek 3 éve és hülyének néz. Mármint Wawrinkáé a legjobb egykezes. :D
Egyébként felesleges összehasonlítani pl. Federerével, Fedex polarizált (mint Nadal), míg Wawr depolarizált setuppal tolja a teniszt, nem véletlen, hogy Wawrinka fonákját nem tudja kikapcsolni Nadal a pörgetett labdáival, annyira stabil az ütése.

Viszont Fédereré jobban pörög, majdnem annyira mint Nadalé..., viszont Nadal balkezes, ezért tenyeres keresztje megy Fedex fonákjára.
Hosszú labdamenetekben ezt lehetetlen lekezelni egy idő után, elfáradsz a picsába.
A tenyeres kereszt az egyik legstabilabb ütés a teniszben, egy átlagos teniszező legnagyobb százalékban beütött labdája.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: T.E.N.I.S.Z!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.26. 13:35

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:...
Kicsit azért az elfogultság is beszél belőled.
Nadal sem mindenható.

Söderling igen jó, sőt kurva jó játékos volt. Nagyon gyorsan besöpört tizenegynéhány trófeát a pályafutása évei alatt, csak azért nem többet mert kiderült valami betegsége. (valami láz, nemtudommi)
Szerintem óriási volt a figura, emberileg is egy végtelenül szimpatikus versenyző.
Salakon veszélyes volt bárkire ha jó napja volt, Féderert is verte 2010-ben a Garosson, egyébként Nadal nemrég valahol nyilatkozta, hogy nem volt sérült akkor 2009-ben, egyszerűen nem volt elég jó a meccsen.
Egyébként ha visszanézed a meccset, ez látszik is.

Nadalra mindig veszélyesek lesznek a kicsit magasabb, nagyokat ütő játékosok.
Nem véletlen, hogy kiktől kapott ki az elmúlt években. (Söderling, Rosol, Darcis...)
Idén az AUS OPENEN is az első szettben olyanokat ütött neki Tomics, hogy csak néztem. Aztán persze az ausztrál feladta, mert szintén meghúzta valamijét...
Szóval az ilyen magasabb játékosok ellen nem működik ez a moonballer játékstílus. :D

Egyébként volt egy statisztika, hogy az egykezesek közül ki verte Nadalt, és igen sovány a végeredmény.
10 Féderer győzelem és 1 Wawrinka (most már), ennyi a mérleg. :D
Szóval lehet, hogy brutális az a 22:10 vagy mennyi (már nem számolom) H2H köztük, de ha megnézed az egykezesek közül éveken keresztül csk ő volt veszélyes rá. Más nem.

Nishikorit és Dimitrovot is igen jó teniszezőnek tartom.
Nyilván elfogult vagyok, de pont azt írtam, hogy számomra mindig is benne volt, hogy csalódást okozó korai körös kiesései vannak. Ebből hogy jött le neked, hogy mindenhatónak tartom? :lol:

Dehogy tartom. Amikor volt az a 7-0-ás sorozata Djokovicsnak ellene, akkor ez mindennél egyértelműbb volt (túl azon, hogy Djokovics is "érdekes módon" kétszer gyorsabb lett 2010 után, nyilván a diétájától). Az az elvesztett 2012-es AO döntő a mai napig a legszarabb sportélményeim egyike. Szó szerint tönkrevágta a kedvemet napokig.

Söderling jó volt, de csak salakon volt igazi potenciál. Azt meg én sosem hallottam volna, hogy a 2009-es Garros meccsükön Rafa sérült lett volna, szóval ez a "nem voltam sérült" dolog, amit írsz, nekem nem meglepetés. Láttam a meccset, Nadal dúlt-fúlt, ez volt az egyetlen baja. Látszott rajta, hogy bármit próbált aznap, nem működött. Egyébként ez a másik, amit rendkívül kedvelek benne, hogy mindegy, ki van a másik oldalon, mindig 100%-on próbál teljesíteni. Emiatt az alázata miatt is nagyon kedvelik a többiek. Wawrinka többször elmondta, mennyire hálás, hogy Nadal nem adta fel Melbourne-ben és nem egy withdraw miatt megnyert GS-e van most, mert sokan feladták volna a helyében.

A másik pedig, hogy hányszor tudott már megújulni stílust tekintve. Évekig abból élt fiatalon, hogy rohangált az alapvonalon és mindent visszaütögetett valahogy, mint a gép, amíg a másik el nem rontotta. Azért ha összehasonlítod ezt a tavalyi évével, ég és föld, mintha két különböző játékos lenne. Ez nyilván logikus abból a szempontból, hogy azt a korábbi rohangászást maximum egy huszonkevés éves test bírja huzamosabb ideig, pláne Rafa sérülékenységét nézve. De akkor is, mutass nekem még egy játékost a top 10-ből ever, aki képes volt így átalakítani a stílusát a korához és a változó mezőnyhöz. Talán Agassi a késői éveiben és ennyi. Egy dolog tudni arról, hogy változtatni kell, és egy teljesen másik dolog az, amikor valaki képes is változtatni és sikerrel használni azt a gyakorlatban, pláne többször is.

Emellett egy kedves, nulla botránnyal rendelkező szerény figura, mindenkivel jóban van a touron, egy egyszerű spanyol lánnyal jár, egy rossz szava nem volt soha senkihez. Nem tör ütőket, nem tol trash talkot a médiában - sőt, amikor ellene megy a trash talk (Djokovic idióta apja, mintha nem lenne a szerbnek amúgy is elég baja a népszerűségi mutatójával a többiek körében), akkor is úriemberként válaszolva kerüli a feszkót. Lehet nyígni azon, hogy hogyan játszik (nem klasszikus, erőtenisz, unalmas, alapvonalas, blabla), tiszta sor, ezt értem is. De azt már nem, amikor emberileg próbálnak belekötni faszságok miatt (itt nyilván nem rád gondolok, hanem a menstennises arcokra).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt