TENISZ!

Minden, amit nem motor hajt
Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.06.25. 16:06

Bandee írta:
2018.06.25. 14:22
Az hát:)) De mekkora fax, hogy egy ilyet megcsinál vazze:)) Én amúgy nem tudom ki ez talán életembe nem hallottam róla
egy majom aki szarra van hypeolva a semmire.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.06.27. 20:18

Rocco írta:
2018.06.25. 16:06
egy majom aki szarra van hypeolva a semmire.
Kirgiosz Ricsi kedvence, nem? :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.06.27. 20:39

rdaneelolivaw írta:
2018.06.27. 20:18
Rocco írta:
2018.06.25. 16:06
egy majom aki szarra van hypeolva a semmire.
Kirgiosz Ricsi kedvence, nem? :)
Az, feltétlenül (:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.17. 18:14

Roger Federer needs to take risks and be the hunter again' - Marc Rosset

JULY 16, 2018 08:10
by LUIGI GATTO |

In a long column for Le Temps, the former world no. 9 Marc Rosset commented on Roger Federer's Wimbledon loss to Kevin Anderson and how the Swiss player is looking tennis-wise. Rosset thinks Federer is using a wrong tactic, as he is playing too much defense.

'I think his game level in 2018 isn't as high as in 2017,' Rosset admitted. 'What was incredible last year is that he constantly took risks to play aggressively against his opponents. There was a lot of talk about his new backhand; I don't think that he changed his game, also, if we look back at the 2015 US Open final loss to (Novak) Djokovic, we realize that he already had this wish of being more aggressive, to hit more backhands.

No, what was really new in 2017 was his wish to go far. You need to remember that he had dropped to the 17th place in the world; he could have dropped if he didn't do well in Australia. In 2017 he came back as the hunter, and it made him very good because, for the first time in 15 years, he wasn't the one who absolutely had to win.

There were back-to-back wins and, one year after, he became the world no. 1 again. But he lost something on the way: he became more "manager". He won the Australian Open controlling (Marin) Cilic, he lost a final in Indian Wells against (Juan Martin) del Potro.

On grass, he won Stuttgart beating no one. In Halle, there weren't many people neither, and yet he lost in the final against (Borna) Coric. At this level, the margin of control doesn't exist anymore, except maybe for (Rafael) Nadal at the Roland Garros.

In front of the best ones, you can't manage. You have to play, dare. That's what Kevin Anderson did: he put himself in the challenger's position, he tried, and he had success. Federer was too much timid, passive.' Rosset, a semi-finalist at the 1996 French Open, added: 'The second question I set is the calendar one.

he played the same season as last year, but the situation is different. In 2017, it was a fairy-tale. He defeated (Rafael) Nadal in Melbourne and Key Biscayne, wins crazy matches; when he returns to Wimbledon, he is still on the way.

At that moment, he skips the clay-court season: I understand it. But this year, he does the same thing without winning the American tour, without being carried from the excitement. When he returns, 11 weeks are gone and he returns in little tournaments where he doesn't face anyone.

At Wimbledon, it has been three months that he had not faced a top 10 player. I think it's too much. Maybe in the future, he will have to play one or two Masters 1000s, on clay, in order to stay there with the best ones.'

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.17. 21:52

fajo hulyesegek vannak benne.
ha meg nem vagod amugy, hogy babfos miert ellenszenves, akkor maradjon ennyiben. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.17. 22:24

Rocco írta:
2018.07.17. 21:52
fajo hulyesegek vannak benne.
ha meg nem vagod amugy, hogy babfos miert ellenszenves, akkor maradjon ennyiben. :)
Alapvetően abban nagyon igaza van, hogy ha nincs meccsed top10-es ellen akkor kiesel a pixisből és majd HA LESZ MECCSED olyan tornán ahol fájó lesz kiesni akkor fájni is fog egy TOP 10-essel szembekerülni. Ebben kurvára igaza van.
De alapvetően az első kiemeltről (1) beszélünk ugye, tehát mindenki utána következett Wimbledonban.

Megmondom a frankót - szerintem Nadaltól és Gyokótól is símán kikapott volna.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.17. 23:45

rdaneelolivaw írta:
2018.07.17. 22:24
Rocco írta:
2018.07.17. 21:52
fajo hulyesegek vannak benne.
ha meg nem vagod amugy, hogy babfos miert ellenszenves, akkor maradjon ennyiben. :)
Alapvetően abban nagyon igaza van, hogy ha nincs meccsed top10-es ellen akkor kiesel a pixisből és majd HA LESZ MECCSED olyan tornán ahol fájó lesz kiesni akkor fájni is fog egy TOP 10-essel szembekerülni. Ebben kurvára igaza van.
De alapvetően az első kiemeltről (1) beszélünk ugye, tehát mindenki utána következett Wimbledonban.

Megmondom a frankót - szerintem Nadaltól és Gyokótól is símán kikapott volna.
Ha 2012-ben vegulis ugy alakul, hogy kikap Benetteautol, ami ugye keves hijan be is kovetkezett. Gondoltad volna akkor, hogy kepes ra hogy egymas utan Djokot es Murrayt verje?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.18. 06:28

Rocco írta:
2018.07.17. 23:45
Ha 2012-ben vegulis ugy alakul, hogy kikap Benetteautol, ami ugye keves hijan be is kovetkezett. Gondoltad volna akkor, hogy kepes ra hogy egymas utan Djokot es Murrayt verje?
Ha így nézzük igazad van.
Erősebb játékos miatt jobb teniszt tett volna le a pályára. Ettől függetlenül ebben a top10-es dologban szerintem Rosset jól látja a lényeget.
Vagyis tulajdonképpen túl hosszú a salakszezon, hogy éles meccs nélkül lavírozzon a semmiben.

Teniszmeccset csak akkor nyerhetsz ha folyamatosan élesben teszteled magadat. :)
Tök mindegy mennyire vagy kipihent vagy edzett.
Nem véletlenül fosnak a sztárok is GS-eken, hogy éljék túl az első hetet, mert ennyi idő alatt bármi is történik = visszajön a meccsrutin.

Az meg a másik, hogy volt ugye 2017, amiben Fednek egy támadóbb, alapvonalközelibb teniszt találtak ki.
Erre azért nagyjából reagált az "ellenfél", 1 év alatt bőven kiismerhették.
USO-n már 2017-ben is fulladozott, (nem is nyert). Cincy és Montrealból az egyik kimaradhatott volna. Vagyis ki is maradt, mert akkor már fájt a háta.

Elindul mondjuk Barcelonában és Madridban. Oszt' nyer amennyit nyer.
Szerintem nem dőlne össze a világ.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.18. 06:40

Rocco írta:
2018.07.17. 21:52
ha meg nem vagod amugy, hogy babfos miert ellenszenves, akkor maradjon ennyiben. :)
Való igaz, volt egy rettenetesen nagy hisztis időszaka de ezen már túlvan.
Kétszer lattam játszani a klubban (télen) a pályán, egyszer beszélgetett is az edzőmmel 40 percet, én csak hallgattam.
Nekem nagyon szimpatikus, közvetlennek tűnik. Köszön mindenkinek, stb...

Másfél órát jógázik egy sima edző-ütögetés előtt. Tehát jóga, bemelegítés, ütés, majd nyújtás. Alázatos.
Az egyik régi kolléganőm egy közös fotózáson dolgozott is vele. Ő is csak jókat mondott.

1000x férgebb, szánalmasabb teniszezőt találni még a 12-14 éves korosztályban is. :pf02

Elmondom mit csinál egy átlag 14-16 éves I. osztályú versenyző. (főleg a fiúk)
------------------------------------------------------------------------------
- Bejön a klubba... nem köszön senkinek.
- Nem melegít be, helyette 10-15 perc facebook a mobilon.
- A partner általában késik, az megérkezik - annak köszön - (a partner persze ugyanúgy senkinek se!), a partner is mobilozik 5 percet.
- Bemelegítés nélkül elkezdenek lassú tempót ütni, majd emelik ezt.
- Kis szünetekben nem beszélgetnek, hanem facebookoznak a mobilon.
- Edzés végeztével nulla nyújtás (semmi!), angolosan, köszönés nélkül távoznak a helyszínről.
(:u

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.18. 10:42

rdaneelolivaw írta:
2018.07.18. 06:28
Rocco írta:
2018.07.17. 23:45
Ha 2012-ben vegulis ugy alakul, hogy kikap Benetteautol, ami ugye keves hijan be is kovetkezett. Gondoltad volna akkor, hogy kepes ra hogy egymas utan Djokot es Murrayt verje?
Ha így nézzük igazad van.
Erősebb játékos miatt jobb teniszt tett volna le a pályára. Ettől függetlenül ebben a top10-es dologban szerintem Rosset jól látja a lényeget.
Vagyis tulajdonképpen túl hosszú a salakszezon, hogy éles meccs nélkül lavírozzon a semmiben.

Teniszmeccset csak akkor nyerhetsz ha folyamatosan élesben teszteled magadat. :)
Tök mindegy mennyire vagy kipihent vagy edzett.
Nem véletlenül fosnak a sztárok is GS-eken, hogy éljék túl az első hetet, mert ennyi idő alatt bármi is történik = visszajön a meccsrutin.

Az meg a másik, hogy volt ugye 2017, amiben Fednek egy támadóbb, alapvonalközelibb teniszt találtak ki.
Erre azért nagyjából reagált az "ellenfél", 1 év alatt bőven kiismerhették.
USO-n már 2017-ben is fulladozott, (nem is nyert). Cincy és Montrealból az egyik kimaradhatott volna. Vagyis ki is maradt, mert akkor már fájt a háta.

Elindul mondjuk Barcelonában és Madridban. Oszt' nyer amennyit nyer.
Szerintem nem dőlne össze a világ.
Abban van fokent igaza, hogy passzivan jatszik.

Te most tenyleg azt hiszed azert kap ki, mert kiismertek? :D
Ki? Anderson akivel x eve nem jatszott? Nadal miert nem usmerte ki meg Sanghaihra sem? Negyedszerre lett hulyere verve sorozatban. Kokkinakis kiismerte? Uso-n meg pont a szar hata miatt fulladozott tavalY. Az a baj, hogy sem az a tamado felfogas, sem a mentalis foleny nincs meg tavalyrol. Hogy miert, azt o tudja.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.18. 10:44

rdaneelolivaw írta:
2018.07.18. 06:40
Rocco írta:
2018.07.17. 21:52
ha meg nem vagod amugy, hogy babfos miert ellenszenves, akkor maradjon ennyiben. :)
Való igaz, volt egy rettenetesen nagy hisztis időszaka de ezen már túlvan.
Kétszer lattam játszani a klubban (télen) a pályán, egyszer beszélgetett is az edzőmmel 40 percet, én csak hallgattam.
Nekem nagyon szimpatikus, közvetlennek tűnik. Köszön mindenkinek, stb...

Másfél órát jógázik egy sima edző-ütögetés előtt. Tehát jóga, bemelegítés, ütés, majd nyújtás. Alázatos.
Az egyik régi kolléganőm egy közös fotózáson dolgozott is vele. Ő is csak jókat mondott.

1000x férgebb, szánalmasabb teniszezőt találni még a 12-14 éves korosztályban is. :pf02

Elmondom mit csinál egy átlag 14-16 éves I. osztályú versenyző. (főleg a fiúk)
------------------------------------------------------------------------------
- Bejön a klubba... nem köszön senkinek.
- Nem melegít be, helyette 10-15 perc facebook a mobilon.
- A partner általában késik, az megérkezik - annak köszön - (a partner persze ugyanúgy senkinek se!), a partner is mobilozik 5 percet.
- Bemelegítés nélkül elkezdenek lassú tempót ütni, majd emelik ezt.
- Kis szünetekben nem beszélgetnek, hanem facebookoznak a mobilon.
- Edzés végeztével nulla nyújtás (semmi!), angolosan, köszönés nélkül távoznak a helyszínről.
(:u
A paros meccseivel kapcsolatos nyilatkozatai miatt fordul ki a gyomra tole mindenkinek. Ahogy a partnererol beszel, meg ahogy el van ajulca magatol.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.08.13. 14:15

ennyit a shot clockrol.
ahogy varhato volt, a faszszopot igy sem erinti a szabaly. vicc

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.08.13. 18:53

Rocco írta:
2018.08.13. 14:15
ennyit a shot clockrol.
ahogy varhato volt, a faszszopot igy sem erinti a szabaly. vicc
Majd a 20 secnél érinti. GS-nél ugye 20 sec a türelmi idő.
Amúgy biztos ki fognak találni valamit Moyával, hogy pihenhessen... pl hamarabb elkezdi pattogtatni a labdát, vagy hamarabb elkezdi az egyébként legalább 14 seces rituáléját. (:v

Egyébiránt engem nem ez zavar inkább hanem az indokolatlan nyögések, ordítások.
Az egy dolog ha valaki hangosan szuszog, veszi a levegőt hiszen teniszben is legalább 5 féle lélegzetvétel van, tehát benne van ha valaki kicsit hangosabb a kelleténél.
De vannak akik szabályszerűen nyögnek, ordítanak. Nadal is a hangosak közé tartozik...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.08.13. 20:43

de erintette.
hat egy csomoszor lejart az ideje.
mutattak.
igy ertettem.
ha igy is szubjektiv illetve ugyanugy merlegelhet a biro, akkor mi a fasznak van?
senki nem mer szolni, mert majd nadalek megint kicsapjak a hisztit, azt az aktualis birot szivatjak meg miatta. tiszta vicc.
ha 2 percen keresztul oklozi seggbe magat az alapvonalon minden adogatas elott, akkor se szolnak.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.08.14. 09:24

Adjunk időt ennek az "innovációnak". :)
Elképzelhető, hogy csak folyamatosan akarnak szigorítani.
Először csak kiteszik, hogy mindenki lássa (a bíró, a közönség, a játékos), majd 1 év múlva szépen bejönnek a büntik is.

Csak agyalok, nem biztos, hogy így lesz.
Önmagában ha nincs bünti - vagy nincs szabály erre - akkor felesleges az óra. Akkor ne tegyék ki.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.08.14. 09:54

Amúgy akkor lenne értelme ha a tv-képernyőre is kitennék.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.08.14. 09:55

A szabaly eddig is megvolt. Az ora celja az lenne, hogy a biro a regi szokasokkal ellentetben ne merlegeljen, hanem az ora szerint dontson. Akkor innentol megint lehet majd picsogni, mert nekem miert szol, mikor x hete x embernek meg nm?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.08.14. 10:14

Rocco írta:
2018.08.14. 09:55
A szabaly eddig is megvolt. Az ora celja az lenne, hogy a biro a regi szokasokkal ellentetben ne merlegeljen, hanem az ora szerint dontson. Akkor innentol megint lehet majd picsogni, mert nekem miert szol, mikor x hete x embernek meg nm?
Egyetértek, a szabály mindenkire vonatkozzon.
Leszarom, hogy xy a tenisztörténelem második vagy negyedik legsikeresebb játékosa.

Azt gondolom, hogy ennek ellenére muszáj a bíróra hárítani a döntés jogát.
Legfeljebb fel kell őket is készíteni hogyan döntsenek... semmiképpen nem lesz jó ha olyan káosz lesz mint a ruszki videóbíró miatt a focivébén. :)

Szerintem az lenne a normális ha a harmadik vagy negyedik túllépés után:
Figyelmeztetés.
Majd első szerva megvonás következne.
(viszont az első figyelmeztetésig engedném, hogy legalább 3-4 alkalommal túllépje az időkeretet.)
Figyelmeztetés viszont csak 1x lenne, utána minden egyes túllépés esetén első szerva megvonás.
Pontlevonást nem alkalmaznék.

Az is fontos, hogy a tévéképernyőn legyen az óra állása.
Egy teniszmeccset sokkal többen néznek tévében mint a helyszínen. A helyszínen pedig nem az órát nézik, abban biztos lehetsz. :)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.08.14. 10:54

Ez igy ilyen formaban szerintem is jo lenne.
Volt ugy nadal hisztije, hogy "az emberek 20 uteses labdameneteket akarnak, azok utan pedig nem eleg ennyi ido kifujni magukat blaaaa blaaa blaaa". Az emberek nm hiszem higy ezt akarjak latni, de nem is ez a lenyeg. :D
Ilyen kimerito hosszu menet elvetve akad 1-1 meccsen, nehany kivetelnel kicsit surubbeb. Viszont o MINDEN menet utan fel percig turkal a valagaban, minden adogatas elott. A Garros dontoben figyelmeztettek ot mar a szazadik utan, erre valaszul rogton a biro pofajaba tolt egy 48!!!! masodperces szoszolest. lol

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.08.14. 11:16

Rocco írta:
2018.08.14. 10:54
Ez igy ilyen formaban szerintem is jo lenne.
Volt ugy nadal hisztije, hogy "az emberek 20 uteses labdameneteket akarnak, azok utan pedig nem eleg ennyi ido kifujni magukat blaaaa blaaa blaaa". Az emberek nm hiszem higy ezt akarjak latni, de nem is ez a lenyeg. :D
Ilyen kimerito hosszu menet elvetve akad 1-1 meccsen, nehany kivetelnel kicsit surubbeb. Viszont o MINDEN menet utan fel percig turkal a valagaban, minden adogatas elott. A Garros dontoben figyelmeztettek ot mar a szazadik utan, erre valaszul rogton a biro pofajaba tolt egy 48!!!! masodperces szoszolest. lol
Az a gond, hogy ez arról is szól mennyire vehető komolyan egy bíró, avagy megtette azt amit kell a játékos felé vagy nem?
Szerintem úgy vannak vele jelenleg, hogy Nadal esetében 80-100 túllépés esetén is betol egy figyelmeztetést amin kvázi a spanyol röhög egy jót, vagy még tovább feszíti a húrt. A faszi meg úgy van vele (a bíró), hogy ő megtett mindent = hiszen szól neki. :) Persze. :) (1x) :pf04

Ezt kell tisztázni a bírókkal, hogy ezentúl ez nem megy.
Ez viszont a supervisor és az ATP/WTA/USTA stb... dolga.

Évek óta van pletyka arról, hogy pl Carlos Bernardest nem fogadja el bírónak, de úgy tűnik ilyen nincsen.
‘No problem with the umpire. I am nobody to say, “I don’t want him on my court." I just can ask if I believe that somebody’s not doing the things fair with me or was not respectful for me, I just can ask if is possible to have another umpire. I can’t say, "I don’t want this umpire. I say, If it is possible, I prefer another umpire on my court." It’s something that has happened in the past. No problems with him. I respect when I am slow, accept the warnings. I do my best to be quick. Sometimes I not good enough to be that quick. I need my time to think about what to do for the next point, that’s all.’


Szerintem együttműködő lesz.
Ez a bírókon múlik, nem Nadalon. Biztos, hogy tud adaptálódni... nem egy hülye faszi. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.08.18. 20:24

Máté holnap döntős a cordenonsi ATP Challenger versenyen.
A kvalifikációból jutott be, ha holnap nyer, akkor 250 környékén lesz a ranglistán. :)


Ilyen eredmények is voltak a főtáblán, nála sokkal előrébb tartó játékosokkal szemben: 6:0, 6:1... tegnap 6:0, 6:0 :D :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.08.18. 21:28

Rocco írta:
2018.08.14. 10:54
Ez igy ilyen formaban szerintem is jo lenne.
Volt ugy nadal hisztije, hogy "az emberek 20 uteses labdameneteket akarnak, azok utan pedig nem eleg ennyi ido kifujni magukat blaaaa blaaa blaaa". Az emberek nm hiszem higy ezt akarjak latni, de nem is ez a lenyeg. :D
Ilyen kimerito hosszu menet elvetve akad 1-1 meccsen, nehany kivetelnel kicsit surubbeb. Viszont o MINDEN menet utan fel percig turkal a valagaban, minden adogatas elott. A Garros dontoben figyelmeztettek ot mar a szazadik utan, erre valaszul rogton a biro pofajaba tolt egy 48!!!! masodperces szoszolest. lol
Te... mester.
Nézem itt a Gyokó/Csilics meccset és párszor bejátszották a képernyőre a "shot clock"-ot.
Ahogy a nevében benne van, ez: SHOT CLOCK.

Azt hittem eddig, hogy addig ketyeg a cucc amíg a versenyző odaáll az alapvonalhoz és elkezdi a szaros rituáléját, - már akinek az alapvonalon van ez, mert mondjuk Fednek nem -, de a vicc, hogy nem addig ketyeg hanem logikusan addig amíg nem üt bele a labdába szerválás közben.
Itt masszív gondoknak kell lennie pár versenyzőnél... Nadalnál maga az alapvonalas rituáléja kb. 8-10 sec. :D

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.08.31. 22:48

A faszszopo szokasos takony hadmuvelete. :D
Szenne verik. Felkerul a kotes a terdere. lol
Persze aztan fut mint a nyul.
Aztan persze megint jon az eso is mikor kell. Ahh hanyingerem van ettol a patkanytol. Nem tudom van-e nala sportszerutlenebb tag a mezonyben. Megfogadtam, hogy nem nezek tobbet teniszt, de csak nem birtam...majd csak leszokok errol is.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.02. 10:25

Rocco írta:
2018.08.31. 22:48
A faszszopo szokasos takony hadmuvelete. :D
Szenne verik. Felkerul a kotes a terdere. lol
Persze aztan fut mint a nyul.
Aztan persze megint jon az eso is mikor kell. Ahh hanyingerem van ettol a patkanytol. Nem tudom van-e nala sportszerutlenebb tag a mezonyben. Megfogadtam, hogy nem nezek tobbet teniszt, de csak nem birtam...majd csak leszokok errol is.
Most melyikről beszélsz? :)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.02. 12:54

rdaneelolivaw írta:
2018.09.02. 10:25
Rocco írta:
2018.08.31. 22:48
A faszszopo szokasos takony hadmuvelete. :D
Szenne verik. Felkerul a kotes a terdere. lol
Persze aztan fut mint a nyul.
Aztan persze megint jon az eso is mikor kell. Ahh hanyingerem van ettol a patkanytol. Nem tudom van-e nala sportszerutlenebb tag a mezonyben. Megfogadtam, hogy nem nezek tobbet teniszt, de csak nem birtam...majd csak leszokok errol is.
Most melyikről beszélsz? :)
Nadalrol. Mikor Kachanov szetutotte az elso szettben, felkerult a kotes a terdre. Aztan persze semmi baja nincs, lerohant meg 3 orat. Szanalmas, hogy mindig elohuzza ezt a serules kartyat, ha megverik, vagy vesztesre all. Ha toredeke igaz lenne ezeknek a "seruleseknek" az elmult 13 evbol, otthonrol nezne a teniszt, nemhogy igy rohangalna 32 evesen mint a nyul szakadatlanul. Hanynom kell ettol a csavotol.
Egyebkent torkan volt a kes, abszolut azon mult, hogy kacsa hozta a nyomorek mentalitast, ami ezeket a fiatal myomorekokat jellemzi. Az osszes szett vegen befosott. Az elsot elonyrol majdnem elbaszta. Masodikban ketszer volt elonyben, egyszer szervalt is a szettert. 2 szettig teljesen lejatszotta a buzit.Harmadik szett tiebreakjeben 3!!! kettoshibat utott, igy bukta 7-9-re. Negyedik szettben szinten szanalmasan gagyi tb-t jatszott le. Igy kell jobban jatszva kikapni. A big3-nek nagy makja van am azzal, hogy a kovetkezo generaciok ekkora rakas szarok.

Lezárt