TENISZ!

Minden, amit nem motor hajt
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.09.29. 06:58

Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.09.29. 08:11

rdaneelolivaw írta:
2020.09.29. 06:58
Kép
(:j
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.09.29. 19:39

Balázs Ati is nyerte az 1. fordulót a Garroson.
Sima 3 szett. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.03. 19:28

Kép

Fucsó vs Monteiro
7:5, 6:1, 6:3
16 között a Garroson. :)

Ha nem nyer, akkor is 49. lesz a ranglistán.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.03.07. 10:23

Már ezért is gratula Fucsovicsnak!

https://indirekt.hu/belfold/ilyen-meg-s ... sunk-erte/
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.03.17. 19:52

https://sport365.hu/tenisz,hirek,fucsov ... ban,137377

Újabb siker.

(lölő tán ezt volt megnézni)
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.18. 18:22

Kép

Jó helyre került a trófea. :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.19. 10:00

rdaneelolivaw írta:
2021.04.18. 18:22
Kép

Jó helyre került a trófea. :)
Egy fenét, 50 euróm bánta :D

Szökőévente egyszer, ha fogadok, most Rublevre tettem, erre kikap sima két szettben, hogy szakadna meg :lol:
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.19. 19:03

vollebak írta:
2021.04.19. 10:00
Egy fenét, 50 euróm bánta :D

Szökőévente egyszer, ha fogadok, most Rublevre tettem, erre kikap sima két szettben, hogy szakadna meg :lol:
Áhhhhh... látod beszélni kellett volna róla.
PH-n pont írtam is a srácoknak - ott szinte sosem írok a tenisz-topikba, de most szombaton láttam, hogy van :D -, igazából 50-50-re tettem volna, ezt most tényleg nehéz lett volna kitalálni.

Tsitsipas sokkal erősebb fizikálisan, és 4-5 salakos meccs után ez lehet (akár) a kulcs.
Ráadásul Rublev Nadalt megverte, általában aki Nadalt veri salakon az tuti kiesik utána a tornán. :D

Sinnernél ugyanez a probléma, olyan gizda mint Zverev évekkel ezelött.
OK, azért Rublev erősebb Sinnernél, de nem sokkal. Ropi ő is kicsit.
Cicip 22 éves és már most olyan erős mint egy ló. (:v

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.25. 23:56

Rohadt nehéz szülés volt ma a 12. barcelonai cím Tsitsipas ellen. Egy 500-as tornáért rég izzadt meg ennyire. Ingadozó nagyon a teljesítmény akár egyetlen szetten belül is, erősen látszik már a kor rajta is. Persze, BO5 meg Párizs más lesz, és amíg aktív játékos, ő a favorit Párizsban, de az biztos, hogy egyre többen vannak, akik elkaphatják. Thiem, Schwartzman, Tsistsipas, Rublev, Fognini feltétlenül, de akár másoknak is lehet egy jó napja, amikor elnehezednek a labdák, hideg lesz, Nadalnak valami nyűgje lesz a szervájával megint, mint Monte Carlóban, satöbbi. Djokovicot most nem sorolnám ide a potenciálisan a Nadalra a Garroson veszélyes játékosok közé, mert régóta nem volt ilyen gyatra salakos formában, mint idén.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.26. 06:54

vollebak írta:
2021.04.25. 23:56
Rohadt nehéz szülés volt ma a 12. barcelonai cím Tsitsipas ellen. Egy 500-as tornáért rég izzadt meg ennyire. Ingadozó nagyon a teljesítmény akár egyetlen szetten belül is, erősen látszik már a kor rajta is. Persze, BO5 meg Párizs más lesz, és amíg aktív játékos, ő a favorit Párizsban, de az biztos, hogy egyre többen vannak, akik elkaphatják. Thiem, Schwartzman, Tsistsipas, Rublev, Fognini feltétlenül, de akár másoknak is lehet egy jó napja, amikor elnehezednek a labdák, hideg lesz, Nadalnak valami nyűgje lesz a szervájával megint, mint Monte Carlóban, satöbbi. Djokovicot most nem sorolnám ide a potenciálisan a Nadalra a Garroson veszélyes játékosok közé, mert régóta nem volt ilyen gyatra salakos formában, mint idén.
Nem hiszem, hogy más nyeri az RG-t.
Egyszerűen ennek a tenisznek ott nincs ellenszere, túl magasra pattan a labda.

Hideg lesz, elnehezednek a labdák?! Mikor is volt a tavalyi RG? :D
Ugyanúgy, ugyanolyan könnyen megnyerte a tornát mintha meleg lett volna.
Sinnerrel játszott szoros meccset, de csak az első két szettben.

Thiem, Schwartzman, Tsistsipas, Rublev, Fognini...? :D
Ebből Fonnyíinit vedd ki, bolond. Schwarzi RG-n nem átütő erő.

Persze jó, lesérülhet bármikor, volt már ilyen év. (2016 pl)
De ha egészségesen végig tud játszani 7 meccset, én nem nagyon látom RG-n az ellenszert. Szívesen látnám (ismersz), de nincs.
A Rublev vagy Sinner féle játék jó lenne, mert nagyon hamar megütik a labdát, ezáltal időt vesznek el az ellenfelektől az ütések előtt. De ehhez több lábmunka kell, jó anticipálás és végig jó fej.

És ez kurva kockázatos. Sokkal kockázatosabb minthogy beállsz hátra és lapátolod vissza a labdákat az alapvonal mögött 5 méterről.
(ehhez egy statisztika, most a 2015-ös gyenge formáját leszámítva amikor Gyokovics megverte QF-ben 3 szettben – 15 év alatt 1x fordult elő, hogy BO5-ben salakon kockázatos játék működött ellene, mégpedig 2009-ben a negyedik fordulóban Söderling révén. Másra nem emlékszem, szerintem nincs is.)
15 év alatt 1db meccsen, teccik érteni? :D
Ezt csak azért írom, mert elméletben azt a játékot meg lehetne ismételni (bár ma már lehet nem működne annyira ellene), ELMÉLETBEN. De azt nagyon nehéz 3 vagy 4 szetten keresztül végig jól csinálni, a kockázat miatt. Túl sok lenne a rontás.

Egyébként ha megnézed, Nadal játékát átalakították. (én voltam az egyik aki ebben nem hitt, de megcsinálták)
Sokkal jobb az időzítése, ő is hamarabb, felszálló ágban üti már meg a labdákat, sokkal gyorsabban végigcsinál 1-1 labdamenetet mint régebben.
De ugyanúgy benne vannak az eddig veszélyes fegyverei is.

Ha jól menedzseli az erejét RG-n, akkor nincs ellenszer. Én nem látom hol lenne...racionálisan nézem kizárólag.
70-80%-os játékkal símán fogja hozni, meglásd. Lehet a döntőben 90-et kell hoznia, na bumm.

Szerk.: mégegy adalék, úgyis szereted a statokat.
2 éve volt Thiemmel egy 4 szettes döntője, amikor az első kettőben Thiem mindenét odatette... a 3, 4. szett 6:1, 6:1 volt azt hiszem. :D
Az a meccs energiafelhasználást nézve valahogy így nézhetett ki, természetesen külön-külön kiemelve a két játékost, és szettekre bontva.
(úgy írom, hogy melyik szettben az energia hány százalékát használta el az adott játékos szerintem, feltételezve, hogy a végén mindent kiadtak magukból. Nyilván nem... de játsszunk el a gondolattal)

NADAL:
20, 20, 30, 30
THIEM:
40, 40, 10, 10

Na ezért nem működik ez a dolog az RG-n. Mert a Nadal 20% ellen kell egy 40% Thiem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.26. 07:20

vollebak írta:
2021.04.25. 23:56
Rohadt nehéz szülés volt ma a 12. barcelonai cím Tsitsipas ellen. Egy 500-as tornáért rég izzadt meg ennyire. Ingadozó nagyon a teljesítmény akár egyetlen szetten belül is, erősen látszik már a kor rajta is. Persze, BO5 meg Párizs más lesz, és amíg aktív játékos, ő a favorit Párizsban, de az biztos, hogy egyre többen vannak, akik elkaphatják. Thiem, Schwartzman, Tsistsipas, Rublev, Fognini feltétlenül, de akár másoknak is lehet egy jó napja, amikor elnehezednek a labdák, hideg lesz, Nadalnak valami nyűgje lesz a szervájával megint, mint Monte Carlóban, satöbbi. Djokovicot most nem sorolnám ide a potenciálisan a Nadalra a Garroson veszélyes játékosok közé, mert régóta nem volt ilyen gyatra salakos formában, mint idén.
Egyébként ahogy évekkel ezelőtt megírtam Tsis nagy játékos lesz, persze ez már akkor látható volt.
Szerencsére még a játéka is tetszetős. :)

SZERINTEM... a pályafutása alatt a nagy trófeák közül még be fogja gyűjteni az AUS-t, RG-t és USO-t is legalább 1-1-1 alkalommal.
Wimbledont nem tudom megítélni, szerintem az fekete ló. (nagyon gyenge a hálójátéka jelenleg)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.05.03. 08:12

ez mekkora sztori... :D


Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.05.03. 08:51

9_46_20 írta:
2021.05.03. 08:12
ez mekkora sztori... :D
Benne van Agassi OPEN c könyvében is.
Ami iszonyatosan jó könyv, ajánlom. :)... nem kell, hogy szeresd hozzá a teniszt.

Ami még jó, Brad Gilbert: Csúnyán nyerni. :)
Bár ez már inkább tenisz pszichológia.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.05.03. 10:08

rdaneelolivaw írta:
2021.05.03. 08:51
9_46_20 írta:
2021.05.03. 08:12
ez mekkora sztori... :D
Benne van Agassi OPEN c könyvében is.
Ami iszonyatosan jó könyv, ajánlom. :)... nem kell, hogy szeresd hozzá a teniszt.

Ami még jó, Brad Gilbert: Csúnyán nyerni. :)
Bár ez már inkább tenisz pszichológia.
már sokan ajánlották, beszerzem most már, de így is sorakoznak a kiolvasni való anyagok... :mosoly:

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.03. 10:10

rdaneelolivaw írta:
2021.04.26. 06:54
vollebak írta:
2021.04.25. 23:56
Rohadt nehéz szülés volt ma a 12. barcelonai cím Tsitsipas ellen. Egy 500-as tornáért rég izzadt meg ennyire. Ingadozó nagyon a teljesítmény akár egyetlen szetten belül is, erősen látszik már a kor rajta is. Persze, BO5 meg Párizs más lesz, és amíg aktív játékos, ő a favorit Párizsban, de az biztos, hogy egyre többen vannak, akik elkaphatják. Thiem, Schwartzman, Tsistsipas, Rublev, Fognini feltétlenül, de akár másoknak is lehet egy jó napja, amikor elnehezednek a labdák, hideg lesz, Nadalnak valami nyűgje lesz a szervájával megint, mint Monte Carlóban, satöbbi. Djokovicot most nem sorolnám ide a potenciálisan a Nadalra a Garroson veszélyes játékosok közé, mert régóta nem volt ilyen gyatra salakos formában, mint idén.
Nem hiszem, hogy más nyeri az RG-t.
Egyszerűen ennek a tenisznek ott nincs ellenszere, túl magasra pattan a labda.

Hideg lesz, elnehezednek a labdák?! Mikor is volt a tavalyi RG? :D
Ugyanúgy, ugyanolyan könnyen megnyerte a tornát mintha meleg lett volna.
Sinnerrel játszott szoros meccset, de csak az első két szettben.

Thiem, Schwartzman, Tsistsipas, Rublev, Fognini...? :D
Ebből Fonnyíinit vedd ki, bolond. Schwarzi RG-n nem átütő erő.

Persze jó, lesérülhet bármikor, volt már ilyen év. (2016 pl)
De ha egészségesen végig tud játszani 7 meccset, én nem nagyon látom RG-n az ellenszert. Szívesen látnám (ismersz), de nincs.
A Rublev vagy Sinner féle játék jó lenne, mert nagyon hamar megütik a labdát, ezáltal időt vesznek el az ellenfelektől az ütések előtt. De ehhez több lábmunka kell, jó anticipálás és végig jó fej.

És ez kurva kockázatos. Sokkal kockázatosabb minthogy beállsz hátra és lapátolod vissza a labdákat az alapvonal mögött 5 méterről.
(ehhez egy statisztika, most a 2015-ös gyenge formáját leszámítva amikor Gyokovics megverte QF-ben 3 szettben – 15 év alatt 1x fordult elő, hogy BO5-ben salakon kockázatos játék működött ellene, mégpedig 2009-ben a negyedik fordulóban Söderling révén. Másra nem emlékszem, szerintem nincs is.)
15 év alatt 1db meccsen, teccik érteni? :D
Ezt csak azért írom, mert elméletben azt a játékot meg lehetne ismételni (bár ma már lehet nem működne annyira ellene), ELMÉLETBEN. De azt nagyon nehéz 3 vagy 4 szetten keresztül végig jól csinálni, a kockázat miatt. Túl sok lenne a rontás.

Egyébként ha megnézed, Nadal játékát átalakították. (én voltam az egyik aki ebben nem hitt, de megcsinálták)
Sokkal jobb az időzítése, ő is hamarabb, felszálló ágban üti már meg a labdákat, sokkal gyorsabban végigcsinál 1-1 labdamenetet mint régebben.
De ugyanúgy benne vannak az eddig veszélyes fegyverei is.

Ha jól menedzseli az erejét RG-n, akkor nincs ellenszer. Én nem látom hol lenne...racionálisan nézem kizárólag.
70-80%-os játékkal símán fogja hozni, meglásd. Lehet a döntőben 90-et kell hoznia, na bumm.

Szerk.: mégegy adalék, úgyis szereted a statokat.
2 éve volt Thiemmel egy 4 szettes döntője, amikor az első kettőben Thiem mindenét odatette... a 3, 4. szett 6:1, 6:1 volt azt hiszem. :D
Az a meccs energiafelhasználást nézve valahogy így nézhetett ki, természetesen külön-külön kiemelve a két játékost, és szettekre bontva.
(úgy írom, hogy melyik szettben az energia hány százalékát használta el az adott játékos szerintem, feltételezve, hogy a végén mindent kiadtak magukból. Nyilván nem... de játsszunk el a gondolattal)

NADAL:
20, 20, 30, 30
THIEM:
40, 40, 10, 10

Na ezért nem működik ez a dolog az RG-n. Mert a Nadal 20% ellen kell egy 40% Thiem.
Értek én mindent, meg igazad is van, de ezek annyira triviális dolgok, meg annyiszor beszéltünk róluk, hogy nem is kell elemezni.

Viszont egy dolgot szerintem elfelejtesz, vagyis nyilván ne felejted el, csak nem kezeled megfelelő súllyal: Nadal öregszik. Igen, 15 évről beszélünk, vagyis Nadal is már 35 lesz néhány héten belül. És ennek az öregedésének két baromi megkerülhetetlenül nagy jele van:

1) Hosszabb labdamenetek végére rendszeresen elfárad, leütik vagy hibázik a végére. Nekem volt a legfurcsább azt látni, hogy most már tényleg kivan, mint a liba, ha futni kell. És hiába gyorsult a játéka, azért ő még mindig nem az 1-2 puncher, aki odavágja a szervát, aztán bebasz két egyik sarok, másik sarok ütést, hogy gyorsan lerendezze a pontot. Beleáll a pötyögésbe, főleg egy agresszívabb, egykezes fonákos játékos ellen, mint Tsitsipas vagy Thiem, és sokszor kivár. Nem véletlen, hogy épp ez a két ember a legveszélyesebb rá salakon tartósan is (Djokovic már 2017 óta nem, nem is veszem tényezőnek salakon ezt a párosítást már), és éppen tőlük kapott ki a két legutóbbi AO-n is ( = a „kék salak”, ugye).

2) Rendre elbukja már a tiebreakeket a topjátékosok ellen. 2020 eleje óta kilenc alkalommal játszott tiebreaket top 10 játékos ellen - mind a kilencet elveszítette.

Tsitsipas (Barcelona Open): 6-8
Tsitsipas (Australian Open): 4-7
Medvedev (World Tour Finals): 4-7
Thiem (World Tour Finals): 7-9, 4-7
Thiem (Australian Open): 3-7, 4-7, 6-8
Djokovic (ATP Cup): 4-7

Ez nem megingás, nem átmeneti, nem pillanatnyi. Veszít tiebreaket salakon, veszít keménypályán, veszít fedett pályán, BO5, BO3 formátumú meccsen. Ez hatalmas probléma, és még a Garroson is simán visszaüthet, mert ezt nem lehet begyakorolni, mint egy új szervát, hogy majd jobb lesz, csak idő kell hozzá. Éppen ő, aki korábban egy tank volt mentálisan, a leggyengébb fejű topjátékosok egyike lett - ha vagy-vagy helyzet van, akár tiebreak, akár döntő szett, akár bármi miatt, nagy eséllyel Nadal lesz az, aki veszíteni fog - korábban meg épp fordítva volt, nagy összegben lehetett volna fogadni rá, hogy az ilyen helyzeteket rendre ő nyeri inkább.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.05.03. 18:06

vollebak írta:
2021.05.03. 10:10
Értek én mindent, meg igazad is van, de ezek annyira triviális dolgok, meg annyiszor beszéltünk róluk, hogy nem is kell elemezni.

Viszont egy dolgot szerintem elfelejtesz, vagyis nyilván ne felejted el, csak nem kezeled megfelelő súllyal: Nadal öregszik. Igen, 15 évről beszélünk, vagyis Nadal is már 35 lesz néhány héten belül. És ennek az öregedésének két baromi megkerülhetetlenül nagy jele van:

1) Hosszabb labdamenetek végére rendszeresen elfárad, leütik vagy hibázik a végére. Nekem volt a legfurcsább azt látni, hogy most már tényleg kivan, mint a liba, ha futni kell. És hiába gyorsult a játéka, azért ő még mindig nem az 1-2 puncher, aki odavágja a szervát, aztán bebasz két egyik sarok, másik sarok ütést, hogy gyorsan lerendezze a pontot. Beleáll a pötyögésbe, főleg egy agresszívabb, egykezes fonákos játékos ellen, mint Tsitsipas vagy Thiem, és sokszor kivár. Nem véletlen, hogy épp ez a két ember a legveszélyesebb rá salakon tartósan is (Djokovic már 2017 óta nem, nem is veszem tényezőnek salakon ezt a párosítást már), és éppen tőlük kapott ki a két legutóbbi AO-n is ( = a „kék salak”, ugye).

2) Rendre elbukja már a tiebreakeket a topjátékosok ellen. 2020 eleje óta kilenc alkalommal játszott tiebreaket top 10 játékos ellen - mind a kilencet elveszítette.

Tsitsipas (Barcelona Open): 6-8
Tsitsipas (Australian Open): 4-7
Medvedev (World Tour Finals): 4-7
Thiem (World Tour Finals): 7-9, 4-7
Thiem (Australian Open): 3-7, 4-7, 6-8
Djokovic (ATP Cup): 4-7

Ez nem megingás, nem átmeneti, nem pillanatnyi. Veszít tiebreaket salakon, veszít keménypályán, veszít fedett pályán, BO5, BO3 formátumú meccsen. Ez hatalmas probléma, és még a Garroson is simán visszaüthet, mert ezt nem lehet begyakorolni, mint egy új szervát, hogy majd jobb lesz, csak idő kell hozzá. Éppen ő, aki korábban egy tank volt mentálisan, a leggyengébb fejű topjátékosok egyike lett - ha vagy-vagy helyzet van, akár tiebreak, akár döntő szett, akár bármi miatt, nagy eséllyel Nadal lesz az, aki veszíteni fog - korábban meg épp fordítva volt, nagy összegben lehetett volna fogadni rá, hogy az ilyen helyzeteket rendre ő nyeri inkább.
Jó.
Akkor most mire akarunk kilyukadni? :)
Minden idők egyik legjobb teniszezője öregszik, mert 35 lesz. YES.
Minden idők egyik legjobb teniszezője lassul, mert 35 lesz. YES.

Ezeken nem kell csodálkozni, a többiek érzik a vérszagot, Tsitsi és Thiem gyakoirlatilag fizikálisan magasabban vannak mind Nadal, ez egyre inkább így lesz, Thiem kb 28-30 éves korában fogja elérni a maximális fizikumot, Tsitsipasnak meg (röhejes), addig még van 7-8 éve. :D
Egyébként erről dumáltam idősb. Valkusszal, azt mondja nem annyira az állóképesség és erő (vagy gyorsaság) különbözik egy fiatal és egy erős 30-as között, hanem a regeneráció. És ebben is nagyot fejlődött az orvostudomány.

Nem tud egy 35 éves úgy regenerálódni mint egy 25-ös vagy fiatalabb. Ez így lesz ha a fene fenét eszik is.
De jelenleg jobban tud regenerálódni egy 35-ös mint 20 vagy 30 évvel ezelőtt.

Garrostól nem tartanék a helyedben, kb borítékolható trófea Nadal számára még így is.
Jó nyílván előbb-utóbb megverik ott is, örökké nem lehet nyerni.
De ne feledd mekkora bajnokokról beszélünk.

Roger indult Abu Dhabiban vagy hol? :D
Fél év kihagyás, alig edzett, túlsúly.
Első kör Dan Evans kikap, második kör Basilashvili egy rendkívül szoros meccsen veri, asszem meccslabdáról három szettben?
Ez nevetséges. Egy fél évet kihagyó 40 éves (!!!!) (:h (:v játékost porrá kéne zúzniuk.
Ekkora bajnokok ezek. Pont.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.30. 13:24

Kép

Szobrot kapott a Chatrier mellett :mosoly:
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.05.31. 16:12

vollebak írta:
2021.05.30. 13:24
Szobrot kapott a Chatrier mellett :mosoly:
Jajj... tiszta Giger.
Nem hasonlít rá.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.02. 17:48

Hát, Marci benyelt egy bread sticket is Fognától. Nagyon bosszantó volt az a hálón megpattanó potyapont, aminek lényegében köszönhette az első szett tie breaket Fogna, Fucsó mondta is a magáét. Szerintem ott tört meg a koncentrációja, mert ez a Fogna verhető lett volna. Kár érte.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.02. 19:22

vollebak írta:
2021.06.02. 17:48
Hát, Marci benyelt egy bread sticket is Fognától. Nagyon bosszantó volt az a hálón megpattanó potyapont, aminek lényegében köszönhette az első szett tie breaket Fogna, Fucsó mondta is a magáét. Szerintem ott tört meg a koncentrációja, mert ez a Fogna verhető lett volna. Kár érte.
De szerintem ezeket muszáj lenne kezelnie fejben, elvégre profi teniszező.
Bármikor jöhet egy mázli amin akár fontos labdamenetek végkimenetele múlhat.
Ezekre nem szabad rápörögni, mert nincs rá befolyásod. (ez csakis szerencse)

Most májusban volt az első meccsem idén...
Csóka elment 1:6; 0:3-ra... egyszerűen gyorsabb volt, nem találtam az ellenszert.
Aztán valahogy elkezdett lassulni, megpróbáltam bennmaradni minden labdamenetben, kevesebb kockázattal.
Végülis nyertem 1:6; 7:6; 10:7-re.

Meccs után dumálgattam vele kicsit, ő azt mondta második szett 0:3: 30:30-nál bejött a szomszéd pályáról egy labda. (ilyenkor not ready van, tehát az épp zajló labdamenetet meg kell ismételni).
Azt mondta az ellenfelem, hogy az zavarta meg, mert már zsebében érezte a meccset. :D
Ennyivel vezet, és felbassza az agyát egy olyan momentumon, amire semmi de semmi ráhatása nincs.

Aztán most vasárnap ugyanez volt pepitában, csak én vezettem nagyon a meccs 3/4-éig.
6:1; 4:1 és nem tudtam befejezni innen, egyszerűen elment minden erőm, zombi lettem fejben.
Persze éreztem, hogy minden erőmet kiadtam, de ilyenkor nem lehet mit tenni valahogy be kell zsebelni a meccset.
Szóval...4:4... 4:5... 5:5... 6:6...6:7 (10:12) :geek:
Jön a super tie-break (itthon is ez megy 1 éve, kurva gáz de ez van)...10 pontig játszák.
Csóka elmegy 5:2-re... valahogy összekaptam magam és eldöntöttem, hogy 100%-on fogom a maradék pontokat letolni, lesz ami lesz.
Csináltam ellene 8 pontot, ebből 7 nyerő. Ha nem nyertem volna, akkor is rendben lett volna az egész, mert mindent a pályára raktam.

Szerintem az nem normális, hogy MÁZLI miatt egy profi teniszező puffog. (elbukja a meccset)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.12. 07:29

Ez a salakmeccs a TOP3-ban biztos benne volt! Főleg a fos női elődöntők után.
Pedig egyik játékos sem a szívem csücske, de ez teljesítmény.

Elképesztő... kíváncsi vagyok Gyokovicsot hogyan rakják össze vasárnapra.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.14. 14:51

Hát összerakták jól. Az mindent elmond egyébként a jelenlegi helyzetről, hogy 0-2-nél is biztos voltam benne, hogy Cicipász nem fog nyerni. Mert nem nyernek ezek soha, amíg Nadalék aktív játékosok. Nem nyert Medvedev sem Nadal ellen két éve a US Openen, idén szettet sem fogott Djokovic ellen az AO-n, Thiem 2-1-ről bukta el tavaly az ausztrál döntőt Djokovic ellen. Borítékolható volt, hogy a görög gyerek is összecsinálja magát a feladattól, hogy 2-0-ról innen azért nyerni kéne már egy tizenegy (!!) évvel idősebb Djokovic ellen, aki 4 órát teniszezett Nadallal az elődöntőben.

Nem nyernek ezek szart sem soha, amíg az öregek is teniszeznek.

Azt hiszem, egy időre pihentetem a teniszt, és még csak nem is azért az egyébként tenisztörténelmi ténynél fogva, hogy egy jól játszó, egészséges, motivált, mindenféle Nadal kapott most ki (a 2009-es és a 2015-ös vereség is mindenféle maszatolás nélkül kijelenthető, hogy nem a „Garroson megszoktuk Nadal” volt).

De nem nagyon érzem magamban a kedvet ahhoz, hogy Djokovic megdicsőülését nézzem végig.

Igen, értek én mindent. Ő minden idők legjobbja, ez van. Nem kell sok kommentár ehhez. Rekord a világelsőként töltött hetekben, az Open Era egyetlen játékosa, aki legalább kétszer nyert mindegyik Slamből, rekordtartó a Masterseken, minden riválisával szemben pozitív mérleg. Nadalt legyőzte többször a Garroson, Federert legyőzte többször Wimbledonban, miközben a másik kettőnek ez nem sikerült Djokovic „hazai Slamén” Ausztráliában.

De amit Djokovic emberként képvisel, az egyszerűen taszít minden szempontból. Ez a spirituális maszlag, a tudománytalan hülyeségek a fényevésről meg az oltásellenességről, az ortodox vallási mánia, a vállalhatatlan apja még vállalhatatlanabb hülyeségei („Novakot gyűlöli a nyugati világ, mert szerbként mutatja meg, hogy felsőbbrendű”, „Novakot isten küldte, hogy megállítsa a nyugati világ uralmát a teniszben”, „Novak isten ajándéka a világnak, és csak az igazak ismerhetik ezt fel”), a feleségével propagált konteók, hogy az 5G hálózat terjeszti a koronavírust (nem, ez nem vicc)...

Nem tudom és nem is akarom leválasztani a Djokovic, mint teniszező jelenséget a Djokovic, mint személy jelenségről. Már csak azért sem, mert ő maga sem akarja ezt. A kettő nála egy, és ő személyes misszióként éli meg, hogy a teniszvilágon át közvetítse ezeket a zavaros faszságait. A szerb nemzeti hős, aki él-hal Szerbiáért - de azért annyira mégsem szereti Szerbiát, hogy ott fizessen adót, jó lesz a monacói luxusból is hirdetni, hogy igazából a szeretet a legfontosabb érték az életben.

Szóval menjen a tenisz egy kicsit nélkülem, amíg Djokovic felporszívóz minden rekordot, mennybe megy, satöbbi. Majd visszatérek a teniszhez intenzívebben, amikor ez a kör lecsengett, és nem kell azzal foglalkoznom, hogy olyan eszementeket nézzek a teniszpályán, akikkel egyébként egy szobában sem lennék képes megmaradni a pályán kívül.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.14. 19:49

vollebak írta:
2021.06.14. 14:51
Nem nyernek ezek szart sem soha, amíg az öregek is teniszeznek.

Azt hiszem, egy időre pihentetem a teniszt, és még csak nem is azért az egyébként tenisztörténelmi ténynél fogva, hogy egy jól játszó, egészséges, motivált, mindenféle Nadal kapott most ki (a 2009-es és a 2015-ös vereség is mindenféle maszatolás nélkül kijelenthető, hogy nem a „Garroson megszoktuk Nadal” volt).
Azért mindenképpen érezhető a változás.
Most már nagyon sok GS-döntőben is nem csak "ezek" vannak, hanem a fiatalok is. Még nincs áttörés valóban.
De már nagyon ostromolják az 1000-es Masterseket, előbb-utóbb beérnek GS-ekre is.

Ha megnézed 2019 óta kik szerepeltek a döntőkben.
DJOKOVIC/NADAL - 2019 AUS
THIEM/NADAL - 2019 FO
DJOKOVIC/FED - 2019 WIM
MEDVEDEV/NADAL - 2019 USO
DJOKOVIC/THIEM - 2020 AUS
NADAL/DJOKOVIC - 2020 FO
ZVEREV/THIEM - 2020 USO
MEDVEDEV/DJOKOVIC - 2021 AUS
TSITSIPAS/DJOKOVIC - 2021 FO

A tendencia azért érezhető, noha még nem nyernek... ebben igazad van.
Egyre többször kerülnek be döntőkbe, előbb utóbb megtörik a jég.

És azért vagyok bizakodó mert 2003 óta ezek hárman 59 GS-t nyertek meg. Ez megdöbbentő szám.
Féderer első GS-e 2003 WIM, tehát azóta 71 tornát rendeztek. (levontam a tavaly nem megrendezett Wimbledont is) Remélem jól számoltam. :D
Ebből a 71-ből vittek el 59-et. :pf04

Ezen kivül ugye Wawrinkának és Mörrinek volt 3-3 trófeája. (65)
Kik a maradékok? Egyszeres győztesek. Csilics (1), Gaston Gaudio (1), Del Potro (1) Thiem (1), Roddick (1), Ferrero (1) - azaz összesen 71.

ELKÉPESZTŐ.

Nem gugliztam, fejből nyomtam neked. (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.14. 19:54

A tegnapi meccs margójára.
Megérdemelte.

DE.

Nem értem mi szükség erre a színészi alakításra. (2 szett egésze alatt)
Egy ekkora bajnokhoz ez nem méltó.
És itt a pályán csinálja, tehát nem az van mint Hamiltonnál, hogy faszkodik civilben.
A pályán csinál olyat ami nem méltó ehhez a játékhoz, és hozzá sem.

Ettől függetlenül megérdemelte.
Nem lehetett a végtelenségig azt nézegetni, hogy aki kiveri Nadalt az nem nyeri meg a tornát.

Lezárt