TENISZ!

Minden, amit nem motor hajt
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.02. 21:18

Rocco írta:
2018.09.02. 12:54
Nadalrol. Mikor Kachanov szetutotte az elso szettben, felkerult a kotes a terdre. Aztan persze semmi baja nincs, lerohant meg 3 orat. Szanalmas, hogy mindig elohuzza ezt a serules kartyat, ha megverik, vagy vesztesre all. Ha toredeke igaz lenne ezeknek a "seruleseknek" az elmult 13 evbol, otthonrol nezne a teniszt, nemhogy igy rohangalna 32 evesen mint a nyul szakadatlanul. Hanynom kell ettol a csavotol.
Egyebkent torkan volt a kes, abszolut azon mult, hogy kacsa hozta a nyomorek mentalitast, ami ezeket a fiatal myomorekokat jellemzi. Az osszes szett vegen befosott. Az elsot elonyrol majdnem elbaszta. Masodikban ketszer volt elonyben, egyszer szervalt is a szettert. 2 szettig teljesen lejatszotta a buzit.Harmadik szett tiebreakjeben 3!!! kettoshibat utott, igy bukta 7-9-re. Negyedik szettben szinten szanalmasan gagyi tb-t jatszott le. Igy kell jobban jatszva kikapni. A big3-nek nagy makja van am azzal, hogy a kovetkezo generaciok ekkora rakas szarok.
A fiatal generációból talán Zverev, Thiem és Shapo fog beérni, de ez a de Minór és Cicipasz is jó lesz szerintem.
De vissza kell vonulnia a nagyoknak hozzá, hogy legyen terük. :)

Amúgy most élesben kicsit jobb a serve clock. :)
Nadal és Gyokó is betartja, de szerintem jóval magasabb a pulzusuk amikor odaállnak szerválni, és hamarabb fáradnak a meccseken.
Itt látszik, hogy éveken keresztül mennyit csaltak ezek a bírók hathatós segítségével.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.02. 21:41

Hat egyesek biztosan beernek majd, mert valakinek muszaj lesz nyernie. :D

Nadal merhetetlenul szarul jatszik ma is, kibaszom a tv-m ha iden is osszekaparja ezt a szart valahogy. Kedden 5 ev utan eloszor jatszik top20-as jatekossal a Us openen. lol
Remelem Thiem valahogy kitakaritja ezt a majmot vegre.
Tenyleg egy iparos. Neha ugy gondolom nem, de egy rendkivul tehetseges iparos nehany brutal fegyverrel. Egy agyhalott basilashvili ketszer annyi nyerot ut. Es ez kb a norma. Salakot leszamitva.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.02. 21:55

Rocco írta:
2018.09.02. 21:41
Hat egyesek biztosan beernek majd, mert valakinek muszaj lesz nyernie. :D

Nadal merhetetlenul szarul jatszik ma is, kibaszom a tv-m ha iden is osszekaparja ezt a szart valahogy. Kedden 5 ev utan eloszor jatszik top20-as jatekossal a Us openen. lol
Remelem Thiem valahogy kitakaritja ezt a majmot vegre.
Tenyleg egy iparos. Neha ugy gondolom nem, de egy rendkivul tehetseges iparos nehany brutal fegyverrel. Egy agyhalott basilashvili ketszer annyi nyerot ut. Es ez kb a norma. Salakot leszamitva.
Idén még lassabb a pálya állítólag, már majdnem salak szint Fed szerint.
Báááár azt mondta, hogy tetszik neki minden, a pálya is. :)

Szerintem Thiem és Csorics fizikálisan brutál, ezek mindent elbírnak.
Szóval ha megfelelően hosszabb egy meccs akkor bármi lehet.

Ráadásul Thiem egyike azoknak akik nincsenek beszarva a spanyoltól.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.02. 22:28

Hat Thiem iszonyu buta jatekos. Es Hc-n nem nagyon szokott villogni l, de allitolag most eleg jo, es ga Nadal nem javul, akkor itt kikaphat. Thiem birni fogja erovel. Nem tudom, hogy Thiem tenyleg jo most, vagy csak igy adta ki a lepes, de en nem Thiemre szamitottam Anderson ellen. Plane nem 3-ban. Hatha.

Federertil nem varok semmit. Par wimbledoni meccset es Stuttgartot leszamitva, Rotterdam ota okadekul jatszik. A Cincinatti esemenyek total lelomboztak. Elegem lett az egeszbol. Kirgiosz ellen az utolso 2 szettben kurva nagyot javult, de ezt tartani kene, sot, emelni, mert djoko megeszi. Pedig attol hogy djoko feljavult, kozel sem.peak es nem is lesz mar. Ezert is mondom, barmennyire is jok ezek harman, rohej, hogy ennyi idosen dominalnak.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.02. 22:48

Rocco írta:
2018.09.02. 22:28
Federertil nem varok semmit. Par wimbledoni meccset es Stuttgartot leszamitva, Rotterdam ota okadekul jatszik. A Cincinatti esemenyek total lelomboztak. Elegem lett az egeszbol. Kirgiosz ellen az utolso 2 szettben kurva nagyot javult, de ezt tartani kene, sot, emelni, mert djoko megeszi. Pedig attol hogy djoko feljavult, kozel sem.peak es nem is lesz mar. Ezert is mondom, barmennyire is jok ezek harman, rohej, hogy ennyi idosen dominalnak.
Lószart nem csodálkozom ezen.
Ez nagyrészt fejjáték, és nyilván fizikálisan és technikailag is jónak kell lenni, de ha a fejed nem jó akkor lehetsz te bármilyen erős és ügyes, úgysem fogsz nyerni. És mint tudjuk a fiatalok az utóbbiban a legrosszabbak.

Szerintem Fed most jobb mint Cinciben. De a gyokó-meccs meleg lesz az biztos.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.03. 12:21

Rocco írta:
2018.09.02. 12:54
Igy kell jobban jatszva kikapni.
Jobban játszva?

Ütött 22 ászt az orosz, Nadal nullát. Ezt leszámítva Nadal ütött 49 nyerőt és 38 UE-t, Kacsa 40 nyerőt és 55 UE-t. Az a 9-cel kevesebb nyerő és 17-tel több hiba több mint 4 teljes játéknyi különbség. Szintén nem értem, mi volt a probléma Basilashvili ellen. Nadal ütött 30 nyerőt és 19 UE-t, kiváló arány. Nadal jól játszik, legalábbis semmivel sem tűnt a többi esélyes sem kevésbé verhetőnek eddig.

Egyébként meg mintha nem éppen veled beszéltük volna meg kismilliószor már, hogy ez a winner/UE stat önmagában szart sem ér, mert sokkal több értelme lenne nyerőnek számítani azokat a pontokat is, amikor a védekező játékos ugyan belekotor az ütő keretével a labdába, de kábé minek. Annyira értelmes csak a nyerőket számolgatni és ezzel megpróbálni a hatákonyságra utalni, mintha kosárlabdában csak a csont nélküli dobások érnének és minden, ami palánkot vagy kosarat érint, nem számítana a dobott pontok közé.

A sorsoláson, ellenfelek világranglista-helyezésén való szokásos rugózásod meg már tényleg unalmas, pedig ezt is beszéltük már ezerszer. Csak egyetlen példa: Roger tavaly kikapott, pedig Nadal várta itt. Del Potro ütötte ki, aki GS-győztes és top 10 játékos lenne 10 éve folyamatosan, ha nem lett volna annyiszor sérült. Tavaly megint épp kívül volt a top 10-en, de nem a játéktudása miatt, mégis jössz itt ezzel a faszsággal, hogy Nadal így meg úgy mióta nem találkozott a US Openen top 10-es játékossal.

Mindezeket pontosan tudod te magadtól is, lerágott csontok. Éppen ezért nem fair, amit csinálsz, de mindegy, a te dolgod. Semmi kedvem vitázni veled, ilyenkor tök felesleges.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 12:33

"Roger tavaly kikapott, pedig Nadal várta itt. "

lol
Ne zavarjon hogy Montreal ota serult volt, mindenki tudta. Veled meg kb pont ennyire erdemes vitazni. Tobbi baromsagodra ezert nem is reagalok, tul sok is van, hogy az ember pontokba szedje. Bujj vissza a majom fenekebe. Szerinted amugyis jol jatszik. lol

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.03. 12:47

Rocco írta:
2018.09.03. 12:33
"Roger tavaly kikapott, pedig Nadal várta itt. "

lol
Ne zavarjon hogy Montreal ota serult volt, mindenki tudta. Veled meg kb pont ennyire erdemes vitazni. Tobbi baromsagodra ezert nem is reagalok, tul sok is van, hogy az ember pontokba szedje. Bujj vissza a majom fenekebe. Szerinted amugyis jol jatszik. lol
Kérdeztem, hogy ki játszik akkor kevésbé verhetően, persze nem válaszolsz. Roger, aki a Kyrgios meccs második-harmadik szettjéig csapnivaló volt? Djoko, aki szettet vesztett Fucsovics és Sandgren ellen? Mivel jobbak, meggyőzőbbek ezek, mint Nadal? Egy normális válasz érdekel, a lolozással meg trágárságokkal megszórt semmitmondó hülyeségek viszont nem.

Tudom, hogy tavaly Roger Montréal óta sérült volt. Erre te azt mondanád, hogy: "És, ki nem szarja le? Minek indult el Kanadában, senki sem kényszerítette." Egyébként te magad is így vélekedtél, hogy elbaszta, amiért elindult, vélhetően szarabb is lett a sérülése, nem pihent és csak annyit ért el, hogy kikapott Zverevtől a döntőben.

Nadal sérülései esetében mindig azt mondod, viselje el, hogy a játékstílusa ezzel jár, kit érdekel a kínja, alakítsa úgy a játékát és a naptárát, hogy ne sérülgessen le. Most akkor miért Nadal a szerencsés geci, ha a kedvenced ostoba módon elindult Montréalban ahelyett, hogy pihent volna az USO-ra? Mondom, ezeket te is tudod és amikor higgadt vagy, mondod magadtól is. Csak meglátod Nadalt a tévében és kész, onnantól nem lehet veled szót érteni semmiben, nulla értelme van megpróbálni kommunikálni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 13:04

Egyreszt te magad kezdted, hogy "ugysincs kedvem vitazni veled", masreszt nekem ezen felul sincs kedvem vitazni a hulyesegeiddel, leirtam. Ezert nem valaszoltam, es nem is fogok. Mostanaban olyan faszsagokat irsz meg ugy ervelsz, mint egy idiota. Es nem azert hagytam abba a forumozast tenisz teren, hogy itt folytassam egy gugye nadal fanbojjal.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 13:09

Ja es total fogalmatlan vagy. Ha valaki latta a tegnapi meccset, es azt meri mondani, hogy nadal jol jatszott, az szerintem minden tenisszel kapcsolatos velemenyet assa el jo melyen. Es olvasgassa a statisztikakat, szep csendben. Na lehet mast baszogatni.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 14:07

vollebak írta:
2018.09.03. 12:21
Ütött 22 ászt az orosz, Nadal nullát. Ezt leszámítva Nadal ütött 49 nyerőt és 38 UE-t, Kacsa 40 nyerőt és 55 UE-t. Az a 9-cel kevesebb nyerő és 17-tel több hiba több mint 4 teljes játéknyi különbség. Szintén nem értem, mi volt a probléma Basilashvili ellen. Nadal ütött 30 nyerőt és 19 UE-t, kiváló arány. Nadal jól játszik, legalábbis semmivel sem tűnt a többi esélyes sem kevésbé verhetőnek eddig.
Kacsától be volt szarva az edzőm, mert Nadal-fan.
De az eredmény őt igazolta, joggal tartott az orosztól. :) Szett és brékelőnyben volt az orosz, 2:0-áról azt a meccset Nadal nem húzza be abban biztos lehetsz... és a 2:0 az azért az nem = 1:1. :)
Ráadásul a 2:0 nem volt messze, ha jól rémlik 5:4-nél az orosz szervált a második játszmáért.

Szerintem nem tűnik túl jónak Nadal, de rossznak sem... talán némileg kevésbé jó mint tavaly de akár elég is lehet a végén.
Attól függ ki kit üt ki, ki kivel fog szembemenni.

Az biztos, hogy jelenleg Gyokót leszámítva van fent egy Thiem és egy DelPo, ez gondot okozhat.
Sőt DelPo frissebbnek tűnik mint tavaly és elég gördülékenyen hozza a meccseit, bár az osztrák is...
Durva, hogy a fizikálisan 100%-os állapotban lévő Csoricson is könnyen túllépett, valószínű, hogy nem lesz fáradt akkor sem ha bejut az elődöntőbe.

Vagy attól is függ, hogy a két cigány mit tol be magának a maradék 3 meccsen (feltéve ha ma Gyokovics nyer).
Az biztos, hogy Gyokó nagyon jó amióta visszavette a cigányt, fogalmam sincs miért ez a jó kapcsolat, mert Nadal szemlátomást elvan a nagybátyja nélkül is.

Ami még feltűnő, hogy Gyokó és Nadal hamarabb fáradnak az órától.
De hát ugye a 25 másodperc az nem 40, egész meccsre vetítve pedig durva különbséget okoz ha az állóképességet nézzük.
Szerintem ez gond lehet nekik később is... elvégre eddig büntetlenül húzhatták az időt, akármennyi 20-25-ös rallyt játszottak.

Részemről ha nem Fed nyer, akkor jó lenne egy friss bajnok, vagy DelPo.
Bárki csak ne a majorkai vagy a cigány.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 14:14

vollebak írta:
2018.09.03. 12:47
Tudom, hogy tavaly Roger Montréal óta sérült volt. Erre te azt mondanád, hogy: "És, ki nem szarja le? Minek indult el Kanadában, senki sem kényszerítette." Egyébként te magad is így vélekedtél, hogy elbaszta, amiért elindult, vélhetően szarabb is lett a sérülése, nem pihent és csak annyit ért el, hogy kikapott Zverevtől a döntőben.

Nadal sérülései esetében mindig azt mondod, viselje el, hogy a játékstílusa ezzel jár, kit érdekel a kínja, alakítsa úgy a játékát és a naptárát, hogy ne sérülgessen le. Most akkor miért Nadal a szerencsés geci, ha a kedvenced ostoba módon elindult Montréalban ahelyett, hogy pihent volna az USO-ra? Mondom, ezeket te is tudod és amikor higgadt vagy, mondod magadtól is. Csak meglátod Nadalt a tévében és kész, onnantól nem lehet veled szót érteni semmiben, nulla értelme van megpróbálni kommunikálni.
Ezt tavaly eljátszották 1x, és nem is tudott érdemben jól játszani.
2017-ben mi volt a sikeres GS-ek előtt?

2017-ben AUS OPEN előtt csak Hopman-cup, előtte fél év pihi.
2017 Wimby előtt pedig csak Halle, hiszen huiába indult el Stuttgartban, első körben kiverték. (Haas)
2017 USO előtt mi van? Indul mindkét Masters 1000-esen. Sokáig el is jut.
2017 USO, QF bukta. (DelPo)

2018-ban szintén Hopman-cup... ausztrált behúzza.
2018 Wimby előtt szerződése köti Stuttgartra, a tornát meg is nyeri, Halléban indul, döntőben Csorics veri.
2018 Wimby QF bukta. (Anderson)

A sorminta azt mutatja, (és Severin Lüthi is), hogy nagy torna előtt Rogernek elég 1 (1!!!!) db felvezető torna, nem kell több mert ebben a korban ez már sok.

Ennyi.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 14:16

Masodik szettben ketszer volt elonyben, raadasul egyszer adogatott a szettert. Hulye hibak, befosas, rotty. Harmadik szett tb ugy lett 7-9 hogy 3!!!!!! kettost utott az agyfing orosz. De, jol jatszott. Tegnap is! De ha ez jo, akkor ezek szerint nadal jo jateka top10es szintet sem ut meg, ha jo jatekkal is ilyen helyzetekbe kerul ilyen jatekosok ellen. Tegnap is mindenki arrol beszelt hogy nadal mennyire faradt es erotlen volt. Csodalom hogy nem volt mto vagy kotes a laban

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 14:21

Rocco írta:
2018.09.03. 14:16
Masodik szettben ketszer volt elonyben, raadasul egyszer adogatott a szettert. Hulye hibak, befosas, rotty. Harmadik szett tb ugy lett 7-9 hogy 3!!!!!! kettost utott az agyfing orosz. De, jol jatszott. Tegnap is! De ha ez jo, akkor ezek szerint nadal jo jateka top10es szintet sem ut meg, ha jo jatekkal is ilyen helyzetekbe kerul ilyen jatekosok ellen. Tegnap is mindenki arrol beszelt hogy nadal mennyire faradt es erotlen volt. Csodalom hogy nem volt mto vagy kotes a laban
Azért nem gondolom, hogy egy Baszilasvili meg tudja verni a spanyolt, de Kacsának megvan a játéka hozzá... és talán az agya is.
OK csinált 3 kettőst, beszart, izééé ok... ez meddig lesz? Még 2-3 alkalommal aztán megszokja és megcsinálja.
Mátrixban mondták... "előszőr mindenki leesik." :D

Nyugi... majd megveri... most nem jött össze.

Második hétre virágzás lesz, majd figyeld. :)
Vércsere bazmeg. (:l

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 14:25

En nem mondtam, hogy meg tudja verni. Azt mondom nem jatszott jol ellene sem. Egyebkent kapptt mar ki boven olyan jatekostol, akire azt mondanak, hogy nem tudja megverni. Meg masok is
Ha eleg szarul jatszik hozza.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 14:30

Egy biztos... vagyis ez a saját véleményem de... eddig ezen az USO-n nem láttam az első héten senkitől sem olyasmit amitől azt mondanám, hogy megérdemelné, hogy megnyerje. :)

Talán Thiem szereplése meglepő, többiektől szart se láttam. (eddig)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.03. 14:41

Rocco írta:
2018.09.03. 14:16
Masodik szettben ketszer volt elonyben, raadasul egyszer adogatott a szettert. Hulye hibak, befosas, rotty. Harmadik szett tb ugy lett 7-9 hogy 3!!!!!! kettost utott az agyfing orosz. De, jol jatszott. Tegnap is! De ha ez jo, akkor ezek szerint nadal jo jateka top10es szintet sem ut meg, ha jo jatekkal is ilyen helyzetekbe kerul ilyen jatekosok ellen. Tegnap is mindenki arrol beszelt hogy nadal mennyire faradt es erotlen volt. Csodalom hogy nem volt mto vagy kotes a laban
Egyrészt mikor szokott minket érdekelni, hogy mások mit mondanak? Kyrgios szupermegabrutálgigatehetség, Dimitrov baby Roger, satöbbi... Ezeket is mindig mondogatták. Nem lesznek kevésbé faszságok.

Másrészt Nadalnál lehetetlen eldönteni sokszor, hogy most akkor szenved, vagy épp csak annyit játszik, ami épp elég ahhoz, hogy nyerjen. Már salakon is van, hogy egyik meccsen azt hisszük, hogy kész, csoda, hogy ezt a kört Goffin vagy akárki ellen túlélte, aztán mégsem verik meg még a döntőben sem.

A jól játszottat kiegészítettem azzal, hogy nem láttam a többieket sem jobbnak vagy kevésbé verhetőnek. Djokovicot láttad Fucsovics ellen a harmadik szett közepéig? Senki sem volt eddig meggyőző és Nadal elég jól játszott ahhoz, hogy semmiféle komolyabb bajba ne kerüljön. Nekem ez és a több nyerő, mint hiba jó játék, igen. Van még hova emelni, de már negyeddöntős mindössze két elvesztett szettel, nyilván jól játszik ( = nem rosszabbul, mint bárki, akit kevésbé vagy egyáltalán nem gyűlölsz).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 14:51

Ahhoz mit szóltok, hogy a Valkusz gyerek januárban még 850. volt, most már az ATP live szerint a héten 268. (?) :)
Zárkózik fel mint a talajvíz.

Öccse is ügyes (Márk, 9 éves), a héten a fiam táborozott velük, nagyszáj az van. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 14:53

vollebak írta:
2018.09.03. 14:41
Egyrészt mikor szokott minket érdekelni, hogy mások mit mondanak? Kyrgios szupermegabrutálgigatehetség, Dimitrov baby Roger, satöbbi... Ezeket is mindig mondogatták. Nem lesznek kevésbé faszságok.
Kirgiosz feje alkalmatlan erre a sportra, de gyanítom minden labdajátékra igaz lenne ez.
És ezen nem fogsz változtatni, sőt szerintem semmilyen sportpszicho nem tudna változtatni rajta. Mert Nick nem akarja... ez a baj.

Ügyes.
Ennyi.
Nagyon ügyes... de ez erre elég. Ami most van.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.03. 14:57

rdaneelolivaw írta:
2018.09.03. 14:51
Ahhoz mit szóltok, hogy a Valkusz gyerek januárban még 850. volt, most már az ATP live szerint a héten 268. (?) :)
Zárkózik fel mint a talajvíz.

Öccse is ügyes (Márk, 9 éves), a héten a fiam táborozott velük, nagyszáj az van. :)
Szép, szép. De ilyenkor mindig arra gondolok, hogy van egy Tsitsipas, aki ugyanannyi idős pont, mint Máté és már 14. a világranglistán, Shapovalov meg még náluk is fiatalabb és most éppen "csak" 34. ugyan, de volt már 23. is. Hogy most arról ne is beszéljünk, hogy Nadal meg Djoko ennyi idősen már nem csak top 10-esek voltak, hanem GS-győztesek is.

Nyilván ők egészen kivételes őstehetségek, de na, érted. Szép, hogy Máté jön fel, de jó lenne, ha lenne egy igazán kiugró, világraszóló tehetsége a magyar tenisznek, mert 20 évesen Fucsovics is épp itt tartott kábé, mint most Máté.

Röviden: örülök, de messze van ez attól, hogy hasra is essek tőle :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 15:00

Ezek az ervek ocsem...
Teged aztan nem erdekel amit masok mondanak mi? Csupan a vitaid kb feleben masoktol idezett velemenyekkel ervelsz. "Azert az, hogy xy is ezt allitja, aki koztudottan nem arrol ismert, hogy a blaaablaa, az sokat elarul."
Masreszt totalusan egybeesik a sajat velemenyemmel, amit a kommetatorok mondtam, vagy a forumokon madok lattak. Te vagy az elso kb, akitol azt a velemenyt olvasom, higy nadal jol jatszik. Baszki, nem latsz tul a w/ue staton. Es meg ha lenne vagy 50/25 vagy ilyesmi. Nyilvan az mar sokatmondo.

Meg persze, annyit jatszik csak, hogy nyerjen. :D
Igen. Kacsanov ellen is megfontoltan, kontrollaltan epp annyit jatszott, hogy nyerjen. Kontrollaltan menetelt odaig, hogy az orosz a 2-0ert adogasson. Te ezeket a faszsagokat tenyleg komolyan gondolod? Ekozott, meg akozott, hogy valaki sporolva atlagos jatekksl de siman nyer, kibaszott nagy kulonbseg van.

Es Djokovicot lattad Gaszke ellen?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 15:02

vollebak írta:
2018.09.03. 14:57
Szép, szép. De ilyenkor mindig arra gondolok, hogy van egy Tsitsipas, aki ugyanannyi idős pont, mint Máté és már 14. a világranglistán, Shapovalov meg még náluk is fiatalabb és most éppen "csak" 34. ugyan, de volt már 23. is. Hogy most arról ne is beszéljünk, hogy Nadal meg Djoko ennyi idősen már nem csak top 10-esek voltak, hanem GS-győztesek is.

Nyilván ők egészen kivételes őstehetségek, de na, érted. Szép, hogy Máté jön fel, de jó lenne, ha lenne egy igazán kiugró, világraszóló tehetsége a magyar tenisznek, mert 20 évesen Fucsovics is épp itt tartott kábé, mint most Máté.

Röviden: örülök, de messze van ez attól, hogy hasra is essek tőle :)
Cicipasz és Shapo jobbak mint Máté... nem is akarom hasonlítgatni.
Fucsó lehet hamar elérte amit, de idénig totálisan stagnált, nagyjából 20 és 26 éves kora között átlag 150-200 volt a ranglistán.
Egy cefetnyit sem mozdult előre.

Nem azért írtam, hogy hasra essünk tőle,... csak említésképpen. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 15:04

Rocco írta:
2018.09.03. 15:00
Es Djokovicot lattad Gaszke ellen?
Gaszké gyönyörűen teniszezik, élmény nézni (élőben láttam), de szerintem ne legyen semmiben sem mérvadó.
Nála puhábban, gyengébben senki nem üti meg a mezőnyben a labdát.
Ezt viszont egyetlen tévé sem adja vissza.

De rohadt látványos ez tény, és ügyes.
Ebből viszont erre telik.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.09.03. 15:07

Rocco írta:
2018.09.03. 15:00
Ezek az ervek ocsem...
Teged aztan nem erdekel amit masok mondanak mi? Csupan a vitaid kb feleben masoktol idezett velemenyekkel ervelsz. "Azert az, hogy xy is ezt allitja, aki koztudottan nem arrol ismert, hogy a blaaablaa, az sokat elarul."
Masreszt totalusan egybeesik a sajat velemenyemmel, amit a kommetatorok mondtam, vagy a forumokon madok lattak. Te vagy az elso kb, akitol azt a velemenyt olvasom, higy nadal jol jatszik. Baszki, nem latsz tul a w/ue staton. Es meg ha lenne vagy 50/25 vagy ilyesmi. Nyilvan az mar sokatmondo.

Meg persze, annyit jatszik csak, hogy nyerjen. :D
Igen. Kacsanov ellen is megfontoltan, kontrollaltan epp annyit jatszott, hogy nyerjen. Kontrollaltan menetelt odaig, hogy az orosz a 2-0ert adogasson. Te ezeket a faszsagokat tenyleg komolyan gondolod? Ekozott, meg akozott, hogy valaki sporolva atlagos jatekksl de siman nyer, kibaszott nagy kulonbseg van.

Es Djokovicot lattad Gaszke ellen?
Kacsa elleni meccs az békanyálon volt meg... de szerintem a baszilasvili-meccs is könnyen lehetett volna ötszettes.
Ha engem kérdezel, szenvedett rendesen.


Az viszont durva, hogy Andersonnak 1db bréklabdája sem volt tegnap. (:u

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: TENISZ!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.03. 15:09

rdaneelolivaw írta:
2018.09.03. 14:53
vollebak írta:
2018.09.03. 14:41
Egyrészt mikor szokott minket érdekelni, hogy mások mit mondanak? Kyrgios szupermegabrutálgigatehetség, Dimitrov baby Roger, satöbbi... Ezeket is mindig mondogatták. Nem lesznek kevésbé faszságok.
Kirgiosz feje alkalmatlan erre a sportra, de gyanítom minden labdajátékra igaz lenne ez.
És ezen nem fogsz változtatni, sőt szerintem semmilyen sportpszicho nem tudna változtatni rajta. Mert Nick nem akarja... ez a baj.

Ügyes.
Ennyi.
Nagyon ügyes... de ez erre elég. Ami most van.
Persze hat o sosem akarja, ha nem nyer. Es ha jobban akarna? Akkor amugy mi lenne? A flashy shotok miatt van ez a hype tenyleg? A szervajan kivul mi fegyvere van? Lassu. Alapvonalrol atlagos. Se nagy tenyeres, se jo fonak. Kurva szar fogado. Iden a 4.!!! legrosszabb fogado statja van a top100-on belul. Az hogy valaki valamiben igazan tehetseges legyen, ahhoz kurva sokoldaluan kell tehetsegesnek lennie. Nezd meg Rogerek milyen elkepesztoen sokoldaluak, es a jatek mennyi aspektusaban lognak ki a mezonybol. Bedoltok par villantos utesnek. Egy Monfils gyengebb kiadasban. Most komolyan ettol kene elajulni? Elkapta a big3-t parszor, amikor azok altalaban maguk alatt teljesitettek, o meg szetszarvalta az eletet. Ha docog a szerva kicsit, azonnal szetesik. Semmije nincs azon kivul. Egy szervabot, aki neha ut egy-egy latvanyosat. Bohoc. Es csak innentol jon az, hofy ja, amugy feje sincs hozza.

Lezárt