A magyar foci...

Minden, amit nem motor hajt
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.10.08. 15:50

Ezek a svájciak 8-10 éve egy egyenesest nem tudtak rúgni a labdába, ha jól tévedek.... Itt nálunk valami kurvára el van szabva. Szerencsére nem láttam a meccset, de el tudom képzelni mit műveltek.
Az előző portugál meccset a Groupamában láttam mert kaptam jegyet, ott élőben egyértelműen látszódott, hogy semmi közünk ehhez a játékhoz. A világon semmi. 10-20 éven belül szerintem ne is várjunk változást.
És ebbe ölik a pénzt. (:u Egy fillért nem adnék rá

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.10.08. 17:27

Bandee írta:Ezek a svájciak 8-10 éve egy egyenesest nem tudtak rúgni a labdába, ha jól tévedek.... Itt nálunk valami kurvára el van szabva. Szerencsére nem láttam a meccset, de el tudom képzelni mit műveltek.
Az előző portugál meccset a Groupamában láttam mert kaptam jegyet, ott élőben egyértelműen látszódott, hogy semmi közünk ehhez a játékhoz. A világon semmi. 10-20 éven belül szerintem ne is várjunk változást.
És ebbe ölik a pénzt. (:u Egy fillért nem adnék rá
A focival nem lenne baj, ez is csak egy sport és ha legalább a kölykök mozognak az tök jó.
De a szórakoztató részére egy fillért nem költenék - legalábbis így nem.

Mostanában muszáj tolnom - főleg betonon a cuccost -,fiam odavan ezért az egészért. (:v (most még)
Látok olyan 12-14 éveseket, hogy elképesztő. Tehetség van dögivel.

Beszéltem múltkor egy katonasráccal, ide a XI-be járatja a fiát ő is, az egyik barátja most iratta be a Puskásra a gyerekét.
Horribilis összeget kellett lepakolniuk.
Egyszerűen ez a sport 16-18 felett csak a gazdag gyerekek játszótere, sehova nem engednek be pusztán a tehetséged végett.
Persze biztos van kivétel, de szerintem a nagy része dolgozni egyébként nem-, de nagy pénzt keresni akaró fiatalokból áll.
A szülők pedig vagy be tudják rakni valami hova szegénykéimet, vagy nem. Pénz híjján ugye valszeg' nem. :pf04

+ persze óriási pénzmosoda lehet.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2017.10.08. 20:26

ez lélektan gyerekek.
havi 5 millás szerződés mellett senki nem fog megsérülni, hogy meccspénzt se kapjon.
a másik: egyéni sportokban kurvajók vagyunk, a magyar ha magára van utalva/hagyva akkor előjön belőle az állat.
még kislétszámú sportokban sem vagyunk rosszak, feltéve ha van egy vezér aki légiós általában és picsánrugja a magyart.
de 12 magyar egy csapatban nem tud egyirányba húzni, ez ennyi. (munkahelyen ugyanez van)
amit foci néven előadunk, az görcsös konfliktuskerülés (ne égjünk be már nagyon, főleg ne egyénileg hibázzunk - munkahelyen ez lébecolásként működik), de még ez sem sikerül mindig. (most hagyjuk az eb szereplést, sajnos ebben a sportban pár beakadt lövéssel már lehet nyerni, meg a döntetlenért is pont jár, kvázi félsiker az is.. tehát a sport maga is ergya :D )

tudatos támadásokhoz, tudatos védekezéshez (így a gyözelemhez) közünk nincs
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.10.08. 20:38

"De próbáltuk előre adni a labdát, azt mindenképpen pozitívumnak értékelem,"

/Bernd Storck/

(:b

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.10.08. 20:43

carlos78 írta:amit foci néven előadunk, az görcsös konfliktuskerülés (ne égjünk be már nagyon, főleg ne egyénileg hibázzunk - munkahelyen ez lébecolásként működik), de még ez sem sikerül mindig.
(:taps

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.10.08. 21:31

9_46_20 írta:"De próbáltuk előre adni a labdát, azt mindenképpen pozitívumnak értékelem,"

/Bernd Storck/

(:b
Storck napi 1,5 milliót keres. Mi mást mondhatna

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.10.09. 00:23

rdaneelolivaw írta:
carlos78 írta:az első perctől kezdve egy utolsó passzra voltak a svájciak a góltól.
Első félidőt néztem félszemmel, vagyis a fiamat leültettem a tévé elé = nézze ha akarja. (:v
Csak a vinnyogásából tudtam ha gólt kaptunk. (sokszor vinnyogott)

Véletlenül láttam az első félidő (0:3) statisztikáját a szünetben.
Passzok:

SVÁJC - 315 passzból 295 sikeres volt (93,6%)
MAGYARORSZÁG: 160 passzból 122 sikeres volt (76,3%)

Miről beszélünk gyerekek? (:u (:u (:u
Ezen nincs is mit elemezni.
Vagyis mégis 1 gondolat erről: ez nem technikai tudásbéli különbségről szól... ez FIZIKUM.
Faszt fizikum. Pancserek ezek kb minden teren. Technikailag is. Miert irod mindig kizarolag a fizikum szamara? Azert nem tud labdat lekezelni, meg passzolni a meccs elejetol, mert nincs rajta plusz 5 kilo izom meg allokepessege?

Mellesleg Carlosnak igaza van. Amig ezek a semmire nem jo balfekek iylen penzeket megkapnak a semmire, es ugy alapvetoen is ilyen a mentalis beallitottsag, addig sem rendszer, sem szervezettseg, sem eleg gyakorlas(enelkul stabil technikai tudas) nincs. Ha az ellenfel meg epp nem szarral gurigazik, hanem tudja mti csinal, akkor ez van.

Es en mindig azt mondom, hogy nincs is ezzel semmi baj. Kit erdekel? Engem az erdekel, hogy csilliardok ozonlenek bele meg ez a kiszabott hype.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.10.09. 07:28

Rocco írta:Faszt fizikum. Pancserek ezek kb minden teren. Technikailag is. Miert irod mindig kizarolag a fizikum szamara? Azert nem tud labdat lekezelni, meg passzolni a meccs elejetol, mert nincs rajta plusz 5 kilo izom meg allokepessege?

Mellesleg Carlosnak igaza van. Amig ezek a semmire nem jo balfekek iylen penzeket megkapnak a semmire, es ugy alapvetoen is ilyen a mentalis beallitottsag, addig sem rendszer, sem szervezettseg, sem eleg gyakorlas(enelkul stabil technikai tudas) nincs. Ha az ellenfel meg epp nem szarral gurigazik, hanem tudja mti csinal, akkor ez van.

Es en mindig azt mondom, hogy nincs is ezzel semmi baj. Kit erdekel? Engem az erdekel, hogy csilliardok ozonlenek bele meg ez a kiszabott hype.
Nem kizárólag az, de annak minimum stimmelnie kellene, hogy 90 vagy adott esetben 120 percet teljes odafigyeléssel, küzdeni akarással végig tudjanak játszani. Miért látom azt, hogy a 60. percnél már az összesnek lóg a bele és csak ténfereg a pályán? (nem mindenki azért, de sokan)
Persze mentálisan is jónak kellene lenni, és az sincs meg, ebben igazatok van.
Sok minden szar náluk, a fizikumon viszont elméletben könnyedén lehetne segíteni - és mégis, az sincs meg. :)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.10.09. 08:40

Bandee írta:
9_46_20 írta:"De próbáltuk előre adni a labdát, azt mindenképpen pozitívumnak értékelem,"

/Bernd Storck/

(:b
Storck napi 1,5 milliót keres. Mi mást mondhatna
Szanalmas hogy ma a vilagon van olyan fizetesert mukodo foglalkozas hogy a "valogatott edzoje"...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.10.09. 11:33

Szerintem az is szánalmas, hogy egy ilyen teljesítmény után is megkapják a honoráriumot.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.10.09. 11:39

rdaneelolivaw írta:
Rocco írta:Faszt fizikum. Pancserek ezek kb minden teren. Technikailag is. Miert irod mindig kizarolag a fizikum szamara? Azert nem tud labdat lekezelni, meg passzolni a meccs elejetol, mert nincs rajta plusz 5 kilo izom meg allokepessege?

Mellesleg Carlosnak igaza van. Amig ezek a semmire nem jo balfekek iylen penzeket megkapnak a semmire, es ugy alapvetoen is ilyen a mentalis beallitottsag, addig sem rendszer, sem szervezettseg, sem eleg gyakorlas(enelkul stabil technikai tudas) nincs. Ha az ellenfel meg epp nem szarral gurigazik, hanem tudja mti csinal, akkor ez van.

Es en mindig azt mondom, hogy nincs is ezzel semmi baj. Kit erdekel? Engem az erdekel, hogy csilliardok ozonlenek bele meg ez a kiszabott hype.
Nem kizárólag az, de annak minimum stimmelnie kellene, hogy 90 vagy adott esetben 120 percet teljes odafigyeléssel, küzdeni akarással végig tudjanak játszani. Miért látom azt, hogy a 60. percnél már az összesnek lóg a bele és csak ténfereg a pályán? (nem mindenki azért, de sokan)
Persze mentálisan is jónak kellene lenni, és az sincs meg, ebben igazatok van.
Sok minden szar náluk, a fizikumon viszont elméletben könnyedén lehetne segíteni - és mégis, az sincs meg. :)
Felrebeszeltunk kicsit. En egyetertek, hogy nincs fizikum. Hogy is lenne kokemeny munka es felkeszules nelkul ? En azt mondom semmi nincs. Az elso perctol nem tudjak mti kezdjenek a labdaval, meg egymassal. Erre jon, hogy meg ettol is kifulladnak mondjuk a masodik felidore. Persze aztan neha megesik, hogy hajtanak mondjuk a portugalok ellen, aztan betesznek 3 golt amibol 2 bepattanos potya, de hat ez csak ritkan jon ossze.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.10.09. 12:02

Egyik ismerősöm fia elég magas szinten van már, annak a küszöbén van, hogy vagy most bekerül valahová vagy lomtár... 20 éves
Az egyik régi, patinás csapat játékosa, de ott nem játszatják mert kell a hely a vén faszoknak, ugyanakkor el sem engedik nehogy máshová kerüljön. Fiszfasz csapatoknak kölcsön van adva.. Ha máshová elvinnék, két nap múlva a vevő csapat visszakozik, nyilván odaszóltak nekik..

Nem az játszik aki ügyes, hanem akinek több a pénze, aki az edző spanja és ehhez hasonlatos dolgok. Ezért tartunk ott, ahol

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.10.09. 12:09

Rocco írta:Felrebeszeltunk kicsit. En egyetertek, hogy nincs fizikum. Hogy is lenne kokemeny munka es felkeszules nelkul ? En azt mondom semmi nincs. Az elso perctol nem tudjak mti kezdjenek a labdaval, meg egymassal. Erre jon, hogy meg ettol is kifulladnak mondjuk a masodik felidore. Persze aztan neha megesik, hogy hajtanak mondjuk a portugalok ellen, aztan betesznek 3 golt amibol 2 bepattanos potya, de hat ez csak ritkan jon ossze.
Gondolj bele, 76%-os passzsiker az annyit tesz, hogy DURVÁN SZÁMOLVA minden negyedik passznál az ellenfél megszerzi a labdát. (3/4-es siker)
Ha statikszikailag nézem, akkor ezzel az átlaggal csak felívelgetve lehet gólt rúgni, vagy szabadrúgásból és esetleg szögletből. (:v
Normál támadásból aligha.

A 94%-os pedig közelíti a 19/20-as arányt, tehát 20 passzból 1 szar. (:u
Azért rohadtul nem mindegy. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.10.09. 12:10

Bandee írta:Nem az játszik aki ügyes, hanem akinek több a pénze, aki az edző spanja és ehhez hasonlatos dolgok. Ezért tartunk ott, ahol
Ennyi.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.10.09. 12:36

rdaneelolivaw írta:
Rocco írta:Felrebeszeltunk kicsit. En egyetertek, hogy nincs fizikum. Hogy is lenne kokemeny munka es felkeszules nelkul ? En azt mondom semmi nincs. Az elso perctol nem tudjak mti kezdjenek a labdaval, meg egymassal. Erre jon, hogy meg ettol is kifulladnak mondjuk a masodik felidore. Persze aztan neha megesik, hogy hajtanak mondjuk a portugalok ellen, aztan betesznek 3 golt amibol 2 bepattanos potya, de hat ez csak ritkan jon ossze.
Gondolj bele, 76%-os passzsiker az annyit tesz, hogy DURVÁN SZÁMOLVA minden negyedik passznál az ellenfél megszerzi a labdát. (3/4-es siker)
Ha statikszikailag nézem, akkor ezzel az átlaggal csak felívelgetve lehet gólt rúgni, vagy szabadrúgásból és esetleg szögletből. (:v
Normál támadásból aligha.

A 94%-os pedig közelíti a 19/20-as arányt, tehát 20 passzból 1 szar. (:u
Azért rohadtul nem mindegy. :)
Igen. eleg durva. Ha pedig szamtanilag nezzuk, es azt vesszuk hogy neha sikerul is 6-7 passzt is megcsinalni, akkor a kovetkezo esetnel mondjuk csak 2 jon ossze. :D
Ebbol tenyleg nehez epitkezni.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.10.10. 00:02

Bandee írta:Egyik ismerősöm fia elég magas szinten van már, annak a küszöbén van, hogy vagy most bekerül valahová vagy lomtár... 20 éves
Az egyik régi, patinás csapat játékosa, de ott nem játszatják mert kell a hely a vén faszoknak, ugyanakkor el sem engedik nehogy máshová kerüljön. Fiszfasz csapatoknak kölcsön van adva.. Ha máshová elvinnék, két nap múlva a vevő csapat visszakozik, nyilván odaszóltak nekik..

Nem az játszik aki ügyes, hanem akinek több a pénze, aki az edző spanja és ehhez hasonlatos dolgok. Ezért tartunk ott, ahol
Ez így van, játszik ismerősöm a kecskeméti akadémián, hasonlókról számol be. Az utánpótlás is kész pénzmosoda, öcsémék U13-ban kéthetente eljárnak Bozsik-tornára, kész vicc ami ott van. Teljesen alibi az egész, legalább a gyerekek élvezik, csak fejlődés nincs semmi. Ja meg kapnak valami csokit alamizsnának. Persze a szervezők leakasztják érte a nagy pénzeket, erről szól az egész. Lopás és pénz, ezért tartunk ott, ahol...
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2017.10.10. 22:48

megvaaan!
jól mozogtunk.
és a győzelmet nem kell megmagyarázni

:D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.10.11. 08:54

carlos78 írta:megvaaan!
jól mozogtunk.
és a győzelmet nem kell megmagyarázni

:D
Ez a napi 100-as nálam.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.03.24. 08:07

Tegnap is nagyon jók voltunk... csak így tovább.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.03.24. 08:19

Még jó hogy tét nélküli találkozón.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.03.24. 08:29

Redbull írta:Még jó hogy tét nélküli találkozón.
Pont az ilyeneken kellene nyerni, lazulni és előhozni a legjobb játékot.
Képzled el ha ezen nem megy, mi lesz a tétmeccsen. (:o

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.03.24. 08:35

Bele sem merek gondolni.
Nézem a meccset és nem értettem mi zavar a játékban. Aztán kisvártatva rájöttem, ezek ügyetlenek, lassúak és nincs kombinatív készségük. Francnak nézek spanyol, olasz, német vavg angol focit. Le kellene ezekről állnom?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.03.24. 09:00

Redbull írta:Bele sem merek gondolni.
Nézem a meccset és nem értettem mi zavar a játékban. Aztán kisvártatva rájöttem, ezek ügyetlenek, lassúak és nincs kombinatív készségük. Francnak nézek spanyol, olasz, német vavg angol focit. Le kellene ezekről állnom?
Nem.
Csak a spanyol, olasz és német focit kéne nézned. :)

Minden tiszteletem azoké akik tévében vagy a helyszínen magyar bajnokságot/magyar válogatott meccset néznek. (:u

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.03.24. 09:45

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.03.24. 12:57

https://sport.blogstar.hu/2018/03/24/le ... int/50255/

Régi igazság: "****-ból nem lehet várat építeni!" Olyan emberanyagból, mint ami Magyarországnak rendelkezésére áll az utóbbi évtizedekben, senki nem tudna csodát művelni. Soha többé nem kellene nevezni nemzetközi rendezvényeken. Sőt! Fel kellene oszlatni a futball egyesületeket. Az lenne a legjobb, ha beszüntetnék Magyarországon a versenyszerű focit. Felesleges állandóan illúziókba ringatni a szurkolókat. Aztán jön folyton a megalázó pofon. Visszautasítom, hogy nemzeti önérzetemet 11 játékos folyamatosan lábbal tapossa! Vegyék le magukról a címeres mezt és menjenek focizni amilyen alakulatban akarnak, csak többé a magyarokat ne alázzák. Éppen elég, amit a környező országoktól kapunk. Pár túlfizetett, elkényeztetett tahó ne tehesse már ezt meg velünk többé! :angry01 :angry01 :angry01
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt