A magyar foci...

Minden, amit nem motor hajt
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.24. 06:20

Phoebe írta:
2021.06.23. 23:01
Kár, hogy így alakult. Ebben a magyar csapatban ennél több nem nagyon van, ha a tudást nézzük. Kihozták magukból, amit lehetett, nincs szégyenkezni valójuk.
Tovább kell menni, fejlődni kell, levonni a tanulságokat építkezni ezekből.
Ezért jók ezek a nagyobb tornák (is).

Technikai szinten is lehet fejlődni, és ahogy irod ott azért bőven van tér. :)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.06.24. 07:33

Nagyot fociztunk.
Egységes jó csapatunk van.,egy kis szerencsével tovább is jutunk.
Reális cél lehet a jövő évi vb-re való kijutásunk.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.06.24. 08:00

Azért kezeljük helyén a dolgokat.
A magyar csapat a gyenge válogatottak fegyverét használja betömörül és megszállja a saját 16-osának előterét...ez ellen nagyon nehéz focizni láthattuk a portugálokat is...és a nagyon gyenge napot kifogó német válogatott is megszenvedett, mert a rövidpasszos kombinativ játékot ez a védekezés teljesen megöli, mert mindig van aki odaér...
A beivelésekkel probálkozott a német csapat, és az abból lecsorgó esetleges helyzetek értékesítésével...ebből lőtték a góljaikat is.
Ez a magyar csapat ha megpróbálna focizni ezek a csapatok ellen, abból csúnya vereségek lennének, mert kombinativ játékban messze előttünk járnak és a fellazuló védelmet azonnal kontráznák pár húzásból.
Nem is nagyon láttam az EB-n 5 védővel felálló csapatot...
De alkalmazza ezt olyan csapat is amit magasabban jegyeznek mint pl a svédek...cserébe nézhetetlen a focijuk...de ha eredményért kell menniük akkor tudnak váltani...mi pedig még nem.
A finnek ugyanezzel probálkoztak, csak ott ők kerültek hátrányba, és ennek a taktikának pont ez a betegsége...ha hátrányba kerülsz akkor ki kell nyilnod, ha eredményt akarsz elérni...vagy maradsz sündisznóban és a "tisztes vereség" lesz a cél
Ez igy azért messze messze van a világszinvonalú focitól...de a nagy égéseket el lehet vele kerülni
Nyilatkozott valamelyik kisgyerek a végén a csapatból, hogy ha nem lett volna ezeken a csoport meccseken kb. negyed óra akkor micsoda eredményt értünk volna el... :pf02 na van még mit rendbe tenni a focistáink fejében, mert egy meccs a kezdő sipszótól a befejezőig tart, és nem addig amig vezetünk vagy döntetlenre állunk

A közvetités minősége a felvezető és levezető műsorok "fel és leszopása" az kritikán aluli...na az sajnos sokat árt az egésznek
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.24. 09:12

zola írta:
2021.06.23. 23:06
Franciák ellen szerintem jobban játszottak.
Most már elhihetik, hogy tudnak gólt rúgni, és akcióból. Következő szint ha az lesz, hogy vezetés után nem beállunk bekkelni, hanem növelni akarjuk az előnyt, akkor lesz nagyon szép keresni valónk lesz nemzetközi tornákon.
Nagyon hiányoztak a kulcsjátékosok. Szépen, fegyelmezetten játszottak a fiúk. Sajnos amikor a németek felhoztak 130 millió eurót a pályára és nagyon elkezdtek nyomni, az ellen így nem tudtunk mit tenni. Zseniális volt mind a két gól. Tényleg emelt fővel esett ki a csapatunk, ami ebben a leosztásban minden csak nem szégyen. SZÉP VOLT FIÚK!
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.24. 09:15

keF1r írta:
2021.06.23. 21:49
Jól játszanak a fiuk megérdemelnék a továbbjutást ez a német csapat lelketlen kedvetlen őtlettelen nagyon gyengén fociznak.
Ha ki is kapnak esetleg de igy játszanak a 2. félidőben minden dicséretet megérdemelnek
keF1r írta:
2021.06.24. 08:00
Ez a magyar csapat ha megpróbálna focizni ezek a csapatok ellen, abból csúnya vereségek lennének, mert kombinativ játékban messze előttünk járnak és a fellazuló védelmet azonnal kontráznák pár húzásból.
Megszólalt a szagértő
(:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.06.24. 09:24

Nigel Hill írta:
2021.06.24. 09:15
keF1r írta:
2021.06.23. 21:49
Jól játszanak a fiuk megérdemelnék a továbbjutást ez a német csapat lelketlen kedvetlen őtlettelen nagyon gyengén fociznak.
Ha ki is kapnak esetleg de igy játszanak a 2. félidőben minden dicséretet megérdemelnek
keF1r írta:
2021.06.24. 08:00
Ez a magyar csapat ha megpróbálna focizni ezek a csapatok ellen, abból csúnya vereségek lennének, mert kombinativ játékban messze előttünk járnak és a fellazuló védelmet azonnal kontráznák pár húzásból.
Megszólalt a szagértő
(:u
Baromarcú!
kivételesen nem tolták a hálójukra őket...és nem pattogtak percenként a kihagyott német ziccerek... erre irtam, hogy jól játszanak... mondjuk ehhez kellett a kivételesen gyenge napot kifogó német csapat is...
Mondjuk nálad 1000X többet tudok erről a sportról (:v de ez lényegtelen
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.06.24. 09:28

Nigel Hill írta:
2021.06.24. 09:15
keF1r írta:
2021.06.23. 21:49
Jól játszanak a fiuk megérdemelnék a továbbjutást ez a német csapat lelketlen kedvetlen őtlettelen nagyon gyengén fociznak.
Ha ki is kapnak esetleg de igy játszanak a 2. félidőben minden dicséretet megérdemelnek
keF1r írta:
2021.06.24. 08:00
Ez a magyar csapat ha megpróbálna focizni ezek a csapatok ellen, abból csúnya vereségek lennének, mert kombinativ játékban messze előttünk járnak és a fellazuló védelmet azonnal kontráznák pár húzásból.
Megszólalt a szagértő
(:u
Persze ő is hülye... (:v
Löw kifejtette, hogy Londonban egészen más meccs vár csapatára, mert a magyarok beparkolták a tizenhatosra a buszt – ez a zárt védekezés futballszlengje –, míg az angolok nyíltabban fognak játszani, és arra számít, hogy azon a meccsen könnyebb dolga lesz csapatának.
A magyarok mindenbe beleálltak, nagyon jól védekeztek, minden területet lezártak, egyik oldalon sem tudtuk megbontani őket. Mindenre reagáltak, akárhogyan is variáltunk Kimmichhel vagy Sanéval. Nem volt könnyű menet kiharcolni a döntetlent. Mindent bevetettünk, hogy megzavarjuk őket, de fejetlenül se mehettünk előre, mert egy kontrával végünk.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.06.24. 09:34

keF1r írta:
2021.06.24. 08:00
Azért kezeljük helyén a dolgokat.
A magyar csapat a gyenge válogatottak fegyverét használja betömörül és megszállja a saját 16-osának előterét...ez ellen nagyon nehéz focizni láthattuk a portugálokat is...és a nagyon gyenge napot kifogó német válogatott is megszenvedett, mert a rövidpasszos kombinativ játékot ez a védekezés teljesen megöli, mert mindig van aki odaér...
A beivelésekkel probálkozott a német csapat, és az abból lecsorgó esetleges helyzetek értékesítésével...ebből lőtték a góljaikat is.
Ez a magyar csapat ha megpróbálna focizni ezek a csapatok ellen, abból csúnya vereségek lennének, mert kombinativ játékban messze előttünk járnak és a fellazuló védelmet azonnal kontráznák pár húzásból.
Nem is nagyon láttam az EB-n 5 védővel felálló csapatot...
De alkalmazza ezt olyan csapat is amit magasabban jegyeznek mint pl a svédek...cserébe nézhetetlen a focijuk...de ha eredményért kell menniük akkor tudnak váltani...mi pedig még nem.
A finnek ugyanezzel probálkoztak, csak ott ők kerültek hátrányba, és ennek a taktikának pont ez a betegsége...ha hátrányba kerülsz akkor ki kell nyilnod, ha eredményt akarsz elérni...vagy maradsz sündisznóban és a "tisztes vereség" lesz a cél
Ez igy azért messze messze van a világszinvonalú focitól...de a nagy égéseket el lehet vele kerülni
Nyilatkozott valamelyik kisgyerek a végén a csapatból, hogy ha nem lett volna ezeken a csoport meccseken kb. negyed óra akkor micsoda eredményt értünk volna el... :pf02 na van még mit rendbe tenni a focistáink fejében, mert egy meccs a kezdő sipszótól a befejezőig tart, és nem addig amig vezetünk vagy döntetlenre állunk

A közvetités minősége a felvezető és levezető műsorok "fel és leszopása" az kritikán aluli...na az sajnos sokat árt az egésznek
Ez egy reális, korrekt értékelés szerintem. Nyilván azzal a stratégiával lehet valamennyire eredményesnek lenni, ami összhangban van a játékosok képességeivel.

Más téma, de az előbbire rímel. Idén volt női kézilabda EB, ahol a horvátok a B csapatukkal lettek 3-ak (Covid miatt szinte a teljes első keret kimaradt). Ehhez tudni kell, hogy egyéni képességeket tekintve jóval több ország előttük jár, viszont az edző megfelelő taktikát talált ki a csapatnak, a játékosokat pedig vitte előre az akarat és az összeszokottság is, mivel többen is egy klub csapatban játszanak. Ebből lett egy mesébe illő 3. hely.

És igen, Hajdú B. sajnos vállalhatatlan, de sokan gondolom szeretik, nem véletlenül kapja ő az összes magyar meccset. Ha nem a válogatottat közvetíti, akkor is iszonyat fárasztó, ahogy fossa a szót és közben baromi szellemesnek tartja magát, de amikor még "szurkol is", az mindennek a legalja.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.24. 10:16

keF1r írta:
2021.06.24. 08:00
Azért kezeljük helyén a dolgokat.
A magyar csapat a gyenge válogatottak fegyverét használja betömörül és megszállja a saját 16-osának előterét...ez ellen nagyon nehéz focizni láthattuk a portugálokat is...és a nagyon gyenge napot kifogó német válogatott is megszenvedett, mert a rövidpasszos kombinativ játékot ez a védekezés teljesen megöli, mert mindig van aki odaér...
A beivelésekkel probálkozott a német csapat, és az abból lecsorgó esetleges helyzetek értékesítésével...ebből lőtték a góljaikat is.
Ez a magyar csapat ha megpróbálna focizni ezek a csapatok ellen, abból csúnya vereségek lennének, mert kombinativ játékban messze előttünk járnak és a fellazuló védelmet azonnal kontráznák pár húzásból.
Nem is nagyon láttam az EB-n 5 védővel felálló csapatot...
De alkalmazza ezt olyan csapat is amit magasabban jegyeznek mint pl a svédek...cserébe nézhetetlen a focijuk...de ha eredményért kell menniük akkor tudnak váltani...mi pedig még nem.
A finnek ugyanezzel probálkoztak, csak ott ők kerültek hátrányba, és ennek a taktikának pont ez a betegsége...ha hátrányba kerülsz akkor ki kell nyilnod, ha eredményt akarsz elérni...vagy maradsz sündisznóban és a "tisztes vereség" lesz a cél
Ez igy azért messze messze van a világszinvonalú focitól...de a nagy égéseket el lehet vele kerülni
Nyilatkozott valamelyik kisgyerek a végén a csapatból, hogy ha nem lett volna ezeken a csoport meccseken kb. negyed óra akkor micsoda eredményt értünk volna el... :pf02 na van még mit rendbe tenni a focistáink fejében, mert egy meccs a kezdő sipszótól a befejezőig tart, és nem addig amig vezetünk vagy döntetlenre állunk

A közvetités minősége a felvezető és levezető műsorok "fel és leszopása" az kritikán aluli...na az sajnos sokat árt az egésznek
Ez egész korrekt értékelés, bár nem értek ehhez a sporthoz szinte semmit.
Viszont szerintem ilyen technikai tudású kerettel nem tudsz (az említett) hasonló kombinatív focit játszani, mert ahhoz sokkal pontosabbnak és gyorsabbnak kell lenni., nyílván egyéni szinten. (gondolom én, persze aztán lehet nem így van)

Ettől függetlenül küzdeni akarásban, állóképességben, taktikában fejlődtek.
Annyi haszna talán még volt ennek a tornának is, hogy hátha valamelyik fiatal játékosunkat elviszik nyugati klubcsapatba játszani, ha eddig még ez nem történt volna meg. Most Szoboszlait hagyjuk :), ő azért kilóg a sorból és most nem is volt itt.
Mert a technikai fejlődéshez kell az – gondolom –, hogy minőségi klubcsapatokban játszanak a játékosok.

A 10 évvel ezelőtti magyar válogatott meccsekhez képest ez a 2016, 202(0)-as EB viszont vállalható volt.
Most már nem kapcsolom el 15 perc után a meccset, hanem végig izgulom, szurkolok is, stb... :)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.06.24. 10:50

Amit írtatok a magyar csapat szereplését illetően szerintem egytől egyig reális.
Az én meglátásom szerint a legjobb történt a csapatunkkal. Minden szempontból pozitívan jöttünk ki az EB csoportkörös szakaszból. A legerősebb csoportból ennél többet erősebb csapatok sem hoztak volna ki. Oroszország 3 ponttal végzett utolsóként, mi 2 ponttal lettünk csoport utolsók mégis mekkora különbség volt a két csoport összetételében, ég és föld. A csapat emelt fővel jön haza, a futball szakma nem fogja lehúzni a "védekezési" taktikával elért eredményünket. Nekem jobb így, mint még egy mecset játszva kitömnek bennünket.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.06.24. 11:29

High-End írta:
2021.06.22. 10:36
Nigel Hill írta:
2021.06.22. 10:12

Megverhetjük. A lehetőség adott, hisz játszani fogunk ellenünk :D
Hogy mi lesz a kimenetel azt többnyire nem mi fogjuk eldönteni. :P
rózsaszín tüllszoknyában balettozok a Váci utcán, ha nyerünk.
ember, ezt megúsztad, de csak épphogy :D
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.06.24. 11:32

keF1r írta:
2021.06.24. 08:00
Azért kezeljük helyén a dolgokat.
A magyar csapat a gyenge válogatottak fegyverét használja betömörül és megszállja a saját 16-osának előterét...ez ellen nagyon nehéz focizni láthattuk a portugálokat is...és a nagyon gyenge napot kifogó német válogatott is megszenvedett, mert a rövidpasszos kombinativ játékot ez a védekezés teljesen megöli, mert mindig van aki odaér...
A beivelésekkel probálkozott a német csapat, és az abból lecsorgó esetleges helyzetek értékesítésével...ebből lőtték a góljaikat is.
Ez a magyar csapat ha megpróbálna focizni ezek a csapatok ellen, abból csúnya vereségek lennének, mert kombinativ játékban messze előttünk járnak és a fellazuló védelmet azonnal kontráznák pár húzásból.
Nem is nagyon láttam az EB-n 5 védővel felálló csapatot...
De alkalmazza ezt olyan csapat is amit magasabban jegyeznek mint pl a svédek...cserébe nézhetetlen a focijuk...de ha eredményért kell menniük akkor tudnak váltani...mi pedig még nem.
A finnek ugyanezzel probálkoztak, csak ott ők kerültek hátrányba, és ennek a taktikának pont ez a betegsége...ha hátrányba kerülsz akkor ki kell nyilnod, ha eredményt akarsz elérni...vagy maradsz sündisznóban és a "tisztes vereség" lesz a cél
Ez igy azért messze messze van a világszinvonalú focitól...de a nagy égéseket el lehet vele kerülni
Nyilatkozott valamelyik kisgyerek a végén a csapatból, hogy ha nem lett volna ezeken a csoport meccseken kb. negyed óra akkor micsoda eredményt értünk volna el... :pf02 na van még mit rendbe tenni a focistáink fejében, mert egy meccs a kezdő sipszótól a befejezőig tart, és nem addig amig vezetünk vagy döntetlenre állunk

A közvetités minősége a felvezető és levezető műsorok "fel és leszopása" az kritikán aluli...na az sajnos sokat árt az egésznek
Ez igaz, de sehol nincsen megírva, hogy ezt a játékot csak úgy lehet játszani, ahogy a németek. Vagy a franciák. Ez egy taktikai játék is, sokféleképpen lehet játszani. Sok csapat adja ugyanezt elő, mint mi, nálunk jobbak sőt olykor még világklasszis csapatok is. Akár a BL- ben is. Szerintem a lényeg, hogy egyáltalán valamiféle taktikát fegyelmezetten végig tudtak csinálni. Korábban ez nagyon nem így volt. A világ talán három legjobb csapatával játszottunk és vereségre nem álltunk csak talán 10 percet. Nagyon régen nem kapott ki a csapat mire ide kijutott. Ez nem lehet véletlen. Nyilván látom én is, hogy nem vagyunk túl jók technikailag, de sokkal jobbak mint mondjuk 10 éve.
Egyébként tegnap még csak az sem volt, hogy nagyon toltak a németek, mert szerintem 1-2 kaput eltaláló lövéssel volt többjük, még ha birtokolták is a labdát. A góljaink meg sokkal szebbek voltak, Szalai élete gólját szerezte tegnap. Erről beszéltem korábban, a hit és az akarás előbbre viheti őket, mint amire a képességeik alapján számítani lehet. De láttunk már ilyet, sőt EB-t is nyertek így a dánok vagy a görögök.

Nálunk gyengébb csapatok vannak a 16 között, nagy kár, hogy pár perc miatt nem sikerült a bravúr, de talán így igazságos.

Mindennek akkor volt értelme, ha ez valaminek a kezdete. Ezt mondtam 5 éve is, aztán elpicsáztak minket Andorrában. Remélem mostantól nem így lesz.

Büszke vagyok a magyar csapatra, felemelő élmény volt szurkolni nekik.

Én kifejezetten bírom Hajdu B-t, az egyik legjobb kommentátor de tegnap idegesített. A másik embert én nem bírom, valami Máté talán. A stúdióban amit előadnak, az szánalmas valóban. De valamit ugye mondani kell, alkalmanként gondolom csilliárdokért .

(Annyi kiegészítést tennék nem ehhez kapcsolódva, hogy faszságot beszéltem korábban ,nem tudom miből gondoltam, hogy a németek fognak itt játszani. Valamit benéztem. Szerencsére nem jönnek ide)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.06.24. 11:41

Még annyi, hogy remélem marad a Rossi.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.24. 11:44

Az első magyar gól után egy szimpatikus magyar szurkoló faszszopózott Neuernek:

Kép

Biztosan sokan vannak, akik megvédik, hogy hát micsoda érzelmek vannak a fociban, de ezzel sosem értettem egyet. Olyan ez, mint a részeg verekedőt azzal védeni, hogy hát részeg volt.

Örüljön, röhögjön, lengesse Neuernek a magyar zászlót, akármi, de ne faszszopózzon. Mit vétett neki Neuer, hogy le kell menni kutyába? Ez a morális vetülete, az meg a logikai, hogy Neuer akár EB-t fog nyerni, akár nem, olyan dolgokat ért el és olyan minőségű életet él a hétköznapjaiban is, amiről a faszszopózó faszszopó egy olyan nyaralása alatt se nagyon álmodhat, amire évekig gyűjt. Mindegy is, hogy milyen helyzetben jön elő, de baromira zavar, amikor valaki úgy kekeckedik, hogy nincs tisztában a saját súlycsoportjával és jelentőségével.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.06.24. 11:59

vollebak írta:
2021.06.24. 11:44
Az első magyar gól után egy szimpatikus magyar szurkoló faszszopózott Neuernek:

Biztosan sokan vannak, akik megvédik, hogy hát micsoda érzelmek vannak a fociban, de ezzel sosem értettem egyet. Olyan ez, mint a részeg verekedőt azzal védeni, hogy hát részeg volt.

Örüljön, röhögjön, lengesse Neuernek a magyar zászlót, akármi, de ne faszszopózzon. Mit vétett neki Neuer, hogy le kell menni kutyába? Ez a morális vetülete, az meg a logikai, hogy Neuer akár EB-t fog nyerni, akár nem, olyan dolgokat ért el és olyan minőségű életet él a hétköznapjaiban is, amiről a faszszopózó faszszopó egy olyan nyaralása alatt se nagyon álmodhat, amire évekig gyűjt. Mindegy is, hogy milyen helyzetben jön elő, de baromira zavar, amikor valaki úgy kekeckedik, hogy nincs tisztában a saját súlycsoportjával és jelentőségével.
Biztos a karszalag volt a baj. :) Sajnos minden szurkolótáborban akadnak ilyen gyökerek nem csak a foci esetében. Engem egyébként az ellenfél kifütyülése is zavar, de azt látom, hogy ez nem magyar sajátosság, külföldi szurkolók ugyanígy csinálják és szintén független a sportágtól. Szerintem buzdíthatod úgy a csapatodat, hogy közben nem vagy tiszteletlen és suttyó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2021.06.24. 12:10-kor.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.24. 12:09

vollebak írta:
2021.06.24. 11:44
Örüljön, röhögjön, lengesse Neuernek a magyar zászlót, akármi, de ne faszszopózzon. Mit vétett neki Neuer, hogy le kell menni kutyába? Ez a morális vetülete, az meg a logikai, hogy Neuer akár EB-t fog nyerni, akár nem, olyan dolgokat ért el és olyan minőségű életet él a hétköznapjaiban is, amiről a faszszopózó faszszopó egy olyan nyaralása alatt se nagyon álmodhat, amire évekig gyűjt. Mindegy is, hogy milyen helyzetben jön elő, de baromira zavar, amikor valaki úgy kekeckedik, hogy nincs tisztában a saját súlycsoportjával és jelentőségével.
Szerintem az értelmet ne a kapu mögötti részen keresd. (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.24. 12:10

Phoebe írta:
2021.06.24. 11:59
Biztos a karszalag volt a baj. :) Sajnos minden szurkolótáborban akadnak ilyen gyökerek nem csak a foci esetében. Engem egyébként az ellenfél kifütyülése is zavar, de azt látom, hogy ez nem magyar sajátosság, külföldi szurkolók ugyanígy csinálják és szintén független a sportágtól. Szerintem buzdíthatod úgy a csapatodat, hogy közben nem vagy tiszteletlen és suttyó.
Pontosan.

Az nem magyar sajátosság, hogy az ellenfeleket szarozzák meg kutyázzák, ez minden népszerűbb sportban így lehet világszerte (bár az viszont feltűnt még a sok utazás, más országokban élés alatt, hogy a magyar hazaszeretet ritkán áll meg „a saját lábán”, és a legtöbbször bezzegező, másokat becsmérlő gyakorlat lesz belőle: bezzeg a románok, a szlovákok, a szerbek, az egyebek ilyen-olyan szarok, nekünk jobbak a kajáink, a nyelvünk, a nőink, az irodalmunk, a minden - miért nem lehet úgy hazaszeretni meg büszkének lenni a hazai dolgokra, hogy nem kötjük össze mások kényszeres pocskondiázásával?).

De az az alapvető összefüggés sem jut el a tudatáig az ilyen egyszeri majomnak, hogy ha az ellenfél egy semmirekellő kutyaütő szar, akkor a legyőzése sem jelent nagy truvájt? :D Az öreg Enzo Ferraritól nagy igazság volt, hogy még a győzelem tényénél is fontosabb az, hogy milyen ellenfelet kellett legyőzni a sikerhez.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.06.24. 13:11

vollebak írta:
2021.06.24. 11:44

Örüljön, röhögjön, lengesse Neuernek a magyar zászlót, akármi, de ne faszszopózzon. Mit vétett neki Neuer, hogy le kell menni kutyába? Ez a morális vetülete, az meg a logikai, hogy Neuer akár EB-t fog nyerni, akár nem, olyan dolgokat ért el és olyan minőségű életet él a hétköznapjaiban is, amiről a faszszopózó faszszopó egy olyan nyaralása alatt se nagyon álmodhat, amire évekig gyűjt. Mindegy is, hogy milyen helyzetben jön elő, de baromira zavar, amikor valaki úgy kekeckedik, hogy nincs tisztában a saját súlycsoportjával és jelentőségével.
ajánlom Nick Hornby Fociláz c. könyvét az angol focikultúráról... ;) utána gondold újra :)
(igaz, az vagy 40 évvel ezelőttről szól, de kétlem, hogy akkora változás lett volna ott is)
Kép

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.06.24. 13:52

Bandee írta:
2021.06.24. 11:32
keF1r írta:
2021.06.24. 08:00
Azért kezeljük helyén a dolgokat.
A magyar csapat a gyenge válogatottak fegyverét használja betömörül és megszállja a saját 16-osának előterét...ez ellen nagyon nehéz focizni láthattuk a portugálokat is...és a nagyon gyenge napot kifogó német válogatott is megszenvedett, mert a rövidpasszos kombinativ játékot ez a védekezés teljesen megöli, mert mindig van aki odaér...
A beivelésekkel probálkozott a német csapat, és az abból lecsorgó esetleges helyzetek értékesítésével...ebből lőtték a góljaikat is.
Ez a magyar csapat ha megpróbálna focizni ezek a csapatok ellen, abból csúnya vereségek lennének, mert kombinativ játékban messze előttünk járnak és a fellazuló védelmet azonnal kontráznák pár húzásból.
Nem is nagyon láttam az EB-n 5 védővel felálló csapatot...
De alkalmazza ezt olyan csapat is amit magasabban jegyeznek mint pl a svédek...cserébe nézhetetlen a focijuk...de ha eredményért kell menniük akkor tudnak váltani...mi pedig még nem.
A finnek ugyanezzel probálkoztak, csak ott ők kerültek hátrányba, és ennek a taktikának pont ez a betegsége...ha hátrányba kerülsz akkor ki kell nyilnod, ha eredményt akarsz elérni...vagy maradsz sündisznóban és a "tisztes vereség" lesz a cél
Ez igy azért messze messze van a világszinvonalú focitól...de a nagy égéseket el lehet vele kerülni
Nyilatkozott valamelyik kisgyerek a végén a csapatból, hogy ha nem lett volna ezeken a csoport meccseken kb. negyed óra akkor micsoda eredményt értünk volna el... :pf02 na van még mit rendbe tenni a focistáink fejében, mert egy meccs a kezdő sipszótól a befejezőig tart, és nem addig amig vezetünk vagy döntetlenre állunk

A közvetités minősége a felvezető és levezető műsorok "fel és leszopása" az kritikán aluli...na az sajnos sokat árt az egésznek
Ez igaz, de sehol nincsen megírva, hogy ezt a játékot csak úgy lehet játszani, ahogy a németek. Vagy a franciák. Ez egy taktikai játék is, sokféleképpen lehet játszani. Sok csapat adja ugyanezt elő, mint mi, nálunk jobbak sőt olykor még világklasszis csapatok is. Akár a BL- ben is. Szerintem a lényeg, hogy egyáltalán valamiféle taktikát fegyelmezetten végig tudtak csinálni. Korábban ez nagyon nem így volt.
Nem ezen van itt a hangsúly. Mi jelenleg csak ezt tudjuk előadni a világ élvonalával szemben. A másod - harmadvonalbeli csapatokkal tudunk normális focihoz hasonlót bemutatni.
Más csapatok is élnek ezzel, de ők ha szükséges tudnak váltani...lásd svéd...de a finneknek sem megy ahogy nekünk sem.
Fejlődünk e? majd kiderül... A kétmillioból merítő dánoknak miért megy? a pár százezerből merítő izlandiaknak miért?
Van aki dolgozik és mellette válogatott és ugyanazt nyujtja mint a sokmilliot kereső középszerű...
Amit beszélő hordó posztolt...a stadionképek...egy nagy kamu, mert attól még nem lett jó a foci sehol, mert szép stadionokban játszanak...de nem birta ki a nyomorult, és ezzel sokakban vált ki ellenszenvet.
Mindegy, eljött az a szakasz amikor nem lehet alibizni tovább és kiderül ki mennyit ér valójában
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.24. 13:58

keF1r írta:
2021.06.24. 09:28
Nigel Hill írta:
2021.06.24. 09:15




Megszólalt a szagértő
(:u
Persze ő is hülye... (:v
Löw kifejtette, hogy Londonban egészen más meccs vár csapatára, mert a magyarok beparkolták a tizenhatosra a buszt – ez a zárt védekezés futballszlengje –, míg az angolok nyíltabban fognak játszani, és arra számít, hogy azon a meccsen könnyebb dolga lesz csapatának.
A magyarok mindenbe beleálltak, nagyon jól védekeztek, minden területet lezártak, egyik oldalon sem tudtuk megbontani őket. Mindenre reagáltak, akárhogyan is variáltunk Kimmichhel vagy Sanéval. Nem volt könnyű menet kiharcolni a döntetlent. Mindent bevetettünk, hogy megzavarjuk őket, de fejetlenül se mehettünk előre, mert egy kontrával végünk.
Na egy kis ismételt primitív személyeskedés után meg akarod magyarázni:
1, Hogy te biztosan jobban értesz a focihoz lódoktor létedre és annak ellenére hogy baromságokat írsz ide rendszeresen puszta utálatból (gondolom ovi az oka) a csapattal kapcsolatban. Bár én sosem állítottam hogy jobban értenék a focihoz itt bárkinél is. de hogy nálad objektívebb vagyok az simán állítom.
2, A bizonyítványod, miután az elmúlt héten tele hánytad a topikot a negatív utálkozásoddal, már ultra gáz szintre süllyedve, gyorsan meccs közben ide oboáztál egyet, hogy "jajj de jól játszanak" majd a meccs után folytattad, ahol abbahagytad. Van faszbukon is egy ilyen idióta ismerősöm. Az is bohócot csinált magából pont ugyanígy, kezet foghatsz vele :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.24. 14:04

trutya írta:
2021.06.24. 13:11
vollebak írta:
2021.06.24. 11:44

Örüljön, röhögjön, lengesse Neuernek a magyar zászlót, akármi, de ne faszszopózzon. Mit vétett neki Neuer, hogy le kell menni kutyába? Ez a morális vetülete, az meg a logikai, hogy Neuer akár EB-t fog nyerni, akár nem, olyan dolgokat ért el és olyan minőségű életet él a hétköznapjaiban is, amiről a faszszopózó faszszopó egy olyan nyaralása alatt se nagyon álmodhat, amire évekig gyűjt. Mindegy is, hogy milyen helyzetben jön elő, de baromira zavar, amikor valaki úgy kekeckedik, hogy nincs tisztában a saját súlycsoportjával és jelentőségével.
ajánlom Nick Hornby Fociláz c. könyvét az angol focikultúráról... ;) utána gondold újra :)
(igaz, az vagy 40 évvel ezelőttről szól, de kétlem, hogy akkora változás lett volna ott is)
Ismerem a könyvet, Hornby az egyik kedvenc kortárs brit íróm :)

De ez semmit sem változtat azon, ahogy látom a dolgokat. A brit focihuliganizmusnál meg tényleg nincs rosszabb a világon. A skót szurkolókat testközelből volt szerencsétlenségem megtapasztalni (dolgoztam focistadionban), az angol másodosztálban játszó Millwall csapata meg konkrétan amolyan közmegegyezésesen fasiszta csapat, lényegében aki nekik drukkol, az felvállaltan rasszista - és a csapat büszke is erre. Sok csapatnál vannak hülye szurkerek, ultrák, meg gázos múlt, de a Millwallnak ez az identitása magját képezi, és erre rendkívül büszkék is.

Nehéz ezeket a dolgokat bármilyen szinten is olyan jól hangzó dolgokkal indokolni, mint az érzelmek meg a sportszeretet. A fasz emberek mindig faszok lesznek, ha tömeget alkotnak, akkor meg pláne.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.06.24. 14:12

vollebak írta:
2021.06.24. 14:04
trutya írta:
2021.06.24. 13:11


ajánlom Nick Hornby Fociláz c. könyvét az angol focikultúráról... ;) utána gondold újra :)
(igaz, az vagy 40 évvel ezelőttről szól, de kétlem, hogy akkora változás lett volna ott is)
Ismerem a könyvet, Hornby az egyik kedvenc kortárs brit íróm :)

De ez semmit sem változtat azon, ahogy látom a dolgokat. A brit focihuliganizmusnál meg tényleg nincs rosszabb a világon. A skót szurkolókat testközelből volt szerencsétlenségem megtapasztalni (dolgoztam focistadionban), az angol másodosztálban játszó Millwall csapata meg konkrétan amolyan közmegegyezésesen fasiszta csapat, lényegében aki nekik drukkol, az felvállaltan rasszista - és a csapat büszke is erre. Sok csapatnál vannak hülye szurkerek, ultrák, meg gázos múlt, de a Millwallnak ez az identitása magját képezi, és erre rendkívül büszkék is.

Nehéz ezeket a dolgokat bármilyen szinten is olyan jól hangzó dolgokkal indokolni, mint az érzelmek meg a sportszeretet. A fasz emberek mindig faszok lesznek, ha tömeget alkotnak, akkor meg pláne.
na, jól van (sejtettem hogy olvashattad...) :) - és nagy igazság van abban is (a lényege az), hogy ha egy csapatnak szarul megy, akkor a kulturáltabb drukkerek egy része elfordul, az alja meg marad, ergo még nagyobb százalékban vannak közöttük ilyenek.
jó kis könyv, el kéne lassan olvasni megint...
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.24. 14:51

vollebak írta:
2021.06.24. 12:10
Pontosan.

Az nem magyar sajátosság, hogy az ellenfeleket szarozzák meg kutyázzák, ez minden népszerűbb sportban így lehet világszerte (bár az viszont feltűnt még a sok utazás, más országokban élés alatt, hogy a magyar hazaszeretet ritkán áll meg „a saját lábán”, és a legtöbbször bezzegező, másokat becsmérlő gyakorlat lesz belőle: bezzeg a románok, a szlovákok, a szerbek, az egyebek ilyen-olyan szarok, nekünk jobbak a kajáink, a nyelvünk, a nőink, az irodalmunk, a minden - miért nem lehet úgy hazaszeretni meg büszkének lenni a hazai dolgokra, hogy nem kötjük össze mások kényszeres pocskondiázásával?).

De az az alapvető összefüggés sem jut el a tudatáig az ilyen egyszeri majomnak, hogy ha az ellenfél egy semmirekellő kutyaütő szar, akkor a legyőzése sem jelent nagy truvájt? :D Az öreg Enzo Ferraritól nagy igazság volt, hogy még a győzelem tényénél is fontosabb az, hogy milyen ellenfelet kellett legyőzni a sikerhez.
Neuer is egy fasz, mert miután az UEFA nem engedte a stadion kivilágítását, felesleges volt a karszalagot felvennie.
Ennek mint tudjuk most politikai üzenete van, bőven elég ez a térdeplős BLM-szarság is, van helyette RESPECT-logó, minek kell ez még pluszban?
Amúgy kedvelem Neuert, jó kapus... de ennek most tényleg nem volt értelme.

Aki ilyet felvesz a meccsre, annak tisztában kell lennie azzal, mit fog kapni a szurkolóktól.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.06.24. 15:13

keF1r írta:
2021.06.24. 13:52
Bandee írta:
2021.06.24. 11:32

Ez igaz, de sehol nincsen megírva, hogy ezt a játékot csak úgy lehet játszani, ahogy a németek. Vagy a franciák. Ez egy taktikai játék is, sokféleképpen lehet játszani. Sok csapat adja ugyanezt elő, mint mi, nálunk jobbak sőt olykor még világklasszis csapatok is. Akár a BL- ben is. Szerintem a lényeg, hogy egyáltalán valamiféle taktikát fegyelmezetten végig tudtak csinálni. Korábban ez nagyon nem így volt.
Nem ezen van itt a hangsúly. Mi jelenleg csak ezt tudjuk előadni a világ élvonalával szemben. A másod - harmadvonalbeli csapatokkal tudunk normális focihoz hasonlót bemutatni.
Más csapatok is élnek ezzel, de ők ha szükséges tudnak váltani...lásd svéd...de a finneknek sem megy ahogy nekünk sem.
Fejlődünk e? majd kiderül... A kétmillioból merítő dánoknak miért megy? a pár százezerből merítő izlandiaknak miért?
Van aki dolgozik és mellette válogatott és ugyanazt nyujtja mint a sokmilliot kereső középszerű...
Amit beszélő hordó posztolt...a stadionképek...egy nagy kamu, mert attól még nem lett jó a foci sehol, mert szép stadionokban játszanak...de nem birta ki a nyomorult, és ezzel sokakban vált ki ellenszenvet.
Mindegy, eljött az a szakasz amikor nem lehet alibizni tovább és kiderül ki mennyit ér valójában
Igen, ez is igaz. Mondjuk szerintem Izland még nálunk is bunkeresebb focit ad elő, de nyilván eleve csoda, hogy ott tartanak, ahol.. Dánia nem tudom hogyan csinálja, de szerintem annyira nem jók.

Szerintem a stadion képeket a szivárványos fesztivál miatt rakta ki Viktor, nem a szép épületek miatt, egyébként kurva jól néztek ki. Ez legyen a legnagyobb baj, viszont amit mondasz, hogy sokak csőrét bassza az igaz. Sajnos két táborra oszlott az ország és ebben bőven benne van ő is

Minden politikus törleszkedett amúgy most ehhez az eseményhez, elég vicces volt látni a korábbi nyilatkozatok tükrében. De én már annak is örülök, ha ennyi egyetértés van, még ha nem is gondolom őszintének.

Igazad van, meglátjuk, remélem kitart a lendület. Szeptember elején az angolokkal játszunk, meglátjuk.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A magyar foci...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.06.24. 15:31

vollebak írta:
2021.06.24. 11:44
Az első magyar gól után egy szimpatikus magyar szurkoló faszszopózott Neuernek:

Kép

Biztosan sokan vannak, akik megvédik, hogy hát micsoda érzelmek vannak a fociban, de ezzel sosem értettem egyet. Olyan ez, mint a részeg verekedőt azzal védeni, hogy hát részeg volt.

Örüljön, röhögjön, lengesse Neuernek a magyar zászlót, akármi, de ne faszszopózzon. Mit vétett neki Neuer, hogy le kell menni kutyába? Ez a morális vetülete, az meg a logikai, hogy Neuer akár EB-t fog nyerni, akár nem, olyan dolgokat ért el és olyan minőségű életet él a hétköznapjaiban is, amiről a faszszopózó faszszopó egy olyan nyaralása alatt se nagyon álmodhat, amire évekig gyűjt. Mindegy is, hogy milyen helyzetben jön elő, de baromira zavar, amikor valaki úgy kekeckedik, hogy nincs tisztában a saját súlycsoportjával és jelentőségével.
Megvédeni nem akarom, mert egy paraszt, de nekem is kicsúszott olyan a számon tegnap, amit most nem mondanék. Ez ilyen, mindig a pillanat hevében kell értékelni. Ránézésre B közepes ultra, ilyen minden csapatban van. Egyébként nem hiszem, hogy amiatt van, de amit a németek a meccs előtt leműveltek a provokálásunkkal, ez a minimum. A szalagjával eleve provokált, szándékosan. Eddig se szerettem őket, de most kifejezetten rühellem a fajtájukat és nem a homo téma miatt hanem mert belevitték a fociba
Megjátszós szar banda egyébként. Választások lesznek és ugye most pozíciót akarnak fogni a pártok, mert a széleskörű politikai pluralizmus miatt középre kell beszélni és mindenki marakodik a koncon. Ettől függetlenül az erőszakos kisebbség véleménye jelenik meg, a németek java része antiszemita is, homofób is. Csak nem mondják, mert tudjuk.. Kint él egy hasonló gondolkodású rokon, mint TE. Nagy ellenzéki, utálja Orbánt tehát 9/10 egyezne a meglátásotok. Most mentek vissza, el van keseredve, hogy mennyire nem szeretik az idegeneket a németek. Erre mondtam, hogy de hát itt azt olvassuk/látjuk mennyire elfogadók, azt mondta el ne higgyem, ne mondják ki, de rühellik az arabokat is és minket is. De még a keleti németeket is) Sőt, a média is egyoldalú szerinte, mert a palesztinokat nem is mutatták most a lövöldözésnél csak az izraelikeet sajnálták. Stb-stb. Érted miről van szó

Egyébként furcsa, hogy az egész eseményből pont ezt tudtad megtalálni, ami egy lényegtelen momentum. Egy focimeccsen, ahol rengeteg kretén van csapattól függetlenül. AMit meg a végén írsz, hogy mit ért el Neuer.. És? Ez egy egyszerű focimeccs vazze:)

Igazad van természetesen, de nekem ez most a kákán is a csomót. Nem kötekedni akarok de kikívánkozott.

Lezárt