Nemzetközi Football

Minden, amit nem motor hajt
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.12. 00:06

Nagyon sajnálom az angol vereséget… (:b (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.12. 00:20

Ori F1 írta:
2021.07.11. 23:06
Nagyon szimpatikus ez az olasz csapat, és újra jól játszanak.
Hazai pályán az angolok meg mindig veszélyesek mint 1966, vagy 1996-ban.
A fene a gusztusodat :)

Öt sárgát gyűjtöttek be, agresszív, szabálytalankodó suttyók. Különösen az a jelenet volt szép, ami amolyan olasz határrendészeti momentumnak is megfelelt volna:

Kép

Mindig ez maradt meg az olasz fociból. Vagy még focis mérce szerint is primadonnák módjára fetrengtek, vagy pedig ütöttek-vágtak szabálytalanul. Angliának drukkoltam, nem kérdés, ahogy az sem volt az, hogy amikor jöttek a tizenegyesek, lefőtt nekik a kávé.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.12. 00:23

rdaneelolivaw írta:
2021.07.12. 00:06
Nagyon sajnálom az angol vereséget… (:b (:u
2-0 :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.12. 07:23

vollebak írta:
2021.07.12. 00:20
Különösen az a jelenet volt szép, ami amolyan olasz határrendészeti momentumnak is megfelelt volna:
Mondjuk ez nálam piros lenne, bár mezráncigálásra csak sárgát adhat a bíró. (első körben nyilván)

Ha szigorú akarok lenni, egyik csapat sem érdemelt győzelmet, de valakinek itt nyernie kellett.
És mivel a mindenkori angol válogatott számomra a LEGANTIPATIKUSABB, LEGUNDORÍTÓBB FOCIVAL nredelkező csapat EVER :D - ezért zsír, hogy az olaszok nyertek.
Mindig volt valami figura amitől az egész annyira szánalmas volt.
Gaszgóny, Lineker, Owen, Bekem :D...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.12. 07:57

rdaneelolivaw írta:
2021.07.12. 07:23
vollebak írta:
2021.07.12. 00:20
Különösen az a jelenet volt szép, ami amolyan olasz határrendészeti momentumnak is megfelelt volna:
Mondjuk ez nálam piros lenne, bár mezráncigálásra csak sárgát adhat a bíró. (első körben nyilván)

Ha szigorú akarok lenni, egyik csapat sem érdemelt győzelmet, de valakinek itt nyernie kellett.
És mivel a mindenkori angol válogatott számomra a LEGANTIPATIKUSABB, LEGUNDORÍTÓBB FOCIVAL nredelkező csapat EVER :D - ezért zsír, hogy az olaszok nyertek.
Mindig volt valami figura amitől az egész annyira szánalmas volt.
Gaszgóny, Lineker, Owen, Bekem :D...
Rúni :D

Én 1-0 nál otthagytam a meccset. De örömmel látom, hogy az angolokat utolérte az átok. Jajj micsoda sírás lehet ma odaát.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.12. 08:39

Nigel Hill írta:
2021.07.12. 07:57
Rúni :D
Szkolsz, Sírer... (:v
Jajjjj....

De tényleg Rúni, Bekem és Geszgony volt a csúcs.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.12. 09:58

rdaneelolivaw írta:
2021.07.12. 08:39
Nigel Hill írta:
2021.07.12. 07:57
Rúni :D
Szkolsz, Sírer... (:v
Jajjjj....

De tényleg Rúni, Bekem és Geszgony volt a csúcs.
Nem tudom, mit akar jelenteni ez a danis panel, hogy bedobok egy nevet fonetikusan leírva, és utánabiggyesztem a röhögős szmájlit :D Valamiért azt hiszed, hogy valami konszenzus van arról, hogy akkor most mindenki úgy fog érezni, ha ezt tolod :D

Gondolom, arról van szó, hogy fú, micsoda vállalhatatlan arcok voltak ezek. Nem tudom, nem érdekel a foci, nem követem. Annyit látok, hogy vélhetőleg csak túltolod az egészet, mert a focit kedvelő ismerőseimtől sosem ezek a nevek/csapatok jöttek, mint vállalhatatlan/nevetséges/alja. Akiket mondtál, azokról sem hallottam a focis ismerőseimtől, hogy balhés arcok vagy egyéb módon kitűnnének. Beckhammel például mi bajod? Róla mindig azt hallottam, hogy az egyik legkorrektebb, legalázatosabb focista volt, gyilkos pontrúgó. Amikor bármilyen negatív kontextusban hallottam róla, az legfeljebb a bulvársajtóba tartozó privát dolgaival volt kapcsolatos, és akkor sem azért, mert mittudomén, kurvákat fojtogatott vagy bekokainozva szétverte a hotelszobáit. Amennyire hallottam, kifejezetten jámbor, mindenféle értelemben egyszerű figura volt. Furán vagy te összerakva: Neymarok, Balotellik, Suárezek csinálnak olyanokat, hogy „kijutnak vele” a foci világán kívülre is, te meg bekemezel meg geszgonyozol :pf04

Ami nekem focit nem követőként, de a fociról azért valahogy mindig hallóként lejött (mert pár focibuzi közeli ismerős mindig akadt, vagy lakótárs, vagy munkatárs, vagy haver), hogy ha van is valamilyen konszenzus, akkor az ez:
- az olaszok a gesztikuláló, heveskedő primadonnák, a fetrengés/színészkedés bajnokai, valaki vagy imádja, vagy utálja őket
- a brazilok a gólszambázók - nem baj, ha kapnak két gólt, majd rúgnak négyet
- a németek a „lelketlen” hatékonyság - a végén úgyis ők nyernek, hiába nem játszanak szépen

Más csapatokról, nemzeti fociról nem jött át általánosan hallható vélemény vagy benyomás. Még nagyon az argentinokról sem (ezt most itthon értem, mert a britek nyilván a Maradona-féle kezesgól miatt nem kedveleik őket). A franciákat a magyar szurkolók Trianon miatt nem szeretik (lol), a németeknek gondolom, főleg az idősebbek Bern miatt sosem szurkolnának, az angolok meg úgysem zavarnak sok vizet nemzetközi tornákon. Mindig megy a fogadkozás, hogy na, majd most, de mindig elbuknak. Rajtad kívül nem találkoztam még senkivel, akit ilyen intenzíven megmozgattak volna negatív értelemben. Ezzel persze nem azt mondom, hogy nincs ilyen, de legjobb esetben is csak szórványos lehet. Emiatt nem tudom értelmezni, hogy most úgy csinálsz, mintha olyan focis toposz lenne az angolok = LEGUNDORÍTÓBB FOCI (csupa nagybetűvel) tézis, mint az, hogy a németek szenvtelenül hatékonyak vagy a brazilok bohém gólvágók.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.12. 20:25

vollebak írta:
2021.07.12. 09:58
Nem tudom, mit akar jelenteni ez a danis panel, hogy bedobok egy nevet fonetikusan leírva...
Akkor mégegyszer:

- Szkolsz
- Sírer... (:v
- Bekkemm
- Rúni
- Geszgony
- Óven
- Linek3r

És ha kihagytam volna: Herri Kén

Csúcs mindegyik.

Suárez és Balotelli jó arcok.
Suárez az egyik kedvenc csatárom.
:pf03 (:j

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.12. 20:54

rdaneelolivaw írta:
2021.07.12. 20:25
vollebak írta:
2021.07.12. 09:58
Nem tudom, mit akar jelenteni ez a danis panel, hogy bedobok egy nevet fonetikusan leírva...
Akkor mégegyszer:

- Szkolsz
- Sírer... (:v
- Bekkemm
- Rúni
- Geszgony
- Óven
- Linek3r

És ha kihagytam volna: Herri Kén

Csúcs mindegyik.

Suárez és Balotelli jó arcok.
Suárez az egyik kedvenc csatárom.
:pf03 (:j
Lol. Mondjuk neked Bayer is jó arc (:u

Tibi mondta jól, tényleg trollkodni jársz ide, nem szabad téged itt komolyan venni (:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.12. 21:01

vollebak írta:
2021.07.12. 20:54
Tibi mondta jól, tényleg trollkodni jársz ide, nem szabad téged itt komolyan venni (:o
Előre megmondtam, hogy trollkodás lesz a döntő után. Eredménytől függetlenül. :)
Amúgy tényleg ki nem állhatom az angol válogatottat.
Nem tudom miért, ne keress mögötte magyarázatot.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.12. 22:30

rdaneelolivaw írta:
2021.07.12. 21:01
vollebak írta:
2021.07.12. 20:54
Tibi mondta jól, tényleg trollkodni jársz ide, nem szabad téged itt komolyan venni (:o
Előre megmondtam, hogy trollkodás lesz a döntő után. Eredménytől függetlenül. :)
Amúgy tényleg ki nem állhatom az angol válogatottat.
Nem tudom miért, ne keress mögötte magyarázatot.
Eszem ágában sincs. Viszont így még sokkal szórakoztatóbb, hogy éppen ők csapták ki a nácionálelfedet :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.07.13. 08:56

Na ez komoly.
https://racingline.hu/fastest-slap/a-mc ... 021/07/13/
A tv közvetítés közben nem is láttam üres széket, pedig nem lehetett volna teltház.
A huligánokra nem számítottak, mondjuk egy EB döntőben nem is halottam még ilyenről.
Na az angolok mekkora büntetést fognak kapni?

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2021.07.13. 10:10

PÉLDAKÉPEK!!



Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.13. 10:20

Jadrina írta:
2021.07.13. 10:10
PÉLDAKÉPEK!!


Most ennek kapcsán, őszintén kérdezem: tényleg a buzipropaganda a legnagyobb baj? Tényleg attól kell félteni a gyerekeket, annak kéne ekkora témának lennie? Tele van a világ ilyesmivel, ami ezeken a videókon látható, mélyszegénységgel, éhezéssel, családon belüli erőszakkal, kirekesztéssel, rossz iskolai körülményekkel... De a közbeszédet uralja a kormány „gyerekmentő” törvénye.

Részemről ezerszer inkább lennék egy prájdos tömegben a gyerekeimmel, mint fociszurkerek között, mert a videóban látható dolog minden, csak nem elszigetelt jelenség. Nézzétek meg, hogy ránézésre konszolidált külsejű emberek, középkorúak, deresedő urak, nők, fiatal lányok is vannak ott, és részt vesznek benne, vagy röhögnek, állnak, filmeznek. Elképesztő. És tele is voltak a hírek az állandóan kitörő balhékkal. Rég nem csak a karlengető, feketébe öltözött idióta ultrák viselkednek állatok módjára a focimeccsek előtt/alatt/után.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2021.07.13. 10:26

Ezek angolok!!!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.13. 10:37

Jadrina írta:
2021.07.13. 10:26
Ezek angolok!!!
És? Egyrészt itt amellett érveltek többen több alkalommal (talán te is köztük voltál, nem tudom már), hogy a buzipropaganda globális jelenség, filmektől tévésorozatokon át könyvekig nemzetközi szinten működik. Akkor ebből logikusan következik, hogy egy angol gyerekre is nagyobb veszélyt jelent a bebuzulás a propaganda hatására, mint az, hogy egy ilyen balhé éri őket, mert a fater kivitte magával a meccsre.

Másrészt a futballszurkoló mindenhol hülye, ez nem specifikusan az angolok problémája. Az előző EB-n meg a VB-n az orosz szurkolók verték szét a városokat, meg támadták meg az angolokat (akiket szintén nem kellett félteni ott sem). Fél Marseille-t az oroszok dúlták fel anno.

De mindegy, ha ezt így magyarázni kell, már régen rossz. Egyik nap világszintű buzipropaganda van, amitől óvni kell a gyerekeket, másnap a futballhuliganizmus csak Angliában létezik és jelent problémát. Minden egyes nap tanulok valami újat itt :mosoly:
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2021.07.13. 10:48

vollebak írta:
2021.07.13. 10:37
Jadrina írta:
2021.07.13. 10:26
Ezek angolok!!!
És? Egyrészt itt amellett érveltek többen több alkalommal (talán te is köztük voltál, nem tudom már), hogy a buzipropaganda globális jelenség, filmektől tévésorozatokon át könyvekig nemzetközi szinten működik. Akkor ebből logikusan következik, hogy egy angol gyerekre is nagyobb veszélyt jelent a bebuzulás a propaganda hatására, mint az, hogy egy ilyen balhé éri őket, mert a fater kivitte magával a meccsre.

Másrészt a futballszurkoló mindenhol hülye, ez nem specifikusan az angolok problémája. Az előző EB-n meg a VB-n az orosz szurkolók verték szét a városokat, meg támadták meg az angolokat (akiket szintén nem kellett félteni ott sem). Fél Marseille-t az oroszok dúlták fel anno.

De mindegy, ha ezt így magyarázni kell, már régen rossz. Egyik nap világszintű buzipropaganda van, amitől óvni kell a gyerekeket, másnap a futballhuliganizmus csak Angliában létezik és jelent problémát. Minden egyes nap tanulok valami újat itt :mosoly:
Hát, tényleg nem értem, hogy mostad össze ezeket a dolgokat.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.07.13. 11:16

Azt hiszem életemben még nem szurkoltam az olasz foci válogatottnak, de most úgy, ahogy csak lehetett. Szerencsére bejött, pedig a 2. perc után erre nem vettem volna mérget. Igazságszolgáltatás történt a pályán. Az angolok egy kamu tizenegyessel léptek túl a dánokon. Lehet, hogy ott jobbak voltak, de akkor nem is volt szükségük akkora bírói segítségre. No meg ahogy az aljadék szurkolóik lézerrel vakították el a dán kapust, az már no comment kategória. Aha! A gentleman angolok ugye? Amit meg a döntő után rendeztek az egy állatcsordára jellemző. Kíváncsi vagyok, ha következetes az UEFA, akkor ők mit kapnak ezért, ha a magyarokat három meccsre zárt kapuk mögé rendelték a szurkolók miatt? Szóval nekem elégtétel volt az olasz győzelem. Ekkora ellenszélben nyerni, az nem kis dicsőség.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.07.13. 12:53

Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.13. 20:20

Igy lenne euro jackpotom:) szereploket es a temat is telibe trafaltam

Semmivel nem volt jobb az olasz csapat szerintem, de megerdemelten nyertek. Nincs hianyerzetem, szamomra tobbet adott a torna, mint vartam volna.

Mondtam en, hogy az utalkozok is kielhetik magukat jobb igy a donto. Csak tudnam miert nem lehet egyszeruen leirni, hogy utalom az angolokat.. Es kesz. Minek ehhez kolteni? Na mindegy

Szimpatikus volt az angol csapat nekem, ez a lenyeg. A szurkolokat leszarom, legalabbis en. Tudnek hozni ilyen kepeket mas nepek szurkoloitol is, sehol nem 50 eser agysebesz megy szurkolni

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.14. 07:55



:))

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.28. 23:08

A Real Madrid jól lábon lőtte magát. Kikapott otthon a Tirasport Sheriftől. Basszus kulcs.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.09.30. 10:52

Redbull írta:
2021.09.28. 23:08
A Real Madrid jól lábon lőtte magát. Kikapott otthon a Tirasport Sheriftől. Basszus kulcs.
Érdekelne, hogy miért fáj neked egy spanyol vereség?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.30. 10:58

Lancelot írta:
2021.09.30. 10:52
Redbull írta:
2021.09.28. 23:08
A Real Madrid jól lábon lőtte magát. Kikapott otthon a Tirasport Sheriftől. Basszus kulcs.
Érdekelne, hogy miért fáj neked egy spanyol vereség?
Semmi különös, csak én Madridnak szurkolok a Barcelónával ellentétben.
Apropó szerdán a Barca is leégett rendesen a Benfica 3:0 -ra lelépte őket.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Nemzetközi Football

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.05.28. 22:31

Ma sem csalódtam a köztévében. A késve elkezdődő BL döntő kapcsán, szervilis Matyinak azért sikerült beiktatni a felvezető műsorba egy kis önfelszopást. Fontos volt megemlíteni, hogy a Puskásban milyen szuper 3 lépcsős bejutási protokoll van, itt ilyen nem fordult még elő, pedig azért itt is volt ám nem egy nemzetközi mérkőzés. (Épp előtte trollkodtam itthon, hogy már várom mikor jön egy kis bezzegelés, hogy ha nálunk zajlana az esemény, ilyen nem fordulna elő, tulajdonképpen be is jött).

Egyébként hajrá Liverpool. Amilyen mázlisták a spanyolok, folyamatos angol támadás mellett majd bekotornak egy gólt, Liverpool még jobban kitámad, aztán szép kényelmesen nyer a Real. Első félidőben már majdnem összejött.

Szerk: Na, itt is van.

18 próbálkozás az angoloknál 2 a spanyoloknál.

Szerk 2: Kár, hogy a lottó számokat nem tudom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2022.05.28. 23:36-kor.

Lezárt