MotoGP

Minden, amit motor hajt, de nem Forma 1
Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.03.18. 17:59

Bravo Vale. :)

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2018.03.18. 18:09

Jól kezdődött megint a szezon, remélhetőleg a folytatás is hasonló lesz. Van egy kis félelem bennem, hogy ha itt MM az elejébe tudott menni, akkor máshol nagy lesz az előnye.
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.08. 20:19

(:u :pf04
Ilyet még nem láttam.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.08. 20:22

Ez mi a túró volt??? :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.08. 20:25

Zarconak mindent lehet??? (:t

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.08. 20:36

Király. :( :x

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.08. 20:58

Kár, hogy ezt kell írnom, de ki kellene Marquezt zárni ma. :cry:

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.04.08. 21:09

hát halmazati büntetésként simán megérdemelné.
a rajtrácson amit művelt, már azért ki lehett volna. ilyenkor általában a lefulladt motort betolják a boxutcába, ez meg szembemotorozik a pályán...

arról lemaradtam, mi volt az az 5 üres sor Miller mögött?

húha... Kovács Niki szakért... kíváncsi vagyok mit fog mondani a visszafelé motorozásról.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.08. 21:29

trutya írta:hát halmazati büntetésként simán megérdemelné.
a rajtrácson amit művelt, már azért ki lehett volna. ilyenkor általában a lefulladt motort betolják a boxutcába, ez meg szembemotorozik a pályán...

arról lemaradtam, mi volt az az 5 üres sor Miller mögött?

húha... Kovács Niki szakért... kíváncsi vagyok mit fog mondani a visszafelé motorozásról.
Azt nem sikerült megfejteni. Valami olyasmi volt, hogy Miller kint maradt száraz gumival a rajtrácson, többiek visszajöttek a boxba, úgy hogy talán esős versenynek volt nyilvánítva. De passz én sem értettem semmi felirat nem volt a közvetítésben, csak, hogy csúszik a rajt.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.08. 22:00

Nagyon csalódott és szomorú vagyok hogy ilyen futamot láttam tőle. Már a rajtnál lement nála a roló aztán az áthajtásosnál vége volt. Most egy ideig biztos megint a fejét akarják majd. Simán megoldotta volna tempóból ezt a felzárkózást. Kiábrándító volt egy korszakos zsenitől.

Egyébként úgy érzem Zarconak is több mindent elnéznek mint kellene.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.04.08. 22:20

Phoebe írta: Azt nem sikerült megfejteni. Valami olyasmi volt, hogy Miller kint maradt száraz gumival a rajtrácson, többiek visszajöttek a boxba, úgy hogy talán esős versenynek volt nyilvánítva. De passz én sem értettem semmi felirat nem volt a közvetítésben, csak, hogy csúszik a rajt.
utána az elemzéskor aztán rájöttem.
valami olyasmit magyaráztak, hogy későn akartak gumit/motort cserélni, emiatt nem állhattak volna fel a rajthelyükre? de mivel a teljes mezőny - Millert kivéve - cserélt, ezért az egész mezőny az elméleti utolsó "foglalt" rajtkocka mögé állt fel. bár valami olyasmit is mondtak a végén, hogy össze-vissza sorrendben álltak fel, úgyhogy nem tudom, mi lehetett :D én már csak Marquez tologatására érte ma tévé elé, meg is lepődtem, hogy mi van itt...
ja, Zarco is kaphatott volna egy áthajtásost ennyi erővel, mert Pedrosa bukását ő okozta...
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.08. 22:25

Kirakták újra számokat. Nem esküdnék meg rá de talán abban a sorrendben, hogy hogyan jöttek vissza? Remélem lesz részletes cikk p1raceen.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.04.08. 22:27

Phoebe írta:Kirakták újra számokat. Nem esküdnék meg rá de talán abban a sorrendben, hogy hogyan jöttek vissza? Remélem lesz részletes cikk p1raceen.
lehet, hogy valami olyasmi, mint ahogy a rajtbüntetéseket kezelik az F1-ben, igen...
ja, engem is érdekel. addig nem nézek rá P1racere amíg a wtcr-t nem láttam... :)
Kép

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2018.04.09. 08:59

Marquez hozta azt, ami miatt valószínűleg soha nem fogom megkedvelni. Korszakos zseni, de néha még mindig igazi pöcsfej, aki semmibe veszi az ellenfeleket, szabályokat, bármit ami közte és a győzelem közt áll. Mondjuk a végén a bocsánatkérés látványos visszautasítása miatt Rossi (vagy a haverja) is minimum Blaha Lujza díjas, az se volt épp szimpatikus.
Zarco-dologgal egyetértek, Pedrosa miatt valamit érdemelt volna.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.04.09. 16:32

http://www.p1race.hu/hir/mit_csinalt_ma ... o_20180409
ez egy friss cikk
annyit szólnék hozzá, hogy én még sosem hallottam olyat, hogy bárkinek is megengedték volna, hogy éles rajt előtt a rajtrácson betolja a motorját és álljon vissza a helyére, akár úgy hogy bármerre tolja. ilyen nincsen. a motort azonnal a boxba kell tolni - majd ha ott beindították, az éles rajt után kimehet a többiek után.
a cikkben lévő videón nem látszik, de találtam olyat, ahol látszik a "kézfeltartás"... egy fél másodpercig jelentkezett, majd elkezdte tolni, szemlátomást meg se várta hogy bárki reagáljon az integetésére. kurva gyorsan kapcsolhatott, és a pillanatnyi bizonytalankodást kihasználva újraindította a pályán a motorját, de akkor se szabályosan járt el, akárhogy is próbál mosakodni.
ami fura volt, hogy a rajtrácsbírók közül senki se sárgázott, pedig Marquez rajtsorától hátrafelé minden sorban sárgázni kellett volna. valószínűleg ők is annyira elképedtek, mint én :D ez is azt támasztja alá, hogy ilyennel még nem találkozhattak...
Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.04.10. 13:39

Fekete zászlóval kellett volna kizárni Marquest az ámokfutása miatt.
Akármilyen jó versenyző,soha nem lesz Rossihoz mérhető.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.05.06. 14:41

Idióta Lorenzo. Remélem, igaz a hír és tényleg kivágják év végén, mint a taknyot. Menjen csak a Suzukihoz, neki már vége, mint élversenyző.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.05.06. 14:46

az a hármas bukás csúnya volt. csóri Pedrosa csak ott volt, megint akkorát repült, mint a ház...
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.05.20. 11:40

Na, Bezzecchinek sem szurkolok többet :szom02

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.06.06. 12:28

na, jövőre:
- Marquez - Lorenzo
- Dovi - Petrucci

Perdosával mi lesz, még nem tudni, ahogy Iannonét sem. Suzkinál esélyes a Rins-Mir páros, utóbbira kíváncsi leszek, meg arra is, mit tud majd Miller a '19-es Ducatin.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.06.06. 12:59

Érdekes a versenyző keringő. Én már csak arra vagyok kíváncsi Zarco miért nem akarta a Respol Honda-t. Kicsit nekem katyvasz volt az indoklása.

https://www.p1race.hu/hir/zarco_elmondt ... t_20180503

Milyen jó szájkarate lesz majd a Repsolnál. :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.06.17. 14:47

Dovi nagyon jó srác, de most a formában lévő Lorenzoval látszik, milyen jó gép ez a Ducati. Ezzel a géppel tavaly, de akár idén is VB-t lehetne nyerni. Dovi ehhez sajnos kevés.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.06.17. 20:10

Phoebe írta:
2018.06.17. 14:47
Dovi nagyon jó srác, de most a formában lévő Lorenzoval látszik, milyen jó gép ez a Ducati. Ezzel a géppel tavaly, de akár idén is VB-t lehetne nyerni. Dovi ehhez sajnos kevés.
Én is elkövettem azt a hibát, hogy röhögtem Lorenzón és azt gondoltam, hogy ennyi volt a pali karrierje. Élvezettel néztem, hogy miközben Dovi a címért megy, ő a tizedik helyeken szerencsétlenkedik. De hát véletlenül nem lesz valaki háromszoros bajnok, ráadásul Rossi csapattársaként. Csak azért, mert nagyon nem csípem JLót, én is elfelejtettem ezt az alapvető tényt.

Nagyon érdekes lesz jövőre a helyzet, hogy a két spanyol egomán jómadár egy csapatba kerül. Senna vs Prost motorban? :D Meg addig is elég kacifántos a helyzet. Lorenzo innentől csak még jobb lesz, most, hogy megkapta a kisebb tankot, amivel jobban érzi magát, egyértelműen durva szintet lépett (Dovi fölé). Mégsem beszélt félre, hogy csak kapja meg a neki fekvő gépet és jönnek az eredmények. Addig is, a Ducati melyik öklébe harap? Mert azóta, hogy Dovi új szerződést kapott, esik-kel és azóta, hogy Lorenzo meg már eligazolt a Hondához jövőre, szárnyal és a mai győzelmével már ő áll jobban a bajnokságban is. Kit támogat a csapat, ki támogat kit a két versenyző közül? Vidám lesz :D

Azt nem tudom, hogy Dovi mennyit hagyott benne a tavalyi gépben, szerintem kiválóan ment. Azt már sosem tudjuk meg, hogy ha Lorenzo így érzi 2016 elejétől fogva is a GP18-at, mint az elmúlt két versenyen, mire megy. Már csak azért sem, mert esőben mindig is pocsékul ment, hátrafelé lépegetett csúcséveiben is és tavaly azért elég sokszor esős verseny volt. A másik, hogy nekem Lorenzo mindig azt a benyomást keltette, mint Vettel a RB-os évei alatt. Ha a rajtnál kilőhet és onnantól zavartalanul az élen mehet, gyakorlatilag verhetetlen, de ha harcolnia kell a mezőnyben, sokszor elfogy a tudomány. Épp ma számszerűsítették a BT Sporton a közvetítés alatt, hogy a győzelmei nyolcvanvalahány százalékát így szerezte. Márquez ebben a mezőnyben bunyózásban feltétlenül jobb, talán a sport történetében mindenkinél (még akkor is, ha sokszor finoman szólva is véleményes húzásai és lökdösődései vannak).

Eljutottam oda, hogy a MotoGP jelenleg sokkal jobban érdekel, mint a F1. Talán majd jövőre, ha tényleg működnek a szabályváltozások és tudják egymást követni szorosan a kocsik anélkül, hogy romlana a leszorítóerő, rongyolódna a gumi, túlmelegedne a motor (meg a jó ég tudja még, milyen problémákat okoz ez a szoros követés most), talán változik ez is, de szerintem egyelőre a MotoGP-nél izgalmasabb és szórakoztatóbb technikai sport nincs.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.06.17. 20:26

vollebak írta:
2018.06.17. 20:10
Phoebe írta:
2018.06.17. 14:47
Dovi nagyon jó srác, de most a formában lévő Lorenzoval látszik, milyen jó gép ez a Ducati. Ezzel a géppel tavaly, de akár idén is VB-t lehetne nyerni. Dovi ehhez sajnos kevés.
Én is elkövettem azt a hibát, hogy röhögtem Lorenzón és azt gondoltam, hogy ennyi volt a pali karrierje. Élvezettel néztem, hogy miközben Dovi a címért megy, ő a tizedik helyeken szerencsétlenkedik. De hát véletlenül nem lesz valaki háromszoros bajnok, ráadásul Rossi csapattársaként. Csak azért, mert nagyon nem csípem JLót, én is elfelejtettem ezt az alapvető tényt.

Nagyon érdekes lesz jövőre a helyzet, hogy a két spanyol egomán jómadár egy csapatba kerül. Senna vs Prost motorban? :D Meg addig is elég kacifántos a helyzet. Lorenzo innentől csak még jobb lesz, most, hogy megkapta a kisebb tankot, amivel jobban érzi magát, egyértelműen durva szintet lépett (Dovi fölé). Mégsem beszélt félre, hogy csak kapja meg a neki fekvő gépet és jönnek az eredmények. Addig is, a Ducati melyik öklébe harap? Mert azóta, hogy Dovi új szerződést kapott, esik-kel és azóta, hogy Lorenzo meg már eligazolt a Hondához jövőre, szárnyal és a mai győzelmével már ő áll jobban a bajnokságban is. Kit támogat a csapat, ki támogat kit a két versenyző közül? Vidám lesz :D

Azt nem tudom, hogy Dovi mennyit hagyott benne a tavalyi gépben, szerintem kiválóan ment. Azt már sosem tudjuk meg, hogy ha Lorenzo így érzi 2016 elejétől fogva is a GP18-at, mint az elmúlt két versenyen, mire megy. Már csak azért sem, mert esőben mindig is pocsékul ment, hátrafelé lépegetett csúcséveiben is és tavaly azért elég sokszor esős verseny volt. A másik, hogy nekem Lorenzo mindig azt a benyomást keltette, mint Vettel a RB-os évei alatt. Ha a rajtnál kilőhet és onnantól zavartalanul az élen mehet, gyakorlatilag verhetetlen, de ha harcolnia kell a mezőnyben, sokszor elfogy a tudomány. Épp ma számszerűsítették a BT Sporton a közvetítés alatt, hogy a győzelmei nyolcvanvalahány százalékát így szerezte. Márquez ebben a mezőnyben bunyózásban feltétlenül jobb, talán a sport történetében mindenkinél (még akkor is, ha sokszor finoman szólva is véleményes húzásai és lökdösődései vannak).

Eljutottam oda, hogy a MotoGP jelenleg sokkal jobban érdekel, mint a F1. Talán majd jövőre, ha tényleg működnek a szabályváltozások és tudják egymást követni szorosan a kocsik anélkül, hogy romlana a leszorítóerő, rongyolódna a gumi, túlmelegedne a motor (meg a jó ég tudja még, milyen problémákat okoz ez a szoros követés most), talán változik ez is, de szerintem egyelőre a MotoGP-nél izgalmasabb és szórakoztatóbb technikai sport nincs.
Én sem vagyok Lorenzo fan, főleg a pályán kívüli dolgai miatt, de jó motoros, csak mint kiderült most, elég kényes a motorra. Vannak akik jobban tudnak alkalmazkodni, mások kevésbé. Nyilván az ember azt várná, hogy egy igazi klasszis mindenhez alkalmazkodik.

Lorenzotól én emlékszem azért olyan versenyre, amikor test-test elleniben is erős volt, talán Philip Islanden utolsó Yamahás évében épp Marquez ellen. Ha így nézzük, azért voltak olyanok még páran akik így nyertek VB címeket pl. Pedrosa kisebb kategóriákban, de említhetném az űr motorral VB-t nyerő Stonert is, Rossinak is sok ilyen győzelme van. Hülye dolog ez, mert ha mondjuk ennyivel gyorsabb vagy a többieknél, akkor miért is maradnál ott a mezőnyben csatázni? Ha meg nem szorulsz rá a csatára, hogy derülne ki, hogy jó vagy-e benne? (itt mondjuk eszembe jutott épp idénről, hogy Lorenzo párszor azért meglepődött, amikor előzték és aztán hibázott is, amit fura volt látni pl. a Milleres előzés).

Szerintem a Ducati szépen lassan visszább fog majd csúszni. Dovi csinált tavaly nagyon látványos dolgokat és tényleg jól ment, neki szerintem kb. az volt a csúcs. Csak látva, hogy Lorenzo 2 futam alatt, hogy fölé tudott nőné, azért felmerül a kérdés, mi lett volna ha tavaly. Petruccis nem rossz srác, de szerintem nem VB alapanyag, sajnos Dovi is a tavalyi kiváló év ellenére is, inkább csak egy szorgalmas, nagyon jó versenyző, de nem igazi klasszis. Izgalmas lesz a jövő évi Honda páros az biztos. Azért remélem Marquez kerekedik majd felül, meg végre levetkőzi majd hogy 10 futamonként elborul az agya, mert amúgy fantasztikus srác. Szerintem ez a mostani Honda egy elég kényes gép, elég sokat szívnak a gumimelegítés/kopással, nekem úgy tűnik erőn felül megy vele, ezért is a sok hiba.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.06.17. 20:31

Phoebe írta:
2018.06.17. 14:47
Dovi nagyon jó srác, de most a formában lévő Lorenzoval látszik, milyen jó gép ez a Ducati. Ezzel a géppel tavaly, de akár idén is VB-t lehetne nyerni. Dovi ehhez sajnos kevés.
Ez teljesen így van. Tudni lehetett, hogy csak idő kérdése és beéri Dovit. Nem ugyanaz a kategória a két versenyző. És ez a Ducati nem igényel olyan speciális versenyzést amivel csak Stoner tudott elbánni. Ezt a múltkor Dovi is mondta.

Lezárt