WTCC

Minden, amit motor hajt, de nem Forma 1
bertone

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.04.15. 16:40

Decapitated_Midget írta:Valami itt nekem nagyon bűzlik a Citroen 2sec/körör mezőnyverő autója körül.
Mindenhol Citroen-es WTCC reklámokba ütközik az ember, és állítólag hónapokkal előbb tudták meg az új szabályokat is a riválisokhoz képest. Elég csúnya részrehajlást érzek feléjük.
Áááááá... ilyen nem létezhet. (:n

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2014.04.15. 16:45

bertone írta:
Decapitated_Midget írta:Valami itt nekem nagyon bűzlik a Citroen 2sec/körör mezőnyverő autója körül.
Mindenhol Citroen-es WTCC reklámokba ütközik az ember, és állítólag hónapokkal előbb tudták meg az új szabályokat is a riválisokhoz képest. Elég csúnya részrehajlást érzek feléjük.
Áááááá... ilyen nem létezhet. (:n

jó és okos emberek dolgoznak, 110%-osan, ott is mint a mercedesnél...

nincs itt semmi látnivaló
:hajra01 (:e (:m

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.04.15. 21:11

ráadásul itt is, mindenki mérhetetlen egyetértésével alkották meg az új szabályrendszert....

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.04.15. 21:21

Szerintem lassan be is lehet fejezni ennek a sorozatnak a követését, csak Michelisz Norbi miatt érdemes még nézni. Lassan az az érzésem, lépniük kellene valahová máshova. Ez a sorozat tényleg nagyon gáz. Rosszabb mint az F1 ilyen téren. Annyira érdekes, hogy anno amikor a Schevyk jöttek az élre, mindenhol ők voltak, szponzorok, stb, amikor a Honda, akkor ők álltak a legjobban (bár ez így nem teljesen igaz, lehet, hogy keveset fizettek), most meg jön a Citroen, és rongyáver mindenkit. Azért azt ne gondoljuk, hogy egy Citroen-Honda-Chevy kategóriájú autó alaphelyzetben felvehetné a versenyt egy BMW-vel, ráadásul a bajoroknak fényévekkel több tapasztalatuk lenne. Tudom, hogy már nem érdekli őket a WTCC, de előtte is rendre kikaptak már egy ideje.
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.04.15. 21:25

maTTeus írta:Szerintem lassan be is lehet fejezni ennek a sorozatnak a követését, csak Michelisz Norbi miatt érdemes még nézni. Lassan az az érzésem, lépniük kellene valahová máshova. Ez a sorozat tényleg nagyon gáz. Rosszabb mint az F1 ilyen téren. Annyira érdekes, hogy anno amikor a Schevyk jöttek az élre, mindenhol ők voltak, szponzorok, stb, amikor a Honda, akkor ők álltak a legjobban (bár ez így nem teljesen igaz, lehet, hogy keveset fizettek), most meg jön a Citroen, és rongyáver mindenkit. Azért azt ne gondoljuk, hogy egy Citroen-Honda-Chevy kategóriájú autó alaphelyzetben felvehetné a versenyt egy BMW-vel, ráadásul a bajoroknak fényévekkel több tapasztalatuk lenne. Tudom, hogy már nem érdekli őket a WTCC, de előtte is rendre kikaptak már egy ideje.
ja, láttuk, hogy az F1-ben is milyen jól tudták hasznosítani a tapasztalataikat... :)

ne viccelj már... azért mert béemvé, ne dobjuk már hanyatt magunkat...

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.04.15. 21:34

t-oom írta:
maTTeus írta:Szerintem lassan be is lehet fejezni ennek a sorozatnak a követését, csak Michelisz Norbi miatt érdemes még nézni. Lassan az az érzésem, lépniük kellene valahová máshova. Ez a sorozat tényleg nagyon gáz. Rosszabb mint az F1 ilyen téren. Annyira érdekes, hogy anno amikor a Schevyk jöttek az élre, mindenhol ők voltak, szponzorok, stb, amikor a Honda, akkor ők álltak a legjobban (bár ez így nem teljesen igaz, lehet, hogy keveset fizettek), most meg jön a Citroen, és rongyáver mindenkit. Azért azt ne gondoljuk, hogy egy Citroen-Honda-Chevy kategóriájú autó alaphelyzetben felvehetné a versenyt egy BMW-vel, ráadásul a bajoroknak fényévekkel több tapasztalatuk lenne. Tudom, hogy már nem érdekli őket a WTCC, de előtte is rendre kikaptak már egy ideje.
ja, láttuk, hogy az F1-ben is milyen jól tudták hasznosítani a tapasztalataikat... :)

ne viccelj már... azért mert béemvé, ne dobjuk már hanyatt magunkat...
Gondoltam, hogy ez jön. Nem, nem azért mert BMW-nek hívják. A bajorok mióta is gyártanak autókat? Ott vannak a DTM-ben is, Le Mans-ben is járatosak. Erre jön egy Honda vagy Chevy, aki rögtön földbe döngöli nulla versenysport tapasztalattal? Legalábbis ebben a szériában nem hiszem, hogy sok lett volna. Az F1 más tészta. Ott teljes kaszni kell, motor, miegymás, sokkal összetettebb. Utcai autókban a BMW sokkal közelebb áll a túraautókhoz, mint a másik kettő. Nem a név miatt, hanem mert alapjáraton nekik kellene a legnagyobb tapasztalattal rendelkezniük. Oké, így is kikaphatnak, de nem ennyivel.
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.15. 22:24

maTTeus írta:
Gondoltam, hogy ez jön. Nem, nem azért mert BMW-nek hívják. A bajorok mióta is gyártanak autókat? Ott vannak a DTM-ben is, Le Mans-ben is járatosak. Erre jön egy Honda vagy Chevy, aki rögtön földbe döngöli nulla versenysport tapasztalattal? Legalábbis ebben a szériában nem hiszem, hogy sok lett volna. Az F1 más tészta. Ott teljes kaszni kell, motor, miegymás, sokkal összetettebb. Utcai autókban a BMW sokkal közelebb áll a túraautókhoz, mint a másik kettő. Nem a név miatt, hanem mert alapjáraton nekik kellene a legnagyobb tapasztalattal rendelkezniük. Oké, így is kikaphatnak, de nem ennyivel.
nem igazán értem, min vagy kiakadva. a BMW kb 3 éve nem fejlesztett semmit az autóján, azért csak nem várod el hogy így ne kapjanak ki a friss riválisoktól? 2010-ben volt utoljára gyári BMW csapat.
a Supertouring, illetve az S2000-es formulában a Hondának épp annyi a tapasztalata, mint a BMW-nek. a Chevrolet meg megfizette anno a tanulópénzt, 2005-ben csatlakoztak, és évről évre fejlődve, 2010-re jutottak el addig, hogy vb-t nyerjenek. az már ne az ő hibájuk legyen, hogy épp akkor unta meg a többi gyári csapat a részvételt...
azt meg remélem tudod, hogy az a két BMW, amik mentek a hétvégén, tavalyi autók? még szép, hogy földbe döngölik őket az új, 80-100 lóerővel erősebb, könnyebb, nagyobb leszorítóerejű gépek. ki nem szarja le, hogy mióta gyártanak autókat? (Le Mansban/WEC-ben milyen BMW van egyébként?)
ezzel együtt, alapvetően egyetértek abban, hogy ennyire a politika itatja át ezt is, illetve hogy Norbiék úgy tűnik megint szopóágra kerültek. de még ezzel sem lenne bajom, ha 10-el több TC1-es autó lenne...
Kép

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2014.04.15. 23:46

nem értem, miröl beszéltek itt? az autókat már rég nem a gyártók fejlesztik
ahogy az elözö oldalon írtam, a hondát a JAS, a chevyt az RML.
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.16. 06:33

9_46_20 írta:
jó és okos emberek dolgoznak, 110%-osan, ott is mint a mercedesnél...

nincs itt semmi látnivaló
:hajra01 (:e (:m
Én olyan óriási párhuzamokat nem vonnék azért a Mercedes F1 csapat és a Citroen között, mindenesetre ha a WTCC-ben már a versenyzők zöme is gáznak érzi a részlehajlást a Citroen felé, akkor azt már komolyan kell venni.

bertone

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.04.16. 09:04

Decapitated_Midget írta:
9_46_20 írta:
jó és okos emberek dolgoznak, 110%-osan, ott is mint a mercedesnél...

nincs itt semmi látnivaló
:hajra01 (:e (:m
Én olyan óriási párhuzamokat nem vonnék azért a Mercedes F1 csapat és a Citroen között, mindenesetre ha a WTCC-ben már a versenyzők zöme is gáznak érzi a részlehajlást a Citroen felé, akkor azt már komolyan kell venni.
Erről tudnál valamit linkelni? Nem követem a sorozat eseményeit, így nem olvastam még erről.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.16. 12:46

bertone írta: Erről tudnál valamit linkelni? Nem követem a sorozat eseményeit, így nem olvastam még erről.
Az Eurosport-os felvezetésben mondta el ha jól emlékszem két versenyző is, hogy irdatlan mennyiségű tesztkilométer van a Citroen mögött, és hogy az új szabályokat is vagy negyed évvel korábban tudták meg.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.04.16. 13:50

A Honda is tesztelt és nem is keveset. Vagy rosszul tudom?
:szom01
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.16. 14:22

Redbull írta:A Honda is tesztelt és nem is keveset. Vagy rosszul tudom?
:szom01
fél év előnye van a Citroennek, illetve rengeteg pályán voltak már az új autóval, tehát azokról a pályákról is vannak adataik, amik segítik őket a beállításoknál...

tényleg nagyon látszik, hogy egyből versenyképessé akarták tenni őket. gondolom, Ribeiro nem sejtette, hogy túl jó munkát végeznek majd (vagy francia létére épp ezt akarta...)
Kép

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.04.16. 15:15

trutya írta:
tényleg nagyon látszik, hogy egyből versenyképessé akarták tenni őket. gondolom, Ribeiro nem sejtette, hogy túl jó munkát végeznek majd (vagy francia létére épp ezt akarta...)
Igen, erről van szó kb. Plusz Loeb is, mint extra marketingfogás...manapság egy WTCC reklám egyenlő a bújtatott (vagy nem is annyira bújtatott) Citroen reklámmal. A Hungaroringi versenyt is hogy reklámozzák? A Citroennel...

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.04.16. 22:33

Decapitated_Midget írta:
bertone írta: Erről tudnál valamit linkelni? Nem követem a sorozat eseményeit, így nem olvastam még erről.
Az Eurosport-os felvezetésben mondta el ha jól emlékszem két versenyző is, hogy irdatlan mennyiségű tesztkilométer van a Citroen mögött, és hogy az új szabályokat is vagy negyed évvel korábban tudták meg.
Meg a magazin músorban is panaskodott tegnap Tarquini,hogy valami stabilizáló padlólemezt látott a francia autók alján.
Ez elégé gyanúsan hangzik.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.18. 19:09

Norbi egy ügyes 3. hellyel kezdett a teszten, López és Loeb mögött.
http://www.p1race.hu/hir/paul_ricard_te ... t_20140418

ugyanitt az ETCC mezőnyben Kiss Norbi egy abszolút 4., kategória 1. idővel kezdett (mindezt egy 2007-es! Alfával) :D
simán felette van ennek a mezőnynek (is), nagyon megérdemelne ő is egy ülést a WTCC-ben...
Kép

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2014.04.18. 20:20

Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.04.18. 22:54

trutya írta:Norbi egy ügyes 3. hellyel kezdett a teszten, López és Loeb mögött.
http://www.p1race.hu/hir/paul_ricard_te ... t_20140418

ugyanitt az ETCC mezőnyben Kiss Norbi egy abszolút 4., kategória 1. idővel kezdett (mindezt egy 2007-es! Alfával) :D
simán felette van ennek a mezőnynek (is), nagyon megérdemelne ő is egy ülést a WTCC-ben...
Nem véletlen, mi magyarok mindenben élen járunk. :D Egyébként nagyon jó látni, hogy ennyi szériában milyen jól teljesítenek a honfitársak. És ehhez rengeteg munka kellett. Ebből a kis országból ilyen helyekre eljutni, és ott keresztbe verni a mezőnyt...
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.19. 15:16

huh, ezek a ladák...
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.19. 15:41

a faszom, egy századon múlt a Q3...
remélem nincs gáz a kocsival, az angolok váltógondot emlegettek, azért nem tudott kijönni egy utolsó gyors körre?
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.19. 18:56

hát igen, egy betegeskedő autóval, egy gyorskört futva kapott ki egy századdal Tarquinitől a Q2-ben. le a kalappal!

Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.04.19. 19:03

trutya írta:a faszom, egy századon múlt a Q3...
remélem nincs gáz a kocsival, az angolok váltógondot emlegettek, azért nem tudott kijönni egy utolsó gyors körre?
Hát a hatodik hely a legrosszabb az első tízben.
Kíváncsi leszek hogy a második futamon mennyi ideig tudja majd feltartani az Izéket.:)
Ja és nem mellesleg az első futamot Loeb,a másodikat Müller fogja nyerni.
Le van ez osztva már...

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.04.19. 21:12

Gábor Wéber
13 perce ·
Loeb és Lopez kizárva a mai időmérőről, mert hibásan működött az üzemanyag-megszakító rendszerük.
Mindkét futamon az utolsó sorból rajtolhatnak, így Mülleré a pole, Norbi pedig a 4. rajtkockába állhat az első futamon, a másodikon pedig Bennani-Münnich első sor lesz, Norbi meg a 7. helyről indul.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.19. 21:42

Phoebe írta:Gábor Wéber
13 perce ·
Loeb és Lopez kizárva a mai időmérőről, mert hibásan működött az üzemanyag-megszakító rendszerük.
Mindkét futamon az utolsó sorból rajtolhatnak, így Mülleré a pole, Norbi pedig a 4. rajtkockába állhat az első futamon, a másodikon pedig Bennani-Münnich első sor lesz, Norbi meg a 7. helyről indul.
odadobták Mullernek a gumicsontot, égő kicsit hogy a négyszerest veri a friss igazolás meg az újonc pályaversenyző...
viszont érdekes lesz látni mit tud a Citroen a mezőny végéről, erőből. na meg, hogy Loeb hogy boldogul a test-test elleni csatákban!
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: WTCC

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.20. 07:55

az angoloknak is feltűnt Kiss Norbi bemutatkozása :)
http://www.touringcartimes.com/2014/04/ ... tc2-class/
Kép

Lezárt