Formula E

Minden, amit motor hajt, de nem Forma 1
Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.03.10. 09:09

Sikerült kiiktatnom mindkét Mahindrát. :lol: :cry:

Várom már, mi fog történni Lottererrel.

Csóri Rowland.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.03.10. 09:48

Csomó történés zéró ismétlés. Idegesítő.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.03.10. 10:04

Faszkalap Bird.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.03.10. 10:40

előfizettünk az eurosport playerre csak emiatt, hát ekkora határ szar közvetítést még nem láttam!
(Mortara for the win :D )
Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2019.03.10. 13:31

Ugye kizárták Bird-et.?
Ezt Lotterer nyerte volna.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.03.10. 14:53

5 mp-t kapott, így 6. lett Bird.

Ilyenért szerintem nem is kell többet adni. Szűk volt a hely, szorosan mentek egymás mögött, Lotterer picit előbb fékezett, összeértek, defekt lett, van ez így.
Kizárás sztem max. szándékosság, vagy valami ótvar nagy baki esetén indokolt, ami önmagában, ellenfelek nélkül is veszélyes lenne.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.03.10. 17:43

trutya írta:
2019.03.10. 10:40
előfizettünk az eurosport playerre csak emiatt, hát ekkora határ szar közvetítést még nem láttam!
(Mortara for the win :D )
Mondjuk az a rendezők bénasága és a sorozat "igénytelensége", hogy ilyen színvonaltalan a közvetítés. Annyi helycsere van 1-2 futam alatt, mint F1-ben egy negyed szezon alatt, ennek jó ha 10%-át látjuk. Múltkor is láttam Wéber oldalán hőbörögtek páran milyen unalmas verseny volt a végét leszámítva, közben volt 80+ előzés. Ez sajnos nem az eurosporton múlik. Mi amúgy FoxSporton néztük online, több ismétlés ott sem volt, mondjuk legalább nem kellett az eurosportos fogalmatlan fószert végig szenvedni 5 percenként reklámmal.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.03.17. 22:59

Phoebe írta:
2019.03.10. 17:43
trutya írta:
2019.03.10. 10:40
előfizettünk az eurosport playerre csak emiatt, hát ekkora határ szar közvetítést még nem láttam!
(Mortara for the win :D )
Mondjuk az a rendezők bénasága és a sorozat "igénytelensége", hogy ilyen színvonaltalan a közvetítés. Annyi helycsere van 1-2 futam alatt, mint F1-ben egy negyed szezon alatt, ennek jó ha 10%-át látjuk. Múltkor is láttam Wéber oldalán hőbörögtek páran milyen unalmas verseny volt a végét leszámítva, közben volt 80+ előzés. Ez sajnos nem az eurosporton múlik. Mi amúgy FoxSporton néztük online, több ismétlés ott sem volt, mondjuk legalább nem kellett az eurosportos fogalmatlan fószert végig szenvedni 5 percenként reklámmal.
mi csak angolul nézünk közvetítést, nem is ők a bénák, hanem a háttérstáb (kamerások, hangkeverők) - hihetetlen.
szerintem a hangmérnök faszbúkozik verseny közben vagy hasonló, mert egyszer sem sikerült a reklám végén rendesen visszakevernie a hangot. de ez a teljes szezonban így volt kb.
az tényleg egy vicc volt, hogy a teljes versenyen Lotterert meg Birdöt néztük, hogy hátha történik közöttük valami, közben meg hátul akkora csaták voltak, amikből semmit se láttunk, csak a live timingből derült ki.
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.03.23. 21:02

na a múltkori után sikerült még mélyebbre süllyedni, ezúttal a versenyirányításnak/stewardoknak...

nyomorék Sims két teljes körig ült a kocsijában keresztben a leghosszabb egyenesben, sima sárga zászló alatt, mikor kb. bárki aki már látott 10 verseny életében, rögtön beküldte volna az SC-t. három körig SC mögött körözött a mezőny, nemhogy egy emelős autó, de egy darab ember nem ment oda hozzá, aztán inkább felfüggesztik a versenyt piros zászlóval... hát mi már ez? :hanyas:

a büntetések meg a másik... Buemi vagy 3 ütközésben benne volt, a végén rátolta Frijnst di Grassira, aki emiatt kiesett (Frijns meg utolsó lett). Buemi befutott hatodiknak, kapott 10 másodpercet az összes bűnéért együtt (lett 9. így). korábban Mortarát lökte félre egy "előzés'" során
Vergne meg az SC alatt maradt le több mint 10 autóra (Vettel ezért anno áthajtásost kapott) - ő megrovást, és megtarthatta a győzelmet.
Lotterer kente rá a falra Simset, gondolom ő se kapott semmit, befutott negyediknek ha jól emlékszem?
nyilván, kínai csapatot kínában miért is büntetnének meg bármiért, de ez már kicsit sok...
di Grassit meg vizsgálják azért, mert elhagyta a kocsit anélkül hogy megengedték neki (senki nem volt a környéken). lefogadom azóta kapott vfalami büntit érte.

hiába lennének izgalmasak a versenyek, de ez a szakmai színvonal amit ebben a sorozatban van, bármely területén, egyszerűen gagyivá teszi.
csodálom hogy ezek az élpilóták nem szólalnak fel ezekért.
Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2019.03.24. 11:32

Ezt most nem adta az Eurosport(legalábis a TV műsorban nem volt benne),majd megnézzem az összefoglalót.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.03.24. 19:19

trutya írta:
2019.03.23. 21:02
na a múltkori után sikerült még mélyebbre süllyedni, ezúttal a versenyirányításnak/stewardoknak...

nyomorék Sims két teljes körig ült a kocsijában keresztben a leghosszabb egyenesben, sima sárga zászló alatt, mikor kb. bárki aki már látott 10 verseny életében, rögtön beküldte volna az SC-t. három körig SC mögött körözött a mezőny, nemhogy egy emelős autó, de egy darab ember nem ment oda hozzá, aztán inkább felfüggesztik a versenyt piros zászlóval... hát mi már ez? :hanyas:

a büntetések meg a másik... Buemi vagy 3 ütközésben benne volt, a végén rátolta Frijnst di Grassira, aki emiatt kiesett (Frijns meg utolsó lett). Buemi befutott hatodiknak, kapott 10 másodpercet az összes bűnéért együtt (lett 9. így). korábban Mortarát lökte félre egy "előzés'" során
Vergne meg az SC alatt maradt le több mint 10 autóra (Vettel ezért anno áthajtásost kapott) - ő megrovást, és megtarthatta a győzelmet.
Lotterer kente rá a falra Simset, gondolom ő se kapott semmit, befutott negyediknek ha jól emlékszem?
nyilván, kínai csapatot kínában miért is büntetnének meg bármiért, de ez már kicsit sok...
di Grassit meg vizsgálják azért, mert elhagyta a kocsit anélkül hogy megengedték neki (senki nem volt a környéken). lefogadom azóta kapott vfalami büntit érte.

hiába lennének izgalmasak a versenyek, de ez a szakmai színvonal amit ebben a sorozatban van, bármely területén, egyszerűen gagyivá teszi.
csodálom hogy ezek az élpilóták nem szólalnak fel ezekért.
Minden szavaddal egyetértek. Nem tudom pl. Agagnak feltűnnek-e ezek, lenne-e igénye, hogy változzanak ezek a dolgok. Ez most már az 5. szezon, de én nem látom, hogy fejlődne bármi is, és tényleg félelmetesen amatőrré teszik a sorozatot, pedig lenne benne lehetőség.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.03.24. 19:19

Ori F1 írta:
2019.03.24. 11:32
Ezt most nem adta az Eurosport(legalábis a TV műsorban nem volt benne),majd megnézzem az összefoglalót.
Adták, szombat reggel 8-kor volt.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.03.24. 22:15

Phoebe írta:
2019.03.24. 19:19
trutya írta:
2019.03.23. 21:02
na a múltkori után sikerült még mélyebbre süllyedni, ezúttal a versenyirányításnak/stewardoknak...

nyomorék Sims két teljes körig ült a kocsijában keresztben a leghosszabb egyenesben, sima sárga zászló alatt, mikor kb. bárki aki már látott 10 verseny életében, rögtön beküldte volna az SC-t. három körig SC mögött körözött a mezőny, nemhogy egy emelős autó, de egy darab ember nem ment oda hozzá, aztán inkább felfüggesztik a versenyt piros zászlóval... hát mi már ez? :hanyas:

a büntetések meg a másik... Buemi vagy 3 ütközésben benne volt, a végén rátolta Frijnst di Grassira, aki emiatt kiesett (Frijns meg utolsó lett). Buemi befutott hatodiknak, kapott 10 másodpercet az összes bűnéért együtt (lett 9. így). korábban Mortarát lökte félre egy "előzés'" során
Vergne meg az SC alatt maradt le több mint 10 autóra (Vettel ezért anno áthajtásost kapott) - ő megrovást, és megtarthatta a győzelmet.
Lotterer kente rá a falra Simset, gondolom ő se kapott semmit, befutott negyediknek ha jól emlékszem?
nyilván, kínai csapatot kínában miért is büntetnének meg bármiért, de ez már kicsit sok...
di Grassit meg vizsgálják azért, mert elhagyta a kocsit anélkül hogy megengedték neki (senki nem volt a környéken). lefogadom azóta kapott vfalami büntit érte.

hiába lennének izgalmasak a versenyek, de ez a szakmai színvonal amit ebben a sorozatban van, bármely területén, egyszerűen gagyivá teszi.
csodálom hogy ezek az élpilóták nem szólalnak fel ezekért.
Minden szavaddal egyetértek. Nem tudom pl. Agagnak feltűnnek-e ezek, lenne-e igénye, hogy változzanak ezek a dolgok. Ez most már az 5. szezon, de én nem látom, hogy fejlődne bármi is, és tényleg félelmetesen amatőrré teszik a sorozatot, pedig lenne benne lehetőség.
semmi nem fejlődött, max vissza.
de komolyan, az első 1-2 szezonból nem rémlik sem ennyire amatőr közvetítés,se ennyire béna versenyirányítási döntések vagy büntetéscunamik minden verseny után...
Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2019.03.25. 09:46

Phoebe írta:
2019.03.24. 19:19
Ori F1 írta:
2019.03.24. 11:32
Ezt most nem adta az Eurosport(legalábis a TV műsorban nem volt benne),majd megnézzem az összefoglalót.
Adták, szombat reggel 8-kor volt.
Értem.
Mivel én felvételről szoktam nézni álltalában,ezért előre beprogramozom felvételre.
Ezt most nem tudtam e miatt. :(

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.04.13. 16:04

Vajon Lottereren megint fog az átok? :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.04.13. 16:12

Lopeznek nem kellene ezt erőltetni.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.04.14. 09:55

szép volt Mitch. szimpatikus az a gyerek, és eddig nagyon sok pechje volt.

annak örülök, hogy ezt nem úszta meg Vergne.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.04.14. 10:20

trutya írta:
2019.04.14. 09:55
szép volt Mitch. szimpatikus az a gyerek, és eddig nagyon sok pechje volt.

annak örülök, hogy ezt nem úszta meg Vergne.
Én azért inkább Lotterernek szurkoltam. :)

Lopez pedig szépen visszaszivároghatna wtcr-be, mert amit itt művel minősíthetetlen, feledteti azokat az eredményeket amiket korábban elért.

Dragon nem is tudom, hogy gondolta ezt a Günther Lopez párost. Güntherrel már F2-ben is mindig történt valami.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.04.14. 12:12

Phoebe írta:
2019.04.14. 10:20
trutya írta:
2019.04.14. 09:55
szép volt Mitch. szimpatikus az a gyerek, és eddig nagyon sok pechje volt.

annak örülök, hogy ezt nem úszta meg Vergne.
Én azért inkább Lotterernek szurkoltam. :)

Lopez pedig szépen visszaszivároghatna wtcr-be, mert amit itt művel minősíthetetlen, feledteti azokat az eredményeket amiket korábban elért.

Dragon nem is tudom, hogy gondolta ezt a Günther Lopez párost. Güntherrel már F2-ben is mindig történt valami.
akkor jó, utólag is köszi! :) (mi nem neki, úgy általában a Techeetah a legellenszenvesebb csapat, bár Lotterer szimpatikusabb mint Vergne)
Lopez tényleg nem szint. sajnos Sims se nagyon az, pedig a szezon elején úgy tűnt jól fog menni.
a Dragon és a NIO nagyon kilógnak lefelé, de a többi csapat közül bárki lehet dobogóesélyes, eddig messze ez a legizgalmasabb szezon szerintem.

épp azon vitatkoztunk Brigivel, ki mit gondol a jelenlegi időmérős rendszerről, hogy a bajnokság állásának megfelelő sorrendben indulnak a csoportok. személy szerint, bár kontraszelktív egy kicsit, de még mindig jobb mint a korábbi sorsolós rendszer. esetleg lehetne olyat (nem tudom volt-e egy darabig, lehet igen) hogy az ötös csoportok sorrendjét sorsolják, így legalább a közvetlen riválisok nem fognak egymáshoz képest előnyt vagy hátrányt élvezni.
ha mindenki mehet egyszerre, akkor a forgalom miatt sírnak majd, ha egyesével mennének, akkor az sírna akinek rosszul jön ki. valaki mindig sírni fog. a sorsolásos korszakban is folyton mindenki rinyált. valaki mindig panaszkodni fog.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.04.14. 17:58

trutya írta:
2019.04.14. 12:12
Phoebe írta:
2019.04.14. 10:20


Én azért inkább Lotterernek szurkoltam. :)

Lopez pedig szépen visszaszivároghatna wtcr-be, mert amit itt művel minősíthetetlen, feledteti azokat az eredményeket amiket korábban elért.

Dragon nem is tudom, hogy gondolta ezt a Günther Lopez párost. Güntherrel már F2-ben is mindig történt valami.
akkor jó, utólag is köszi! :) (mi nem neki, úgy általában a Techeetah a legellenszenvesebb csapat, bár Lotterer szimpatikusabb mint Vergne)
Lopez tényleg nem szint. sajnos Sims se nagyon az, pedig a szezon elején úgy tűnt jól fog menni.
a Dragon és a NIO nagyon kilógnak lefelé, de a többi csapat közül bárki lehet dobogóesélyes, eddig messze ez a legizgalmasabb szezon szerintem.

épp azon vitatkoztunk Brigivel, ki mit gondol a jelenlegi időmérős rendszerről, hogy a bajnokság állásának megfelelő sorrendben indulnak a csoportok. személy szerint, bár kontraszelktív egy kicsit, de még mindig jobb mint a korábbi sorsolós rendszer. esetleg lehetne olyat (nem tudom volt-e egy darabig, lehet igen) hogy az ötös csoportok sorrendjét sorsolják, így legalább a közvetlen riválisok nem fognak egymáshoz képest előnyt vagy hátrányt élvezni.
ha mindenki mehet egyszerre, akkor a forgalom miatt sírnak majd, ha egyesével mennének, akkor az sírna akinek rosszul jön ki. valaki mindig sírni fog. a sorsolásos korszakban is folyton mindenki rinyált. valaki mindig panaszkodni fog.
Azt hittem ti ezerrel Di Grassinak szurkoltok. :) Nekem nincs velük bajom, mondjuk alapból nincs bajom csapatokkal, inkább az a problémám, hogy mindig belekeveredek a kék autókba és a szürke autókba melyik csapat és versenyző melyik. :D

Turvey szerintem annyira nem lenne rossz, legalábbis voltak villanásai, ő lehet, hogy beférne jobb csapatba, de pl. Dillman olyan, mintha nem is létezne. A Vandoorne-os csapat sem egy nagy eresztés eddig, bár most legalább Vandoorne jól ment, Paffett is az értelmezhetetlen kategória.

Időmérőhöz nem igazán tudok hozzászólni, nekem annyira nincs bajom a lebonyolítással, bár eddig nem gondolkodtam rajta, hogy mi alapján osztják be őket. Talán annyit látok, hogy a pálya folyamatos javulása (poros, utcai pályák), vagy pl. most az eső eléggé durván bele tud nyúlni az eredménybe és nem egyenlők a feltételek, attól függően, hogy melyik csoportban futsz.

Az utóbbit mérlegelve lehet, hogy korrektebb, ha a teljes mezőny egyszerre kezd és folyamatosan csökken a létszámuk, viszont itt nagyon rövidek a pályák, sokkal nehezebb elosztani ennyi autót, mint a Forma 1-ben, nem is lehet igazán.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.07.13. 22:08

Na, Lottererért se sokáig kellett szurkolnom ma. :lol:

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.07.15. 12:15

Phoebe írta:
2019.07.13. 22:08
Na, Lottererért se sokáig kellett szurkolnom ma. :lol:
https://hu.motorsport.com/formula-e/new ... t/4495547/
egy nap közmunka mi?
crashgatezők vajon mit szólnának ehhez?
kissé fordítva ül a lovon, nem az a lényeg hogy a csapattársad nem megy a címért meg a pozíciókért.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.11.22. 13:38

A magyar Formula-E közvetítés: Bird, Sam Bird, Bird fog nyerni, Bird, Sam Bird.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.11.22. 15:19

Phoebe írta:
2019.11.22. 13:38
A magyar Formula-E közvetítés: Bird, Sam Bird, Bird fog nyerni, Bird, Sam Bird.
Lantos?

még jó, hogy angolul néztem...
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula E

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.11.22. 16:30

trutya írta:
2019.11.22. 15:19
Phoebe írta:
2019.11.22. 13:38
A magyar Formula-E közvetítés: Bird, Sam Bird, Bird fog nyerni, Bird, Sam Bird.
Lantos?

még jó, hogy angolul néztem...
Nem ő volt, hanem a másik csóka. Nem tudom a nevét, ilyen kicsit dörmögősebb hangú emberke.

Lezárt