MotoGP

Minden, amit motor hajt, de nem Forma 1
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.06.17. 20:50

Phoebe írta:
2018.06.17. 20:26
Én sem vagyok Lorenzo fan, főleg a pályán kívüli dolgai miatt, de jó motoros, csak mint kiderült most, elég kényes a motorra. Vannak akik jobban tudnak alkalmazkodni, mások kevésbé. Nyilván az ember azt várná, hogy egy igazi klasszis mindenhez alkalmazkodik.

Lorenzotól én emlékszem azért olyan versenyre, amikor test-test elleniben is erős volt, talán Philip Islanden utolsó Yamahás évében épp Marquez ellen. Ha így nézzük, azért voltak olyanok még páran akik így nyertek VB címeket pl. Pedrosa kisebb kategóriákban, de említhetném az űr motorral VB-t nyerő Stonert is, Rossinak is sok ilyen győzelme van. Hülye dolog ez, mert ha mondjuk ennyivel gyorsabb vagy a többieknél, akkor miért is maradnál ott a mezőnyben csatázni? Ha meg nem szorulsz rá a csatára, hogy derülne ki, hogy jó vagy-e benne? (itt mondjuk eszembe jutott épp idénről, hogy Lorenzo párszor azért meglepődött, amikor előzték és aztán hibázott is, amit fura volt látni pl. a Milleres előzés).

Szerintem a Ducati szépen lassan visszább fog majd csúszni. Dovi csinált tavaly nagyon látványos dolgokat és tényleg jól ment, neki szerintem kb. az volt a csúcs. Csak látva, hogy Lorenzo 2 futam alatt, hogy fölé tudott nőné, azért felmerül a kérdés, mi lett volna ha tavaly. Petruccis nem rossz srác, de szerintem nem VB alapanyag, sajnos Dovi is a tavalyi kiváló év ellenére is, inkább csak egy szorgalmas, nagyon jó versenyző, de nem igazi klasszis. Izgalmas lesz a jövő évi Honda páros az biztos. Azért remélem Marquez kerekedik majd felül, meg végre levetkőzi majd hogy 10 futamonként elborul az agya, mert amúgy fantasztikus srác. Szerintem ez a mostani Honda egy elég kényes gép, elég sokat szívnak a gumimelegítés/kopással, nekem úgy tűnik erőn felül megy vele, ezért is a sok hiba.
Lorenzóról azért mindig lehetett sejteni, hogy kényes versenyló. Vagy legalábbis abból, hogy az élmenők közül neki volt mindig a legpuhább stílusa, én mindig is erre következtettem. Biztosan voltak jó test-test elleni csatái és biztosan nyert Rossi is élen vitorlázva, de azért össze sem lehet hasonlítani kettejüket, egyértelmű, hogy ki találja fel jobban magát mindig az ilyen helyzetekben. Vagy találta, Rossiról azért már tényleg inkább csak múlt időben lehet beszélni, hiába második most a bajnokságban. Milyen fura belegondolni, hogy lassan tíz éve nem nyert bajnokságot és az elmúlt két évben összesen csak egy versenyt nyert.

Ezer dolog miatt kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy a mezőny sűrűjében találod magad. Rossi mindig gyenge kvalis és még gyengébb rajtoló volt. Az első körökre állandóan visszaesett x helyet. Ebben például Lorenzo sokkal jobb volt mindig. De vissza lehet esni olyanok miatt is, mint amit Márqueztől láttunk Argentínában idén. Szóval szerintem nem feltétlenül egyértelmű az, hogy aki gyors, az jellemzően inkább a mezőny elejében van a verseny minden fázisában, aki pedig nem, annak nincs is meg a tempója hozzá.

Márquezt fantaszitkus, hogy mennyire nem kedvelem. Szerintem borzalmas versenyzői attitűdje van és borzalmas pályatárs. Éppen ezért fájó leírni, hogy a srácnál nagyobb tehetség nem tudom, volt-e valaha a sportban. Talán Mike Hailwood. De még mindig csak 25 éves és véresszájú Rossi rajongóként is azt kell mondanom, ez a fiú arra született, hogy minden rekordot megdöntsön. És ami még szarabb, hogy szerintem meg is fogja tenni :D Gusztustalanul nagy tehetség a srác. Crutchlow nyilatkozta pár napja, hogy a mentései miatt a mezőnyben mindenkit komplett idiótának látszik és fogalma sincs, hogy csinálja, hogy lehetetlen helyzetekben is képes nem elesni. Persze, sokat esik Márquez, de a fizika törvényei szerint nagyjából még ötször ennyiszer kéne, és mégsem. Az is egyértelmű, hogy erőn felül megy. Megkockáztatom, hogy amióta a kategóriában van, sosem ült egyértelműen a legjobb motoron.

Szerintem a Ducati nincs olyan jó motor, mint gondolod. Az egyenesekben páratlanok a csúcssebességük miatt, de a kanyarokban hagyományosan szenvednek. Ezért volt leginkább meglepő Lorenzo feltámadása, hogy a hosszú, elnyújtott közép- és gyors tempójú kanyarokkal tűzdelt Barcelonában így dominálni tudott. Amit biztosra mondanék, az az, hogy a Yamaha idén harmadik erő. Annak azért örülök, hogy Rossi legalább Vinalest azért egyelőre veri, ha már Márquezékkel nem is tudja felvenni a versenyt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.06.17. 20:54

Peresztrojka írta:
2018.06.17. 20:31
Phoebe írta:
2018.06.17. 14:47
Dovi nagyon jó srác, de most a formában lévő Lorenzoval látszik, milyen jó gép ez a Ducati. Ezzel a géppel tavaly, de akár idén is VB-t lehetne nyerni. Dovi ehhez sajnos kevés.
Ez teljesen így van. Tudni lehetett, hogy csak idő kérdése és beéri Dovit. Nem ugyanaz a kategória a két versenyző. És ez a Ducati nem igényel olyan speciális versenyzést amivel csak Stoner tudott elbánni. Ezt a múltkor Dovi is mondta.
Fura ez, mert nagyon sokáig az alsóbb szériákban Dovi legalább akkora kalibernek számított, mint Lorenzo és tavaly tényleg odatette magát. De igen, az talán igaz, hogy ő a rendkívül elszánt, szorgalmas iparos és nem képes olyan csúcsteljesítményekre, mint egy jó Lorenzo.

Stoner pedig zseniális versenyző volt, de hogy nála ellenszenvesebb arc semmilyen sportban nem volt, abban nagy összegben mernék fogadni. Örülök, hogy nincs már a mezőnyben, hiába volt jó versenyző. Lenyűgöző, hogy egy ennyire jó versenyzőt mennyi különböző ember tudott ennyire megutálni :D Egy külföldi fórumon írták éppen ma, hogy Casey-t legalább annyira nem szerette a MotoGP világa, mint amennyire ő utálta a MotoGP-t és ez szerintem nagyon pontos megfogalmazás.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.06.17. 21:12

vollebak írta:
2018.06.17. 20:50

Lorenzóról azért mindig lehetett sejteni, hogy kényes versenyló. Vagy legalábbis abból, hogy az élmenők közül neki volt mindig a legpuhább stílusa, én mindig is erre következtettem. Biztosan voltak jó test-test elleni csatái és biztosan nyert Rossi is élen vitorlázva, de azért össze sem lehet hasonlítani kettejüket, egyértelmű, hogy ki találja fel jobban magát mindig az ilyen helyzetekben. Vagy találta, Rossiról azért már tényleg inkább csak múlt időben lehet beszélni, hiába második most a bajnokságban. Milyen fura belegondolni, hogy lassan tíz éve nem nyert bajnokságot és az elmúlt két évben összesen csak egy versenyt nyert.

Ezer dolog miatt kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy a mezőny sűrűjében találod magad. Rossi mindig gyenge kvalis és még gyengébb rajtoló volt. Az első körökre állandóan visszaesett x helyet. Ebben például Lorenzo sokkal jobb volt mindig. De vissza lehet esni olyanok miatt is, mint amit Márqueztől láttunk Argentínában idén. Szóval szerintem nem feltétlenül egyértelmű az, hogy aki gyors, az jellemzően inkább a mezőny elejében van a verseny minden fázisában, aki pedig nem, annak nincs is meg a tempója hozzá.
A Rossis részben igazad van, érdekes módon szerintem idős korára tanult meg rendesen rajtolni. Nehéz mit mondani a teljesítményére. Szerintem Vinales is hasonló lehet Lorenzohoz. Nekem az a benyomásom, hogy Rossi rutinból és tehetségből jobban tudja kezelni, hogy a Yamaha elég szeszélyes motor. Amikor patent volt tavaly év elején a Yamaha, akkor mindenki csak Vinales hátát nézte. Azóta pedig azért jobban megy Rossi. Szóval nézhetjük úgy is, hogy ennyi idősen még mindig veri a csapattársát és dobogókra képes, egy 3 erő motorral.

Azt hiszem az lejött, hogy én szeretem Marquezt, bár vannak időszakok, amikor mérges vagyok rá. Nálam szerintem kevesen örülnének jobban, ha levetkőzné végre a hülyeségeit. Remélem egyszer megtörténik. Amikor a Rossi Marquez balhé volt néhány éve, akkor konkrétan egy ideig nem is néztem a MotoGP-t annyira kiábrándultam belőle és Rossiból is. :oops:

Szerk: Látom Stoner is szóba került. Igazi rinyagép, aki most a pálya széléről kibickedik. Ellene még Lorenzonak is szurkoltam. :D Én nem tartom annyira nagy versenyzőnek.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.06.17. 21:14

vollebak írta:
2018.06.17. 20:54
Peresztrojka írta:
2018.06.17. 20:31


Ez teljesen így van. Tudni lehetett, hogy csak idő kérdése és beéri Dovit. Nem ugyanaz a kategória a két versenyző. És ez a Ducati nem igényel olyan speciális versenyzést amivel csak Stoner tudott elbánni. Ezt a múltkor Dovi is mondta.
Fura ez, mert nagyon sokáig az alsóbb szériákban Dovi legalább akkora kalibernek számított, mint Lorenzo és tavaly tényleg odatette magát. De igen, az talán igaz, hogy ő a rendkívül elszánt, szorgalmas iparos és nem képes olyan csúcsteljesítményekre, mint egy jó Lorenzo.

Stoner pedig zseniális versenyző volt, de hogy nála ellenszenvesebb arc semmilyen sportban nem volt, abban nagy összegben mernék fogadni. Örülök, hogy nincs már a mezőnyben, hiába volt jó versenyző. Lenyűgöző, hogy egy ennyire jó versenyzőt mennyi különböző ember tudott ennyire megutálni :D Egy külföldi fórumon írták éppen ma, hogy Casey-t legalább annyira nem szerette a MotoGP világa, mint amennyire ő utálta a MotoGP-t és ez szerintem nagyon pontos megfogalmazás.
(:u
Én tudtam neki szurkolni. Igaz a csapatban akikkel jártunk ki versenyt nézni ezzel egyedül voltam. Mindenki utálta.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.06.17. 21:20

Phoebe írta:
2018.06.17. 21:12
vollebak írta:
2018.06.17. 20:50

Lorenzóról azért mindig lehetett sejteni, hogy kényes versenyló. Vagy legalábbis abból, hogy az élmenők közül neki volt mindig a legpuhább stílusa, én mindig is erre következtettem. Biztosan voltak jó test-test elleni csatái és biztosan nyert Rossi is élen vitorlázva, de azért össze sem lehet hasonlítani kettejüket, egyértelmű, hogy ki találja fel jobban magát mindig az ilyen helyzetekben. Vagy találta, Rossiról azért már tényleg inkább csak múlt időben lehet beszélni, hiába második most a bajnokságban. Milyen fura belegondolni, hogy lassan tíz éve nem nyert bajnokságot és az elmúlt két évben összesen csak egy versenyt nyert.

Ezer dolog miatt kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy a mezőny sűrűjében találod magad. Rossi mindig gyenge kvalis és még gyengébb rajtoló volt. Az első körökre állandóan visszaesett x helyet. Ebben például Lorenzo sokkal jobb volt mindig. De vissza lehet esni olyanok miatt is, mint amit Márqueztől láttunk Argentínában idén. Szóval szerintem nem feltétlenül egyértelmű az, hogy aki gyors, az jellemzően inkább a mezőny elejében van a verseny minden fázisában, aki pedig nem, annak nincs is meg a tempója hozzá.
A Rossis részben igazad van, érdekes módon szerintem idős korára tanult meg rendesen rajtolni. Nehéz mit mondani a teljesítményére. Szerintem Vinales is hasonló lehet Lorenzohoz. Nekem az a benyomásom, hogy Rossi rutinból és tehetségből jobban tudja kezelni, hogy a Yamaha elég szeszélyes motor. Amikor patent volt tavaly év elején a Yamaha, akkor mindenki csak Vinales hátát nézte. Azóta pedig azért jobban megy Rossi. Szóval nézhetjük úgy is, hogy ennyi idősen még mindig veri a csapattársát és dobogókra képes, egy 3 erő motorral.

Azt hiszem az lejött, hogy én szeretem Marquezt, bár vannak időszakok, amikor mérges vagyok rá. Nálam szerintem kevesen örülnének jobban, ha levetkőzné végre a hülyeségeit. Remélem egyszer megtörténik. Amikor a Rossi Marquez balhé volt néhány éve, akkor konkrétan egy ideig nem is néztem a MotoGP-t annyira kiábrándultam belőle és Rossiból is. :oops:

Szerk: Látom Stoner is szóba került. Igazi rinyagép, aki most a pálya széléről kibickedik. Ellene még Lorenzonak is szurkoltam. :D Én nem tartom annyira nagy versenyzőnek.
Rossi nem volt rákényszerülve, hogy jól rajtoljon. Olyan motoron ült amivel simán feljött 2 kör alatt az első helyre a nyolcadikról is.
Az meg, hogy most Rossinak, hogy megy és Vinalesnek hogyan abból ne vonj le egyértelmű következtetést. Amivel elüldözte Rossi a csapattól lorenzót azt megcsinálta annak idelyén Daijiro Katoh-val is. Most rebesgetik Zarkot is. Nem tudhatod, hogy milyen irányt erőszakolt rá a mérnökökre a fejlesztésnél.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.06.19. 09:30

Nagyot ment most is a hétszeres világbajnok.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.07.01. 14:43

Hú, ez kegyetlen jó volt. Klasszikus!!! (:yes ... és most megfőzöm a kávét a Forma 1-re.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.07.01. 14:53

Ez egy ritka jó futam volt még Moto Gp viszonylatban is. Ilyen nincs még 10 évente se nagyon.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.07.01. 15:01

Peresztrojka írta:
2018.07.01. 14:53
Ez egy ritka jó futam volt még Moto Gp viszonylatban is. Ilyen nincs még 10 évente se nagyon.
Talán a tavalyi phillip Island-i futam volt hasonlóan durva a szó pozitív értelmében.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.07.01. 16:53

Phoebe írta:
2018.07.01. 15:01
Peresztrojka írta:
2018.07.01. 14:53
Ez egy ritka jó futam volt még Moto Gp viszonylatban is. Ilyen nincs még 10 évente se nagyon.
Talán a tavalyi phillip Island-i futam volt hasonlóan durva a szó pozitív értelmében.
Ja azon is voltak jó versenyek, de ez nagyon ott volt. Legyen hasonlókban részünk a továbbiakban.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.07.02. 11:12

Phoebe írta:
2018.07.01. 14:43
Hú, ez kegyetlen jó volt. Klasszikus!!! (:yes ... és most megfőzöm a kávét a Forma 1-re.
na ezt meg kell néznem nekem is.
szerencsére az F1 sem volt semmi :)
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.09.09. 16:07

ez a fenati mekkora egy büdös geci.
Manzi helyében verseny után tuti feldugtam volna a sisakját a seggébe.
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.09.09. 17:07

trutya írta:
2018.09.09. 16:07
ez a fenati mekkora egy büdös geci.
Manzi helyében verseny után tuti feldugtam volna a sisakját a seggébe.
Azért remélem, kapott egy rendes büntetést. Én biztos eltiltanám pár futamra. Úgy két évre valóra.
:angry01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.09.09. 17:36

Csak 2 futamos eltiltást kapott. Én nem engedném többet versenypálya közelébe. Korábban is voltak vele gondok, Rossi utánpótlás csapatából is kitették mert összeférhetetlen volt. Amúgy nagyon jól ment tavaly Moto3-ban, de aki ilyet csinál, annál valami nem kerek.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.09.09. 19:37

Ez egy 2015-ös akciója:


Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.09.23. 20:51

Ez mekkora volt. :D


Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.10.07. 07:39

Szuper. Utolsó körben első helyről ütötte ki Bastianini Bezzecchit. Tényleg nem szurkolhatok senkinek. :(

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.10.21. 07:45

Meg van a 7. (:yes

Azért kár, hogy nem lett izgalmas az utolsó két kör.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.10.21. 17:02

Márquez félelmetes. Ötszörös MotoGP világbajnok, 25 évesen...

Két címre van Rossitól, háromra Agostonitől és saját bevallása szerint még 10-15 évig akar versenyezni. Minden rekordot meg fog dönteni, durvábban fog dominálni, mint Loeb vagy Schumi anno.

Ráadásul bármennyire is nem kedvelem, még csak nem is ül a leggyorsabb motoron - talán egyik címe esetében sem volt alatta első erő a Honda. Ha 2015-ben nem hibázik annyit, tempó alapján akkor is simán bajnok lett volna.

Nyomasztó lesz a fölénye.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2018.10.21. 22:47

vollebak írta:
2018.10.21. 17:02
Márquez félelmetes. Ötszörös MotoGP világbajnok, 25 évesen...

Két címre van Rossitól, háromra Agostonitől és saját bevallása szerint még 10-15 évig akar versenyezni. Minden rekordot meg fog dönteni, durvábban fog dominálni, mint Loeb vagy Schumi anno.

Ráadásul bármennyire is nem kedvelem, még csak nem is ül a leggyorsabb motoron - talán egyik címe esetében sem volt alatta első erő a Honda. Ha 2015-ben nem hibázik annyit, tempó alapján akkor is simán bajnok lett volna.

Nyomasztó lesz a fölénye.
Már most nyomasztó. Nem keltem fel a versenyre, majd miután FB-on szembejött az eredmény, így csak végigpörgettem a futamot.
Ami egyébként tökéletesen leírta az egész évet. Marquez játszogat a többiekkel, majd a végén magabiztosan nyer, Dovi döntő helyzetbe esik, a Yamaha pedig középszar.
Nem kedvelem Marquezt, de nyilván gratulálok, más szint (level 7, khm) a többiekhez képest. Szurkolóinak jó szórakozást a következő 10-15 évre a MotoGP-hez.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.10.21. 22:57

gaborc írta:
2018.10.21. 22:47
vollebak írta:
2018.10.21. 17:02
Márquez félelmetes. Ötszörös MotoGP világbajnok, 25 évesen...

Két címre van Rossitól, háromra Agostonitől és saját bevallása szerint még 10-15 évig akar versenyezni. Minden rekordot meg fog dönteni, durvábban fog dominálni, mint Loeb vagy Schumi anno.

Ráadásul bármennyire is nem kedvelem, még csak nem is ül a leggyorsabb motoron - talán egyik címe esetében sem volt alatta első erő a Honda. Ha 2015-ben nem hibázik annyit, tempó alapján akkor is simán bajnok lett volna.

Nyomasztó lesz a fölénye.
Már most nyomasztó. Nem keltem fel a versenyre, majd miután FB-on szembejött az eredmény, így csak végigpörgettem a futamot.
Ami egyébként tökéletesen leírta az egész évet. Marquez játszogat a többiekkel, majd a végén magabiztosan nyer, Dovi döntő helyzetbe esik, a Yamaha pedig középszar.
Nem kedvelem Marquezt, de nyilván gratulálok, más szint (level 7, khm) a többiekhez képest. Szurkolóinak jó szórakozást a következő 10-15 évre a MotoGP-hez.
Tudom, hogy kár a sportban arról beszélni, hogy mi lett volna ha, de azért, ha a Ducati már év elején is ilyen jó lett volna, vagy Lorenzo hamarabb elkapta volna a fonalat, nem látnánk ezt a dominanciát. Elképzelhető, hogy már a tavalyi Ducatival is el lehetett volna kapni Marquezt, ha olyan extra klasszis ül a motoron, akinek fekszik is gép. Dovi hiába gyors és harcos, de inkább szorgalmas, melós motoros, nem igazi nagy klasszis.

A másik, hogy bár összetettben nyomasztó a fölény, azért a győzelmek nem úgy születnek, hogy elmegy futam elején és otthagy mindenkit by Lorenzo, hanem többnyire keményen megküzd érte.

Azért ez a 10-15 év bőven túlzás. Annyi minden történhet ennyi idő alatt, előbb utóbb, mindenki megkapja a maga legyőzhetetlen ellenfelét, beeshet egy Honda formahanyatlás, gyengébb csapathoz igazolás stb. Én nem látom ennyire borúsan a helyzetet, bár nyilván nem tudok 100%-ig objektív lenni, bár igyekszem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.10.22. 00:24

Phoebe írta:
2018.10.21. 22:57
Tudom, hogy kár a sportban arról beszélni, hogy mi lett volna ha, de azért, ha a Ducati már év elején is ilyen jó lett volna, vagy Lorenzo hamarabb elkapta volna a fonalat, nem látnánk ezt a dominanciát. Elképzelhető, hogy már a tavalyi Ducatival is el lehetett volna kapni Marquezt, ha olyan extra klasszis ül a motoron, akinek fekszik is gép. Dovi hiába gyors és harcos, de inkább szorgalmas, melós motoros, nem igazi nagy klasszis.

A másik, hogy bár összetettben nyomasztó a fölény, azért a győzelmek nem úgy születnek, hogy elmegy futam elején és otthagy mindenkit by Lorenzo, hanem többnyire keményen megküzd érte.

Azért ez a 10-15 év bőven túlzás. Annyi minden történhet ennyi idő alatt, előbb utóbb, mindenki megkapja a maga legyőzhetetlen ellenfelét, beeshet egy Honda formahanyatlás, gyengébb csapathoz igazolás stb. Én nem látom ennyire borúsan a helyzetet, bár nyilván nem tudok 100%-ig objektív lenni, bár igyekszem.
Pont ez a nyomasztó - hogy megküzd a győzelmekért, és a végén tízből kábé nyolcszor ő is nevet. Vagyis nem egy lufi, mint Vettel, ami szépen kipukkadt négy éve (meg idén is), hanem egyszerűen ennyivel jobb a többieknél - megnyeri sorban a csatákat, nem csak elvitorlázik az élen. Dovi mondta, hogy nincs rá jobb kifejezés, csodát művel azzal a Hondával, Crutchlow meg, hogy látja, nézi a telemetriáját, de emellett sem tudja, hogy lehetséges megcsinálni a motorral azt, amit Márquez csinál. Most erre mit lehet mondani, amikor a többiek is így látják?

Nincs alatta csúcstechnika sem. Szorongatják, egy-egy futamon elkapják, de a bajnokságban lényegében legyőzhetetlen. Az elmúlt hat évből ötöt behúzott, amit nem, azt is csak azért, mert sokat eszetlenkedett. Ha csak befutott volna azokon a helyeken, ahonnan eldobta azon az öt (vagy hány) futamon, 2015-ben is megveri Lorenzóékat.

Apropó Lorenzo - jövőre bohócot csinál belőle is. Bármibe le merném fogadni, hogy Lorenzo kábé az év közepére agyfaszt fog kapni, annyira kétségbe lesz esve Márquez tempójától. Tényleg sok és sovány éve lesz mindenkinek mostantól, aki nem Márquez rajongója.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.10.23. 18:04

gaborc írta:
2018.10.21. 22:47
vollebak írta:
2018.10.21. 17:02
Márquez félelmetes. Ötszörös MotoGP világbajnok, 25 évesen...

Két címre van Rossitól, háromra Agostonitől és saját bevallása szerint még 10-15 évig akar versenyezni. Minden rekordot meg fog dönteni, durvábban fog dominálni, mint Loeb vagy Schumi anno.

Ráadásul bármennyire is nem kedvelem, még csak nem is ül a leggyorsabb motoron - talán egyik címe esetében sem volt alatta első erő a Honda. Ha 2015-ben nem hibázik annyit, tempó alapján akkor is simán bajnok lett volna.

Nyomasztó lesz a fölénye.
Már most nyomasztó. Nem keltem fel a versenyre, majd miután FB-on szembejött az eredmény, így csak végigpörgettem a futamot.
Ami egyébként tökéletesen leírta az egész évet. Marquez játszogat a többiekkel, majd a végén magabiztosan nyer, Dovi döntő helyzetbe esik, a Yamaha pedig középszar.
Nem kedvelem Marquezt, de nyilván gratulálok, más szint (level 7, khm) a többiekhez képest. Szurkolóinak jó szórakozást a következő 10-15 évre a MotoGP-hez.
Én meg csak ma néztem meg,mert fontosabb volt az F1,de még a TCR is.
Sajnos Marques nyert.
Ennyi.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.10.24. 13:01

Tegnap volt 7 éve. Nekem október 23 mindig kicsit róla is szól.


Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.10.28. 06:23

Bezzecchi felzárkózott erre megint kiütötték. :cry: Pasini kiesett, Marquez kiesett, azért lehet visszanézem a futamokat. Go Bautista. :D

Lezárt