MotoGP

Minden, amit motor hajt, de nem Forma 1
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.09. 08:37

Phoebe írta:
2021.08.09. 08:12
2015 tényleg gáz volt, de szerintem kellett az az év, hogy helyretegye Marquezt.

Azért az túlzás, hogy Rossi soha semmi vitathatót nem csinált. A Rossi Gibernau eset az meg van ugye? :)
2005 Jerez?

Persze. Az nem vitatható volt szerintem, simán elrontotta a féktávot Rossi, és Gibernaut használta féknek. De én olyasmire gondoltam, mint Marctól az, hogy szándékosan akarta volna elrontani valaki versenyét, rátehénkedik kívülről, mint 2015 Malajziában Rossival, vagy tényleg érezhetően valakivel szemben agresszívabb, mert csak. Voltak balfaszkodásai Rossinak, elmért féktávjai például Stonerrel szemben is (a híres Laguna Seca-i pityputty alatt, például), de sosem volt érezhető nála, hogy azért csinálta az olyat, mert bosszút akar állni, mérges vagy valami más miatt pécézte ki magának az „áldozatot”.

Egyébként azok miatt, amiket beszéltünk, ma már nagyon kicsi az esélye, hogy Rossi a kedvencemmé válna. Egyszerűen túl sok a személyiségében a harciasság, a „balhézásra való hajlam”. Régen, kamaszként is láttam én ezt, csak akkoriban még fontosabb volt, hogy amellett, hogy sikeres, nagyon feltűnő figura is volt. Nagy, bongyor haja volt, mindig vigyorgott, gumicsirkével mászkál, Robin Hoodnak öltözve megy dobogóra, meg megáll a pálya szélén kitett mobilbudinál, hogy pössentsen – de hát ezeket te is tudod nilván. Tényleg szórakoztató volt, és egész már dimenzióba emelte a személyisége a sportot. Emlékszem, akkoriban, amikor 125-ben világbajnok lett, és elkezdtem neki drukkolni, még csak az Eurosporton adták a MotoGP-t. Én is csak azért kaptam rá, mert a fater motorversenyző volt anno (voltak szép eredményei, azt hiszem, országos negyedik volt 350-ben, és összesen hat futamot nyert), és ő nézte mindig.

Ma már egész más alapján szimpatikus valaki. Jelenleg Mir az, akit kedvencnek mondok (bár ez már nyilván nem ugyanolyan). Nagyon szimpatikus gyerek, és Prostra hajaz az egész versenyzése - nem szélvészgyors, kvalin sosem brillírozik, de igazi vasárnapi motoros, mindig maximalizálja a lehetőségeit, nincsenek véleményes dolgai, és nagyon ritkán hibázó, stabil versenyző. Az egész mezőnyben sok a kedvelhető, jópofa figura. De valahogy Mir az, akiben látni vélem emellett, hogy képviseli azt az „old school” versenyzést, ami erősen kihalóban van. Az olyan „nyerőautomaták”, mint most Fabio vagy a bukása előtt Márquez volt, nem fognak úgy meg (pontosabban attól még egyáltalán nem figyelek fel valakire, mert sikeres). Mir lehet, hogy többet nem is lesz bajnok (bár tavaly is az év második felét húzta meg), de nem baj. Már annak is örülök, hogy van valaki, aki miatt tényleg lelkesen nézem a versenyeket, és nem csupán egy #régenmindenjobbvót-jellegű „Rossi özvegy” leszek jövőre, aki megszokásból kapcsol oda :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.09. 10:04

vollebak írta:
2021.08.09. 08:37
Phoebe írta:
2021.08.09. 08:12
2015 tényleg gáz volt, de szerintem kellett az az év, hogy helyretegye Marquezt.

Azért az túlzás, hogy Rossi soha semmi vitathatót nem csinált. A Rossi Gibernau eset az meg van ugye? :)
2005 Jerez?

Persze. Az nem vitatható volt szerintem, simán elrontotta a féktávot Rossi, és Gibernaut használta féknek.....
Azért mindent, arra fogni, hogy hát szegény Doki elmérte a féktávot... :) Mindegy, szerintem ezt kár ragozni, érzek némi elfogultságot, de nincs ezzel gond egy bizonyos határig.

Mír nekem nagyon tetszett a Moto3-ban, de a Moto2-ben és a MotoGp-s pályafutása elején sok emlékezeteset nem csinált. Számomra annyira nem izgalmas karakter, bár bajom sincs vele. Hülye párhuzam, de kicsit olyan mint a csapata ahol megy. Jó, jó, stabil, de semmi kiemelkedő. Ettől függetlenül persze vannak jó dolgai, Rinst pedig szépen helyrerakta csapaton belül.

Az, hogy nem csinál, soha semmi vitathatót, szerintem nem 100%-ig állja meg a helyét, nem egyszer lökött már meg más versenyzőt előzés közben, persze ez elmondható másokról is, és természetesen nem gondolom, hogy ettől alattomos versenyző lenne vagy ilyesmi.

A tavalyi évvel én úgy vagyok, hogy szívem szerint senkinek nem adtam volna címet, annyit balfaszkodtak Marquez távollétében. Még talán Mír volt a legkiegyensúlyozottabb, de 1 győzelemmel kb. 12 pontos átlaggal vb-t nyerni, azért sokat elárul a tavalyi szezonról. Dovinak ennél jobb pontátlaga volt 2019-ben, a második helyen, amikor Marquez nagyon durván dominálta azt az évet.

Az idei év szerintem Quartararoé lesz, a gyorsasága tavaly is látszott, viszont a kiegyensúlyozottság nem volt meg, idénre fejlődött ebben és a motorja sem olyan szeszélyes. A Ducatisok szokás szerint elbénázzák az évet egy VB motorral. Jó srácok mennek náluk, de egyikük sem nyerő ember. Sajnos Zarco sem, akit kimondottan kedvelek. Martinból meglátjuk mi lehet később, de Miller és Bagnaia 100%, hogy nem fog VB-t nyerni a Ducatinak.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.09. 10:26

Phoebe írta:
2021.08.09. 10:04
Azért mindent, arra fogni, hogy hát szegény Doki elmérte a féktávot... :) Mindegy, szerintem ezt kár ragozni, érzek némi elfogultságot, de nincs ezzel gond egy bizonyos határig.

Mír nekem nagyon tetszett a Moto3-ban, de a Moto2-ben és a MotoGp-s pályafutása elején sok emlékezeteset nem csinált. Számomra annyira nem izgalmas karakter, bár bajom sincs vele. Hülye párhuzam, de kicsit olyan mint a csapata ahol megy. Jó, jó, stabil, de semmi kiemelkedő. Ettől függetlenül persze vannak jó dolgai, Rinst pedig szépen helyrerakta csapaton belül.

Az, hogy nem csinál, soha semmi vitathatót, szerintem nem 100%-ig állja meg a helyét, nem egyszer lökött már meg más versenyzőt előzés közben, persze ez elmondható másokról is, és természetesen nem gondolom, hogy ettől alattomos versenyző lenne vagy ilyesmi.

A tavalyi évvel én úgy vagyok, hogy szívem szerint senkinek nem adtam volna címet, annyit balfaszkodtak Marquez távollétében. Még talán Mír volt a legkiegyensúlyozottabb, de 1 győzelemmel kb. 12 pontos átlaggal vb-t nyerni, azért sokat elárul a tavalyi szezonról. Dovinak ennél jobb pontátlaga volt 2019-ben, a második helyen, amikor Marquez nagyon durván dominálta azt az évet.

Az idei év szerintem Quartararoé lesz, a gyorsasága tavaly is látszott, viszont a kiegyensúlyozottság nem volt meg, idénre fejlődött ebben és a motorja sem olyan szeszélyes. A Ducatisok szokás szerint elbénázzák az évet egy VB motorral. Jó srácok mennek náluk, de egyikük sem nyerő ember. Sajnos Zarco sem, akit kimondottan kedvelek. Martinból meglátjuk mi lehet később, de Miller és Bagnaia 100%, hogy nem fog VB-t nyerni a Ducatinak.
De hát nem is úgy értettem, hogy szegény Rossi elmérte a féktávot :D Nem, balfasz volt, és nekiment Gibernaunak. Itt részemről a szándék az, ami különbséget jelent. Rossi sosem akart a pályán bosszút állni a vélt vagy valós sérelmeiért, és ez a véleményes személyisége és egyéb hibái mellett mindenképpen nagy erény, ezt akartam mondani.

Mirtől nem emlékszem kirívó esetekre, hogy lökdösődött volna. Mondjuk hozzáteszem, hogy te nézed a két alsóbb kategóriát is, én pedig azokat már nagyon régóta nem. Rossi után talán még 1-2 évig néztem a kicsiket, utána meg már csak Talmácsi vébégyőztes évét (2007), azon kívül nem nagyon érdekel az egész, bevallom. Túl kicsik ott még - a gépek és a versenyzők is, ennek megfelelően mindig sokkal hajmeresztőbb dolgokat csináltak az én gusztusomnak, és ahogy szoktam beszélgetni olyanokkal, akik nézik a Moto2-3-at, az elmondásuk alapján sok dolog nem is változott. Ilyen, amit Fenati csinált három éve, hogy 200 feletti tempónál átnyúlkál meghúzni a másik fékjét, elképzelhetetlen lenne a MotoGP-ben. Persze, most mondhatod, ami igaz is, hogy ez azért sehol nem normális vagy jellemző dolog, de épp azért nézem a MotoGP-t, mert addigra ez a férgese, ha van, kihullik.

Mirtől épp az a két dolog tetszik, amit írtál, igen. Egyrészt az, hogy mindössze egyetlen győzelemmel lett bajnok, egy olyan motorral, aminél volt három erősebb gyári is a mezőnyben. Amolyan 1982 Rosberg vébécím volt. Én azt, hogy nem tűnik kiemelkedőnek, pont fordítva értékelem: számomra ez a figyelemreméltó, hogy látszólag nem emelkedik ki, nem ül egy rakétán, mégis most is odaegerészte magát az összetett harmadik helyére, pár pontnyira Zarcótól. Nagyon ésszel megy, lát a pályán, mindig előrébb végez, mint a rajthelye, és igen, a korábban sokra taksált Rinst beárazta. Mindezt úgy, hogy látszólag nem kiemelkedő - na, szerintem ez kiemelkedő :)

Az a 2019-es Ducati jóval erősebb volt, mint a tavalyi Suzuki, ne viccelj már, hát persze, hogy jobb pontátlagot csinált vele Dovi :D Simán második erő volt az a motor (két éve azért tényleg a Honda volt a legerősebb), még a szerintem szerényebb képességű Petrucci is nyert vele futamot.

A többiben egyetértek. Fabio viszi az évet. Ő is olyan gyerek, hogy ügyes, gyors, tehetséges - de semmilyen szinten nem mozgat meg. Lorenzóra emlékeztet abban, hogy ha az élre tud állni, onnan lényegében verhetetlen, de amint a mezőnybe kerül, jönnek a problémák. Vinales nagy csalódás, néhány éve azt vártam, hogy Márquez kihívója lesz. Millerben és Peccóban egyetértek - ha jó napot fognak ki, mennek, mint vak disznó a búzásban, de egyikük sem képes ezt a teljesítményt fenntartani.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.09. 11:02

vollebak írta:
2021.08.09. 10:26
De hát nem is úgy értettem, hogy szegény Rossi elmérte a féktávot :D ....
Nem Moto3-ra gondoltam, ott kimondottan taktikusan ment Mir, MotoGp-ből rémlik tőle pár kocc az elmúlt évekből. Ja, hát a kicsik azok teljesen őrültek, mondjuk az említett Fenatis eset már a Moto2-ben történt meg, onnan került vissza Moto3-ba a srác.

Én szeretem őket nézni, szinte mindig van izgalom, az igaz, hogy sokszor necces amit csinálnak, viszont van amikor bámulatos, hogy lehoznak egy versenyt komolyabb kontakt nélkül figyelembe véve mennyi helyezkedés, oda-vissza előzés van.

Más jellegű az a kategória, eleve kisebb gépekkel mennek, MotoGP-ben nem lehet megcsinálni, hogy 3-an fordulnak be egymás mellett a kanyarban, vagy össze-vissza szélárnyékoznak az egyenesben 10-en egy kupacban.

A 2019-es évvel arra akartam utalni, hogy akkor volt egy Marquez is a mezőnyben, aki szinte minden futamon 1. vagy 2. lett, és még úgy is jobb átlagot hozott mögötte Dovi. Nézd meg milyen eredményeket hoztak tavaly azok, akiket legyőzött Mir.

Lehet Quarta is ilyen, bár szerintem annyira azért nem kell félteni mezőnyben, nekem inkább Vinales ez a kategória. Vinalest egyébként én inkább sajnálom, nem tudom mire megy majd az Apriliával, több rációt láttam volna abban, ha visszamegy a Suzukihoz Rins helyére.

Rinst nem tartom annyira sokra, tud gyors lenni 1-1 helyszínen, de ilyen kiegyensúlyozatlan teljesítménnyel nem lehet komoly eredményt elérni, és nem látszik nála, hogy fejlődne ezen a téren. Én kitenném a csapattól, mondjuk én elég sok embert kitennék csapatoktól... :D Nem tudom mennyire jó mérce ő Mir mellett, lehet, hogy más többet is ki tudna hozni a Suzukiból.

Lorenzo nekem nem a szívem csücske, bár elismerem őt, egyedül Stoner ellen tudtam neki szurkolni. Ha a Ducati adott volna neki még időt, szerintem most lenne egy tényleg VB esélyes versenyzőjük. Amikor megcsinálták a kért módosításokat neki és ráérzett a Ducatira, azonnal tényező lett és simán verte Dovit.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.09. 11:25

Phoebe írta:
2021.08.09. 11:02
vollebak írta:
2021.08.09. 10:26
De hát nem is úgy értettem, hogy szegény Rossi elmérte a féktávot :D ....
Nem Moto3-ra gondoltam, ott kimondottan taktikusan ment Mir, MotoGp-ből rémlik tőle pár kocc az elmúlt évekből. Ja, hát a kicsik azok teljesen őrültek, mondjuk az említett Fenatis eset már a Moto2-ben történt meg, onnan került vissza Moto3-ba a srác.

Én szeretem őket nézni, szinte mindig van izgalom, az igaz, hogy sokszor necces amit csinálnak, viszont van amikor bámulatos, hogy lehoznak egy versenyt komolyabb kontakt nélkül figyelembe véve mennyi helyezkedés, oda-vissza előzés van.

Más jellegű az a kategória, eleve kisebb gépekkel mennek, MotoGP-ben nem lehet megcsinálni, hogy 3-an fordulnak be egymás mellett a kanyarban, vagy össze-vissza szélárnyékoznak az egyenesben 10-en egy kupacban.

A 2019-es évvel arra akartam utalni, hogy akkor volt egy Marquez is a mezőnyben, aki szinte minden futamon 1. vagy 2. lett, és még úgy is jobb átlagot hozott mögötte Dovi. Nézd meg milyen eredményeket hoztak tavaly azok, akiket legyőzött Mir.

Lehet Quarta is ilyen, bár szerintem annyira azért nem kell félteni mezőnyben, nekem inkább Vinales ez a kategória. Vinalest egyébként én inkább sajnálom, nem tudom mire megy majd az Apriliával, több rációt láttam volna abban, ha visszamegy a Suzukihoz Rins helyére.

Rinst nem tartom annyira sokra, tud gyors lenni 1-1 helyszínen, de ilyen kiegyensúlyozatlan teljesítménnyel nem lehet komoly eredményt elérni, és nem látszik nála, hogy fejlődne ezen a téren. Én kitenném a csapattól, mondjuk én elég sok embert kitennék csapatoktól... :D Nem tudom mennyire jó mérce ő Mir mellett, lehet, hogy más többet is ki tudna hozni a Suzukiból.

Lorenzo nekem nem a szívem csücske, bár elismerem őt, egyedül Stoner ellen tudtam neki szurkolni. Ha a Ducati adott volna neki még időt, szerintem most lenne egy tényleg VB esélyes versenyzőjük. Amikor megcsinálták a kért módosításokat neki és ráérzett a Ducatira, azonnal tényező lett és simán verte Dovit.
Oké, de a Suzuki tavaly tényleg leginkább negyedik erő volt a gyári Yamahák, Ducatik és Hondák mögött. Papíron, ha minden erősebb géppel csak egy versenyző megy jól, Mirnek akkor is legfeljebb a negyedik hely lehetett volna a cél. Amit abból a Suzukiból kihozott, az egészen lenyűgöző volt szerintem. Az, hogy a többiek, akiket Mir legyőzött, hogyan teljesítettek a nyomás hatására, külön Mirt dicséri. Amikor Marc kidőlt, mindenkiben tudatosult, hogy itten bajnokságot lehetne nyerni. A sok jobb motoron ülő srácot mind megnyomta ez, egyedül Mir állt hozzá és csinálta végig bajnoki mentalitással az évet.

Vinalest én annyiból nem sajnálom, hogy sokszor utalt rá, hogy Rossira fejlesztenek, miatta nem tud érvényesülni. Ez már akkor is kissé hülyeségnek hangzott, mert annak, hogy mindig eltűnt a versenyek első felében, nem tudom, miért Rossihoz volt szerinte köze. De most már nincs is ott az öreg, és Fabio lényegében úgy veri agyon, hogy nézni is rossz.

Lorenzo fura eset. Nagyon kiveszett belőle az, ami ehhez az egészhez ilyen szinten kell. Amit mondasz, hogy a kért módosításokkal verte Dovit - igen, nyert két futamot 2018 közepén zsinórban, utána volt még két jó versenye Brnóban és Ausztriában, aztán ezektől eltekintve ugyanúgy hurka teljesítmény nyújtott a futamokon, amiken még indult. Kapott két év türelmet, utána a Hondára átülve Marc mellett, aki dominálta az évet, az első tízben sem tudott végezni egyszer sem. Szerintem ha valakiben van még győzelem/bajnoki esély, az nem ilyen három évet tesz le az asztalra. Lehet mondani sok mindent, hogy sokáig nem hallgattak rá a Ducatinál, meg volt sérült is sokat, de őszintén: el tudod képzelni ezt, ilyen éveket egy harminckevés éves Rossiról vagy Márqueztől, akármilyen körülmények között? Nyilván nem.

Stoner kapcsán egyetértünk. Nála ellenszenvesebb faszi rég nem volt a mezőnyben :D Sokaknak hiányzik még ma is, nekem meg egyáltalán nem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.08.09. 21:13

Öröm olvasni titeket.
Én is kedvelem a doktort, az öcsém meg évek óta nagy szurkolója.
Az biztos, hogy Vale a történelem legjobb 3 motorosaként tartok számon.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.12. 21:04

Hát, ilyet sem hallottam még: https://p1race.hu/hir/a_yamaha_visszale ... l_20210812

Nagyon megromolhatott ott a viszony.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.14. 00:07

Vinalesnek nem ez az első abszolút érthetetlen húzása. Valószínűleg a komplett karrierjét lehúzhatja a vécén, ami a MotoGP-t illeti. Egy faszi, aki az egyik legnagyobb csapattal sem ért el sokat, és aki képes lenne szándékosan tönkrevágni egy 4 millió dollár értékű versenygépet, az nem fog kelleni sehova a sportban. Ja, mert egyébként bizonyíték van róla, hogy tényleg tönkre akarta tenni a motort - túlhúzta szándékosan, hallani, ahogy visít, recseg-ropog szerencsétlen motor alatta, mert túl nagy fordulatszámon pörgeti a sebességfokozathoz képest, és még a boxutcában is adott neki egyet-kettőt.



A Yamahánál sem hülyék ülnek, pontosan látni a telemetriából, hogy ez semmire másra nem ment ki, csak a motor tönkretételére. Ebből legjobb esetben is csak Superbike lehet, de az én tippem a korai visszavonulás. Érezhető volt már Vinalesen egy ideje, hogy rohadtul nem akar ő itt lenni - pedig az idénynyitót még magabiztosan megnyerte.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.14. 09:48

Azon túl, hogy Vinales fejben nem túl erős, és hajlamos hülyeséget csinálni... Azért valami oka csak kell, hogy legyen, hogy ilyen súlyú dologra vetemedett. Ilyesmit nyomós ok nélkül csak nem csinál valaki. Aztán persze lehet tévedek és szimplán eldurrant az agya, de valószínű azért a kettőn áll a vásár esete állhat fent, nem ismerünk minden részletet, ami közte és a csapat között történt.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.14. 11:54

Phoebe írta:
2021.08.14. 09:48
Azon túl, hogy Vinales fejben nem túl erős, és hajlamos hülyeséget csinálni... Azért valami oka csak kell, hogy legyen, hogy ilyen súlyú dologra vetemedett. Ilyesmit nyomós ok nélkül csak nem csinál valaki. Aztán persze lehet tévedek és szimplán eldurrant az agya, de valószínű azért a kettőn áll a vásár esete állhat fent, nem ismerünk minden részletet, ami közte és a csapat között történt.
Most, ebben az esetben szükségtelen is ismerni a körülményeket grammra pontosan, mert szerintem nincs olyan, ami egy ilyen akciót bármilyen szinten is érthetővé tenne vagy enyhítene. Túl azon, hogy drága mulatság, még veszélyes is. Arról nem is szólva, hogy bármilyen vélt vagy valós sérelme van, így nem fog semmit visszadörgölni Jarviséknek. Ezzel csak az eddig sem túlfizetett, viszont belüket érte kidolgozó egyszerű szerelőket, mérnököket szívatja meg.

Amúgy a Motorpost.com meg az Autosport utánajárt, hogy mi történt. Az első rajt után Vinales bejött a boxba, és azt mondta, hogy szerinte minden jó a motoron, nem kell állítani rajta semmit. A szerelők meg módosítottak valamit a kuplungon mégis, és Vinales szerint ezért rohadt le a rajtrácson a második rajtra, ami miatt a boxból kellett rajtolnia. Ennyi, ezen sértődött meg úgy, hogy ilyesmit csináljon utána. Ezt egy szaros gyerektől talán még el is fogadja az ember, de egy 26 éves felnőtt férfitől nem.

Mondom ezt úgy, hogy Maverick néhány éve abszolút favoritom volt Rossi mellett, és alig vártam, hogy kiteljesedjen a potenciálja a Yamahánál. De ilyen mentalitású embernek nincs helye a sportban sehol. Nem úgy hülye, mint egy Fenati, de semmi szüksége az ilyen versenyzőre egyetlen csapatnak sem. Nem lennék meglepve, ha hamarosan jönne a hír, hogy az Aprilia sem kér belőle jövőre (ugye eddig azt rebesgették, hogy ott folytatná).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.14. 12:12

vollebak írta:
2021.08.14. 11:54

Most, ebben az esetben szükségtelen is ismerni a körülményeket grammra pontosan, mert szerintem nincs olyan, ami egy ilyen akciót bármilyen szinten is érthetővé tenne vagy enyhítene...
Nem szeretném felmenteni, csak próbálom megérteni. Amit írsz, azt már én is olvastam. Arra gondolok, hogy ez egy folyamatnak a vége lehet/lehetett. Korábban is voltak már jelei, hogy valami nem kerek közte és a csapat között. Gondolok itt az egymásnak odamondogatásokra.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.14. 15:09

Phoebe írta:
2021.08.14. 12:12
Nem szeretném felmenteni, csak próbálom megérteni. Amit írsz, azt már én is olvastam. Arra gondolok, hogy ez egy folyamatnak a vége lehet/lehetett. Korábban is voltak már jelei, hogy valami nem kerek közte és a csapat között. Gondolok itt az egymásnak odamondogatásokra.
Világos. Csak szerintem van az a pont, amikor valaki vagy valami nem érdemli meg azt sem, hogy megpróbáljuk megérteni. Akármi volt a háttérben, Vinales elintézte, hogy ő legyen végül a barom a történetben, akire joggal fúj a csapat, a vezetéstől kezdve a szerelőkig.

Lehet, hogy szigorú vagyok, nem tudom.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.15. 14:43

Mi volt ez a futam. :D

Marquez meg, eh... Már a második ilyen idén, amikor a változó körülményeknél érzi, hogy nyerhetne és túltolja. Szomorú és csalódott vagyok, de jól szórakoztam amúgy. :szom02 :angry01

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.15. 14:51

Fura ez, hogy ennyi tapasztalattal, győzelemmel, címmel a tarsolyában Márquez még mindig hajlamos ilyenekre. Quartararo meg még amikor szutyok helyen ér be, akkor is jól jön ki az összetett szempontjából. Úgy tűnik, az isten sem menti meg idén attól, hogy világbajnok legyen :D

A futam meg megint bebizonyította, hogy a MotoGP a technikai sportok csúcsa. Ilyen szoros versenyzést, fordulatokat semelyik másik sorozat nem tud.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.15. 14:56

vollebak írta:
2021.08.15. 14:51
Fura ez, hogy ennyi tapasztalattal, győzelemmel, címmel a tarsolyában Márquez még mindig hajlamos ilyenekre. Quartararo meg még amikor szutyok helyen ér be, akkor is jól jön ki az összetett szempontjából. Úgy tűnik, az isten sem menti meg idén attól, hogy világbajnok legyen :D

A futam meg megint bebizonyította, hogy a MotoGP a technikai sportok csúcsa. Ilyen szoros versenyzést, fordulatokat semelyik másik sorozat nem tud.
Én azt érzem, hogy nagyon frusztrálja már, hogy nem jönnek az eredmények, nincs meg hozzá a motorja, és amikor közel van hozzá, hogy végre elérjen valamit túltolja.

Quartararora azt tudom mondani, hogy sokkal kiegyenesúlyozottabb mint tavaly, most volt pár meredek megmozdulása. Ettől függetlenül szerintem megérdemli, ha viszi az évet. Ha a Ducatisok nem vernék egymást körbe, nehezebb dolga lenne, de ott nincs egy húzó ember.

Bindernek meg is volt az évi 1-2 jó versenye, ez a mostani kétségkívül vagány volt, de nála minden évre jut kb. 1-2 jó verseny, néhány vállalható, a többi teljesen homály.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.15. 15:07

Phoebe írta:
2021.08.15. 14:56
Én azt érzem, hogy nagyon frusztrálja már, hogy nem jönnek az eredmények, nincs meg hozzá a motorja, és amikor közel van hozzá, hogy végre elérjen valamit túltolja.

Quartararora azt tudom mondani, hogy sokkal kiegyenesúlyozottabb mint tavaly, most volt pár meredek megmozdulása. Ettől függetlenül szerintem megérdemli, ha viszi az évet. Ha a Ducatisok nem vernék egymást körbe, nehezebb dolga lenne, de ott nincs egy húzó ember.

Bindernek meg is volt az évi 1-2 jó versenye, ez a mostani kétségkívül vagány volt, de nála minden évre jut kb. 1-2 jó verseny, néhány vállalható, a többi teljesen homály.
Binderrel kapcsolatban teljesen egyetértek. Marcnál csak annyiban nem, hogy ilyen kaliberű bajnoktól azt várnám, hogy tudja kezelni az egyébként érthető frusztrációt annyira, hogy nem nulláz így, amikor esélye van kövér pontokat lőnie. Azt gondoltam, hogy mára már kinőtte ezt a győzelem vagy DNF „betegséget”. Ahogy írtad, már a második ilyenje volt idén ez. Az mondjuk nagyon meredek volt, amikor Quartararo majdnem elütötte az épp feltápászkodó Marcot.

Quartararo fura versenyző nekem, egyre inkább Lorenzóra hajaz a szememben. Amikor elöl van, száraz a pálya és nem kell sok dologgal foglalkozni, szinte verhetetlen. Amikor viszont bekerül pár ismeretlen az egyetlenbe, nagyon ingadozó lesz. Igazából engem ma az lepett meg, hogy nem esett el, és csak a hetedik helyre esett hátra.

Mirtől vártam volna a dobogót ma, kicsit csalódott vagyok. Jól ment, de Martínt szerintem a végén foghatta volna. De ha marad a tendencia, hogy szépen egerészi magát előre az összetettben versenyről versenyre, és sikerül idén másodiknak végeznie az egyébként ekkora pontelőnynél a címet félig a zsebében már joggal érző Fabio mögött, akkor elégedett leszek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.15. 15:13

vollebak írta:
2021.08.15. 15:07

Binderrel kapcsolatban teljesen egyetértek.....
Szerintem ő ezt soha nem növi ki. Ez viszi előre, ezért nyolcsszoros bajnok, de bizonyos helyzetekben ez hátrány is. Mondjuk idén kb. semmire nincs esélye összetettben így akár kockáztathat is. Lehet más lenne a helyzet, ha VB címért menne.

Nekem Quartararo annyira nem szimpatikus karakter, viszont azt el kell ismernem, hogy fejlődött a mezőnyben való versenyzésben pl. tavalyhoz képest, bár ebben az is benne lehet, hogy a motor teljesítményében sincsenek akkora kilengések, mint az előző évben.

Aki ebből a szempontból tipikusan Lorenzos az Vinales, neki tényleg vége van a mezőnyben. Bár annyit azért finomítanék az állításon, hogy Lorenzonak azért voltak jó párharcai is, de az tény, hogy sok elmegyek az elején és futom a gyors köröket győzelme volt.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.09.12. 15:01

Hú, de jó kis csata volt ez. Sajnálom, hogy nem jött össze Marqueznek, de Bagnaia nagyon megérdemelte. Ha nem Marquez lett volna a Hondán, ez nagyon sima lett volna ma neki. Hatalmasat küzdött érte, végig higgadtan az érzésre azért jobb motoron.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.09.19. 11:47

jó a Petronas Yamaha... :D
nem tudom volt-e értelme Dovit visszahozni, persze tuti gyorsulni fog... akkor viszont Rossi a full utolsó lesz, eddig megmentették a noname csapattársai Morbidelli sérülése után..
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.09.25. 15:43

Elhunyt Vinales unokaöccse, 15 éves volt szegény srác. Nyugodjék békében. :(

https://p1race.hu/hir/15_evesen_elhunyt ... s_20210925

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.10.23. 18:14

Év mentése? (Aztán persze a Q2-ben később jött a zakózás is) :( :)


Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.10.23. 20:33

Na, jó, ezt csak most láttam. Lehet, hogy ez a győztes. (:r


Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.10.23. 21:21

Phoebe írta:
2021.10.23. 20:33
Na, jó, ezt csak most láttam. Lehet, hogy ez a győztes. (:r

Az tuti!
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.10.24. 12:45

Zajlik a dráma Moto2-ben rendesen. Persze Raul Fernandeznek szurkolok... :lol:

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.10.24. 14:38

MotoGP megfejelte a drámát, pedig egész álmoskás futam volt.

Lezárt