MotoGP

Minden, amit motor hajt, de nem Forma 1
Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.10.25. 09:13

idarpidi írta:igazából azt nem értam, hogy miért nem nagyobb tempónál vezette ki Rossi a spanyolt, hátha úgy össze töri magát, hogy Valenciába vagy végleg kiessen a portból, ahogy ezt markez többször megpróbálta. korábban voltak hasonló megmozdulásai nem véletlenül utálják a spanyolokat mindenhol
Tehát szerinted is szándékos volt, és még azonosulni is tudsz vele? Szuper. Nekem nem megy.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.10.25. 09:14

Phoebe írta:
vollebak írta:A mai után nem lehet kérdés, hogy Márquez Lorenzót akarja segíteni és Rossinak igaza volt csütörtökön. Csont nélkül elengedi Lorenzót, szinte félreáll előle, pedig a tempója megvolt, hogy menjen vele, Rossival meg leáll körökön át szarakodni úgy, hogy Rossi kétszer is szinte leesett a motorról csak azért, hogy valahogy tempót menjen. Teljesen felesleges volt Márqueztől, sokkal gyorsabb volt Rossinál már csak az egyenesekben is, a szándéka világos volt.

Mindenesetre nagy balhé lesz abból, ahogy végződött az adok-kapok, de nem akarok többet írni addig, amíg valaki esetleg nem látta még a futamot a topikból.
Kellett megcsinálni ezt a cirkuszt az összeesküvéses hülyeségeivel. Ezt főzte magának. Nekem hatalmas csalódás lett ez az ember. Amúgy akkor az a megoldás, hogy jól kiteszem az ellenfelem a pályáról, úgy hogy közben nézem folyamatosan, és még térddel is lökök rajta egyet?
Hogy érted, hogy megcsinálta magának? Elmondta, mi a véleménye, hogy szerinte Márquez Lorenzót akarja segíteni. És erre Márquez úgy reagál, ha nem igaz, hogy, hogy akkor megsértődik és direkt elkezd faszkodni, azért is? Hány éves, 5? Világos, hogy ha Rossi felvetésének nem lett volna semmi alapja, akkor nem viselkedik így vele most Márquez, felnőtt emberek nem csinálnak ilyesmit.

Szerintem nagyon nem egyértelmű, ami a versenyen történt. Márquez nagyon nem volt korrekt a manővereivel, beszúrogatott, Rossin múlt legalább kétszer korábban is, hogy nem estek. Tényleg minden manőverével feszegette a határokat, több ex-versenyző is azt írta a Twitteren, hogy "dirty" volt, amit csinált. Meglepő talán, de nem sokan sajnálták, ami történt.

Egy pálya szélére szorítás nem tragédia, főleg azok után, amiket Márquez csinált. A kontakt volt a probléma, de ahogy én láttam, Rossi nem akart buktatni - senkinek nem kell egy ilyen balhé, pláne neki, vb-címért. Márquez ráborított kívülről a kanyarcsúcson, Rossi végig egyenletesen egy íven haladt, a lábemelése is a ráborításkor történt. Sőt, hogy őszinte legyek, Márquez viselkedése volt inkább az olyan számomra, amiből azt láttam, hogy ezt a szarakodást valamelyikük bukásáig akarja erőltetni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2015.10.25. 09:22-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.10.25. 09:21

idarpidi írta:igazából azt nem értam, hogy miért nem nagyobb tempónál vezette ki Rossi a spanyolt, hátha úgy össze töri magát, hogy Valenciába vagy végleg kiessen a portból, ahogy ezt markez többször megpróbálta. korábban voltak hasonló megmozdulásai nem véletlenül utálják a spanyolokat mindenhol
Ezzel azért nem értek egyet, nem szabad ilyeneket kívánni. De az igaz, hogy Márquezt még a többi spanyol sem kedveli, ezt spanyol ismerősök közvetlenül erősítették meg nekem.

Lorenzo meg gusztustalan, ahogy követelőzik a büntetésért. Ha így is gondolja, ne pofázzon már ilyesmiről. Viszont most nagyon hisztizik valamin, a BT kommentátorai szerint lehet, hogy ő már megtudta, hogy Rossi nem kap büntetést, vagy nem olyat, amilyen eléggé segítené őt ellene Valenciára.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2015.10.25. 09:23

Phoebe írta: Tehát szerinted is szándékos volt, és még azonosulni is tudsz vele? Szuper. Nekem nem megy.
hogy hogy neked nem megy ,olyannal azonosulsz aki évek óta ezt csinálja, csak a DORNA nem szankcionálja

háromszor csinált ma veszélyes manővert Rossival szemben, azokat persze nem vetted észre, meg a folyamatos feltartást se
na ezzel azonosulsz te
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.10.25. 09:24

Sajnos nem láttam a futamot, a díjátadó ceremóniára értem csak vissza. Az ütközéses videóról nekem az a véleményem, hogy Rossi megelőzte a spanyolt. aki elkerülhette volna az ütközést de nem nagyon akarta. Kb. fél motorral hátrébb volt és nem igazán tett semmit az ütközés elkerüléséért. Ilyen helyzetek tucatjával vannak a versenyeken, csak aaki hátrébb van az nem ütközik hanem egy következő lehetőségnél megpróbál visszaelőzni. Rossi szorította ki a spanyolt ez igaz de ő volt elöl ő diktálta a tempót. Szándékosság az ütközésre nem volt.
Szerintem verseny balaeset de a bírák majd eldöntik. Marquez taktikájáról a verseny folyamán nincs infóm így ezt nem is hozom fel Rossi védelmére. Talán adják később felvételről és megnézem.
A Moto GP jelenleg jóval izgalmasabb mint a Forma 1, ezt leszögezhetjük.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.10.25. 09:27

[quote="vollebak"]
Az a problémám, hogy te és Idarpidi is elfogultak vagytok, így nem teljesen mérvadó a véleményetek számomra. Most akarom tölteni a futamot, kiváncsi vagyok azokra a hatalmas feltartásokra, amiket beharangoztatok. Ha annyira übergyors Rossi, akkor miért nem ment Lorenzo után? Hányszor megcsinálta idén, hogy felzárkózás után otthagyott egy-egy bolyt?
A másik, hogy véleményem szerint az előző futam utáni kirohanása nem jogos. Ha akkor annyira segítette volna MM Lorenzot, akkor nem vesz el tőle 5 pontot az utolsó 3 kanyarban. Ha így megvádol valakit ok nélkül, ne csodálkozzon, ha később visszanyal a fagyi. Ilyen előzmények után nem csodálkoznék, ha most már tényleg betartott volna neki MM. Én csalódtam, az a helyzet. Akárki lesz a VB nem fogok örülni neki.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.10.25. 09:29

idarpidi írta:
Phoebe írta: Tehát szerinted is szándékos volt, és még azonosulni is tudsz vele? Szuper. Nekem nem megy.
hogy hogy neked nem megy ,olyannal azonosulsz aki évek óta ezt csinálja, csak a DORNA nem szankcionálja

háromszor csinált ma veszélyes manővert Rossival szemben, azokat persze nem vetted észre, meg a folyamatos feltartást se
na ezzel azonosulsz te
Most akarom tölteni, kiváncsi vagyok azokra a szándékos feltartásokra. Azt magyarázzátok meg, ha Rossi gyorsabb volt mint MM, akkor miért nem hagyta ott? Sepangban lehet előzni, elég széles pálya.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.10.25. 09:39

Phoebe írta: Az a problémám, hogy te és Idarpidi is elfogultak vagytok, így nem teljesen mérvadó a véleményetek számomra. Most akarom tölteni a futamot, kiváncsi vagyok azokra a hatalmas feltartásokra, amiket beharangoztatok. Ha annyira übergyors Rossi, akkor miért nem ment Lorenzo után? Hányszor megcsinálta idén, hogy felzárkózás után otthagyott egy-egy bolyt?
A másik, hogy véleményem szerint az előző futam utáni kirohanása nem jogos. Ha akkor annyira segítette volna MM Lorenzot, akkor nem vesz el tőle 5 pontot az utolsó 3 kanyarban. Ha így megvádol valakit ok nélkül, ne csodálkozzon, ha később visszanyal a fagyi. Ilyen előzmények után nem csodálkoznék, ha most már tényleg betartott volna neki MM. Én csalódtam, az a helyzet. Akárki lesz a VB nem fogok örülni neki.
Felesleges elfogultságot belekeverni, egyszerűen Rossi sosem volt mocskos versenyző. Sosem csinált még csak hasonlót sem, még éretlen fiatalként alsóbb kategóriákban sem, mint amivel ma vádolod. Sőt, egyedül Sete Gibernau csinált ilyesmit emberemlékezet óta, senki más. Most meg vénségére szerinted elkezdene másokat felrúgni? Ugyan.

Nézd meg nyugodtan a futamot, nagyon veszélyesen csinálta a dolgokat ellene Márquez, amolyan minden mindegy alapon (nyilván, mert már esélytelen a címre). Ma nem volt gyors Rossi, senki sem mondott ilyesmit, nem tudom, mire utalsz. Éppen az volt most az egyértelmű, hogy ma tempó alapján negyedik lett volna Rossi alapvetően is. Márquez pedig ahelyett, hogy menjen és harcoljon Lorenzóval (mert simán tudott volna), vagy menjen Pedrosa után, leállt a négyük közül ma tényleg leglassabb Rossival faszkodni. Simán gyorsabb volt nála, simán elléphetett volna tőle már csak a két hosszú egyenesben is, a Yamahák végsebességben sehol sem voltak a Hondákhoz megint. Mégis inkább leállt és keménykedett, szerintem arra játszva, hogy valaki a végén elessen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.10.25. 09:49

megnéztem

magánvéleményem: rossi volt a balfasz, először behisztizett feleslegesen, vagy lelki terrornak, felmérgelte ezzel Marquezt, aki neki is állt. aztán meg kipakolta MM-et, másra nem is törekedett, az ívet sem követte. mondjuk nekem tetszett :D de büntetést érdemel.

ami nevetséges, az a szurkolói, akik itt is mentegetik, meg a többieket sározzák, meg minden másról beszélnek, ahelyett, hogy elismernék amit szabad szemmel is látni lehetett. nekem mondjuk mindegy :D

az azért eszembe jutott, hogy kicsit olyan fiatal alonsos volt ez a mai rossi: beszól, fellök. igaz, akkor ő volt az antikrisztus. ma ugyanezért Rossi a DOKTOR :D érdekes ez, mikor melyik oldalon találja a szurkoló magát :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.10.25. 09:51

Bréking nyúz: Rossi három büntetőpontot kap és Valenciában a rajtrács végéről kell, hogy induljon. Lorenzo lassan kezdheti hűteni a pezsgőt. Állítólag még most is hisztizik, mint egy szaros gyerek. Nem igaz ez a csávó.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.10.25. 09:53

Na csak belenyúltak a VB-be a bírák. Lelkük rajta. Én ezt hibának tartom.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.10.25. 09:56

carlos78 írta:megnéztem

magánvéleményem: rossi volt a balfasz, először behisztizett feleslegesen, vagy lelki terrornak, felmérgelte ezzel Marquezt, aki neki is állt. aztán meg kipakolta MM-et, másra nem is törekedett, az ívet sem követte. mondjuk nekem tetszett :D de büntetést érdemel.

ami nevetséges, az a szurkolói, akik itt is mentegetik, meg a többieket sározzák, meg minden másról beszélnek, ahelyett, hogy elismernék amit szabad szemmel is látni lehetett. nekem mondjuk mindegy :D

az azért eszembe jutott, hogy kicsit olyan fiatal alonsos volt ez a mai rossi: beszól, fellök. igaz, akkor ő volt az antikrisztus. ma ugyanezért Rossi a DOKTOR :D érdekes ez, mikor melyik oldalon találja a szurkoló magát :D
De ez milyen viselkedés már? :)

Neki is állt, mintha a játszótéren lennének, ez az egyik. A másik meg, hogy egy motorsportban "nem állsz neki" semminek előre megfontolt szándékkal, különben emberéletekkel (nem utolsósorban a sajátoddal) játszol. Rossi szándékosan szorítani akart kívülre, egyértelmű. Buktatni viszont nem, mert az nagyon nagy balhé és ő húzza a rövidebbet akkor mindenképpen.

De hidd el, ha exversenyzők azt mondják, hogy Márquez olyan mocskosan és veszélyesen csinálta a dolgait, hogy inkább az a vicc, hogy ő semmiféle büntetést nem kapott, azért az jelent valamit.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2015.10.25. 10:01

vollebak írta:Bréking nyúz: Rossi három büntetőpontot kap és Valenciában a rajtrács végéről kell, hogy induljon. Lorenzo lassan kezdheti hűteni a pezsgőt. Állítólag még most is hisztizik, mint egy szaros gyerek. Nem igaz ez a csávó.
a tetű markez és a dorna elérte a célját, ezért utálják mint a szart mindenhol
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.10.25. 10:02

vollebak írta:
Phoebe írta: Az a problémám, hogy te és Idarpidi is elfogultak vagytok, így nem teljesen mérvadó a véleményetek számomra. Most akarom tölteni a futamot, kiváncsi vagyok azokra a hatalmas feltartásokra, amiket beharangoztatok. Ha annyira übergyors Rossi, akkor miért nem ment Lorenzo után? Hányszor megcsinálta idén, hogy felzárkózás után otthagyott egy-egy bolyt?
A másik, hogy véleményem szerint az előző futam utáni kirohanása nem jogos. Ha akkor annyira segítette volna MM Lorenzot, akkor nem vesz el tőle 5 pontot az utolsó 3 kanyarban. Ha így megvádol valakit ok nélkül, ne csodálkozzon, ha később visszanyal a fagyi. Ilyen előzmények után nem csodálkoznék, ha most már tényleg betartott volna neki MM. Én csalódtam, az a helyzet. Akárki lesz a VB nem fogok örülni neki.
Felesleges elfogultságot belekeverni, egyszerűen Rossi sosem volt mocskos versenyző. Sosem csinált még csak hasonlót sem, még éretlen fiatalként alsóbb kategóriákban sem, mint amivel ma vádolod. Sőt, egyedül Sete Gibernau csinált ilyesmit emberemlékezet óta, senki más. Most meg vénségére szerinted elkezdene másokat felrúgni? Ugyan.

Nézd meg nyugodtan a futamot, nagyon veszélyesen csinálta a dolgokat ellene Márquez, amolyan minden mindegy alapon (nyilván, mert már esélytelen a címre). Ma nem volt gyors Rossi, senki sem mondott ilyesmit, nem tudom, mire utalsz. Éppen az volt most az egyértelmű, hogy ma tempó alapján negyedik lett volna Rossi alapvetően is. Márquez pedig ahelyett, hogy menjen és harcoljon Lorenzóval (mert simán tudott volna), vagy menjen Pedrosa után, leállt a négyük közül ma tényleg leglassabb Rossival faszkodni. Simán gyorsabb volt nála, simán elléphetett volna tőle már csak a két hosszú egyenesben is, a Yamahák végsebességben sehol sem voltak a Hondákhoz megint. Mégis inkább leállt és keménykedett, szerintem arra játszva, hogy valaki a végén elessen.
Na, akkor MM, még a 3. helyre is megadta neki a lehetőséget. :) (Igen, most disznólkodok). Arra, gondoltam, hogyha annyira gyors lenne, mint ahogy egy 10. címére hajtó motorosnak illene, akkor menne legalább a csapattársával, és nem kerülne ilyen helyzetekbe, hogy tizenx másodpercre az első helyezettől kínlódik.
Én azt gondolom, hogy nagy Rossin a nyomás, mert Lorenzo egyre inkább közelít, és veszélyben érzi ezt a megszerezhető 10. címet. Ennek köszönhető a múltkori kirohanása, és ennek a mostani manőver is. Nem gondolom, hogy zsigerből szemét versenyző lenne, de kétségbeesésében tesz olyat, az ember, amit normál esetben nem.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.10.25. 10:09

vollebak írta:
De ez milyen viselkedés már? :)

Neki is állt, mintha a játszótéren lennének, ez az egyik. A másik meg, hogy egy motorsportban "nem állsz neki" semminek előre megfontolt szándékkal, különben emberéletekkel (nem utolsósorban a sajátoddal) játszol. Rossi szándékosan szorítani akart kívülre, egyértelmű. Buktatni viszont nem, mert az nagyon nagy balhé és ő húzza a rövidebbet akkor mindenképpen.

De hidd el, ha exversenyzők azt mondják, hogy Márquez olyan mocskosan és veszélyesen csinálta a dolgait, hogy inkább az a vicc, hogy ő semmiféle büntetést nem kapott, azért az jelent valamit.
nem hiszem hogy a szándékos buktatást bárkire is rá lehet húzni, még ha akarja is az ember, max. letagadja.
viszont kiszorította, az meg elesett.
ez szerintem büntetést érdemel.
de mondom még egyszer: nekem tetszett :D

ahogy az is, hogy a halhatatlan motordoktorúr és a máris legenda übertehetség között a lesajnált lorenzo ott van a címért.
remélem sunyiban meg is nyeri, ha már ennyire legenda mindenki körülötte :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.10.25. 10:25

carlos78 írta:
vollebak írta:
De ez milyen viselkedés már? :)

Neki is állt, mintha a játszótéren lennének, ez az egyik. A másik meg, hogy egy motorsportban "nem állsz neki" semminek előre megfontolt szándékkal, különben emberéletekkel (nem utolsósorban a sajátoddal) játszol. Rossi szándékosan szorítani akart kívülre, egyértelmű. Buktatni viszont nem, mert az nagyon nagy balhé és ő húzza a rövidebbet akkor mindenképpen.

De hidd el, ha exversenyzők azt mondják, hogy Márquez olyan mocskosan és veszélyesen csinálta a dolgait, hogy inkább az a vicc, hogy ő semmiféle büntetést nem kapott, azért az jelent valamit.
nem hiszem hogy a szándékos buktatást bárkire is rá lehet húzni, még ha akarja is az ember, max. letagadja.
viszont kiszorította, az meg elesett.
ez szerintem büntetést érdemel.
de mondom még egyszer: nekem tetszett :D

ahogy az is, hogy a halhatatlan motordoktorúr és a máris legenda übertehetség között a lesajnált lorenzo ott van a címért.
remélem sunyiban meg is nyeri, ha már ennyire legenda mindenki körülötte :D
Hol olvasol olyat, hogy lesajnálják Lorenzot? Komolyan kérdezem. Simán az egyik legjobb versenyző, az már egy másik kérdés, hogy mennyire ellenszenves. :D
Ez a véghajrá mindenkiből a legrosszabbat hozza ki. Kár érte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2015.10.25. 10:27-kor.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2015.10.25. 10:26

ilyet csak salakmotorban lattam hogy valakit lerugnak a francba verseny kozben... :O

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.10.25. 10:29

carlos78 írta:
vollebak írta:
De ez milyen viselkedés már? :)

Neki is állt, mintha a játszótéren lennének, ez az egyik. A másik meg, hogy egy motorsportban "nem állsz neki" semminek előre megfontolt szándékkal, különben emberéletekkel (nem utolsósorban a sajátoddal) játszol. Rossi szándékosan szorítani akart kívülre, egyértelmű. Buktatni viszont nem, mert az nagyon nagy balhé és ő húzza a rövidebbet akkor mindenképpen.

De hidd el, ha exversenyzők azt mondják, hogy Márquez olyan mocskosan és veszélyesen csinálta a dolgait, hogy inkább az a vicc, hogy ő semmiféle büntetést nem kapott, azért az jelent valamit.
nem hiszem hogy a szándékos buktatást bárkire is rá lehet húzni, még ha akarja is az ember, max. letagadja.
viszont kiszorította, az meg elesett.
ez szerintem büntetést érdemel.
de mondom még egyszer: nekem tetszett :D

ahogy az is, hogy a halhatatlan motordoktorúr és a máris legenda übertehetség között a lesajnált lorenzo ott van a címért.
remélem sunyiban meg is nyeri, ha már ennyire legenda mindenki körülötte :D
Nem tudom, ki sajnálja le Lorenzót, de akkor az jó nagy hülye :)

Én speciel jobbnak tartom, mint Márquezt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.10.25. 10:33

Nem nézek MotoGP-t csak Moto3-at. (az 100x jobb (:v )
De azért így visszanézve ez elég paraszt volt. :hanyas:
Már Rossi részéről. A szándékosság gondolom senki részéről nem kérdőjelezhető meg? Mert akkor megeszem a kalapom...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.10.25. 10:35

Phoebe írta: Hol olvasol olyat, hogy lesajnálják Lorenzot? Komolyan kérdezem. Simán az egyik legjobb versenyző, az már egy másik kérdés, hogy mennyire ellenszenves. :D
Ez a véghajrá mindenkiből a legrosszabbat hozza ki. Kár érte.
Na, megelőztél ezzel :)

Lorenzo a verseny után elmondta, hogy reméli, hogy "nagyon-nagyon megböntetik" Rossit. Baszki, mennyire ellenszenves ez a csávó. Büntetésért pofázik, amikor neki semmi köze nem volt az esethez a pályán, ráadásul szüksége sincs ilyesmire, mert van akkora klasszis versenyző, hogy megcsinálja saját zsírján.

Tényleg nem egy szimpatikus figura.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.10.25. 10:36

Állítólag Lorenzo sárga zászló alatt előzte Rossit, és megbüntethetik érte. Na, erre kiváncsi leszek.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.10.25. 10:36

Magic írta:Nem nézek MotoGP-t csak Moto3-at. (az 100x jobb (:v )
De azért így visszanézve ez elég paraszt volt. :hanyas:
Már Rossi részéről. A szándékosság gondolom senki részéről nem kérdőjelezhető meg? Mert akkor megeszem a kalapom...
Akkor kezdheted, mert én kizártnak tartom, hogy szándékosan buktatni akart volna :) Szorítani/leckéztetni igen, de azt feltételezni, hogy szándékosan kirúgja a motort valaki alól a sport valaha volt egyik legtisztább, legkorrektebb versenyzője, az nonszensz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.10.25. 10:37

Phoebe írta: Hol olvasol olyat, hogy lesajnálják Lorenzot?
akármelyik portálon, ahol rossi szurkolók hozzászólhatnak :D

sajnos a Rossi/Schumacher/Senna/Real Madrid/Barcelona,/Los Angeles LAkers - klasszisok óhatatlanul magukhoz vonzzák a szurkoló idióták legjavát is sajnos, akik csak azért vannak ott, mert csak :D

de elég megnézni egy fradit, pl. :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.10.25. 10:39

vollebak írta:de azt feltételezni, hogy szándékosan kirúgja a motort valaki alól a sport valaha volt egyik legtisztább, legkorrektebb versenyzője, az nonszensz.
:D

Kép
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP 2014

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.10.25. 10:43

carlos78 írta:
vollebak írta:de azt feltételezni, hogy szándékosan kirúgja a motort valaki alól a sport valaha volt egyik legtisztább, legkorrektebb versenyzője, az nonszensz.
:D

Kép
Hülye :lol:

Nyilván nem látok a fejébe, de én elképzelhetetlennek tartom az ilyet a motorsportban, szurkolói hozzáállástól függetlenül. Ez nem túraautózás, hogy lehessen baszogatni a másikat kontakttal. Két tenyérnyi futófelületen mennek, az egyenesekben simán annyit, mint a F1-es kocsik és ha buknak, akkor nincs semmi, ami védi a testüket a protektorruhát leszámítva (ami szart sem ér egy bizonyos tempónál).

Kizárt, hogy ezek a srácok felrugdossák egymást így, egyszerűen kizárt, legyen szó bárkiről.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt