MotoGP

Minden, amit motor hajt, de nem Forma 1
Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.03.28. 22:39

Jó kis futam volt kezdésnek, Zarco-nak örülök.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.04. 18:59

Hihetetlen volt a Moto3. Ezek a gyerekek mondjuk, tényleg nem tisztelik egymást. Rossi sirámai itt tényleg megállnák a helyüket (igaz ő is volt fiatal és csinált véleményes dolgokat).

Nem támogatom ezt a viselkedést, bár emberi oldalról megértem McPhee reakcióját.



A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2021.04.04. 20:10-kor.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.04. 19:57

Nem tudom, Mír mit szeretett volna ott, de Miller nagyon gyökér módon törlesztett, szerintem lesz még ennek következménye.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.04.05. 07:09

jó fos futam volt, ez a gumispórolós vonatozás a kutyát nem érdekli, a 15. is 9 sec-en belül futott be, az első 10 meg 5,4 sec, új rekord pfff
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.16. 10:55

Remélem észnél lesz Marquez, nem viszi el a hév. A tippem az, hogy az összes Hondást verni fogja a hétvégén. Top 10 talán sikerülhet. Minden efölötti dologra extraként tekintek.

3. hely elsőre, igaz egy Hondának fekvő pályán, ahol Bradl pluszban tesztelt is, de azért na. :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.18. 14:36

Gondolom Zarconak se szurkoljak tovább. :(

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.05.01. 14:25

Aggaszt, amit látok. :( Ez az év kuka. Remélem nem az egész karrier.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.05.16. 14:16

Hülye volt MM. Semmiből sem tanul ez a gyerek. :(

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.16. 14:33

Phoebe írta:
2021.05.16. 14:16
Hülye volt MM. Semmiből sem tanul ez a gyerek. :(
Mi történt?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.05.16. 14:41

Redbull írta:
2021.05.16. 14:33
Phoebe írta:
2021.05.16. 14:16
Hülye volt MM. Semmiből sem tanul ez a gyerek. :(
Mi történt?
Elesett esőben első helyről, visszajött a mezőny végébe. Elesett újra miután visszazárkózott a 11. helyre. Sérülés után visszatérve, nyomta a leggyorsabb köröket vizes pályán, mint a hülye.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.05.29. 18:40

Mai Moto3-as baleset, sajnos Dupasquier fejsérülést szenvedett.

https://p1race.hu/hir/jason_dupasquier_ ... 9#comments


Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.05.30. 12:33

A Moto2-es közvetítés elején jött a hír, sajnos elhunyt Dupasquier. Nyugodjék békében! :(

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.05.30. 13:48

Phoebe írta:
2021.05.30. 12:33
A Moto2-es közvetítés elején jött a hír, sajnos elhunyt Dupasquier. Nyugodjék békében! :(
Nagyon sajnálom. :szom01
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.05.31. 07:53

RIP :( szörnyű ezekről olvasni.
de az elég bizarr, hogy reggel meghal szerencsétlen, délre már ott vannak a matricák.
nekem ez fura. mint mikor előre kinyomtatod a világbajnoki pólókat...
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.06.20. 14:44

Ez az!!!! (:yes (:yes (:yes

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.06.26. 13:12

Remélhetőleg nem ezen megy majd el a srác karriere. https://p1race.hu/hir/assen_acosta_kiha ... t_20210626

Nem láttam az esetet.

Szerk: Úgy néz ki szerencsére nincs nagy baj.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.06.26. 14:15

Aranyos, remélhetőleg megússza ő is és a tojások is a hétvégét. (Assen, bukótér)


trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.08.05. 16:59

Rossi visszavonul év végén:
https://p1race.hu/hir/hivatalos_rossi_e ... l_20210805

arra számítottam az utóbbi napok hírei alapján, hogy marad még egy évet, de amilyen szarul megy, érthető hogy nem akar tovább szenvedni.
viszlát, kivételes karrierje volt! boldog lehet, hogy maradandó sérülés nélkül megúszta 26 szezon után.
Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.08.05. 17:37

trutya írta:
2021.08.05. 16:59
Rossi visszavonul év végén:
https://p1race.hu/hir/hivatalos_rossi_e ... l_20210805

arra számítottam az utóbbi napok hírei alapján, hogy marad még egy évet, de amilyen szarul megy, érthető hogy nem akar tovább szenvedni.
viszlát, kivételes karrierje volt! boldog lehet, hogy maradandó sérülés nélkül megúszta 26 szezon után.
El ne kiabáld!
Biztos hogy szeretne még egy szép eredménnyel búcsúzni.
Egy ikon távozik, aki még mindig ember tömegeket vonz a versenyhétvégenként.
Arra leszek kíváncsi hogy jövőre mennyivel kevesebb lesz a nézőszám nélküle,mert csappani fog az biztos átmenetileg.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.06. 10:43

Örülök, hogy nem sikerült meggyőzni őt a folytatásról, már ez az utóbbi 1-2 év is elég méltatlan volt hozzá, korábban kellett volna meglépnie. Schumi visszavonulását is túlélte az F1, az övét is túl fogja a MotoGP. Nem tudom annak, aki csak Rossi miatt nézi a MotoGP-t, milyen élvezet volt ebben már.

A magam részéről 2015-ben nagyon kiábrándultam belőle, ezt követően, volt egy időszak, amikor azért még nem bántam volna, ha elér jó eredményeket, de az utóbbi időszaknak már semmi értelmét nem láttam. Emellett elszomorító, hogy még mindig 2015-ön pörög, meg a fiatalok és a tisztelet témán, megnézve pár videót, miket csinált meg régebben ő is. Ezt tényleg abba kellett már hagyni.

Így hogy csapattulajdonos, és utánpótlással is foglalkozik bizonyos formában, úgy sem fog nagyon elszakadni a sporttól.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.08. 14:24

Szerencsére mindketten megúszták:


Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.08. 18:46

Phoebe írta:
2021.08.06. 10:43
Örülök, hogy nem sikerült meggyőzni őt a folytatásról, már ez az utóbbi 1-2 év is elég méltatlan volt hozzá, korábban kellett volna meglépnie. Schumi visszavonulását is túlélte az F1, az övét is túl fogja a MotoGP. Nem tudom annak, aki csak Rossi miatt nézi a MotoGP-t, milyen élvezet volt ebben már.

A magam részéről 2015-ben nagyon kiábrándultam belőle, ezt követően, volt egy időszak, amikor azért még nem bántam volna, ha elér jó eredményeket, de az utóbbi időszaknak már semmi értelmét nem láttam. Emellett elszomorító, hogy még mindig 2015-ön pörög, meg a fiatalok és a tisztelet témán, megnézve pár videót, miket csinált meg régebben ő is. Ezt tényleg abba kellett már hagyni.

Így hogy csapattulajdonos, és utánpótlással is foglalkozik bizonyos formában, úgy sem fog nagyon elszakadni a sporttól.
Rossi mindig az a szent volt, akinek maga felé hajlott a keze. Amellett, hogy az imidzse a bohém, laza mókamesterre épült (én még akkor kezdtem neki drukkolni, amikor 1998-ban gumicsirkékkel mászkált fel a dobogóra), mindig is „balhés” volt. Mindig mindenben neki volt igaza, mindig szóvá tett olyasmiket, amik őt érték, míg az ő hasonló húzásai szerinte rendben voltak. Mindig is „gyűjtögette” a sérelmeket, úgymond haragtartó volt, évekig emlegetett fel dolgokat, nem békélt meg senkivel - általában mindig az kellett ehhez, hogy a másik visszavonuljon, és békejobbot nyújtson sok évvel később. Capirossin kívül összerúgta a port minden nagy riválisával. Gibernauval talán a mai napig sem nagyon áll szóba, Biaggival még össze is verekedtek egyszer, Stonerrel ki nem állhatták egymást, Lorenzóval, Márquezzel szintén. Talán csak Haydennel nem volt ez, de szegény Nicky mindig kijött mindenkivel, az egyik legjobb természetű srác volt az egész motorsportban (meg ő nagyon rövid ideig volt élmenő). Szóval ebből a szempontból nem értem, mi ez a 2015-ben kiábrándulás - Rossi teljes karrierjét nézve, az még egy istenesebb fejezet volt :D (amellett, hogy Márquez és Lorenzo szerintem sokkal nagyobb hunyók voltak abban az évben, az egész spanyol kontingenssel, Dornával együtt)

Nehéz leírni, milyen volt Rossinak drukkolni. Nem voltam túl aktív itt a topikban, de csak azért nem, mert nekem a MotoGP tényleg róla szólt alapvetően. Kis túlzással addig is érdekelt az egész, hogy Rossi hol végzett, hogy ment. 2015 után valóban kínkeserves volt emiatt, viszont az, hogy eddig maradt, lehetőséget adott, hogy úgy érezzem én is, ahogy írtad: túl fogja élni a sport a visszavonulását. Nekem is megvan már az új kedvencem, és úgy általában is jobban élvezem a MotoGP-t, mint korábban (nem csak a 2015-ös Rossi-féle sikertelen időszakra értve).

Viszont úgy már biztosan nem fogok drukkolni senkinek, mint neki. Aki csak 2015 óta nézi, de akár csak mondjuk a kétezertízes évek elejétől ezt az egészet, annak nehéz átadni, Rossi milyen kibaszott ufó volt. Szó szerint egymaga emelte fel a sportot az F1-gyel egy sorba. Korábban, amíg a Doohan-korszakig bezárólag a MotoGP a Superbike szintjén volt a szurkolók szemében - vagy ezt nézte valaki, vagy azt, esetleg mindkettőt, de a közelében nem volt a sport annak az érdeklődésnek, ahol most van, és ez egyszerűen Rossi érdeme. Márquez nagyon ügyes, vélhetőleg tehetségesebb meg gyorsabb mindenkinél, de Rossi mindig a legnagyobb marad. Nehéz ma már elmondani, milyen érzés volt látni, amikor Rossi háromszoros bajnokként, 2004-ben átült a Yamahára, és mindenki meggyőződése volt, hogy élete hülyeségét csinálja - aztán rögtön az első versenyét megnyerte a csapattal, és végül a bajnoki címet is.

2003-ban a legjobb yamahás Checa volt - egy összetettbeli hetedik hellyel, dobogóra sem állva. Mindenki azt mondogatta, és én is úgy éreztem, mi a szart akar itt Rossi. De tényleg komolyan gondolta, hogy ő meg akarja mutatni, hogy akármivel tud nyerni (és ez az, ami miatt például a Hondára ránőtt Márquezzel vagy bárkivel szemben számomra mindig Rossi lesz a legnagyobb). Biaggit kivéve a Yamahával akkoriban senki nem tudott nyerni, és Biaggi sem volt komoly bajnokesélyes soha - 2003-ra meg főleg leült a Yamaha. Rossinak az az átigazolása még Schumi 1996-os ferraris szerződésénél is nagyobb őrültségnek tűnt. Mégis, 2004 és 2009 között négy címet nyert velük. Aztán a Ducatiba már neki is beletört a bicskája, de ott már az ő hülyesége volt a Yamahától felcsapott farokkal elvonulás Lorenzo miatt (aki, tegyük hozzá, maga is megérte a pénzét).

Mindegy, hosszúra eresztettem. Szóval volt idő, amikor el nem tudtam volna képzelni, hogy egy Rossi nélküli MotoGP engem érdekelni fog. Alapvetően azt sem tudtam volna elképzelni, hogy 2009 után már csak tíz futamot fog nyerni összesen a karrierje végéig (durva, még 2008-ban is nyert kilencet az évben), és többé bajnok sem lesz. A valódi sikereit 30 éves koráig bezárólag gyűjtötte be - fura kettősség van emiatt a pedigréjében. De önmagában az, hogy ma így érdekel a MotoGP, csak és kizárólag neki köszönhető.

Kösz mindent az elmúlt 23 évben, Vale, egy élmény volt neked drukkolni – és ezt a maradék félévet most már húzd ki anélkül, hogy összetöröd magad!
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.08. 19:55

Én amikor elkezdtem nézni a MotoGP-t és a kisebb kategóriákat, Rossi volt az első, akinek szurkoltam (nem véletlenül szerepelt pl. a régi nickemben a 46-os szám, az email címem ma is őrzi ennek emlékét). Azokat a dolgokat, amiket írsz, én akkoriban még nem követtem annyira, így nem zavartak. Csak a laza, jófej srác volt meg és persze a piszok jó eredmények. És nem tagadom, hogy fiatalon valamennyire tetszett is a doki. :D Aztán jött Marquez, akit szintén szinte azonnal megszerettem.

Én úgy gondolom 2015-ben Rossi magának kereste a bajt. Akkor állt bele Marquezbe, hogy Lorenzot segíti, amikor még szó sem volt erről. Phillip Island után kezdte el presszionálni Marquezt a nyilatkozataival, aki Lorenzotól 5 pontot rabolt a Phillip Island-i győzelmével, míg az olasz Iannone, Rossitól vett el 3 pontot, őt mégsem támadta Rossi. Szerintem ott kezdődött az egész, onnantól valószínű már Marquez is úgy volt vele, hogy, ha így, akkor így.

Aztán jött a Maláj agymenés mindkét fél részéről, ami már ennek volt a következménye. Én azután annyira csalódtam mindkét versenyzőben, hogy jegeltem egy ideig a teljes sorozatot, de persze egy hosszabb kihagyás után visszaszoktam. :) Addigra a doktort már elengedtem, Marquezt azonban nem, és jelenleg neki szurkolok, bár látom a hibáit, és baromi mérges tudok rá lenni, amikor 'hülye".

Egyébként ez a segítés, nem segítés is érdekes kérdés, mert az olaszok meg feltételezem Rossit segítették, az nem probléma, csak, ha a spanyolok segítik egymást?

Írod, hogy Marquez hozzá van nőve a Hondához. Megnézném én is más csapatnál, már csak amiatt is, hogy a Rossis kritikusai ne bezzegelhessenek, hogy csak a Hondával tud nyerni. A Hondázásnak is vannak árnyoldalai, nem csak előnyökkel jár ez a szoros kötelék. Nem tartom "egészségesnek", ami annál a csapatnál zajlik, ráadásul a motorjuk is komoly lemaradásban van. Ha ez még így megy egy ideig, nem lennék meglepve, ha Marquez dobbantana.

Rossi eredményeihez, még egy örök dilemmát dobnék be. Az ő volt ennyivel jobb, vagy kevés méltó ellenfele volt? Ezt mindig nehéz eldönteni, de ráhúzhatnám ezt Schumira, Federerre, bárkire, aki hosszú ideig ennyire dominánst tud lenni egy sportágban.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.08. 23:38

Phoebe írta:
2021.08.08. 19:55
Én amikor elkezdtem nézni a MotoGP-t és a kisebb kategóriákat, Rossi volt az első, akinek szurkoltam (nem véletlenül szerepelt pl. a régi nickemben a 46-os szám, az email címem ma is őrzi ennek emlékét). Azokat a dolgokat, amiket írsz, én akkoriban még nem követtem annyira, így nem zavartak. Csak a laza, jófej srác volt meg és persze a piszok jó eredmények. És nem tagadom, hogy fiatalon valamennyire tetszett is a doki. :D Aztán jött Marquez, akit szintén szinte azonnal megszerettem.

Én úgy gondolom 2015-ben Rossi magának kereste a bajt. Akkor állt bele Marquezbe, hogy Lorenzot segíti, amikor még szó sem volt erről. Phillip Island után kezdte el presszionálni Marquezt a nyilatkozataival, aki Lorenzotól 5 pontot rabolt a Phillip Island-i győzelmével, míg az olasz Iannone, Rossitól vett el 3 pontot, őt mégsem támadta Rossi. Szerintem ott kezdődött az egész, onnantól valószínű már Marquez is úgy volt vele, hogy, ha így, akkor így.

Aztán jött a Maláj agymenés mindkét fél részéről, ami már ennek volt a következménye. Én azután annyira csalódtam mindkét versenyzőben, hogy jegeltem egy ideig a teljes sorozatot, de persze egy hosszabb kihagyás után visszaszoktam. :) Addigra a doktort már elengedtem, Marquezt azonban nem, és jelenleg neki szurkolok, bár látom a hibáit, és baromi mérges tudok rá lenni, amikor 'hülye".

Egyébként ez a segítés, nem segítés is érdekes kérdés, mert az olaszok meg feltételezem Rossit segítették, az nem probléma, csak, ha a spanyolok segítik egymást?

Írod, hogy Marquez hozzá van nőve a Hondához. Megnézném én is más csapatnál, már csak amiatt is, hogy a Rossis kritikusai ne bezzegelhessenek, hogy csak a Hondával tud nyerni. A Hondázásnak is vannak árnyoldalai, nem csak előnyökkel jár ez a szoros kötelék. Nem tartom "egészségesnek", ami annál a csapatnál zajlik, ráadásul a motorjuk is komoly lemaradásban van. Ha ez még így megy egy ideig, nem lennék meglepve, ha Marquez dobbantana.

Rossi eredményeihez, még egy örök dilemmát dobnék be. Az ő volt ennyivel jobb, vagy kevés méltó ellenfele volt? Ezt mindig nehéz eldönteni, de ráhúzhatnám ezt Schumira, Federerre, bárkire, aki hosszú ideig ennyire dominánst tud lenni egy sportágban.
Rossinak nagyon sok hibája volt, de egy dolgot sosem csinált: nem voltak kétes manőverei a pályán. Ezt csak azért írtam le elöljáróban, mert 2015 azért nem egészen Phillip Islanddel kezdődött. Márquez presztízskérdést csinált belőle az év során, hogy Rossival faszkodjon. Argentínában kezdődött, Márquez életveszélyesen hajtott. Nekiment Rossinak hátulról, utána el is esett mögötte, annyira közel kakaskodott vele. Aztán Assenben is, Marc amolyan márquezesen bevetődött az utolsó kör utolsó kanyayrjában Rossi mellé, lesodródott az ívről, letolta vele Rossit a pályáról. Assen a nyolcadik verseny volt, az addigi hétből Marc háromszor esett el (az évben összesen ugye, hatszor). Az ironikus az, hogy ha ésszel megy, azt az évet is nyeri, mert mindkét yamahásnál gyorsabb volt. De két kézzel szórta a pontokat. Malajzia meg egyenesen arcpirító volt, ott tényleg csak arra ment már rá, hogy Rossi versenyét tönkretegye.

A lényeg, hogy abban teljesen igaza volt Rossinak, hogy Márquez sosem volt ilyen agresszív Lorenzóval szemben, vele pedig mindig. Ez a spanyolok összezárnak-dolog ebben az értelemben igenis valós volt. Ezt már én Rossi kijelentése előtt is így gondoltam, pusztán azért, ahogy láttam, hogy Márquez hogy megy Rossi ellen, és hogy megy Lorenzo ellen. Ehhez hozzájött még az is, hogy a Dorna Sports is spanyol cég. Azt mondod, hogy az olaszok feltételezhetően Rossit segítették: ez egyrészt nem igaz, mert Rossi sosem volt igazán jóban a többi olasszal (lásd Biaggi). Másrészt, nézd meg a mezőnyt: volt talán 4 olasz Rossival együtt, és volt kábé 8-10 spanyol. Vagyis ha ilyen klikkesedés kezdődik, abból nem az olasz kontingens jön ki jól.

De mindegy is, csak azt akartam mondani, hogy 2015 kapcsán szerintem a háromból Rossi volt a legkevésbé a hunyó. Az attitűdje hagy kívánnivalót maga után (ez már akkor sem volt újdonság), de Márquez a pályán többször is úgy viselkedett, amivel a mezőny többi tagjának is problémái voltak. Rossira sok dolgot lehet mondani, de sosem csinált olyanokat a pályán, mint Márquez. Azt meg soha nem tudtam indoknak elfogadni, hogy Márquez mérges lett amiatt, hogy Rossi mit mondott Phillip Island után, és akkor tényleg nekiállt faszkodni, pedig előtte nem volt szándékában. Ez mi már? :D Én nem vagyok autótolvaj, de mivel te megvádolsz engem, hogy az vagyok, emiatt mérges leszek, és jól megmutatom neked, méghozzá azzal, hogy tényleg elkezdek kocsikat feltörni? :D

Egyébként nincs Márquezzel semmi bajom már, de 2015-ben gyalázatos volt. Ettől eltekintve mára már mondhatom, hogy kedvelem is. Valószínűleg a valaha volt egyik (ha nem konkrétan a) legtehetségesebb motoros, a pályán kívüli dolgairól, személyiségéről meg csak jókat hallani. Sok beszámolót hallottam, hogy mennyire normális, közvetlen, kedves srác, és tényleg, egy-egy csata után, amikor esetleg alulmarad, akkor is mindig vigyorog már az interjúk alatt. Nagyon jó vesztes, úgymond. Ebből a szempontból 2015 pláne érthetetlen tőle.

A Honda-féle dolgot nem azért mondtam, hogy Márquezt fikkantsam vele, inkább csak azért, amit te is mondtál: szívesen megnézném máshol. Nekem egy ekkora kaliberű csávónál hiánycikk, ha nem látom benne a motivációt, hogy megmutassa, hogy neki mindegy, milyen technikával győz – mert afelől kétségem sincs, hogy Márquez kis túlzással egy KTM-mel is bajnokesélyes lenne. Ettől függetlenül a hondás köteléket tényleg nem negatívumként írtam, mert azt viszont valóban úgy gondolom, hogy sosem volt technikai fölényben a Hondával Marc. Tehát ő nem Hamilton megfelelője a MotoGP-ben. Pedrosa, Lorenzo csak szenvedtek ugyanazokkal a motorokkal, ez mindent elmond.

Rossi eredményessége kapcsán: a csúcsformás Rossi alfahím lett volna bármelyik korban, bármelyik mezőnyben. Amikor átült a Yamahára 2004-ben, és rögtön bajnokságot nyert velük (fölényesen, kilenc győzelemmel), az egyébként remek Carlos Checa ugyanazzal a motorral ugyanúgy csak hetedik lett, mint 2003-ban, és dobogót sem szerzett. Ezekhez azért nem kell sok kommentár. A doki Lorenzóval szemben elbizakodott volt, mert elsőre lebecsülte, és ez nagy hiba volt – ezt szerintem már amolyan rossisan be is vallotta azóta. Utána azért el is verte a ducatis kitérő után Jorgét nem is egyszer, dacára annak, hogy 8 évvel idősebb. De a lényeg, hogy nem volt hiány Rossi csúcskorában jó motorosokból - Biaggi, Gibernau, Capirossi, Melandri, Barros, Checa mind nagyon fasza versenyző volt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.09. 08:12

2015 tényleg gáz volt, de szerintem kellett az az év, hogy helyretegye Marquezt.

Azért az túlzás, hogy Rossi soha semmi vitathatót nem csinált. A Rossi Gibernau eset az meg van ugye? :)

Lezárt