MotoGP

Minden, amit motor hajt, de nem Forma 1
Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.06.16. 14:07

Na Lorenzo elintézte a mezőnyt. Marquez és Rins köszöni szépen.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.16. 14:29

Idióta Lorenzo. Rins meg jól lerongyolta a gumijait Petrucci mögött, nem lesz ebből verseny. Nem hiszem el, hogy Márquez még akkor is megússza, amikor többen is elkaphatták volna talán. Rohadt frusztráló ez így, mert nagyon vártam a futamot.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.08.03. 14:54

Mekkorát ment Marquez (persze szerencséje is volt kicsit az esővel).

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.08.04. 14:23

Ez egyszerűen röhejes.

Szárítják a pályát, csúsztatott rajt, szinte csont száraz az ideális ív és a pálya jelentős része, erre Wet race és még 10 perc a rövidített rajtprocedúráig. Ez már F1-ben is ciki lenne.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.08.04. 15:06

hát, az ideális gumi nyilván a slick lenne, gondolom attól féltek hogy a rajtnál meg az első kanyarban eldobálnák rögtön az elején.
tényleg ciki, de nem tudom itt mit lehetett volna tenni, mert egy esős gumi meg szarrá főne a maradék 4,5km-en.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.08.04. 15:27

trutya írta:
2019.08.04. 15:06
hát, az ideális gumi nyilván a slick lenne, gondolom attól féltek hogy a rajtnál meg az első kanyarban eldobálnák rögtön az elején.
tényleg ciki, de nem tudom itt mit lehetett volna tenni, mert egy esős gumi meg szarrá főne a maradék 4,5km-en.
Szabadedzésen és időmérőn is voltak hasonló körülmények, lehetett slick gumival menni. Tegnap kb. ilyen pályán rakták fel a slicket időmérőn.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.08.12. 10:46

na, a tegnapi versenyt nem nézte senki? :)
ami igaz az igaz, az élen zajló csata nélkül egy kalap szar verseny lett volna. no de az szenzációs volt :) mikor Marquez elment a balkanyarban, nem gondoltam volna hogy Dovi képes lesz visszatámadni. a jól emlékszem ez volt az első olyan utolsó kanyaros manőver, ami után a védekező fél nem tudott visszatámadni, tökéletesen kiszámolta.
a moto 2 is elég jó volt, Bindernek ordas nagy mázlija volt hogy öten estek ki mögüle, akik gyorsabbak voltak nála. Gardnernek meg azért, hogy nem baszták el amíg az aszfalton ücsörgött felháborodottan széttárt karral.

a moto e meg egy vicc volt. 8 körről indultunk, ezt szépen lassan lecsökkentették 5-re, úgy hogy még felvezető kör sem volt. maga a verseny sem volt nagy szám. de a világ vicce az, hogy egy 45 perces superpole edzést kell tartani egy kevesebb mint 10 perces verseny miatt.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.08.12. 12:51

trutya írta:
2019.08.12. 10:46
na, a tegnapi versenyt nem nézte senki? :)
ami igaz az igaz, az élen zajló csata nélkül egy kalap szar verseny lett volna. no de az szenzációs volt :) mikor Marquez elment a balkanyarban, nem gondoltam volna hogy Dovi képes lesz visszatámadni. a jól emlékszem ez volt az első olyan utolsó kanyaros manőver, ami után a védekező fél nem tudott visszatámadni, tökéletesen kiszámolta.
a moto 2 is elég jó volt, Bindernek ordas nagy mázlija volt hogy öten estek ki mögüle, akik gyorsabbak voltak nála. Gardnernek meg azért, hogy nem baszták el amíg az aszfalton ücsörgött felháborodottan széttárt karral.

a moto e meg egy vicc volt. 8 körről indultunk, ezt szépen lassan lecsökkentették 5-re, úgy hogy még felvezető kör sem volt. maga a verseny sem volt nagy szám. de a világ vicce az, hogy egy 45 perces superpole edzést kell tartani egy kevesebb mint 10 perces verseny miatt.
Jó versenyek voltak, meglepő módon a moto3 volt a leggyengébb és a moto2 a legjobb, nem számítva Marquez Dovi csatát. Lüthi is jó sokat mákolt kiesetek előle vagy 5-en, röhely, hogy még mindig második összetettben ezzel a szürke versenyzéssel. Szegény Nagashima versenyét jól elszúrta Vierge. Gardner pedig hát nc.

Kiváncsi lennék Marquezt mennyire zavarja, hogy ilyen párharcokban elég gyakran kikap Dovitól, bár meg lehet onnan is közelíteni, hogy ez olyan helyen történik általában ahol eleve jobb a Ducati.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.08.12. 13:39

Phoebe írta:
2019.08.12. 12:51
trutya írta:
2019.08.12. 10:46
na, a tegnapi versenyt nem nézte senki? :)
ami igaz az igaz, az élen zajló csata nélkül egy kalap szar verseny lett volna. no de az szenzációs volt :) mikor Marquez elment a balkanyarban, nem gondoltam volna hogy Dovi képes lesz visszatámadni. a jól emlékszem ez volt az első olyan utolsó kanyaros manőver, ami után a védekező fél nem tudott visszatámadni, tökéletesen kiszámolta.
a moto 2 is elég jó volt, Bindernek ordas nagy mázlija volt hogy öten estek ki mögüle, akik gyorsabbak voltak nála. Gardnernek meg azért, hogy nem baszták el amíg az aszfalton ücsörgött felháborodottan széttárt karral.

a moto e meg egy vicc volt. 8 körről indultunk, ezt szépen lassan lecsökkentették 5-re, úgy hogy még felvezető kör sem volt. maga a verseny sem volt nagy szám. de a világ vicce az, hogy egy 45 perces superpole edzést kell tartani egy kevesebb mint 10 perces verseny miatt.
Jó versenyek voltak, meglepő módon a moto3 volt a leggyengébb és a moto2 a legjobb, nem számítva Marquez Dovi csatát. Lüthi is jó sokat mákolt kiesetek előle vagy 5-en, röhely, hogy még mindig második összetettben ezzel a szürke versenyzéssel. Szegény Nagashima versenyét jól elszúrta Vierge. Gardner pedig hát nc.

Kiváncsi lennék Marquezt mennyire zavarja, hogy ilyen párharcokban elég gyakran kikap Dovitól, bár meg lehet onnan is közelíteni, hogy ez olyan helyen történik általában ahol eleve jobb a Ducati.
a moto3 elég szürke volt csakugyan...
Marquezt szerintem annyira nem zavarja ez. ha komoly tétje lenne, akkor nem hagyná hogy visszatámadjon Dovi. bőven elég az előnye ahhoz hogy néha megengedjen magának egy-egy szoros második helyet :D
nekem amúgy épp az volt az érzésem hogy ő játszadozik Dovival, nem pedig fordítva. az edzéseken jóval gyorsabbnak tűnt bárki másnál, ráadásul egyhuzamban több versenytempós kört tett meg mint a többiek, ők beiktattak egy-egy lassabb kört 3-4 gyors után, Marquez meg csak húzta neki mint az állat. a két balkanyarban meg szerintem legalább 3-4 tizeddel gyorsabb mint bárki más, szerencséje mindenkinek hogy ezen a pályán csak kettő van.
a versenyen kicsit elgumizta magát, hát ez benne van.

arra kíváncsi leszek, mit szól a mezőny az új silverstone-i aszfalthoz. állítólag épp olyan huplis mint ezelőtt, cserébe legalább még annyira se tapad mint régen.
azóta nyilván felgumizták, de az első f1-es szabadedzésen azt néztem, hogy az új gumikról a fényes réteg még a kivezető kör végén is ott volt, más pályákon meg az első-második kanyarban lekopik. el lehet képzelni, hogy mennyire nem tapadt...
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.08.12. 20:15

Kép

Kép

Kép

Kép

:)
Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2019.08.13. 10:32

Néztem én is,de csak tegnap felvételről. ;)
Nagyott ment Dovi.
Remélem kitalálnak még valamit Marquez-el szemben.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2019.08.25. 15:40

Rins szépen bedarálta Marquezt. :)
Szegény Dovi. :(

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.25. 17:36

Marquez nem is viselte könnyen a vereséget.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.11.14. 15:35

Soha nem kedveltem úgy igazán, talán egyedül Stoner ellen tudtam szurkolni neki, de valahogy mégis sajnálom. Nagyon jó motor volt mielőtt elkezdődött a vesszőfutása a Ducatinál.

http://p1race.hu/hir/hivatalos_lorenzo_ ... t_20191114

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.11.15. 16:34

egyetértek, soha nem kedveltem, de meghatározó alak volt.
kár, hogy így lett vége a pályafutásának, "nem nagy bummal, hanem nyüszítéssel"
de még jobb így, mint hogy lebénuljon, és úgy kelljen visszavonulnia... ez a sérüléshullám intő jel volt már.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.11.15. 16:39

trutya írta:
2019.11.15. 16:34
egyetértek, soha nem kedveltem, de meghatározó alak volt.
kár, hogy így lett vége a pályafutásának, "nem nagy bummal, hanem nyüszítéssel"
de még jobb így, mint hogy lebénuljon, és úgy kelljen visszavonulnia... ez a sérüléshullám intő jel volt már.
Ha a Ducatinál adtak volna még neki egy kis időt és nem cserélik, a teljesen középszer Petruccira, lehet nem így alakul. Amikor ráérzett a Ducatira, jött is két győzelem. Yamahával is megszivatta nem egyszer Marquezt. Dovi nem rossz versenyző, de nem olyan klasszis mint Lorenzo volt fénykorában, vele nem fognak VB-t nyerni, Petrucci még második számúnak is kevés.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.03.01. 21:23

hivatalos: elmaradt a MotoGP katari futama (természetesen a koronavírus miatt)

de csak a MotoGP-é, a többiek mivel ott teszteltek, már ott vannak. akik mostantól érkeznek, kéthetes karanténba teszik őket - így az nem érne véget a futamig
ez az év vicce eddig. csak én gondolom, hogy ez az egész túl van lihegve?
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.03.08. 15:54

Elindítottam a Galaxy4-es Moto2 közvetítést, bár ne tettem volna. Czollner Gyula - Szabó Róbert páros. Jajj. :pf03 Ennél csak egy rosszabb lett volna, ha Palikot szerzik meg.

Nekem okés volt Mezei Sebestyén Petivel, mégha Mezei néha tudott elfogult is lenni.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.03.09. 10:17

Phoebe írta:
2020.03.08. 15:54
Elindítottam a Galaxy4-es Moto2 közvetítést, bár ne tettem volna. Czollner Gyula - Szabó Róbert páros. Jajj. :pf03 Ennél csak egy rosszabb lett volna, ha Palikot szerzik meg.

Nekem okés volt Mezei Sebestyén Petivel, mégha Mezei néha tudott elfogult is lenni.
ja, én is mikor meghallottam a sikoltozását... hát, nagyon "hiányzott" azt kell mondjam :hanyas:
a versenyek mondjuk nem voltak rosszak legalább.
Szabó Róbert még mondjuk elmegy, valaki normálisabb kéne mellé (nem Mezei...)
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.03.09. 13:43

trutya írta:
2020.03.09. 10:17
Phoebe írta:
2020.03.08. 15:54
Elindítottam a Galaxy4-es Moto2 közvetítést, bár ne tettem volna. Czollner Gyula - Szabó Róbert páros. Jajj. :pf03 Ennél csak egy rosszabb lett volna, ha Palikot szerzik meg.

Nekem okés volt Mezei Sebestyén Petivel, mégha Mezei néha tudott elfogult is lenni.
ja, én is mikor meghallottam a sikoltozását... hát, nagyon "hiányzott" azt kell mondjam :hanyas:
a versenyek mondjuk nem voltak rosszak legalább.
Szabó Róbert még mondjuk elmegy, valaki normálisabb kéne mellé (nem Mezei...)
Szabó Robit sajnos nem szeretem hallgatni, mindent túlbeszél, fossa a szót, Gyula meg Gyula... Nekem is ugyanez a "nagyon hiányzott" érzés jött azonnal, amikor meghallottam. :D

Egyébként egész jó volt a Moto2, az eleje kicsit langyosan indult, aztán Bastianini és Baldassari megcsinálták a showt, Nagashima-ra nem fogadtam volna, nem semmi rendező az élet, hogy épp itt és ilyen háttér storyval jött neki össze.

Drive to survive-ot végig nézted végül?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.03.09. 18:18

Phoebe írta:
2020.03.09. 13:43
trutya írta:
2020.03.09. 10:17


ja, én is mikor meghallottam a sikoltozását... hát, nagyon "hiányzott" azt kell mondjam :hanyas:
a versenyek mondjuk nem voltak rosszak legalább.
Szabó Róbert még mondjuk elmegy, valaki normálisabb kéne mellé (nem Mezei...)
Szabó Robit sajnos nem szeretem hallgatni, mindent túlbeszél, fossa a szót, Gyula meg Gyula... Nekem is ugyanez a "nagyon hiányzott" érzés jött azonnal, amikor meghallottam. :D

Egyébként egész jó volt a Moto2, az eleje kicsit langyosan indult, aztán Bastianini és Baldassari megcsinálták a showt, Nagashima-ra nem fogadtam volna, nem semmi rendező az élet, hogy épp itt és ilyen háttér storyval jött neki össze.

Drive to survive-ot végig nézted végül?
igen, letoltuk a 10 részt, nem tartott sokáig, mivel jóval rövidebbek lettek a részek...
nem volt rossz egyébként, mondjuk a Ferrari pilótaharcot nagyon elnagyolva, inkább csak említés szintjén mutatták be, és nem is a főbb dolgokra koncentráltak benne. gondolom, a Ferrari tiltotta meg nekik :D
a Hülkenber-Ricciardo vonal érdekes volt mondjuk.
Kép

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2020.05.17. 19:00

Kép KépKép
Ma reggel kicsit úgy éreztem magam, mint akit mellkason lőttek.
Elhunyt a Szabó II László.

A legenda, a klasszis, a hússzoros magyar bajnok, az ember, aki terepen és aszfalton is egyaránt a legjobbak legjobbika tudott lenni, a srác, aki alig kapott jogsit, mert az egyik szemére nem látott, akinek nevét olyanok emlegették igazi ellenfélként, mint Agostini, Taveri, Redman vagy Phil Read (és nem egyszer nézték a hátát). Akinek nevét emléktábla őrzi a Nordschleifén, mert első volt, aki 1970-ben motorral (egy 250-es MZ-vel) be tudott menni 10 perc alá, a hortobágyi gyerek, aki egy tanyán született és keményen ment az álmai után, aki már akkor legenda lett. Eredményeiről, életéről könyvek szólnak, kiállítások szerveződtek köré, az első magyar Grand Prix győztes… Felsorolni nem lehet, nem is kell, megtették már ezren.

De példaképem nem csak ezért lett. Laci bácsi – akivel volt olyan szerencsém személyesen is találkozni és apró ablakon keresztül betekinteni fantasztikus életébe – lehetett volna a világ királya, Hondával-Yamahával, amivel csak akart volna. Ha engedi a rendszer. De nem engedte. Nem sírt, nem nyavajgott, tette a dolgát, ment előre leszegett fejjel, az akkor már messze nem csúcstechnikás MZ-vel és nem alkudott meg soha. Barkasban, gumimatracon, hóban, menet közben járó motornál tankolva, hogy odaérjenek. Akár törött kulcscsonttal is, kórházból elszökve rajthoz állva, keresztül fél Európán, teljesen ismeretlenül a Man TT-re kiszökve, ahol nyolcadik lett…

Egy példakép lett mindenki számára, pedig talán nem is akart sosem az lenni. Belevaló csibész, igazi kemény gyerek egy olyan korban, amikor ezért minden járt, csak elismerés nem. És amikor leültünk és hallgattuk az ezer történetét – melyeket az önfényezés legkisebb szikrája nélkül mesélt, mosolygó szemekkel, nagy átéléssel -, akkor jöttünk rá, hogy hozzá – hozzájuk – képest milyen pudingtérdű kis mamlaszok vagyunk. Ezek voltak az igazi, tökös srácok, akik beleálltak a szembeszélbe is, ha kellett, büszkén, csakazértis, autógumiból készült koptatóval, dobfékkel és szinte biciklivázzal a már akkor is bődületesen erős kétüteműekkel.

Mert rá kellett döbbennünk, milyen az valójában, amikor valaki mindent megtesz azért, hogy motorra ülhessen, hogy annak éljen, amit szeret. Szabó II László ilyen ember volt és bár karrierjét kordonba zárta egy beteg rendszer, személyét, tehetségét és legendáját ember által állított határ vissza nem foghatta soha.

Minden bizonnyal tucatjával jönnek elő most majd a történetei, szállóigévé vált súlyos, lézerprecízen elhelyezett és csendes beszólásai, eredményei. Lesz majd emléktábla, szobor, talán sportlétesítményt is elneveznek majd róla, de nem ezért marad meg nekünk örökre.

Hanem mert egy volt közülünk, az igazi Zsivány Egyes, a srác, aki odaért, abban a korban, amikor erre esélye sem volt innen, ebből a helyzetből és akit mindig emlegetünk az asztal körül, ha leülünk egyet beszélgetni a fiúkkal. A legmélyebb tisztelet mellett, kivívta magának, az biztos. Példakép.

Nem kell ezt szépíteni tovább, egyszerűen csak: mindenkinek hiányozni fogsz, Laci bácsi. Isten veled!
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.05.17. 20:04

Nem sokat tudtam róla, de nagyon köszönöm, hogy megosztottad velünk. Most én is gyászolom őt együtt veled.
:szom01
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.05.17. 20:43

Egy ideig évfolyamtársak voltunk az egyetemen, szinte senki nem tudta, ki is Ő. Sosem mesélt a versenyekről. Mivel sántított a 73-as balesete miatt, csak annak történetét mesélte el, amikor valaki rákérdezett, hogy miért sántít.

Nyugodj békében! :szom01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.07.19. 14:36

:szom02

Legalább lehet dörzsölni a tenyereket milyen jó vb lesz...

Lezárt