Scuderia Ferrari

Az aktuális szezon
Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2020.05.12. 10:59

mudd írta:
2020.05.12. 10:45
akkor most mi lesz? kimit visszaviszik? :D
Olcsóbb másodszámút is találnak a piacon :mosoly:
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.05.12. 11:22

Willy írta:
2020.05.12. 10:24

Ha nincs egy teljesen rá fókuszáló csapat, nem üti meg a vb-szintet. Az Alonso - Renault (első) szakítás is ide vezetett.
ez azért nem teljesen negatívum, mert ezzel a legtöbb pilóta így van. Most ne menjünk el a 80-as évekbe, de a modern kori f1 arról szólt, hogy van a PILÓTÁM, és mellette van még valaki, mondjuk marketing szempontból, vagy vízhordónak

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.05.12. 11:29

Őszintén szólva nem lep meg a dolog. Az sosem jó ómen, ha a csapat bércsökkentést és hasonló dolgokat ajánl fel egy szerződés hosszabbításkor. Gondolom első számú státusz sem járt volna a fizetés csökkentés mellé. Valószínűnek tartom, hogy ez volt a nagyobb probléma, nem bírta el Vettel egója.

Azzal, hogy Leclerc-el hosszútávú szerződést kötöttek elég egyértelműen kinyilvánították kire szeretnének építeni. Látom, páran írjátok, hogy nem érdekli már őt az F1, szerintem ha nem érdekelné és a pénzre hajtana, akkor épp, hogy maradna és szépen el alibizgetne még pár évig vízhordóként. Én épp a görcsös akarást láttam inkább benne és a frusztrációt, hogy nem jön össze ez a Ferrari-s projekt.

Kérdés, hogy ki szeretne második számú lenni Leclerc mellett. Ricciardo nem gondolom, hogy jobban járna Leclerc-el, mint Maxi-val, a Renault egyértelműen számol vele, mint húzóember. Sainz is lemondhatna róla, hogy első számú legyen. A McLarennél adott a lehetőség, hogy az ő "vezetésével", legyen a csapat újra top csapat, ami szintén komoly motiváció lehet. Persze, nehéz nemet mondani, ha egy él csapat hív.

Az én tuti megoldásom Perez lenne, nem azért mert annyira kedvelem, sőt... De stabil pontszerző, annyira már nem fiatal, hogy VB ambíciói legyenek, előrelépés lenne neki, ha top csapathoz kerülne, mindig olyan szerződéseket köt, hogy könnyen mozdítható, hazájában népszerű, eladható. A helyére azonnal vinném Russell-t a Racing Pointhoz. Szerintem ezzel a megoldással mindenki jól járna, kivéve szegény Claire Williams.

Hülkenberg nem rossz srác, stabil versenyző, de az, hogy a dobogó esélyeit szinte mindig elhibázta, nem túl megnyerő. Mi lenne vele olyan helyzetben, amikor mondjuk Leclerc kiesne és neki kellene dobogóért vagy győzelemért menni? Kicsit rizikós.

Azért remélem nem valami szuper alibi megoldás lesz, mondjuk Giovinazzi vagy ilyesmi. :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.05.12. 11:32

Kimiseknek hoztam ;) Még mielőtt félre lesz értve, nem azért raktam be, mert egyetértek...

Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.05.12. 11:48

az angol cikkfordító majd megmondja mi volt felesleges a világ legismertebb és elvileg legprofibb versenycsapatánál így 5 év távlatából... AHAHAHAHA

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2020.05.12. 12:05

9_46_20 írta:
2020.05.12. 11:22
ez azért nem teljesen negatívum, mert ezzel a legtöbb pilóta így van. Most ne menjünk el a 80-as évekbe, de a modern kori f1 arról szólt, hogy van a PILÓTÁM, és mellette van még valaki, mondjuk marketing szempontból, vagy vízhordónak
Nem is az, sőt, valahol a Schumacher - Ferrari kombóról is elmondható ez. Sok bajnok ilyen, sőt, nagyítóval kell keresni azt, aki nem. Csak Vettel nem kizárólag a vb-képességét vesztette el, miután kiesett a fiókból, hanem idővel a koncentrációját is.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2020.05.12. 12:11

Phoebe írta:
2020.05.12. 11:29
Az én tuti megoldásom Perez lenne, nem azért mert annyira kedvelem, sőt... De stabil pontszerző, annyira már nem fiatal, hogy VB ambíciói legyenek, előrelépés lenne neki, ha top csapathoz kerülne, mindig olyan szerződéseket köt, hogy könnyen mozdítható, hazájában népszerű, eladható.
Egyszer már elpuskázta ezt a lehetőséget, amikor a McLaren-hez ment. Megérdemelne egy jó autót, és a vb-esélyeit se ásnám el (lásd Button esete), de már eléggé elkötelezte magát az Aston Martinhoz. Sainz reálisabb, de félek, hogy Giovinazzi kapja meg az ülést, ő másodpilóta is szívesen lenne. Ricciardo-ban szintén nem hiszek, eléggé megemelkedett a fizetési igénye, és ő se lenne esélytelen a vb-címre.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2020.05.12. 12:17

Wéber megint kicsit meg akarta növelni a komment számát. "gyertek birkák bégessetek" címszóval.
És ők jönnek is!

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.05.12. 12:31

Én Giovinazzinak örülnék.
Az év második felére felnőtt Kimi mellé, és nagy előnye hogy olasz.
Márpedig egész szezonos olasz versenyzője nagyon rég volt a Ferrarinak.
Capelli még 92-ben
Beugrós volt egy pár
Morbidelli, Larini, Badoer, Fisichella

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.05.12. 12:34

Van egy troll javaslatom. Orosz és egy évig tesztversenyző volt a Ferrarinál. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2020.05.12. 12:40-kor.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2020.05.12. 12:37

Szerintem megy gyereket nevelni és végre befejezheti a motor restaurálást. Sok helye amúgy sem maradt, már ha versenyképes csomagról beszélünk. Máshova meg minek?

A Ferrarinak most már csak az olasz vezetésről kéne letennie és akkor már a VB cím is meglenne. :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.05.12. 12:45

Schumixx írta:
2020.05.12. 12:17
Wéber megint kicsit meg akarta növelni a komment számát. "gyertek birkák bégessetek" címszóval.
És ők jönnek is!
Nem hiszem, hogy erre ment volna ki a dolog. Előfordul, hogy elég nyersen válaszol a kommentelőinek, plusz valószínű, nem kedveli kimondottan Kimit, mint versenyzőt. Volt egy eset, amikor leoltott valakit elég fölényes és bunkó stílusban, mert meg merte kérdezni miért ilyen fütyi orrkúpok vannak még mindig. A fütyi kifejezésnél elszakadt nála a cérna, pedig alapvetően semmi gond nem volt a kérdéssel, mindenki értette mire gondol a kérdező.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.05.12. 14:40

Egyértelműen Sainz mellett teszem le a voksom.

Lehet csere lesz, Vettel meg megy oda. Jövőre Mercedes motor lesz a McLarenben.

Sainzot meg Leclerc mögé be tudják első évben szerintem tenni, aztán majd év közben persze ez módosulhat a teljesítményétől függően.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.05.12. 15:04

Ez a projekt is besült. Talán a vezetésben kellene keresni a hibát, de ez az olaszoknál nem egyszerű. Sok értelmét nem látom maradnia a sportban, nem igazán van neki jó helye és a fiatalokkal már ő sem tudja felvenni a versenyt (Vettel)

Nem fogják az olaszok Sainzot bevállalni szerintem, alibi megoldás lesz, az én tippem Giovinazzi. Sainz is visszalépne azt gondolom, a McLarennél jobb esélyei vannak mint a már házon belüli Leclerc mellett

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.05.12. 15:05

Phoebe írta:
2020.05.12. 12:45
Schumixx írta:
2020.05.12. 12:17
Wéber megint kicsit meg akarta növelni a komment számát. "gyertek birkák bégessetek" címszóval.
És ők jönnek is!
Nem hiszem, hogy erre ment volna ki a dolog. Előfordul, hogy elég nyersen válaszol a kommentelőinek, plusz valószínű, nem kedveli kimondottan Kimit, mint versenyzőt. Volt egy eset, amikor leoltott valakit elég fölényes és bunkó stílusban, mert meg merte kérdezni miért ilyen fütyi orrkúpok vannak még mindig. A fütyi kifejezésnél elszakadt nála a cérna, pedig alapvetően semmi gond nem volt a kérdéssel, mindenki értette mire gondol a kérdező.
Ez elég valószínű:))

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.05.14. 18:42

Lancelot írta:
2020.05.12. 14:40
Egyértelműen Sainz mellett teszem le a voksom.

Lehet csere lesz, Vettel meg megy oda. Jövőre Mercedes motor lesz a McLarenben.

Sainzot meg Leclerc mögé be tudják első évben szerintem tenni, aztán majd év közben persze ez módosulhat a teljesítményétől függően.
No, ezt jól gondoltam. (:v

Így kellett ennek lennie. A lehető legjobb konstellációnak tűnik ez nekem.

Nem azért mondom, de Vettelt valahogy soha nem éreztem közel az olasz mentalitáshoz, dolce vitához a maga zárkózott, germános attitűdjével. Ez egy idő után - persze több minden mással vegyítve - ki is jött. Meg neki nem volt egy olyan csapata, mint amilyen Schuminak volt. Tehát ez a projekt eleve magában hordozta a kudarc lehetőségét.

Most érkezik az egyik latin mellé egy másik latin, a harmadik latin országba. Elvileg ennek működnie kellene. Lecrec esetében működik. Igaz, nála azért a menedzserének, Todt-nak is nagy hatása lehet a Suderián belüli helyzet alakuására. Sainznak ilyen mentora nem lesz. Neki magának kell kivívnia a csapat megbecsülését, szeretetét. Kérdés, hogy vajon mennyire fog ez sikerülni. Ha ugyanis a csapat érdek úgy kívánja, akkor bizony be kell állnia Leclerc mögé. Kérdés, mennyire fog eleget tenni ennek. Ez kulcskérdés lehet a csapat szellem építésénél. Nyilván nem úgy megy oda, hogy okvetlenül vízhordó szeretne lenni. Kíváncsi leszek mire megy a Ferrarival, int autóval. Lehet meglepi Leclercet és a csapatot is azonnal Jó lenne!

A másik helyen pedig két vidám fickó jön össze: Ricciardo és Norris. Ők szerintem nagyon jól ki fognak jönni. Azt nem tudom, hogy lesz-e olyan emelkedett hangulat, mint tavaly a két fiatal esetében, de Ricsi jó fej, így szerintem Norrisnak ilyen szempontból nincs mitől tartania. A Renault az egy elhibázott lépés volt Ricsitől. Szerintem most egy jobb autóban ismét harapni fog. Alig várom, hogy láthassam.

Én nagyon örülök ennek az új felállásnak akárhonnan is nézem. :mosoly:

A Renault meg megszívta. Olyan fos autókat csinál, hogy már egy normálisabb pilótának nincs kedve ott maradni. Lehet, hogy a kuncsorgó Alonso persze jobb híján oda megy. Én azonban Vettel helyében nem vállalnám ezt a súlyos visszalépést jelentő, megalázó ülést.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.07.04. 22:46



Elég nagy a különbség.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.07.05. 22:03

szerencsétlen... inkább nem is mondok semmit.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.09.09. 20:07

Azt hiszem, ha lenne egy jó versenygépük, még festés nélkül is szívesen indulnának. Ez csak amolyan nosztalgikus pótcselekvés. De persze valahogy meg kell adni a módját annak az 1000-diknek megértem.

Kép

https://formula.hu/f1/2020/09/09/bemut ... -ferrari
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2020.09.09. 20:10

Még az SC is vörös lesz.

Kép

Ami egy Merci (:u
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.09.09. 20:12

Willy írta:
2020.09.09. 20:10
Még az SC is vörös lesz.

Ami egy Merci (:u
Miért? Már a versenygépek sem ezüstök, hanem feketék. Amit én nagyon nem szeretek látni. Sokkal szebbek voltak ezüstben.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2020.09.09. 20:27

Lancelot írta:
2020.09.09. 20:12
Miért? Már a versenygépek sem ezüstök, hanem feketék. Amit én nagyon nem szeretek látni. Sokkal szebbek voltak ezüstben.
Elvileg azért, mert tisztelegni akarnak a Ferrari előtt.
Szerintem meg provokálni akarják őket, hogy ha egy vörös autó vezeti a mezőnyt, az is egy Merci legyen ;)
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.09.14. 20:29

Előbb-utóbb úgy járnak, mint a magyar foci válogatott az 1954-es elveszített VB-döntő után. Suttyomban kell hazautazniuk. (:v

https://hu.motorsport.com/f1/news/az-o ... widget-1
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.09.16. 09:31

Nos, valamiben bizakodni kell, ha már más nem marad:

https://www.racingline.hu/forma-1/sain ... 0/09/16/

Feltehetően Vettelnek erről azért más a véleménye.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.09.16. 09:40

Lancelot írta:
2020.09.16. 09:31
Nos, valamiben bizakodni kell, ha már más nem marad:

https://www.racingline.hu/forma-1/sain ... 0/09/16/

Feltehetően Vettelnek erről azért más a véleménye.
Figyelj Laci, azert nem nagy kockazat mert ehhez kepest azert javulhatnak:))

Van meg valaki aki vallalkoza csapatvezetonek?

Lezárt