Scuderia Ferrari

Az aktuális szezon
Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.02.24. 09:50

Szoros lett a verseny a Force Indiával, nehezen tudom eldönteni, melyik a szörnyűbb... :?
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.02.24. 10:09

maTTeus írta:Szoros lett a verseny a Force Indiával, nehezen tudom eldönteni, melyik a szörnyűbb... :?
A Force India orra legalább kreatív, a Ferrarié egyenesen ronda. Kb. olyan mint a tavalyi, amivel egy versenyt se nyertek. A tavaly előtti (normál) orral nyertek hármat.
Csak a Mercedes akar címet nyerni idén is? :szom02

Kép
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2017.02.24. 10:31

Kép

Kép
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2017.02.24. 10:34

szép piros
Ennél jobbat nem tudok róla megállapítani...

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.02.24. 10:52

Nagyon gyorsnak kell lennie, ha azt akarják, hogy szeressem. :) Kimi már hányt...?
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.02.24. 11:08

Nekem is dejavu érzésem van a Force Indiára gondolván.
A festése az szép.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.02.24. 11:44

WG szerint merész. (:u Szerintem fütyi, de legalább a festése nem olyan mintha egy wc ülőke lenne a versenyzők feje körül.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.02.24. 12:47

Jól néz ki a légbeömlő, de semmi extra. Ez nem VB autó

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2017.02.24. 13:00

Bandee írta:Jól néz ki a légbeömlő, de semmi extra. Ez nem VB autó
Ennyi, röviden. Bővebben "pöcs" és "uszony". Szörnyű. Az egyetlen szép autót a Mercedes építette idén.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.02.24. 14:09

Alghar írta:
Bandee írta:Jól néz ki a légbeömlő, de semmi extra. Ez nem VB autó
Ennyi, röviden. Bővebben "pöcs" és "uszony". Szörnyű. Az egyetlen szép autót a Mercedes építette idén.
szerintem a Renault sem lett gáz...

Avatar
Verstappen
gokartos
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.01.02. 23:18
Mi vagy?: Alfons drukker

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Verstappen » 2017.02.24. 19:24

Willy írta:
maTTeus írta:Szoros lett a verseny a Force Indiával, nehezen tudom eldönteni, melyik a szörnyűbb... :?
A Force India orra legalább kreatív, a Ferrarié egyenesen ronda. Kb. olyan mint a tavalyi, amivel egy versenyt se nyertek. A tavaly előtti (normál) orral nyertek hármat.
Csak a Mercedes akar címet nyerni idén is? :szom02

Kép
Mint egy hunyorgó ázsiai... vagy egy nagyorrú rajzfilmfigura. :D
Érdekes megoldás. Bíztam benne, hogy ezt az orrkúp megoldást ejtik. :szom02

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.02.24. 19:27

Van videó az autóbemutatójukról. Ennél bénábbat még nem láttam. Kb. "vegyünk végső búcsút ettől az autótól" hangulata van az egésznek.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.02.25. 00:30

A Ferrari tényleg csak ezt tudta létrehozni? Bűn randa! Ezt nem hiszem el, hogy olaszok is tervezték. Olyan, mintha baltával faragták volna a Mercedeshez képest. Lehet persze, hogy aztán ez lesz a nyerő, de nekem amolyan tapogatódzásnak a sötétben, útkeresésnek tűnik ez a forma....
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.02.25. 07:24

Nem értem a problémát, szebb, mint a tavalyi. És ha hinni lehet a hozzaertőknek, szakítottak az eddigi konzervatív koncepciojukkal, és új dolgokat próbálnak. Hátha tényleg sikerül előre lépniük...

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.02.25. 09:06

t-oom írta:Nem értem a problémát, szebb, mint a tavalyi. És ha hinni lehet a hozzaertőknek, szakítottak az eddigi konzervatív koncepciojukkal, és új dolgokat próbálnak. Hátha tényleg sikerül előre lépniük...
Szerintem 6 éve folyamatosan szakítanak a konzervativizmussal, szóval én nem sokra számítok... :?
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.02.25. 09:13

A Ferrarit mindig jó szarozni. Mintha legalábbis a többi olyan kurva szép lenne a Mercedesen kívül. (:v

Lance pl. majd minden év elején leszarozza :):) Már szinte vártam

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.02.25. 11:59

Bandee írta:A Ferrarit mindig jó szarozni. Mintha legalábbis a többi olyan kurva szép lenne a Mercedesen kívül. (:v

Lance pl. majd minden év elején leszarozza :):) Már szinte vártam
De most Bendee! Őszintén? Te ezt várod el egy olasz autótól? :szom01

Hiszen tudjuk, hogy mindenkor divatirányzat vezetők voltak az olaszok, akár a ruházkodást, akár mást nézek. Mindig is híresek voltak az extravaganciájukról az autógyártás területén is. Szemre döntő mértékben vonzóak az országúti autóik (most a beltartalmat inkább hagyjuk! (:v ) és akkor kijönnek egy ilyen "darabos", esetlen, az esztétikum morzsáit is nélkülöző járgánnyal? ... Nem látok benne semmiféle aerodinamikailag átgondolt koncepciót. Olyan, mintha minden egyes alkatrészt csak úgy önmagában terveztek volna meg, az egész koherenciája nélkül. Számomra külsőre nem áll össze egy átgondolt egésszé, rendszerré.

Nem a szurkolói kedélyét akarom borzolni véletlenül sem. Csak nekem nagy csalódás az idei Ferrari is külsőre. Én ugyanis egy olasz autótól pazar esztétikumot várok legalább el, valamint valamifajta olyan érzést, ami sugallja, hogy surranni fog az úton és nem bukdácsolni. Csupán ennyi, ha nem haragszol! :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.02.25. 14:07

Verstappen írta:Bíztam benne, hogy ezt az orrkúp megoldást ejtik. :szom02
Bár ejtenék... A többi csapat se tud túllépni rajta. Aztán majd néznek, hogy megint az egyetlen normális kinézetű gép lesz a vb.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.02.25. 15:27

Nekem az első kerék és a hűtő közötti oldalszárnyak és az orr felső része (púpja) nem tetszik. Az oldaal légterelők tényleg olyanok, mintha külön külön tervezgették volna és egyszer csak rárakták a gépre. (ahogy Lance is írta)
Azért a gép nem olyan gáz, legalább a festése nem olyan nagy csalódás mint a McLarené.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.02.25. 17:06

Lancelot írta: De most Bendee! Őszintén? Te ezt várod el egy olasz autótól? :szom01

Hiszen tudjuk, hogy mindenkor divatirányzat vezetők voltak az olaszok, akár a ruházkodást, akár mást nézek. Mindig is híresek voltak az extravaganciájukról az autógyártás területén is. Szemre döntő mértékben vonzóak az országúti autóik (most a beltartalmat inkább hagyjuk! (:v ) és akkor kijönnek egy ilyen "darabos", esetlen, az esztétikum morzsáit is nélkülöző járgánnyal? ... Nem látok benne semmiféle aerodinamikailag átgondolt koncepciót. Olyan, mintha minden egyes alkatrészt csak úgy önmagában terveztek volna meg, az egész koherenciája nélkül. Számomra külsőre nem áll össze egy átgondolt egésszé, rendszerré.

Nem a szurkolói kedélyét akarom borzolni véletlenül sem. Csak nekem nagy csalódás az idei Ferrari is külsőre. Én ugyanis egy olasz autótól pazar esztétikumot várok legalább el, valamint valamifajta olyan érzést, ami sugallja, hogy surranni fog az úton és nem bukdácsolni. Csupán ennyi, ha nem haragszol! :mosoly:
Én se szurkolok nekik :) Csak Kimi miatt, hogy szép befejezése lehessen, ennyi. Olasz design? Ha rajtam múlna rajtuk és a talán a franciákon kívül mindenkit tiltanék az autótervezéstől:) Mint énekeseket a Freddie Mercuryt utánzástól:)

Nekem se tetszik ez az alkotás, csak a légbeömlő, ott felfedezni vélem amiről beszélünk.. De a nagy átlagot hozza, igaz, tőlük várnék valami Mercedes féle mesterművet és azoktól egy ilyen fércművet.

Fibi fején találta a szöget, valóban olyan a bemutatós videó mintha valami ravatlon lennének:) Kb. úgy is fog menni ez az autó, de hát tervezőjük sincs rendes.. Az a szemüveges fószer a bal oldalon, ő volt az elkövető, kb. olyan feje van, hogy "jajj mi lesz ha kiderül, mekkora szart is építettem" :))

Mindegy, olaszok, őket így kell szeretni.. Majd keresnek hibást, ahogy szoktak

Haragudni?:) Nehezen tudnál magadra haragítani de az biztosan nem ilyen faszság miatt lenne (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.02.25. 17:09

Ezzel nem fognak nyerni.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2017.02.26. 03:54

rdaneelolivaw írta:Ezzel nem fognak nyerni.
érthetetlen, vettel pedig ott van.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.02.26. 11:40

Willy írta:
Verstappen írta:Bíztam benne, hogy ezt az orrkúp megoldást ejtik. :szom02
Bár ejtenék... A többi csapat se tud túllépni rajta. Aztán majd néznek, hogy megint az egyetlen normális kinézetű gép lesz a vb.
Én valahogy nem tudom azt elhinni, hogy a Merci feltalálta a csodát, a többiek meg mind hülyék. Szerintem a pöckös megoldás a jobb aerodinamikailag, csak a Mercinek akkora előnya van, hogy belefér nekik az a mínusz pár század, cserébe pedig jól néz ki az autó. Marketing szempontból mindenképpen ez a kedvezőbb megoldás. Ha belefér legyen kicsivel lassabb, de mindenki ezt nézegesse, olyan esztétikus.
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: Willy » 2017.02.26. 11:43

maTTeus írta:Én valahogy nem tudom azt elhinni, hogy a Merci feltalálta a csodát, a többiek meg mind hülyék. Szerintem a pöckös megoldás a jobb aerodinamikailag, csak a Mercinek akkora előnya van, hogy belefér nekik az a mínusz pár század, cserébe pedig jól néz ki az autó. Marketing szempontból mindenképpen ez a kedvezőbb megoldás. Ha belefér legyen kicsivel lassabb, de mindenki ezt nézegesse, olyan esztétikus.
Én meg azt hiszem el nehezen, hogy bármit is beáldoznának. Őt is eleget tesznek a szabályoknak az orral (pont ezt tárgyaltuk a Merci topikban), csak elegánsan lefedik.
Mellesleg az utóbbi pár év egyik legrondább autóját ők szolgáltatták (W03), nem hiszem hogy a megjelenés számukra fontosabb lenne mint a teljesítmény.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Scuderia Ferrari

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.02.26. 12:14

Willy írta:
maTTeus írta:Én valahogy nem tudom azt elhinni, hogy a Merci feltalálta a csodát, a többiek meg mind hülyék. Szerintem a pöckös megoldás a jobb aerodinamikailag, csak a Mercinek akkora előnya van, hogy belefér nekik az a mínusz pár század, cserébe pedig jól néz ki az autó. Marketing szempontból mindenképpen ez a kedvezőbb megoldás. Ha belefér legyen kicsivel lassabb, de mindenki ezt nézegesse, olyan esztétikus.
Én meg azt hiszem el nehezen, hogy bármit is beáldoznának. Őt is eleget tesznek a szabályoknak az orral (pont ezt tárgyaltuk a Merci topikban), csak elegánsan lefedik.
Mellesleg az utóbbi pár év egyik legrondább autóját ők szolgáltatták (W03), nem hiszem hogy a megjelenés számukra fontosabb lenne mint a teljesítmény.
A W03-nál persze hogy nem, mert akkor minden század számított. Nem arról van szó, hogy az első helyet áldozzák be, hanem arról, hogy mondjuk 1,2 mp előny helyett csak 1,1... Ez olyan dolog, amit bárki beáldozna azért, hogy mutogathassa az autóját, mennyire jól néz ki, főleg egy autógyárnál ez nem mindegy. Gondolj bele, most is mindneki az ő autójukat istenítni, akkor ez nem jó marketing? Annyit tettek pusztán, hogy a pöcköt lefedték, így ugyan kevesebb levegő áramlik át rajta, de megéri az a kicsi mínusz. Ugyan ez igaz a cápauszonyra is, az is szükséges elem, de ők megtehetik, hogy nem rakják fel, akkora az előnyük. Aztán ha mégis szorul a hurok, biztosan meg fog jelenni.
Kép

Lezárt