McLaren - Mercedes

Az aktuális szezon
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.09.30. 23:56

Redbull írta:
2020.09.30. 23:30
Bandee írta:
2020.09.30. 23:07

Hagyjuk inkább. Szerencsére mások értették. :mosoly:
Tudom mire gondoltál, hogyne tudnám. Én is csak cinkelni akartam a helyzetet.
Az MTC eladása majd visszabérlése szerintem minden, csak nem válság. Szabad kapacitásokat teremtenek.
Azt viszont látod nem értem, hogy az új szélcsatornát hova és ki építi?
Én inkább csak arra reagáltam, hogy fentebb a szárnyakról diskuráltatok, hogy igazán működhetne már... Kissé visszaestek az idény kezdetéhez képest, erre reagáltam és próbáltam viccelni.

A McLaren központot a szélcsatornával együtt adták el, ők építették/építik. Nem tudom hogyan áll, de ezt írták az angolok:

The site includes McLaren's headquarters, car plant and wind tunnel, but the automaker and race team isn't about to abandon it just yet. Instead, it plans to sell the site and lease it back, a common strategy for freeing up cash.

Azért adták el, igen, hogy likvid pénzre tegyenek szert, mert Brawn szerint ők nem ingatlankezelő/fejlesztő vállalat, hanem egy autóipari cég és túl sok pénz áll az MTC-s ingatlanban. Ez érthető, de szerintem nem egy jó jel. Ma már más világ van, szerintem túl kicsi a cég ahhoz, hogy újra nyerők legyenek. Nem tudnak versenyezni a Renault/Mercedes óriásokkal, de lehet, hogy a Covid azokat is elintézi és akkor dobják ezt a projektet. Igazából a Renault már tönkrement volna állami segítség nélkül. Azt hiszem 300 MEur-t mentő pénzt kaptak Macrontól.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.01. 00:13

Köszönöm a tájékoztatást. A COVID nekik is betett ez tény. A költségvetési plafon azonban új lehetőséget teremthet nekik is.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.05. 21:14

Kép
A Nürburg ringen jönnek a további fejlesztések, egy új padló lemezről olvastam eddig.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.15. 20:47

Andreas Seidl, a McLaren vezetője elmagyarázta, mi történt Norris autójával.

"Ahogy eredetileg számítottunk rá, Norrisnak ugyanaz a problémája volt, mint Sainznak a belga verseny előtt" - mondja Seidl. „A gyújtási problémák miatt az erőmű biztonságos üzemmódra váltott. A verseny során mindent megtettünk azért, hogy Lando visszaállíthassa motorját üzemmódba - ehhez a brit megváltoztatta a kormány beállításait, de végül nem segített. Amikor gyújtási problémák jelentkeznek, általában oda vezet, hogy az égetetlen üzemanyag a kipufogórendszerbe kerül, ahol tűz keletkezik.

Nem tudom mi lett a motor sorsa, javítható-e, de az mindenképpen kínos hogy a franciáknál nem voltak ilyen gondok, a McLarennél meg már a 2.
Jó lenne nem durcásan elválni az év végén.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.22. 11:41

Kép

Erős pontokat kell szerezni a csapat mindkét pilótájának, oly sokat elhullajtottak már ami nem megengedhető a jelen helyzetben.
Jönnek a további fejlesztések és reménykedem benne, hogy le tudják majd tesztelni pénteken, hogy a szombati időmérőre már tiszta képük legyen a gépről. Vasárnapra esőt jósolnak, de azt gondolom nem komoly mértékű lesz ha egyáltalán addig odaér.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.23. 18:08

Kép

Pontosan erről beszéltem. Remélem tudjuk tartani ezt a tempót.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.10.23. 18:23

Redbull írta:
2020.10.23. 18:08
Kép

Pontosan erről beszéltem. Remélem tudjuk tartani ezt a tempót.
:mosoly:
Azért nehéz lesz egy hibamentes kört összerakni.
Ez a nap az ismerkedésről szólt.
Holnap lesz a randevú, vasárnap meg a leánykérés. :lol:

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.23. 18:31

Ori F1 írta:
2020.10.23. 18:23
Redbull írta:
2020.10.23. 18:08
Kép

Pontosan erről beszéltem. Remélem tudjuk tartani ezt a tempót.
:mosoly:
Azért nehéz lesz egy hibamentes kört összerakni.
Ez a nap az ismerkedésről szólt.
Holnap lesz a randevú, vasárnap meg a leánykérés. :lol:
Igen.
Abban bízok, hogy egyre jobban megismerik az új fejlesztéseket és a beállításban rejlő lehetőséget.

Kép
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.23. 21:27

Portiamo FP-1, -2

JAMES KEY, műszaki igazgató

- Örülök, hogy újabb új pályára lépek. A Portimão remek pálya és valódi technikai kihívás a sarok típusának és magasságának variációival, így ma nagyon sokat kellett tanulni. Megtehettük a házi feladatainkat, beleértve a Pirelli gumik tesztjéhez szükséges futást is, amely mindenki számára hasznos köröket adott.

„Ma volt néhány tesztelem az autón, és elemeznünk kell az ezen esti adatokat, de a korai jelzések pozitívak. Az autó a nehéz tapadási viszonyok ellenére kezdettől fogva meglehetősen stabilnak és jól felállítottnak tűnt, ami az itteni versenycsapat és a különféle csoportok gyárilag végzett munkájának köszönhető. Egy éjszaka és holnap reggel még van tennivaló, de összességében eredményes és hasznos nap volt.
(gépi fordítás)

:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.10.24. 18:40

Érdekes mód az év kezdetéhez képest változott a tendencia.
Akkor az időmérőn voltunk jobbak,a versenyen meg legtöbszőr tartottuk a helyezését.
Most viszont az időmérőn gyengébbek vagyunk, és a versenyen javulunk.
Tavaly is ez volt most visszatértünk ehez a taktikához.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.24. 20:09

Ori F1 írta:
2020.10.24. 18:40
Érdekes mód az év kezdetéhez képest változott a tendencia.
Akkor az időmérőn voltunk jobbak,a versenyen meg legtöbszőr tartottuk a helyezését.
Most viszont az időmérőn gyengébbek vagyunk, és a versenyen javulunk.
Tavaly is ez volt most visszatértünk ehez a taktikához.
Ez bennem is felmerült, jól vetted észre. Abban bízok, hogy ez működni fog és sikerül a végén a 3. helyet megszerezni.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.24. 21:16

Carlos:
„ Kihívó kvalifikáció számunkra, amellyel megpróbáljuk kitalálni a gumikat, és különösen trükkös, mivel a szél megélénkült az egyes részeken. A Q2-ben elért köridőhöz képest egyszerűen lassabbak lettünk, ahogy a körülmények megváltoztak. Ennek ellenére sikerült ismét a Q3-ba juttatni mindkét autót, ami jó eredmény a csapat számára. Nem vagyunk rossz helyzetben a holnapi küzdelemhez és megpróbáljuk a maximális pontokat megszerezni. ”

Lando:
„Kemény időmérő volt. A hétvégén egy kicsit küzdök az autóval a nehéz tapadási és szélviszonyok miatt. Talán nem annyira, mint amilyennek a többiek tüntek, mert jó munkát végeztünk, de ez elég nehéz volt. Nem volt jó egyensúlyom az egész hétvégén, és azért küzdöttünk, hogy magabiztosnak érezzük magunkat de azt hiszem, hogy a legtöbbet hoztuk ki belőle, és versenyképes autónk van. Talán, ha lett volna még egy esélyünk, javulhatunk volna, de trükkös volt egy kört összeszedni a forgalomban. Alig várom a holnapi versenyt, ahol küzdhetünk a pontokért, meglátjuk mit tehetünk. "

ANDREAS SEIDL, a csapat igazgatója
„Ez egy trükkös kvalifikáció volt, trükkös körülmények között. A gumiabroncsok megfelelő hőmérsékleti ablakba kerülése kihívást jelentett az időmérő minden részében, csakúgy, mint a megfelelő rés megtalálása a pályán, amelyen a pilóták tiszta köröket futhattak. Emellett egyre szelesebb lett a kvalifikáció során, ami további kihívást jelentett. A pilóták és a csapat nagyon jól hajtották végre a futási tervet, és ismét biztosították, hogy mindkét autónk ott legyen a Q3-ban. „Egész hétvégén versenyképes autónk volt itt, és a holnapi verseny a P7-ből és a P8-ból indulunk közvetlen közel azokhoz a versenyzőkhöz akikkel csatázunk a P3-ért a Konstruktorok Bajnokságában. A holnapi cél az, hogy mindkét autóval jó pontokat szerezzünk. Remek versenyt várunk ezen az izgalmas, érdekes Portimãoi pályán. ”
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2020.10.25. 16:06

Kép
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.25. 16:12

Nagyon jó volt ezt látni. De a lágy gumik valahol nagyon hamar elkezdtek hólyagosodni.
Nagyon kár Stroll elhamarkodott előzéséért Norris ellen. Ott sok időt bukott az angol, esélye nem maradt pontot szerezni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.10.25. 17:20

SilverToM írta:
2020.10.25. 16:06
Kép
Akkor kellett volna leinteni. :)
8 éve már az utolsó győzelem,és ha belegondolok, hogy Sainz Monzában milyen közel volt hozzá.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.25. 21:07

CARLOS SAINZ, 55. sz
Elkezdődött 7.
Befejezett 6.
Leggyorsabb kör 1m20.268s a 65. körben (+ 1.140s, 6.)
Pitstops 1., 26. kör [puha / közepes] (2,9 s)

„Elég érdekes verseny számunkra. Nyilvánvalóan nagyon örültem a rajtnak, az első köröknek az esőben és a vegyes körülményeknek, sikerült feljutnom a P1-re, és néhány kört vezettem a versenyen. Jó móka volt, és mindig élvezem ezeket a trükkös körülményeket. Amint a pálya kiszáradt, tudtam, hogy lehetetlen lesz fenntartani a vezetést, de addig a pillanatig remélem, hogy az otthoni szurkolók ugyanúgy élvezték, mint én!
„Sajnos száraz körülmények között a szemcsézéssel küzdöttünk, ami azt jelentette, hogy visszafelé haladtunk a pályán, és csak a vége felé sikerült helyreállítanunk néhány jól megvívott pozíciót, és egy jó P6-os helyen végezni. Nagyon nehéz verseny volt, de végül jó pontokat szereztünk, amelyek fontosak a bajnokság szempontjából.
"Gratulálok Lewisnak ehhez a lenyűgöző rekordhoz."

NORRIS LANDO, # 4
Elkezdődött 8.
Befejezett 13.
Leggyorsabb kör 1m19.360s a 65. körben (+ 0.610s, 3.)
Pitstops 2., 18. kör [puha / kemény] (10,8 mp) [első szárnycsere], 43. kör [kemény / közepes] (3,8 mp)

„Nagyon jól kezdtem Carlosszal. Az első körben sokat kockáztattunk, és ez megtérült. Első és negyedikek voltunk, és nagyon jól nézett ki, de aztán szenvedni kezdtünk a Softs-en való szemcsézéssel.
„Aztán nem volt szerencsém Strollal - nem tudom, mire gondolt -, és ez az első szárny kárt okozott nekünk. Be kellett bokszolnom, cserélnem kellett az első szárnyat, és ez sokkal tovább vitt a sorrendbe. Szóval, egy kemény verseny, amely nem ment el a mi utunkban, de jól indultunk, jó volt a tempónk és gyorsabbak voltunk, mint közeli riválisaink az eset előtt. Nyomjuk tovább, és jövő héten megyünk újra Imolába.
"Végül gratulálok Lewis-nak a 92 győzelem rekord eléréséhez, ez nagy eredmény."

ANDREAS SEIDL, a csapat igazgatója

„Nyilvánvalóan pozitívum, hogy ma mind a Racing Pointot, mind a Renault-t felülmúltuk a konstruktőri bajnokság csatájában, köszönhetően Carlos nagyszerű hajtásának, amely P6-ot és nyolc nagyon fontos pontot eredményezett. Kár volt elveszíteni Landót a 18. körben, miután Lance ütközött vele, tönkretéve esélyeit arra is, hogy jó eredményt érjen el.
„Dicséret illeti a csapatot itt, a pályán és otthon a gyárban, akik versenyképes autót állítottak pályára, és azoknak a pilótáknak, akik egész hétvégén szállítottak. Megerősítettük, hogy van egy autónk, amely életben tudja tartani a P3-ért vívott csatát a Konstruktorok Bajnokságában.

„Gratulálok Lewisnak a rekordhoz. Igazán hihetetlen eredmény. ”

(Nem moderáltam, gépi fordítás)
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.26. 09:32

KépKép
Pato O'Ward az Arrow McLaren SP versenyzője a 2. helyen futott be St. Peterburgi futamon.

A futamot Josef Newgarden nyerte. Scott Dixon csak a 3. lett de ezzel 6. alkalommal Ő az Indycar bajnoka.

:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.29. 19:26

Kép

A McLaren plakátja Imolára.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.10.30. 21:02

Kép

Újabb fejlesztések az oldalszekrényen. Valószínűleg megosztva tesztelik. Carlos az új specifikációval Lando a Portiamoi verzióval fut holnap az egyetlen edzésen.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.11.15. 15:43

Kép

:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2020.11.16. 12:38

Kép
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2020.11.16. 12:55

5 előtttünk, 13 mögöttünk....
Azt gondolom, hogy az új orr óta minden erővel a 2021-es motor és padló változásra készülnek.
Logikusnak tűnik, hogy mindenki egy erős kezdéssel indítaná 21-et aztán azonnal mindenki 22-re áll át.
Igen ám, de részben ú autót csak mi és a kis bikák építhetnek, ha jól emlékszem...
McLaren fan since 1998 - Never Settle

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.11.16. 14:02

Redbull írta:
2020.11.15. 15:43
Kép

:mosoly:
egyébként nyugodtan indulhat Lulu jövőre egyedül, nem kell hozzá csapattárs, így is meglesz mindkét bajnoki cím...

bár ez így nem igaz, mert Bottas csak elvett a többiektől 197 pontot...

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.11.16. 14:16

SilverToM írta:
2020.11.16. 12:55
5 előtttünk, 13 mögöttünk....
Azt gondolom, hogy az új orr óta minden erővel a 2021-es motor és padló változásra készülnek.
Logikusnak tűnik, hogy mindenki egy erős kezdéssel indítaná 21-et aztán azonnal mindenki 22-re áll át.
Igen ám, de részben ú autót csak mi és a kis bikák építhetnek, ha jól emlékszem...
Gondolom az sem mellékes, hogy ebben a vírusos csonka bajnokságban 3 futammal a vége előtt 4 ponttal többet gyűjtött a csapat mint a 2019-es teljes szezonban!!
:hajra01
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: McLaren Renault

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.11.16. 20:38

Redbull írta:
2020.11.16. 14:16
SilverToM írta:
2020.11.16. 12:55
5 előtttünk, 13 mögöttünk....
Azt gondolom, hogy az új orr óta minden erővel a 2021-es motor és padló változásra készülnek.
Logikusnak tűnik, hogy mindenki egy erős kezdéssel indítaná 21-et aztán azonnal mindenki 22-re áll át.
Igen ám, de részben ú autót csak mi és a kis bikák építhetnek, ha jól emlékszem...
Gondolom az sem mellékes, hogy ebben a vírusos csonka bajnokságban 3 futammal a vége előtt 4 ponttal többet gyűjtött a csapat mint a 2019-es teljes szezonban!!
:hajra01
abba már bele sem merek gondolni, ha űrautója lenne a mercédesznek idén... ;) :)

Lezárt