McLaren - Mercedes

Az aktuális szezon
Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.07.10. 14:51

https://it.motorsport.com/f1/news/f1-co ... /10335317/

Ez azért beszédes hír.
Inog az ülés Ricsi alatt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.07.10. 16:42

Kép
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.07.11. 19:24

Kép


Colton Herta hajtja a 2021-es McLarent. Ma délutáni felvétel.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.20. 14:41

Redbull írta:
2022.03.08. 23:19
Kép

Egy ilyet kellene szereznem, szerintetek lehet már kapni?
Még mindig akarod?

https://www.emag.hu/lego-technic-42141- ... ction=view
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.07.20. 20:03

bertone írta:
2022.07.20. 14:41
Redbull írta:
2022.03.08. 23:19
Kép

Egy ilyet kellene szereznem, szerintetek lehet már kapni?
Még mindig akarod?

https://www.emag.hu/lego-technic-42141- ... ction=view
Köszönöm!

A vejem nagy lego mániás, főként vonatokat épít. Megkérdezem érdekli-e még?

:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2022.07.23. 19:23

Kép
Kép
Kép
Kép
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.07.26. 12:30

Kép

Pato nyert az Iowa Speedway-en, legalább valami jó is volt a hétvégében.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.07.29. 20:49

Kép
Kép

Szolíd kis napjuk volt a McLareneknek.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.08.05. 20:30

https://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/34 ... ren-source

"Az ESPN úgy tudja, Ricciardót a csapatfőnök, Andreas Seidl a vasárnap esti Magyar Nagydíj után tájékoztatta a döntésről, és jelenleg tárgyalásokat folytatnak a pénzügyi rendezésről, hogy egy évvel korábban bontsák fel a szerződését, mint a 2023-as lejárati dátum."

Alakulnak a dolgok Wolle.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.05. 21:13

Redbull írta:
2022.08.05. 20:30
https://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/34 ... ren-source

"Az ESPN úgy tudja, Ricciardót a csapatfőnök, Andreas Seidl a vasárnap esti Magyar Nagydíj után tájékoztatta a döntésről, és jelenleg tárgyalásokat folytatnak a pénzügyi rendezésről, hogy egy évvel korábban bontsák fel a szerződését, mint a 2023-as lejárati dátum."

Alakulnak a dolgok Wolle.
:mosoly:
Volle, sima V-vel. 🤫

Egyébként, nincs itt, bár jeleztem neki Ricciardo kirúgását, s hogy nem akar-e kicsit visszatérni egy jót herótozni. 😂
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.08.05. 23:33

Itt ki a hunyó? Ki keveri a szart?

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.08.06. 09:09

A színfalak mögötti infó hiányában csak sejtéseim vannak.
Piastrit az Alpine nem kezelte kellő tisztelettel. Át akarták passzolni a Williasnek egy évre kölcsönbe amíg Alonso még náluk lesz 2023-ba. Csak pofára estek mert Piastri nem ment bele.
Olyan ajánló levele van a srácnak mint anno 2006-ban Hamiltonnak. A menedzsere Mark Webber pedig körülnézett a pilóta piacon. Andrea Seidl annó a LE Mans szériában főnöke volt Webbernek, jó kapcsolatban állnak. Tudhatott a honfitársa Ricciardo gyengélkedéséről a McLarennel. Valahogy így bonyolódhatott. Nem biztos persze, hogy ilyen egyszerűen mert Alonso és előtte Vettel felkavarta a szaros álló vizet ami mostmár bűzlik.
A McLarennek kell egy új pilóta Ricsi helyett ez tény. A Noris Piastri páros bitang erősnek ígérkezik. Hülyék lennének nem megpróbálni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.08.06. 11:50

Redbull írta:
2022.08.06. 09:09
A Noris Piastri páros bitang erősnek ígérkezik.
Ha jól emlékszem a Norris-Ricciardo párossal kapcsolatban is ilyen várakozások voltak a McLareneseknél. Aztán .... (:n (:i
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.08.06. 12:11

Lancelot írta:
2022.08.06. 11:50
Redbull írta:
2022.08.06. 09:09
A Noris Piastri páros bitang erősnek ígérkezik.
Ha jól emlékszem a Norris-Ricciardo párossal kapcsolatban is ilyen várakozások voltak a McLareneseknél. Aztán .... (:n (:i
Te mir vártál anno Ricciardotól?
Mindenki Norrist féltette, mi lesz vele ha nagyon elveri őt Ricsi.
Ezt ami erősorrend a csapatnál kialakult a 2 év során, nem sokan gondolták.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.08.06. 12:12

Redbull írta:
2022.08.06. 12:11
Lancelot írta:
2022.08.06. 11:50


Ha jól emlékszem a Norris-Ricciardo párossal kapcsolatban is ilyen várakozások voltak a McLareneseknél. Aztán .... (:n (:i
Te mir vártál anno Ricciardotól?
Mindenki Norrist féltette, mi lesz vele ha nagyon elveri őt Ricsi.
Ezt ami erősorrend a csapatnál kialakult a 2 év során, nem sokan gondolták.
hogy őszinte legyek én egy Ricci-Verstappen újratöltve verziót vártam volna. de attól igen messze voltunk
arra semmiképp nem számítottam hogy Ric szarrá veri majd Norrist - ez Sainz ellen is látszott egyből.
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.08.06. 14:29

trutya írta:
2022.08.06. 12:12
Redbull írta:
2022.08.06. 12:11


Te mir vártál anno Ricciardotól?
Mindenki Norrist féltette, mi lesz vele ha nagyon elveri őt Ricsi.
Ezt ami erősorrend a csapatnál kialakult a 2 év során, nem sokan gondolták.
hogy őszinte legyek én egy Ricci-Verstappen újratöltve verziót vártam volna. de attól igen messze voltunk
arra semmiképp nem számítottam hogy Ric szarrá veri majd Norrist - ez Sainz ellen is látszott egyből.
Telefonon nehézkes írkálni, de megnéze később, hogy én mit prognosztizáltam.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.08.07. 22:00

Redbull írta:
2022.08.06. 14:29
trutya írta:
2022.08.06. 12:12

hogy őszinte legyek én egy Ricci-Verstappen újratöltve verziót vártam volna. de attól igen messze voltunk
arra semmiképp nem számítottam hogy Ric szarrá veri majd Norrist - ez Sainz ellen is látszott egyből.
Telefonon nehézkes írkálni, de megnéze később, hogy én mit prognosztizáltam.
Kifejezetten jó véleménnyel voltam Ricsiről, azt vártam, hogy Norrist akár már elsőre megveri.
Nagyott tévedtem.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2022.08.14. 20:07

Norris rávilágított: nemcsak a kollégájának akadt dolga a McLaren idei autójával. Mint fogalmazott, az MCL 36-os egyáltalán nem illik a vezetési stílusához, ezért sokat kellett dolgoznia azon, hogy hozzászokjon a konstrukcióhoz.

„Szerintem semmilyen szempontból nem mondhatjuk, hogy az autót körém építették. Amit szeretnék, annak jelenleg az ellenkezőjét produkálja! Kijelenthetem, hogy egyáltalán nem illik a vezetési stílusomhoz. Ez van, tudni kell alkalmazkodni hozzá. Ezzel kapcsolatban úgy érzem, idén korrekt munkát végeztem: alkalmazkodtam valamihez, ami nem az én ízlésem.”

Norrist 2025 végéig szerződés köti a McLarenhez, így a brit versenyző kétségkívül központi szerepet kapott a csapat középhosszú távú terveiben. Igyekszik felnőni a feladathoz, ennek érdekében az utóbbi időben sokkal többször kifejezte az istálló felé a saját álláspontját. Többek között az autó fejlesztéseit is igyekszik pozitívan befolyásolni.

„Kifejezem a véleményemet. Kimondom, amiről úgy gondolom, hogy gyorsabbá teszi az autót. Ez néha eltér attól, amit Daniel mond, de összességében egyetértünk abban, hogy mire van szükségünk a fejlődéshez.”

Ricciardo hozzátette, szerinte Norris „nagyszerű munkát végez” a pályán és azon kívül is.

„A pályán zajló dolgokat látják az emberek – nagyon jól vezet. Ezen kívül azonban ott van egy másik fajta önbizalom is, amit a pályán kívül mutat. A kezébe vette az irányítást, és jó irányba tereli a csapatot. Ezzel a fejlődését és az érettségét is tükrözi” – méltatta csapattársát.
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.08.15. 11:15

https://www.f1technical.net/forum/viewt ... start=6090

Általában innen szoktam olvasgatni. :mosoly:

Olvastam a hírt amire hivatkoztál. Ez még inkább abba a meggyőződésbe tart, hogy szép búcsút kell venni Ricsitől. Lehet hogy egy új csapatban újra a régi Ricciardót láthatják a szimpatizánsai.
Nekünk megfelel Norris és egy új fiatal srác, legyen az Piastri vagy netán O'ward, Herta, mit tudom én még kivel lett összeboronálva.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.08.21. 19:09



McLaren Solus GT
A hosszú távú versenyzés kategóriába is belekóstol a McLaren?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2022.08.22. 05:43

Ahhoz, hogy csökkentsék lemaradásukat, technikai igazgatójuk elhintette, koncepcióváltásra lesz szükség. „A lemaradás csökkentése egy bizonyos mértékig a fejlődési ütemhez kapcsolódik, nos, mondhatnám, hogy nagyrészt ahhoz, hogy az autóban van egy bizonyos szintű potenciál, és ezen a potenciálon belül fejlődsz” – magyarázta James Key.

„A magyarországi fejlesztések, melyeknek köszönhetően az autó máshogy néz ki, valójában a következő logikus lépés volt, és valójában elég régóta dolgozunk már ezen a háttérben. Azt hiszem, előbb-utóbb eljutsz egy pontra, melyen elismered, elérted az addigi koncepció csúcspontját és most új irányba kell indulni” – emelte ki.

„A Mercedes szerintem már ennek a folyamatnak a közepén tart. Határozottan jobb eredményeket értek el az utóbbi időben. Az biztos, hogy komolyabb előrelépéseket tettek, mint mi. A cél az első három, és ahhoz, hogy ezt elérjük, új irányokba kell tekintenünk” – folytatta.

„Most amit lehetett, optimalizáltunk, a következő lépés pedig – persze van egy költséglimit, egy időkorlát és több más tényező, amit figyelembe kell venni az új autó esetében – az lesz, hogy új irányok felé fordulunk, melyek több lehetőséget biztosítanak a fejlődéshez. A pályán nem itt tartunk, de gondolkodás tekintetében pár hónapja már eljutottunk ide. Ezt kell tennünk, új területet kell felszabadítanunk, és ezt már részletesen kielemeztük a következő évre” – zárta gondolatát.
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2022.08.22. 05:44

Redbull írta:
2022.08.21. 19:09


McLaren Solus GT
A hosszú távú versenyzés kategóriába is belekóstol a McLaren?
Azt gondolom Hyper Car!
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2022.08.23. 19:52

A következő szezontól a McLaren is csatlakozik a Formula-E mezőnyéhez, méghozzá az elmúlt két idényben világbajnoki címig jutó, de kiszálló Mercedes alakulatának átvételével. Azt már korán bejelentették, hogy nem tartanak igényt Stoffel Vandoorne és Nyck de Vries szolgálataira – hiába nyertek mindketten világbajnokságot az elektromos szériában. Most az is eldőlt, hogy az egyik autójukat a korábbi pletykáknak megfelelően René Rast fogja vezetni.
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.08.23. 20:02

SilverToM írta:
2022.08.23. 19:52
A következő szezontól a McLaren is csatlakozik a Formula-E mezőnyéhez, méghozzá az elmúlt két idényben világbajnoki címig jutó, de kiszálló Mercedes alakulatának átvételével. Azt már korán bejelentették, hogy nem tartanak igényt Stoffel Vandoorne és Nyck de Vries szolgálataira – hiába nyertek mindketten világbajnokságot az elektromos szériában. Most az is eldőlt, hogy az egyik autójukat a korábbi pletykáknak megfelelően René Rast fogja vezetni.
Nem tudom hová tenni Rast szerződtetését. Főleg úgy, hogy a BMW-nél is versenyezni fog.
Kép
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren - Mercedes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.08.24. 16:08

McLaren Racing and Daniel Ricciardo have mutually agreed that Daniel will leave the team at the end of the 2022 season. The team thanks Daniel for his dedication and contribution, including that memorable win in Monza. We look forward to finishing the season strongly together.
https://www.mclaren.com/racing/team/dan ... -end-2022/
https://twitter.com/McLarenF1/status/15 ... 8771469312

A McLaren Racing és Daniel Ricciardo kölcsönösen megegyeztek abban, hogy Daniel a 2022-es szezon végén távozik a csapattól. A csapat köszönetet mond Danielnek az odaadásáért és a közreműködéséért, beleértve azt az emlékezetes monzai győzelmet is. Nagyon várjuk, hogy együtt zárjuk a szezont. (google fordítás)

Jól van ez így. Sajnálom, hogy nem sikerült Daniel és a McLaren egymásra találása.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt