Teszt a lelke mindennek

Az aktuális szezon
Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2015.02.26. 16:23

15:41
Massáé az eddigi legjobb köridő
ORIGO
Közben a pályán a Williams versenyzője alaposan odatette magát: a lágy gumikon 1:23.500-as időt ért el. A múlt heti teszt legjobbja Grosjean 1:24.067-es eredménye volt.


Na ugye, mégis csak igaza volt Rosbergnek, hogy nincs elájulva a múlkori lágygumis köridőtől. :) Viszont akkor durván gyorsul az idei évre minden.


A Merci meg úgy tűnik lerohadt.

16:13
A Mercedest javítják
ORIGO
A csapat a Twitteren most közölte, hogy a hibrid rendszer romlott el, ezekben a percekben is dolgoznak rajta. Hamilton civil ruhában flangál a Mercedes motorhome-jában. Ericsson nemrég kiállt végre a bokszba, és a kemény gumikra váltott.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.02.26. 17:06

nikotin írta:
LyBaanbck írta:Szerintem a legjobb megoldás még mindig a RB tavalyi kialakítása volt, nem is értem miért tiltották be.



BTW, esik az eső.
Korábban úgy is arra panaszkodtak, hogy a sima locsolás nem helyettesíti az esőt, akkor most tessék tesztelni a vizes gumikat és nem ülni bent a boxban.

PILOTA CSAPAT ALVAZ IDO DIFF #
1. Hamilton Mercedes GP W06 1:24.881 48 : Intermediate PIT
2. Massa Williams FW37 1:25.763 +0.882 29 : Medium PIT
3. Kvyat Red Bull Racing RB11 1:25.947 +1.066 45 : Intermediate PIT
4. Grosjean Lotus E23 1:27.079 +2.198 33 : Medium PIT
5. Ericsson Sauber C34 1:27.802 +2.921 33 : Medium PIT
6. Räikkönen Ferrari SF15-T 1:27.813 +2.932 28 : Medium PIT
7. Sainz jr Toro Rosso STR10 1:27.866 +2.985 34 : Development tyre PIT
8. Button McLaren MP4-30 1:31.479 +6.598 7 : Medium PIT
itt bazi nagy égés lesz :lol:
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.02.26. 17:14

Button írta:itt bazi nagy égés lesz :lol:
6.5 sec/kör.
Ugyanmááááá...
:lol:

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.02.26. 17:43

rdaneelolivaw írta:
Button írta:itt bazi nagy égés lesz :lol:
6.5 sec/kör.
Ugyanmááááá...
:lol:
Ekkora biztos nem lesz a különbség. Sőt, nem is lesz különbség, mert nem lesz megtett kör amihez lehetne mérni...
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.02.26. 18:02

Mit mondjak, bosszantó dolgok. De amíg el sem indult az évad, az első verseny, nincs sem győztes sem pedig vesztes.

Ha kaján akarok lenni: mindegy ha a 7. vagy a 48. körben rohad le a verda ha nem érsz el a kockás zászlóig.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.02.26. 18:07

A Red Bullra azt mondták tavaly hogy csoda ha elér 10 körig az első pár futamon. A lotusra dettó....aztán Ricsi 2. lett az idénnyitón. Nem mondom h ilyen jó a honda helyzete mert baromira nem, de tempóban amúgy nem voltak annyira gyengék főleg nem 100%os motor erőn. Időmérőn ha odateszik magukat összejöhet egy Q3, aztán a versenyen mehet az ima. Bár hozzá teszem 56 kör egy ausztráliában ahol nincs 40 fok még kivitelezhető is, az hogy ér be más kérdés. Van még idejük csiszolni, finomítani, hangolni. Addig meg bízni abban hogy az első futamon mondjuk kiesik egy merci, egy red bull, vagy egy ferka stb. Sztem az első pár futam ha nyögvenyelős még nincs tragédia.
Mellesleg hmailton se tett meg 7 kört a tavalyi első futamon ha jól rémlik, aztán hova jutott. :D

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.02.26. 18:14

HowMuchIsTheFish írta:A Red Bullra azt mondták tavaly hogy csoda ha elér 10 körig az első pár futamon. A lotusra dettó....aztán Ricsi 2. lett az idénnyitón. Nem mondom h ilyen jó a honda helyzete mert baromira nem, de tempóban amúgy nem voltak annyira gyengék főleg nem 100%os motor erőn. Időmérőn ha odateszik magukat összejöhet egy Q3, aztán a versenyen mehet az ima. Bár hozzá teszem 56 kör egy ausztráliában ahol nincs 40 fok még kivitelezhető is, az hogy ér be más kérdés. Van még idejük csiszolni, finomítani, hangolni. Addig meg bízni abban hogy az első futamon mondjuk kiesik egy merci, egy red bull, vagy egy ferka stb. Sztem az első pár futam ha nyögvenyelős még nincs tragédia.
Mellesleg hmailton se tett meg 7 kört a tavalyi első futamon ha jól rémlik, aztán hova jutott. :D
Pontosan így van.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.02.26. 18:22

HowMuchIsTheFish írta:A Red Bullra azt mondták tavaly hogy csoda ha elér 10 körig az első pár futamon. A lotusra dettó....aztán Ricsi 2. lett az idénnyitón. Nem mondom h ilyen jó a honda helyzete mert baromira nem, de tempóban amúgy nem voltak annyira gyengék főleg nem 100%os motor erőn. Időmérőn ha odateszik magukat összejöhet egy Q3, aztán a versenyen mehet az ima. Bár hozzá teszem 56 kör egy ausztráliában ahol nincs 40 fok még kivitelezhető is, az hogy ér be más kérdés. Van még idejük csiszolni, finomítani, hangolni. Addig meg bízni abban hogy az első futamon mondjuk kiesik egy merci, egy red bull, vagy egy ferka stb. Sztem az első pár futam ha nyögvenyelős még nincs tragédia.
Mellesleg hmailton se tett meg 7 kört a tavalyi első futamon ha jól rémlik, aztán hova jutott. :D
ha nem lenne befagyasztás meg idióta kreditek, akkor egyáltalán nem lenne semmi tragédia
Kép

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.02.26. 19:09

A honda is állíthat majd a motoron, kisírták maguknak tudtommal.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.02.26. 19:15

Button írta: ha nem lenne befagyasztás meg idióta kreditek, akkor egyáltalán nem lenne semmi tragédia
Ha jól tudom, az ERS rendszer is beletartozik abba a körbe, amit két nap múlva jegelni kell. Erre most azt olvashattuk, hogy a Meki nem a Honda rendszerét kezdte használni, hanem elővette a tavalyi saját cuccát. Azért ez is elég gáz.
HowMuchIsTheFish írta:A Red Bullra azt mondták tavaly hogy csoda ha elér 10 körig az első pár futamon. A lotusra dettó....aztán Ricsi 2. lett az idénnyitón. Nem mondom h ilyen jó a honda helyzete mert baromira nem, de tempóban amúgy nem voltak annyira gyengék főleg nem 100%os motor erőn. Időmérőn ha odateszik magukat összejöhet egy Q3, aztán a versenyen mehet az ima. Bár hozzá teszem 56 kör egy ausztráliában ahol nincs 40 fok még kivitelezhető is, az hogy ér be más kérdés. Van még idejük csiszolni, finomítani, hangolni. Addig meg bízni abban hogy az első futamon mondjuk kiesik egy merci, egy red bull, vagy egy ferka stb. Sztem az első pár futam ha nyögvenyelős még nincs tragédia.
Mellesleg hmailton se tett meg 7 kört a tavalyi első futamon ha jól rémlik, aztán hova jutott. :D
Ja, és akkor már csak 15-en lesznek előttük.
HowMuchIsTheFish írta:A honda is állíthat majd a motoron, kisírták maguknak tudtommal.
Ja, de hogy? A többiek el nem használt kreditjének a felét, vagy valami ilyesmi.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.02.26. 19:26

Willy írta:
nikotin írta:A Toro mára nem csak a kameratartón, de az orrkúpon is változtatott.
Kicsit sem olyan, mint a Red Bull-é :D
Nem tudom, engem nem a Red Bullra emlékeztet, ha már kell valamit keresni.

Kép
Kép

Akkor már inkább Williams
Kép

Nekem a RB orrkúpja olyan, mintha a Ferrari tavalyi orrát vették volna alapul, csak betették azt a kis pöcsöt. A Toro egyáltalán nem ilyen.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Willy » 2015.02.26. 20:22

nikotin írta:Nekem a RB orrkúpja olyan, mintha a Ferrari tavalyi orrát vették volna alapul, csak betették azt a kis pöcsöt. A Toro egyáltalán nem ilyen.
Igaz, de én kifejezetten a pöcköt néztem. Az nagyon hasonlít az RBR-hez, de nem tudom, mennyit torzít a festések közti különbség.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.02.26. 20:39

HowMuchIsTheFish írta:A honda is állíthat majd a motoron, kisírták maguknak tudtommal.
Csak annyi kreditjük lesz amennyit a többi három gyártó átlagosan meghagy, ők pedig éppen ezért szinte az összeset elhasználják a szezonkezdés előtt, vagyis a Hondának sem marad semmi.
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.02.27. 09:16

nikotin írta:
Button írta: ha nem lenne befagyasztás meg idióta kreditek, akkor egyáltalán nem lenne semmi tragédia
Ha jól tudom, az ERS rendszer is beletartozik abba a körbe, amit két nap múlva jegelni kell. Erre most azt olvashattuk, hogy a Meki nem a Honda rendszerét kezdte használni, hanem elővette a tavalyi saját cuccát. Azért ez is elég gáz.
HowMuchIsTheFish írta:A Red Bullra azt mondták tavaly hogy csoda ha elér 10 körig az első pár futamon. A lotusra dettó....aztán Ricsi 2. lett az idénnyitón. Nem mondom h ilyen jó a honda helyzete mert baromira nem, de tempóban amúgy nem voltak annyira gyengék főleg nem 100%os motor erőn. Időmérőn ha odateszik magukat összejöhet egy Q3, aztán a versenyen mehet az ima. Bár hozzá teszem 56 kör egy ausztráliában ahol nincs 40 fok még kivitelezhető is, az hogy ér be más kérdés. Van még idejük csiszolni, finomítani, hangolni. Addig meg bízni abban hogy az első futamon mondjuk kiesik egy merci, egy red bull, vagy egy ferka stb. Sztem az első pár futam ha nyögvenyelős még nincs tragédia.
Mellesleg hmailton se tett meg 7 kört a tavalyi első futamon ha jól rémlik, aztán hova jutott. :D
Ja, és akkor már csak 15-en lesznek előttük.
HowMuchIsTheFish írta:A honda is állíthat majd a motoron, kisírták maguknak tudtommal.
Ja, de hogy? A többiek el nem használt kreditjének a felét, vagy valami ilyesmi.
átlagát, én úgy tudom...

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2015.02.27. 12:36

12:19
Nem fordul rosszul a McLaren
ORIGO
Karun Chandhok visszatért a pálya széléről, és az Autosportnak arról számolt be, hogy a 1/2/3-as kanyarban a Mercedes tűnik a legjobbnak, Rosberg szemlátomást erőfeszítés nélkül gyors. A McLarenről Chandhok azt mondta, "az autó eleje kifejezetten jól betapad. Úgy tűnik, Button könnyedén oda pozicionálja, ahová akarja, de hogy ez azért van-e, mert a motor még nincs rendesen föltekerve, azt nem tudjuk."
Ha sikerül - valamikor egyszer csak sikerül - megoldani a Hondának a saját sarát akkor még jó konstrukció is lehet a Meki.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.02.27. 12:46

Azt amúgy nem tom hogy látja, mikor Vettel jobb időt ment nála, és én mikor voltam kint a ringen, pont két kanyarra is ráláttam, hát nem volt sok difi még egy marussia és egy red bull között sem (még 2013ban)....

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.02.27. 15:38

Egyre inkább hiszek abban hogy a Williams (Bottas) idén talán megszorongathatja a Merciket.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.02.27. 15:42

23.9 lágy gumin? az nem egy erős idő azért hogy ilyet írj. :D

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.02.27. 17:05

Rosberg odatette magát: 1:22.792
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.02.27. 17:06

Megjelent a levélbedobó nyílás a Force India autóján.

Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.02.27. 17:20

nikotin írta:Rosberg odatette magát: 1:22.792
7 tizedre van akkor a williams mert ők 23.5öt tudtak tegnap. Vagyis massa, tehát ez sem mérvadó, mert sztem Bottas gyorsabb, csak lehet más progin futotta (kopottabb gumin, több benyával etc..)

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2015.02.27. 17:30

nikotin írta:Rosberg odatette magát: 1:22.792
Kíváncsi vagyok mennyit fejlődnek még a Spanyol nagydíjig. Majd 3 másodpercet rávertek arra (az akkori pole időt szvsz már mindegyik mostani csapat megfutotta) és most még csak a téli teszt van.
Mondjuk az is érdekelne, hogy a tavaly évzárón futott kocsik mennyivel vitték volna át azt az időt.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.02.27. 17:34

LyBaanbck írta:
nikotin írta:Rosberg odatette magát: 1:22.792
Kíváncsi vagyok mennyit fejlődnek még a Spanyol nagydíjig. Majd 3 másodpercet rávertek arra (az akkori pole időt szvsz már mindegyik mostani csapat megfutotta) és most még csak a téli teszt van.
Mondjuk az is érdekelne, hogy a tavaly évzárón futott kocsik mennyivel vitték volna át azt az időt.
Az a bajom, hogy időmérős tempóval szerintem nem volt baj, mert tudni lehetett hogy rengeteget fog még fejlődni. A hosszú táv a problémás a spórolás miatt.
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.02.27. 17:43

Button túl a 100. Körén, de piros zászlózott. Vajon mi történt?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
LyBaanbck
gokartos
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2014.02.01. 13:49
Mi vagy?: Önzőöntelbarom
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: LyBaanbck » 2015.02.27. 17:45

maTTeus írta: Az a bajom, hogy időmérős tempóval szerintem nem volt baj, mert tudni lehetett hogy rengeteget fog még fejlődni. A hosszú táv a problémás a spórolás miatt.
Arányosan gyorsul majd az is, valszeg.

Más:

Megvolt a 100. köre Buttonnak, erre tessék. Viszont majd két versenytávnyit elment, ami haladás.

17:39
Piros zászló!
ORIGO
A McLaren öröme nem tartott sokáig, Button a 101. körében lerobbant a 7-es kanyarnál. Az edzést leállították.

Lezárt