Teszt a lelke mindennek

Az aktuális szezon
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.03. 19:30

Redbull írta:Kimi < Alonso
Hami < Rosberg
Button < Magnussen

Arra leszek kíváncsi, hogy az évadnyitó futamot követően fognak-e arra hivatkozni Kimiék, hogy a téli tesztek alatt nem tudták oly mértékben kiismerni az autójukat amilyen szinten szerették volna.
:o
Kit gondolsz "ék" alatt?

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.03. 19:33

Bandee írta:
Redbull írta:Kimi < Alonso
Hami < Rosberg
Button < Magnussen

Arra leszek kíváncsi, hogy az évadnyitó futamot követően fognak-e arra hivatkozni Kimiék, hogy a téli tesztek alatt nem tudták oly mértékben kiismerni az autójukat amilyen szinten szerették volna.
:o
Kit gondolsz "ék" alatt?
És mi a helyzet Hamiék-kal és Buttonék-kal? Vagy csak KimiÉK hivatkozhatnak erre?

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.03. 19:35

http://www.motorsportal.hu/forma1/hibaz ... 54365.html

Rossberg is szuperlágyon futotta a hasonló körét?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.03. 19:38

Mindhármukra gondoltam. Mármint a jelentősen kevesebb kört tesztelő pilótákról van szó a csapattársukhoz viszonyítottan.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.03.03. 23:06

carlos78 írta:
Nigel Hill írta:Na megtettem Bottast a VB első 3 hely valamelyikén végez, akkor bódottá van :D
de miért nem a jó Massát, akit csak visszafogtak. Elvileg Alonsot is veri, nah :D
Hehe ma már le is vittél Bottas oddsát rendesen, meg bekérték az összes papírom :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.03.04. 08:24

Bwin oddsok az ausztrál nagydíjra, győztesre:



Hamilton: 3,25

Rosberg: 5,5

Alonso: 7

Button: 10

Räikkönen: 10

Vettel: 12

Massa: 12

Bottas: 17

Magnussan: 17

Perez: 26

Hülkenberg: 26

Ricciardo: 41


Mercedes: 2,1

Ferrari: 4,25

McLaren: 7

Williams: 8

Red Bull: 9

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.03.04. 08:27

http://en.espnf1.com/f1/motorsport/story/147549.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Hamilton sure Red Bull is quick

"Once they get the engine sorted and all those systems I think they will be, as always, very hard to beat. But I know my team is stronger than them so hopefully we will be able to fight with them."

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.03.04. 10:23

http://www.telesport.hu/2014/03/04/mark ... adasunkat/" onclick="window.open(this.href);return false;

„A szezonnyitó legalább két hónappal korábban jön számunkra, mint szeretnénk. Nem tartunk ott, ahol tartanunk kellene” – jelentette ki a Servus TV hétfői ’Sport und Talk’ című adásában. „A helyzet nagyon komoly. Jelenleg nem tudjuk, mennyi időnkbe telik, mire behozzuk a lemaradásunkat – és azt sem, egyáltalán behozzuk-e.”

A Red Bull egyáltalán nem tűnik jónak. Nem úgy tűnik, mintha bármi is rendben lenne náluk – a motor működtetése, a sebességváltó, a beállítások valahogy nincsenek összhangban. Sebastian folyton csúszkál, a kerekei túlpörögnek, miközben a Williams mintha sínen közlekedne.”

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.03.04. 11:12

Nigel írta:http://www.telesport.hu/2014/03/04/mark ... adasunkat/

„A szezonnyitó legalább két hónappal korábban jön számunkra, mint szeretnénk. Nem tartunk ott, ahol tartanunk kellene” – jelentette ki a Servus TV hétfői ’Sport und Talk’ című adásában. „A helyzet nagyon komoly. Jelenleg nem tudjuk, mennyi időnkbe telik, mire behozzuk a lemaradásunkat – és azt sem, egyáltalán behozzuk-e.”

A Red Bull egyáltalán nem tűnik jónak. Nem úgy tűnik, mintha bármi is rendben lenne náluk – a motor működtetése, a sebességváltó, a beállítások valahogy nincsenek összhangban. Sebastian folyton csúszkál, a kerekei túlpörögnek, miközben a Williams mintha sínen közlekedne.”
Button meg Hamilton meg az ellenkezőjét mondja.
amúgy ha megbízható lesz az autó, szerintem is veszélyesek lesznek. kérdés, mennyi idő alatt, és milyen kompromisszumok árán sikerül ezt elérniük.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.04. 12:33

trutya írta:
Nigel írta:http://www.telesport.hu/2014/03/04/mark ... adasunkat/

„A szezonnyitó legalább két hónappal korábban jön számunkra, mint szeretnénk. Nem tartunk ott, ahol tartanunk kellene” – jelentette ki a Servus TV hétfői ’Sport und Talk’ című adásában. „A helyzet nagyon komoly. Jelenleg nem tudjuk, mennyi időnkbe telik, mire behozzuk a lemaradásunkat – és azt sem, egyáltalán behozzuk-e.”

A Red Bull egyáltalán nem tűnik jónak. Nem úgy tűnik, mintha bármi is rendben lenne náluk – a motor működtetése, a sebességváltó, a beállítások valahogy nincsenek összhangban. Sebastian folyton csúszkál, a kerekei túlpörögnek, miközben a Williams mintha sínen közlekedne.”
Button meg Hamilton meg az ellenkezőjét mondja.
amúgy ha megbízható lesz az autó, szerintem is veszélyesek lesznek. kérdés, mennyi idő alatt, és milyen kompromisszumok árán sikerül ezt elérniük.
Ez nem Ausztráliában lesz még, nagyon nem..

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.04. 17:43

maTTeus írta:Egyébként hogyan szól pontosan a szabály? Nem hajolhat a szárny egyáltalán, vagy x terhelés esetén nem hajolhat egy adottnál jobban? Mert nem mindegy. Az meg, hogy a szabály "szellemével" megy ellen, kit érdekel? Ha szabályozni akarják akkor hozzanak rá rendes szabályt. Szerintem meg azt nézni futamon, hogy mennyire hajlik a verseny közben... vicc kategória. Ezt mégis milyen alapon tennék meg? Véleményem szerint ha átmegy a terheléses teszten, akkor szabályosnak minősül, hiába hajlik mégis jól láthatóan futam közben. És egyszer sem biztos, hogy az ellenőrzések simlisek, ugyanis simán lehet magyarázni a kettő közötti különbséggel az elhajlások mértéke közti különbséget ahogy bertone is kifejtette.
alakváltozás mindig van... még a betonszerkezetek esetén is, nemhogy egy ennyire kihegyezett sportban... az alakváltozás mértékét, általános esetben szabványokban meghatározott értékek közé sorolják... itt a szabvány az FIA szabálykörnyezete. olyan nem létezik, hogy nincs alakváltozás... csak akkor, ha nem éri erőhatás.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.03.04. 18:02

Bandee írta:http://www.gphirek.hu/f1/20140303-f1-al ... konen.html

Összesítés a tesztekről.
érdekes... ez alapján Alonsonak kellene idén nyernie, mert ő volt a legkonstansabb az időeredmények alapján. mondjuk, valóban ezt hívják relatív erősorrendnek...

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.03.04. 18:08

t-oom írta:
maTTeus írta:Egyébként hogyan szól pontosan a szabály? Nem hajolhat a szárny egyáltalán, vagy x terhelés esetén nem hajolhat egy adottnál jobban? Mert nem mindegy. Az meg, hogy a szabály "szellemével" megy ellen, kit érdekel? Ha szabályozni akarják akkor hozzanak rá rendes szabályt. Szerintem meg azt nézni futamon, hogy mennyire hajlik a verseny közben... vicc kategória. Ezt mégis milyen alapon tennék meg? Véleményem szerint ha átmegy a terheléses teszten, akkor szabályosnak minősül, hiába hajlik mégis jól láthatóan futam közben. És egyszer sem biztos, hogy az ellenőrzések simlisek, ugyanis simán lehet magyarázni a kettő közötti különbséggel az elhajlások mértéke közti különbséget ahogy bertone is kifejtette.
alakváltozás mindig van... még a betonszerkezetek esetén is, nemhogy egy ennyire kihegyezett sportban... az alakváltozás mértékét, általános esetben szabványokban meghatározott értékek közé sorolják... itt a szabvány az FIA szabálykörnyezete. olyan nem létezik, hogy nincs alakváltozás... csak akkor, ha nem éri erőhatás.
Persze. Ezért tartom hülyeségnek a ránézéses alapú vizsgálatot. Ha megoldották, hogy akkora terhelést kapjon, amit már nem szabályellenes és így hajlik, akkor semmi probléma vele.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.04. 20:25

t-oom írta:
Bandee írta:http://www.gphirek.hu/f1/20140303-f1-al ... konen.html

Összesítés a tesztekről.
érdekes... ez alapján Alonsonak kellene idén nyernie, mert ő volt a legkonstansabb az időeredmények alapján. mondjuk, valóban ezt hívják relatív erősorrendnek...
Igen, de sok dolog árnyalja a képet ami a statisztikát tolja felé. Azt hallottam már most szabadkoznak a ferrarisok, hogy nem túl erősek. Nagyon meg fog lepni, ha nem mercedeses csapat győz az első futamokon

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.03.04. 20:38

Bandee írta:
Igen, de sok dolog árnyalja a képet ami a statisztikát tolja felé. Azt hallottam már most szabadkoznak a ferrarisok, hogy nem túl erősek. Nagyon meg fog lepni, ha nem mercedeses csapat győz az első futamokon
Csak terelnek. :D Egyébként ja, eléggé nekik áll a zászló, de a remény hal meg utoljára. :D
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.04. 20:44

Szeretném ha a McLaren nyerne Ausztráliában, de valamiért én is a Williamst tartom titkos esélyesnek. A Mercedes és a McLaren szerintem jól fog teljesíteni. A Saubertől is pontokat várok.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.03.04. 20:55

Redbull írta:Szeretném ha a McLaren nyerne, de valamiért én is a Williamst tartom titkos esélyesnek. A Mercedes és a McLaren szerintem jól fog teljesíteni. A Saubertől is pontokat várok.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.04. 21:11

Redbull írta:Szeretném ha a McLaren nyerne Ausztráliában, de valamiért én is a Williamst tartom titkos esélyesnek. A Mercedes és a McLaren szerintem jól fog teljesíteni. A Saubertől is pontokat várok.
Szerintem Merci vagy McLaren gőzelem lesz. Esetleg Williams vagy Ferrari dobogó

bertone

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.04. 21:28

Nigel Hill írta:
Redbull írta:Szeretném ha a McLaren nyerne, de valamiért én is a Williamst tartom titkos esélyesnek. A Mercedes és a McLaren szerintem jól fog teljesíteni. A Saubertől is pontokat várok.

Ebből nem lesz pletyka. :mosoly:

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.04. 21:32

Bandee írta:
Redbull írta:Szeretném ha a McLaren nyerne Ausztráliában, de valamiért én is a Williamst tartom titkos esélyesnek. A Mercedes és a McLaren szerintem jól fog teljesíteni. A Saubertől is pontokat várok.
Szerintem Merci vagy McLaren gőzelem lesz. Esetleg Williams vagy Ferrari dobogó
Már az is örvendetes, hogy van alapja a bizakodásnak, igaz?
Hogy a versenyen mi fog történni, az igencsak soktényezős egyenlet.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.05. 13:28

Kép
Groejan kicsit mérges. Gondoljunk bele milyen mérges Vettel?
(:q
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Verstappen
gokartos
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2014.01.02. 23:18
Mi vagy?: Alfons drukker

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Verstappen » 2014.03.05. 18:14

Vettel mindenhol fizetett mosolyt mutatott és valszeg a csapata össze fogja szedni magát az első egy-két futam alatt.
A Lotusnál se kocsi, se pénz, mint az közismert. A tavalyi jó szereplés után idén úgy tűnik nem sok babér fog teremni nekik, max. egy stand up comedy színházban. A poénkodás viszont ebben a sportban nem kifizetődő, a problémákat max. csak elkendőzni lehet vele.
Egyébként ha jól látom, a mérnöke áll vele szemben.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.05. 18:38

Verstappen írta:Vettel mindenhol fizetett mosolyt mutatott és valszeg a csapata össze fogja szedni magát az első egy-két futam alatt.
A Lotusnál se kocsi, se pénz, mint az közismert. A tavalyi jó szereplés után idén úgy tűnik nem sok babér fog teremni nekik, max. egy stand up comedy színházban. A poénkodás viszont ebben a sportban nem kifizetődő, a problémákat max. csak elkendőzni lehet vele.
Egyébként ha jól látom, a mérnöke áll vele szemben.
Sajnálom mert szimpatikus és tehetséges gyerek. El fog sűllyedni náluk, Kimi jól tette, hogy lelécelt bár ő már leszállóágban van.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.07. 10:09

Trutya, Wéber Gabi osztja a véleményed.

"...Ráadásul a Ferrari talán szándékosan sem ment jó időt, miközben a Williams meg akarta mutatni az új szponzorainak (Martini), mit tud az autó, a gyári Mercedes meg nem akarta hagyni magát, a legjobb Merci-motoros akart lenni."

http://sportgeza.hu/forma1/2014/03/06/wgtesztossz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Teszt a lelke mindennek

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.03.08. 01:29

Magic írta:Trutya, Wéber Gabi osztja a véleményed.

"...Ráadásul a Ferrari talán szándékosan sem ment jó időt, miközben a Williams meg akarta mutatni az új szponzorainak (Martini), mit tud az autó, a gyári Mercedes meg nem akarta hagyni magát, a legjobb Merci-motoros akart lenni."

http://sportgeza.hu/forma1/2014/03/06/wgtesztossz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Csak azt tudnám ez hogy jön össze? Az előbb egy másik topikban azt olvasom, hogy Rosberg lesz idén a vb. Itt meg arra látok szakértői következtetést, hogy a Ferrarinak áll a zászló. Esetleg szezon közben ülést cserél Alonso és Rosberg?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt