Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Ki nyeri az ismételt idénnyitót?

1 Hamilton
7
64%
2 Bottas
1
9%
3 Verstappen
1
9%
4 Sainz
1
9%
5 Perez
0
0 szavazat
6 Norris
1
9%
7 Albon
0
0 szavazat
8 Ricciardo
0
0 szavazat
9 Leclerc
0
0 szavazat
10 Vettel
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 11

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.07.06. 17:47

Lancelot írta:
2020.07.06. 08:51
Remélem maradéktalanul boldog a Dani, Bertone vezette tábor! Mondjuk azért ilyet, hogy már megszületik egy döntés, és utána jön egy azzal ellentétes másik az elég durva. Olyan, mintha Kaleta Gábort felmentette volna egyik nap a bíró, a másikon meg elítéltte volna. Milyen ez már?
Laci!
BLACK LIVES MATTER. :pf03 :mrgreen:

Szerintem nézhetetlen volt a verseny, kb a 33-as kiesése után már nem is figyeltem, csak a gyerek.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.07.06. 18:20

Lancelot írta:
2020.07.06. 08:51
Remélem maradéktalanul boldog a Dani, Bertone vezette tábor! Mondjuk azért ilyet, hogy már megszületik egy döntés, és utána jön egy azzal ellentétes másik az elég durva. Olyan, mintha Kaleta Gábort felmentette volna egyik nap a bíró, a másikon meg elítéltte volna. Milyen ez már? Ha vétett, azonnal el kell marasztalni. Ha viszont már egyszer felmentették, akkor még egyszer nem lehet eljárás alá vonni senkit.
Nem tudom, az általam vezetett tábor tagja boldogok-e, én nem vagyok az. Egyrészt azért, mert szombaton megint hazudozott össze-vissza, hogy mentse magát, másrészt vasárnap egy egyértelmű helyzetben megint köcsög volt és ezzel elbaszta más pilóta versenyét, győzelmi lehetőségét.

A másik gondolatra. Bár nem gondolom, hogy egy büntetőeljárás bírósági gyakorlatát össze szabadna hasonlítani az F1 gyakorlatával, de szerintem ott is van lehetőség újratárgyalásra, amennyiben új, döntő bizonyíték kerül elő. Arról nem is beszélve, hogy a bírósági gyakorlatban van első, másod fok, majd kúria és még ki tudja.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.07.06. 19:16

Nekem a legjobb, mert nem lattam. Szombaton eszmeltem, hogy indult az egesz, de megneztem a rajtsorrendet aztan inkabb kihagytam. Ahogy elnezem az eredmenyt, talan jobb is. Erdemes megkeresni volt
Barmi erdekes ??

A kepmutato hajlongas az elejen csucs lehetett :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.07.06. 19:27

Bandee írta:
2020.07.06. 19:16
Erdemes megkeresni volt
Barmi erdekes ??

A kepmutato hajlongas az elejen csucs lehetett :)
Ne nézd inkább meg.
Semmi értelme.

A térdelő faszkalapok nullára csökkentek a szememben, az állva maradók pedig nőttek.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.07.06. 19:32

keF1r írta:
2020.07.06. 15:48
Ori F1 írta:
2020.07.05. 21:46

Ez igen.
Indoklás nélküli beleböfögés.
Ez már színvonal...
Persze mester (:v
A fél mezőny műszaki hibától döglődött...néhányan szerelői balfaszságoktól...volt aki geci volt szokás szerint...
És a mezőny nagy része ölébe hullott eredménnyel futott be a célba (:u
Ez valóban izgalmas futam vooooolt :pf02 mint baromgartner zsóti pontja anno
Versenynek azt hivják, mikor mindenki alatt megy a vas és harcolhat az eredményért...ezt a tegnapi bakiparádét nem tudom minek nevezik de versenynek biztosan nem. Az, hogy te annak gondolod a számodra szimpatikus befutó alapján...attól még nem lesz verseny.
BÖFFFF BÖFFFF BÖFFFF
hát, pedig de, ez is a verseny része, bizony.
a régi, nagy "klasszikus" versenyek nagy része nem épp a műszaki hibák (ne adj isten tömkelege) miatt lett az? "régenmindenjobbvót" - hogy is van ez?
ez ugyanúgy része a versenyzésnek, mint a test test elleni csaták, és (igaz főleg a végén) mindkettőből is jutott.

te gondolhatod máshogy, az sem árt ha normálisan le tudod írni a véleményed. a BÖFF BÖFF BÖFF nem az.
az én véleményem, hogy lehetne több műszaki hiba is. ami kár, hogy ezek kialakulásában a versenyzők stílusának már nemigen van nagy szerepe
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.07.06. 20:30

Nem lenne ez annyira szar, de kéne még egy-két bizonytalansági faktor.
Pl...
- motor mennyiség korlátozásokat megszüntetni
- benzinátfolyás mennyiség korlátozást megszüntetni
- plusz egy gumimárka (gumiháború)
- tankolás
- tartalék autó
- drs kuka
- rádió kuka

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.07.06. 20:52

Egy ismerősöm 15-20 éve mondta, hogy kellene vasúti átjáró, meg zebra gyalogosokkal.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.07.06. 20:57

rdaneelolivaw írta:
2020.07.06. 19:27
Bandee írta:
2020.07.06. 19:16
Erdemes megkeresni volt
Barmi erdekes ??

A kepmutato hajlongas az elejen csucs lehetett :)
Ne nézd inkább meg.
Semmi értelme.

A térdelő faszkalapok nullára csökkentek a szememben, az állva maradók pedig nőttek.
RAIKKONEN (:v

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.07.06. 21:04

Amúgy az igazság az hogy Hamilton tultolja ezeket a szociálisan érzékeny témákat. Most ugye leszarja hány bálna döglik meg két hónapja még az volt a likevadasz téma.

Ezen is túl esik majd 2-3 hónap alatt, de az hogy beszologat a többieknek hogy más miért nem instazaik blm felkialtasokat kicsit ilyen kiskiralyi szarakodas már.

Meg neki kulonpolo meg legyen a Mercedes fekete meg toronyora lánccal. Nem áll jól neki ez a szerep. És egy osztrák helyszínen egy amerikai terdelest végrehajtani az ember elgondolkozik ezek hol a faszban élnek.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.07.06. 21:53

9_46_20 írta:
2020.07.06. 20:57
RAIKKONEN (:v
Ő tuti állva maradt, bár a képen nem tudom kivenni ki kicsoda.
A faszkalapot látom középen, Vettel tőle jobbra, talán a hátuk mögött áll a 33-as. :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.07.06. 22:19

rdaneelolivaw írta:
2020.07.06. 21:53
9_46_20 írta:
2020.07.06. 20:57
RAIKKONEN (:v
Ő tuti állva maradt, bár a képen nem tudom kivenni ki kicsoda.
A faszkalapot látom középen, Vettel tőle jobbra, talán a hátuk mögött áll a 33-as. :D
Ott áll az a fasz a sor kellős közepén:) Éppen LH mögött

Sokat fejlődött. Hátrányára.. 5 éve ott se lett volna (:v
Képmutató szar világ lett ez.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2020.07.06. 22:20

Szerintem is túltolja ezt Hamilton, meg az egész világ. Amúgy most tényleg az számít hogy ki térdelt le vagy ki nem? Kit érdekel?

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.07.06. 23:47

A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.07.07. 00:57



:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.07.07. 11:06

Schumixx írta:
2020.07.06. 22:20
Szerintem is túltolja ezt Hamilton, meg az egész világ. Amúgy most tényleg az számít hogy ki térdelt le vagy ki nem? Kit érdekel?
Remélem a többi futam előtt nem lesz ez a szarakodás. Mondjuk én most sem láttam szerencsére, mert éppen a rajtra kerültem képernyő elé.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.07.07. 12:08

trutya írta:
2020.07.06. 19:32
keF1r írta:
2020.07.06. 15:48

Persze mester (:v
A fél mezőny műszaki hibától döglődött...néhányan szerelői balfaszságoktól...volt aki geci volt szokás szerint...
És a mezőny nagy része ölébe hullott eredménnyel futott be a célba (:u
Ez valóban izgalmas futam vooooolt :pf02 mint baromgartner zsóti pontja anno
Versenynek azt hivják, mikor mindenki alatt megy a vas és harcolhat az eredményért...ezt a tegnapi bakiparádét nem tudom minek nevezik de versenynek biztosan nem. Az, hogy te annak gondolod a számodra szimpatikus befutó alapján...attól még nem lesz verseny.
BÖFFFF BÖFFFF BÖFFFF
hát, pedig de, ez is a verseny része, bizony.
a régi, nagy "klasszikus" versenyek nagy része nem épp a műszaki hibák (ne adj isten tömkelege) miatt lett az? "régenmindenjobbvót" - hogy is van ez?
ez ugyanúgy része a versenyzésnek, mint a test test elleni csaták, és (igaz főleg a végén) mindkettőből is jutott.

te gondolhatod máshogy, az sem árt ha normálisan le tudod írni a véleményed. a BÖFF BÖFF BÖFF nem az.
az én véleményem, hogy lehetne több műszaki hiba is. ami kár, hogy ezek kialakulásában a versenyzők stílusának már nemigen van nagy szerepe
Értem nagyjóuram… de azért én másként gondolom...BÖFFF
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.07.07. 15:52

https://hu.motorsport.com/f1/news/alber ... t/4827529/

Már azt hittem csak én láttam úgy, hogy Albon volt a ludas Hamiltonnal történt ütközésben. Hamilton tartotta az ívet, nem nyomta kifelé a RB-t Albon viszont kicsit korán kezdett Lewis elé bejönni, még nem előzte meg. Itt most mindegy, hogy ebből a McLaren profitált, a szitut nem Hami okozta, nem is szokott bosszúból vezetni mint egyesek. Albon ebben még tapasztalatlan, de a saját hibájáért fizetett meg szerintem.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2020.07.07. 15:58

Redbull írta:
2020.07.07. 15:52
https://hu.motorsport.com/f1/news/alber ... t/4827529/

Már azt hittem csak én láttam úgy, hogy Albon volt a ludas Hamiltonnal történt ütközésben. Hamilton tartotta az ívet, nem nyomta kifelé a RB-t Albon viszont kicsit korán kezdett Lewis elé bejönni, még nem előzte meg. Itt most mindegy, hogy ebből a McLaren profitált, a szitut nem Hami okozta, nem is szokott bosszúból vezetni mint egyesek. Albon ebben még tapasztalatlan, de a saját hibájáért fizetett meg szerintem.
Szerintem ment már el ilyen szitu versenybalesetnek is, meg hát a rajtnál Albon is kemény volt, de kár a gőzért, végre büntették a "köcsögöt"

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2020.07.07. 16:00

Lancelot írta:
2020.07.07. 11:06
Remélem a többi futam előtt nem lesz ez a szarakodás. Mondjuk én most sem láttam szerencsére, mert éppen a rajtra kerültem képernyő elé.
Én se néztem, csak a rajtra kapcsolom be az egész felvezető műsor idegesít.
Kiváncsi vagyok hány embernek lett jobb az élete attól, hogy ők letérdeltek.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.07.07. 16:09

Redbull írta:
2020.07.07. 15:52
https://hu.motorsport.com/f1/news/alber ... t/4827529/

Már azt hittem csak én láttam úgy, hogy Albon volt a ludas Hamiltonnal történt ütközésben. Hamilton tartotta az ívet, nem nyomta kifelé a RB-t Albon viszont kicsit korán kezdett Lewis elé bejönni, még nem előzte meg. Itt most mindegy, hogy ebből a McLaren profitált, a szitut nem Hami okozta, nem is szokott bosszúból vezetni mint egyesek. Albon ebben még tapasztalatlan, de a saját hibájáért fizetett meg szerintem.
hát én meg nem értek vele egyet. hova mehetett volna kijjebb Albon?
Hamilton előtt volt már akkor. Haminak kellett volna jobban beleemelnie a gázba, mert a kigyorsításon csúszott már bele.
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2020.07.07. 17:12

trutya írta:
2020.07.07. 16:09
Redbull írta:
2020.07.07. 15:52
https://hu.motorsport.com/f1/news/alber ... t/4827529/

Már azt hittem csak én láttam úgy, hogy Albon volt a ludas Hamiltonnal történt ütközésben. Hamilton tartotta az ívet, nem nyomta kifelé a RB-t Albon viszont kicsit korán kezdett Lewis elé bejönni, még nem előzte meg. Itt most mindegy, hogy ebből a McLaren profitált, a szitut nem Hami okozta, nem is szokott bosszúból vezetni mint egyesek. Albon ebben még tapasztalatlan, de a saját hibájáért fizetett meg szerintem.
hát én meg nem értek vele egyet. hova mehetett volna kijjebb Albon?
Hamilton előtt volt már akkor. Haminak kellett volna jobban beleemelnie a gázba, mert a kigyorsításon csúszott már bele.
Albon max. annyiban hibás, hogy türelmetlen volt az előzéssel, de ennyi. Neki nem volt balra hely, az ütközésben semmiképp sem vétkes.
Sztem Hamiltont se büntették volna, ha csak kontakt van, de nem forog ki Albon úgy, hogy tökutolsónak esik vissza. Norrist se büntették, amiért megpöccölte Perezt, és Verstappent se büntették tavaly Leclerc miatt. De Perez és Leclerc nem is vesztett extra pozíciót.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.07.07. 19:48

Mindegy. Most megmutatta az FIA, hogy nincs kivételezés, a hatszorost is büntetik, ahol csak lehet. Így a későbbiek során, aki hasonló helyzetbe kerül és büntetik, erre, mint precedensre lehet visszahivatkozni. Meg aztán Hamiltonnak is tudtára adták, hogy nem az lesz ám, hogy az idei év fáklyás menet, majd mi is ott leszünk ahhoz.

Megmondom őszintén, én az időmérőt nem láttam. Ám ha állt rendelkezésre olyan bizonyíték, hogy sárga alatt nyomta, akkor sajnos az előtt meg kell hajolni. Mondjuk az kifejezetten gusztustalan, hogy a futam előtt közvetlenül közlik az ellentétes döntést. Tudvalévő, hogy akkor már a pilóták rohadtul koncentrálnak. Egy ilyen helyzetben totálisan megzavarhatják gondolatban, ami a futamon aztán megbosszulhatja magát. Bár a Red Bullnak nyilván ez is volt a szándéka. Hiszen láthatóan minden mocskos eszközt bevetnek a Mercedes ellen, amit csak tudnak. Ám csúfosan megbosszulta magát. Egyik autójuk sem szerzett pontot. Ráadásul egyik éppen annak a Hamiltonnak a jóvoltából, akit ők akartak még jobban megszívatni.

De erre az Albonos esetre visszatérve. Én azt gondolom, hogy ha Hamilton belső kamerás képeit megnézzük, abból nem látható semmi szándékosság Albon kiütésére. Egyszerűen sodródott abba az irányba, de volt még mellette elég hely Albonnak azért a pályán. Tavaly Verstappen esetében igenis látható volt kitolási szándék. Nem következetes tehát az FIA és ez elkeserítő. Ha Albon még kivár egy kanyart, simán lenyomta volna Hamiltont és nem kétséges, ez történt volna Bottassal is.

Na mindegy. Remélem Hamiltonon kiélték magukat a stewardok a múlt hétvégén és már békén hagyják. Ő meg gondolatban szedje össze magát, hagyja ezt a fos térdelős hisztit és végezze maximumon a dolgát! Elvégre idén nagy céljai lennének vagy mi a szösz. Ráadásul nem is lehet tudni hány futam lesz, így minden elvesztegetett pont idén még jobban megbosszulja magát. Még szerencse, hogy a legnagyobb rivális nem szerzett pontot. De azért Bottasra is figyelni kell.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.07.07. 21:20

Lancelot írta:
2020.07.07. 19:48
Mindegy. Most megmutatta az FIA, hogy nincs kivételezés, a hatszorost is büntetik, ahol csak lehet. Így a későbbiek során, aki hasonló helyzetbe kerül és büntetik, erre, mint precedensre lehet visszahivatkozni. Meg aztán Hamiltonnak is tudtára adták, hogy nem az lesz ám, hogy az idei év fáklyás menet, majd mi is ott leszünk ahhoz.

Megmondom őszintén, én az időmérőt nem láttam. Ám ha állt rendelkezésre olyan bizonyíték, hogy sárga alatt nyomta, akkor sajnos az előtt meg kell hajolni. Mondjuk az kifejezetten gusztustalan, hogy a futam előtt közvetlenül közlik az ellentétes döntést. Tudvalévő, hogy akkor már a pilóták rohadtul koncentrálnak. Egy ilyen helyzetben totálisan megzavarhatják gondolatban, ami a futamon aztán megbosszulhatja magát. Bár a Red Bullnak nyilván ez is volt a szándéka. Hiszen láthatóan minden mocskos eszközt bevetnek a Mercedes ellen, amit csak tudnak. Ám csúfosan megbosszulta magát. Egyik autójuk sem szerzett pontot. Ráadásul egyik éppen annak a Hamiltonnak a jóvoltából, akit ők akartak még jobban megszívatni.

De erre az Albonos esetre visszatérve. Én azt gondolom, hogy ha Hamilton belső kamerás képeit megnézzük, abból nem látható semmi szándékosság Albon kiütésére. Egyszerűen sodródott abba az irányba, de volt még mellette elég hely Albonnak azért a pályán. Tavaly Verstappen esetében igenis látható volt kitolási szándék. Nem következetes tehát az FIA és ez elkeserítő. Ha Albon még kivár egy kanyart, simán lenyomta volna Hamiltont és nem kétséges, ez történt volna Bottassal is.

Na mindegy. Remélem Hamiltonon kiélték magukat a stewardok a múlt hétvégén és már békén hagyják. Ő meg gondolatban szedje össze magát, hagyja ezt a fos térdelős hisztit és végezze maximumon a dolgát! Elvégre idén nagy céljai lennének vagy mi a szösz. Ráadásul nem is lehet tudni hány futam lesz, így minden elvesztegetett pont idén még jobban megbosszulja magát. Még szerencse, hogy a legnagyobb rivális nem szerzett pontot. De azért Bottasra is figyelni kell.
az időmérős eset egy az egyben az ő hibája. látszott a porfelhő, a sárga zászló, a sárga panel. ami fura volt, hogy az azt követő poszt volt szerintem lassú, és zöldeztek, mikor már sárgázniuk kellett volna (időközben Bottas átért az ő szakaszukba). de ez nem jelent semmit, mert előtte megkapta a sárgát.
sajnos ez ilyen, az osztrákok nincsenek a helyzet magaslatán a zászlókkal (sem :D ). ez van. a kék sem megy nekik :) ettől még ez nem kifogás, a sárgát megkapta... Wéber (asszem) érve meg hülyeség, hogy ilyenkor nem sárgáznak, minden pályaelhagyásnál alap a sárga zászló, akkor is ha aszfaltozott bukótérben van a kocsi, itt meg ugye kavicságy van. az elhagyás se 2 másodperces volt, hanem sokkal hosszabb. az is baromság hogy Bottas messzebb volt a pályától. attól még ugyanúgy sárgázni kell. ha meg sárga van, nem javíthatsz, ezen meg nincs mit ragozni.
abban biztos vagyok, hogy Hami teljesen tudatában van annak hogy sárga zászló van. koncentrálnak ,de ennyi adatot simán befogadnak. a porfelhőt nehéz lett volna nem észrevenni...

az Albonos esetre ugyanezt a büntetést kapta tavaly Brazíliában, szerintem ez így rendben is volt, nem ez volt a precedens eset. Leclerc-Verstappen tavalyi esetnél én a hollandnak is lazán adtam volna egy 5 másodpercet, szerintem ott azért nem merték ezt megcsinálni, mert a sok részeg holland szétkapta volna őket. de ott Leclerc nem pördült meg, csak odébb lett téve, itt azért nagyobbak voltak a következmények.
lehet, hogy volt Albon mellett még hely, de nézd azt is, hogy honnan gyorsítottak ki, milyen íven haladtak az egyes autók. Albon sem a pálya külső szélén volt az apexnél, tehát nem is kerülhetett ki rögtön a pálya szélére a kigyorsítás elején. ő tette a legjobbját, Hami ott már verve volt, nem nála volt a lendületelőny, és helye sem volt már kigyorsítani. neki kellett volna elemelnie. Norris és Leclerc megoldották ugyanezt ütközés nélkül ;)
abban viszont biztos vagyok, hogy nem szándékosan ütközött, kemény akart lenni, de rosszul mérte fel a helyzetet.
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.07.07. 23:22

Albon - Hamilton eset. Érdekes dolgot olvastam valahol, miszerint a felügyelőknek az a logikája, hogy amennyiben két autó úgy találkozik, hogy az egyik autó első, a másik autó hátsó kerekét üti meg úgy, hogy az első autó első kereke az a másik autó első és hátsó kereke között van, akkor adnak büntetést a hátrébb lévő versenyzőnek. Ilyen volt most, és megnéztem, ilyen volt a tavalyi brazil eset is kettőjük között. A többször emlegetett Verstappen - Leclerc esetben (ezt is megnéztem) tök egymás mellett voltak, a két első és a két hátsó kerék ért össze. Tehát, lehet benne valami.

Egyébként, szerintem senkiben nem merült fel, hogy Hamilton szándéskosan tette volna. Egyszerűen azokban a gumikban ennyi volt, nem tudott már úgy fordulni velük, hogy ne csússzon rá Albonra.

Hogy Albon türelmetlen volt? Azt a Mercit csak kanyarban lehet megverni, akkora erőfölénye van. Ha most nem teszi meg, ugyanúgy összeérhettek volna a következő, vagy az az utáni kanyarban is. Számomra inkább az érthetetlen, miért nem kapott Hamilton lágy, vagy legalább közepes gumikat. És persze Bottas is.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Rolex Nagydíj Ausztria 2020

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.07.08. 10:06

bertone írta:
2020.07.07. 23:22
Számomra inkább az érthetetlen, miért nem kapott Hamilton lágy, vagy legalább közepes gumikat. És persze Bottas is.
Ezen már én is görcsöltem a futam alatt. Simán megléphették volna. Még, ha új lágy gumiik nem is maradtak, egy alig használttal is jobban jártak volna. Nem tudom ez esetleg összefüggésben van-e azzal a szenzoros problémával, ami miatt nem használhatták a rázóköveket. Bár, ha logikusan gondolkodom, akkor is azt mondom, hogy a lággyal talán még hatékonyabban is tudtak volna haladni úgy, hogy a rázóköveket nem használhatják. Tartottak, hogy beszorulnak valakik mögé? Na jó, elbeszélgettem itt magammal. Legalább vita nem volt. (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt