Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Ki nyer a futamon?

Hamilton
2
22%
Bottas
0
0 szavazat
Verstappen
4
44%
Pérez
0
0 szavazat
Leclerc
1
11%
Sainz
0
0 szavazat
Norris
2
22%
Ricciardo
0
0 szavazat
Más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.04.18. 21:49

bertone írta:
2021.04.18. 21:25
És Räikkönen is megkapta a 10mp-es Stop&Go-t, amit beváltottak 30 mp időbüntetésre.
Így Ocon és Alonso is előrébb lépett, mindketten pontszerzők.

Számomra valami hihetetlen, de szabályos az indoklás. Amikor kicsúszott, akkor visszavehette volna a pozíciót, bár itt elég ellentmondásos a dolog, de a lényeg, hogy a csapat nem merte bevállalni ezt, így arra utasították Kimit, hogy maradjon a helyén.
Azonban egy másik szabály kimondja, ha valaki nem tudja visszavenni az eredeti pozícióját, akkor be kell menjen a boxutcába és csak a mezőny után indulhat el. Mivel ez elmaradt, Kimi nem ment be a boxutcába, ezért kapta a büntetést. A csapat fellebbezhet.
Érthetetlen hogy évi 200 millió dollárból nem telik arra hogy valaki az elsőtől az utolsó betuig értse a szabálykönyvet.

Amúgy nem vagyok egy nagy stratéga de ha alapból ott lóg a büntetés valószínűsége akkor vissza vennem az összes pozíciót, mert veszíteni már nem veszíthetek. Ilyen esetben a helyén maradni a legrosszabb dolog. Ahogy a 33-asnak is az volt bahreinben

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.18. 21:53

Schumixx írta:
2021.04.18. 20:48
Én is annak ellenére kedvelem amilyen most. De hát ez van, én nem váltogatom a kedvenceimet. Még akkor se ha seggfej lesz, bár szerintem Hamilton nem seggfej, hanem egyszerűen nem ő a legélesebb kés a fiókban.

Maxi esetében én a teljesítményre értem, kiváló, szinte hibátlan, de már beindult a legendagyártás vele kapcsolatban, lassan a vizen jár. Akiket csapattársként kapott azokat a földbe döngölte, így sokan tényleg elhiszik hogy mindenkinél tizedekkel jobb. Erre a lufira céloztam.
Nem, Hamilton valóban nem seggfej. Egoista és vannak fura dolgai, de hát az a versenyző a ritka, amelyik nem ilyen. Természetre Hamilton szerintem kifejezetten kedves, barátságos alkat.

Verstappen csapattársai kapcsán mondjuk azért azt el kell mondani szerintem, hogy egy volt, aki szerintem tényleg harmatgyenge kaliber, és ez Albon. Gasly sokkal jobb annál, mint ami kijött belőle a Red Bullnál, ezt előtte és azóta is látjuk, Verstappen másik három csapattársa pedig (Sainz, Ricciardo, Pérez) jelentős nívót képviselnek. Tudom, hogy te nem erre gondolsz, de sokan szokták elintézni Verstappent annyival, hogy ugyanolyan üdvöske csak, mint Vettel volt, ehhez képest a karrierje alatti ötből tényleg csak egy csapattársára mondhatjuk, hogy hurkalé volt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.18. 21:58

9_46_20 írta:
2021.04.18. 21:49
bertone írta:
2021.04.18. 21:25
És Räikkönen is megkapta a 10mp-es Stop&Go-t, amit beváltottak 30 mp időbüntetésre.
Így Ocon és Alonso is előrébb lépett, mindketten pontszerzők.

Számomra valami hihetetlen, de szabályos az indoklás. Amikor kicsúszott, akkor visszavehette volna a pozíciót, bár itt elég ellentmondásos a dolog, de a lényeg, hogy a csapat nem merte bevállalni ezt, így arra utasították Kimit, hogy maradjon a helyén.
Azonban egy másik szabály kimondja, ha valaki nem tudja visszavenni az eredeti pozícióját, akkor be kell menjen a boxutcába és csak a mezőny után indulhat el. Mivel ez elmaradt, Kimi nem ment be a boxutcába, ezért kapta a büntetést. A csapat fellebbezhet.
Érthetetlen hogy évi 200 millió dollárból nem telik arra hogy valaki az elsőtől az utolsó betuig értse a szabálykönyvet.

Amúgy nem vagyok egy nagy stratéga de ha alapból ott lóg a büntetés valószínűsége akkor vissza vennem az összes pozíciót, mert veszíteni már nem veszíthetek. Ilyen esetben a helyén maradni a legrosszabb dolog. Ahogy a 33-asnak is az volt bahreinben
Neked is bemásolom. Valószínű ez lehet a magyarázat.

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/04 ... en-pontjai

"Mint az FIA indoklásából kiderült, az Alfa Romeo azért kérte versenyzőjét, hogy mégse előzzön, mert időközben a biztonsági autó lámpái kialudtak, amitől egy másik szabálypont szerint már tilos a vonal előtti pozíciócsere. Ez a 10-es kanyarnál történt, miközben Räikkönen a 13-asnál érte utol a többieket. A csapatot megzavarta az ellentmondás, és ezt közölték is a versenyirányítással, de ők válaszolni már nem tudtak a kérdésükre az újraindítás előtt. Az időbüntetés végül a pályán maradásért járt."

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.18. 22:15

Ezek eldöntésére másodpercek állnak rendelkezésre, túl bonyolult a szabály, ha így van. Szerintem. Mindegy, ha jogos akkor ez van. Azért szép, hogy behozta pontszerzőnek végül is az a lényeg

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.04.18. 22:52

keF1r írta:
2021.04.18. 19:57


Hamiltont pályakezdetén nagyon jó versenyzőnek tartottam és egy alázatos allüröktől mentes ember képzetét keltette mutatta...
De ezt te is tudod, sokáig egyik Hamiltonról tett kijelentésem volt az aláirásod...

Jelenleg egy melirozottszőke raszta agyontetovált és pirszingezett divatmajom látszik sztárallűrökkel aki a lassan egy évtizede egyeduralkodó legjobb autóban tesped versenytárs nélkül...és ehhez probálja igazitani a saját értékét is...
Elvesztette minden szimpátiámat már évekkel ezelőtt

Mikor Max megérkezett az F1-be legyintettem egy jó nagyot ujabb apuka ráadásul középszerű vásárolta be a fiát az F1-be...
És a kezdeti forrófejűsége után bizonyitott... engem egyébként kicsit Sennára emlékeztet a stilusa
De jelenleg amit mutat az kedvelhető
Az előzőt még mindig inkább kihagynám, mert túl sok benne a volna, azokkal meg nem sok mindent lehet kezdeni. Sajnos már valószínűleg ilyen hülye maradok, mert jobban megvizsgálva sem értem, mit akartál mondani ezzel:
érdekes hogy a mercimotoros mekkláren azonnal dadogni kezdett mikor utolérte a kanyarközepén nem volt hajtása mert norris farka nyomta a kuplungot
Humort nem nagyon vélek felfedezni benne, bár elméletnek elég vicces, ez tény. :D Na mindegy, a másodikra...

Ja, Hamilton külsőleg sokat változott. Sajnos nem előnyére, bar ez nézőpont kérdése. Az enyémből nézve sem túl megnyerő ez a style, de megpróbálom azt a részt ignorálni. Én, mikor nála elkezdődött ez a transzformáció, már sokadik éve szurkoltam neki és emiatt nem fogom csak úgy eldobni. Főleg úgy nem, hogy azzal amit a pályán mutat, bőven kárpótol. Te úgy látod, hogy lassan egy évtizede versenytárs nélkül körözget, én máshogy látom. Szerintem nem volt mind a 6 cím ajándék, de erről úgysem fogjuk meggyőzni egymást, az már egy korábbi alkalommal látszott, mikor ez téma volt. Tény, hogy lehetett volna kicsit nehezebb dolga is, de erről meg nem Ő tehet. Én nem akarom senkinek bizonygatni, hogy Ő itt a legnagyobb ász meg mittomén. Nyilván vannak olyan szurkolói is és Te ezeket látva akarod bizonygatni, hogy márpedig Maxi már sokkal jobb nála, meg így meg úgy elkalapálná stb, blablabla. Én úgysem fogom ezt elhinni neked és erre nekem a kedvenc versenyzőm Hamilton Lajos sokszor ad is bizonyítékot.
Maxinak meg még sokat kell bizonyítania és ez az év tökéletes alkalom lesz neki erre. Meglásssssuk! ;)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.18. 23:13

KisVadász írta:
2021.04.18. 22:52
keF1r írta:
2021.04.18. 19:57


Hamiltont pályakezdetén nagyon jó versenyzőnek tartottam és egy alázatos allüröktől mentes ember képzetét keltette mutatta...
De ezt te is tudod, sokáig egyik Hamiltonról tett kijelentésem volt az aláirásod...

Jelenleg egy melirozottszőke raszta agyontetovált és pirszingezett divatmajom látszik sztárallűrökkel aki a lassan egy évtizede egyeduralkodó legjobb autóban tesped versenytárs nélkül...és ehhez probálja igazitani a saját értékét is...
Elvesztette minden szimpátiámat már évekkel ezelőtt

Mikor Max megérkezett az F1-be legyintettem egy jó nagyot ujabb apuka ráadásul középszerű vásárolta be a fiát az F1-be...
És a kezdeti forrófejűsége után bizonyitott... engem egyébként kicsit Sennára emlékeztet a stilusa
De jelenleg amit mutat az kedvelhető
Az előzőt még mindig inkább kihagynám, mert túl sok benne a volna, azokkal meg nem sok mindent lehet kezdeni. Sajnos már valószínűleg ilyen hülye maradok, mert jobban megvizsgálva sem értem, mit akartál mondani ezzel:
érdekes hogy a mercimotoros mekkláren azonnal dadogni kezdett mikor utolérte a kanyarközepén nem volt hajtása mert norris farka nyomta a kuplungot
Humort nem nagyon vélek felfedezni benne, bár elméletnek elég vicces, ez tény. :D Na mindegy, a másodikra...

Ja, Hamilton külsőleg sokat változott. Sajnos nem előnyére, bar ez nézőpont kérdése. Az enyémből nézve sem túl megnyerő ez a style, de megpróbálom azt a részt ignorálni. Én, mikor nála elkezdődött ez a transzformáció, már sokadik éve szurkoltam neki és emiatt nem fogom csak úgy eldobni. Főleg úgy nem, hogy azzal amit a pályán mutat, bőven kárpótol. Te úgy látod, hogy lassan egy évtizede versenytárs nélkül körözget, én máshogy látom. Szerintem nem volt mind a 6 cím ajándék, de erről úgysem fogjuk meggyőzni egymást, az már egy korábbi alkalommal látszott, mikor ez téma volt. Tény, hogy lehetett volna kicsit nehezebb dolga is, de erről meg nem Ő tehet. Én nem akarom senkinek bizonygatni, hogy Ő itt a legnagyobb ász meg mittomén. Nyilván vannak olyan szurkolói is és Te ezeket látva akarod bizonygatni, hogy márpedig Maxi már sokkal jobb nála, meg így meg úgy elkalapálná stb, blablabla. Én úgysem fogom ezt elhinni neked és erre nekem a kedvenc versenyzőm Hamilton Lajos sokszor ad is bizonyítékot.
Maxinak meg még sokat kell bizonyítania és ez az év tökéletes alkalom lesz neki erre. Meglásssssuk! ;)
Ezzel kapcsolatban nekem egyetlen dolog van, ami nagyon nem tetszik Hamiltonban.

Amikor Vettel sikersorozata volt, Hamilton telenyilatkozta a sajtót, hogy egyrészt milyen rossz a sportnak ez az egyeduralom, unják a nézők, másrészt egy igazi versenyzőt nem elégít ki az a helyzet, hogy domináns csapatnál sorra nyerjen komoly kihívás nélkül, ő biztos nem csinálná ezt, hanem eligazolna valahova, hogy megmutassa, nem csak a csapata miatt sikeres, és így meg úgy.

Ehhez képest a Mercedes kétszer annyi ideje dominál még a Red Bullnál is durvábban - és különös módon most nem érzi Hamilton, hogy azzal, hogy az elmúlt nyolc évből hetet ő nyert meg, rosszat tenne a sportnak, és nincs késztetése átülni a Ferrariba vagy az Alpine-ba sem.

Talán ezek az igazán zavaróak Hamiltonban - rendszeresen bele tud futni ilyen ellentmondásos dolgokba, sokszor kerül véleményes helyzetbe vagy a közösségi médiás hülyeségei vagy a meggondolatlan nyilatkozatai miatt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.18. 23:21

vollebak írta:
2021.04.18. 23:13

Ezzel kapcsolatban nekem egyetlen dolog van, ami nagyon nem tetszik Hamiltonban...
Ennek az ellentmondásosságnak alapvetően két oka van szerintem. Az egyik, hogy valószínű nem Hamilton a legélesebb kés a fiókban, a másik, hogy sokszor meggondolatlanul, a pillanat hevében mond dolgokat, nem gondolja végig, nincs tudatában a saját következetlenségének.

A harmadik verzió, amire szintén lehet esély, hogy értelmesebb mint gondolnánk, talán nem is tudatosan, de ügyesen játszik a szavakkal. Tudja mit szeretnek hallani a szurkolói, a média, vagy, hogy mivel tud odaszúrni az éppen legveszélyesebb riválisának.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.04.19. 00:09

vollebak írta:
2021.04.18. 23:13


Ezzel kapcsolatban nekem egyetlen dolog van, ami nagyon nem tetszik Hamiltonban.

Amikor Vettel sikersorozata volt, Hamilton telenyilatkozta a sajtót, hogy egyrészt milyen rossz a sportnak ez az egyeduralom, unják a nézők, másrészt egy igazi versenyzőt nem elégít ki az a helyzet, hogy domináns csapatnál sorra nyerjen komoly kihívás nélkül, ő biztos nem csinálná ezt, hanem eligazolna valahova, hogy megmutassa, nem csak a csapata miatt sikeres, és így meg úgy.

Ehhez képest a Mercedes kétszer annyi ideje dominál még a Red Bullnál is durvábban - és különös módon most nem érzi Hamilton, hogy azzal, hogy az elmúlt nyolc évből hetet ő nyert meg, rosszat tenne a sportnak, és nincs késztetése átülni a Ferrariba vagy az Alpine-ba sem.

Talán ezek az igazán zavaróak Hamiltonban - rendszeresen bele tud futni ilyen ellentmondásos dolgokba, sokszor kerül véleményes helyzetbe vagy a közösségi médiás hülyeségei vagy a meggondolatlan nyilatkozatai miatt.
Hát nekem ennél szarabb a memóriám.
Ha jól emlékszem Alonso is elég sokszor nyilatkozta akkoriban, hogy unalmas az egyed(Vettel)uralom. Aztán le is szerződött egy akkor gyengébb csapathoz, a McLarenhez és soha többé nem került még csak dobogó közelébe sem. Ezt látván, Hamilton inkább nem kockáztatott és úgy gondolta marad a Mercinél. :lol:

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.04.19. 08:35

kimin megint nem volt sapka. mi ebben a meglepo?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.19. 08:37

KisVadász írta:
2021.04.19. 00:09
Hát nekem ennél szarabb a memóriám.
Ha jól emlékszem Alonso is elég sokszor nyilatkozta akkoriban, hogy unalmas az egyed(Vettel)uralom. Aztán le is szerződött egy akkor gyengébb csapathoz, a McLarenhez és soha többé nem került még csak dobogó közelébe sem. Ezt látván, Hamilton inkább nem kockáztatott és úgy gondolta marad a Mercinél. :lol:
Ezzel most nagyon megcáfoltad. :)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.19. 08:57

vollebak írta:
2021.04.18. 23:13

Ezzel kapcsolatban nekem egyetlen dolog van, ami nagyon nem tetszik Hamiltonban.

Amikor Vettel sikersorozata volt, Hamilton telenyilatkozta a sajtót, hogy egyrészt milyen rossz a sportnak ez az egyeduralom, unják a nézők, másrészt egy igazi versenyzőt nem elégít ki az a helyzet, hogy domináns csapatnál sorra nyerjen komoly kihívás nélkül, ő biztos nem csinálná ezt, hanem eligazolna valahova, hogy megmutassa, nem csak a csapata miatt sikeres, és így meg úgy.

Ehhez képest a Mercedes kétszer annyi ideje dominál még a Red Bullnál is durvábban - és különös módon most nem érzi Hamilton, hogy azzal, hogy az elmúlt nyolc évből hetet ő nyert meg, rosszat tenne a sportnak, és nincs késztetése átülni a Ferrariba vagy az Alpine-ba sem.
Szerintem ilyet csak egy hülye csinálna. Amúgy ferraris tárgyalások lehettek csak nem kellettek egymásnak. Na nem azért hogy átüljön a rosszabba, hanem arra gondolok amikor erős volt a ferrari. Redbullal is pletykáltak hasonlót. (szintén nem azért hogy szarabba menjen persze) Ez már így maradt, az igazságot persze nem tudom. De azt tartom hogy aki ebből a merciből átül az Alpine-ba az egyet bizonyít csak: Hogy hülye.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.19. 09:02

Schumixx írta:
2021.04.19. 08:57
Szerintem ilyet csak egy hülye csinálna. Amúgy ferraris tárgyalások lehettek csak nem kellettek egymásnak. Na nem azért hogy átüljön a rosszabba, hanem arra gondolok amikor erős volt a ferrari. Redbullal is pletykáltak hasonlót. (szintén nem azért hogy szarabba menjen persze) Ez már így maradt, az igazságot persze nem tudom. De azt tartom hogy aki ebből a merciből átül az Alpine-ba az egyet bizonyít csak: Hogy hülye.
Schumacher egy kétszeres VB-autóból ült át egy 2-3 harmadik "erőbe".
Nyilván nem ennyire egyszerű a helyzet, Hamilton is átült a McLarenből a Mercibe.

Most már a rekordhajhászás van a porondon.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.19. 09:10

rdaneelolivaw írta:
2021.04.19. 09:02

Schumacher egy kétszeres VB-autóból ült át egy 2-3 harmadik "erőbe".
Nyilván nem ennyire egyszerű a helyzet, Hamilton is átült a McLarenből a Mercibe.

Most már a rekordhajhászás van a porondon.
Hát most vagy soha, ha neki nem jön össze akkor jó sokáig senkinek. A mclarenből a merci bejött és volt benne rizikó, de úgy emlékszem nem a kihívás miatt történt hanem mert besokallt a gondoktól Singapure-ban. Mármint azt mondják az volt a végső lökés.
Na persze itt se tudjuk a teljes igazságot.

2 különböző csapattal is vb. persze lehet még többet bizonyítani, de már ezzel is elég elit klubban van a világbajnokok között is.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.04.19. 09:29

rdaneelolivaw írta:
2021.04.19. 08:37


Ezzel most nagyon megcáfoltad. :)
Oops, most lebuktam. (:r
Egyébként nem nehéz tippelni, mert akkoriban elég sokan ugyanezt nyilatkozgatták. Úgy, ahogy most azt, hogy a Lajos egyeduralom is unalmas. Alonsoban biztos voltam, mert akkoriban Ő volt szerintem a legfrusztráltabb.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.19. 09:42

Schumixx írta:
2021.04.19. 08:57
Szerintem ilyet csak egy hülye csinálna. Amúgy ferraris tárgyalások lehettek csak nem kellettek egymásnak. Na nem azért hogy átüljön a rosszabba, hanem arra gondolok amikor erős volt a ferrari. Redbullal is pletykáltak hasonlót. (szintén nem azért hogy szarabba menjen persze) Ez már így maradt, az igazságot persze nem tudom. De azt tartom hogy aki ebből a merciből átül az Alpine-ba az egyet bizonyít csak: Hogy hülye.
rdaneelolivaw írta:
2021.04.19. 09:02
Schumacher egy kétszeres VB-autóból ült át egy 2-3 harmadik "erőbe".
Nyilván nem ennyire egyszerű a helyzet, Hamilton is átült a McLarenből a Mercibe.

Most már a rekordhajhászás van a porondon.
Ezt akartam épp említeni, hogy 1995 végén még a Schumacherrel szemben a címet elbukó Hill is azt mondta, hogy őrültség, amit Schumacher csinál azzal, hogy beül a Ferrariba, nincs az a pénz, hogy ez megérje. De tovább is megyek - 2012-ben Hamilton is Schumachert emlegette, mint becsülendő példát, aki nem elégedett meg azzal, hogy a domináns csapatban leragadva könnyen szerzett címeket halmozzon ;)

Vagy ott van Prost, aki 1989 végén a Ferrariba ült át, pedig mehetett volna az akkor sokkal jobb Williamsbe is (a Ferrarinál többször semelyik autó nem rohadt le az év során, Berger és Mansell összesen tizenkilencszer estek ki tizenhat futam alatt, és egyetlen futamon sem ért célba mindkét Ferrari).

A lényeg, hogy egyrészt volt hülye, aki megcsinálta :) Másrészt, és talán ez a fontosabb, nem kell ilyeneket nyilatkozgatni, amiben ott a kockázat, hogy egy szép napon popsit csinál a szájából. Mondja azt, hogy hát Sebastiannak most elég jól megy a szekér, beletalált, nem mindenki ilyen szerencsés, de ez a lényegében „én másképp állnék hozzá, és keresném a kihívást más csapatnál”-féle bezzegezés most a 2014 óta tartó dominancia ( = az F1 történetének leghosszabbja) mellett elég hülyén néz ki.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.19. 10:09

vollebak írta:
2021.04.19. 09:42
Ezt akartam épp említeni, hogy 1995 végén még a Schumacherrel szemben a címet elbukó Hill is azt mondta, hogy őrültség, amit Schumacher csinál azzal, hogy beül a Ferrariba, nincs az a pénz, hogy ez megérje. De tovább is megyek - 2012-ben Hamilton is Schumachert emlegette, mint becsülendő példát, aki nem elégedett meg azzal, hogy a domináns csapatban leragadva könnyen szerzett címeket halmozzon ;)

Vagy ott van Prost, aki 1989 végén a Ferrariba ült át, pedig mehetett volna az akkor sokkal jobb Williamsbe is (a Ferrarinál többször semelyik autó nem rohadt le az év során, Berger és Mansell összesen tizenkilencszer estek ki tizenhat futam alatt, és egyetlen futamon sem ért célba mindkét Ferrari).

A lényeg, hogy egyrészt volt hülye, aki megcsinálta :) Másrészt, és talán ez a fontosabb, nem kell ilyeneket nyilatkozgatni, amiben ott a kockázat, hogy egy szép napon popsit csinál a szájából. Mondja azt, hogy hát Sebastiannak most elég jól megy a szekér, beletalált, nem mindenki ilyen szerencsés, de ez a lényegében „én másképp állnék hozzá, és keresném a kihívást más csapatnál”-féle bezzegezés most a 2014 óta tartó dominancia ( = az F1 történetének leghosszabbja) mellett elég hülyén néz ki.
Szerintem leszarja, alig foglalkozik ezzel valaki, vagy emlékszik rá mit mondott 2012-ben.
Szerintem a példák teljesen más idők voltak, ma már nincs ilyen hogy egy ember a kis gárdájával felhoz egy csapatot mint Schumacher, sokat változott a világ.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.19. 10:11

Schumixx írta:
2021.04.19. 10:09
vollebak írta:
2021.04.19. 09:42
Ezt akartam épp említeni, hogy 1995 végén még a Schumacherrel szemben a címet elbukó Hill is azt mondta, hogy őrültség, amit Schumacher csinál azzal, hogy beül a Ferrariba, nincs az a pénz, hogy ez megérje. De tovább is megyek - 2012-ben Hamilton is Schumachert emlegette, mint becsülendő példát, aki nem elégedett meg azzal, hogy a domináns csapatban leragadva könnyen szerzett címeket halmozzon ;)

Vagy ott van Prost, aki 1989 végén a Ferrariba ült át, pedig mehetett volna az akkor sokkal jobb Williamsbe is (a Ferrarinál többször semelyik autó nem rohadt le az év során, Berger és Mansell összesen tizenkilencszer estek ki tizenhat futam alatt, és egyetlen futamon sem ért célba mindkét Ferrari).

A lényeg, hogy egyrészt volt hülye, aki megcsinálta :) Másrészt, és talán ez a fontosabb, nem kell ilyeneket nyilatkozgatni, amiben ott a kockázat, hogy egy szép napon popsit csinál a szájából. Mondja azt, hogy hát Sebastiannak most elég jól megy a szekér, beletalált, nem mindenki ilyen szerencsés, de ez a lényegében „én másképp állnék hozzá, és keresném a kihívást más csapatnál”-féle bezzegezés most a 2014 óta tartó dominancia ( = az F1 történetének leghosszabbja) mellett elég hülyén néz ki.
Szerintem leszarja, alig foglalkozik ezzel valaki, vagy emlékszik rá mit mondott 2012-ben.
Szerintem a példák teljesen más idők voltak, ma már nincs ilyen hogy egy ember a kis gárdájával felhoz egy csapatot mint Schumacher, sokat változott a világ.
Ez is egy nézőpont, de számomra nem magyarázat. Akkor is más világnak számított a Schumacher-féle sztori, amikor Lajos emlegette, meg aztán az tényleg örökérvényű dolog, hogy jobb kétszer is megrágni egy-egy nyilatkozatot, pláne az ilyen jellegűt.

Mindegy, annyira nem lényeges ez, csak eszembe jutott még tegnap. A kenyér nem lesz tőle drágább :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.04.19. 12:26

rdaneelolivaw írta:
2021.04.18. 19:28
keF1r írta:
2021.04.18. 18:52
De király lenne egy Bottas - Vettel páros (:j
Jó volt a mai futam. :)
Lényegében egy gyakorlatilag kiesett, félig lebontott kocsival valaki megszerezte a második helyet.
Mert konzerválták a 9. helyét... (:u

Nem tudom láttam-e valaha ilyet.
MS 2006 Hungaroring rémlik, de akkor volt hátra 2-3 kör és kiesett... azt hiszem járt érte pont.
Ez ma ugyanilyen volt...csak a kiesésre 19 pont járt. (:u
Arról gondolom azért nem tehet, hogy közvetlenül a falba állása után Russel elkaszálta Bottast, ami miatt Race stopped lett, és valahogy ki tudván kecmeregni a sóderágyból (amire nem mindegyik lett volna képes), be tudott menni 9. helyre, ahonnét feltornázta magát a másodikra. Pedig az élen nyilvánvalóan azért nem a gyengébb járgányok futnak. Na igen, abban is mákja volt, hogy Perez sokadszorra is perecelt, és abban is, hogy Norris gumii elfogytak a végére. Ám ez utóbbiért meg Norris a saját csapatát okoolja, hogy miért lágyakkal engedték ki az újraindítás után.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.04.19. 12:34

vollebak írta:
2021.04.18. 20:37
Egyébként azért említem kifejezetten a hamiltonosokat, mert erős a gyanúm, hogy a legtöbb szurkerét „traumatizálta” az évek alatt. Ahonnan elindult a publikus személyisége/imidzse és ahová eljutott, nagyon extrém a különbség. Rengeteg hamiltonossal beszéltem, találkoztam itthon és külföldön is, fórumokon és élőben is, de még soha senkit nem találtam, aki a bazári majomkodásai miatt csak még jobban kezdte volna el kedvelni. Lényegében a hamiltonosok nem azért szurkolnak neki, mert egy exhibicionista botrányhős, hanem annak ellenére. A szurkolói kisebbik része az, aki nem tulajdonít ennek nagyobb jelentőséget vagy csak kicsit zavarja, a nagyobbik része meg (főleg a politikai szerepvállalásai óta, ami nagyon ritkán jó ötlet egy sportoló esetében) úgy van vele, hogy csak sisakban, kéthetente a versenypályán akar tudni róla, különben meg sokszor szekunder szégyenérzetük van. Még soha senkivel nem találkoztam, aki azt mondta volna, hogy hát már a kezdetektől fogva bírom, de amióta Justin Bieberrel látni Monacóban, meg kilós aranyláncokat hord és sűrűn kerül a szennylapokba, azóta hatványozottan szurkolok neki.
Istenem. Hányszor leírtam már ezt, ill., ehhez nagyon hasonló gondolatokat vele kapcsolatban.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.04.19. 12:43

keF1r írta:
2021.04.18. 21:00
Schumixx írta:
2021.04.18. 20:48

Jelenleg az autója jóindulattal a merci szintjén van...talán...de inkább még alatta... a teljesitménye mint versenyzőé viszont az alatta levő technikához mérten már Hamiltoné fölött...egyszerüen éhes a sikerre, mig hami már jóllakott...
Lehet ha kellene neki is többet hozna ki magából
...
Ezzel vitába szállok! Álláspointom szerint MOST a Red Bull összességében jobb csomag, mint a Mercedes. Ez kijött Bahreinben, ahol csak mázlival nyert Hamilton, és kijött itt is, ahol ment, mint kés a vajban, már a starttól kezdve. Nem tudom év közben ki nyeri a fejlesztési versenyt, de MOST ez van. ... Viszont éppen a jelnelegi gyengébb technika minősíti fel Hamilton egyéni teljesítményét a két futamon. Elsőn tartani tudta maga mögött Verstappent (ost nem megyek bele az igazságtalan nem igazságtalan visszaadás kérdésébe), tegnap meg csak felment a 9. helyről a másodikra. Jó, tudom, a Ferrarik és a McLarenek még nincsenek a Mercedes szintjén, de Imolában, ilyan körülmények között különösen azért azokat is éppen elég nehéz volt lenyomni.

Nem vitalom Verstappen tehetségét és képességeit. De semmi esetre sem gondolom, hogy abban Hamilton felett áll. Majd év végén vonjuk meg a mérleget!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.19. 12:44

Lancelot írta:
2021.04.19. 12:26
rdaneelolivaw írta:
2021.04.18. 19:28


Jó volt a mai futam. :)
Lényegében egy gyakorlatilag kiesett, félig lebontott kocsival valaki megszerezte a második helyet.
Mert konzerválták a 9. helyét... (:u

Nem tudom láttam-e valaha ilyet.
MS 2006 Hungaroring rémlik, de akkor volt hátra 2-3 kör és kiesett... azt hiszem járt érte pont.
Ez ma ugyanilyen volt...csak a kiesésre 19 pont járt. (:u
Arról gondolom azért nem tehet, hogy közvetlenül a falba állása után Russel elkaszálta Bottast, ami miatt Race stopped lett, és valahogy ki tudván kecmeregni a sóderágyból (amire nem mindegyik lett volna képes), be tudott menni 9. helyre, ahonnét feltornázta magát a másodikra. Pedig az élen nyilvánvalóan azért nem a gyengébb járgányok futnak. Na igen, abban is mákja volt, hogy Perez sokadszorra is perecelt, és abban is, hogy Norris gumii elfogytak a végére. Ám ez utóbbiért meg Norris a saját csapatát okoolja, hogy miért lágyakkal engedték ki az újraindítás után.
A fene tudja. Egyfelől jogos a kérdés, hogy miért lágyakon kellett Norrisnak az élmezőnyben egyedül majdnem 30 kört megtennie, másfelől meg láthattad, még az így adódott gumielőny sem volt elég arra, hogy kellőképpen ellépjen a Ferrariktól. Másfél másodpercnél jobban nem bírta őket leszakítani, vagyis közepeseken valószínűleg eléjük sem tud kerülni. A Ferrari versenytempója jobb volt tegnap, mint a McLarené, nem véletlenül épített ki majdnem 40 másodperces előnyt Norrisszal szemben Leclerc a piros zászlóig. Norris csodát tett, hogy a Ferrarik előtt tudott végezni, és profitált nem is keveset ő is a megszakításból.

A feltornázásban, mint rendkívüli dologban vélhetőleg nem fogunk egyetérteni. A Mercedesnek brutális tempóelőnye volt, Hamilton előzgetve, vizes pályán, nehezen előzhető vonalvzeteéssel érte be és ette meg a Norris által DRS-sel húzott Leclerc-t - 14 kör alatt 8 másodpercet dolgozott le. Egy Leclerc ellen, aki DRS-sel nyomul friss közepeseken, senki nem hoz 8 másodpercet 14 kör alatt tempóelőny nélkül. Szóval amit Hamilton csinált, az az ő rutinjával és autójával kötelező gyakorlat volt lényegében. Már amikor újraindították a futamot, lényegében borítékolható volt, hogy felér a dobogóra.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.19. 12:51

Lancelot írta:
2021.04.19. 12:43
Ezzel vitába szállok! Álláspointom szerint MOST a Red Bull összességében jobb csomag, mint a Mercedes. Ez kijött Bahreinben, ahol csak mázlival nyert Hamilton, és kijött itt is, ahol ment, mint kés a vajban, már a starttól kezdve. Nem tudom év közben ki nyeri a fejlesztési versenyt, de MOST ez van. ... Viszont éppen a jelnelegi gyengébb technika minősíti fel Hamilton egyéni teljesítményét a két futamon. Elsőn tartani tudta maga mögött Verstappent (ost nem megyek bele az igazságtalan nem igazságtalan visszaadás kérdésébe), tegnap meg csak felment a 9. helyről a másodikra. Jó, tudom, a Ferrarik és a McLarenek még nincsenek a Mercedes szintjén, de Imolában, ilyan körülmények között különösen azért azokat is éppen elég nehéz volt lenyomni.

Nem vitalom Verstappen tehetségét és képességeit. De semmi esetre sem gondolom, hogy abban Hamilton felett áll. Majd év végén vonjuk meg a mérleget!
A tehetséget nehéz lemérni patikamérlegen. Összességében most már én is azt mondom, hogy Verstappen a jobb csomag néhány éve, már csak a kora miatt is. Hamilton 36 éves, Verstappen még mindig csak 23. Ez óriási különbség. Hamilton már nincs (mert biológiai okokból nem lehet) csúcsformában. Az angolban meg is különböztetik ezt, van az ún. prime, ami a „legjobb időszak”, tehát amikor nagyon magas szinten van egy sportoló, és ez egy hosszabb időszakot fed le, és van a peak, az abszolút csúcs, ami pedig nyilván az abszolút legjobbat jelenti, ami jellegéből adódóan egy rövidebb szakasz. Hamilton prime-ja elég régóta tart, és még most is abban van, de a peak az szerintem úgy legfeljebb 2018-ig tartott.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.04.19. 12:54

ismétlés miatt törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lancelot 2021.04.19. 13:14-kor.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.04.19. 12:55

Lancelot írta:
2021.04.19. 12:54
vollebak írta:
2021.04.19. 12:44
...amit Hamilton csinált, az az ő rutinjával és autójával kötelező gyakorlat volt lényegében....
Ebben igen közel áll az álláspontunk. Természetesen kellett hozzá egy megfelelő technika, és kellettt hozzá Hamiltonj is. Kötelezőnek kötelező, de lám pl. Vettel a Nürburgringen anno a "kötelező" élen maradás helyett is tudta a nem kötelező falba állást választani. Bár elismerem, a tegnapi nap után egy hamiltonos szájából ez kicsit meglepő érvelés, de a te gondolatodra való riposzt miatt talán nme mellékes. :mosoly: Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy a kötelezőt is meg kell tudni csinálni. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Pirelli Gran Premio Del Made In Italy E Dell'emilia Romagna 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.19. 13:01

vollebak írta:
2021.04.19. 12:51
A tehetséget nehéz lemérni patikamérlegen. Összességében most már én is azt mondom, hogy Verstappen a jobb csomag néhány éve, már csak a kora miatt is. Hamilton 36 éves, Verstappen még mindig csak 23. Ez óriási különbség. Hamilton már nincs (mert biológiai okokból nem lehet) csúcsformában. Az angolban meg is különböztetik ezt, van az ún. prime, ami a „legjobb időszak”, tehát amikor nagyon magas szinten van egy sportoló, és ez egy hosszabb időszakot fed le, és van a peak, az abszolút csúcs, ami pedig nyilván az abszolút legjobbat jelenti, ami jellegéből adódóan egy rövidebb szakasz. Hamilton prime-ja elég régóta tart, és még most is abban van, de a peak az szerintem úgy legfeljebb 2018-ig tartott.
Ettől még csak találgatás, a korral kapcsolatos érvelést viszont elfogadom.
Ami az autókat illeti, szerintem ha azzal a hibával is századon belül volt Verstappen Hamiltonhoz akkor az RB jóval jobb gép. Legalábbis időmérőn. a Futam már más tészta, de ennek meg lehet majd az előnye a hasonló pályákon ahol nehéz az előzés. Bahreinben 4 tizedet adott Verstappen. Akik szerint a gép ugyanazt tudja és ez csak a pilóták közti különbség az kicsit elfogult szerintem. :)

Lezárt