Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Néhány lehetséges esemény a futamra nézve:

Verstappen egy szenzációs időmérő után behúzza a futamot is.
1
13%
Hamilton pole, de a rajtnál ismét lenyomják.
0
0 szavazat
Verstappen pole, de nem lesz meg a futamgyőzelem.
2
25%
Hamilton pole és győzelem.
1
13%
Ami várható volt, most bekövetkezik: Hamilton és Verstappen a pályán összeakadnak, legalább egyikőjük kiesik.
1
13%
Esős futam lesz, megjósolhatatlan végeredménnyel.
0
0 szavazat
A nagy esélyesek betliznek és a nevető harmadiké lesz a babér.
3
38%
 
Szavazatok száma: 8

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 18:06

Kimondott Max-szurkolót én is csak Jadrinát tudom innen. Három évvel ezelőttig én is Maxnak szurkoltam (még Bandi emlékszem, hogy viccelődött is, hogy biztosan megőrültem, mert valóban, a „kedvenclistám” tagjaihoz mérten karakteridegen volt a békaszájú), de 2018-ban végleg bekerült abba a fiókba, ahol Alonso vagy Hamilton is vannak: fantasztikus tehetségek, mindig csodálni fogom azt, amire képesek, de ennyi.

Igazából mára kijelenthető, hogy nekem lett igazam abban, amit mondtam, hogy Max karrierjének a rendkívüli alakulása volt az, ami miatt annyira heves vitákat váltott ki anno a vezetése. Azok az inasévek, amikor egy versenyző a versenyzése vadhajtásait kinövi az alsóbb formaszériákban, Max esetében kimaradtak, amikor lényegében kis túlzással gokartozás után egyből beültették F1-ezni. Ezzel sokan nem értettek egyet anno, heves viták voltak ebben, mondván, hogy élete végéig ilyen féktávon mozgós, lökdösődős, veszélyes paraszt marad, aztán mára az egyik legnagyobb profi lett Hamilton mellett.

Ironikus módon addigra „engedtem el a kezét” kábé, amikorra elhagyta azokat a dolgait, amik miatt annyit kardoztam miatta itt. Szóval azt sosem tudom már meg, milyen Maxnak úgy drukkolni, hogy nincs kicsit szekunder szégyenérzetem közben, meg nem kell kumitézni miatta :D De hát ahogy Bandi szokta mondani, a szurkolás tárgyát nem lehet megválasztani, és azt hiszem, ez fordítva is igaz - hiába szurkoltál valakinek valamiért, ha az valamiért elmúlik, akkor ez van.

Nekem az emberi tényező marad mindig a legfontosabb az F1-ben, és az olyan „megszállottakat”, mint Senna, Schumi vagy Max, sosem tudtam közel érezni magamhoz. Maxnál volt egy „átfutási idő” 2018-ig, amikor bíztam abban, hogy ha majd végre kinő a tökén a szőr, akkor nem csak a hibák/véleményes húzások tűnnek el, hanem ami fontosabb, „oldódik is”, és egy kedvelhetőbb, sokoldalúbb, érdekesebb karakter lesz, akiről nem az jut eszembe, mintha önmaga karikatúrája lenne, mert annyira egydimenziós személyiség, akinek csak a versenyzés, csak a szimulátor, csak a győzelem a lényeg. Hát, ez az, ami nem jött be :)

Norris, aki miatt újra úgy tudok lelkesedni ezért az egészért, mint anno kisgyerekként (vagy legalábbis annyira, amennyire ez lehetséges így lassan 40 felé), a szimulátorozgatást tekintve hasonló alkat, viszont sokkal szerethetőbb alkat azzal, hogy egyáltalán nem veszi magát annyira komolyan. Sőt, néha épp az volt tavaly és tavalyelőtt a probléma, hogy semennyire sem vette magát komolyan. Nagyon jó látni, hogy úgy formálódik a srác, hogy futamról futamra jobb érzés a szurkerének lenni. Úgy megy fantasztikusan, hogy se a pályán, se azon kívül nem lett elviselhetetlen pöcs, nem töri össze se magát, se másokat, nem hisztizik, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy az neki jó, viszont már nem is az a nagykamasz, aki mintha nem igazán tudná, mit is akar itt, és igazából kicsit még ő maga is meglepődött, hogy hogy a fenébe is jutott el az F1-be. Innentől meg nálam másodlagos az, hogy mit és mennyit nyer vagy nem nyer, ő marad a kedvenc, amíg csak az F1-ben versenyez, mert bebizonyította, hogy legyen bármilyen ritka dolog ez ma már, de lehet úgy is érvényesülni a csúcskategóriában is, hogy se a személyisége, se a pályán mutatottak alapján nem egy törtető, másokon átvitt és szó szoros értelmében is átgázoló alkat. Ráadásul angol, és a McLarennél vezet - tökéletes :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.05.24. 18:15

Bandee írta:
2021.05.24. 15:58

Maxnak szerintem a szó hétköznapi értelmében csak Jadrina szurkol erről a fórumról és ez teljesen normális is a hispán után. A többiek, a legfőbb ügyészünk és Dani szerintem csak azért, mert látványos és esélye van leverni Lewist. Nem tudok másról, elnézést ha lenne olyan. Még talán WIlly, de ebben nem vagyok biztos
Szerintem nem lehet kedvencet "választani" csak azért, mert kell egy új. Pláne nem Hamilton után, aki szerintem Senna óta a legjobb versenyző bár ennek a kijelentésnek nem sok értelme van. Én így érzem
Persze nem így kell ezt érteni, hogy majd sorba rakom a versenyzők képeit, aztán sorba veszem majd, hogy kit igen és miért és ha nem, akkor miért nem... :D
Egyébként a fene tudja, hogy lesz. Igazából 1-2 hülyeségétől vagy félresikerült nyilatkozatától eltekintve én még mindig csipázom Lajost, szerintem tök rendben van a srác emberileg. Igaz, hogy nem egy Einstein és eléggé elment rendesen a ganxta feka style irányba, de legalább nem drogot (vagy mást) árulva jutott el ideáig. ;)
Nem tudom, hogy lesz-e rögtön utána valaki, akinek úgy szurkolok majd, mint neki. Erőltetni nem fogom nyilván. Viszont biztos nézem majd továbbra is, még a jövő évi monacoit is valószínűleg, annak ellenére, hogy tegnap megfogadtam: ezt soha többé! :D

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.24. 19:04

vollebak írta:
2021.05.24. 18:06
Norris, aki miatt újra úgy tudok lelkesedni ezért az egészért, mint anno kisgyerekként (vagy legalábbis annyira, amennyire ez lehetséges így lassan 40 felé), a szimulátorozgatást tekintve hasonló alkat, viszont sokkal szerethetőbb alkat azzal, hogy egyáltalán nem veszi magát annyira komolyan. Sőt, néha épp az volt tavaly és tavalyelőtt a probléma, hogy semennyire sem vette magát komolyan. Nagyon jó látni, hogy úgy formálódik a srác, hogy futamról futamra jobb érzés a szurkerének lenni. Úgy megy fantasztikusan, hogy se a pályán, se azon kívül nem lett elviselhetetlen pöcs, nem töri össze se magát, se másokat, nem hisztizik, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy az neki jó, viszont már nem is az a nagykamasz, aki mintha nem igazán tudná, mit is akar itt, és igazából kicsit még ő maga is meglepődött, hogy hogy a fenébe is jutott el az F1-be. Innentől meg nálam másodlagos az, hogy mit és mennyit nyer vagy nem nyer, ő marad a kedvenc, amíg csak az F1-ben versenyez, mert bebizonyította, hogy legyen bármilyen ritka dolog ez ma már, de lehet úgy is érvényesülni a csúcskategóriában is, hogy se a személyisége, se a pályán mutatottak alapján nem egy törtető, másokon átvitt és szó szoros értelmében is átgázoló alkat. Ráadásul angol, és a McLarennél vezet - tökéletes :D
Lando kiváló pilóta, és ha összejönnek neki a dolgok VB is lesz. Nekem ő a semleges pilóták táborába tartozik mint Lelerc és Sainz, nincsen bennük semmi ellenszenves és jók. Ha jól szerepel mondhatni örülök is neki. Talán még szurkoltam is volna neki, ha nincs a Russell - Williams páros, elvégre ha már kijött a sorminta, miért törjem meg? :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 19:29

Nigel Hill írta:
2021.05.24. 19:04
Lando kiváló pilóta, és ha összejönnek neki a dolgok VB is lesz. Nekem ő a semleges pilóták táborába tartozik mint Lelerc és Sainz, nincsen bennük semmi ellenszenves és jók. Ha jól szerepel mondhatni örülök is neki. Talán még szurkoltam is volna neki, ha nincs a Russell - Williams páros, elvégre ha már kijött a sorminta, miért törjem meg? :D
Russell-lel én is pont így vagyok, és nagyon könnyen lehetett volna ő is a befutó, viszont nála azt érzem, hogy inkább Maxhoz hasonló alkat. Aztán lehet, hogy tévedek, de nekem ő „kegyetlenebbnek” tűnik, és Lando könnyed természete, na meg az, hogy mclarenes, el is döntötte a dolgot. De George pontosan ugyanaz a kategória, mint nálad Lando. Titkon remélem is, hogy minél hamarabb Hamilton csapattársa lehet, mert érzem benne, hogy meg tudná fingatni Lajost :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.05.24. 19:54

rdaneelolivaw írta:
2021.05.24. 14:36
KisVadász írta:
2021.05.24. 14:17
Akkor szerintem én abban az időszakban amiről beszélsz, valamelyik másik fórumon lehettem, mert én itt megszaporodó Leclerc avatarokat nem nagyon láttam. Egy Leclerc szurkolót sem tudnék most innen említeni, így hirtelen. Ellenben Maxi lenne egy pár. ;)
Ki volna az?
Egyetlen verstappen-szurkoló sincs a fórumon.
Szerintem a szó szoros értelemben Kefir sem az, vagy tévednék?

Részemről úgy vagyok vele, hogy ezt a fost – jelenleg – kizárólag Maxi miatt érdemes nézni, na nem minden futamot, de abszolút ha leülnék nézni az csak a holland miatt van. Mindig is tetszett és kedveltem azokat a versenyző-típusokat akik megtettek mindent a győzelemért.

Hamilton is ilyen - és igen szimpatikus is volt 2007-2008-ban – de mára ez a fazon nem önmaga, illetve kurvára nem az akinek anno megszerettem, megkedveltem. Maxi meg igen, lenyugodott és mindenféle sztárallűröktől mentes, könyörtelen versenyző vált belőle. A versenypályán kívül sem lépked bele mindenféle szarba ahogy Hamilton.
Én bizony már tavaly deklaráltam hogy tappenszurker leszek...
És pontosan azért amiket fentebb leirtál. BÁR nagyon nem szoktunk egyetérteni semmiben de ennek a hozzászólásodnak minden karakterével.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.24. 20:16

KisVadász írta:
2021.05.24. 18:15
Bandee írta:
2021.05.24. 15:58

Maxnak szerintem a szó hétköznapi értelmében csak Jadrina szurkol erről a fórumról és ez teljesen normális is a hispán után. A többiek, a legfőbb ügyészünk és Dani szerintem csak azért, mert látványos és esélye van leverni Lewist. Nem tudok másról, elnézést ha lenne olyan. Még talán WIlly, de ebben nem vagyok biztos
Szerintem nem lehet kedvencet "választani" csak azért, mert kell egy új. Pláne nem Hamilton után, aki szerintem Senna óta a legjobb versenyző bár ennek a kijelentésnek nem sok értelme van. Én így érzem
Persze nem így kell ezt érteni, hogy majd sorba rakom a versenyzők képeit, aztán sorba veszem majd, hogy kit igen és miért és ha nem, akkor miért nem... :D
Egyébként a fene tudja, hogy lesz. Igazából 1-2 hülyeségétől vagy félresikerült nyilatkozatától eltekintve én még mindig csipázom Lajost, szerintem tök rendben van a srác emberileg. Igaz, hogy nem egy Einstein és eléggé elment rendesen a ganxta feka style irányba, de legalább nem drogot (vagy mást) árulva jutott el ideáig. ;)
Nem tudom, hogy lesz-e rögtön utána valaki, akinek úgy szurkolok majd, mint neki. Erőltetni nem fogom nyilván. Viszont biztos nézem majd továbbra is, még a jövő évi monacoit is valószínűleg, annak ellenére, hogy tegnap megfogadtam: ezt soha többé! :D
Jaja gondoltam.

Ezt a fekázós ősparaszt stílusát nem szeretem, de azt igen, hogy felvállalja és kb. leszarja ki mit gondol erről. Szimpatikus, hogy tud élni is. Na meg ahogy vezet
Leginkább a BLM faszsága taszít, de azt is meg lehet érteni. Valójában nem sok fogalma lehet az amerikai társadalmi problémákról és annak gyökereiről, de fekete, ez pedig nyilván oda sodorja. Azért ezek a figurák többségükben faék egyszerűségű emberek, karrierjük szinte teljesen kizárja, hogy tanultak legyenek. Aztán vagy rendelkeznek született intelligenciával, vagy nem. Ha igen, akkor esetleg ráérezhetnek arra, mitől jobb távol maradni, mikor kell kussolni avagy mibe kellene beleállni, ha már társadalmi problémákat akarnak feszegetni. Viszont ismertségük által érdekartikulációs alanynak kiválóak, főleg Lewis X millió követőjével és a százmilliós rajongótáborral. Ki tudja, hogy ki milyen céllal használja ki, mivel tömi a fejét stb-stb. Szar ez a világ

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.05.24. 21:11

Bandee írta:
2021.05.24. 15:58
KisVadász írta:
2021.05.24. 14:49


Ok, ezt elfogadom. Hamilton tényleg sokat változott pályán kívül és sajnos többnyire nem előnyére. Viszont én emiatt nem tudtam csak úgy elengedni. A pályán meg ugyanaz maradt, sőt még jobb is.
Az hót ziher, hogy utána sokkal óvatosabban választok majd. :D

Na de visszatéve, ha ezen a fórumon szerinted nincs Maxi szurkoló, akkor arányosan nézve, a Leclerc szurkolók száma -4 -5 körül lehet kb. :lol:
Maxnak szerintem a szó hétköznapi értelmében csak Jadrina szurkol erről a fórumról és ez teljesen normális is a hispán után. A többiek, a legfőbb ügyészünk és Dani szerintem csak azért, mert látványos és esélye van leverni Lewist. Nem tudok másról, elnézést ha lenne olyan. Még talán WIlly, de ebben nem vagyok biztos
Szerintem nem lehet kedvencet "választani" csak azért, mert kell egy új. Pláne nem Hamilton után, aki szerintem Senna óta a legjobb versenyző bár ennek a kijelentésnek nem sok értelme van. Én így érzem
Ha ez én lennék akkor ujabb tévedésbe kerültél, mert tappen engem sennára emlékeztet és azért kezdtem megkedvelni a fickót szarok arra hogy leveri e valaha fekakirályt vagy nem...persze azt tudni illik, hogy nálam rajongás nem létezik csak szurkolás
amugy az egész mezőny se ize se bűze társaság...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.24. 21:16

https://hu.motorsport.com/f1/news/norri ... n/6514922/

Lando Norris elismerte, hogy valószínűleg „elképesztően idegesek” lettek a mérnökei a Forma-1-es Monacói Nagydíjon, amikor a verseny korai szakaszában kétszer is kiszélesítette a pályát, amivel egy 5 másodperces büntetést kockáztatott.

Nem csak a mérnökét, töbek között engem is idegessé tett amikor benyomták Landónak az utolsó figyelmeztetést. De a rendezőnek hála semmilyen fontosabb, vagy érdekesebb eseményről nem kaptunk rendesen információt.
:angry01
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.05.24. 21:21

keF1r írta:
2021.05.24. 19:54
Én bizony már tavaly deklaráltam hogy tappenszurker leszek...
És pontosan azért amiket fentebb leirtál. BÁR nagyon nem szoktunk egyetérteni semmiben de ennek a hozzászólásodnak minden karakterével.
Ha az szurkolás, hogy szorítok érte, meg izgulok... néha-néha meg együtt ordítunk a fiammal a tévé előtt, akkor... :D

De ez már nem olyan mint anno MS-idején.
Nem megyek ki versenyekre, nem veszek ajándéktárgyakat a csaapattól stb... stb...
Nem nézem meg a szabadedzéseket sem, 20 éve felkeltem hajnalban egy AUS nagydíj szabadedzésére (megnéztük a Palco-n vagy Premiére csatornán)
Szóval ez már azért nincs, nyílván időm sincs rá.

Viszont jó lenne ha leverné a Merciseket.
Nem egy filléres VB-cím lenne abban biztos lehetsz.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.24. 21:27

keF1r írta:
2021.05.24. 21:11
Bandee írta:
2021.05.24. 15:58

Maxnak szerintem a szó hétköznapi értelmében csak Jadrina szurkol erről a fórumról és ez teljesen normális is a hispán után. A többiek, a legfőbb ügyészünk és Dani szerintem csak azért, mert látványos és esélye van leverni Lewist. Nem tudok másról, elnézést ha lenne olyan. Még talán WIlly, de ebben nem vagyok biztos
Szerintem nem lehet kedvencet "választani" csak azért, mert kell egy új. Pláne nem Hamilton után, aki szerintem Senna óta a legjobb versenyző bár ennek a kijelentésnek nem sok értelme van. Én így érzem
Ha ez én lennék akkor ujabb tévedésbe kerültél, mert tappen engem sennára emlékeztet és azért kezdtem megkedvelni a fickót szarok arra hogy leveri e valaha fekakirályt vagy nem...persze azt tudni illik, hogy nálam rajongás nem létezik csak szurkolás
amugy az egész mezőny se ize se bűze társaság...
Nem igazán, mert a "látványossággal" gondoltam lefedni kettejük közötti hasonlóságot, magyarán azáltal kerültek egy halmazba, bár nem kívántam lovagolni a szavakon. (Már ha abban a minimumban meg tudunk egyezni, hogy Senna látványosan vezetett.)

Egyébként meg akkor jó szurkolást kívánok

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 21:31

Max kifejezetten Sennára emlékeztet, éppen ezért nem tudok úgy viszonyulni hozzá. Még Senna nővére is azt mondta, soha senki nem emlékeztette így a testvérére, mint Max (nem mondta, de nyilván Hamiltont is beleértve).

Az a fajta arrogancia, ahogy Max beleszart a status quóba, a „tiszteletlenség” az öregek felé, a megingathatatlan hite, hogy mindig igaza van minden helyzetben, a szabályok feszegetése, a nagyon véleményes manőverek, az esős pályán mutatott kimagasló teljesítmények, a szinte megszállottan győzni akarás lényegében bármi áron, satöbbi, satöbbi... Tiszta Senna az egész jelenség.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.05.24. 21:35

Nem értem mitől lenne ez a mostani versenyző felhozatal annyira se íze, se bűze. Szerintem vannak jó karakterek, és még a kisebb középcsapatoknál is teljesen korrekt tudású emberek mennek már évek óta, max 1-2 ember, ha kilóg. Másrészt szerintem a fiatalabb versenyzők hoztak egy kis változást, nem annyira merevek, van bennük egy kis lazaság, közvetlenség. Persze közelében sincsenek mondjuk a MotoGP-s srácoknak, de az F1 valahogy más, eleve merevebb közeg.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 23:06

Phoebe írta:
2021.05.24. 21:35
Nem értem mitől lenne ez a mostani versenyző felhozatal annyira se íze, se bűze. Szerintem vannak jó karakterek, és még a kisebb középcsapatoknál is teljesen korrekt tudású emberek mennek már évek óta, max 1-2 ember, ha kilóg. Másrészt szerintem a fiatalabb versenyzők hoztak egy kis változást, nem annyira merevek, van bennük egy kis lazaság, közvetlenség. Persze közelében sincsenek mondjuk a MotoGP-s srácoknak, de az F1 valahogy más, eleve merevebb közeg.
Egyetértek. Két dolog van, ami miatt a maiaknak esélye sincs a régiekkel szemben ezzel. Az egyik, hogy a polkorrektség mint általános kommunikációs kultúra, mindenhol jelen van már. Hunt hetente kérne bocsánatot valamiért, amit akkoriban gondolkodás nélkül kimondott. Ment is a szörnyülködés akkor is, de nem volt következménye azon felül, hogy Huntot mindenki elkönyvelte renitensnek. Ma már mindenféle vonzata lenne ennek.

A másik pedig, hogy régen semmit sem tudtunk a versenyzőkről. Egy-egy újságcikk, kétperces interjú olyan volt, amire vadászni kellett. Beszédtémát adott, hogy vajon milyenek lehetnek a pályán kívül, hol, hogyan élnek, mit csinálnak a szabadidejükben, satöbbi. Egy jótékony misztikum övezte őket, lehetett találgatni az életük minden versenyzésen kívüli aspektusát. Ma meg már túl sokat is tudunk az olyan kényszeresen közösségi médiázókról, mint például Hamilton. Ha a régiek most élnének, ugyanúgy se íze, se bűze személyiségeknek tűnnének emiatt, és ha a mai srácok születnek 30-40 évvel korábban, akkor rájuk mondanánk, hogy bezzeg az a Verstappen meg a Leclerc meg a Norris micsoda formák egyéniségek voltak anno.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.05.25. 09:21

Ja és Mazephin megverte Micket.
Monaco különleges helyszín, annak idején Zsolti is verte itt Brunit. Kíváncsi leszek lesz e még ilyen idén.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.25. 09:46

Ori F1 írta:
2021.05.25. 09:21
Ja és Mazephin megverte Micket.
Monaco különleges helyszín, annak idején Zsolti is verte itt Brunit. Kíváncsi leszek lesz e még ilyen idén.
Hát ez nagyon erős kijelentés. Maradjunk annyiban, hogy sikerült Mick előtt célba érnie.

Mick a majom mögül rajtolt egy újraépített autóval, amit a verseny előtt alkalma sem volt vezetni, aztán rögtön a verseny első körében megelőzte és a 25. körre ellépett tőle 16 másodpercre. A 25 és a 32 kör között motoproblémái voltak, iszonyú sok időt, több mint 40 másodpercet vesztett. Csapatutasításra el kellett engednie Mazepint, mert úgy nézett ki, hogy maradnak a motorgondok a futam végéig. Aztán magához tért a motor, és a 39. körben, miután már mindketten cseréltek, Mick 31 másodperccel volt Mazepin mögött. Innen 35 kör alatt, a 74. kör végére feljött Mazepin mögé egy másodpercen belülre.

Vagyis Mick versenytempóban a 1. és 25. kör között 16 másodpercet adott a majomnak, aztán a 39. és a 74. kör között, 35 kör alatt hozott rajta 30 másodpercet. Ez összesen 60 kör alatt 46 másodperc. Megint két külön liga volt a két srác, csak nem is mutatták őket, és pont elfogytak a körök, mire utolérte a barmot Mick. Ahhoz nem kell sok kommentár, hogy összesen 75 körből (három kört kaptak a Haasok, szóval nekik ennyi volt a versenytáv) Mazepin csak 27 körben tudott gyorsabb lenni, és ebben benne van Mick 7 motorhibás körideje is, illetve Mazepin leggyorsabb köre majdnem fél másodperccel volt lassabb Mick leggyorsabb körénél - sőt, Mazepin leggyorsabb körénél Mick 12 körben futott jobbat.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.05.25. 10:19

vollebak írta:
2021.05.25. 09:46
Ori F1 írta:
2021.05.25. 09:21
Ja és Mazephin megverte Micket.
Monaco különleges helyszín, annak idején Zsolti is verte itt Brunit. Kíváncsi leszek lesz e még ilyen idén.
Hát ez nagyon erős kijelentés. Maradjunk annyiban, hogy sikerült Mick előtt célba érnie.

Mick a majom mögül rajtolt egy újraépített autóval, amit a verseny előtt alkalma sem volt vezetni, aztán rögtön a verseny első körében megelőzte és a 25. körre ellépett tőle 16 másodpercre. A 25 és a 32 kör között motoproblémái voltak, iszonyú sok időt, több mint 40 másodpercet vesztett. Csapatutasításra el kellett engednie Mazepint, mert úgy nézett ki, hogy maradnak a motorgondok a futam végéig. Aztán magához tért a motor, és a 39. körben, miután már mindketten cseréltek, Mick 31 másodperccel volt Mazepin mögött. Innen 35 kör alatt, a 74. kör végére feljött Mazepin mögé egy másodpercen belülre.

Vagyis Mick versenytempóban a 1. és 25. kör között 16 másodpercet adott a majomnak, aztán a 39. és a 74. kör között, 35 kör alatt hozott rajta 30 másodpercet. Ez összesen 60 kör alatt 46 másodperc. Megint két külön liga volt a két srác, csak nem is mutatták őket, és pont elfogytak a körök, mire utolérte a barmot Mick. Ahhoz nem kell sok kommentár, hogy összesen 75 körből (három kört kaptak a Haasok, szóval nekik ennyi volt a versenytáv) Mazepin csak 27 körben tudott gyorsabb lenni, és ebben benne van Mick 7 motorhibás körideje is, illetve Mazepin leggyorsabb köre majdnem fél másodperccel volt lassabb Mick leggyorsabb körénél - sőt, Mazepin leggyorsabb körénél Mick 12 körben futott jobbat.
Kösz az infót.
Gondoltam, hogy csak úgy nem lett volna gyosabb az orosz.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.05.25. 12:21

Ahogy Helmuth Marko látta a futamot: https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/0 ... torodott

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy Monakóban eleve kell egy jelentős sebességtöbblet ahhoz, hogy meg lehessen próbálni az előzést. Erre talán az alagút utáni sikán és a célra fordító kanyar alkalmas. A Mercedesben ezen a hétvégén nem volt meg az a többlet, ami ezt lehetővé tette volna az AT-val szemben. Másrészt Hamiltont láthatóan teljesen elkedvetlenítette már maga a versenyképtelen járgánya is, mikor pedig a kerékcsere után szarabb helyre ért vissza az még inkább. Beállt ezért őrizni a helyét, és talán tutokban abban reménykedett, hogy valami történik az előtte haladókkal, hogy felcsipegethesse e morzsákat. De nem így történt. Az imolai szerencse malacból most jelentős részt vett vissza tőle a sors.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.25. 12:57

Lancelot írta:
2021.05.25. 12:21
Ahogy Helmuth Marko látta a futamot: https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/0 ... torodott

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy Monakóban eleve kell egy jelentős sebességtöbblet ahhoz, hogy meg lehessen próbálni az előzést. Erre talán az alagút utáni sikán és a célra fordító kanyar alkalmas. A Mercedesben ezen a hétvégén nem volt meg az a többlet, ami ezt lehetővé tette volna az AT-val szemben. Másrészt Hamiltont láthatóan teljesen elkedvetlenítette már maga a versenyképtelen járgánya is, mikor pedig a kerékcsere után szarabb helyre ért vissza az még inkább. Beállt ezért őrizni a helyét, és talán tutokban abban reménykedett, hogy valami történik az előtte haladókkal, hogy felcsipegethesse e morzsákat. De nem így történt. Az imolai szerencse malacból most jelentős részt vett vissza tőle a sors.
Szerintem a Raskas-ban kellett volna próbálkoznia, Massa ellen is bejött anno.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.25. 14:06

Schumixx írta:
2021.05.25. 12:57
Lancelot írta:
2021.05.25. 12:21
Ahogy Helmuth Marko látta a futamot: https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/0 ... torodott

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy Monakóban eleve kell egy jelentős sebességtöbblet ahhoz, hogy meg lehessen próbálni az előzést. Erre talán az alagút utáni sikán és a célra fordító kanyar alkalmas. A Mercedesben ezen a hétvégén nem volt meg az a többlet, ami ezt lehetővé tette volna az AT-val szemben. Másrészt Hamiltont láthatóan teljesen elkedvetlenítette már maga a versenyképtelen járgánya is, mikor pedig a kerékcsere után szarabb helyre ért vissza az még inkább. Beállt ezért őrizni a helyét, és talán tutokban abban reménykedett, hogy valami történik az előtte haladókkal, hogy felcsipegethesse e morzsákat. De nem így történt. Az imolai szerencse malacból most jelentős részt vett vissza tőle a sors.
Szerintem a Raskas-ban kellett volna próbálkoznia, Massa ellen is bejött anno.
Te, Monaco az nem német nyelvterület (:y Rascasse az.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.25. 16:04

vollebak írta:
2021.05.25. 14:06
Te, Monaco az nem német nyelvterület (:y Rascasse az.
Igazából fogalmam nemvolt hogy írjam, rászkász lett volna alapból, rákerestem valami szövegben megtaláltam így. :)
De jogos.
Viszont Marko egy fasz pontosan tudta, hogy szart se tehetett.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.05.25. 20:40

Lancelot írta:
2021.05.25. 12:21
De nem így történt. Az imolai szerencse malacból most jelentős részt vett vissza tőle a sors.
Mit vett vissza a sors tőle? (:r :pf02
Szarul kvalifikált szarul ment a futamon ennyi történt... még szánalmas botos is jobban ment a hétvégén...tehát ne sorsozzunk meg malacozzunk...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.05.25. 20:57

Phoebe írta:
2021.05.24. 21:35
Nem értem mitől lenne ez a mostani versenyző felhozatal annyira se íze, se bűze. Szerintem vannak jó karakterek, és még a kisebb középcsapatoknál is teljesen korrekt tudású emberek mennek már évek óta, max 1-2 ember, ha kilóg. Másrészt szerintem a fiatalabb versenyzők hoztak egy kis változást, nem annyira merevek, van bennük egy kis lazaság, közvetlenség. Persze közelében sincsenek mondjuk a MotoGP-s srácoknak, de az F1 valahogy más, eleve merevebb közeg.
Hát Fibi drága!

Nézzük pl. Landó gyereket. olyan arc, akit az általános iskola előtt várnak a szülei tanitás után, hogy ne busszal kelljen hazamennie...angyalarc pattanásokkal... de kőkemény F1-es versenyző biztosan nem jutna róla eszembe ha a képét látnám valahol.
Löki gyerek bentlakásos angol magániskolák tanulójára hasonlit leginkább... de még sorolhatnánk tovább az arcokat
Gasly-ra ránézel mi jut eszedbe...semmi... Tsunoda egy mérges japán rajzfilmfigura a pokémonból...akit benyomott a honda de minek???... mazepin féle gyökerekre inkább ki sem térnék. Kicsimiska az apja közelében sem lesz akkor sem ha végül beküzdik a ferrariba ami gondolom a végső cél.
Ezek tenyésztett versenyzők ovodás koruk óta...ez régebben azért nem feltétlenül volt igy.
Nehéz ezekre az arcokra "hősként" "ászként" tekinteni főleg az én korosztályomnak.
A másik véglet a szemöldök, rajkómen, vettel vonulat akiknek kb. már semmi keresnivalójuk itt de még mindig karakteresebbek mint ez a tenyésztett/befizetett csikógárda.

Abban meg maximálisan igazad van, hogy 300 felett motorozni na ahhoz kellenek tökök...nem ehhez a tesco gazdaságos körözgetéshez, ahol 3 gyors kört mennek egy hétvégén az időmérő 3 szakaszában...a többi spórolás meg óvatoskodás
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.05.25. 21:06

keF1r írta:
2021.05.25. 20:57
Phoebe írta:
2021.05.24. 21:35
Nem értem mitől lenne ez a mostani versenyző felhozatal annyira se íze, se bűze. Szerintem vannak jó karakterek, és még a kisebb középcsapatoknál is teljesen korrekt tudású emberek mennek már évek óta, max 1-2 ember, ha kilóg. Másrészt szerintem a fiatalabb versenyzők hoztak egy kis változást, nem annyira merevek, van bennük egy kis lazaság, közvetlenség. Persze közelében sincsenek mondjuk a MotoGP-s srácoknak, de az F1 valahogy más, eleve merevebb közeg.
Hát Fibi drága!

Nézzük pl. Landó gyereket. olyan arc, akit az általános iskola előtt várnak a szülei tanitás után, hogy ne busszal kelljen hazamennie...angyalarc pattanásokkal... de kőkemény F1-es versenyző biztosan nem jutna róla eszembe ha a képét látnám valahol.
Löki gyerek bentlakásos angol magániskolák tanulójára hasonlit leginkább... de még sorolhatnánk tovább az arcokat
Gasly-ra ránézel mi jut eszedbe...semmi... Tsunoda egy mérges japán rajzfilmfigura a pokémonból...akit benyomott a honda de minek???... mazepin féle gyökerekre inkább ki sem térnék. Kicsimiska az apja közelében sem lesz akkor sem ha végül beküzdik a ferrariba ami gondolom a végső cél.
Ezek tenyésztett versenyzők ovodás koruk óta...ez régebben azért nem feltétlenül volt igy.
Nehéz ezekre az arcokra "hősként" "ászként" tekinteni főleg az én korosztályomnak.
A másik véglet a szemöldök, rajkómen, vettel vonulat akiknek kb. már semmi keresnivalójuk itt de még mindig karakteresebbek mint ez a tenyésztett/befizetett csikógárda.

Abban meg maximálisan igazad van, hogy 300 felett motorozni na ahhoz kellenek tökök...nem ehhez a tesco gazdaságos körözgetéshez, ahol 3 gyors kört mennek egy hétvégén az időmérő 3 szakaszában...a többi spórolás meg óvatoskodás
(:u (:u (:u

Rá mit mondanál? (:n

Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.05.25. 21:12

bertone írta:
2021.05.25. 21:06
keF1r írta:
2021.05.25. 20:57


Hát Fibi drága!

Nézzük pl. Landó gyereket. olyan arc, akit az általános iskola előtt várnak a szülei tanitás után, hogy ne busszal kelljen hazamennie...angyalarc pattanásokkal... de kőkemény F1-es versenyző biztosan nem jutna róla eszembe ha a képét látnám valahol.
Löki gyerek bentlakásos angol magániskolák tanulójára hasonlit leginkább... de még sorolhatnánk tovább az arcokat
Gasly-ra ránézel mi jut eszedbe...semmi... Tsunoda egy mérges japán rajzfilmfigura a pokémonból...akit benyomott a honda de minek???... mazepin féle gyökerekre inkább ki sem térnék. Kicsimiska az apja közelében sem lesz akkor sem ha végül beküzdik a ferrariba ami gondolom a végső cél.
Ezek tenyésztett versenyzők ovodás koruk óta...ez régebben azért nem feltétlenül volt igy.
Nehéz ezekre az arcokra "hősként" "ászként" tekinteni főleg az én korosztályomnak.
A másik véglet a szemöldök, rajkómen, vettel vonulat akiknek kb. már semmi keresnivalójuk itt de még mindig karakteresebbek mint ez a tenyésztett/befizetett csikógárda.

Abban meg maximálisan igazad van, hogy 300 felett motorozni na ahhoz kellenek tökök...nem ehhez a tesco gazdaságos körözgetéshez, ahol 3 gyors kört mennek egy hétvégén az időmérő 3 szakaszában...a többi spórolás meg óvatoskodás
(:u (:u (:u

Rá mit mondanál? (:n

Kép
rendesen tejfölös képe volt (:i már nem is igazán emlékeztem rá. De a stilusa egészen egyedi volt...már sajnos nem az vagy nem látjuk annyit...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.05.25. 21:14

keF1r írta:
2021.05.25. 20:40
Mit vett vissza a sors tőle? (:r :pf02
Szarul kvalifikált szarul ment a futamon ennyi történt... még szánalmas botos is jobban ment a hétvégén...tehát ne sorsozzunk meg malacozzunk...
Imolai-szerencsemalac.
Ja.

Elég rég nézek F1-et, de nem tudom mikor láttam ekkora mázlit.
Vagy ki tudja mit...
A fószer gyakorlatilag kiesett, majd a végelszámolásnál kaszált 18 pontot a második helyért.

Lezárt