Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Ki nyer Azerbajdzsánban?

1 Max Verstappen
3
38%
2 Lewis Hamilton
2
25%
3 Lando Norris
1
13%
4 Valtteri Bottas
0
0 szavazat
5 Sergio Perez
0
0 szavazat
6 Charles Leclerc
1
13%
7 Carlos Sainz
1
13%
8 Daniel Ricciard
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 8

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.06.07. 16:13

Redbull írta:
2021.06.07. 09:12
keF1r írta:
2021.06.07. 07:55


Pont te ne tudnál arról, hogy a pirelli gyakorlatilag csak az egy cserés stratégiát hozta futam előtt
lágy -----kemény
közepes -----kemény
kombinációban...
Nehogy már egy csapat legyen a hibás gyártási szerkezeti problémákért mikor maga a gyártó is azt a stratégiát kinálja...
Itt nem volt olyan opcio hogy biztonsági okokból kimegyek cserélni, mert azonnali bukta
senki nem számit arra, hogy szétrobban egy abroncs főleg a legtartósabbnak gondolt egy futamon kétszer is ez a gyártó és az FIA szégyene
A Pirelli saját jóslatát én raktam be persze hogy tudom. De volt ott 2 kerékcserés verzió is. 2019-ben is voltak akik 2 boxkiállással csinálták végig és most egy fokkal lágyabb gumikon voltak. De ne rugózzunk rajta, Max ideges volt teljes joggal. De ne feledjük Bottas korábbi esetét amikor utolsó körben az élről kapott defektet, nem kezdett el vagdalkozni a Pirelli irányába.
RED!
Van valami statisztikád, hogy melyik csapat miből mennyit használt fel eddig? motor váltó stb...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.06.07. 16:30

9_46_20 írta:
2021.06.07. 13:16
bertone írta:
2021.06.07. 13:03

Korábban én is írtam, hogy éreztem, nem lesz ennek jó vége Verstappennél.
Ahogy Strollnál látszott, mondták, nem a futófelülettel volt gond, hanem a futófelület és az oldalfal találkozásánál. Azt pedig nem a sebesség terheli, hanem az oldal terhelés. Érzésre annyit kellett volna tenni, hogy a kanyarsebességet csökkenteni, valamint a rázóköveket kevésbé használni. Biztos jelentett volna pár tized veszteséget, azonban ez pont elég lehetett volna a végéig. Max a 41. kört követően körönként kb 2 tizeddel volt gyorsabb Péreznél. (Sajnos, az FIA oldalán már nem találom azt a lehetőséget, ahol minden pilóta, minden körének ideje olvasható volt, de a 41. körben valami 3,8 mp, míg a 45. körben 4,6 mp előnye volt. Ennek nem volt értelme. Persze, nem garantált, hogy amennyiben visszavesz kicsit, akkor ez nem történik meg, de talán segített volna.
De mindez egy "fotelértékelés".
persze nem értek hozzá, igaz is, de nekem valahogy az a véleményem, hogy nem oszt nem szorozz ott már az 1 mp-cel lassab kör. Ráadásul mindegyik egyenesben durrant el, akkor mit kellett volna csinálni? 250-nel menni ott? az foglamam nincs, de lehet hogy körönként 4-6 mp veszteség is lett volna

lehet úgy volt vele menjünk még goyrsabban, akkor hamarabb vége van a két körnek... :D
Biztos te is próbáltál már valamit eltörni úgy, hogy ide-oda hajlítgatod. a gumiban lévő acél szálakkal pont ez történik amikor megkapják a terhelést aztán meg elmegy róla. Egyenes szakaszon ez csak minimális, azonban kanyarban, rázókövön elég drasztikus. Ilyenkor kifejezetten hajlításnak van kitéve, míg egyenesben, nagy sebességnél inkább húzásnak. Viszont belátható, hogy egy, a hajlítgatásoktól már meggyengült szál (szálak) sokkal könnyebben szakadnak el húzásra is.
Egyébként érdekes ez a dolog. El sem tudod képzelni, hány olyan esettel találkoztam, amikor egy gömbfej nem akkor szakad ki, amikor arra számítanál. Tényleg nagyon sok olyan esettel volt találkozásom, amikor lassú haladás közben, néha éppen a megálláskor szakadt ki. Ilyenkor mindig az jut az ember eszébe, mi lett volna, ha ez nagy sebességnél történik? Ám olyannal én még nem találkoztam (egyetlen kivétellel, amikor pont nekünk szakadt ki a Semperit ralin egy murvás gyorsaságin a Lancia jobb alsó gömbfeje bőven 100 fölött).
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.06.07. 16:40

keF1r írta:
2021.06.07. 16:13
Redbull írta:
2021.06.07. 09:12


A Pirelli saját jóslatát én raktam be persze hogy tudom. De volt ott 2 kerékcserés verzió is. 2019-ben is voltak akik 2 boxkiállással csinálták végig és most egy fokkal lágyabb gumikon voltak. De ne rugózzunk rajta, Max ideges volt teljes joggal. De ne feledjük Bottas korábbi esetét amikor utolsó körben az élről kapott defektet, nem kezdett el vagdalkozni a Pirelli irányába.
RED!
Van valami statisztikád, hogy melyik csapat miből mennyit használt fel eddig? motor váltó stb...
Ugyan nem RED vagyok, meg ez még az azeri futam előtti helyzet:

https://www.fia.com/sites/default/files ... %20now.pdf
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.06.07. 17:54

bertone írta:
2021.06.07. 16:40
keF1r írta:
2021.06.07. 16:13

RED!
Van valami statisztikád, hogy melyik csapat miből mennyit használt fel eddig? motor váltó stb...
Ugyan nem RED vagyok, meg ez még az azeri futam előtti helyzet:

https://www.fia.com/sites/default/files ... %20now.pdf
Kösz Tonio bácsi
Látom a honda eltökélten fejleszt tsunoda autójával (:v
vagy nem túl megbizható a csomag...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.07. 17:59

Schumixx írta:
2021.06.07. 13:28
Ti meg ezekre.
https://formula.hu/f1/2014/05/13/a-merc ... n-dolgozik
2014-ben ez Rosbergnél fontos volt a Mercinek(és még ki is emelték hogy a gond a kocsiban van) ha jól rémlik Hamiltont is bevonták hogy megoldják a gondot, valahogy 2016-ban ezt 6 elbaszott után is ignorálták Hamiltonnál. Nem nem csak malajzián múlott, egyéb tényezőkön is.

Egyébként én már leírtam hogy ezt az évet Verstappen érdemli.
Az általad felsorolt pletykák mennyire vannak egy súlycsoportban egy team orderrel, ami Hamiltonnak +21 pontot hozott? (mert különben maradt volna Rosberg mögött egész versenyen) . Szerintem sehol. ez mi sem bizonyítja jobban hogy Hamiltonnak csilliárdszor nagyobb hátszele volt a csapaton belül, csak ő ezt szerette máshogy előadni sajnáltatva magát. :hanyas:
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.06.07. 19:17

keF1r írta:
2021.06.07. 17:54
bertone írta:
2021.06.07. 16:40

Ugyan nem RED vagyok, meg ez még az azeri futam előtti helyzet:

https://www.fia.com/sites/default/files ... %20now.pdf
Kösz Tonio bácsi
Látom a honda eltökélten fejleszt tsunoda autójával (:v
vagy nem túl megbizható a csomag...
Most látom Kefír kérését. Köszi Bertone. Úgy tudom, hogy a Mercedesz motoros csapatok új belsőégésű egységgel vágtak neki az azeri futamnak.
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.06.07. 19:41

Nigel Hill írta:
2021.06.07. 17:59

Az általad felsorolt pletykák mennyire vannak egy súlycsoportban egy team orderrel, ami Hamiltonnak +21 pontot hozott? (mert különben maradt volna Rosberg mögött egész versenyen) . Szerintem sehol. ez mi sem bizonyítja jobban hogy Hamiltonnak csilliárdszor nagyobb hátszele volt a csapaton belül, csak ő ezt szerette máshogy előadni sajnáltatva magát. :hanyas:
Ebben semmi pletyka nem volt, egy rakás cikket találni erről, csak a nagy köpködésben nem akarjuk látni.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.06.07. 19:46

keF1r írta:
2021.06.07. 17:54
Látom a honda eltökélten fejleszt tsunoda autójával (:v
vagy nem túl megbizható a csomag...
csak szétnyomta (:v
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.06.07. 20:17

Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.06.07. 21:09

Schumixx írta:
2021.06.07. 19:41
Nigel Hill írta:
2021.06.07. 17:59

Az általad felsorolt pletykák mennyire vannak egy súlycsoportban egy team orderrel, ami Hamiltonnak +21 pontot hozott? (mert különben maradt volna Rosberg mögött egész versenyen) . Szerintem sehol. ez mi sem bizonyítja jobban hogy Hamiltonnak csilliárdszor nagyobb hátszele volt a csapaton belül, csak ő ezt szerette máshogy előadni sajnáltatva magát. :hanyas:
Ebben semmi pletyka nem volt, egy rakás cikket találni erről, csak a nagy köpködésben nem akarjuk látni.
Mi köze van annak, hogy 14-ben ki milyen segítséget kapott, ahhoz, hogy 16-ban mákja volt-e Rosbergnek vagy szimplán csak jobban teljesített?
Legfeljebb akkor lenne ez releváns, ha 14-et is Rosberg nyeri.

Amúgy asszem 16-ban az volt Hamilton baja, hogy attól az évtől kellett a versenyzőnek rádiós segítség nélkül megoldania a kuplungfogást és a rajtot. Ezzel nem tudom, mit lehetett volna kezdeni azon kívül, hogy kurva sok próbarajtot csináltatnak Hamiltonnal, ami viszont egyébként is szokás.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.06.07. 21:15

Krisztián írta:
2021.06.07. 21:09
Mi köze van annak, hogy 14-ben ki milyen segítséget kapott, ahhoz, hogy 16-ban mákja volt-e Rosbergnek vagy szimplán csak jobban teljesített?
Legfeljebb akkor lenne ez releváns, ha 14-et is Rosberg nyeri.

Amúgy asszem 16-ban az volt Hamilton baja, hogy attól az évtől kellett a versenyzőnek rádiós segítség nélkül megoldania a kuplungfogást és a rajtot. Ezzel nem tudom, mit lehetett volna kezdeni azon kívül, hogy kurva sok próbarajtot csináltatnak Hamiltonnal, ami viszont egyébként is szokás.
Az hogy azonnal próbálták orvosolni, míg Hamiltonnál nem. Persze lehet mondani hogy 6szor volt balfasz, mert így könnyű csak nekem nem veszi be a gyomrom. Nem látunk bele mennyi múlott rajta, ha 14-ben is azonnal megvédték Rosberget hogy nem az ő hibája.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.06.07. 21:19

Egy dolgot nem értek.
Adott egy gumi, aminek a Pirelli szerint 40 kört kéne kibírnia, és ez a gumi a verseny 30. körében megadja magát az egyetlen autón, amelyik még nem járt a boxban (vagyis azon a ponton csak Stroll rakott ennyi kört a kemény gumiba). Korábban nem volt komolyabb baleset, nem volt információ arról sem, hogy bármi törmelék lenne a pályán, vagy hogy feljött volna egy csatornafedél, bármi ilyesmi. Szóval adott egy totál rejtélyes defekt, majd beküldik az SC-t, de a baleset helye miatt (teljesen jogosan) lezárják a boxutcát. Mire az SC alatt jöhetnének, összerázódik a mezőny, így egy boxkiállás = utolsó vagy. Csak azok vállalták be, akik amúgy se voltak pontszerző helyen. Minden jel arra utalt, hogy a kemény keverék, amin a mezőny nagy része van, szerkezeti hibás. Ezen a ponton nyilvánvaló kellett volna legyen, hogy ezt a futamot nem szabad úgy elengedni, hogy a mezőny nagy része azokon a gumikon, amik Stroll autóján 30 kört bírtak, ennél többet akar menni. Tudom, utólag könnyű okosnak lenni, de szerintem ezt a futamot abban a pillanatban piros zászlózni kellett volna, hogy mindenki ingyen kereket cserélhessen és menjenek 20 kört egy gumin. Érthetetlen számomra, hogy ezt akkor miért nem tették meg.

Amúgy emlékeztek arra, amikor Giovinazzinak új szett gumit kellett kihozni, mert amit fel akartak rakni az autójára, azon az egyik defektes volt? Pár futammal ezelőtt volt ez. Ott kiderült, hogy mi volt a gond, ki hibázott? Csak azon filózom, hogy vajon lehet-e köze egymáshoz a két esetnek.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.06.07. 21:19

Schumixx írta:
2021.06.07. 21:15
Krisztián írta:
2021.06.07. 21:09
Mi köze van annak, hogy 14-ben ki milyen segítséget kapott, ahhoz, hogy 16-ban mákja volt-e Rosbergnek vagy szimplán csak jobban teljesített?
Legfeljebb akkor lenne ez releváns, ha 14-et is Rosberg nyeri.

Amúgy asszem 16-ban az volt Hamilton baja, hogy attól az évtől kellett a versenyzőnek rádiós segítség nélkül megoldania a kuplungfogást és a rajtot. Ezzel nem tudom, mit lehetett volna kezdeni azon kívül, hogy kurva sok próbarajtot csináltatnak Hamiltonnal, ami viszont egyébként is szokás.
Az hogy azonnal próbálták orvosolni, míg Hamiltonnál nem. Persze lehet mondani hogy 6szor volt balfasz, mert így könnyű csak nekem nem veszi be a gyomrom. Nem látunk bele mennyi múlott rajta, ha 14-ben is azonnal megvédték Rosberget hogy nem az ő hibája.
Jó, de ezzel kb. azt mondod, hogy a Mercedes direkt hátráltatta Hamiltont, hogy Rosberg legyen a bajnok 16-ban. Nekem meg ezt nem veszi a gyomrom.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.06.07. 21:21

Krisztián írta:
2021.06.07. 21:19
Jó, de ezzel kb. azt mondod, hogy a Mercedes direkt hátráltatta Hamiltont, hogy Rosberg legyen a bajnok 16-ban. Nekem meg ezt nem veszi a gyomrom.
Inkább csak nem volt sürgős kisegíteni, az nem hátráltatás, de azt hiszel amit akarsz. Ahogy nekem is megvan a véleményem róla.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.07. 21:57

bertone írta:
2021.06.07. 20:17
"Bámulatos" ahogy érzi hogy veszi a kamera

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.06.07. 22:52

9_46_20 írta:
2021.06.06. 22:03


Te dolgod. A fooled by randomness könyvet azért ajánlom.
Köszi a tippet. Amit épp olvasok/nék abban egyébként is megakadtam, mert valahogy nem visz magával. Igaz ebben azért Ábel fiúnk születése is benne van. :)
Elkezdem mindenképp, bár a szurkolói elfogultságomon lehet nem változtat majd. Egyébként is, szerintem még a tűrhetőbbek közé tartozom. :) Értem amit írsz a lehetséges kimenetelekkel, de a VB végső eredményének ismerete nélkül szerintem nem jelenthető ki teljes bizonyossággal, hogy kinek fog ez jobban fájni a végén. Ha tegyük fel Maxi 1 és 18 pont közötti előnnyel nyeri meg, akkor pl Lajosnak jobban... Az eddigi versenyeket nézve úgy tűnik talán igen, Maxinak fog jobban fájni, mivel a legtöbb futamon még mindig hajszállal elmaradtak a versenyen. Meglátjuk, hogy az elmúlt kettő csak kakukktojás volt-e.
vollebak írta:
2021.06.06. 22:02

Mármint mi szokott előfordulni, hogy ferdítek? Hát köszi :D

Ahhoz, hogy valaki 54 futamon keresztül konzisztensen pontszerző helyen fusson be, a teljesítmény mellett legalább annyira fontos a technikai megbízhatóság, illetve az olyan autó, amivel mondjuk meg lehet csinálni az imolai dolgot. Abban szerintem egyetérthetünk, ha ott nem egy Mercedes van Lajos alatt, lehet akármekkora tehetség, a büdös életben nem előzi meg a Ferrarikat és Norrist. Amikor ilyen hosszú sorozatról beszélünk egy technikai sportágban, ott a technikai tényezők mindig fontosabbak szerintem az egyéni teljesítménynél. Mert ha hibázik a versenyző, de a technikája adott hozzá, bejöhet utána is x pontszerző helyen, viszont ha megmakkan alatta a vas, akkor lehet bármilyen ügyes, mehet átöltözni.

Abban feltétlenül szerencséje volt ma is, hogy 4 pont hátránya van a bajnokságban, pedig lehetett volna 15 is. Ebben igaza volt háromnegyedtíznek: a technikai erőviszonyokat és a megbízhatóságot ismerve, ez a mai kölcsönös nullázás hosszú távon Maxnak fog jobban fájni, nem Lajosnak. Hiszen nézd meg: Maxot pech érte, Lajos saját hibát vétett. Egyszerűen a Mercedes nem csak, hogy a leggyorsabb csomag is a turbóérában, de a legmegbízhatóbb is.
Figyu, ha valaki ilyen novellákat ír hozzászólásonként, akkor elkerülhetetlenül csorbul itt-ott az igazságtartalom...😜😁
Egyébként félre ne érts, ha van rá elég időm, akkor imádom olvasni a már-már tökéletesen megszerkesztett írásaid. 👌
Visszakanyarodva a témához: nem is, majd térjünk vissza az év végén erre, hogy kinek fájt ez jobban. Maxinak az fog jobban fájni, ha esetleg idén is jellemző lesz rájuk a technikai okok miatt való kiesés.
És valóban, a Mercedes a legmegbízhatóbb a turbó érában, úgy ahogy Hamilton is a legmegbízhatóbb versenyző. 😎

Ui.: Amúgy vicces, hogy most este mikor leültem megnézni a mai fórum termést, akkor vettem észre, hogy a reggeli hozzászólásom végén még ott villog a kurzor... Hát a fenti lett volna az. 😁

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.07. 23:22

Schumixx írta:
2021.06.07. 21:21
Krisztián írta:
2021.06.07. 21:19
Jó, de ezzel kb. azt mondod, hogy a Mercedes direkt hátráltatta Hamiltont, hogy Rosberg legyen a bajnok 16-ban. Nekem meg ezt nem veszi a gyomrom.
Inkább csak nem volt sürgős kisegíteni, az nem hátráltatás, de azt hiszel amit akarsz. Ahogy nekem is megvan a véleményem róla.
Hát ez elég sok sebből vérző nézet. De valószínűleg így születnek a sportban a városi legendák.

A valóság ezzel szemben az, hogy a Mercedes gőzerővel, rögtön az év elejétől próbált mindenféle módon segíteni Hamiltonnak is, közösen a Daimlerrel - mivel a kuplungproblémák Rosberget ugyanúgy érintették, csak ő meg tudta oldani őket (méghozzá hatékonyan és gyorsan), Hamilton pedig sokáig nem.

2016 áprilisi nyilatkozat Wolfftól: „Úgy gondoljuk, hardveres problémáról van szó, nem pedig a vezérlőelektronika problémájáról. Ezt pedig nem lehet egyik versenyről a másikra megoldani, és dolgozunk rajta, hogy megoldjuk.”

Ekkor Hamilton azt mondta, hogy „nem aggódik” a rossz rajtjai miatt, mert az ausztrál rajtprobléma kuplunggal kapcsolatos volt, a bahreini pedig „valami más” – ezzel lényegében elismerte, hogy egyszerűen nem reagált elég gyorsan a kialvó rajtlámpákra (utóbbit nem én mondom, hanem az autosport.com)

https://www.autosport.com/f1/news/merce ... 3/4991573/

2016 júniusa: Hamilton elrontja a kanadai rajtot is, és elmondta, hogy egész hétvégén ettől eltekintve a próbarajtok során minden flottul ment, szerinte a kuplung mindig máshol fog.

https://www.motorsport.com/f1/news/clut ... 11/778411/

2016 szeptembere: Hamilton bevallja, hogy nem fognak egyhamar megoldódni a rajtproblémái, plusz saját maga mondja el, hogy Rosberget is érintette a dolog, és azt is elmondja, hogy folyamatosan dolgoztak és dolgoznak a dolgon.

„Javulást értünk el, szóval lehetett tőlünk látni jobb rajtokat, de még mindig kifog rajtunk az a véletlenszerű változékonyság, ami az egyes rajtok között van. Minden hétvégén próbarajtokat csinálunk, és egy kicsit különböznek egymástól, aztán néha egészen drasztikus a különbség. A problémákat láthattuk Nicónál is, láthattuk nálam is, szóval ez olyasvalami, amin továbbra is dolgoznunk kell.”

https://www.autosport.com/f1/news/lewis ... 1/5036271/

Arról meg már nem is beszélve, hogy Hamilton már Kínára teljesen új, átdolgozott kormányt kapott, áthelyezett és ergonómiailag megváltoztatott kuplungkarral, hozzá megváltoztatott, speciális kesztyűkkel, hogy minél jobban érezze a kuplung fogáspontját.

Előtte:

Kép

Utána:

Kép

Hasonlítsd össze a második képen a piros nyilakkal jelzett kar helyzetét és formáját az első képen látható pillangókarokkal. Ezeket a módosításokat külön Hamilton kedvéért, Hamiltonnak csinálták csak meg, Rosbergnek nem.

Szóval nem, szegény Lewist nem hagyta magára a kuplungproblémákkal a gonosz Mercedes, miközben Rosberget meg ármányos módon hozzásegítették a jobb rajtokhoz, és ezzel a címhez ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.06.08. 08:40

vollebak írta:
2021.06.07. 23:22
Schumixx írta:
2021.06.07. 21:21

Inkább csak nem volt sürgős kisegíteni, az nem hátráltatás, de azt hiszel amit akarsz. Ahogy nekem is megvan a véleményem róla.
Hát ez elég sok sebből vérző nézet. De valószínűleg így születnek a sportban a városi legendák.

A valóság ezzel szemben az, hogy a Mercedes gőzerővel, rögtön az év elejétől próbált mindenféle módon segíteni Hamiltonnak is, közösen a Daimlerrel - mivel a kuplungproblémák Rosberget ugyanúgy érintették, csak ő meg tudta oldani őket (méghozzá hatékonyan és gyorsan), Hamilton pedig sokáig nem.

2016 áprilisi nyilatkozat Wolfftól: „Úgy gondoljuk, hardveres problémáról van szó, nem pedig a vezérlőelektronika problémájáról. Ezt pedig nem lehet egyik versenyről a másikra megoldani, és dolgozunk rajta, hogy megoldjuk.”

Ekkor Hamilton azt mondta, hogy „nem aggódik” a rossz rajtjai miatt, mert az ausztrál rajtprobléma kuplunggal kapcsolatos volt, a bahreini pedig „valami más” – ezzel lényegében elismerte, hogy egyszerűen nem reagált elég gyorsan a kialvó rajtlámpákra (utóbbit nem én mondom, hanem az autosport.com)

https://www.autosport.com/f1/news/merce ... 3/4991573/

2016 júniusa: Hamilton elrontja a kanadai rajtot is, és elmondta, hogy egész hétvégén ettől eltekintve a próbarajtok során minden flottul ment, szerinte a kuplung mindig máshol fog.

https://www.motorsport.com/f1/news/clut ... 11/778411/

2016 szeptembere: Hamilton bevallja, hogy nem fognak egyhamar megoldódni a rajtproblémái, plusz saját maga mondja el, hogy Rosberget is érintette a dolog, és azt is elmondja, hogy folyamatosan dolgoztak és dolgoznak a dolgon.

„Javulást értünk el, szóval lehetett tőlünk látni jobb rajtokat, de még mindig kifog rajtunk az a véletlenszerű változékonyság, ami az egyes rajtok között van. Minden hétvégén próbarajtokat csinálunk, és egy kicsit különböznek egymástól, aztán néha egészen drasztikus a különbség. A problémákat láthattuk Nicónál is, láthattuk nálam is, szóval ez olyasvalami, amin továbbra is dolgoznunk kell.”

https://www.autosport.com/f1/news/lewis ... 1/5036271/

Arról meg már nem is beszélve, hogy Hamilton már Kínára teljesen új, átdolgozott kormányt kapott, áthelyezett és ergonómiailag megváltoztatott kuplungkarral, hozzá megváltoztatott, speciális kesztyűkkel, hogy minél jobban érezze a kuplung fogáspontját.

Előtte:

Kép

Utána:

Kép

Hasonlítsd össze a második képen a piros nyilakkal jelzett kar helyzetét és formáját az első képen látható pillangókarokkal. Ezeket a módosításokat külön Hamilton kedvéért, Hamiltonnak csinálták csak meg, Rosbergnek nem.

Szóval nem, szegény Lewist nem hagyta magára a kuplungproblémákkal a gonosz Mercedes, miközben Rosberget meg ármányos módon hozzásegítették a jobb rajtokhoz, és ezzel a címhez ;)
Tehát akkor azt kéne hinnem hogy ennyire balfasz volt, mert te leírod a végén és akkor az úgy van és hogy 6szor se sikerült, kösz nem.
Részemről lezártam 2016-ot.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.06.08. 09:14

9_46_20 írta:
2021.06.07. 21:57
"Bámulatos" ahogy érzi hogy veszi a kamera
Nyilván pontosan azt figyelte, hogy mikor és hogy veszi a kamera, amikor egy két körös sprint futam éppen elkezdődött, egyik versenyzője éppen lenyomta az előtte lévőt, majd után elkövetve egy ostoba hibát kicsúszik az élről. Tuti, hogy közben azt leste, mennyire veszi a kamera, és megfelelő-e az actori tevékenysége. Hát, erre már nehéz mit mondani....
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.08. 09:20

Schumixx írta:
2021.06.07. 21:21
Krisztián írta:
2021.06.07. 21:19
Jó, de ezzel kb. azt mondod, hogy a Mercedes direkt hátráltatta Hamiltont, hogy Rosberg legyen a bajnok 16-ban. Nekem meg ezt nem veszi a gyomrom.
Inkább csak nem volt sürgős kisegíteni, az nem hátráltatás, de azt hiszel amit akarsz. Ahogy nekem is megvan a véleményem róla.
Te meg nem csak elhiszed, hanem magadévá is teszed a kedvenced vélt sérelmeit és sirálmait. Ami viselkedéssel már 2011-ben is csúnyán megbukott, amikor Button ellenében hisztizett Spa-ban. Mert ha ő nála csapattársként valaki gyorsabb, akkor az csak azért lehet mert őt hátráltatják (:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.06.08. 09:25

Egy kis technmikai magyarázat a "mágikus gombra", ami állítólag Hamilton vesztét okozta:

https://nl.motorsport.com/f1/news/merc ... 6544545/
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.08. 10:39

Schumixx írta:
2021.06.08. 08:40
Tehát akkor azt kéne hinnem hogy ennyire balfasz volt, mert te leírod a végén és akkor az úgy van és hogy 6szor se sikerült, kösz nem.
Részemről lezártam 2016-ot.
Miért elképzelhetetlen, hogy ebben a vonatkozásban Rosberg egyszerűen jobb volt? Hamilton rajtgondjai Suzuka utánra oldódtak meg, Rosbergé már jóval korábban. Neki sikerült ráéreznie, tudta kezelni a trükkös kuplungot. Ez ennyire sértő gondolat hamiltonos szemszögből?

Hamilton jobb volt egy körön. Hamilton jobban kezelte a lift-and-coast technikát, ezáltal a gumikat és a benzint is a turbóéra kezdete óta. Hamilton jobb volt esőben. Hamilton jobb volt test-test ellen. Mindez lényegében evidenciaként van kezelve, fogadja el ezeket mindenki, aki Rosbergnek drukkolt. De az, hogy esetleg Rosberg ezt a kuplungdolgot Hamiltonnál jobban tudta volna menedzselni, és ezzel fontos előnyre tudott szert tenni önerőből a 2016-os bajnokságban, az nevetséges és ördögtől való gondolat. Mintha Lajosnál soha senki sem lehetne jobb a versenyzés semmilyen aspektusában csapaton belül anélkül, hogy valami ármány ne lenne mögötte.

Hát jó :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.06.08. 10:52

Redbull írta:
2021.06.07. 15:34
t-oom írta:
2021.06.06. 22:53
Jól értettem, hogy a fék hűtő nyílás méretét a versenyző belülről tudja allitani?

Ez szabályos megoldás?
https://hu.motorsport.com/f1/news/mit-c ... n/6544674/

Ennyit a fékhűtőnyílásról! A két szagértő tegnap valamit nagyon félremagyarázott, főként VG.
köszi, így érthető a dolog.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.06.08. 11:02

Lancelot írta:
2021.06.08. 09:14
9_46_20 írta:
2021.06.07. 21:57
"Bámulatos" ahogy érzi hogy veszi a kamera
Nyilván pontosan azt figyelte, hogy mikor és hogy veszi a kamera, amikor egy két körös sprint futam éppen elkezdődött, egyik versenyzője éppen lenyomta az előtte lévőt, majd után elkövetve egy ostoba hibát kicsúszik az élről. Tuti, hogy közben azt leste, mennyire veszi a kamera, és megfelelő-e az actori tevékenysége. Hát, erre már nehéz mit mondani....
Szerintem arra gondolt, ami nekem is feltűnt, amikor lekapta a fejhallgatót és elindult a mozdulat, hogy odab@ssza, de megállt vele. Ha nem esik le, hogy veszik, biztos oda is vágja. Én biztos megtettem volna.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.08. 12:35

bertone írta:
2021.06.08. 11:02
Lancelot írta:
2021.06.08. 09:14


Nyilván pontosan azt figyelte, hogy mikor és hogy veszi a kamera, amikor egy két körös sprint futam éppen elkezdődött, egyik versenyzője éppen lenyomta az előtte lévőt, majd után elkövetve egy ostoba hibát kicsúszik az élről. Tuti, hogy közben azt leste, mennyire veszi a kamera, és megfelelő-e az actori tevékenysége. Hát, erre már nehéz mit mondani....
Szerintem arra gondolt, ami nekem is feltűnt, amikor lekapta a fejhallgatót és elindult a mozdulat, hogy odab@ssza, de megállt vele. Ha nem esik le, hogy veszik, biztos oda is vágja. Én biztos megtettem volna.
köszönöm, erről van szó
wolff részben szerepet játszik és ez a szerep a kilengések nélküli, hűvös, mindenhez is értő vezető, amiben olyan hóbort, hogy széttörök egy monitort, ami a csapat költsévetésének 0,0000001%-a nem fér bele.

Lezárt