Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Verstappen marad az élen egy újabb győzelemmel, Hamilton második
4
57%
Hamilton győz, de Verstappen marad az élen
0
0 szavazat
Verstappen lecsúszik a dobogóról, Hamilton győz és átveszi a vezetést
1
14%
Mindketten kiesnek - nem szereznek pontot
0
0 szavazat
Hamilton kiesik, így Verstappen jelentősen növeli az előnyét
1
14%
Mindketten a dobogón végeznek, azonban a győzelmet más szerzi meg
1
14%
 
Szavazatok száma: 7

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.05. 18:30

vollebak írta:
2021.07.04. 23:05
Nigel Hill írta:
2021.07.04. 22:20
Ma Ricsivel annyi történt, hogy az elején feljött majd hol benne volt, hol vezette a DRS vonatot. Ahol aztán könnyű bukni. A kicsúszásáig láthatóan gyorsabb Perez is +15 mp-et kapott a boxkiállásokig Norristól csak emiatt. Pedig a RB tempója megvolt. Nem DRS vonatban autózva láthatóan még Norrsinál is gyorsabb Perezt és a Red Bull-t kellett volna megelőzze Ricsinek. Értem. Vettel meg lágy gumikon ment az elején, csak annyira lassult vissza, hogy vigye a DRS vonatot. Hiába a leggyorsabb a McLaren, ha a DRS sokat kiegyenlít, és ha elől lévő más is nyithatja. Ha a stratégia jobban bírja jobb is lehetet volna. Így most ez van. Az elején jól odatette, ahogy kell. Ettől függetlenül Norris egy teljesen más ligát képviselt ma.
Ezt a DRS-vonatozós dolgot felejtsd már el. Szerinted Ricci valahogy mindig DRS-mizériába kerül, és hát akkor nincs mit tenni, karok széttárva, ez van, nem volt ez rossz, azért odatette, amit tudott.

Nézd meg az újraindítást az SC után. Pérez fogta Norrist az első kanyar után, Norris meg simán legyorsulta mégis a hármas kanyarig, és a mögötte szélárnyékozó Mercedesek sem tudtak ráesni. A futam további későbbi részében Hamilton sem tudott mit kezdeni DRS-sel sem Norris ellen. De biztos nagyon nehéz dolga volt szegény Riccinek ugyanezzel a kocsival, ilyen végsebességgel plusz DRS-sel támadni másokat, akiknek nem volt DRS-e előtte, vagy ellépni a vonat éléről, amikor a McLarenéhez képest hurka végsebességű Ferrarival Leclerc volt mögötte :D Ugyanolyan gumikon voltak mindketten, a McLaren másik ligában volt ezen a pályán most a Ferrarihoz képest, Ricciardo mégis 14 körön át volt képtelen úgy ellépni Leclerc-től az első stintben, hogy még csak nem is ment hosszabban - ő cserélt a kettő közül először.

Ezt magyarázza már meg nekem valaki, hogy lehet egész jó teljesítményre hivatkozni, meg DRS-vonatot emlegetni, amikor egy versenyző a leggyorsabb végsebességű kocsiban ülve a leglassabb végsebességűtől, ami összességében is lassabb csomag és ugyanolyan stratégián megy, képtelen ellépni:

Kép
Felejtsem el. Jó vicc. :D A sky közvetítésbe ha 10x nem mondták el a káros hatását, akkor egyszer sem. Én Russell miatt a középmezőnyt lövettem legjobban figyelemmel, ahol végig ez határozta meg a helyzetet meg tény. Kivéve amikor valakinek körökkel frissebb, vagy lágyabb gumi volt, amivel be tudott menni rövidebb féktávon és jobb kigyorsításon, mint Sainz pl. Amúgy Hamilton ha jól emlékszem csak megelőzte Norrist, a futam második felében meg sérült padlólemezzel ment. Lecrerc 6 körrrel fiatalabb gumikon volt, de gondolom ezek az apró tények sem számítanak. Szerinted ez bagatel, úgyhogy hagyjuk is. A szemüvegeden át amit nem látsz és nem is akarsz meglátni. azzal felesleges vitatkoznom. A csapat is elégedett volt Ricciardo versenyen mutatott teljesítményével, az időmérővel pedig nem. Még jó, hogy nem az elvakult szurkolók irányítják a csapatot. :) Amikor a csapat a csapat miatt volt szar a teljesítmény, azokat miért nem ostoroztad ilyen elvtelenül? Pedig a kedvencünket küldték a süllyesztőbe, sőt Monaco 2017 egyenesen megbocsáthatatlan volt véleményem szerint. Nem, neked Ricciardo a kipécézett áldozatod, akibe mindig fogsz találni kivetni valót akárhogy is megy.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.05. 18:46

Nigel Hill írta:
2021.07.05. 18:30
Felejtsem el. Jó vicc. :D A sky közvetítésbe ha 10x nem mondták el a káros hatását, akkor egyszer sem. Én Russell miatt a középmezőnyt lövettem legjobban figyelemmel, ahol végig ez határozta meg a helyzetet meg tény. Kivéve amikor valakinek körökkel frissebb, vagy lágyabb gumi volt, amivel be tudott menni rövidebb féktávon és jobb kigyorsításon, mint Sainz pl. Amúgy Hamilton ha jól emlékszem csak megelőzte Norrist, a futam második felében meg sérült padlólemezzel ment. Lecrerc 6 körrrel fiatalabb gumikon volt, de gondolom ezek az apró tények sem számítanak. Szerinted ez bagatel, úgyhogy hagyjuk is. A szemüvegeden át amit nem látsz és nem is akarsz meglátni. azzal felesleges vitatkoznom. A csapat is elégedett volt Ricciardo versenyen mutatott teljesítményével, az időmérővel pedig nem. Még jó, hogy nem az elvakult szurkolók irányítják a csapatot. :) Amikor a csapat a csapat miatt volt szar a teljesítmény, azokat miért nem ostoroztad ilyen elvtelenül? Pedig a kedvencünket küldték a süllyesztőbe, sőt Monaco 2017 egyenesen megbocsáthatatlan volt véleményem szerint. Nem, neked Ricciardo a kipécézett áldozatod, akibe mindig fogsz találni kivetni valót akárhogy is megy.
Lószaft. A leglustább hozzáállás mindenkit utálkozónak bélyegezni, akivel nem értesz egyet.

2014-ben Vettel ellen minden megmozdulását élveztem. Idén meg szart sem csinál, akárhogy mosdatod. Húzóembernek vitték a csapathoz, és agyonveri egy 21 éves srác. Hány verseny kell még, meddig kell türelemmel lenni, hogy egy 32 éves sztárversenyző a mezőny általában harmadik legjobb autójával tempót tudjon menni, miközben már a 40 éves, éveket kihagyó Alonso is tökéletesen visszarázódott?

Nem érdekel, hogy próbálják mosdatni. Ő maga is tudja, hogy egy rakás szart nyújt azért a pénzért, amiért és amilyen feltételekkel leszerződött (3 év, első számú). Látszik a fején, a testbeszédén. A kedvenc csapatom konstruktőri harmadik helyébe fog kerülni a teljesítménye, ezért ütni-vágni is fogom, amíg nem javul drasztikusan kvalin és versenyen is, mert nem akarod megérteni, hogy nem az a probléma, hogy Lando mögött van (legyen, nem szégyen az, pláne egy Lando kaliberű tehetség ellen), hanem, hogy mióta és mennyivel van mögötte, ráadásul folyamatosan, érdemi előrelépés nélkül.

A falra tudok mászni az olyan magyarázatoktól, amik úgy vannak beállítva, mintha egy adott versenyzőt érintene az adott probléma. Alonsót és Sainzot nem borította meg az új környezet/új autó megszokása, meg nem kell hivatkozni náluk minden második versenyen a DRS-vonatban ragadásra. Egy autóval, amivel majdnem pole-t lő a csapattárs, kurvára ne essen ki a Q2-ben valaki, aki elméletileg sztárversenyző. Egy autóval, amivel dobogót lehet fogni Monacóban, kurvára ne kapjon kört ugyanott a csapattárstól az elméletileg sztárversenyző. Ennyi a lényeg, az adjunkmégnekiidőttől a DRS-vonatok emlegetéséig minden más csak mellébeszélés.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.07.05. 21:02

ezt a fost kellett hallgatni fél hétvége alatt... :D

Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.07.05. 21:19

trutya írta:
2021.07.05. 21:02
ezt a fost kellett hallgatni fél hétvége alatt... :D

Te szegény. :D

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.07.05. 21:26

ez volt a másik:



:D

készüljetek ti is, ha jöttök a Hringre...
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.07.05. 22:36

vollebak írta:
2021.07.05. 18:46
Nigel Hill írta:
2021.07.05. 18:30
Felejtsem el. Jó vicc. :D A sky közvetítésbe ha 10x nem mondták el a káros hatását, akkor egyszer sem. Én Russell miatt a középmezőnyt lövettem legjobban figyelemmel, ahol végig ez határozta meg a helyzetet meg tény. Kivéve amikor valakinek körökkel frissebb, vagy lágyabb gumi volt, amivel be tudott menni rövidebb féktávon és jobb kigyorsításon, mint Sainz pl. Amúgy Hamilton ha jól emlékszem csak megelőzte Norrist, a futam második felében meg sérült padlólemezzel ment. Lecrerc 6 körrrel fiatalabb gumikon volt, de gondolom ezek az apró tények sem számítanak. Szerinted ez bagatel, úgyhogy hagyjuk is. A szemüvegeden át amit nem látsz és nem is akarsz meglátni. azzal felesleges vitatkoznom. A csapat is elégedett volt Ricciardo versenyen mutatott teljesítményével, az időmérővel pedig nem. Még jó, hogy nem az elvakult szurkolók irányítják a csapatot. :) Amikor a csapat a csapat miatt volt szar a teljesítmény, azokat miért nem ostoroztad ilyen elvtelenül? Pedig a kedvencünket küldték a süllyesztőbe, sőt Monaco 2017 egyenesen megbocsáthatatlan volt véleményem szerint. Nem, neked Ricciardo a kipécézett áldozatod, akibe mindig fogsz találni kivetni valót akárhogy is megy.
Lószaft. A leglustább hozzáállás mindenkit utálkozónak bélyegezni, akivel nem értesz egyet.

2014-ben Vettel ellen minden megmozdulását élveztem. Idén meg szart sem csinál, akárhogy mosdatod. Húzóembernek vitték a csapathoz, és agyonveri egy 21 éves srác. Hány verseny kell még, meddig kell türelemmel lenni, hogy egy 32 éves sztárversenyző a mezőny általában harmadik legjobb autójával tempót tudjon menni, miközben már a 40 éves, éveket kihagyó Alonso is tökéletesen visszarázódott?

Nem érdekel, hogy próbálják mosdatni. Ő maga is tudja, hogy egy rakás szart nyújt azért a pénzért, amiért és amilyen feltételekkel leszerződött (3 év, első számú). Látszik a fején, a testbeszédén. A kedvenc csapatom konstruktőri harmadik helyébe fog kerülni a teljesítménye, ezért ütni-vágni is fogom, amíg nem javul drasztikusan kvalin és versenyen is, mert nem akarod megérteni, hogy nem az a probléma, hogy Lando mögött van (legyen, nem szégyen az, pláne egy Lando kaliberű tehetség ellen), hanem, hogy mióta és mennyivel van mögötte, ráadásul folyamatosan, érdemi előrelépés nélkül.

A falra tudok mászni az olyan magyarázatoktól, amik úgy vannak beállítva, mintha egy adott versenyzőt érintene az adott probléma. Alonsót és Sainzot nem borította meg az új környezet/új autó megszokása, meg nem kell hivatkozni náluk minden második versenyen a DRS-vonatban ragadásra. Egy autóval, amivel majdnem pole-t lő a csapattárs, kurvára ne essen ki a Q2-ben valaki, aki elméletileg sztárversenyző. Egy autóval, amivel dobogót lehet fogni Monacóban, kurvára ne kapjon kört ugyanott a csapattárstól az elméletileg sztárversenyző. Ennyi a lényeg, az adjunkmégnekiidőttől a DRS-vonatok emlegetéséig minden más csak mellébeszélés.
egyetértek, ugyanakkor továbbra sem vonnék ebből messzemenő következtetést le. lehet, hogy tök banális dolog miatt nem érzi magát magabiztosnak az autóban. Norris sem mondható most már újoncnak, így bizonyára meg van a helyzeti előnye az elmúlt 2 évnek.

Ahogy Alonso esetén engem türelemre intettél, ugyanezt javaslom Ricsi esetén is feléd. Ha szezon végén is csak ugyanilyen teljesítményre lesz képes, akkor igazat adok Neked!

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Magic » 2021.07.05. 23:15

vollebak írta:
2021.07.05. 18:46
Nigel Hill írta:
2021.07.05. 18:30
Felejtsem el. Jó vicc. :D A sky közvetítésbe ha 10x nem mondták el a káros hatását, akkor egyszer sem. Én Russell miatt a középmezőnyt lövettem legjobban figyelemmel, ahol végig ez határozta meg a helyzetet meg tény. Kivéve amikor valakinek körökkel frissebb, vagy lágyabb gumi volt, amivel be tudott menni rövidebb féktávon és jobb kigyorsításon, mint Sainz pl. Amúgy Hamilton ha jól emlékszem csak megelőzte Norrist, a futam második felében meg sérült padlólemezzel ment. Lecrerc 6 körrrel fiatalabb gumikon volt, de gondolom ezek az apró tények sem számítanak. Szerinted ez bagatel, úgyhogy hagyjuk is. A szemüvegeden át amit nem látsz és nem is akarsz meglátni. azzal felesleges vitatkoznom. A csapat is elégedett volt Ricciardo versenyen mutatott teljesítményével, az időmérővel pedig nem. Még jó, hogy nem az elvakult szurkolók irányítják a csapatot. :) Amikor a csapat a csapat miatt volt szar a teljesítmény, azokat miért nem ostoroztad ilyen elvtelenül? Pedig a kedvencünket küldték a süllyesztőbe, sőt Monaco 2017 egyenesen megbocsáthatatlan volt véleményem szerint. Nem, neked Ricciardo a kipécézett áldozatod, akibe mindig fogsz találni kivetni valót akárhogy is megy.
Lószaft. A leglustább hozzáállás mindenkit utálkozónak bélyegezni, akivel nem értesz egyet.

2014-ben Vettel ellen minden megmozdulását élveztem. Idén meg szart sem csinál, akárhogy mosdatod. Húzóembernek vitték a csapathoz, és agyonveri egy 21 éves srác. Hány verseny kell még, meddig kell türelemmel lenni, hogy egy 32 éves sztárversenyző a mezőny általában harmadik legjobb autójával tempót tudjon menni, miközben már a 40 éves, éveket kihagyó Alonso is tökéletesen visszarázódott?

Nem érdekel, hogy próbálják mosdatni. Ő maga is tudja, hogy egy rakás szart nyújt azért a pénzért, amiért és amilyen feltételekkel leszerződött (3 év, első számú). Látszik a fején, a testbeszédén. A kedvenc csapatom konstruktőri harmadik helyébe fog kerülni a teljesítménye, ezért ütni-vágni is fogom, amíg nem javul drasztikusan kvalin és versenyen is, mert nem akarod megérteni, hogy nem az a probléma, hogy Lando mögött van (legyen, nem szégyen az, pláne egy Lando kaliberű tehetség ellen), hanem, hogy mióta és mennyivel van mögötte, ráadásul folyamatosan, érdemi előrelépés nélkül.

A falra tudok mászni az olyan magyarázatoktól, amik úgy vannak beállítva, mintha egy adott versenyzőt érintene az adott probléma. Alonsót és Sainzot nem borította meg az új környezet/új autó megszokása, meg nem kell hivatkozni náluk minden második versenyen a DRS-vonatban ragadásra. Egy autóval, amivel majdnem pole-t lő a csapattárs, kurvára ne essen ki a Q2-ben valaki, aki elméletileg sztárversenyző. Egy autóval, amivel dobogót lehet fogni Monacóban, kurvára ne kapjon kört ugyanott a csapattárstól az elméletileg sztárversenyző. Ennyi a lényeg, az adjunkmégnekiidőttől a DRS-vonatok emlegetéséig minden más csak mellébeszélés.
Én adok neki időt.
Már csak azért is mert valaki egyik pillanatról a másikra nem felejt el autót vezetni.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.06. 02:15

t-oom írta:
2021.07.05. 22:36
egyetértek, ugyanakkor továbbra sem vonnék ebből messzemenő következtetést le. lehet, hogy tök banális dolog miatt nem érzi magát magabiztosnak az autóban. Norris sem mondható most már újoncnak, így bizonyára meg van a helyzeti előnye az elmúlt 2 évnek.

Ahogy Alonso esetén engem türelemre intettél, ugyanezt javaslom Ricsi esetén is feléd. Ha szezon végén is csak ugyanilyen teljesítményre lesz képes, akkor igazat adok Neked!
Alonso nagyon más helyzetben volt. Két évnyi kihagyás után, sokkal idősebben ült vissza. Ricciardo a karrierje csúcsán van, sztárgázsit és első számú státuszt kért és kapott. Egy külföldi magánfórumon rendszeresen téma Ricciardo helyzete, egy McLarennél dolgozó fickó is szokott elég sokat diskurálni velünk. Ha igény van rá, majd leírom, miről is van szó, de a lényeg, hogy nagyon gödörbe ásta magát Ricci, és ő maga sem tudja, hogy másszon ki belőle. Elégedetlenek vele a csapatnál, kapott új kasznit is már (ez is egy olcsó dolog, ugye), mindenben segítik, mégsincs javulás. A második osztrák futamon ugyanúgy kizúgott a Q2-ben (sőt, még nagyobb különbséggel Norris mögött, mint egy héttel korábban), és a futamon is csak azért tudta magát valamennyire előrébb egerészni, mert kihullottak előle vagy incidens, vagy elszart stratégia miatt (Russell, Astonok, AlphaTaurik). Jelenleg egyszerűen nem hozza vissza a szerződtetése költségeit, nyomokban sem, és az F1 kőkemény üzlet, ahol nagyon hamar ki tud telni a becsület.
Magic írta:
2021.07.05. 23:15
Én adok neki időt.
Már csak azért is mert valaki egyik pillanatról a másikra nem felejt el autót vezetni.
Kapott. Időt, új kasznit, figyelmet, minden segítséget.

Jól hangzik ez a valaki „nem felejt el autót vezetni”, csak épp nem erről van szó. Elvezeti az autót, továbbra is versenyző, nem gokartos tempóban megy. Nem tud adaptálódni, nem tud a mérnökökkel kommunikálni megfelelően, és ami a legrosszabb, bevallottan nem tudja, mit kezdjen a Norrisszal szembeni nem hogy csökkenő, de egyre nagyobb hátrányával. Ott a telemetria, ott egy nagycsapat minden pénze és infrastruktúrája, csak iránymutatást várnak a versenyzőjüktől, aki képtelen ezt megadni nekik.

Egyébként emlékszem én még, hogy mennyire csalódott voltál, hogy milyen lassan talált magára a Renault-nál is. Ez két dolog miatt is fontos: az egyik, hogy nem először kerül ilyen helyzetbe Ricciardo, tehát nem jól és gyorsan alkalmazkodó versenyző. A másik pedig, hogy még nagyobb gödörben van, mint a Renault-nál bármikor, és egy olyan csapattárs mellett ül, aki árkot hugyoz Ocon köré. Hülkenberg, Ocon sosem adott kört neki, ellenben Hülkenberget már Monacóban, az ötödik versenyen verte, a következő versenyen, Kanadában pedig hatodik lett, ami abban az évben a legjobb teljesítménye volt, és azzal a Renault-val a plafon volt.

Akkor már Ausztráliában ezredekre volt attól, hogy megverje Hülkenberget a kvalin, és az ötödik futamon előtte is végzett (év végéig kényelmesen, 10-4-re győzött a versenyeken). Vagyis nem azonnal ugyan, de öt futam után mindenre rátalált, amire kellett. Ezt az öt versenyes Renault-ba átszokást pedig ezt akkor mindenki, te is, lassúnak találtátok. Most meg kilenc futam után tart ott, hogy egy egyperces körön kap egy másodpercet kvalin Norristól, és azt mondjátok, hogy időt kell neki még adni, meg DRS-vonatban ragadt a versenyen. A lelketek mélyén ti is tudjátok, milyen kurva ciki ez az egész Ricciardótól, és teljes csalódás, amit művel – csak nem valljátok be.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.06. 08:16

Szerintem túl nagyok az elvárásaitok. És lehet Riccinek is saját magával szemben amikor kikövetelte a helyét magának a csapatban és ezekkel a paraméterekkel. :)
Schumacher sem tudta megverni a tehetséges fiatalt (Rosberg), tudnék még példákat... Vettel is volt gödörben, ha jól rémlik nem pár hónap volt ez.

Van olyan pályafutás amely makulátlan ebben a tekintetben?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.06. 10:46

rdaneelolivaw írta:
2021.07.06. 08:16
Szerintem túl nagyok az elvárásaitok. És lehet Riccinek is saját magával szemben amikor kikövetelte a helyét magának a csapatban és ezekkel a paraméterekkel. :)
Schumacher sem tudta megverni a tehetséges fiatalt (Rosberg), tudnék még példákat... Vettel is volt gödörben, ha jól rémlik nem pár hónap volt ez.

Van olyan pályafutás amely makulátlan ebben a tekintetben?
Össze sem lehet hasonlítani Schumacherrel. Schumacher 41 éves volt, három évet hagyott ki, és egy olyan nyaksérüléssel bajlódott, ami sosem jött igazán rendbe a 2009-es motorbalesete után. Ehhez képest soha nem volt közte és Rosberg között akkora a különbség, mint Ricciardo és Norris között ma. Rosberg sosem adott kört Schumachernek, és a nyolc futamból, amit be tudott fejezni Schumacher, kétszer Rosberg előtt ért célba Schumacher, méghozzá két negyedik helyet szerzett.

Hol van ehhez Ricciardo, aki hatodiknál előrébb nem végzett még idén? Norrisnál látszik, milyen tempója van ennek a McLarennek, az a 2010-es Mercedes pedig a kanyarban sem volt ahhoz, hogy 3. erő legyen. A McLaren, a Red Bull és a Ferrari is messze előttük járt.

Vettel akármennyire is bebizonyosodott, hogy túlteljesített, és messze nem olyan kaliber, mint amilyennek 2010 és 2013 között még te is hitted, még az őt a Red Bulltól lényegében megfutamító Ricciardóval szemben sem bőgött így le. Vettel még 2014-ben is 28 pont hátrányban volt Ricciardóhoz képest 9 futam után (98-70, Ricciardo pontjainak a 71,4%-át hozta). Tavaly Leclerc nagyon megverte, de megint csak: más kávéház. Tavalyra Vettelnek már lényegében annyira leromlott az ázsiója, hogy minden versenyhétvégén a leggyakoribb kérdés, amire válaszolnia kellett, hogy visszavonul-e, és ha igen, még az évet befejezi-e. Ricciardo jelenleg Norris pontjainak a 39,6%-át tudta hozni. Ezt egy mostanra az F1-ből kiszorult Albon vagy Hülkenberg is tudná teljesíteni, Ricciardo fizetésének a töredékéért, elsőszámú versenyzői státuszt garantáló szerződés nélkül.

Nem értem, mi alapján kéne erőltetni a párhuzamot egy egy 41 éves, éveket kihagyó, sérült Schumacherrel, meg egy ázsióját teljesen elvesztő Vettellel, aki alig talált ülést magának idénre, úgy elfogyott körülötte a levegő tavaly.

Melyik elvárás a nagy Riccivel szemben? Hogy egy 32 éves, sztárgázsiért első számúnak leszerződött élversenyző ne kapjon kört a csapattársától, ne essen ki a Q2-ben a harmadik erő autóval, amivel a csapattársa rendszeresen dobogókat szerez, és ostromolja az összetett harmadik helyet? Továbbra sem az a baj, hogy Ricciardo Norris mögött van. Norris a jövő világbajnoka, Verstappen-szintű tehetség. A baj az, hogy mióta és mennyivel van Norris mögött Ricciardo. Ricciardo eddig kiesett egyszer a Q1-ben (Portugália), háromszor meg a Q2-ben (Baku, Ausztria 1-2) - Norris meg mindig eljutott a Q3-ba.

Ha szerinted túl nagy elvárás az, hogy egy nagyon drága és hosszú, első számú versenyzői szerződést kapó versenyző a harmadik erő autóval nehogy már kilenc versenyből négyszer se jusson el a Q3-ig, és nehogy már kört kapjon a csapattársától, miközben két és félszer kevesebb pontja is van, arra nem tudok mit mondani. Vannak fokozatok, lehetne Norristól úgy is kikapni, hogy közben nincs szekunder szégyenérzeted. Ha a McLaren úgy működne, mint a Red Bull, valószínűleg már meglenne Ricciardo helyettese.

Szóval a kérdésedre válaszolva: olyan pályafutás nem nagyon volt, hogy ilyen szerződést kapó és ilyen státuszú versenyző ennyire alulteljesítsen egy egyébként remek autóval.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.06. 16:04

Én is sajnáltam, hogy Sainz elment a Ferrarihoz. A McLaren vezetésének a csapatnak is vérzett a szíve. Biztosan láttátok a búcsú videót amit a McLaren küldött a Ferrarinak. Egyszóval Sainzzal jóval erősebbek lennénk ez tény, de elment és érthetők az okok. Ricciardo jó opciónak tünt, maga a McLaren kereste még a Renaultos szerződése előtt, úgyhogy látták benne a potenciált, amire az eredményei predesztinálták is. De mint tudjuk a puding próbája az evés, és ez a puding most egy kicsit odakozmált, nem olyan ízletes. A szerződése több évre szól, és a csapatvezetés még türelmes. Azt hiszem Vollénak abban tökéletesen igaza van, hogy jelenleg nem (tudja) megszolgálni a fizetését, nem tud hozzátenni a csapat fejlődéséhez, nem tud tőle tanulni a csapattársa. Nagy szarban van/vagyunk. A gond, hogy nem látszik a kiút.
Íme a köridők összehasonlítása az Osztrák futamról, ebből is látszik, hogy Lando más ligában játszik mint Ricsi.
Kép
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.07.06. 17:30

Basszus, Ricsi!
Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki ennyire rá akarja erőltetni másokra/mindenkire a saját véleményét legyen bármiről is szó.
Te pont az a "vitapartner" vagy akire illik, amit korábban Bandinak mondtam: veled kizárólag maximum 2 oda-vissza hozzászólásig szabad "vitatkozni", mert még akár abban is mindenáron meg akarsz győzni, hogy neked van igazad, ha netán más a női ideálunk. Mindezt persze idézetekkel, statisztikákkal alátámasztva. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.06. 22:41

bertone írta:
2021.07.06. 17:30
Basszus, Ricsi!
Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki ennyire rá akarja erőltetni másokra/mindenkire a saját véleményét legyen bármiről is szó.
Te pont az a "vitapartner" vagy akire illik, amit korábban Bandinak mondtam: veled kizárólag maximum 2 oda-vissza hozzászólásig szabad "vitatkozni", mert még akár abban is mindenáron meg akarsz győzni, hogy neked van igazad, ha netán más a női ideálunk. Mindezt persze idézetekkel, statisztikákkal alátámasztva. :mosoly:
Nekem nem cimzetten, hanem altalanossagban irtad ezt mint elvet amit kovetsz. Nekem mondjuk egyet sem szoktal valaszolni

Engem pl. meg lehet gyozni es a picsaba is el lehet kuldeni, persze nem mindenkinek es tomondatok, meg a csakazertis nem eleg hozza (nem rad gondolok). Keves dologba is allok bele, amirol fingom nincsen en nem szolok bele.

(Altalanos vilagnezetrol viszont sajnos nem lehet vitat nyitni, az van es kesz)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.07.06. 23:06

Bandee írta:
2021.07.06. 22:41
bertone írta:
2021.07.06. 17:30
Basszus, Ricsi!
Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki ennyire rá akarja erőltetni másokra/mindenkire a saját véleményét legyen bármiről is szó.
Te pont az a "vitapartner" vagy akire illik, amit korábban Bandinak mondtam: veled kizárólag maximum 2 oda-vissza hozzászólásig szabad "vitatkozni", mert még akár abban is mindenáron meg akarsz győzni, hogy neked van igazad, ha netán más a női ideálunk. Mindezt persze idézetekkel, statisztikákkal alátámasztva. :mosoly:
Nekem nem cimzetten, hanem altalanossagban irtad ezt mint elvet amit kovetsz. Nekem mondjuk egyet sem szoktal valaszolni

Engem pl. meg lehet gyozni es a picsaba is el lehet kuldeni, persze nem mindenkinek es tomondatok, meg a csakazertis nem eleg hozza (nem rad gondolok). Keves dologba is allok bele, amirol fingom nincsen en nem szolok bele.

(Altalanos vilagnezetrol viszont sajnos nem lehet vitat nyitni, az van es kesz)
Nem is azt írtam, hogy neked címeztem, valóban általánosságban gondoltam. De neked említettem meg, így oké? 😁
Nem tudom, mikre, mire nem válaszoltam, jó ideje a pol topikot hanyagolom, csak bele bele pörgetek. Biztosíthatlak, ha nekem címeztél egy-több kérdést, nem szándékosan maradt válasz nélkül.
De kérdezd meg újra és biztosan válaszolok, hagy ne kelljen keresgélnem. 😀
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.07. 05:57

bertone írta:
2021.07.06. 17:30
Basszus, Ricsi!
Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki ennyire rá akarja erőltetni másokra/mindenkire a saját véleményét legyen bármiről is szó.
Te pont az a "vitapartner" vagy akire illik, amit korábban Bandinak mondtam: veled kizárólag maximum 2 oda-vissza hozzászólásig szabad "vitatkozni", mert még akár abban is mindenáron meg akarsz győzni, hogy neked van igazad, ha netán más a női ideálunk. Mindezt persze idézetekkel, statisztikákkal alátámasztva. :mosoly:
Leszarom :mosoly:
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.07.07. 06:50

vollebak írta:
2021.07.07. 05:57
bertone írta:
2021.07.06. 17:30
Basszus, Ricsi!
Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki ennyire rá akarja erőltetni másokra/mindenkire a saját véleményét legyen bármiről is szó.
Te pont az a "vitapartner" vagy akire illik, amit korábban Bandinak mondtam: veled kizárólag maximum 2 oda-vissza hozzászólásig szabad "vitatkozni", mert még akár abban is mindenáron meg akarsz győzni, hogy neked van igazad, ha netán más a női ideálunk. Mindezt persze idézetekkel, statisztikákkal alátámasztva. :mosoly:
Leszarom :mosoly:
(:q

Ezt úgy kellett volna :

"Pont leszarom" by Dani

(:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.07. 07:51

bertone írta:
2021.07.07. 06:50
(:q

Ezt úgy kellett volna :

"Pont leszarom" by Dani

(:u
Inkább egy A0-ás elemzéssel, google-ben keresett statisztikákkal, történetekkel kellett volna bizonygatni, hogy miért nincs igazad – ebben sem! (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.07. 07:59

rdaneelolivaw írta:
2021.07.07. 07:51
bertone írta:
2021.07.07. 06:50
(:q

Ezt úgy kellett volna :

"Pont leszarom" by Dani

(:u
Inkább egy A0-ás elemzéssel, google-ben keresett statisztikákkal, történetekkel kellett volna bizonygatni, hogy miért nincs igazad – ebben sem! (:u
Ezt meg pláne leszarom :mosoly:

Lacitól elég ruppótlan volt, hogy belém állt nyilvánosan csak így, de ő veled ellentétben továbbra sem egy provokatív fasz, aki leginkább másokat hergelni jár a fórumra.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.07. 08:01

vollebak írta:
2021.07.07. 07:59
Ezt meg pláne leszarom :mosoly:

Lacitól elég ruppótlan volt, hogy belém állt nyilvánosan csak így, de ő veled ellentétben továbbra sem egy provokatív fasz, aki leginkább másokat hergelni jár a fórumra.
Poén lett volna... de látom betalált, magadra vetted. :)
Nem baj. :) (:o

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.07. 08:08

Nem értem, miért kell ezen vitázni. Tényleg égő, amit Ricciardo csinál. És ezt úgy mondom, hogy az egyik kedvencem :szom01
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.07. 09:02

rdaneelolivaw írta:
2021.07.07. 08:01
Poén lett volna... de látom betalált, magadra vetted. :)
Nem baj. :) (:o
Na látod :) Örülsz annak, ha (szerinted) idegesítesz másokat. Kiábrándítalak: már nem bosszantasz egy jó ideje. Nem véletlen szerintem, hogy mudd is kedvel, meg minden, mégis letiltott itt, mert nem is akarja látni, amiket és ahogyan írsz. Részemről letiltani nem akarlak, de osztom Tibi véleményét, hogy neked a fórum egy bizonyos célt szolgál, és ehhez van egy bizonyos netes személyiséged, amit külön ide tartogatsz. Találkoztunk már, ezért tudom, hogy tényleg így van. Élőben egyáltalán nem vagy ilyen provokatív, sőt. Itt meg nemcsak, hogy néha úgy besikerül véletlenül, de érezhetően rá is teszel egy lapáttal, ahol csak lehet. Valamiért szereted az ilyen kis fórumos cicaharcokat. Ahogy az Indul a bakterházban mondták, a fene a gusztusodat, meg azét is, aki ebben továbbra is partner lesz neked (:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Magic » 2021.07.07. 10:16

Willy írta:
2021.07.07. 08:08
Nem értem, miért kell ezen vitázni. Tényleg égő, amit Ricciardo csinál. És ezt úgy mondom, hogy az egyik kedvencem :szom01
Ugyanaz mint Perez amúgy. 😉

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.07. 10:38

vollebak írta:
2021.07.07. 09:02
Na látod :) Örülsz annak, ha (szerinted) idegesítesz másokat. Kiábrándítalak: már nem bosszantasz egy jó ideje. Nem véletlen szerintem, hogy mudd is kedvel, meg minden, mégis letiltott itt, mert nem is akarja látni, amiket és ahogyan írsz. Részemről letiltani nem akarlak, de osztom Tibi véleményét, hogy neked a fórum egy bizonyos célt szolgál, és ehhez van egy bizonyos netes személyiséged, amit külön ide tartogatsz. Találkoztunk már, ezért tudom, hogy tényleg így van. Élőben egyáltalán nem vagy ilyen provokatív, sőt. Itt meg nemcsak, hogy néha úgy besikerül véletlenül, de érezhetően rá is teszel egy lapáttal, ahol csak lehet. Valamiért szereted az ilyen kis fórumos cicaharcokat. Ahogy az Indul a bakterházban mondták, a fene a gusztusodat, meg azét is, aki ebben továbbra is partner lesz neked (:o
Megvan élőben is a provokatív stílusom, de vadidegen emberek előtt azért nem szoktam így indítani.
Ha jól rémlik egy sörözésen futottunk össze, ott nekem nagyjából a társaság 90%-a ismeretlen volt.

A provokatív része a fórumon is bizonyos emberek számára van tartogatva. (libsik, pc-emberek stb...) :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.07. 10:57

Magic írta:
2021.07.07. 10:16
Ugyanaz mint Perez amúgy. 😉
Dehogy ugyanaz. Pérez gyengén ment Imolában és most a második osztrák versenyen ezen kívül az autójával elvárható helyen van az összetettben, és a segítségével kényelmesen vezet a Red Bull a konstruktőri bajnokságban is. Ezt Albonnal vagy Gaslyval sosem csinálja meg a Red Bull (mondom ezt úgy, hogy Gaslyt még kedvelem is, csak a Red Bull egyszerűen nem neki való közeg volt).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Magic » 2021.07.07. 12:23

vollebak írta:
2021.07.07. 10:57
Magic írta:
2021.07.07. 10:16
Ugyanaz mint Perez amúgy. 😉
Dehogy ugyanaz. Pérez gyengén ment Imolában és most a második osztrák versenyen ezen kívül az autójával elvárható helyen van az összetettben, és a segítségével kényelmesen vezet a Red Bull a konstruktőri bajnokságban is. Ezt Albonnal vagy Gaslyval sosem csinálja meg a Red Bull (mondom ezt úgy, hogy Gaslyt még kedvelem is, csak a Red Bull egyszerűen nem neki való közeg volt).
Két dobogó azzal az autóval amivel a csapattárs 8-at hozott. Ha már csapattárshoz méregetünk.
Semmi bajom Perezzel amúgy.

Lezárt