Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Verstappen marad az élen egy újabb győzelemmel, Hamilton második
4
57%
Hamilton győz, de Verstappen marad az élen
0
0 szavazat
Verstappen lecsúszik a dobogóról, Hamilton győz és átveszi a vezetést
1
14%
Mindketten kiesnek - nem szereznek pontot
0
0 szavazat
Hamilton kiesik, így Verstappen jelentősen növeli az előnyét
1
14%
Mindketten a dobogón végeznek, azonban a győzelmet más szerzi meg
1
14%
 
Szavazatok száma: 7

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.07.07. 12:25

vollebak írta:
2021.07.07. 07:59
rdaneelolivaw írta:
2021.07.07. 07:51


Inkább egy A0-ás elemzéssel, google-ben keresett statisztikákkal, történetekkel kellett volna bizonygatni, hogy miért nincs igazad – ebben sem! (:u
Ezt meg pláne leszarom :mosoly:

Lacitól elég ruppótlan volt, hogy belém állt nyilvánosan csak így, de ő veled ellentétben továbbra sem egy provokatív fasz, aki leginkább másokat hergelni jár a fórumra.
Ricsi! Ha nem reagálsz sem Hangout, sem itteni privát üzenetre, akkor csak ez marad.
(Hangout lassan egy éve, PM pár hete)
(:n
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.07. 12:43

bertone írta:
2021.07.06. 23:06
Bandee írta:
2021.07.06. 22:41

Nekem nem cimzetten, hanem altalanossagban irtad ezt mint elvet amit kovetsz. Nekem mondjuk egyet sem szoktal valaszolni

Engem pl. meg lehet gyozni es a picsaba is el lehet kuldeni, persze nem mindenkinek es tomondatok, meg a csakazertis nem eleg hozza (nem rad gondolok). Keves dologba is allok bele, amirol fingom nincsen en nem szolok bele.

(Altalanos vilagnezetrol viszont sajnos nem lehet vitat nyitni, az van es kesz)
Nem is azt írtam, hogy neked címeztem, valóban általánosságban gondoltam. De neked említettem meg, így oké? 😁
Nem tudom, mikre, mire nem válaszoltam, jó ideje a pol topikot hanyagolom, csak bele bele pörgetek. Biztosíthatlak, ha nekem címeztél egy-több kérdést, nem szándékosan maradt válasz nélkül.
De kérdezd meg újra és biztosan válaszolok, hagy ne kelljen keresgélnem. 😀
Nem ott volt szerintem de most nem emlékszem. Majd ha lesz ilyen, szólok.

Egyre gondoltunk akkor! Király :mosoly: :mosoly:

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.09. 19:55

vollebak írta:
2021.07.05. 18:46
Nigel Hill írta:
2021.07.05. 18:30
Felejtsem el. Jó vicc. :D A sky közvetítésbe ha 10x nem mondták el a káros hatását, akkor egyszer sem. Én Russell miatt a középmezőnyt lövettem legjobban figyelemmel, ahol végig ez határozta meg a helyzetet meg tény. Kivéve amikor valakinek körökkel frissebb, vagy lágyabb gumi volt, amivel be tudott menni rövidebb féktávon és jobb kigyorsításon, mint Sainz pl. Amúgy Hamilton ha jól emlékszem csak megelőzte Norrist, a futam második felében meg sérült padlólemezzel ment. Lecrerc 6 körrrel fiatalabb gumikon volt, de gondolom ezek az apró tények sem számítanak. Szerinted ez bagatel, úgyhogy hagyjuk is. A szemüvegeden át amit nem látsz és nem is akarsz meglátni. azzal felesleges vitatkoznom. A csapat is elégedett volt Ricciardo versenyen mutatott teljesítményével, az időmérővel pedig nem. Még jó, hogy nem az elvakult szurkolók irányítják a csapatot. :) Amikor a csapat a csapat miatt volt szar a teljesítmény, azokat miért nem ostoroztad ilyen elvtelenül? Pedig a kedvencünket küldték a süllyesztőbe, sőt Monaco 2017 egyenesen megbocsáthatatlan volt véleményem szerint. Nem, neked Ricciardo a kipécézett áldozatod, akibe mindig fogsz találni kivetni valót akárhogy is megy.
Lószaft. A leglustább hozzáállás mindenkit utálkozónak bélyegezni, akivel nem értesz egyet.

2014-ben Vettel ellen minden megmozdulását élveztem. Idén meg szart sem csinál, akárhogy mosdatod. Húzóembernek vitték a csapathoz, és agyonveri egy 21 éves srác. Hány verseny kell még, meddig kell türelemmel lenni, hogy egy 32 éves sztárversenyző a mezőny általában harmadik legjobb autójával tempót tudjon menni, miközben már a 40 éves, éveket kihagyó Alonso is tökéletesen visszarázódott?

Nem érdekel, hogy próbálják mosdatni. Ő maga is tudja, hogy egy rakás szart nyújt azért a pénzért, amiért és amilyen feltételekkel leszerződött (3 év, első számú). Látszik a fején, a testbeszédén. A kedvenc csapatom konstruktőri harmadik helyébe fog kerülni a teljesítménye, ezért ütni-vágni is fogom, amíg nem javul drasztikusan kvalin és versenyen is, mert nem akarod megérteni, hogy nem az a probléma, hogy Lando mögött van (legyen, nem szégyen az, pláne egy Lando kaliberű tehetség ellen), hanem, hogy mióta és mennyivel van mögötte, ráadásul folyamatosan, érdemi előrelépés nélkül.

A falra tudok mászni az olyan magyarázatoktól, amik úgy vannak beállítva, mintha egy adott versenyzőt érintene az adott probléma. Alonsót és Sainzot nem borította meg az új környezet/új autó megszokása, meg nem kell hivatkozni náluk minden második versenyen a DRS-vonatban ragadásra. Egy autóval, amivel majdnem pole-t lő a csapattárs, kurvára ne essen ki a Q2-ben valaki, aki elméletileg sztárversenyző. Egy autóval, amivel dobogót lehet fogni Monacóban, kurvára ne kapjon kört ugyanott a csapattárstól az elméletileg sztárversenyző. Ennyi a lényeg, az adjunkmégnekiidőttől a DRS-vonatok emlegetéséig minden más csak mellébeszélés.
Akkor mássz. Az a baj veled, hogy egy szeretsz leegyszerűsíteni komplex kérdéseket és problémákat a saját szájízed szerinti belemagyarázásig. Egy pillanatra de még annyira sem gondolsz bele, vagy próbálsz abba amiről magyarázok. 35 év F1 nézés után is azt akarod beadni itt, hogy hülye vagyok, és mellébeszélek. Közben az érveimet úgy söpröd le az asztalról, mintha egy ötéves írta volna. Ilyen fölényeskedő, papagájgént a saját mantráját ismételgető vitapartnert fórumon már jó ideje nem láttam. Úgyhogy részemről elmehetsz a picsába, de komolyan. Én vele itt többet nem fogok vitázni, sőt lehet inkább letiltalak, mert már több mint unalmas a minden futamon előadott egysíkú siralmad Ricciardoval kapcsolatban.
És tudod mi a vicc? Buttonosként nem egy ilyen csörtét toltam le, több fórumon is Button gyenge időszakában pont mindig ugyanilyen elvtelen utálkozó kritikát kapott, mint amit te nyomsz most Ricsivel kapcsolatban. Kicsit Nándi Button fóbiájára emlékeztet. Mivel Ricciardo mégcsak nem is a kedvencem, csupán egy szimpatikus üde színfolt az F1-ben, nem fogom magam ilyenek csörtékkel fárasztani. Majd bizonyítja ő hogy mire képes, de egy olyan autóban, amihez köze is volt. (Igen, ezt ha 100x is söpröd le az asztalról, ez a tényeken nem vátoztat miszerint ez egy 100%-ban Landora szabott kocsi.)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.11. 12:18

Magic írta:
2021.07.07. 10:16
Ugyanaz mint Perez amúgy. 😉
Ricciardo mintha nem szerzett volna még győzelmet idén, és nem egy hellyel lenne lemaradva a fiatalabb csapattársától :szom02
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.07.11. 12:31

Willy írta:
2021.07.11. 12:18
Magic írta:
2021.07.07. 10:16
Ugyanaz mint Perez amúgy. 😉
Ricciardo mintha nem szerzett volna még győzelmet idén, és nem egy hellyel lenne lemaradva a fiatalabb csapattársától :szom02
Mert Norris már szerzett 3-4 győzelmet?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.11. 12:39

Nigel Hill írta:
2021.07.09. 19:55
Akkor mássz. Az a baj veled, hogy egy szeretsz leegyszerűsíteni komplex kérdéseket és problémákat a saját szájízed szerinti belemagyarázásig. Egy pillanatra de még annyira sem gondolsz bele, vagy próbálsz abba amiről magyarázok. 35 év F1 nézés után is azt akarod beadni itt, hogy hülye vagyok, és mellébeszélek. Közben az érveimet úgy söpröd le az asztalról, mintha egy ötéves írta volna. Ilyen fölényeskedő, papagájgént a saját mantráját ismételgető vitapartnert fórumon már jó ideje nem láttam. Úgyhogy részemről elmehetsz a picsába, de komolyan. Én vele itt többet nem fogok vitázni, sőt lehet inkább letiltalak, mert már több mint unalmas a minden futamon előadott egysíkú siralmad Ricciardoval kapcsolatban.
És tudod mi a vicc? Buttonosként nem egy ilyen csörtét toltam le, több fórumon is Button gyenge időszakában pont mindig ugyanilyen elvtelen utálkozó kritikát kapott, mint amit te nyomsz most Ricsivel kapcsolatban. Kicsit Nándi Button fóbiájára emlékeztet. Mivel Ricciardo mégcsak nem is a kedvencem, csupán egy szimpatikus üde színfolt az F1-ben, nem fogom magam ilyenek csörtékkel fárasztani. Majd bizonyítja ő hogy mire képes, de egy olyan autóban, amihez köze is volt. (Igen, ezt ha 100x is söpröd le az asztalról, ez a tényeken nem vátoztat miszerint ez egy 100%-ban Landora szabott kocsi.)
Egy fenét. De aki 2021-ben is még pilótákra 100%-ban szabott F1-es autóról beszél, azt nem tudom komolyan venni - főleg, ha hozzám hasonlóan 30+ éve nézi ezt a sportot.

Buttont tök felesleges idekeverni, ő állati érzékeny volt, szűk optimális operating window-val, ő maga is elmondta ezt sokszor.

Az idei MCL35M lényegében a 2020-as MCL35 - az M végén mindössze annyit jelent, hogy Mercedes motort erőltettek a Renault-motorra szabott motortérbe. Sainz és Norris vezetési stílusa teljesen eltér, ég és föld a kettő, ez számtalanszor téma volt, éppen ezért az MCL35-öt is úgy tervezték, hogy nem is tudták volna egyik versenyzőt sem kiemelten figyelembe venni, mert a másik vezetési stílusának a kárára mentek volna akkor a karakterizációval. Ezért mondom, hogy hülyeség a Landóra (pláne 100%-ban) szabott autót ismételgetned.

Ami előnye van Norrisnak, az annyi, hogy tavaly is vezette már az autót. Ricciardo viszont 9 futamhétvégét teljesített vele, mint a mezőny egyik legtapasztaltabb és legdrágább versenyzője. Bőven elég idő és kilométer, hogy tökéletesen a komfortzónájában legyen már. Ő magától például „legrosszabb esetben hét futamot” mondott még az év elején, de ezt is úgy, mint abszolút legrosszabb esetet - és ez is lement már két versennyel ezelőtt. Ezért fárasztó, hogy úgy próbálod mosdatni, mintha egy nyeretlen újoncról lenne szó, miközben maga Ricciardo is ellentmond neked - a 2014-es kijelentéseivel („a jó versenyző mindent elvezet”), a mostani verseny utáni nyilatkozataival, és azzal, hogy év elején mikorra várta legkésőbb, hogy tempójánál legyen.

Ricciardo abból csinált karriert, hogy 2014-ben beült egy idegen autóba, idegen csapatba egy oda beleszokott sokszoros bajnok mellé, és lesöpörte az első edzéstől kezdve. Te meg itt véded mindenféle féligazságokkal, amikor az érintett versenyző státusza, értéke, hírneve pontosan azzal született meg, hogy megcsinált valamit (jóval fiatalabban és jóval kevésbé tapasztaltabban), mint amire te most mindenféle magyarázatokat hozol, hogy miért nem képes megint. Ahogy mondtam, még Ricci is nyilatkozgatott anno, hogy a jó versenyző bármit elvezet, ezért ő nem lepődött meg azon, hogy úgy ment, ahogy. Vagyis adaptábilisnek tartja magát, ezt várja magától ő is. Nem véletlen, hogy még a szerintetek jó második osztrák futama után is azt mondta, hogy ez még mindig kevés, és Seidl két napja nyilatkozta, hogy Ricciardo lassú beilleszkedése, formatalálása egyszerűen csalódás.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.07.12. 10:16

vollebak írta:
2021.07.11. 12:39
Nigel Hill írta:
2021.07.09. 19:55
Akkor mássz. Az a baj veled, hogy egy szeretsz leegyszerűsíteni komplex kérdéseket és problémákat a saját szájízed szerinti belemagyarázásig. Egy pillanatra de még annyira sem gondolsz bele, vagy próbálsz abba amiről magyarázok. 35 év F1 nézés után is azt akarod beadni itt, hogy hülye vagyok, és mellébeszélek. Közben az érveimet úgy söpröd le az asztalról, mintha egy ötéves írta volna. Ilyen fölényeskedő, papagájgént a saját mantráját ismételgető vitapartnert fórumon már jó ideje nem láttam. Úgyhogy részemről elmehetsz a picsába, de komolyan. Én vele itt többet nem fogok vitázni, sőt lehet inkább letiltalak, mert már több mint unalmas a minden futamon előadott egysíkú siralmad Ricciardoval kapcsolatban.
És tudod mi a vicc? Buttonosként nem egy ilyen csörtét toltam le, több fórumon is Button gyenge időszakában pont mindig ugyanilyen elvtelen utálkozó kritikát kapott, mint amit te nyomsz most Ricsivel kapcsolatban. Kicsit Nándi Button fóbiájára emlékeztet. Mivel Ricciardo mégcsak nem is a kedvencem, csupán egy szimpatikus üde színfolt az F1-ben, nem fogom magam ilyenek csörtékkel fárasztani. Majd bizonyítja ő hogy mire képes, de egy olyan autóban, amihez köze is volt. (Igen, ezt ha 100x is söpröd le az asztalról, ez a tényeken nem vátoztat miszerint ez egy 100%-ban Landora szabott kocsi.)
Egy fenét. De aki 2021-ben is még pilótákra 100%-ban szabott F1-es autóról beszél, azt nem tudom komolyan venni - főleg, ha hozzám hasonlóan 30+ éve nézi ezt a sportot.

Buttont tök felesleges idekeverni, ő állati érzékeny volt, szűk optimális operating window-val, ő maga is elmondta ezt sokszor.

Az idei MCL35M lényegében a 2020-as MCL35 - az M végén mindössze annyit jelent, hogy Mercedes motort erőltettek a Renault-motorra szabott motortérbe. Sainz és Norris vezetési stílusa teljesen eltér, ég és föld a kettő, ez számtalanszor téma volt, éppen ezért az MCL35-öt is úgy tervezték, hogy nem is tudták volna egyik versenyzőt sem kiemelten figyelembe venni, mert a másik vezetési stílusának a kárára mentek volna akkor a karakterizációval. Ezért mondom, hogy hülyeség a Landóra (pláne 100%-ban) szabott autót ismételgetned.

Ami előnye van Norrisnak, az annyi, hogy tavaly is vezette már az autót. Ricciardo viszont 9 futamhétvégét teljesített vele, mint a mezőny egyik legtapasztaltabb és legdrágább versenyzője. Bőven elég idő és kilométer, hogy tökéletesen a komfortzónájában legyen már. Ő magától például „legrosszabb esetben hét futamot” mondott még az év elején, de ezt is úgy, mint abszolút legrosszabb esetet - és ez is lement már két versennyel ezelőtt. Ezért fárasztó, hogy úgy próbálod mosdatni, mintha egy nyeretlen újoncról lenne szó, miközben maga Ricciardo is ellentmond neked - a 2014-es kijelentéseivel („a jó versenyző mindent elvezet”), a mostani verseny utáni nyilatkozataival, és azzal, hogy év elején mikorra várta legkésőbb, hogy tempójánál legyen.

Ricciardo abból csinált karriert, hogy 2014-ben beült egy idegen autóba, idegen csapatba egy oda beleszokott sokszoros bajnok mellé, és lesöpörte az első edzéstől kezdve. Te meg itt véded mindenféle féligazságokkal, amikor az érintett versenyző státusza, értéke, hírneve pontosan azzal született meg, hogy megcsinált valamit (jóval fiatalabban és jóval kevésbé tapasztaltabban), mint amire te most mindenféle magyarázatokat hozol, hogy miért nem képes megint. Ahogy mondtam, még Ricci is nyilatkozgatott anno, hogy a jó versenyző bármit elvezet, ezért ő nem lepődött meg azon, hogy úgy ment, ahogy. Vagyis adaptábilisnek tartja magát, ezt várja magától ő is. Nem véletlen, hogy még a szerintetek jó második osztrák futama után is azt mondta, hogy ez még mindig kevés, és Seidl két napja nyilatkozta, hogy Ricciardo lassú beilleszkedése, formatalálása egyszerűen csalódás.
A 14-es jó szereplés nem tudható be annak, hogy lényegében egy testverautobol ült át?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.12. 10:46

t-oom írta:
2021.07.12. 10:16
A 14-es jó szereplés nem tudható be annak, hogy lényegében egy testverautobol ült át?
Hát a Torót 2008 után már csak nagy jóindulattal lehetne testvérautóként aposztrofálni :)

A sikere kulcsa az volt, hogy a Toro hátsó tengely izgága, ideges volt mindig, ezt megszokta és jól kezelte, míg Vettel egyszerűen nem tudott mit kezdeni egész évben azzal, hogy az RB10-nek, a 2014-es modellnek a korábbi évek Red Bulljaival szemben már nem volt befújt diffúzora, és emiatt instabil lett a kocsi hátulja. Vagyis pont azt vesztette el, amivel előtte halomra nyerte magát, Ricciardónak meg nagyon is ismerős volt ez az autókarakterisztika. Persze, egy Vettelnél tehetségesebb versenyző idővel megoldotta a dolgot. De hát ebből is látszik, hogy messze nem csak a szép számokról szól ez a sport.

Ricci esetében már a Renault-ba átülésekor sejthető volt, hogy nem kifejezetten adaptív ő sem, hanem 2014-ben jól jött ki neki, hogy pont azt tudta a Red Bull, amivel meg tudta mutatni a legjobbját. A híres bevetődéseiről is csak később derült ki, hogy nem neki volt köszönhető alapvetően, hanem a Red Bull fékrendszerének (azóta többször láttuk, hogy elszabta, amikor megpróbálta ezeket a dive bombokat). Azt hiszem, összességében Riccit a Red Bull konstrukciók specifikus vonásai jobbnak láttatták, mint amilyen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.12. 18:00

bertone írta:
2021.07.11. 12:31
Mert Norris már szerzett 3-4 győzelmet?
Nem. És nem is Ricci eddigi teljesítményével van gond, hanem az ideivel. Persze - adja az ég - lehet, hogy beleszokik, és ez csak egy rossz átmeneti időszak.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.07.12. 23:42

vollebak írta:
2021.07.12. 10:46
t-oom írta:
2021.07.12. 10:16
A 14-es jó szereplés nem tudható be annak, hogy lényegében egy testverautobol ült át?
Hát a Torót 2008 után már csak nagy jóindulattal lehetne testvérautóként aposztrofálni :)

A sikere kulcsa az volt, hogy a Toro hátsó tengely izgága, ideges volt mindig, ezt megszokta és jól kezelte, míg Vettel egyszerűen nem tudott mit kezdeni egész évben azzal, hogy az RB10-nek, a 2014-es modellnek a korábbi évek Red Bulljaival szemben már nem volt befújt diffúzora, és emiatt instabil lett a kocsi hátulja. Vagyis pont azt vesztette el, amivel előtte halomra nyerte magát, Ricciardónak meg nagyon is ismerős volt ez az autókarakterisztika. Persze, egy Vettelnél tehetségesebb versenyző idővel megoldotta a dolgot. De hát ebből is látszik, hogy messze nem csak a szép számokról szól ez a sport.

Ricci esetében már a Renault-ba átülésekor sejthető volt, hogy nem kifejezetten adaptív ő sem, hanem 2014-ben jól jött ki neki, hogy pont azt tudta a Red Bull, amivel meg tudta mutatni a legjobbját. A híres bevetődéseiről is csak később derült ki, hogy nem neki volt köszönhető alapvetően, hanem a Red Bull fékrendszerének (azóta többször láttuk, hogy elszabta, amikor megpróbálta ezeket a dive bombokat). Azt hiszem, összességében Riccit a Red Bull konstrukciók specifikus vonásai jobbnak láttatták, mint amilyen.
vagyis igen... Torroból átülve, messze vzethetőbb volt a verda, ráadásul, még kedvezett is neki a formula. ;)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.13. 20:45

vollebak írta:
2021.07.11. 12:39
Nigel Hill írta:
2021.07.09. 19:55
Akkor mássz. Az a baj veled, hogy egy szeretsz leegyszerűsíteni komplex kérdéseket és problémákat a saját szájízed szerinti belemagyarázásig. Egy pillanatra de még annyira sem gondolsz bele, vagy próbálsz abba amiről magyarázok. 35 év F1 nézés után is azt akarod beadni itt, hogy hülye vagyok, és mellébeszélek. Közben az érveimet úgy söpröd le az asztalról, mintha egy ötéves írta volna. Ilyen fölényeskedő, papagájgént a saját mantráját ismételgető vitapartnert fórumon már jó ideje nem láttam. Úgyhogy részemről elmehetsz a picsába, de komolyan. Én vele itt többet nem fogok vitázni, sőt lehet inkább letiltalak, mert már több mint unalmas a minden futamon előadott egysíkú siralmad Ricciardoval kapcsolatban.
És tudod mi a vicc? Buttonosként nem egy ilyen csörtét toltam le, több fórumon is Button gyenge időszakában pont mindig ugyanilyen elvtelen utálkozó kritikát kapott, mint amit te nyomsz most Ricsivel kapcsolatban. Kicsit Nándi Button fóbiájára emlékeztet. Mivel Ricciardo mégcsak nem is a kedvencem, csupán egy szimpatikus üde színfolt az F1-ben, nem fogom magam ilyenek csörtékkel fárasztani. Majd bizonyítja ő hogy mire képes, de egy olyan autóban, amihez köze is volt. (Igen, ezt ha 100x is söpröd le az asztalról, ez a tényeken nem vátoztat miszerint ez egy 100%-ban Landora szabott kocsi.)
Egy fenét. De aki 2021-ben is még pilótákra 100%-ban szabott F1-es autóról beszél, azt nem tudom komolyan venni - főleg, ha hozzám hasonlóan 30+ éve nézi ezt a sportot.

Buttont tök felesleges idekeverni, ő állati érzékeny volt, szűk optimális operating window-val, ő maga is elmondta ezt sokszor.

Az idei MCL35M lényegében a 2020-as MCL35 - az M végén mindössze annyit jelent, hogy Mercedes motort erőltettek a Renault-motorra szabott motortérbe. Sainz és Norris vezetési stílusa teljesen eltér, ég és föld a kettő, ez számtalanszor téma volt, éppen ezért az MCL35-öt is úgy tervezték, hogy nem is tudták volna egyik versenyzőt sem kiemelten figyelembe venni, mert a másik vezetési stílusának a kárára mentek volna akkor a karakterizációval. Ezért mondom, hogy hülyeség a Landóra (pláne 100%-ban) szabott autót ismételgetned.

Ami előnye van Norrisnak, az annyi, hogy tavaly is vezette már az autót. Ricciardo viszont 9 futamhétvégét teljesített vele, mint a mezőny egyik legtapasztaltabb és legdrágább versenyzője. Bőven elég idő és kilométer, hogy tökéletesen a komfortzónájában legyen már. Ő magától például „legrosszabb esetben hét futamot” mondott még az év elején, de ezt is úgy, mint abszolút legrosszabb esetet - és ez is lement már két versennyel ezelőtt. Ezért fárasztó, hogy úgy próbálod mosdatni, mintha egy nyeretlen újoncról lenne szó, miközben maga Ricciardo is ellentmond neked - a 2014-es kijelentéseivel („a jó versenyző mindent elvezet”), a mostani verseny utáni nyilatkozataival, és azzal, hogy év elején mikorra várta
De akkor legyen igazad, kimondom:Ricsi egy balfasz, ennyit tud. érthetetlen hogy eddig miért vol jó. A McLaren is egy balfasz mert ilyen pilótát vettek és képesek neki azt a pénzt fizetni fair félkénk amit kialkudtak, sőt azért is balfaszok mert nem ismerték fel, hogy Ricciardo egy balfasz. De szerencsére vannak köztünk olyan hiperagyak, akik feltárták az igazságot róla és kinyilvánítottak azt, mintha a csapat igazgatóságának tagja volna, és szent küldetése a csapat költségvetése.. Örökké hálásak leszünk neked ezért.
Viszlát!
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.14. 11:02

Szerintem Ricsi szerződése a Mclarenhez logikus lépés volt. A beilleszkedés megy nehezen. Javulni fog a teljesítménye ez borítékolható. Elemi érdeke neki és a csapatnak egyaránt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.14. 13:06

Redbull írta:
2021.07.14. 11:02
Szerintem Ricsi szerződése a Mclarenhez logikus lépés volt. A beilleszkedés megy nehezen. Javulni fog a teljesítménye ez borítékolható. Elemi érdeke neki és a csapatnak egyaránt.
Idén már nem fog, ez majdnem biztos. A csapatnál is elengedték ezt lényegében (beszéltem egy ott dolgozóval). Ha jövőre, a szabálymódosítások után sem fog menni, akkor lesz nagy a baj.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.14. 18:57

vollebak írta:
2021.07.14. 13:06
Redbull írta:
2021.07.14. 11:02
Szerintem Ricsi szerződése a Mclarenhez logikus lépés volt. A beilleszkedés megy nehezen. Javulni fog a teljesítménye ez borítékolható. Elemi érdeke neki és a csapatnak egyaránt.
Idén már nem fog, ez majdnem biztos. A csapatnál is elengedték ezt lényegében (beszéltem egy ott dolgozóval). Ha jövőre, a szabálymódosítások után sem fog menni, akkor lesz nagy a baj.
Hiszek neked, és elszomorodtam.
😥
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.07.14. 20:02

vollebak írta:
2021.07.14. 13:06
Redbull írta:
2021.07.14. 11:02
Szerintem Ricsi szerződése a Mclarenhez logikus lépés volt. A beilleszkedés megy nehezen. Javulni fog a teljesítménye ez borítékolható. Elemi érdeke neki és a csapatnak egyaránt.
Idén már nem fog, ez majdnem biztos. A csapatnál is elengedték ezt lényegében (beszéltem egy ott dolgozóval). Ha jövőre, a szabálymódosítások után sem fog menni, akkor lesz nagy a baj.
ha ez igaz, az a csapatra nézve is gáz. 9 futam után elengedik? nonszensz, szerintem.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.15. 08:03

trutya írta:
2021.07.14. 20:02
ha ez igaz, az a csapatra nézve is gáz. 9 futam után elengedik? nonszensz, szerintem.
Lényegében arról van szó, hogy Ricciardo természetes vezetési stílusa nem kompatibilis a McLaren mostani koncepciójával. Ezért engedte el a csapat az idei évet, mert a probléma egyszerűen olyan, amihez új autót kéne építeni, beállításokkal meg szimulátormunkával nem lehet javítani rajta – mert ha lehetne, az már megtörtént volna (épp a két osztrák futam előtt töltött napokat a szimulátorban Ricciardo, azért volt olyan levert a futamok után, mert nem hozott érdemi eredményt a sok órányi meló).

A McLaren, ahogy Sainz is fogalmazott Ricciardónak, nagyon fura – talán a legnehezebben vezethető autó a mezőnyben.

Ricciardo a hátsó tengely idegességét jól kezeli, viszont az első tengely stabilitás kulcsfontosságú ahhoz, hogy jól tudjon menni. A karrierje elejétől fogva késői fékező volt, ami a McLaren karakterisztikája miatt alulkormányzást okoz, így a bemeneti és kimeneti tempója is alacsonyabb, mint Norrisnak. Emiatt Ricciardo úgy próbál kompenzálni, hogy korábban fékez, viszont ezzel meg ott veszít időt. Lényegében valamelyik öklébe kell harapnia, hogy most a kanyarban vagy a féktávon veszítsen-e időt, melyik a kevesebb, miközben Norris se itt, se ott nem veszít hozzá képest.

A jövő évi autó, ha „normál” karakterisztikát kap, Ricciardo egycsapásra visszatérhet a korábban tőle megszokott formához. De Norris is megerősítette, hogy Sainz és Ricciardo közül előbbi az alkalmazkodóképesebb, mert a McLaren autóépítési filozófiája nem változott az elmúlt évekhez képest. Sainz mondta, hogy a Ferrari mennyivel kezesebb autó, és a teljesítményén látszik is, hogy szinte semmi gondja nem volt a csapatváltással, közben a nála általában többre taksált Ricciardo meg szenved, mint disznó a jégen.

Ahhoz, hogy Ricciardo új autó nélkül is ugyanúgy menjen, mint mondjuk 2016-ig bezárólag, intuitív módon és azonnal kéne felülírnia a vezetési stílusát. Erre meg reálisan nézve nem nagyon van esély, ezt tudja ő is és a csapat is. Ezért engedte el a McLaren az idei évet, ami Ricciardót illeti, nem azért, mert nem akarnak neki segíteni. Egyszerűen ennél jobban nem tudnak, mert ahhoz már új autó kell. Ricciardo megkapta Norris telemetriáját, beállításait, beszélhetett a mérnökeivel, új kasznit adtak neki, satöbbi – ennél többet nem tehet a csapat.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.16. 09:17

Tehát az idei autó alapjaiban nem Ricciardora van tervezve és fejlesztve.
Akkor vajon kire? (:c
Persze én vagyok a hülye, meg nem értek hozzá. Aztán idejössz a farbával. Nem tudom eldönteni hogy ez most komikus e vagy csak szánalmas szagértelem amit letettél ide az elmúlt hetekben. Régen ízekre szedtem volna műszakilag az írásaid csak a kedvem elment tőled. Annak örülök, hogy egy "ott dolgozó barátod" helyretette az agyad. :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.07.16. 09:34

Nigel Hill írta:
2021.07.16. 09:17
Tehát az idei autó alapjaiban nem Ricciardora van tervezve és fejlesztve.
pont ugyanezt tartom, Ricsi szenvedésének hátterében. Renaultnál is ez volt az első évben.

Redbull kivétel volt ez alól, mert véleményem szerint, hasonló filozófia mentén gondolkodott a Torro is, mint a Redbull.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.16. 09:43

Nigel Hill írta:
2021.07.16. 09:17
Tehát az idei autó alapjaiban nem Ricciardora van tervezve és fejlesztve.
Akkor vajon kire? (:c
Persze én vagyok a hülye, meg nem értek hozzá. Aztán idejössz a farbával. Nem tudom eldönteni hogy ez most komikus e vagy csak szánalmas szagértelem amit letettél ide az elmúlt hetekben. Régen ízekre szedtem volna műszakilag az írásaid csak a kedvem elment tőled. Annak örülök, hogy egy "ott dolgozó barátod" helyretette az agyad. :)
Veled szemben sosem voltam tiszteletlen, te pedig olyan stílusban nyomod velem most már többedjére, hogy kinyílik a bicska. Nem tudom, hogy jutsz el mindig ide, de nem a seggedből rángattál elő. Szánalmasozol, meg agy helyretevéséről beszélsz, tudtommal viszont nem őriztünk együtt libát. Vitázni, egyet nem érteni egy dolog, de vedd már észre magad, hogy beszélsz velem már nem először. Én mikor voltam veled szemben ilyen? A faszomat már, hogy azok oktatnak itt tisztességről, helyes értékekről, akik akkora taplók tudnak lenni egy puszta nézetkülönbség miatt, hogy én szégyellem magam helyettük is.

Most először és utoljára visszakínállak hasonló stílusban, mert ahogy viselkedtél velem az elmúlt 1-2 hónapban, ennyit megérdemelsz: olyan sötét vagy bazmeg, mint a seggem, mert láthatóan még mindig nem sikerült felfognod, amit írtam. Azt is megerősítette az ismerősöm, hogy nem kifejezetten Norrisra lett tervezve az autó, épp azért, amit elugattam itt nektek (Sainz még ott volt akkor, és élesen eltérő stílusban vezettek ők ketten). De érezd magad kibaszott okosnak akkor, fingjál a kádba, számold meg a buborékokat, és légy nagyon büszke magadra, te agresszív, fölényeskedő paraszt.

Nem szoktam ilyet csinálni, de most foglak ignore-ra rakni, mert láthatóan képtelen vagy türtőztetni magad, hogy ne legyél bunkó csak azért, mert nem értesz egyet valamiben.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.16. 10:34

vollebak írta:
2021.07.16. 09:43
Nigel Hill írta:
2021.07.16. 09:17
Tehát az idei autó alapjaiban nem Ricciardora van tervezve és fejlesztve.
Akkor vajon kire? (:c
Persze én vagyok a hülye, meg nem értek hozzá. Aztán idejössz a farbával. Nem tudom eldönteni hogy ez most komikus e vagy csak szánalmas szagértelem amit letettél ide az elmúlt hetekben. Régen ízekre szedtem volna műszakilag az írásaid csak a kedvem elment tőled. Annak örülök, hogy egy "ott dolgozó barátod" helyretette az agyad. :)
Veled szemben sosem voltam tiszteletlen, te pedig olyan stílusban nyomod velem most már többedjére, hogy kinyílik a bicska. Nem tudom, hogy jutsz el mindig ide, de nem a seggedből rángattál elő. Szánalmasozol, meg agy helyretevéséről beszélsz, tudtommal viszont nem őriztünk együtt libát. Vitázni, egyet nem érteni egy dolog, de vedd már észre magad, hogy beszélsz velem már nem először. Én mikor voltam veled szemben ilyen? A faszomat már, hogy azok oktatnak itt tisztességről, helyes értékekről, akik akkora taplók tudnak lenni egy puszta nézetkülönbség miatt, hogy én szégyellem magam helyettük is.

Most először és utoljára visszakínállak hasonló stílusban, mert ahogy viselkedtél velem az elmúlt 1-2 hónapban, ennyit megérdemelsz: olyan sötét vagy bazmeg, mint a seggem, mert láthatóan még mindig nem sikerült felfognod, amit írtam. Azt is megerősítette az ismerősöm, hogy nem kifejezetten Norrisra lett tervezve az autó, épp azért, amit elugattam itt nektek (Sainz még ott volt akkor, és élesen eltérő stílusban vezettek ők ketten). De érezd magad kibaszott okosnak akkor, fingjál a kádba, számold meg a buborékokat, és légy nagyon büszke magadra, te agresszív, fölényeskedő paraszt.

Nem szoktam ilyet csinálni, de most foglak ignore-ra rakni, mert láthatóan képtelen vagy türtőztetni magad, hogy ne legyél bunkó csak azért, mert nem értesz egyet valamiben.
Erről a következő idézet jut az eszembe.

"- Ugye milyen jóleső érzés?
- Miről beszél?
-Amikor rámutathat a másik vélt gyengeségére és hibáira.
- Maga egy tapló"

Miután lehülyéztél kétszer érdemi vita vagy cáfolat helyett, mert "csak". És amikor ezt kikértem, megtetted harmadszor érvek nélkül. Csak mert szerinted hülyeség amit írtam. Tőlem ilyet nem láhattál. Majd játszod itt a sértődött kisasszonyt a stílusom miatt. Mintha nem jártál volna eddig a fórumra. Sikerült szintet lépned (lefelé), csak kibújt a szög a zsákból. (taps)
Megyek is a strandra fing buborékokat számolgatni, ha már ilyen jó tanácsot kaptam.😃 (de vajon honnan jönnek neked ezek az ötletek? :pf01 )
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.16. 11:28

Nigel Hill írta:
2021.07.16. 09:17
Tehát az idei autó alapjaiban nem Ricciardora van tervezve és fejlesztve.
Akkor vajon kire? (:c
Túl sokat nem lehetett változtatni a tavalyi autókon, így nyilván nem tudnak arra, aki még nem is ült benne. Ezért (is) volt nehéz a csapatot váltóknak.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.16. 11:43

Willy írta:
2021.07.16. 11:28
Nigel Hill írta:
2021.07.16. 09:17
Tehát az idei autó alapjaiban nem Ricciardora van tervezve és fejlesztve.
Akkor vajon kire? (:c
Túl sokat nem lehetett változtatni a tavalyi autókon, így nyilván nem tudnak arra, aki még nem is ült benne. Ezért (is) volt nehéz a csapatot váltóknak.
Mindjárt kapsz valami fölényeskedő választ, mert van pofád másképp gondolni.

Egyébként meg hiába fáradsz. Itt az MCL35M el lett könyvelve Norrismobilnak, amit Lando becses alfele köré öntöttek aprólékosan. Az egészen mindegy, hogy az MCL35M a tavalyi MCL35 közvetlen upgrade-je, lényegében annyi változás történt, hogy a Mercedes motort be kellett illeszteni a Renault helyére.

Ezen felül teljesen ugyanaz a kocsi, mint amit már 2019 nyarán elkezdtek csinálni, amikor még Sainz volt Norris csapattársa. Ráadásul annyira eltérő volt kettejük vezetési stílusa, hogy nem lehetett egyik irányba sem elvinni a koncepciót (ahogy a Wokingban melózó ismerősöm is megerősítette ezt, és amit már párszor leírtam itt is).

De mindegy, Sainz is már a Norrismobil 1.0-val villogott 2020-ban, vezetett futamot, szerzett második helyet Monzában, és végzett előrébb a bajnokságban, most viszont szegény Ricci a Norrismobil 2.0-val csak szenved. Nem is McLaren ez a csapat, hanem McLando (:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.16. 12:02

Willy írta:
2021.07.16. 11:28
Nigel Hill írta:
2021.07.16. 09:17
Tehát az idei autó alapjaiban nem Ricciardora van tervezve és fejlesztve.
Akkor vajon kire? (:c
Túl sokat nem lehetett változtatni a tavalyi autókon, így nyilván nem tudnak arra, aki még nem is ült benne. Ezért (is) volt nehéz a csapatot váltóknak.
Lévén, hogy az idei év a tavalyi kitolt változata. Fundamentális változtatás az alapokban nem történt. Finomgangolás csiszolgatás a max. Ráadásul azokat is gyorsan leállítják hogy a jövò évi fejlesztésre fordíthassák a forrásokat. Ricciardo helyzete ezért is lett nehéz. De szerencsére jövőre meg fogja kapni az esélyét az idei átmeneti év után. Legalábbis nagy csalódás lenne ha nem így történne. Jó helyzetben vannak mert Lando is erős annyira, hogy lehessen rá építeni. Jó helyzetben vannak.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.16. 16:36

Srácok!

Gyertek át a McLaren topicba, beszélgessünk ott Ricsi problémájáról.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.07.18. 12:35

vollebak írta:
2021.07.12. 10:46
t-oom írta:
2021.07.12. 10:16
A 14-es jó szereplés nem tudható be annak, hogy lényegében egy testverautobol ült át?
Hát a Torót 2008 után már csak nagy jóindulattal lehetne testvérautóként aposztrofálni :)

A sikere kulcsa az volt, hogy a Toro hátsó tengely izgága, ideges volt mindig, ezt megszokta és jól kezelte, míg Vettel egyszerűen nem tudott mit kezdeni egész évben azzal, hogy az RB10-nek, a 2014-es modellnek a korábbi évek Red Bulljaival szemben már nem volt befújt diffúzora, és emiatt instabil lett a kocsi hátulja. Vagyis pont azt vesztette el, amivel előtte halomra nyerte magát, Ricciardónak meg nagyon is ismerős volt ez az autókarakterisztika. Persze, egy Vettelnél tehetségesebb versenyző idővel megoldotta a dolgot. De hát ebből is látszik, hogy messze nem csak a szép számokról szól ez a sport.

Ricci esetében már a Renault-ba átülésekor sejthető volt, hogy nem kifejezetten adaptív ő sem, hanem 2014-ben jól jött ki neki, hogy pont azt tudta a Red Bull, amivel meg tudta mutatni a legjobbját. A híres bevetődéseiről is csak később derült ki, hogy nem neki volt köszönhető alapvetően, hanem a Red Bull fékrendszerének (azóta többször láttuk, hogy elszabta, amikor megpróbálta ezeket a dive bombokat). Azt hiszem, összességében Riccit a Red Bull konstrukciók specifikus vonásai jobbnak láttatták, mint amilyen.
Rendben, elfogadhatónak tartom az okfejtesed. Ettől függetlenül jobb pilótának tartom, mint Vettel.

Lezárt