2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

A Birodalom visszavág?

1. Igen a Mercédesz Hamilton vezetésével nyeri a futamot
2
29%
2. Igen, ám Bottas nyeri a futamot
0
0 szavazat
3. Nem, Verstappen lesöpri az ellenfeleit
2
29%
4. Nem, Perez behúzza idei második győzelmét
0
0 szavazat
5. Meglepetés eredmény születik
3
43%
 
Szavazatok száma: 7

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.07.19. 08:56

Redbull írta:
2021.07.18. 20:09



Itt látható néhány Max húzásaiból amikor Lewis elvette a gáz inkább. Most nem vette el, amikor Max átsó kereke beakadt Lewi első kereke mőgé akkor Lewis a fékbe taposott, ezt tudta kihasználni a Leclerc gyerek.
Köszi! Ez jól jött most ide! Már nagyon istencsászárrá avatnák egyesek a picsaszájút. Egy sima versenybaleset esetében ennyi hülyeséget ritkán láttam összeírni. Különösen Nigelhilldankson vergődése mulatságos számomra. (:i
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.07.19. 08:58

Redbull írta:
2021.07.18. 21:00

Nem értünk mindenben egyet.
1. Nem volt 100 százalékig Hami bűne.
2. A koccanásnál Hami első tengelye előrébb volt Max hátsójától.
3. A kanyarbemenet előtt Hami volt előrébb vagy egálban, majd ahogy haladtak Max előrébb volt egy fél autóval.
4. Mindkét pilóta helyzete szabályos volt, joga volt ott tartózkodni.
5. Nézd meg a belinkelt videómat, eddig Max mindig megúszta Hamival a hasonló helyzetet mert az elvette a gázt, most nem hagyta magát.
Nem írok többet, telóról körülményes.
Pontosan!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.19. 09:11

Lancelot írta:
2021.07.19. 08:47
vollebak írta:
2021.07.18. 18:57

Lehet, hogy minden idők legsikeresebb versenyzője lesz Hamilton, és kétségtelenül minden idők egyik legjobbja minden szempontból, a legszűkebb elit tagja. De hogy egy fikarcnyit sem fogom tudni kedvelni, mert a versenyzői húzásaitól kezdve az öltözködésén át már a beszédstílusát, hangját sem bírom elviselni, az is biztos.
Valahogy majd csak kibírja/kibírjuk ezt is! (:n (:v
Kár, hogy ennyire elvtelenül véded. Mindig mondod, hogy te milyen szigorú vagy vele, de ez csak akkor igaz, amikor csiricsáré ruhákban páváskodik vagy egyéb hülyeséget csinál pályán kívül, vagy szerinted nem teljesíti azt, amit te maximalistaként elvársz tőle = szubjektív szempontok alapján vagy szigorú, nem objektív jelleggel. Vitás esetekben (amikben bőven volt nyakig a karrierje kezdete óta), ütközésekben, necces manőverek kapcsán soha nem volt olyan, hogy szerinted ő volt a hunyó. Jól emlékszem például, hogy 2014 Spában szerinted Rosberg direkt ment neki, kimérve azt, hogy a szárnyvéglapjával éppen defektet okozzon Hamiltonnak, de ő azért mehessen tovább sértetlen autóval. (Még mielőtt félrecsúszik: nem azért említem ezt az esetet, mert Hamiltont tartottam volna ott a hunyónak, hanem azért, mert egy sokkal kisebb, sokkal veszélytelenebb eset kapcsán teljes erővel beleálltál a másik félbe.)

Szóval nem számítottam másra, nem azért írom ezt. Azt viszont bármibe lefogadom, hogy egy tizedennyire nagy horderejű koccanásban, ahol meg esetleg Verstappen lesz a hunyó, háborogni fogsz. Ha pedig Verstappen valaha is ekkora becsapódást okozó módon pöckölné ki Hamiltont, onnantól míg él, ő lenne neked a Holland Mészáros. Most viszont mindenkibe beleállsz, aki Hamiltont tartja hibásnak.

Fura látni ezt, amikor a szurkolás ennyire az objektivitás rovására megy.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.07.19. 09:26

Lancelot írta:
2021.07.19. 08:33
keF1r írta:
2021.07.18. 17:11
[
remélem visszaüt faszkapal niggerre a sok aljassága már :mosoly:
Még emlékszem, mikor egy migránsos írásom folyítán hogy leugattál - persze a szokásos vitriolos stílusodban! -, hogy jaj-jaj, megesznek a migráncsok. Abból valahogy az jött le, hogy még a célzást is gyűlölöd a rasszizmusnak. De lám, előbújt a valós arcod. Semmi gond! Csináld csak nyugodtan. Míg Hamilton így tud versenyezni, addig a tajtékzásod lepkefing. Hamilton az egyik legkorrektabb versenyző még a többi pilóta szerint is. Verstappenről viszont ez soha nme volt elmondható. :mosoly:

Hogy most az agresszív kismalac valamit kapott figyelmeztetésül - úgy, hogy szerencsére épen megúszta! - az meg egyenesen jól jött a nagyképűsége ellen. Marko meg elmehet a picsába a büntetés követelésével. Vigyorogva venné tudomásul, ha fordítva alakult volna a helyzet, fordított szituációban.
Ó nagyjóuram ne vegyünk már egy földönfutó migránst egy kalap alá egy évente soktizmilliárdot kereső világban láthatóan eltévedt értékitéletet vesztett emberrel. nigger...pejorativ? az. rasszista?... még annak is mondható...bár nem ilyen felhangú volt a jelzőm de majd te nagyjóuram megitéled objektiven mint hamilton tettét...persze
A valós arcom mindig is az volt/van/lesz, hogy ha valaki hibázik vagy valami aljasságot követ el akkor számonkérem rajta... ezen nem változtat az, hogy kedvelem e az illetőt szurkolok e neki stb...
Láthatod, itt a forumon is hogy nem a PC jegyében kommunikálok. lásd Bandi akivel amugy kiváló viszonyt ápoltam mindig is...ha nem tetszik amit ir vagy amit gondol dolgokról akkor a szemébe mondom a véleményemet és nem oldalazgatok mert amugy haver...
Amit te csinálsz...az ami nem normális. jogot végzett emberként is előbbre helyezed a rajongásodat a valóság megitélésénél...de lelked rajta.
legkorrektebb versenyző (:u
igy tud versenyezni (:u
vigyorogva venné tudomásul (:u
tappen inkorrekt (:u
ő is elkövette volna (:u
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.07.19. 09:43

Bandee írta:
2021.07.18. 21:40
....en nem hibaztatom azert annyira, mert ezt otthon meg kellett probalja es szerintem Max is ugyanezt teszi forditva ha ugy alakul
Korrekt!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.19. 09:47

KisVadász írta:
2021.07.19. 07:52
Dani, még talán igazat is adnék, de úgy adod elő, mintha én lennék az egyetlen és valami olyasmit próbálnék bizonyítani, ami egyértelműen nem úgy van. Mint mondjuk, hogy lapos a föld. Rajtam kívül sokan állapították meg, hogy ez két esélyes volt. Olyanok is, akik sokkal többet értenek ehhez a sporthoz. Sőt, még Wébernél is többet, pedig az nagy szó... :lol:
Szóval nyomhatod tovább ezt az égő dumát, de ettől még nem lesz igaz. Az égő a rasztafaszozás és társai...
Nekem a FIA büntetésével van bajom és Hamilton sportszerűtlen magatartásával.
Az nem érdekel mit csinált, mert előfordul másnál is (akár súlyosabban szankcionálva).

Ha ez égés, vállalom.
Megcáfolni eddig nem igazán tudtátok az állításainkat.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.07.19. 09:49

9_46_20 írta:
2021.07.18. 22:48
zola írta:
2021.07.18. 22:41
Melyik az előnyősebb normál esetben, és melyik előzésnél: a rövidebb megtett út, vagy a nagyobb kanyarsebesség?
Ezt így? A körülményektol függ..
Én is betettem volna Lajos helyében, csak hogy mindenki tudja hol a helye.
És én is maximálisan ki lennék akadva a 33-as helyében mert Lewis tudta hogy azt a kanyart ott nem lehet megtenni. Bízott a 33-asban hogy kiszélesíti, nem tette, ez van

Ez a gyilkosság meg szándékosság miféle teboly van itt? Gyerekek senki nem szegezett pisztolyt a fejukhoz, hogy nekik ezt kell csinálni az életben. Elmehetett volna mindegyik banktisztviselonek, vagy matektanarnak, és akkor nem kell ilyeneken pörögni.

Geci szar ami itt oldalak óta megy .. mintha ma lattatok volna az első futamot
Ezért a manőveret Senna isten lenne...
(:taps
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.19. 10:08

Lancelot írta:
2021.07.19. 09:43
Bandee írta:
2021.07.18. 21:40
....en nem hibaztatom azert annyira, mert ezt otthon meg kellett probalja es szerintem Max is ugyanezt teszi forditva ha ugy alakul
Korrekt!
Csak aztán majd az is legyen korrekt, amikor esetleg Verstappen Zandvoortban próbálkozik meg hasonló manőverrel, és hasonló vége lesz a dolognak Hamiltonra nézve :mosoly:

Elnézést, ha most így előre azt mondom, hogy ebben az esetben szerintem te leszel a leghangosabb, aki büntetést/eltiltást/egyéb szankciót követelne Verstappennek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.07.19. 10:27

Jadrina írta:
2021.07.19. 06:04

Azt te honnan latod, hogy a ket esetben ugyan az a tempo?
Igaz, köridők alapján gyorsabb volt Lecrec esetében...

Annyi elfogultsággal vádolhattok, hogy Lulu 8. VB címével Schumachert túllépi. Max ennyi érdekel szurkolás terén az egészből az élmezőnyből.
Itt van felülnézetből. Számomra simán versenybaleset. Ha meg muszáj mindenáron hibást keresni, akkor Verstappenre szavazok. Hamilton beijeszt, Max kihúz balra, Lulu bemegy jobbra, majd max vissza jobbra, utána megy kifelé balra, majd jobbra... Nah az utosló jobbra manővere véleményes. Az a kanyar bevételi szándék volt, vagy még védekezési manőver? Hangyafasznyit korainak érzem az utolsó jobbra bemozdulást a kanyarbevételhez.

https://twitter.com/F1Sportss/status/14 ... envedte%2F

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.19. 10:29

Lancelot írta:
2021.07.19. 08:52
Nigel Hill írta:
2021.07.18. 19:32

Én ösztönösen elkövetett szándékosságról beszélnék. Hamilton nem hogy hazug és gyáva, DE ALJAS IS.
Még, még, még, ennyi nem elég! (:u
Ezért van hogy sírásod minden könnycsepje arany amikor nem a szerelmed nyer 😄
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.07.19. 10:34

zola írta:
2021.07.19. 10:27
Jadrina írta:
2021.07.19. 06:04

Azt te honnan latod, hogy a ket esetben ugyan az a tempo?
Igaz, köridők alapján gyorsabb volt Lecrec esetében...

Annyi elfogultsággal vádolhattok, hogy Lulu 8. VB címével Schumachert túllépi. Max ennyi érdekel szurkolás terén az egészből az élmezőnyből.
Itt van felülnézetből. Számomra simán versenybaleset. Ha meg muszáj mindenáron hibást keresni, akkor Verstappenre szavazok. Hamilton beijeszt, Max kihúz balra, Lulu bemegy jobbra, majd max vissza jobbra, utána megy kifelé balra, majd jobbra... Nah az utosló jobbra manővere véleményes. Az a kanyar bevételi szándék volt, vagy még védekezési manőver? Hangyafasznyit korainak érzem az utolsó jobbra bemozdulást a kanyarbevételhez.

https://twitter.com/F1Sportss/status/14 ... envedte%2F
nem tudom te mit láttál, de Verstappen normál időben és helyen kezdett bekanyarodni, meghagyva az egyautónyi helyet az apextől.
Hami viszont full tempóban vetődött be a poros belső ívről. ilyenkor az ívbelső pilóta is visszavesz egy kicsit - normál esetben - mivel neki is kötelessége helyet hagyni a másiknak a kanyarkijáraton. Haminak ez eszébe nem volt.
Verstappen nem volt unfair, csak veszélyesen játszott azzal, hogy semmivel sem hagyott több helyet a minimálisnál.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.19. 10:43

Azert megneznek itt nehany embert egy gokartozason, egy 40-es kanyarban :))

Azt a kanyart Verstappen ellen igy az eletben nem csinalja meg senki. Vagyis meg nem, majd lesz olyan is

Nekem majdnem mindegy ki nyer, de a VB szempontjabol mi igy profitaltunk, nezok. HAmiltonnak en jobban orulnek, mert ot kedvelem a Verstappen meg semleges lett mara, plusz Hanilton brit. Szoros kuzdelemben Hamilton gyozelemnek orulnek es MS rekordja is at lenne adva a multnak.

De jelenleg nem hiszem , hogy Hamiltonnak son eselye lesz. A tegnapit meg elveszi majd a sors

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.19. 10:54

Miután a rajongók 80%-a leszólta lajost a mutatványa után, elővették a rasszista kártyát.🤣
Beszarok milyen szánalmas ez az faszi. Megjegyzem tegnap este néztem a yt és fb kommenteket, de egyetlen kommentet nem láttam ami erre utalt volna. Még egy "because he's black" sem volt. A legdurvább amit olvastam az volt, hogy van egy fehér szőke rabszolgája. (gondolom a csajára gondoltak).
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.07.19. 10:58

Nigel Hill írta:
2021.07.19. 10:54
Miután a rajongók 80%-a leszólta lajost a mutatványa után, elővették a rasszista kártyát.🤣
Beszarok milyen szánalmas ez az faszi. Megjegyzem tegnap este néztem a yt és fb kommenteket, de egyetlen kommentet nem láttam ami erre utalt volna. Még egy "because he's black" sem volt. A legdurvább amit olvastam az volt, hogy van egy fehér szőke rabszolgája. (gondolom a csajára gondoltak).
szerintem inkább Bottasra
Kép

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.07.19. 11:16

Bandee írta:
2021.07.19. 10:43
Azert megneznek itt nehany embert egy gokartozason, egy 40-es kanyarban :))
Emlékszel 1x Gábornak bebújtam hasonlóan, igaz 23-al mentünk nem 300-al (:u
Nem beszélt velem fél napig :mosoly:
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.19. 11:16

Jadrina írta:
2021.07.19. 06:04
zola írta:
2021.07.18. 23:16


Ehhez kellett Lecrec is... de Hamilton megcáfolta, azt az állítást, hogy ezt a kanyart onnan nem lehet bevenni azzal a tempóval.
Azt te honnan latod, hogy a ket esetben ugyan az a tempo?
Gondolom, a Maxi estnél lassabb volt mert a kocsi teletekkel ment, a Leckéénél meg gyorsabb volt. Vagy nem így gondolod, direkt fékezték előzési szituban? 😂
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.07.19. 11:52

trutya írta:
2021.07.19. 10:34

nem tudom te mit láttál, de Verstappen normál időben és helyen kezdett bekanyarodni, meghagyva az egyautónyi helyet az apextől.
Hami viszont full tempóban vetődött be a poros belső ívről. ilyenkor az ívbelső pilóta is visszavesz egy kicsit - normál esetben - mivel neki is kötelessége helyet hagyni a másiknak a kanyarkijáraton. Haminak ez eszébe nem volt.
Verstappen nem volt unfair, csak veszélyesen játszott azzal, hogy semmivel sem hagyott több helyet a minimálisnál.
Valszeg Te jobban ismered a szabályt mint, az meg biztos hogy többet láttál testközelből ilyen csatákat mint én.
Hogy szól a szabály? Mikor ráhúzás, mikor belemenés, mikor van joga az ideális íven haladni az elöl haladónak?

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.19. 12:15

Kép

Ez is egy kiragadott kép, azonban önmagáért beszél.
Csak azért, hogy gondoljunk bele, nem lehet 100%-ban Hami nyakába varrni a balesetet, Maxi is ludas volt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.07.19. 12:15

Bandee írta:
2021.07.19. 10:43
Nekem majdnem mindegy ki nyer, de a VB szempontjabol mi igy profitaltunk, nezok. HAmiltonnak en jobban orulnek, mert ot kedvelem a Verstappen meg semleges lett mara, plusz Hanilton brit. Szoros kuzdelemben Hamilton gyozelemnek orulnek es MS rekordja is at lenne adva a multnak.
Akit kilöknek és elvesziti a neki járó pontokat azt kibaszottul nem érdekli, hogy neked igy lesz szoros a verseny és látványos a szezon.
Ő azért dolgozik, hogy eredménye legyen a munkájának, és lehet ez az egy esélye lesz a VB cimre, mert jövőre igen jelentős módositások lesznek az autókon és senki nem tudja milyenek lesznek az erőviszonyok. Lehet több évig sem kerül pozicioba ujra...
celebpapagáj lajos meg már bezsebelt 7-et...jórészét sétakocsikázással...és sértve érzi magát, hogy a 8. nem hullik simán az ölébe...
Láthatóan igen szarul viseli, hogy IDÉn nem csak alatta van űrtechnika, sőt bizonyos szempontokból még gyengébb is...de ez senkit nem jogosit fel hasonló manőverekre
könnyű külsősként legyinteni, hogy jó ez nekünk így...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.07.19. 12:16

zola írta:
2021.07.19. 11:52
trutya írta:
2021.07.19. 10:34

nem tudom te mit láttál, de Verstappen normál időben és helyen kezdett bekanyarodni, meghagyva az egyautónyi helyet az apextől.
Hami viszont full tempóban vetődött be a poros belső ívről. ilyenkor az ívbelső pilóta is visszavesz egy kicsit - normál esetben - mivel neki is kötelessége helyet hagyni a másiknak a kanyarkijáraton. Haminak ez eszébe nem volt.
Verstappen nem volt unfair, csak veszélyesen játszott azzal, hogy semmivel sem hagyott több helyet a minimálisnál.
Valszeg Te jobban ismered a szabályt mint, az meg biztos hogy többet láttál testközelből ilyen csatákat mint én.
Hogy szól a szabály? Mikor ráhúzás, mikor belemenés, mikor van joga az ideális íven haladni az elöl haladónak?
elvileg az ökölszabály az első kerék-hátsó kerék ha egyvonalban van, akkor a hátul lévőnek is már joga van az ívhez.
DE: szerintem hiba egy-egy kiragadott képkockát vagy időpillanatot nézni, én legalábbis folyamatában szeretem ezeket vizsgálni.
Hamilton egy ki (be)-szorított helyzetben fékezett későn a poros íven, lecsúszott az ívről, és mivel Verstappen hagyott neki elég helyet, ez nálam egyértelműen őt teszi hibássá. túlságosan belülről és későn fékezve kezdte meg a kanyart azzal a sebességgel.

itt van egy videó ami összehasonlítja a Leclerc-előzéssel a Verstappenes esetet. szerintem elég jól látszik, mennyivel szélesebben fordult Hami az első esetben. ha korábban fékez és meghagyja az egyautónyi helyet a bal oldalán Verstappennek, akkor ő simán visszaveszi a pozíciót, ahogy Leclerc is visszavette volna ha nem bicsaklik meg a kerékvetőn.
nyilván ezt Verstappen ellen nem akarta hagyni semmi áron....

Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.07.19. 12:18

Redbull írta:
2021.07.19. 12:15
Kép

Ez is egy kiragadott kép, azonban önmagáért beszél.
Csak azért, hogy gondoljunk bele, nem lehet 100%-ban Hami nyakába varrni a balesetet, Maxi is ludas volt.
ki lehet törölni a seggünket ezekkel a kiragadott képekkel, nyilván van olyan pillanat mikor a később fékező Hamilton majdnem egyvonalban van Verstappennel, de akkor már esélytelen volt neki az a kanyar.... nézd meg te is a videót.
Kép

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.07.19. 12:19

keF1r írta:
2021.07.19. 12:15
Akit kilöknek és elvesziti a neki járó pontokat azt kibaszottul nem érdekli, hogy neked igy lesz szoros a verseny és látványos a szezon.
Ő azért dolgozik, hogy eredménye legyen a munkájának, és lehet ez az egy esélye lesz a VB cimre, mert jövőre igen jelentős módositások lesznek az autókon és senki nem tudja milyenek lesznek az erőviszonyok. Lehet több évig sem kerül pozicioba ujra...
celebpapagáj lajos meg már bezsebelt 7-et...jórészét sétakocsikázással...és sértve érzi magát, hogy a 8. nem hullik simán az ölébe...
Láthatóan igen szarul viseli, hogy IDÉn nem csak alatta van űrtechnika, sőt bizonyos szempontokból még gyengébb is...de ez senkit nem jogosit fel hasonló manőverekre
könnyű külsősként legyinteni, hogy jó ez nekünk így...
Úgy is összefoglalhatjuk, mivel Ő már kapott ajándékba hetet, most átadhatná úriember módjára ezt az ideit (:u
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.19. 12:25

trutya írta:
2021.07.19. 12:18
Redbull írta:
2021.07.19. 12:15
Kép

Ez is egy kiragadott kép, azonban önmagáért beszél.
Csak azért, hogy gondoljunk bele, nem lehet 100%-ban Hami nyakába varrni a balesetet, Maxi is ludas volt.
ki lehet törölni a seggünket ezekkel a kiragadott képekkel, nyilván van olyan pillanat mikor a később fékező Hamilton majdnem egyvonalban van Verstappennel, de akkor már esélytelen volt neki az a kanyar.... nézd meg te is a videót.
A kép arra kibaszott jó, hogy láthatjuk amint Maxi jobra erőssen kanyarodik, mellette van Lulu. Maxi feje is jobbra néz és láthatta a mellette lévő autót, de ezek szerint leszarta.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.07.19. 12:29

trutya írta:
2021.07.19. 12:16


elvileg az ökölszabály az első kerék-hátsó kerék ha egyvonalban van, akkor a hátul lévőnek is már joga van az ívhez.
Ettől az esettől függetlenül kérdem. Az is szó miatt úgy értelmezem, hogy mindkettőnek joga van az ideális ívhez. Ha egyik sem enged, akkor senkisem hibás, és sima versenybaleset?

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: 2021 Brit Nagydíj - Silverstone, Julius 16 -18

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.07.19. 12:32

Anthony Davidson csinál még elemző videókat? Bár jelen esetben angol származása miatt nem pártatlan.

Lezárt