2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Ki nyer a visszatérő holland pályán?

1 Max Verstappen
3
60%
2 Lewis Hamilton
1
20%
3 Lando Norris
1
20%
4 Valtteri Bottas
0
0 szavazat
5 Sergio Perez
0
0 szavazat
6 Charles Leclerc
0
0 szavazat
7 Carlos Sainz
0
0 szavazat
8 Daniel Ricciard
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 5

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.06. 10:32

vollebak írta:
2021.09.06. 09:35


Igen, a második helyzet lényegében márkakupásítaná az F1-et úgy, hogy csak nevükben lennének különbözőek a csapatok, mást tekintve nem nagyon.

a wec a 2000-es évektől az audi peugeot éra lehetne szempont szerintem.
persze az audi agyonnyerte magát, de ne feledjük a peugeot sokszor az utolsó 3-4 óriág ott volt a nyomukban, vagy amikor a peuget esett ki az élről a vége előtt 1 órával.
és ott azért volt hagyva "hely" a fejlesztsének, az aerodinamikának, még akkor is, ha nem annyi, mint a mostani f1-ben

érzésem szerint az f1-et butítani kéne, mert nézőként, legalábbis engem kurvára nem érdekel, ilyen kers, mgu, hibrid szöszölés molyolás megy az égésterében, rendkívül hidegen hagy

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.09.06. 12:38

Redbull írta:
2021.09.05. 16:42
Ricsi megint extrém lassú volt.
Olyan 2008-2009 fílingem van, olyan szar mint anno Kovalainen.
Én személy szerint kedveltem Kovát.
Nem volt olyan rossz, de hát ugye Lewis árnyékában nem könnyű.
Kb mint most Bottas.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.06. 18:31

Ori F1 írta:
2021.09.06. 12:38
Redbull írta:
2021.09.05. 16:42
Ricsi megint extrém lassú volt.
Olyan 2008-2009 fílingem van, olyan szar mint anno Kovalainen.
Én személy szerint kedveltem Kovát.
Nem volt olyan rossz, de hát ugye Lewis árnyékában nem könnyű.
Kb mint most Bottas.
Ricsi most nem konvertálható Bottasra, sajnos.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.06. 19:01

https://hu.motorsport.com/f1/news/ross- ... t/6661799/

Magam sem gondolom Perezt a nap versenyzőjének.
Hibázott az időmérőn hibázott a futamon. a pozíció nyerést alapvetően a kocsijának köszönhette.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.09.06. 19:36

Redbull írta:
2021.09.06. 19:01
https://hu.motorsport.com/f1/news/ross- ... t/6661799/

Magam sem gondolom Perezt a nap versenyzőjének.
Hibázott az időmérőn hibázott a futamon. a pozíció nyerést alapvetően a kocsijának köszönhette.
Röhej az egész, vagy én sem értek valamit..
Szerencsére Dr Helmut is elégedett :pf01
Lehet ide is sok szponzori pénzt hoz?
Mást kib*sztak fele ennyiért is..
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.06. 20:01

vollebak írta:
2021.09.05. 21:13
Bandee írta:
2021.09.05. 20:21
Igen, ettol fuggetlenul ez se erdekes se izgalmas nem volt. A palya jopofa, csak versenyzesre alkalmatlan

Semmivel nem erdekesebb ez, mint amit evek ota neztunk. Verseny most sincsen. Elmentem inkabb motort mosni

(Nem tudom ko volt a masik a studioban de rohadt idegesito hangja van)
Annyiban meg kell védenem az F1-et, hogy már nagyon régóta nem az akciódús pályaversenyzés kategóriája, mert nem is nagyon lehet. Lényegében az ennyire fejlett open wheel racing velejárója, hogy nem lehet egymás seggében menni, mert jaj, a dirty air, jaj, a gumik, jaj, a motor túlmelegedése, jaj, ez meg az.

Szar, de arról van szó, hogy az F1 egyszerűen kinőtte azt a fajta versenyzést, amit hiányolsz. Mint amikor azt mondod, hogy kár, hogy megnőtt a kutyád, mert kölyökkutyaként olyan aranyos meg kicsi volt. Nem lehet innen, ilyen fejlettségi stádiumból annyit butítani az autókon, hogy valamilyen járulékos probléma miatt ne hiúsuljon meg az, amit egyébként vélhetőleg mindannyian látni szeretnénk = szikrázó seggel tapadnak egymásra, megy az előzgetés, és látunk olyanokat, mint amikor Mansell a Peraltada külső ívén pattogva előzte meg Bergert 1990 Mexikóban.

Egy Hamiltonnak, Verstappennek, Norrisnak ugyanakkora töke van, mint a régieknek, csak körülményeik nincsenek ahhoz, hogy ugyanúgy is versenyezzenek. Az egyetlen megoldás az lenne, ha kidobnánk a legutóbbi 30+ év technikai fejlődését és tervezési koncepcióit, de ez meg úgysem fog bekövetkezni. Csak egyetlen példa: a régi versenyzés egyik legfontosabb karakterisztikája volt a kézi váltó. Nagyon sok versenyhelyzet, előzés adódott abból, hogy valaki „lyukat dugott” váltáskor, vagy eltérő stílusban váltogattak, vagy valakinek megkotlott az egyik fokozat, és azt figyelembe véve kellett vezetnie. A kormányra helyezett pillangófüles pöckölgetéssel ennek örökre vége, és csak akkor jöhetne vissza, ha kukáznánk ezt a fajta technológiát (meg még sok mást is). Szerintem erre hiába várunk.
Lehet, hogy így van. Néztem Dtm-et a múltkor, az se köt már le. Nem tudom miért.
Ez az autózás, autóversenyzés szerintem akkor jó, ha csinálod. Mindegy mivel, nem az a lényeg, a saját szintünkön is.

Azon nincs mit nézni, hogy kergetik egymást 2 órán át esélytelenül. A hatodik meg kört kap. Lehet, hogy mindig ilyen volt csak nem zavart. Nagyon untam a tegnapi versenyt utána azt éreztem kidobott idő volt az ablakon.
Biztos rátesz az is, hogy hosszú ideje nincs esélyes akinek én szurkolnék. De egy Verstappen szurkolónak biztos érdekes 70 kör az élen. Tudja a tököm

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.06. 21:20

Redbull írta:
2021.09.06. 19:01
https://hu.motorsport.com/f1/news/ross- ... t/6661799/

Magam sem gondolom Perezt a nap versenyzőjének.
Hibázott az időmérőn hibázott a futamon. a pozíció nyerést alapvetően a kocsijának köszönhette.
Már második vagy harmadik az évben hogy Rá szavaznak.
Meg volt egyszer hogy pont a szavazás végén fordított a második helyezett. Na de tudjuk Carlos slim-nek telekommunikációs cége van... :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.06. 21:58

Nagyon a bögyötökben van Pérez, srácok.

Elmarad az elvárttól, az pár futamon pedig nagyon messze elmarad (a holland versenyt megelőző három futamon nullázott, bár ezekben pech is volt, de akkor is). De azért ennyire nem fontos főgonosza a mezőnynek. Mazepin egy utolsó fasz versenyzőként és emberileg, aztán mégis Checo a főgenya nektek :D

Ennek szerintem két fő oka van:

1) Wéberék valóban az egekig magasztalták tavaly
2) Fiatalabb korában sokszor volt eszetlen, és néha emlékezetes módon cseszte el Kimi versenyét, szerintem Bandi és háromnegyedtíz akkor zárta a szívébe :D

Ettől eltekintve szerintem indokolatlan ez a nagy savazás. Arról nem tehet, hogy nap versenyzőjének szavazzák meg. Ezért fújni rá olyan, mint amikor anno az AKR-től érv volt, hogy Kimitnek sok tinilány drukkol.

Pérez szerintem tök rendben van emberileg, a Beyond The Grid vele készült epizódját érdemes meghallgatni. Nagyon normális srác. A paddockban sem egy ellentmondásos, balhés fasz, és azt is tartom, hogy ő a tökéletes második számú a Red Bullnak, és jobban muzsikál Verstappen mellett még így is, mint a két elődje.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.09.07. 08:37

vollebak írta:
2021.09.06. 21:58
Nagyon a bögyötökben van Pérez, srácok.

..
. és jobban muzsikál Verstappen mellett még így is, mint a két elődje.
Ez a múltkor számokkal alátámasztva sem volt annyira meggyőző, és a körülményekről is beszéltünk.
Azóta pedig ezek a számok is csak romlottak.

De amúgy nyilván igazad van a RB-vel együtt, ha ezt segítségnek látják Max-nak, akkor legyen úgy. Némileg furcsa. Ha Max nem az első helyen lenne a mezőny elött, hanem az 5-6-ban kolbászolna mint mondjuk 2 éve, akkor máshogy látnák ők is. Mivel lassan elől van légüres térben, így mindegy Perez segítsége is.

Nekem ott borult a bili, túl a nap versenyzőjén, amikor már azért is megdicsérték mert elfékezte a gumiját. Mert utána milyen szépen feljött :D
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.07. 09:20

Button írta:
2021.09.07. 08:37
Ez a múltkor számokkal alátámasztva sem volt annyira meggyőző, és a körülményekről is beszéltünk.
Azóta pedig ezek a számok is csak romlottak.

De amúgy nyilván igazad van a RB-vel együtt, ha ezt segítségnek látják Max-nak, akkor legyen úgy. Némileg furcsa. Ha Max nem az első helyen lenne a mezőny elött, hanem az 5-6-ban kolbászolna mint mondjuk 2 éve, akkor máshogy látnák ők is. Mivel lassan elől van légüres térben, így mindegy Perez segítsége is.

Nekem ott borult a bili, túl a nap versenyzőjén, amikor már azért is megdicsérték mert elfékezte a gumiját. Mert utána milyen szépen feljött :D
Tudom, hogy a Gaslynak szurkolás miatt (is) látod így ezeket, de egészen őszintén: Gasly és Albon a csapatot RB-juniorként kívül-belül ismerve sem kerültek soha még a közelébe sem annak, hogy futamot nyerjenek. Péreznek ez már Bakuban sikerült. Ezt persze Verstappen defektje miatt sokan szeretik lefitymálni, de a lényegen nem változtat, mert Gaslyék még az élen álló esetleges kihullásával sem kerültek soha olyan helyzetbe, hogy futamot nyerjenek. Ezt nem lehet mindössze azzal magyarázni, hogy idén most mennyivel jobb a Red Bull, mert olyan pályákon sem, ahol a Red Bull hagyományosan mindig erősebb volt a Mercedesnél (Ausztria, Mexikó, Brazília, Szingapúr) sem csinált se Gasly, se Albon semmit a Red Bull-lal.

Pérez bár valóban elmarad attól, amit év előtt vártam tőle, de azt tekintve, hogy mennyi kapcsolata volt neki a Red Bull csapattal, az ottani emberekkel, a fejlesztési koncepciójukkal ( = semennyi), és mennyi volt mindebből Gaslynak és Albonnak RB-juniorként ( = sok, főleg egy külsőshöz képest, mint amilyen Pérez), és ehhez a keretrendszerhez képest hogyan teljesít(ett) ez a három versenyző Verstappenhez képest, magasan a mehikánó a legjobb a három közül. Össze fogom szedni a különbségeket egy táblázatba, hogy mennyi volt az átlag kvalikon és versenyeken Verstappenhez képest, de tippre azt mondom, hogy a a legközelebbi csapattárs Verstappenhez Sainz volt még anno, utána Ricciardo, és végül most Pérez. Meglátjuk, csak legyen egy kis időm leülni ehhez, mert azért nem keveset kell bogarászni hozzá.

Amúgy nem érdekel különösebben Pérez, csak azt tartom viccesnek, ahogy és amennyit pörögtök itt rajta. Van egy Mazepinünk, aki még Maldonadónál is nagyobb állat, tehetség nélkül. Van egy égvilágon semmit nem csináló Giovinazzink, aki a fasz tudja, miért van a mezőnyben, mert még ma is néha csodálkozom, ha meglátom a nevét, hogy jé, tényleg, ő is itt van. Van egy Bottasunk, aki újradefiniálta a semmirekellő lakáj szerepét az elmúlt fél évtized (!) során. Van egy Ricciardónk, aki a mezőny egyik legdrágább versenyzőjeként, vezérürünek szerződtetve teljesít gyalázatosan a harmadéves fiatal csapattársával szemben. Van egy Latifink, aki egy nagyon aranyos gyerek, de leginkább F2-es szint. Van egy Tsunodánk, akiről a legfontosabb tudnivaló, amit ő maga is, meg mindenki más is mindig elmond, hogy mennyire mocskos szája van.

Ehhez képest Pérez teljesít szarul, meg Pérez az irritáló, meg Pérez így, úgy, amúgy :D Nem igazán értem, és csak ezért álltam most is bele a témába.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.09.07. 10:03

vollebak írta:
2021.09.06. 21:58
Nagyon a bögyötökben van Pérez, srácok.

Elmarad az elvárttól, az pár futamon pedig nagyon messze elmarad (a holland versenyt megelőző három futamon nullázott, bár ezekben pech is volt, de akkor is). De azért ennyire nem fontos főgonosza a mezőnynek. Mazepin egy utolsó fasz versenyzőként és emberileg, aztán mégis Checo a főgenya nektek :D

Ennek szerintem két fő oka van:

1) Wéberék valóban az egekig magasztalták tavaly
2) Fiatalabb korában sokszor volt eszetlen, és néha emlékezetes módon cseszte el Kimi versenyét, szerintem Bandi és háromnegyedtíz akkor zárta a szívébe :D

Ettől eltekintve szerintem indokolatlan ez a nagy savazás. Arról nem tehet, hogy nap versenyzőjének szavazzák meg. Ezért fújni rá olyan, mint amikor anno az AKR-től érv volt, hogy Kimitnek sok tinilány drukkol.

Pérez szerintem tök rendben van emberileg, a Beyond The Grid vele készült epizódját érdemes meghallgatni. Nagyon normális srác. A paddockban sem egy ellentmondásos, balhés fasz, és azt is tartom, hogy ő a tökéletes második számú a Red Bullnak, és jobban muzsikál Verstappen mellett még így is, mint a két elődje.
Ahhoz képest hogy sokkal jobb az autója mint az elődjeinek, nem. Egy mákolt győzelem, azon kívül kemény 1 dobogó a mezőny legjobb autójával. Ennél még Bottas is acélosabb. Időmérőn rendre 6-8 tizedeket kap Verstappentől, versenyen meg másodperceket. Egyszer sem végzett a pályán Verstappen előtt, és olyan inkonzisztens a teljesítménye, hogy ha grafikont illesztek rá, elszédülök. Középszer, nincs Gasly szintjén sem. Aki egy sokkal gyengébb technikával ment 19-ben. Perez csak azért van babusgatva a RB-nál (és a RB-hoz mérten ultra korán hosszabbítottak vele) mert hozza a zsíros zsebbélelő zsetont, ami a költségsapka miatt meglehetősen hasznos most. Máskülönben kapná az ívet ilyen gyenge mutatványok után. Valószínű, hogy ha nincs a Mercedes szerencsétlenkedése Bahreinben, akkor könnyen lehet, hogy a mezőnynek sem lenne már tagja.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.07. 10:38

Perezzel nekem nem az a bajom, hogy balhés, rossz arc, stb, stb. Nem, mert nem ilyen figura, hanem az a hype ami körülveszi. Nézzétek meg a 200 futamot teljesített figurákat az F1-ben, Perez heidfeld, andre de chesaris szint (heidfeld kicsit jobb, chesaris kicsit rosszabb nála jelenleg), utóbbi kettő mégsem volt kikiáltva a jövő bajnokának, perez meg lépten nyomon a mezőny egyik legjobb pilótája, szakértők és az emberek többsége szerint.

az áll amit mondtam, 200 futamból le fog esni pár dobogó, mert lesz káoszfutam, lesz amikor az élenállók kiütik egymást, lesz amikor jól választasz gumit, mint heidfeld spa-ban.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.07. 10:44

vollebak írta:
2021.09.07. 09:20


Amúgy nem érdekel különösebben Pérez, csak azt tartom viccesnek, ahogy és amennyit pörögtök itt rajta. Van egy Mazepinünk, aki még Maldonadónál is nagyobb állat, tehetség nélkül. Van egy égvilágon semmit nem csináló Giovinazzink, aki a fasz tudja, miért van a mezőnyben, mert még ma is néha csodálkozom, ha meglátom a nevét, hogy jé, tényleg, ő is itt van. Van egy Bottasunk, aki újradefiniálta a semmirekellő lakáj szerepét az elmúlt fél évtized (!) során. Van egy Ricciardónk, aki a mezőny egyik legdrágább versenyzőjeként, vezérürünek szerződtetve teljesít gyalázatosan a harmadéves fiatal csapattársával szemben. Van egy Latifink, aki egy nagyon aranyos gyerek, de leginkább F2-es szint. Van egy Tsunodánk, akiről a legfontosabb tudnivaló, amit ő maga is, meg mindenki más is mindig elmond, hogy mennyire mocskos szája van.

Ehhez képest Pérez teljesít szarul, meg Pérez az irritáló, meg Pérez így, úgy, amúgy :D Nem igazán értem, és csak ezért álltam most is bele a témába.
hát ha már egy alsóközépszint vagy pilótaként, akkor legalább törj autót azért, mert feszegeted a határokat, vagy legyél pöcs, hogy emlékezzenek rád.
perez alsóközépkategória és emellett a másik érdekessége, hogy jófiú...
:D

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.09.07. 10:49

vollebak írta:
2021.09.07. 09:20
Button írta:
2021.09.07. 08:37
Ez a múltkor számokkal alátámasztva sem volt annyira meggyőző, és a körülményekről is beszéltünk.
Azóta pedig ezek a számok is csak romlottak.

De amúgy nyilván igazad van a RB-vel együtt, ha ezt segítségnek látják Max-nak, akkor legyen úgy. Némileg furcsa. Ha Max nem az első helyen lenne a mezőny elött, hanem az 5-6-ban kolbászolna mint mondjuk 2 éve, akkor máshogy látnák ők is. Mivel lassan elől van légüres térben, így mindegy Perez segítsége is.

Nekem ott borult a bili, túl a nap versenyzőjén, amikor már azért is megdicsérték mert elfékezte a gumiját. Mert utána milyen szépen feljött :D
Tudom, hogy a Gaslynak szurkolás miatt (is) látod így ezeket, de egészen őszintén: Gasly és Albon a csapatot RB-juniorként kívül-belül ismerve sem kerültek soha még a közelébe sem annak, hogy futamot nyerjenek. Péreznek ez már Bakuban sikerült. Ezt persze Verstappen defektje miatt sokan szeretik lefitymálni, de a lényegen nem változtat, mert Gaslyék még az élen álló esetleges kihullásával sem kerültek soha olyan helyzetbe, hogy futamot nyerjenek. Ezt nem lehet mindössze azzal magyarázni, hogy idén most mennyivel jobb a Red Bull, mert olyan pályákon sem, ahol a Red Bull hagyományosan mindig erősebb volt a Mercedesnél (Ausztria, Mexikó, Brazília, Szingapúr) sem csinált se Gasly, se Albon semmit a Red Bull-lal.

Pérez bár valóban elmarad attól, amit év előtt vártam tőle, de azt tekintve, hogy mennyi kapcsolata volt neki a Red Bull csapattal, az ottani emberekkel, a fejlesztési koncepciójukkal ( = semennyi), és mennyi volt mindebből Gaslynak és Albonnak RB-juniorként ( = sok, főleg egy külsőshöz képest, mint amilyen Pérez), és ehhez a keretrendszerhez képest hogyan teljesít(ett) ez a három versenyző Verstappenhez képest, magasan a mehikánó a legjobb a három közül. Össze fogom szedni a különbségeket egy táblázatba, hogy mennyi volt az átlag kvalikon és versenyeken Verstappenhez képest, de tippre azt mondom, hogy a a legközelebbi csapattárs Verstappenhez Sainz volt még anno, utána Ricciardo, és végül most Pérez. Meglátjuk, csak legyen egy kis időm leülni ehhez, mert azért nem keveset kell bogarászni hozzá.

Amúgy nem érdekel különösebben Pérez, csak azt tartom viccesnek, ahogy és amennyit pörögtök itt rajta. Van egy Mazepinünk, aki még Maldonadónál is nagyobb állat, tehetség nélkül. Van egy égvilágon semmit nem csináló Giovinazzink, aki a fasz tudja, miért van a mezőnyben, mert még ma is néha csodálkozom, ha meglátom a nevét, hogy jé, tényleg, ő is itt van. Van egy Bottasunk, aki újradefiniálta a semmirekellő lakáj szerepét az elmúlt fél évtized (!) során. Van egy Ricciardónk, aki a mezőny egyik legdrágább versenyzőjeként, vezérürünek szerződtetve teljesít gyalázatosan a harmadéves fiatal csapattársával szemben. Van egy Latifink, aki egy nagyon aranyos gyerek, de leginkább F2-es szint. Van egy Tsunodánk, akiről a legfontosabb tudnivaló, amit ő maga is, meg mindenki más is mindig elmond, hogy mennyire mocskos szája van.

Ehhez képest Pérez teljesít szarul, meg Pérez az irritáló, meg Pérez így, úgy, amúgy :D Nem igazán értem, és csak ezért álltam most is bele a témába.
Kicsit túlságosan félvállról veszed a 2019-es és a 2021-es RB különbségét. Pláne amikor futamgyőzelmet vársz.
És pont emiatt, bármi statisztikát is gyűjtesz, mindenképpen torzítani fogja az összevetéseket.

Gaslynak mindösszesen 12 futama volt, ezalatt Max 2x győzött. (Gasly 2 fastest lap)
Idén 12 futam alatt Max 6x győzött.. (Perez 1 fastest lap)

Nem azt akarom bebizonyítani, hogy Gasly elverte Verstappent, ezt nehéz is lenne, de nem látom azt a kardinális különbséget, ami miatt 3x annyi esélyt érdemel Perez. Illetve de, valószínű közben rájöttünk :D
Mindamellet, hogy Max mellé visszakerülni.. hát, most sem biztos, hogy olyan jó lenne.

A többieket pedig akiket írsz, igazad van, csak ettől még lehet Perezről is beszélni ugyebár :D
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.09.07. 20:12

9_46_20 írta:
2021.09.07. 10:38
Perezzel nekem nem az a bajom, hogy balhés, rossz arc, stb, stb. Nem, mert nem ilyen figura, hanem az a hype ami körülveszi. Nézzétek meg a 200 futamot teljesített figurákat az F1-ben, Perez heidfeld, andre de chesaris szint (heidfeld kicsit jobb, chesaris kicsit rosszabb nála jelenleg), utóbbi kettő mégsem volt kikiáltva a jövő bajnokának, perez meg lépten nyomon a mezőny egyik legjobb pilótája, szakértők és az emberek többsége szerint.

az áll amit mondtam, 200 futamból le fog esni pár dobogó, mert lesz káoszfutam, lesz amikor az élenállók kiütik egymást, lesz amikor jól választasz gumit, mint heidfeld spa-ban.
Azért volt itt nemrég egy Hülkenberg is, akinek talán 200 futam nem volt meg, de valahol 180 magasságában állhat most és sokan hiányolják a mezőnyből.
Na, neki nincs egy dobogója sem. Szóval azért az sem igaz, hogy ennyi versenyből csak leesik pár dobogó - főleg az autók mai megbízhatósága mellett nem, de Cesaris idejében azért ha 7.-ről indultál, is volt esélyed dobogóra akármilyen futamon, és semmit nem kellett csinálnod hozzá, csak befejezni a versenyt. Manapság ez a középmezőnyből szinte kizárt.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.07. 21:54

Krisztián írta:
2021.09.07. 20:12
9_46_20 írta:
2021.09.07. 10:38
Perezzel nekem nem az a bajom, hogy balhés, rossz arc, stb, stb. Nem, mert nem ilyen figura, hanem az a hype ami körülveszi. Nézzétek meg a 200 futamot teljesített figurákat az F1-ben, Perez heidfeld, andre de chesaris szint (heidfeld kicsit jobb, chesaris kicsit rosszabb nála jelenleg), utóbbi kettő mégsem volt kikiáltva a jövő bajnokának, perez meg lépten nyomon a mezőny egyik legjobb pilótája, szakértők és az emberek többsége szerint.

az áll amit mondtam, 200 futamból le fog esni pár dobogó, mert lesz káoszfutam, lesz amikor az élenállók kiütik egymást, lesz amikor jól választasz gumit, mint heidfeld spa-ban.
Azért volt itt nemrég egy Hülkenberg is, akinek talán 200 futam nem volt meg, de valahol 180 magasságában állhat most és sokan hiányolják a mezőnyből.
Na, neki nincs egy dobogója sem. Szóval azért az sem igaz, hogy ennyi versenyből csak leesik pár dobogó - főleg az autók mai megbízhatósága mellett nem, de Cesaris idejében azért ha 7.-ről indultál, is volt esélyed dobogóra akármilyen futamon, és semmit nem kellett csinálnod hozzá, csak befejezni a versenyt. Manapság ez a középmezőnyből szinte kizárt.
20-25 pilóta van akik 220-160 futamon álltak rajthoz és megtaláltad az egyetlent aki nem illeszkedik a mintába :D

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.09.07. 22:03

9_46_20 írta:
2021.09.07. 21:54
Krisztián írta:
2021.09.07. 20:12


Azért volt itt nemrég egy Hülkenberg is, akinek talán 200 futam nem volt meg, de valahol 180 magasságában állhat most és sokan hiányolják a mezőnyből.
Na, neki nincs egy dobogója sem. Szóval azért az sem igaz, hogy ennyi versenyből csak leesik pár dobogó - főleg az autók mai megbízhatósága mellett nem, de Cesaris idejében azért ha 7.-ről indultál, is volt esélyed dobogóra akármilyen futamon, és semmit nem kellett csinálnod hozzá, csak befejezni a versenyt. Manapság ez a középmezőnyből szinte kizárt.
20-25 pilóta van akik 220-160 futamon álltak rajthoz és megtaláltad az egyetlent aki nem illeszkedik a mintába :D
Azért azt is nézzük, hogy régen a sok műszaki hiba miatt eleve nagyobb esély volt arra, hogy X futamból becsússzon egy dobogó + kevesebb futam is volt, tehát Hülkenberg 30-50 évvel ezelőtti megfelelői messze nem teljesítettek ennyi versenyt.
Lehet, hogy most még Hülkenberg kiugró esetnek tűnik, de ha nem romlik drasztikusan az autók megbízhatósága, akkor egyre több ilyen lesz az elkövetkezendő években. Sutil 128 futamig jutott dobogó nélkül, pedig ő is eltöltött pár szezont a középmezőnyben, korábban ilyet csak olyanok csináltak, akik világ életükben sereghajtó autókban ültek (pl. Martini, Alliot, Diniz).

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.07. 22:38

Krisztián írta:
2021.09.07. 22:03
9_46_20 írta:
2021.09.07. 21:54


20-25 pilóta van akik 220-160 futamon álltak rajthoz és megtaláltad az egyetlent aki nem illeszkedik a mintába :D
Azért azt is nézzük, hogy régen a sok műszaki hiba miatt eleve nagyobb esély volt arra, hogy X futamból becsússzon egy dobogó + kevesebb futam is volt, tehát Hülkenberg 30-50 évvel ezelőtti megfelelői messze nem teljesítettek ennyi versenyt.
Lehet, hogy most még Hülkenberg kiugró esetnek tűnik, de ha nem romlik drasztikusan az autók megbízhatósága, akkor egyre több ilyen lesz az elkövetkezendő években. Sutil 128 futamig jutott dobogó nélkül, pedig ő is eltöltött pár szezont a középmezőnyben, korábban ilyet csak olyanok csináltak, akik világ életükben sereghajtó autókban ültek (pl. Martini, Alliot, Diniz).
Értem amit írsz de a perez mennyiségű versennyel a hátuk mögötti pilóták a futamok 3-8%-ában voltak dobogón. Tök mindegy milyen érát nézünk. Vagy akkor azt mondod, hogy perez 20 évvel ezelőtt több dobogót szerzett volna. De miért is? Neki nem ment volna tönkre az autója, ezt feltételezzük? És az hogy perez 20 évvel ezelőtt jobb lett volna, ebből mi is következik? Hogy most sem olyan szar?

Nehéz ügy és végletekig lehet bonyolítani, mert az ervelesedre meg azzal válaszolok hogy most tobb olyan helyen van futam, ahol szélsőséges az időjárás. Akkor ez kiegyenlíti az autók technikai megbízhatóságát, azt hogy csak be kell érni?

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.09.08. 22:31

9_46_20 írta:
2021.09.07. 22:38
Krisztián írta:
2021.09.07. 22:03


Azért azt is nézzük, hogy régen a sok műszaki hiba miatt eleve nagyobb esély volt arra, hogy X futamból becsússzon egy dobogó + kevesebb futam is volt, tehát Hülkenberg 30-50 évvel ezelőtti megfelelői messze nem teljesítettek ennyi versenyt.
Lehet, hogy most még Hülkenberg kiugró esetnek tűnik, de ha nem romlik drasztikusan az autók megbízhatósága, akkor egyre több ilyen lesz az elkövetkezendő években. Sutil 128 futamig jutott dobogó nélkül, pedig ő is eltöltött pár szezont a középmezőnyben, korábban ilyet csak olyanok csináltak, akik világ életükben sereghajtó autókban ültek (pl. Martini, Alliot, Diniz).
Értem amit írsz de a perez mennyiségű versennyel a hátuk mögötti pilóták a futamok 3-8%-ában voltak dobogón. Tök mindegy milyen érát nézünk. Vagy akkor azt mondod, hogy perez 20 évvel ezelőtt több dobogót szerzett volna. De miért is? Neki nem ment volna tönkre az autója, ezt feltételezzük? És az hogy perez 20 évvel ezelőtt jobb lett volna, ebből mi is következik? Hogy most sem olyan szar?

Nehéz ügy és végletekig lehet bonyolítani, mert az ervelesedre meg azzal válaszolok hogy most tobb olyan helyen van futam, ahol szélsőséges az időjárás. Akkor ez kiegyenlíti az autók technikai megbízhatóságát, azt hogy csak be kell érni?
nyilván Pereznek is ment volna tönkre az autója, de 20 éve Hülkenbergnek, sőt Magnussennek is leesett volna 1-2 dobogó, egyszerűen mert lett volna valamikor 1 futam, amikor kiesnek előle
nem hiszem, hogy ebből Pereznek lett volna több dobogója, inkább azoknak, akinek amúgy egy sincs, vagy nagyon max. 3 van, kevesebb meg Hamiltonnak és Verstappennek lenne

hiába van több helyen szélsőséges időjárás, ha igazán extrém körülmények között el se engedik a futamot, és eleve a futamok csak egy kis százaléka esőverseny, míg ha az autók megbízhatósága általánosan szar, akkor az minden futamon szar

amúgy már fogalmam sincs honnan indultunk és mit akartam ebből kihozni (:v

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2021 Holland Nagydíj - Zandvoort Szeptember 3 - 5

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.08. 22:42

Krisztián írta:
2021.09.08. 22:31


amúgy már fogalmam sincs honnan indultunk és mit akartam ebből kihozni (:v
Én sem, de részemről a heti perezfika megvolt. :D (:v

Ja igen, hogy nagy számok törvénye alapján egy 200 futamos arcának lesz 3-10 kurva jó futama pusztán a szerencse végett is. És emiatt azt mondani valakire hogy ő aztán igen ez ám a pilóta elég blődseg

Lezárt