Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.09.12. 23:07

bertone írta:
2021.09.12. 22:37
Szerintem tévedésben vagy. Silverstone kapcsán a bírák lettek kifogásolva és persze megjegyezve, hogy Hami volt a hibás.
Csak erre, tényleg???? Volt itt niggerezés is szépen, a topikjában meg leírva hogy majd a karma adja neki azt mint Schuminak vagy Senna-nak!
Ez itt belefér? Ez a szint?
Igaza volt Lance-nek abban hogy egy Hamilton szurkoló már inkább nem jár ide.
Silverstone-nál gondoltam írok én is, de jobb volt inkább nem. Ja Hamilton jobban hibás volt ott a bírák is kb. ezt mondták (mondjuk 60-40, ki volt emelve hogy Hamilton inkább hibás és nem az hogy Maxi egyátalán nem), és be lett állítva gyilkossági kísérletnek. Kibaszott hányadék ami itt ment hamilton kapcsán, bocs de ez van.
ja és képzeld Alonso silverstone-t is versenybalesetnek látta.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.12. 23:13

Schumixx írta:
2021.09.12. 23:07
bertone írta:
2021.09.12. 22:37
Szerintem tévedésben vagy. Silverstone kapcsán a bírák lettek kifogásolva és persze megjegyezve, hogy Hami volt a hibás.
Csak erre, tényleg???? Volt itt niggerezés is szépen, a topikjában meg leírva hogy majd a karma adja neki azt mint Schuminak vagy Senna-nak!
Ez itt belefér? Ez a szint?
Igaza volt Lance-nek abban hogy egy Hamilton szurkoló már inkább nem jár ide.
Silverstone-nál gondoltam írok én is, de jobb volt inkább nem. Ja Hamilton jobban hibás volt ott a bírák is kb. ezt mondták (mondjuk 60-40, ki volt emelve hogy Hamilton inkább hibás és nem az hogy Maxi egyátalán nem), és be lett állítva gyilkossági kísérletnek. Kibaszott hányadék ami itt ment hamilton kapcsán, bocs de ez van.
ja és képzeld Alonso silverstone-t is versenybalesetnek látta.
Azért ez így úgy hangzik, mintha általános jelenségként írnád ezt le. Erről szó sincs. Én voltam az például, aki éppen ezt a dolgot kifogásolta, amit írtál. Pedig nálam kevesen kedvelik kevésbé Lajost. De azt hiszem, hogy tőlem semmi ilyesmit nem olvashattál még Silverstone kapcsán sem, ami ne lett volna vállalható stílusú dolog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2021.09.12. 23:19-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.12. 23:19

9_46_20 írta:
2021.09.12. 23:03
Mondjuk 41-gyel sem kívánnék senkinek a feje tetejére egy ekkora kereket, plusz ami súly van még rajta...
Bizony, nem véletlenül mondta, hogy fáj is a nyaka. Ha nincs ott a glória, simán ki is törik.

Kép
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.09.13. 04:47

Tappancs a régi önmagát hozta. A bokszból Hamilton jött ki előbb. Attól, hogy nem húzhat be elé a vonal miatt, még ő volt előrébb.

Unom a Hamilton dominanciát, de ettől még Tappancs az egyik legantipatikusabb pilóta a mezőnyben, nehéz annak szurkolni, hogy pont ő győzze le Hamiltont. Ezek után pláne.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.09.13. 07:16

Willy írta:
2021.09.13. 04:47
Tappancs a régi önmagát hozta. A bokszból Hamilton jött ki előbb. Attól, hogy nem húzhat be elé a vonal miatt, még ő volt előrébb.

Unom a Hamilton dominanciát, de ettől még Tappancs az egyik legantipatikusabb pilóta a mezőnyben, nehéz annak szurkolni, hogy pont ő győzze le Hamiltont. Ezek után pláne.
Na, ennek aztán semmi köze a későbbi eseményhez. 🤣
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.09.13. 07:19

bertone írta:
2021.09.13. 07:16
Na, ennek aztán semmi köze a későbbi eseményhez. 🤣
Annyi azért van, hogy vissza kellett volna engedje, nem ráesni.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.13. 07:55

Még mindig teljesen a hatása alatt vagyok, hogy két hónap híján 9 év után nyert a csapatom először. Utoljára turbómotoros McLaren 1988-ban nyert - se Ricci, Lando meg aztán pláne nem élt még akkor.

Arra is versenyről versenyre rájövök, hogy jobb kedvencet nem is választhattam volna magamnak. Landóban eddig is éreztem amolyan prostos vonásokat (óvatos rajtok, óvatos manőverek, autóra nagyon vigyázás, csapat iránti teljes és feltétlen elkötelezettség), de azzal, ahogy szó szerint megkérdezte, hogy maradjon-e a seggén (egy még nyeretlen, 21 éves versenyző, aki akár nyerhetne is, ilyet magától kérdezzen...) végképp bebizonyította, hogy mennyire igazam volt vele kapcsolatban.

„Hihetetlen. Számomra a legfontosabb a csapatként elért eredményünk. Akár második, harmadik vagy első vagyok, azt hiszem, akkor is az a legjobb, hogy kettős győzelmet arattunk, bebiztosítottuk az elérhető legtöbb pontot. Annyira menő a részesének lenni ennek az élménynek.

Egy kicsit elakadt a szavam is. De nagyon örülök, hogy itt lehetek megint, és annak is, hogy úgy tudtuk lehozni a versenyt, ahogy, előzésekkel, stratégiával és védekezéssel. És örülök Daniel és az egész csapat sikerének, mert ez mindannyiunknak fantasztikus eredmény.

Volt egy kör, amikor közelebb kerültem, és nem tudom, miért, de bevillant pár kép arról, ahogy Max és Lewis összeakadtak, mert elég jól láttam az esetet a tükörből. Szóval, amikor eszembe jutott, hogy talán megpróbálok előzni, ez a kép ugrott be, és arra gondoltam, talán nem az a legbölcsebb döntés, ha támadok. Szerettem volna nyerni, de első és második helyen futottunk be, szóval egyszerűen csak boldog vagyok. Egy bizonyos szempontból az, ahogyan a csapat iránt érzek, fontosabb még a saját érzéseimnél is.

Remélhetőleg még sok évig itt leszek, különösen a McLarennél, szóval úgy érzem, lesz még lehetőségem a jövőben, hogy megpróbáljak a győzelemért menni. De most, ebben a pillanatban nekem elég volt, hogy tartsam a pozícióm.”
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.09.13. 08:02

vollebak írta:
2021.09.13. 07:55
Még mindig teljesen a hatása alatt vagyok, hogy két hónap híján 9 év után nyert a csapatom először. Utoljára turbómotoros McLaren 1988-ban nyert - se Ricci, Lando meg aztán pláne nem élt még akkor.

Arra is versenyről versenyre rájövök, hogy jobb kedvencet nem is választhattam volna magamnak. Landóban eddig is éreztem amolyan prostos vonásokat (óvatos rajtok, óvatos manőverek, autóra nagyon vigyázás, csapat iránti teljes és feltétlen elkötelezettség), de azzal, ahogy szó szerint megkérdezte, hogy maradjon-e a seggén (egy még nyeretlen, 21 éves versenyző, aki akár nyerhetne is, ilyet magától kérdezzen...) végképp bebizonyította, hogy mennyire igazam volt vele kapcsolatban.

„Hihetetlen. Számomra a legfontosabb a csapatként elért eredményünk. Akár második, harmadik vagy első vagyok, azt hiszem, akkor is az a legjobb, hogy kettős győzelmet arattunk, bebiztosítottuk az elérhető legtöbb pontot. Annyira menő a részesének lenni ennek az élménynek.

Egy kicsit elakadt a szavam is. De nagyon örülök, hogy itt lehetek megint, és annak is, hogy úgy tudtuk lehozni a versenyt, ahogy, előzésekkel, stratégiával és védekezéssel. És örülök Daniel és az egész csapat sikerének, mert ez mindannyiunknak fantasztikus eredmény.

Volt egy kör, amikor közelebb kerültem, és nem tudom, miért, de bevillant pár kép arról, ahogy Max és Lewis összeakadtak, mert elég jól láttam az esetet a tükörből. Szóval, amikor eszembe jutott, hogy talán megpróbálok előzni, ez a kép ugrott be, és arra gondoltam, talán nem az a legbölcsebb döntés, ha támadok. Szerettem volna nyerni, de első és második helyen futottunk be, szóval egyszerűen csak boldog vagyok. Egy bizonyos szempontból az, ahogyan a csapat iránt érzek, fontosabb még a saját érzéseimnél is.

Remélhetőleg még sok évig itt leszek, különösen a McLarennél, szóval úgy érzem, lesz még lehetőségem a jövőben, hogy megpróbáljak a győzelemért menni. De most, ebben a pillanatban nekem elég volt, hogy tartsam a pozícióm.”
Közben beugrott, hogy az a kilenc évvel ezelötti Mclaren győzelem pont egy fórumtalin volt Pesten a Nyugati mellett valahol. 😀

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.09.13. 08:34

Willy írta:
2021.09.13. 07:19
bertone írta:
2021.09.13. 07:16
Na, ennek aztán semmi köze a későbbi eseményhez. 🤣
Annyi azért van, hogy vissza kellett volna engedje, nem ráesni.
Nemá'...
Mindig a pályán érkezőnek van elsőbbsége a boxból kihajtóval szemben - Hamiltonnak lengették is a kék zászlót (nem láttuk, de ilyenkor a boxutca végén is villog egy kék lámpa, ami figyelmezteti a boxból kihajtót, hogy gyorsabb autó érkezik a pályán). Ami nem jelenti azt, hogy Hamiltonnak be kellett volna sorolni Max mögé, de hogy neki lett volna elsőbbsége, az egy vicc! (:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.09.13. 08:57

bertone írta:
2021.09.13. 08:34
Willy írta:
2021.09.13. 07:19

Annyi azért van, hogy vissza kellett volna engedje, nem ráesni.
Nemá'...
Mindig a pályán érkezőnek van elsőbbsége a boxból kihajtóval szemben - Hamiltonnak lengették is a kék zászlót (nem láttuk, de ilyenkor a boxutca végén is villog egy kék lámpa, ami figyelmezteti a boxból kihajtót, hogy gyorsabb autó érkezik a pályán). Ami nem jelenti azt, hogy Hamiltonnak be kellett volna sorolni Max mögé, de hogy neki lett volna elsőbbsége, az egy vicc! (:u
és ez hivatalosan meddig tart?
mert azért más a kivezető felfestés és más az első kanyar
feltételezem a vonalnak pont ehhez van köze
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.09.13. 09:27

bertone írta:
2021.09.13. 08:34
Willy írta:
2021.09.13. 07:19

Annyi azért van, hogy vissza kellett volna engedje, nem ráesni.
Nemá'...
Mindig a pályán érkezőnek van elsőbbsége a boxból kihajtóval szemben
Ebből már volt pár hasonló eset, és a vonalat is azért festették fel, mert Schumacher behúzott. De ettől függetlenül, ha valaki kijön a bokszból, a pozíció már az övé, én legalábbis úgy tudom. Amíg nem hajt ki, persze, hogy el kell engedje a gyorsabbat. Ezt meg is tette; ha jól emlékszem, Norris volt Tapi előtt. Ő viszont Hamilton mögött volt, így nem kellett elengednie. A kérdés inkább az, hogy mekkora tempóval érkezett, mert ha Hamilton lassabb volt, akkor bizony hibás ő is.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.09.13. 09:36

A Stewardok indoklásában benne van, hogy miért járt neki a büntetés. Teljesen jogos.
Egyébként onnan tudhatod hogy egy esetben Max sáros, ha objektív hozzáértő wébergabi azonnal adja hogy ez versenybaleset volt. Egy tényleges 50-50 versenybalesetnél nála Hamilton lenne a hibás, vagy bárki de nem Max.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.13. 09:38

Schumixx írta:
2021.09.13. 09:36
A Stewardok indoklásában benne van, hogy miért járt neki a büntetés. Teljesen jogos.
Egyébként onnan tudhatod hogy egy esetben Max sáros, ha objektív hozzáértő wébergabi azonnal adja hogy ez versenybaleset volt. Egy tényleges 50-50 versenybalesetnél nála Hamilton lenne a hibás, vagy bárki de nem Max.
(:u

Kár hogy Bertone nem csinált szavazást a topichoz, például: Ütköznek-e újra a VB címért harcoló pilóták?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.13. 09:45

Schumixx írta:
2021.09.13. 09:36
Egyébként onnan tudhatod hogy egy esetben Max sáros, ha objektív hozzáértő wébergabi azonnal adja hogy ez versenybaleset volt. Egy tényleges 50-50 versenybalesetnél nála Hamilton lenne a hibás, vagy bárki de nem Max.
:))) Bizony igy van

(Meg Kimi gyanús)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.09.13. 10:01

vollebak írta:
2021.09.12. 23:13

Azért ez így úgy hangzik, mintha általános jelenségként írnád ezt le. Erről szó sincs. Én voltam az például, aki éppen ezt a dolgot kifogásolta, amit írtál. Pedig nálam kevesen kedvelik kevésbé Lajost. De azt hiszem, hogy tőlem semmi ilyesmit nem olvashattál még Silverstone kapcsán sem, ami ne lett volna vállalható stílusú dolog.
Természetesen nem rólad szólt, azt se mondom hogy általános jelenség, de azért nincs egyedül, csak kicsivel jobb ennél a szintnél a rasztafaszozás meg a niggerezés.
Te is játszottad a válaszban az értetlent hogy ezt hogy érti, pedig nem vagy te hülyegyerek pontosan tudtad, meg amúgyis kínosan egyértelmű.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.13. 10:54

Schumixx írta:
2021.09.13. 10:01
Természetesen nem rólad szólt, azt se mondom hogy általános jelenség, de azért nincs egyedül, csak kicsivel jobb ennél a szintnél a rasztafaszozás meg a niggerezés.
Te is játszottad a válaszban az értetlent hogy ezt hogy érti, pedig nem vagy te hülyegyerek pontosan tudtad, meg amúgyis kínosan egyértelmű.
Persze, hogy értettem. Nem az értetlent játszottam, hanem éppen azért kérdeztem rá vissza célzottan, mert kíváncsi voltam, hogy kendőzetlenül le meri-e írni, amit te és mindenki más is pontosan értett, hogy halált vagy vegetatív állapotot kívánt Lajosnak. Ahogy láttad, végül oldalazás lett csak belőle, a dolog nyíltan nevén nevezése elmaradt. De ahogy te is, úgy igen, mindenki más is értette, miről volt szó.

Abban egyetértek, hogy ezt hihetetlen volt olvasni. Viszont ez egyszeri eset volt, egyetlen fórumtárstól. Általánosan Lajos-ellenes lincshangulat nincs. Az biztos, hogy többen akarják Verstappen győzelmét látni most, de ez szerintem nem annak szól, mert Maxi olyan szimpatikus srác lenne. Pusztán annak, hogy nagyon régóta tart a Merci, és mivel a csapat eredményességét lényegében fél évtizede csak egyetlen versenyzőjük szolgáltatja, így Lajos sikersorozata is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.13. 11:00

vollebak írta:
2021.09.13. 10:54
Schumixx írta:
2021.09.13. 10:01
Természetesen nem rólad szólt, azt se mondom hogy általános jelenség, de azért nincs egyedül, csak kicsivel jobb ennél a szintnél a rasztafaszozás meg a niggerezés.
Te is játszottad a válaszban az értetlent hogy ezt hogy érti, pedig nem vagy te hülyegyerek pontosan tudtad, meg amúgyis kínosan egyértelmű.
Persze, hogy értettem. Nem az értetlent játszottam, hanem éppen azért kérdeztem rá vissza célzottan, mert kíváncsi voltam, hogy kendőzetlenül le meri-e írni, amit te és mindenki más is pontosan értett, hogy halált vagy vegetatív állapotot kívánt Lajosnak. Ahogy láttad, végül oldalazás lett csak belőle, a dolog nyíltan nevén nevezése elmaradt. De ahogy te is, úgy igen, mindenki más is értette, miről volt szó.

Abban egyetértek, hogy ezt hihetetlen volt olvasni. Viszont ez egyszeri eset volt, egyetlen fórumtárstól. Általánosan Lajos-ellenes lincshangulat nincs. Az biztos, hogy többen akarják Verstappen győzelmét látni most, de ez szerintem nem annak szól, mert Maxi olyan szimpatikus srác lenne. Pusztán annak, hogy nagyon régóta tart a Merci, és mivel a csapat eredményességét lényegében fél évtizede csak egyetlen versenyzőjük szolgáltatja, így Lajos sikersorozata is.
én még csak tegnap láttam azokat a hsz-eket
egészen elképesztő

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.09.13. 13:17

Schumixx írta:
2021.09.13. 09:36
A Stewardok indoklásában benne van, hogy miért járt neki a büntetés. Teljesen jogos.
Egyébként onnan tudhatod hogy egy esetben Max sáros, ha objektív hozzáértő wébergabi azonnal adja hogy ez versenybaleset volt. Egy tényleges 50-50 versenybalesetnél nála Hamilton lenne a hibás, vagy bárki de nem Max.
A saját oldalán egyébként azt írta, hogy nála 60-40 Verstappennek, és a legenyhébb kiszabható büntetést kapta. Egyébként szerintem is nagyon bírja Maxit, de Hamiltonról is mindig elismerően beszél.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.09.13. 13:28

Phoebe írta:
2021.09.13. 13:17
A saját oldalán egyébként azt írta, hogy nála 60-40 Verstappennek, és a legenyhébb kiszabható büntetést kapta. Egyébként szerintem is nagyon bírja Maxit, de Hamiltonról is mindig elismerően beszél.
Ja én a közvetítésre értettem, amit így kapásból gondol és elmond. Persze a büntetés után már máshogy látta.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.09.13. 15:11

9_46_20 írta:
2021.09.12. 18:46
Amúgy sehol nem látom a 33-as majdnem megölte Hamilton kommenteket.... :/
Kellett volna? Azt hiszem valamennyien kellő mértéktartással álltunk a témához és első gondolatként talán még az utálóiban is az fogalmazódott meg: "De jó hogy megúszta, hál'Istennek a glóriának!"
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.09.13. 15:43

Willy írta:
2021.09.13. 09:27
bertone írta:
2021.09.13. 08:34

Nemá'...
Mindig a pályán érkezőnek van elsőbbsége a boxból kihajtóval szemben
Ebből már volt pár hasonló eset, és a vonalat is azért festették fel, mert Schumacher behúzott. De ettől függetlenül, ha valaki kijön a bokszból, a pozíció már az övé, én legalábbis úgy tudom. Amíg nem hajt ki, persze, hogy el kell engedje a gyorsabbat. Ezt meg is tette; ha jól emlékszem, Norris volt Tapi előtt. Ő viszont Hamilton mögött volt, így nem kellett elengednie. A kérdés inkább az, hogy mekkora tempóval érkezett, mert ha Hamilton lassabb volt, akkor bizony hibás ő is.
Nem biztos, de érzésre kevered egy kicsit a SC alatti boxból kihajtással. Ott igaz az, hogy aki az adott SC vonalat előbb éri el, azé a pozíció.
Normál esetben nincs ilyen. Annyi van, amit írtam, a boxból kihajtót figyelmeztetik, hogy a pályán gyorsabb autó érkezik. Szintén írtam, hogy ettől nem kell elengedni, verseny van. Amikor Hamilton elhagyta a boxutcát (elérte a boxkijárat vonalát) akkor még Norris is bőven mögötte volt, s így Verstappen is. Viszont a kanyarodás megkezdésekor már mellette volt, a 33-as JE kerekeke a Merci BH kereke mellett volt, majd kanyarodás közben már csak 1-1,5 keréknyivel volt hátrébb Hamiltonnál. Ez nekem annyiban érdekes, hogy korábban úgy határozta meg az FIA, hogy akkor van "jelentősen mellette", ha a hátul lévő első szárnya már az elől lévő hátsó kereke mellé ér. Így nem értem a mellékelt képek alapján, mit beszélnek a határozatban, amiben Verstappent azért hozták ki felelősnek, mert szerintük még nem volt jelentősen mellette Hamiltonnak. És van egy kép, amin meg az látszik jól, hogy Verstappen már pályán kívül megy a 2-es kanyarban, mert Hamilton annyira kiszorította.

Picit visszatérve még az első kör 4-es kanyarban történtekre: ott meg Verstappen volt a hunyó, bár érdekes, hogy igazán még a kanyar előtt már összeért a két első kerék. Ha nem első kör és a Merci - jogosan - felnyomja Verstappent, biztos megbüntetik.

A képeket sorban próbálom felrakni, de tapasztalatom az, hogy általában keverednek, de talán mindenki rájön, melyik miről szól.
monza-1.jpg
monza-1.jpg (143.99 KiB) Megtekintve 777 alkalommal
monza-2.jpg
monza-2.jpg (181.35 KiB) Megtekintve 776 alkalommal
monza-3.jpg
monza-3.jpg (171.73 KiB) Megtekintve 776 alkalommal
monza-4.jpg
monza-4.jpg (151.45 KiB) Megtekintve 776 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.09.13. 15:46

monza-5.jpg
monza-5.jpg (172.41 KiB) Megtekintve 778 alkalommal
monza-6.jpg
monza-6.jpg (178.36 KiB) Megtekintve 778 alkalommal
monza-7.jpg
monza-7.jpg (182.86 KiB) Megtekintve 778 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.09.13. 18:05

bertone írta:
2021.09.13. 15:43
Nem biztos, de érzésre kevered egy kicsit a SC alatti boxból kihajtással.
Azt hiszem, igazad van.
De elvileg a büntetést is azzal indokolták, hogy végig Hamilton volt előrébb.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.09.13. 19:53

Willy írta:
2021.09.13. 18:05
bertone írta:
2021.09.13. 15:43
Nem biztos, de érzésre kevered egy kicsit a SC alatti boxból kihajtással.
Azt hiszem, igazad van.
De elvileg a büntetést is azzal indokolták, hogy végig Hamilton volt előrébb.
Na megnéztem a videót mert élőben nem láttam...
Lófaszt volt itt tappen a hunyó..mindketten benne voltak vastagon...talán tappen jobban szerette volna ezt az ütközést mint szerecsenfia...de ezért megbaszni 3 helyre :pf02
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Heineken Gran Premio D’italia 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.13. 19:54

Ori F1 írta:
2021.09.11. 14:05
Itt ma Verstappent megeszi a két papaya. 😀
Ami szombaton nem sikerült, összejött vasárnap a versenyen.
:mosoly:

A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt