Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021

Kialakul-e csata a két éllovas között?

Igen
4
67%
Nem
2
33%
 
Szavazatok száma: 6

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.10.11. 20:15

Lancelot írta:
2021.10.11. 18:19
Én csak azt nme értem, hogy mi afasz baja van pl. Kefírnek is. Igen, valóban legalább 50 ponttal vezethetne Verstappen, ha nincs ez vagy az. Bár ebbe belemehetnénk, de nem érdemes. Azonban a vb-győzelem szempontjából mindegy, hogy egy vagy 200 ponttal nyer valaki. A dolgok jelen állása mellett a magam részéről igencsak azt mondom, hogy Verstappennek áll a zászló. Én ebbe már bele is törődtem. Meg is érdemi egyébként (persze bármelyik nyerné úgy lenne ebben az idei küzdelemben.) Tehát nem kell itt nyavalyogni. Év végén boldogok lehettek. Te is, Dani is, Bertone is, stb., stb. Egy küzdelem küzbeni vétlen "kiterelést" ezért nem kellene ennyire felfújni. Semmi előnye nem is származott belőle, sőt... Én is kurvára megvetem, amit a pályán kívül tesz, az egész celeb szarságát, de több pilótatársa egyhangú véleménye szerint a mezőny egyik legkorrektebb pilótája. Tehát ezt azért nem viselem el feltertott kézzel. Ha pedig figyeltél volna, azt is elmondtam, hogy Tsunoda tette, amit tennie kellett és biztos voltam benne, hoyg magasabb Red Bull érdekeket követ. Jól is csinálta. Nincs azzal gond. Ahogy a Perez elleni csatával sem. Semmi inkorrektség nem volt egyik megmozdulásában sem.
Elárulom neked, hogy egyébként kurvára nem érdekel a dolog.
de legyenek már konzekvensek.
ha gasly egy rajtbalesetért ahol ki sem esett a másik autó büntetést kap meg büntetőpontokat akkor ugyanazon a futamon egy ilyen látványos boxutcába vezetést ne nézzenek már a versenybírók becsukott szemmel. az lett volna a szép ha még perezt meg is büntetik...
mikor hazai versenyén kiteszi a falba tappent aki felkenődik és elszáll autója motorja kap 10 sec-et és simán nyeri a futamot...mikor tappennel ütköznek ugy hogy mindkettő hibás és tappen is kiesik...tappen kap 3 rajthelyet...
ne mond már hogy jogászként nem érzed a különbségeket
egyebekben zárjuk a kérdést mert tényleg nem érdekel a sirdogálás, hogy nem ő fog nyerni meg vicces miközben megint pályák óta 2-3 tized/kör merci előny van...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.10.11. 20:21

Schumixx írta:
2021.10.11. 18:05
Schumixx írta:
2021.10.11. 17:44

És ha 3 vagy 2 vagy 1? Mennyinél akartál Verstappen büntetést? Mindegy hogy az 1-es vagy az 5ös kanyarban tolja ki mint Monzában, vagy ha 2019-ben terel ki mást. Ez egy kettős mérce. Mind3 eset azért nem baleset mert Hamilton letakarodott pályán kívülre.

Amikor már gasly büntetése mögött is hamiltont sejted az bizony tökéltesen analóg azzal amikor minden ellenzéki esemény mögött Gyurcsány àll egyesek szerint.
És ez elég mókás. :)

Ezt meg tőled idézem 2019-ből Leclerc vs Verstappen Ausztria:

"Nem azt mondtuk, hogy ez biztosan szabályos volt...legalábbis én biztosan nem, de azt igen, hogy ezt kellene hagyni az F1-ben...kerék-kerék elleni csatákat, melyek nem az egyik kiesésével végződnek, de értelem szerüen az egyik hátrányba kerülésével...
Egyébként bebizonyithatatlan, hogy miért ellenkormányzott. Simán benne van amekkora paraszt tud lenni, hogy igy szoritotta ki, de az is hogy igazat mondott és megcsúszást védett ki vele.
Előbb bizonyitani kellene, utána lehet pálcát törni.
Mint emlitettem a védekezésben megengedett irányváltást semmivel sem tartom korrektebb dolognak ennél. Haladsz egy iven, majd látva, hogy valaki esik be melléd elérántod az autót...itt is megvolt...faszság.
De az is az lett volna, hogy szépen bekiséri a kigyorsitásoknál sokkal jobb ferrarit a célba, hogy nehogy valami vitatottba keveredjen.
Ott volt az alkalom, az előző körökben felépitett és kitapasztalt koreográfia...azt tette amit ilyenkor kell ha meg akarja nyerni a futamot.
Számomra az lett volna a gáz ha a ferkás kiesik az érintkezés miatt....ez igy nem. Szinte minden futamon látni előzési kisérlet közbeni kivezetést, sokszor még kontaktot is az autók között, csak azok a középmezőnyben tét nélkül zajlanak...kutyát sem érdekelnek.

Ez verseny...csak a szabályalkotó szarvasmarhák, meg az elpuhult kölykök békés körözgetéssé degradálták."
kibaszottul nem szinonimája a két eset egymásnak.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.10.11. 20:32

Olvasva a hozzászólásokat, nem lepnek meg a Hamilton ellenes megnyilvánulások. Csak A korrektség érdekében: bennem fel sem merült, hogy valamelyiküket büntetni kellene. Nagyon szép csata volt azon a csúszós aszfalton.

A Hamilton VB. címhez: a 10 évvel fiatalabb Hamiltonnal nem tudná megtenni azt amit most. Baromira nem egyszerű sorozatban címet nyerni. Szerintem ez az év, amennyiben megnyeri a bajnokságot, szögre akasztja a bukót. A 2 éves szerződése csak biztosíték ha idén mégsem sikerülne.

Max nagyon jó pilóta + egy egoista versenyállat. Ez évben a technikája is megvan a bajnokságért folyó harchoz. Én élvezem a csatát, 2008- as fílingem van, azaz utolsó futamon dől el a bajnoki cím.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.10.11. 21:39

keF1r írta:
2021.10.11. 20:21
kibaszottul nem szinonimája a két eset egymásnak.
Ja akkor jól van. Kezdhetted volna ezzel. Egy csomó időt megspóroltam volna.
Én hülye Verstappen féle kiszorításokat keresgettem meg 2019-es hozzászólást. A picsába az egésszel. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.10.11. 21:57

keF1r írta:
2021.10.11. 20:15
Lancelot írta:
2021.10.11. 18:19
Én csak azt nme értem, hogy mi afasz baja van pl. Kefírnek is. Igen, valóban legalább 50 ponttal vezethetne Verstappen, ha nincs ez vagy az. Bár ebbe belemehetnénk, de nem érdemes. Azonban a vb-győzelem szempontjából mindegy, hogy egy vagy 200 ponttal nyer valaki. A dolgok jelen állása mellett a magam részéről igencsak azt mondom, hogy Verstappennek áll a zászló. Én ebbe már bele is törődtem. Meg is érdemi egyébként (persze bármelyik nyerné úgy lenne ebben az idei küzdelemben.) Tehát nem kell itt nyavalyogni. Év végén boldogok lehettek. Te is, Dani is, Bertone is, stb., stb. Egy küzdelem küzbeni vétlen "kiterelést" ezért nem kellene ennyire felfújni. Semmi előnye nem is származott belőle, sőt... Én is kurvára megvetem, amit a pályán kívül tesz, az egész celeb szarságát, de több pilótatársa egyhangú véleménye szerint a mezőny egyik legkorrektebb pilótája. Tehát ezt azért nem viselem el feltertott kézzel. Ha pedig figyeltél volna, azt is elmondtam, hogy Tsunoda tette, amit tennie kellett és biztos voltam benne, hoyg magasabb Red Bull érdekeket követ. Jól is csinálta. Nincs azzal gond. Ahogy a Perez elleni csatával sem. Semmi inkorrektség nem volt egyik megmozdulásában sem.
Elárulom neked, hogy egyébként kurvára nem érdekel a dolog.
de legyenek már konzekvensek.
Igen!!!!

Annyi, hogy en inkabb Hamiltonnak szurkolok, de amit lemuvelnek a buntetesekkel az elkepeszto. Nem csak iden, hosszu ideje. Hogy egyeb hajmereszto faszsagaikrol ne is beszeljunk ugye

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.10.11. 22:18

Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.10.12. 19:19

Kép

Nagyon nem keverték a gumi típusokat.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.10.12. 19:23

KépKép

A VB jelenlegi állása.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt