Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hogy végződik a két éllovas küzdelme?

Tovább nő Verstappen előnye
4
44%
Csökken Verstappen előnye, de marad az élen
4
44%
Fordul a kocka, Hamilton átveszi a vezetést
1
11%
Azonos pontszám alakul ki
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.07. 22:14

Phoebe írta:
2021.11.07. 21:31
Jaja, maccsa sincs Hamiltonnak. :D
Megelőztél :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.07. 22:18

Redbull írta:
2021.11.07. 21:45
Na akkor a végéről induló Norris szerez egy pontocskát.
Tényleg Ricsin megy el a konstruktőri 3. helye a McLarennek.
Mondtam én :(

Ma is katasztrofálisan teljesített. Bottas kiütése, utána a futamot végielőzgető, a mezőnyben legtovább közepeseken futó csapattársától kapott megint több mint fél percet úgy, hogy az SC után közvetlenül mögötte volt már a keményeken.

Siralmas, és minden ilyen hétvégével egyre jobban bosszant Monza, hogy akkor bezzeg tudott menni, ráadásul Norris „kárára” lett a jobb mclarenes aznap.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.07. 22:28

Bandee írta:
2021.11.07. 21:54
Kibaszott unalmas volt. Egy ponton elaludtam

A ket Verstappenes nem kicsit szurkolt a csucsorinek :) pedig varhato volt, hogy ez lesz hiszen nem egy kreten ult az autoban, hanem a Hamilton, masreszt eleve nehez elozni hiaba 100 km az egyenes. Orultem, hogy nem sikerult

Orulok Kimi pontjainak nem mintha sokat szamitana

Asszem ez eluszik Hamiltonak.
Nem kicsit van a bögyödben Pérez 2013 Monaco miatt :D

Én sajnáltam, hogy nem sikerült, mert mindig szeretem látni, amikor egy versenyző nyer vagy minél jobb helyen végez a hazai versenyén. Alonso 2012-es vagy Hamilton 2008-as hazai győzelme milyen emlékezetes dolog már a mai napig. Ilyenkor még a kedvencemet is félre tudom tenni, vagy képes vagyok örülni valaki sikerének, aki amúgy nem érdekel. 2012-ben Japánban űztem-hajtottam Kobajasit, hogy előzze meg Buttont a dobogóért, és tökre örültem neki, amikor sikerült is :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.07. 22:42

vollebak írta:
2021.11.07. 22:28

Nem kicsit van a bögyödben Pérez 2013 Monaco miatt :D

Én sajnáltam, hogy nem sikerült, mert mindig szeretem látni, amikor egy versenyző nyer vagy minél jobb helyen végez a hazai versenyén. Alonso 2012-es vagy Hamilton 2008-as hazai győzelme milyen emlékezetes dolog már a mai napig. Ilyenkor még a kedvencemet is félre tudom tenni, vagy képes vagyok örülni valaki sikerének, aki amúgy nem érdekel. 2012-ben Japánban űztem-hajtottam Kobajasit, hogy előzze meg Buttont a dobogóért, és tökre örültem neki, amikor sikerült is :)
Elég unalmas verseny volt, a mai Moto3 után pedig maga a szanatórium. :D Ha legalább egy próbálkozásig eljutott volna, akkor történik valami említésre méltó. Én arra tippeltem, hogy nem fog előzni, egy dolog felérni, megint más előzni. Nem volt akkora a tempó különbség.

Az az igazság, amilyen jó hangulat van itt mindig, a futamok sajnos elég laposak.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.07. 23:09

Redbull írta:
2021.11.07. 20:09
Basszus Ricsi mit csináltál.
Mit is?

Kép

Bottas egy külső íven halad, sokkal kíjjebb, mint Hamilton. Ricciardo már túl van az erős-blokkoló fékezésen és előrébb van, mint Perez.

Kép

Bottas még mindig eléggé kint, Ricci már bebújna mellé.

Kép

És akkor Bottas úgy dönt, hogy bemegy egészen belülre.

Itt egy videó is.

http://forma1f1.hu/kepek/bottas-ricciardo.mp4
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.07. 23:43

Laci, ne már :)

Ricciardónak ez már az n+1-ik ilyen jellegű elmért féktávja volt a Red Bull korszaka óta. Azóta már kiderült, hogy a Red Bull fékrendszere miatt tudott bevetődni úgy annak idején, nem pedig ő varázsol valamit a fékekkel. Egyébként odament és elnézést kért Bottastól a futam után, ez elég perdöntő szerintem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.08. 00:09

A nap parasztja cím pedig Hamiltoné. Mexikóban sikerült azt mondania a leintés után, hogy amikor Checo meg tudja közelíteni, az jól mutatja, mennyire gyors a Red Bull.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.08. 09:33

vollebak írta:
2021.11.08. 00:09
A nap parasztja cím pedig Hamiltoné. Mexikóban sikerült azt mondania a leintés után, hogy amikor Checo meg tudja közelíteni, az jól mutatja, mennyire gyors a Red Bull.
Nincs ebben semmi új. Ha verve van, akkor a másik AUTÓJA at amiért nyert :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.11.08. 10:02

vollebak írta:
2021.11.08. 00:09
A nap parasztja cím pedig Hamiltoné. Mexikóban sikerült azt mondania a leintés után, hogy amikor Checo meg tudja közelíteni, az jól mutatja, mennyire gyors a Red Bull.
Pedig igaza van.

A nap parasztja pedig Ricciardo. Aki elbaszta a Mercedes stratégiáját és miatta tudott már egy pontra felzárkózni a Red Bull a Mercedesre.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.11.08. 10:19

Lancelot írta:
2021.11.08. 10:02
vollebak írta:
2021.11.08. 00:09
A nap parasztja cím pedig Hamiltoné. Mexikóban sikerült azt mondania a leintés után, hogy amikor Checo meg tudja közelíteni, az jól mutatja, mennyire gyors a Red Bull.
Pedig igaza van.

A nap parasztja pedig Ricciardo. Aki elbaszta a Mercedes stratégiáját és miatta tudott már egy pontra felzárkózni a Red Bull a Mercedesre.
Ugye azért emléxel arra mikor botos volt a nap parasztja tekegolyóként kiiktatva a két redbullt és még másokat a rajtnál...most visszanyalt a fagyi...
Egyébként nem értem miért fikázza a merci botost, mert mindent megtett, hogy már a rajtnál elengedje függönylábút...aki a poros belső íven tudott csak nyomulni a rajtpozicioja miatt...nem véletlenül mondta tappen, hogy inkább a 3. mint a 2. rajtpozicio...botos nem cikázhatott pályaszélességben, hogy senki ne férjen oda ahhoz széles ez a pálya.
Az sokkal elgondolkodtatóbb számomra, hogy honnan szed a merci az időmérő harmadik etapjára közel egy sec-et...ami utána sem a versenyen sem előtte az edzéseken nem volt sehol
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.08. 10:55

keF1r írta:
2021.11.08. 10:19
Ugye azért emléxel arra mikor botos volt a nap parasztja tekegolyóként kiiktatva a két redbullt és még másokat a rajtnál...most visszanyalt a fagyi...
Egyébként nem értem miért fikázza a merci botost, mert mindent megtett, hogy már a rajtnál elengedje függönylábút...aki a poros belső íven tudott csak nyomulni a rajtpozicioja miatt...nem véletlenül mondta tappen, hogy inkább a 3. mint a 2. rajtpozicio...botos nem cikázhatott pályaszélességben, hogy senki ne férjen oda ahhoz széles ez a pálya.
Az sokkal elgondolkodtatóbb számomra, hogy honnan szed a merci az időmérő harmadik etapjára közel egy sec-et...ami utána sem a versenyen sem előtte az edzéseken nem volt sehol
Hungaroringen elfelejtett fékezni a baromarcú. Harmadmagával dugovics tituszként pakolta ki a hollandot a rajtál.
Megannyi elbaszott verseny, persze sok értelme akkor sem volt mert a csicskát sem tartják meg sokáig. Plusz még Hamilton utódlása is időszerű a csapatnál.

Időmérőre pedig feltekerik a motorjukat, gondolom ha ezt versenyen hosszabb távon tennék akkor az károsodást okozna.
Jelenleg nincs akkora előnye a Mercedesnek mint az elmúlt években és lám, máris probléma a vb-címek megszerzése. Túlságosan belekényelmesedett Hamilton ebbe a pozicióba, teljesen elszokott ettől.

Remélem Interlagosban is feltörlik függönylábbal a padlót, teccene'. (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.08. 11:12

Lancelot írta:
2021.11.08. 10:02
vollebak írta:
2021.11.08. 00:09
A nap parasztja cím pedig Hamiltoné. Mexikóban sikerült azt mondania a leintés után, hogy amikor Checo meg tudja közelíteni, az jól mutatja, mennyire gyors a Red Bull.
Pedig igaza van.

A nap parasztja pedig Ricciardo. Aki elbaszta a Mercedes stratégiáját és miatta tudott már egy pontra felzárkózni a Red Bull a Mercedesre.
Persze, persze. Neki szerinted mindig :)

És még mielőtt jönnél azzal, hogy kritizálod: igen, a magad szabályai szerint, a magad módján. Konzervatív értékrendű vagy, ezért a röhejes öltözködését kritizálod, igen. Maximalista is vagy, ezért ha nem első, de legalábbis nem fér fel a dobogóra, kritizálod a teljesítménye miatt.

De hogy bármi miatt, ami a pályán történik vele vagy vele kapcsolatban, és bármi miatt, amit ezekkel kapcsolatban nyilatkozik? Soha nem kritizáltad, sőt, kardozol mellette minden ilyen versenyzéssel kapcsolatos szituációban.

Egy büdös paraszt volt, pont. Nem létezik, hogy egy Pérez meg tudja kergetni a hazai pályáján, igaz? Hát az csak egy kutyaütő mexikói, ő pedig a hétszeres bajnok fekete gyémánt. Hát ottan valami ármány lehet csak, ha őnagyságát meg tudja bárki közelíteni adott versenyen, akit nem Max Verstappennek hívnak.

Arra meg már nem is írok inkább semmit, hogy versenyzői hiba = parasztság. Amikor Bottas kitekézte a fél élmezőnyt a Hungaroringen, és Hamilton vastagon profitált belőle, akkor miért nem parasztoztál?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.08. 11:17

vollebak írta:
2021.11.07. 22:28
Bandee írta:
2021.11.07. 21:54
Kibaszott unalmas volt. Egy ponton elaludtam

A ket Verstappenes nem kicsit szurkolt a csucsorinek :) pedig varhato volt, hogy ez lesz hiszen nem egy kreten ult az autoban, hanem a Hamilton, masreszt eleve nehez elozni hiaba 100 km az egyenes. Orultem, hogy nem sikerult

Orulok Kimi pontjainak nem mintha sokat szamitana

Asszem ez eluszik Hamiltonak.
Nem kicsit van a bögyödben Pérez 2013 Monaco miatt :D

Én sajnáltam, hogy nem sikerült, mert mindig szeretem látni, amikor egy versenyző nyer vagy minél jobb helyen végez a hazai versenyén. Alonso 2012-es vagy Hamilton 2008-as hazai győzelme milyen emlékezetes dolog már a mai napig. Ilyenkor még a kedvencemet is félre tudom tenni, vagy képes vagyok örülni valaki sikerének, aki amúgy nem érdekel. 2012-ben Japánban űztem-hajtottam Kobajasit, hogy előzze meg Buttont a dobogóért, és tökre örültem neki, amikor sikerült is :)
Én is örülnék neki, ha nem Perezről lenne szó és Wéber nem neki szurkolt volna. :) Ab start nem bírtam a figurát mert sztárolták. További indokom, hogy én inkább Hamiltonnak szurkolok, már amennyiben ezt annak lehet nevezni. Neki picit jobban örülnék, tehát nem ugrálok a TV előtt, ennyi az egész

Nem tudom mi volt 2013 Monacoban, asszem ott voltam, annyi biztos, hogy sör fogyott (:v

Tök mindegy, mert nagyjából már lefutottnak tűnik a dolog, a RB kicsivel jobb konstrukció és elég nagy az előny is. Amúgy megérdemelné Verstappen

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.08. 11:18

Nigel Hill írta:
2021.11.08. 09:33
vollebak írta:
2021.11.08. 00:09
A nap parasztja cím pedig Hamiltoné. Mexikóban sikerült azt mondania a leintés után, hogy amikor Checo meg tudja közelíteni, az jól mutatja, mennyire gyors a Red Bull.
Nincs ebben semmi új. Ha verve van, akkor a másik AUTÓJA at amiért nyert :D
Egyébként igen. Talán egyedül Verstappen az, akinél ezt már ő sem igazán hiszi el. Amúgy akár Bottas, akár Rosberg, akár bárki megveri vagy megközelíti akár időmérőn, akár versenyen, akkor ott semmi más megoldás nem lehet, csak valami külső körülmény, ami vagy őt gáncsolja, vagy a másikat segíti az ő kárára, vagy a kettő együtt. Elképesztő ez a nárcizmus, és gyanítom, hogy csak rosszabb lesz, ha Verstappen megnyeri idén a címet.

Mennyire nem szerettem Schumi dolgait a pályán, de hogy mennyivel korrektebb, jobb modorú ember volt összességében, az beszarás.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.08. 11:26

Bandee írta:
2021.11.08. 11:17
Én is örülnék neki, ha nem Perezről lenne szó és Wéber nem neki szurkolt volna. :) Ab start nem bírtam a figurát mert sztárolták. További indokom, hogy én inkább Hamiltonnak szurkolok, már amennyiben ezt annak lehet nevezni. Neki picit jobban örülnék, tehát nem ugrálok a TV előtt, ennyi az egész

Nem tudom mi volt 2013 Monacoban, asszem ott voltam, annyi biztos, hogy sör fogyott (:v

Tök mindegy, mert nagyjából már lefutottnak tűnik a dolog, a RB kicsivel jobb konstrukció és elég nagy az előny is. Amúgy megérdemelné Verstappen
Tudom az okokat, csak megjegyeztem. Pérez régóta vesszőparipád, már beszéltük ezt többször, nem újdonság. Szerintem az egyik legrendesebb figura a mezőnyben. Már javasoltam, hogy érdemes meghallgatni a vele készült Beyond The Grid adást. Neked főleg, mert nemzetet, családot, kötelékeket fontosnak tartó, hagyományos értékeket tisztelő emberként meglepődnél, mennyire hasonló a gondolkodása a tiédhez egy sor ilyen fontos dologban :)

De a szimpátia/antipátia nyilván nem döntés kérdése, nem győzködni akarlak, csak mondom.

2013 Monaco volt, amikor eszetlenül hajtott a McLarennel, és nekiment Kiminek az alagút utáni féktávon, defektet okozva ezzel neki. Azt hiszem, az ötödik helyről csocsózta ki Kimit, aki így a tök utolsó helyről jött vissza a végére talán tizediknek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.08. 11:37

vollebak írta:
2021.11.08. 11:26
Bandee írta:
2021.11.08. 11:17
Én is örülnék neki, ha nem Perezről lenne szó és Wéber nem neki szurkolt volna. :) Ab start nem bírtam a figurát mert sztárolták. További indokom, hogy én inkább Hamiltonnak szurkolok, már amennyiben ezt annak lehet nevezni. Neki picit jobban örülnék, tehát nem ugrálok a TV előtt, ennyi az egész

Nem tudom mi volt 2013 Monacoban, asszem ott voltam, annyi biztos, hogy sör fogyott (:v

Tök mindegy, mert nagyjából már lefutottnak tűnik a dolog, a RB kicsivel jobb konstrukció és elég nagy az előny is. Amúgy megérdemelné Verstappen
Tudom az okokat, csak megjegyeztem. Pérez régóta vesszőparipád, már beszéltük ezt többször, nem újdonság. Szerintem az egyik legrendesebb figura a mezőnyben. Már javasoltam, hogy érdemes meghallgatni a vele készült Beyond The Grid adást. Neked főleg, mert nemzetet, családot, kötelékeket fontosnak tartó, hagyományos értékeket tisztelő emberként meglepődnél, mennyire hasonló a gondolkodása a tiédhez egy sor ilyen fontos dologban :)

De a szimpátia/antipátia nyilván nem döntés kérdése, nem győzködni akarlak, csak mondom.

2013 Monaco volt, amikor eszetlenül hajtott a McLarennel, és nekiment Kiminek az alagút utáni féktávon, defektet okozva ezzel neki. Azt hiszem, az ötödik helyről csocsózta ki Kimit, aki így a tök utolsó helyről jött vissza a végére talán tizediknek.
Ez csak ránézésre van, lehet, hogy tök normális. Amit írsz nem meglepő dél-amerikaiként, ráadásul Mexikó ahol azért veri őket a sors rendesen. Szerintem ők alapvetően ilyenek. Én amúgy nem nagyon szoktam gerjedni az ilyen latino, déli figurákra, a nyugodtabb típusokat kedvelem már felnőtt fejjel. Senna kivétel

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.11.08. 11:46

keF1r írta:
2021.11.08. 10:19
Lancelot írta:
2021.11.08. 10:02


Pedig igaza van.

A nap parasztja pedig Ricciardo. Aki elbaszta a Mercedes stratégiáját és miatta tudott már egy pontra felzárkózni a Red Bull a Mercedesre.
Ugye azért emléxel arra mikor botos volt a nap parasztja tekegolyóként kiiktatva a két redbullt és még másokat a rajtnál...most visszanyalt a fagyi...
Egyébként nem értem miért fikázza a merci botost, mert mindent megtett, hogy már a rajtnál elengedje függönylábút...aki a poros belső íven tudott csak nyomulni a rajtpozicioja miatt...nem véletlenül mondta tappen, hogy inkább a 3. mint a 2. rajtpozicio...botos nem cikázhatott pályaszélességben, hogy senki ne férjen oda ahhoz széles ez a pálya.
Az sokkal elgondolkodtatóbb számomra, hogy honnan szed a merci az időmérő harmadik etapjára közel egy sec-et...ami utána sem a versenyen sem előtte az edzéseken nem volt sehol

Attól, hogy Bottas a Hungaroringen paraszt volt, még Ricciardó ugyanolyan hibáért ugyancsak lehet az. Nem teszek különbséget a két eset között.

Mi a faszt értek az időmérős előnnyel? A futam a fontosabb. Nem tudtak élni még az első sor adta helyzettel sem. Bár valóban előnyösebb Mexikóban a második sor ... annak, akinek jobb a járgánya ... és a Red Bull most sokkal jobb, mint a Mercedes. Azért a 19 mp-es előny mindent megmagyaráz e vonatkozásban ahzt hiszem. Maga Wolff is nyilatkozta, hogy ha esetleg előbb fordul a Merdeced az első kanyarban, akkor sem tudták volna tartani Verstappent. Hamiltont nem úgy ismerem, hogy akinek van egy kis esélye a győzelemre, ne tegyen meg érte mindent. Gondolom itt is kitaposta a járgánya lelkét, ahogy csak lehetett. Mégis ekkora hátrányt szedett össze.

Wolff, Horner, Verstappen, stb. valamennyien elismerik, hogy jobb már a Red Bull. Ezt a tények is igazolják. Ha Verstappen nem bukik jelentős pontokat az idényben, már gigászi lenne a különbség a javára. Ebben még a számomra abszolúte antipatikus Markóval is teljesen egyetértek.

Lehet tehát nyugodtan függönylábúzni, stb., én enélkül is elismerem, hogy egyrészt a Mercedesz nem képes idén vb-győzelemre a RB-al szemben, másrészt Hamiltonnak voltak jelentős hibái, ami miatt nem lesz érdemtelenül Verstappen idén világbajnok. Ezt akkor is el kell ismernem, ha egyébként számomra egy abszolúte elviselhetetlen figura marad, amíg csak versenyezni fog a holland.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.11.08. 11:48

rdaneelolivaw írta:
2021.11.08. 10:55


Remélem Interlagosban is feltörlik függönylábbal a padlót....
Ehhez csak annyit: Mexikóben sem törölték fel vele. A jóval gyorsabb egyik RB-t maga mögött tudta tartani végig. Amit lehetett kitraposott a járgányból. Az most ennyire képes.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.08. 14:04

Lancelot írta:
2021.11.08. 11:46
...ami miatt nem lesz érdemtelenül Verstappen idén világbajnok. Ezt akkor is el kell ismernem, ha egyébként számomra egy abszolúte elviselhetetlen figura marad, amíg csak versenyezni fog a holland.
???
Kerestem NEKED képeket, jó étvágyat hozzá! (:n

Kép

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2021.11.08. 15:11

Szeretnék még 4 ilyen unalmas, kiszámítható és egyértelmű futamot látni, ugyanilyen végeredménnyel.
Nem kell már káoszfutam, vitás esetek ütközés, ezekből sosem Verszappen jön ki jól.
Szóval, hajrá unalom!!!!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.08. 17:36

vollebak írta:
2021.11.07. 23:43
Laci, ne már :)

Ricciardónak ez már az n+1-ik ilyen jellegű elmért féktávja volt a Red Bull korszaka óta. Azóta már kiderült, hogy a Red Bull fékrendszere miatt tudott bevetődni úgy annak idején, nem pedig ő varázsol valamit a fékekkel. Egyébként odament és elnézést kért Bottastól a futam után, ez elég perdöntő szerintem.
https://www.motorsport-total.com/formel ... e-21110802
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.08. 20:54

A némettel hadilábon állok, csak szavakat értek belőle :D Majd bedobom a gúglitrenszlétörbe.

Én egy olyat olvastam, ahol Ricciardo elismerte, hogy túl optimista volt. Mivel első körben, sőt, első kanyarban történt, az ilyen benne van, de attól még ő volt a sáros egyértelműen. Bottas és a Mercedes nem különösebben érdekel (utóbbiban pláne elfér a lófasz :D), de az, hogy ezzel a hibájával most a Ferrari megelőzte négy futammal a vége előtt a McLarent a konstruktőriben, az nagyon is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.11.08. 22:33

driver of the day

Sergio Perez - 36.9%
Max Verstappen - 13.5%
Pierre Gasly - 7.4%

azér értem én, hogy a RB-t behozni harmadiknak sokkal nagyobb teljesítmény volt mint az Alphataurit negyediknek (:u

oké.. itt voltunk, mexikóban :mosoly:
de azért ennek a szavazásnak így egyre kevesebb értelmét látom
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.08. 22:58

vollebak írta:
2021.11.08. 20:54
A némettel hadilábon állok, csak szavakat értek belőle :D Majd bedobom a gúglitrenszlétörbe.

Én egy olyat olvastam, ahol Ricciardo elismerte, hogy túl optimista volt. Mivel első körben, sőt, első kanyarban történt, az ilyen benne van, de attól még ő volt a sáros egyértelműen. Bottas és a Mercedes nem különösebben érdekel (utóbbiban pláne elfér a lófasz :D), de az, hogy ezzel a hibájával most a Ferrari megelőzte négy futammal a vége előtt a McLarent a konstruktőriben, az nagyon is.
Én úgy találtam, hogy 2 nyilatkozata is volt. Az első közvetlenül a verseny után, de abban is megemlítit, hogy azért majd megnézi a felvételeket. A másodikban azt mondja - már a felvételek megnézése után, hogy "azért most nyugodtabban alszom".
Elismeri, hogy "talán túl optimista volt", de már úgy fogalmaz, hogy már kezelte a helyzetet (volt egy blokkoló fékezése, de utána már ismét uralta az autót), de Bottas "átvágott előtte". És pont ezt mondtam én is.
Nem akarom teljesen felmenteni, de ebben azért Bottas is elég vastagon benne volt.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Gran Premio De La Ciudad De México 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.08. 23:57

Button írta:
2021.11.08. 22:33
driver of the day

Sergio Perez - 36.9%
Max Verstappen - 13.5%
Pierre Gasly - 7.4%

azér értem én, hogy a RB-t behozni harmadiknak sokkal nagyobb teljesítmény volt mint az Alphataurit negyediknek (:u

oké.. itt voltunk, mexikóban :mosoly:
de azért ennek a szavazásnak így egyre kevesebb értelmét látom
Kicsit túltoljátok ezt a Gasly-sztárolást, srácok :) Ügyes volt, de ez az AlphaTauri bizonyos hétvégéken bivalyerős kocsi. Mexikóban tisztán, simán harmadik erő volt.

Őszintén, ki fenyegette volna Gasly negyedik helyét? A Mercikre, Red Bullokra nem volt veszélyes, viszont rá meg a Ferrarik, McLarenek, Alpine-ok nem voltak veszélyesek. Lényegében egész futamon egyedül ment. Ötödiknek rajtolt, kicsapták előle Bottast, aztán a végére kapott egy percet Verstappentől, ő meg adott majdnem 20 másodpercet Leclerc-nek, így jött be negyediknek. Tényleg nem értem, mitől kéne hasraesni :) Bőven voltak már ennél sokkal kiemelkedőbb futamai, most lényegében a kötelező minimumot csinálta meg a kocsijával, senkitől sem zavartatva.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt