Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Lezárt

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Mind a sprint, mind a főutamot Verstappen nyeri
3
38%
A sprint futamot Verstappen nyeri, de a főfutamot más
0
0 szavazat
Mind a sprint, mind a főfutamot Hamilton nyeri
1
13%
A sprint futamot Hamilton nyeri, de a főfutamot más
1
13%
A főfutamot nyeri Verstappen
0
0 szavazat
A főfutamot nyeri Hamilton
0
0 szavazat
Fentiek közül egyik sem, de Verstappen növeli előnyét a bajnokságban
1
13%
Fentiek közül egyiks sem, és Hamilton csökkenti az előnyét a bajnokságban
2
25%
 
Szavazatok száma: 8

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.11.17. 21:39

bertone írta:
2021.11.17. 09:05
9_46_20 írta:
2021.11.17. 08:24


innen azért látszik, hogy a 33-as be sem akarta venni azt a kanyart, semmi csata-megcsúszás-erőlködés nem volt itt. szerintem a terv az volt, hogy hamilton minél többet menjen a poros, fűves részen.

amúgy értem én ezt a verseny hevében adrenalin, meg létezik ez a f@szsaág, hogy mindenáron meg kell próbálni, mert ha nem vesztes vagy, de a 33-as is pontosan tudta, hogy a másik a mezőny közepéről jött, másodperceket adva mindenkinek, még neki is. Ilyenkor amúgy mi a terv? Az, hogy majd nem a 48., hanem a keövetkező körben előz meg? Vagy ilyenkor ki mire gondol. Nem szurkolói szemmel, mert az elfogult, hanem egy 200 milliós költségvetésű csapatnál, ahol egymilliárd szimulációt lefutattak már az életük során, ahol mindent látnak. Tényleg szeretném tudni. Vagy az, hogy Hamilton majd a következő körön hibázik? 14 év f1 után? Lehetséges, csak nem értem.

Mondjuk lehet mégiscsak szurkolói szemmel kell nézni, és minden hightech, precizitás csak a show része, mert ugye egy egyszerű esőt sem tudnak eltalálni a szipi-szuper eszközeikkel. A legviccesebb az volt, amikor volt egy futam talán ebben az évben, hogy esett vagy esni kezdett, de valamelyik mérnök erőltette, hogy nem mert a számítógépen az adatok nem ezt mutatják. Még feleségem is elnevette magát, pedig őt nem érdekli, nem is nézni, csak ment a tv és mondta, ennek nincs annyi esze, hogy kinéz az ablakon?
Szerintem abban reménykedtek, hogy minél több kört megy Hamilton Verstappen mögött, annál nagyobb az esélye, hogy tönkre mennek a gumik az autóján.
szerintem ez nem erről szól. utolsó etap, nincs már stratégia innentől, aki előrébb végez azé a több pont. természetes hogy a riválisod ellen küzdve mindent megteszel hogy magad mögött tartsd, nem lennének ezek itt ha nem így gondolnák, de semmilyen épeszű versenyző nem állna félre ebben a helyzetben, tök mindegy, mennyivel gyorsabb a másik.
ilyenkor nincs terv, tartsd magad mögött ameddig lehet, mert tényleg bármikor bármi történhet - jöhet egy SC, piros zászló vagy mittudomén, ami megmenthet.
nem kell ebbe többet belelátni. Verstappen nagyon ügyesen csinálta egyébként - én kizártnak tartom hogy a kiszorítás ne lett volna tudatos, de elő tudta adni úgy hogy ráfogható, hogy csak hibázott :)
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.11.17. 23:02

trutya írta:
2021.11.17. 07:24
Krisztián írta:
2021.11.16. 23:59


Egy sportbírótól olvastam, hogy valszeg semmi nem lesz ebből, mert ahhoz, hogy ilyen fellebbezést be lehessen adni, először is kell egy határozat. Az meg itt nem volt, mert nem is vizsgálták az esetet a futam alatt.
nem vagyok otthon a FIA formanyomtatványokban, de sehol nem olvastam a "fellebbezés" szót - ez inkább egy kérelem lesz :)
de kíváncsi vagoyk mi sül ki ebből.
Szintén ő írta azt is, hogy kétféleképpen lehet kérvényezni a versenyeredmény megváltoztatását. Az egyik fellebbezés egy konkrét döntés ellen, ezt ugye itt nem lehet, mert döntés sem volt. A másik az eredmény megóvása, de arra meg csak fél óra van az előzetes eredmény közzététele után. Az meg már rég letelt, amikor a Mercedes bepróbálkozott ezzel.

Lezárt