Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Mind a sprint, mind a főutamot Verstappen nyeri
3
38%
A sprint futamot Verstappen nyeri, de a főfutamot más
0
0 szavazat
Mind a sprint, mind a főfutamot Hamilton nyeri
1
13%
A sprint futamot Hamilton nyeri, de a főfutamot más
1
13%
A főfutamot nyeri Verstappen
0
0 szavazat
A főfutamot nyeri Hamilton
0
0 szavazat
Fentiek közül egyik sem, de Verstappen növeli előnyét a bajnokságban
1
13%
Fentiek közül egyiks sem, és Hamilton csökkenti az előnyét a bajnokságban
2
25%
 
Szavazatok száma: 8

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.11.15. 10:48

9_46_20 írta:
2021.11.15. 10:46
keF1r írta:
2021.11.15. 09:29

Ha a mezőnybe simuló autóval megcsinálja ezt az igen..ezzel a hétvégi mercivel ez inkább a kötelező volt.
kinek sikerült a modern érában a 20. helyről feljönni és aztán még 10 mp-t adni a másodiknak egy top 4-5-6 autóval? (nem káosz futamon, nem más taktikával és pályan előzni)
ez tegnap nem top 456 autó volt hanem űrautó a többihez képest
vagy nem értem a kérdést.
Hamilton erősebben nyomja a lábával a gázt ezért ment 27 km/h- val gyorsabban? vagy lehúzta a fejét annyira ravasz, hogy kisebb legyen a légellenállás?
végignéztem a versenyt...még csak határon sem kellett autóznia csak mikor tappent letudta abban a pár körben...minden más sima volt 16 autót szimplán ki kellett kerülnie úgy, hogy egy tsunoda/mazepin féle fasz nehogy összetörje majd a két RB-t kellett előznie és azok is nagyon simán megvoltak a tempokülönbség miatt botost nem veszem IDE ha nem baj ...igy hát továbbra is várom mi volt emberfeletti...

Egyébként összemosod a sprintfutamot és a versenyt
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.11.15. 11:08

keF1r írta:
2021.11.15. 10:48
9_46_20 írta:
2021.11.15. 10:46


kinek sikerült a modern érában a 20. helyről feljönni és aztán még 10 mp-t adni a másodiknak egy top 4-5-6 autóval? (nem káosz futamon, nem más taktikával és pályan előzni)
ez tegnap nem top 456 autó volt hanem űrautó a többihez képest
vagy nem értem a kérdést.
Hamilton erősebben nyomja a lábával a gázt ezért ment 27 km/h- val gyorsabban? vagy lehúzta a fejét annyira ravasz, hogy kisebb legyen a légellenállás?
végignéztem a versenyt...még csak határon sem kellett autóznia csak mikor tappent letudta abban a pár körben...minden más sima volt 16 autót szimplán ki kellett kerülnie úgy, hogy egy tsunoda/mazepin féle fasz nehogy összetörje majd a két RB-t kellett előznie és azok is nagyon simán megvoltak a tempokülönbség miatt botost nem veszem IDE ha nem baj ...igy hát továbbra is várom mi volt emberfeletti...
azt írtad, az igen, ha valaki egy mezőnybe simuló autóval megcsinálja ugyan ezt.
ezt kérdezem ki volt az a modern érában, mondjuk 2000-től aki egy mezőnybe simuló autóval azaz top (ok), legyen 3-4-5 megcsinálta az utolsó helyről az elsőre és még kiautózik 10mp-et, nem káosz futmaon, nem esőben, nem más taktikával, hanem ugyan azzal, mint az eleje.
ki volt ez?

már írtam itt a múltkor nagyon szar a f1 futam memóriám, hirtelen 2005 japán jutott eszembe, de aztán megnéztem a mclaren top 2 autó volt abban az évben, azaz nem mezőnyátlag

összemosom a sprinet és a versenyt igen.
mégis mit kéne tennem, nem volt eddig sprint, nem lehet máshogy kezelni
a helyzet változatlan lett volna, mert 24 kör volt a psint, kb a 30.ra hamilton megette volna a harmadikat is, utána pedig bottas meglassította volna a 33-ast, simán. persze ez feltételezés, de nagyjából az 1-2 ugyan ez lett volna

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.11.15. 11:11

9_46_20 írta:
2021.11.15. 11:08
keF1r írta:
2021.11.15. 10:48


ez tegnap nem top 456 autó volt hanem űrautó a többihez képest
vagy nem értem a kérdést.
Hamilton erősebben nyomja a lábával a gázt ezért ment 27 km/h- val gyorsabban? vagy lehúzta a fejét annyira ravasz, hogy kisebb legyen a légellenállás?
végignéztem a versenyt...még csak határon sem kellett autóznia csak mikor tappent letudta abban a pár körben...minden más sima volt 16 autót szimplán ki kellett kerülnie úgy, hogy egy tsunoda/mazepin féle fasz nehogy összetörje majd a két RB-t kellett előznie és azok is nagyon simán megvoltak a tempokülönbség miatt botost nem veszem IDE ha nem baj ...igy hát továbbra is várom mi volt emberfeletti...
azt írtad, az igen, ha valaki egy mezőnybe simuló autóval megcsinálja ugyan ezt.
ezt kérdezem ki volt az a modern érában, mondjuk 2000-től aki egy mezőnybe simuló autóval azaz top (ok), legyen 3-4-5 megcsinálta az utolsó helyről az elsőre és még kiautózik 10mp-et, nem káosz futmaon, nem esőben, nem más taktikával, hanem ugyan azzal, mint az eleje.
ki volt ez?

már írtam itt a múltkor nagyon szar a f1 futam memóriám, hirtelen 2005 japán jutott eszembe, de aztán megnéztem a mclaren top 2 autó volt abban az évben, azaz nem mezőnyátlag
igy már értem.
senki nem tudja azt megcsinálni a modern turbulens érában, hogy akár 1-2 tizeddel gyorsabb autóban átmenjen igy a mezőnyön mint kés a vajon.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.15. 11:15

vollebak írta:
2021.11.15. 07:50
Phoebe írta:
2021.11.14. 19:19
Na, cikázás is meg volt. Régi Maxi visszatért.
Arról egyébként megint az jutott eszembe, hogy ha valakiben, Hamiltonban bőven elfér a lófasz...
Nem igazán értem, hogy mit vársz most tőlem, vagy miért nekem címezted. Nem bánom, hogy Max és Lewis csatáznak, sőt jó, hogy Hamilton végre emberére akadt. Viszont tegnap Max bemutatta azokat a dolgokat, amelyekért a pályafutása elején is kapta a kritikákat. Ezt nem lehet leírni anélkül, hogy ne hoznék mellé kommentben még minimum 4-5 esetet más versenyzőktől, amikor nem tetszett ugyanez? De legyen.

Nem tetszett, amikor Alonso cikázott.
Nem tetszett, amikor Leclert tette ki Hamiltont.
Nem tetszett, amikor Stroll tett ki valakit.
Nem tetszett, amikor Grosjean kezdett el féktávon bemozogni.
Nem tetszett, amikor Alonso tette ki Kimit.

Csak így lehet, minősíteni, egy aktuális történést? Sajnos én nem vagyok lexikon, van, ami megmarad, van ami nem, most össze tudtam szedni ötöt.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.15. 11:30

Phoebe írta:
2021.11.15. 11:15
Nem igazán értem, hogy mit vársz most tőlem, vagy miért nekem címezted. Nem bánom, hogy Max és Lewis csatáznak, sőt jó, hogy Hamilton végre emberére akadt. Viszont tegnap Max bemutatta azokat a dolgokat, amelyekért a pályafutása elején is kapta a kritikákat. Ezt nem lehet leírni anélkül, hogy ne hoznék mellé kommentben még minimum 4-5 esetet más versenyzőktől, amikor nem tetszett ugyanez? De legyen.

Nem tetszett, amikor Alonso cikázott.
Nem tetszett, amikor Leclert tette ki Hamiltont.
Nem tetszett, amikor Stroll tett ki valakit.
Nem tetszett, amikor Grosjean kezdett el féktávon bemozogni.
Nem tetszett, amikor Alonso tette ki Kimit.

Csak így lehet, minősíteni, egy aktuális történést? Sajnos én nem vagyok lexikon, van, ami megmarad, van ami nem, most össze tudtam szedni ötöt.
Nem várok semmit :)

Nem azért írtam, csak még tegnap eszembe jutott ez, és már többször kikívánkozott belőlem ez az észrevétel a Senna-Schumacher-Hamilton-Verstappen „evolúcióról”, illetve arról, hogy valamiért a sormintában a páratlan számúak a közmegegyezéses „hősök/szent tehenek”, a páros számúak meg a görények :D

Neked csak annyi érintettséged volt most, hogy leírtál valamit, ami kapcsán végre nem felejtettem el bepötyögni ezt, semmi több.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.11.15. 17:26

https://racingline.hu/forma-1/az-fia- ... 21/11/15/

Természetes! Így kell dönteni.

Legözelebb, ha büntetőeljárásban videófelvétel lesz a betörőről, tiltakozni fogok, hogy azt a bíró nem láthatja, és ha le is játszák a tárgyalóteremben, akkor kösse be a szemét a felvétel alatt.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.11.15. 17:53

Lancelot írta:
2021.11.15. 17:26
https://racingline.hu/forma-1/az-fia- ... 21/11/15/

Természetes! Így kell dönteni.

Legözelebb, ha büntetőeljárásban videófelvétel lesz a betörőről, tiltakozni fogok, hogy azt a bíró nem láthatja, és ha le is játszák a tárgyalóteremben, akkor kösse be a szemét a felvétel alatt.
Kölcsön kenyér visszajár.
Nem kérdés, hogy a Mercedes megpróbálja az ügyet tovább vinni.
Az egészben az a szomorú, hogy a versenyirányítás sok esetben töketlen, hátborzongató döntéseket hoznak, feszültséget keltenek. Nem jó ez így.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.15. 20:22

Ezért Tsunoda 10 mp-t kapott, így többször megnézve viszont gyanús, hogy a szuper versenyállat (Stroll) nem figyelt és kanyarodott rá. Nem ez lenne tőle az első ilyen.

Bedobom a közösbe, ki mit gondol.


trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.11.15. 21:54

Phoebe írta:
2021.11.15. 20:22
Ezért Tsunoda 10 mp-t kapott, így többször megnézve viszont gyanús, hogy a szuper versenyállat (Stroll) nem figyelt és kanyarodott rá. Nem ez lenne tőle az első ilyen.

Bedobom a közösbe, ki mit gondol.

szerintem 50-50 - Tsunoda kicsit későn vetődött be, de tény hogy nem csúszott le a kanyarról. én versenybalesetnek mondanám - Strollnak jobban kellett volna figyelnie.
Ricciardo ilyeneket évekig csinált a Red Bullban, csak őrá mindig figyeltek :)
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.15. 22:01

trutya írta:
2021.11.15. 21:54
szerintem 50-50 - Tsunoda kicsit későn vetődött be, de tény hogy nem csúszott le a kanyarról. én versenybalesetnek mondanám - Strollnak jobban kellett volna figyelnie.
Ricciardo ilyeneket évekig csinált a Red Bullban, csak őrá mindig figyeltek :)
Én is hasonlóan látom. Strolltól viszont nem az első ilyen.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.16. 19:12

Durvul a helyzet.

Hivatalos: a Mercedes felülvizsgáltatja a Verstappen-Hamilton esetet!

Ebben az a szép, hogy Verstappen X kört teljesített úgy, hogy nincs büntetés, nem kell tartania Bottastól, akár 0.001 mp-cel is elég előtte maradnia.
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.11.16. 23:02

Verstappen-onboard (is)


csodálkoznék, ha a verseny végeredményét befolyásoló büntetést kapna Verstappen - elkönyvelik a csata hevében vétett vezetői hibának.
ha fogadnom kéne, egy megrovásra és 1-2 büntetőpontra voksolnék, legrosszabb esetben +3 helyes büntetésre
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.11.16. 23:59

bertone írta:
2021.11.16. 19:12
Durvul a helyzet.

Hivatalos: a Mercedes felülvizsgáltatja a Verstappen-Hamilton esetet!

Ebben az a szép, hogy Verstappen X kört teljesített úgy, hogy nincs büntetés, nem kell tartania Bottastól, akár 0.001 mp-cel is elég előtte maradnia.
Egy sportbírótól olvastam, hogy valszeg semmi nem lesz ebből, mert ahhoz, hogy ilyen fellebbezést be lehessen adni, először is kell egy határozat. Az meg itt nem volt, mert nem is vizsgálták az esetet a futam alatt.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.11.17. 07:24

Krisztián írta:
2021.11.16. 23:59
bertone írta:
2021.11.16. 19:12
Durvul a helyzet.

Hivatalos: a Mercedes felülvizsgáltatja a Verstappen-Hamilton esetet!

Ebben az a szép, hogy Verstappen X kört teljesített úgy, hogy nincs büntetés, nem kell tartania Bottastól, akár 0.001 mp-cel is elég előtte maradnia.
Egy sportbírótól olvastam, hogy valszeg semmi nem lesz ebből, mert ahhoz, hogy ilyen fellebbezést be lehessen adni, először is kell egy határozat. Az meg itt nem volt, mert nem is vizsgálták az esetet a futam alatt.
nem vagyok otthon a FIA formanyomtatványokban, de sehol nem olvastam a "fellebbezés" szót - ez inkább egy kérelem lesz :)
de kíváncsi vagoyk mi sül ki ebből.
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.11.17. 08:24

trutya írta:
2021.11.16. 23:02
Verstappen-onboard (is)


csodálkoznék, ha a verseny végeredményét befolyásoló büntetést kapna Verstappen - elkönyvelik a csata hevében vétett vezetői hibának.
ha fogadnom kéne, egy megrovásra és 1-2 büntetőpontra voksolnék, legrosszabb esetben +3 helyes büntetésre
innen azért látszik, hogy a 33-as be sem akarta venni azt a kanyart, semmi csata-megcsúszás-erőlködés nem volt itt. szerintem a terv az volt, hogy hamilton minél többet menjen a poros, fűves részen.

amúgy értem én ezt a verseny hevében adrenalin, meg létezik ez a f@szsaág, hogy mindenáron meg kell próbálni, mert ha nem vesztes vagy, de a 33-as is pontosan tudta, hogy a másik a mezőny közepéről jött, másodperceket adva mindenkinek, még neki is. Ilyenkor amúgy mi a terv? Az, hogy majd nem a 48., hanem a keövetkező körben előz meg? Vagy ilyenkor ki mire gondol. Nem szurkolói szemmel, mert az elfogult, hanem egy 200 milliós költségvetésű csapatnál, ahol egymilliárd szimulációt lefutattak már az életük során, ahol mindent látnak. Tényleg szeretném tudni. Vagy az, hogy Hamilton majd a következő körön hibázik? 14 év f1 után? Lehetséges, csak nem értem.

Mondjuk lehet mégiscsak szurkolói szemmel kell nézni, és minden hightech, precizitás csak a show része, mert ugye egy egyszerű esőt sem tudnak eltalálni a szipi-szuper eszközeikkel. A legviccesebb az volt, amikor volt egy futam talán ebben az évben, hogy esett vagy esni kezdett, de valamelyik mérnök erőltette, hogy nem mert a számítógépen az adatok nem ezt mutatják. Még feleségem is elnevette magát, pedig őt nem érdekli, nem is nézni, csak ment a tv és mondta, ennek nincs annyi esze, hogy kinéz az ablakon?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.17. 09:05

9_46_20 írta:
2021.11.17. 08:24
trutya írta:
2021.11.16. 23:02
Verstappen-onboard (is)


csodálkoznék, ha a verseny végeredményét befolyásoló büntetést kapna Verstappen - elkönyvelik a csata hevében vétett vezetői hibának.
ha fogadnom kéne, egy megrovásra és 1-2 büntetőpontra voksolnék, legrosszabb esetben +3 helyes büntetésre
innen azért látszik, hogy a 33-as be sem akarta venni azt a kanyart, semmi csata-megcsúszás-erőlködés nem volt itt. szerintem a terv az volt, hogy hamilton minél többet menjen a poros, fűves részen.

amúgy értem én ezt a verseny hevében adrenalin, meg létezik ez a f@szsaág, hogy mindenáron meg kell próbálni, mert ha nem vesztes vagy, de a 33-as is pontosan tudta, hogy a másik a mezőny közepéről jött, másodperceket adva mindenkinek, még neki is. Ilyenkor amúgy mi a terv? Az, hogy majd nem a 48., hanem a keövetkező körben előz meg? Vagy ilyenkor ki mire gondol. Nem szurkolói szemmel, mert az elfogult, hanem egy 200 milliós költségvetésű csapatnál, ahol egymilliárd szimulációt lefutattak már az életük során, ahol mindent látnak. Tényleg szeretném tudni. Vagy az, hogy Hamilton majd a következő körön hibázik? 14 év f1 után? Lehetséges, csak nem értem.

Mondjuk lehet mégiscsak szurkolói szemmel kell nézni, és minden hightech, precizitás csak a show része, mert ugye egy egyszerű esőt sem tudnak eltalálni a szipi-szuper eszközeikkel. A legviccesebb az volt, amikor volt egy futam talán ebben az évben, hogy esett vagy esni kezdett, de valamelyik mérnök erőltette, hogy nem mert a számítógépen az adatok nem ezt mutatják. Még feleségem is elnevette magát, pedig őt nem érdekli, nem is nézni, csak ment a tv és mondta, ennek nincs annyi esze, hogy kinéz az ablakon?
Szerintem abban reménykedtek, hogy minél több kört megy Hamilton Verstappen mögött, annál nagyobb az esélye, hogy tönkre mennek a gumik az autóján.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.17. 10:15

9_46_20 írta:
2021.11.17. 08:24
innen azért látszik, hogy a 33-as be sem akarta venni azt a kanyart, semmi csata-megcsúszás-erőlködés nem volt itt. szerintem a terv az volt, hogy hamilton minél többet menjen a poros, fűves részen.

amúgy értem én ezt a verseny hevében adrenalin, meg létezik ez a f@szsaág, hogy mindenáron meg kell próbálni, mert ha nem vesztes vagy, de a 33-as is pontosan tudta, hogy a másik a mezőny közepéről jött, másodperceket adva mindenkinek, még neki is. Ilyenkor amúgy mi a terv? Az, hogy majd nem a 48., hanem a keövetkező körben előz meg? Vagy ilyenkor ki mire gondol. Nem szurkolói szemmel, mert az elfogult, hanem egy 200 milliós költségvetésű csapatnál, ahol egymilliárd szimulációt lefutattak már az életük során, ahol mindent látnak. Tényleg szeretném tudni. Vagy az, hogy Hamilton majd a következő körön hibázik? 14 év f1 után? Lehetséges, csak nem értem.

Mondjuk lehet mégiscsak szurkolói szemmel kell nézni, és minden hightech, precizitás csak a show része, mert ugye egy egyszerű esőt sem tudnak eltalálni a szipi-szuper eszközeikkel. A legviccesebb az volt, amikor volt egy futam talán ebben az évben, hogy esett vagy esni kezdett, de valamelyik mérnök erőltette, hogy nem mert a számítógépen az adatok nem ezt mutatják. Még feleségem is elnevette magát, pedig őt nem érdekli, nem is nézni, csak ment a tv és mondta, ennek nincs annyi esze, hogy kinéz az ablakon?
Ez egy nagyon jó kérdés, ezt én sem értem. Nem csak a mostani esetet tekintve, hanem általánosságban értve. Fura, hogy mennyi szűrőn, fiókszérián, teszten kell átmennie valakinek, mire az F1-be kerülhet, főleg topcsapatba. És mégis vannak ilyenek. Nem a hibákra gondolok, az mindig benne van ezen a szinten, amikor a határon tolják. Hanem az ilyen húzásokra, amik egyértelműen büntetést érnek, vagy legfeljebb pillanatnyi (ráadásul rossz) megoldások, amikkel hosszú távon pont, hogy legfeljebb magadat lövöd tökön. Vettel néhány éve Bakuban, amikor nekikormányozta a Ferrarit Hamilton mögött az SC mögött, ugyanez a kategória. Mi volt a terv ott? Nem lehet magyarázat mindenre az, hogy agyfaszt kap, mert akkor ezzel az erővel egy versenyző agyfaszt kap egyszer, és teli gázon elüt valami pályabírót, mert a pillanat heve így hat rá, és hát mit van mit tenni. Tényleg érthetetlen a dolog, jó, hogy szóba hoztad, mert érdekelne a többiek véleménye is erről.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.11.17. 10:16

bertone írta:
2021.11.17. 09:05

Szerintem abban reménykedtek, hogy minél több kört megy Hamilton Verstappen mögött, annál nagyobb az esélye, hogy tönkre mennek a gumik az autóján.
de ugyanúgy a másikank is tönkermennek és akkor ugyan ott vannak. Vagy nem?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.17. 13:20

9_46_20 írta:
2021.11.17. 10:16
bertone írta:
2021.11.17. 09:05

Szerintem abban reménykedtek, hogy minél több kört megy Hamilton Verstappen mögött, annál nagyobb az esélye, hogy tönkre mennek a gumik az autóján.
de ugyanúgy a másikank is tönkermennek és akkor ugyan ott vannak. Vagy nem?
Állandóan azt halljuk, hogy a mögöttes versenyzőnek sokkal jobban kopnak a gumijai, mert túlmelegszik bla-bla-bla. Nem tudm, ebből mi és mennyire igaz, de én erre gondoltam.

Az egész helyzettel meg úgy vagyok, hogy ott és akkor simán kellett volna adni neki 5 mp-et. Az azért látszott, hogy miután Hamilton megelőzte, el is engedte a dolgot, csak arra ügyelt, Bottas ne kerüljön lőtávolba. Ezért, ha most, utólag kapna 5 mp büntit, az elég gusztustalan lenne.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.17. 15:19

bertone írta:
2021.11.17. 13:20
9_46_20 írta:
2021.11.17. 10:16


de ugyanúgy a másikank is tönkermennek és akkor ugyan ott vannak. Vagy nem?
Állandóan azt halljuk, hogy a mögöttes versenyzőnek sokkal jobban kopnak a gumijai, mert túlmelegszik bla-bla-bla. Nem tudm, ebből mi és mennyire igaz, de én erre gondoltam.

Az egész helyzettel meg úgy vagyok, hogy ott és akkor simán kellett volna adni neki 5 mp-et. Az azért látszott, hogy miután Hamilton megelőzte, el is engedte a dolgot, csak arra ügyelt, Bottas ne kerüljön lőtávolba. Ezért, ha most, utólag kapna 5 mp büntit, az elég gusztustalan lenne.
Az elős etapban is látszott, hogy előbb esik vissza azoknak a gumi miatti teljesítménye aki a másik mögött halad. Ezért is Próbálta meg az alávágást a Mercedes, mert megállt Hamilton felzárkózása. Legalábbis LT-on úgy tűnt.
Kicsit túltolta Verstappen ezt a védekezést, mert egyértelmű volt, hogy veszett fejsze nyele. Most Toto tolja túl a hisztit és minden megtesz hogy pontot lopjon el a kisgyerektől (nem mintha az eddig ellopott 50 pont nem lett volna elég). Akármi is lesz belőle szerintem gáz hogy egy ilyen semmilyen eseten ennyit lehet rugózni. A silverstone-i kilökés ennél sokkal fajsúlyosabb volt.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.11.17. 17:25

Nigel Hill írta:
2021.11.17. 15:19
bertone írta:
2021.11.17. 13:20


Állandóan azt halljuk, hogy a mögöttes versenyzőnek sokkal jobban kopnak a gumijai, mert túlmelegszik bla-bla-bla. Nem tudm, ebből mi és mennyire igaz, de én erre gondoltam.

Az egész helyzettel meg úgy vagyok, hogy ott és akkor simán kellett volna adni neki 5 mp-et. Az azért látszott, hogy miután Hamilton megelőzte, el is engedte a dolgot, csak arra ügyelt, Bottas ne kerüljön lőtávolba. Ezért, ha most, utólag kapna 5 mp büntit, az elég gusztustalan lenne.
Az elős etapban is látszott, hogy előbb esik vissza azoknak a gumi miatti teljesítménye aki a másik mögött halad. Ezért is Próbálta meg az alávágást a Mercedes, mert megállt Hamilton felzárkózása. Legalábbis LT-on úgy tűnt.
Kicsit túltolta Verstappen ezt a védekezést, mert egyértelmű volt, hogy veszett fejsze nyele. Most Toto tolja túl a hisztit és minden megtesz hogy pontot lopjon el a kisgyerektől (nem mintha az eddig ellopott 50 pont nem lett volna elég). Akármi is lesz belőle szerintem gáz hogy egy ilyen semmilyen eseten ennyit lehet rugózni. A silverstone-i kilökés ennél sokkal fajsúlyosabb volt.
Az utolsó szóig igaz amit irsz
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.17. 17:36

bertone írta:
2021.11.17. 13:20
9_46_20 írta:
2021.11.17. 10:16


de ugyanúgy a másikank is tönkermennek és akkor ugyan ott vannak. Vagy nem?
Állandóan azt halljuk, hogy a mögöttes versenyzőnek sokkal jobban kopnak a gumijai, mert túlmelegszik bla-bla-bla. Nem tudm, ebből mi és mennyire igaz, de én erre gondoltam.

Az egész helyzettel meg úgy vagyok, hogy ott és akkor simán kellett volna adni neki 5 mp-et. Az azért látszott, hogy miután Hamilton megelőzte, el is engedte a dolgot, csak arra ügyelt, Bottas ne kerüljön lőtávolba. Ezért, ha most, utólag kapna 5 mp büntit, az elég gusztustalan lenne.
A belső kamerás felvétel alapján én úgy láttam nem volt benne szándékos rosszindulat, mozdulat, de elxurta a holland, túltolta a biciklit. Viszont az elvárható, hogy egy VB címért küzdő pilóta mindent megtegyen, én pedig úgy látom most éppen a parasztságon innen maradt, jó döntés született. Utólag ezen vergődni felesleges, semmi nem fog történni. Ha meg büntetik, egyetértek, ott kellett volna.

Lássuk be sokkal jobb, hogy így lett, mintha simán elmegy Lulu mellette. Végtére is a VB cím a tét.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.11.17. 18:23

Bandee írta:
2021.11.17. 17:36
bertone írta:
2021.11.17. 13:20


Állandóan azt halljuk, hogy a mögöttes versenyzőnek sokkal jobban kopnak a gumijai, mert túlmelegszik bla-bla-bla. Nem tudm, ebből mi és mennyire igaz, de én erre gondoltam.

Az egész helyzettel meg úgy vagyok, hogy ott és akkor simán kellett volna adni neki 5 mp-et. Az azért látszott, hogy miután Hamilton megelőzte, el is engedte a dolgot, csak arra ügyelt, Bottas ne kerüljön lőtávolba. Ezért, ha most, utólag kapna 5 mp büntit, az elég gusztustalan lenne.
A belső kamerás felvétel alapján én úgy láttam nem volt benne szándékos rosszindulat, mozdulat, de elxurta a holland, túltolta a biciklit. Viszont az elvárható, hogy egy VB címért küzdő pilóta mindent megtegyen, én pedig úgy látom most éppen a parasztságon innen maradt, jó döntés született. Utólag ezen vergődni felesleges, semmi nem fog történni. Ha meg büntetik, egyetértek, ott kellett volna.

Lássuk be sokkal jobb, hogy így lett, mintha simán elmegy Lulu mellette. Végtére is a VB cím a tét.
Ezzel is!
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.11.17. 18:44

Kép
No fene
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Grande Prêmio De São Paulo 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.17. 21:32

Csak úgy érdekességként...

Vasárnap, amikor Verstappen a boxban járt, a lekörözött egyik Williams-t (talán Latifit) kiengedték rá, fontos mp-eket elvéve a hollandtól.

A 2019-es Brazil GP-n, amikor Verstappen a boxban járt, az egyik lekörözött Williams-t kiengedték rá, fontos mp-eket elvéve a hollandtól.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt