Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Egyszerű kérdés: ki szerez több pontot?

Hamilton
5
71%
Verstappen
2
29%
 
Szavazatok száma: 7

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.22. 15:13

keF1r írta:
2021.11.22. 13:47
Bandee írta:
2021.11.22. 13:18

Ez igaz, de a szabály az szabály.
persze... csak lehetne ezen a szabályon is gondolkodni + sok másikon is, hogy mekkora hülyeségek tudnak lenni bizonyos szitukban
valóban lehet olyan veszélyhelyzet ami indokolja a jelzést láttunk már ilyeneket főleg ütközéseket...de nyakra főre lengetni mindenre meg faszság...lásd most
jelen szabályok szerint a büntetés jogos volt. nem ez itt a kérdés...
Nem ez az egyetlen aminek nincs értelme ebben a sportban.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.22. 15:41

Redbull írta:
2021.11.22. 15:11
keF1r írta:
2021.11.22. 13:00


Ott ahol állt senkit nem zavart gasly...felesleges baromság volt ez a sárga zászló szerintem is.
Egyébként meg semmit nem befolyásolt igy sem úgy sem nincs mit lihegni rajta.
Ha 15. ről rajtol is 2. lett volna...és ha a 2. helyről akkor is...
Azzal felmenteni egy szabálytalanságot, hogy úgysem befolyásolt semmit? Ez meredek.
Na, ezt miből olvastad ki?
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.11.22. 16:25

keF1r írta:
2021.11.22. 13:47
Bandee írta:
2021.11.22. 13:18

Ez igaz, de a szabály az szabály.
persze... csak lehetne ezen a szabályon is gondolkodni + sok másikon is, hogy mekkora hülyeségek tudnak lenni bizonyos szitukban
valóban lehet olyan veszélyhelyzet ami indokolja a jelzést láttunk már ilyeneket főleg ütközéseket...de nyakra főre lengetni mindenre meg faszság...lásd most
jelen szabályok szerint a büntetés jogos volt. nem ez itt a kérdés...
bocs, de a sportbírói közösség nevében hadd hördüljek most fel erre.
ácsorogj te a pálya mellett alkalomadtán amikor 300-al zúgnak el melletted mindenféle figyelmeztető jelzés nélkül.
engedd el ezt, ebben nincs igazad. jó néhány éve már az a protokoll, hogy ha ember van az első védelmi vonalon (szalagkorlát, betonfal stb) belül, akkor automatikusan dupla sárga. nincs olyan, hogy "nem zavar ott senkit, nem kell zászló"
az véleményes, hogy kellett-e a dupla sárga a poszton, ezen lehetne vitatkozni. amíg Gasly az autóban van, É szimpla sárgát tennék, de ha látom hogy kiszáll akkor dupla egészen addig amíg el nem tűnik a boxfal mögött.
mikor Latifi kiállt, akkor is egyértelmű volt hogy VSC lesz, mert addig ember nem megy oda ki menteni, amíg a mezőnyt meg nem fogják.

még az a szerencse, hogy nem te határozod meg, mikor mit jelezzenek, hogy a kedvencednek jó legyen...
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.11.22. 16:27

Bandee írta:
2021.11.22. 15:13
keF1r írta:
2021.11.22. 13:47


persze... csak lehetne ezen a szabályon is gondolkodni + sok másikon is, hogy mekkora hülyeségek tudnak lenni bizonyos szitukban
valóban lehet olyan veszélyhelyzet ami indokolja a jelzést láttunk már ilyeneket főleg ütközéseket...de nyakra főre lengetni mindenre meg faszság...lásd most
jelen szabályok szerint a büntetés jogos volt. nem ez itt a kérdés...
Nem ez az egyetlen aminek nincs értelme ebben a sportban.
neked is csak annyit mondok, menj ki egyszer te menteni mindenféle előjelzés nélkül.

tudom, régenmindnejobbvolt, meg verseny közben mentettünk sárgázás mellett pályáról, de ha már a versenyzők glóriát meg minden lófaszt megkapnak, ennyi védelem hadd járjon a pályabíróknak is. épp elég az is, ha egy gumitörmelék pofánbasz, pedig azzal aztán nem tudsz mit csinálni.
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.11.22. 17:14

bertone írta:
2021.11.22. 15:41
Redbull írta:
2021.11.22. 15:11

Azzal felmenteni egy szabálytalanságot, hogy úgysem befolyásolt semmit? Ez meredek.
Na, ezt miből olvastad ki?
Ott ahol állt senkit nem zavart gasly...felesleges baromság volt ez a sárga zászló szerintem is.
Egyébként meg semmit nem befolyásolt igy sem úgy sem nincs mit lihegni rajta.


Kefír hsz-ból.
(:v
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.22. 17:51

trutya írta:
2021.11.22. 16:27
Bandee írta:
2021.11.22. 15:13


Nem ez az egyetlen aminek nincs értelme ebben a sportban.
neked is csak annyit mondok, menj ki egyszer te menteni mindenféle előjelzés nélkül.

tudom, régenmindnejobbvolt, meg verseny közben mentettünk sárgázás mellett pályáról, de ha már a versenyzők glóriát meg minden lófaszt megkapnak, ennyi védelem hadd járjon a pályabíróknak is. épp elég az is, ha egy gumitörmelék pofánbasz, pedig azzal aztán nem tudsz mit csinálni.
Ez is igaz, de szerintem nem feltétlenül erről beszéltünk. Nyilván ha emberek dolgoznak ott, vagy be kell menni a pályára az más eset. Itt mondjuk kérdés, el kell-e vinni mindenáron egy autót minden esetben. De pl. a VSC is elég érdekesen lett beadva tegnap azt hiszen Fibi foglalkozott az esettel.

Ezzel pl. egyetértek:

az véleményes, hogy kellett-e a dupla sárga a poszton, ezen lehetne vitatkozni. amíg Gasly az autóban van, É szimpla sárgát tennék, de ha látom hogy kiszáll akkor dupla egészen addig amíg el nem tűnik a boxfal mögött.

Más..

Régen kevesebb faszság volt és lehetett gumit égetni. Ma már azt se lehet. Szerinted ez normális? Nem hinném. És lehetne sorolni

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.22. 18:10

Igen, én voltam, aki megemlítette a VSC-t. Természetesen nem a beküldésével volt a problémám, hanem az időzítéssel. Szerencsétlen Latifi direkt elment a megnyitásig, utána körökön keresztül nem történt semmi, ugyanott állt az autója. Egyszer csak jött a VSC üzenet, amikor már alig volt hátra idő. Strolltól lefelé volt egy szoros boly, ott még lehetett volna csata, de ezzel az időzítéssel agyoncsapták.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.11.22. 18:48

Redbull írta:
2021.11.22. 17:14
bertone írta:
2021.11.22. 15:41


Na, ezt miből olvastad ki?
Ott ahol állt senkit nem zavart gasly...felesleges baromság volt ez a sárga zászló szerintem is.
Egyébként meg semmit nem befolyásolt igy sem úgy sem nincs mit lihegni rajta.


Kefír hsz-ból.
(:v
Próbáld már folyamatában az összes ezzel kapcsolatos hozzászolásomat IDÉzni mert úgy kerek...pl
jelen szabályok szerint a büntetés jogos volt. nem ez itt a kérdés...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.11.22. 20:30

keF1r írta:
2021.11.22. 18:48
Redbull írta:
2021.11.22. 17:14


Ott ahol állt senkit nem zavart gasly...felesleges baromság volt ez a sárga zászló szerintem is.
Egyébként meg semmit nem befolyásolt igy sem úgy sem nincs mit lihegni rajta.


Kefír hsz-ból.
(:v
Próbáld már folyamatában az összes ezzel kapcsolatos hozzászolásomat IDÉzni mert úgy kerek...pl
jelen szabályok szerint a büntetés jogos volt. nem ez itt a kérdés...
Ezek szerint ebben egyetértünk.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.22. 21:34

Redbull írta:
2021.11.22. 17:14
bertone írta:
2021.11.22. 15:41


Na, ezt miből olvastad ki?
Ott ahol állt senkit nem zavart gasly...felesleges baromság volt ez a sárga zászló szerintem is.
Egyébként meg semmit nem befolyásolt igy sem úgy sem nincs mit lihegni rajta.


Kefír hsz-ból.
(:v
Kár, hogy a harmadik mondatot kihagytad. Az volt a második magyarázata.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.11.22. 21:55

bertone írta:
2021.11.22. 21:34
Redbull írta:
2021.11.22. 17:14


Ott ahol állt senkit nem zavart gasly...felesleges baromság volt ez a sárga zászló szerintem is.
Egyébként meg semmit nem befolyásolt igy sem úgy sem nincs mit lihegni rajta.


Kefír hsz-ból.
(:v
Kár, hogy a harmadik mondatot kihagytad. Az volt a második magyarázata.
Értem. Kefír sajátságos felfogását ettől még nem teszem magamévá.
Ugyan ezt gondolom a brazíliai leszorítóséi kapcsán írt álláspontjáról, nevezetesen egy szabálytalanságot nem mentesít a károsult javára eldőlt végeredmény.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.11.23. 07:17

Bandee írta:
2021.11.22. 17:51
trutya írta:
2021.11.22. 16:27

neked is csak annyit mondok, menj ki egyszer te menteni mindenféle előjelzés nélkül.

tudom, régenmindnejobbvolt, meg verseny közben mentettünk sárgázás mellett pályáról, de ha már a versenyzők glóriát meg minden lófaszt megkapnak, ennyi védelem hadd járjon a pályabíróknak is. épp elég az is, ha egy gumitörmelék pofánbasz, pedig azzal aztán nem tudsz mit csinálni.
Ez is igaz, de szerintem nem feltétlenül erről beszéltünk. Nyilván ha emberek dolgoznak ott, vagy be kell menni a pályára az más eset. Itt mondjuk kérdés, el kell-e vinni mindenáron egy autót minden esetben. De pl. a VSC is elég érdekesen lett beadva tegnap azt hiszen Fibi foglalkozott az esettel.

Ezzel pl. egyetértek:

az véleményes, hogy kellett-e a dupla sárga a poszton, ezen lehetne vitatkozni. amíg Gasly az autóban van, É szimpla sárgát tennék, de ha látom hogy kiszáll akkor dupla egészen addig amíg el nem tűnik a boxfal mögött.

Más..

Régen kevesebb faszság volt és lehetett gumit égetni. Ma már azt se lehet. Szerinted ez normális? Nem hinném. És lehetne sorolni
szerintem is faszság, de ennek semmi köze a sportbírókhoz...
sárga zászlózás meg már vagy 50-60 éve van. és Marko vagy Horner vagy akárki rosszul tudja, a sárgát bizony önhatalmúlag alkalmazza az ember, nem az FIA utasítására. nem is tudna úgy működni, hogy mindig parancsra várj. szerintem ott inkább a digitális rendszer szarakodott (már ha igaz amit mond), amíg a veszély nem múlik el, addig a sárga kinn kell hogy maradjon (pontosabban: ha az autó annyira nincs veszélyes helyen és már mindenki megkapta a jelzést, tud róla, akkor pár kör múlva be lehet venni, de itt messze nem telt el annyi idő).
látom azóta Marko is elkezdte a faszságát... üljenek le, egyes :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trutya 2021.11.23. 07:20-kor.
Kép

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.11.23. 07:19

Redbull írta:
2021.11.22. 21:55
bertone írta:
2021.11.22. 21:34

Kár, hogy a harmadik mondatot kihagytad. Az volt a második magyarázata.
Értem. Kefír sajátságos felfogását ettől még nem teszem magamévá.
Ugyan ezt gondolom a brazíliai leszorítóséi kapcsán írt álláspontjáról, nevezetesen egy szabálytalanságot nem mentesít a károsult javára eldőlt végeredmény.
Kedves barátom ne mélyedjünk el nagyon a dolgokban, mert akkor el kell kezdenünk boncolgatni a silverstoni eseményeket...a hungaroringi teke VB-t az imolai elég sokféleképpen megítélhető leszorítást/ütközést...
És kérlek ne tedd magadévá az én álláspontomat...hiszen az nem kötelező érvényű...csak egy vélemény...az enyém.

Ha pedig nem lenne ilyen rövid az emlékezeted akkor pontosan tudnád, hogy brazilia nekem büntetést érő volt és ezt is irtam...már akkor és ott.
részemről a további lihegés lezárva
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.11.23. 17:57

Azóta röhögök mióta elolvastam... (:u
„Ahogy telt az év, egyre jobban megértettük az autót. Határozottan több teljesítményt tudtunk kicsikarni a csomagból anélkül, hogy fejlesztéseket hoztunk volna. Silverstone óta nem jött fejlesztés, szóval egészen fenomenális látni, hogy milyen mértékben javultunk“

"Úgy gondolom, hogy a két autó között nagyon kicsi a különbség. Szóval azt hiszem, ez egy nagyszerű csatát ígér. De igen, az elmúlt két futamon szerintem összességében jobb munkát tudtunk végezni. Remélem, hogy ezt a formát át tudjuk vinni a következő kettőre is.“

A Mercedes maga is le volt nyűgözve Hamilton elmúlt két hétvégén végzett munkájától és a brazíliai teljesítményét közös karrierjük csúcsának tekinti a csapat.

A Mercedes vezető pályamérnöke, Andrew Shovlin így nyilatkozott: „Szerintem Brazília volt a legjobb futam, amin valaha láttam őt versenyezni. A kvalifikáció, az a kör hihetetlen volt, ha belegondolunk, milyen közel volt hozzánk a Red Bull. Katarban az elejétől a végéig irányítása alatt tartotta a versenyt, így valójában nem kellett olyan keményen dolgoznia, mint gondoltuk.“
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.23. 19:22

keF1r írta:
2021.11.23. 07:19
lihegés
:pf02 (:u

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.11.23. 19:40

keF1r írta:
2021.11.23. 07:19
Redbull írta:
2021.11.22. 21:55

Értem. Kefír sajátságos felfogását ettől még nem teszem magamévá.
Ugyan ezt gondolom a brazíliai leszorítóséi kapcsán írt álláspontjáról, nevezetesen egy szabálytalanságot nem mentesít a károsult javára eldőlt végeredmény.
Kedves barátom ne mélyedjünk el nagyon a dolgokban, mert akkor el kell kezdenünk boncolgatni a silverstoni eseményeket...a hungaroringi teke VB-t az imolai elég sokféleképpen megítélhető leszorítást/ütközést...
És kérlek ne tedd magadévá az én álláspontomat...hiszen az nem kötelező érvényű...csak egy vélemény...az enyém.

Ha pedig nem lenne ilyen rövid az emlékezeted akkor pontosan tudnád, hogy brazilia nekem büntetést érő volt és ezt is irtam...már akkor és ott.
részemről a további lihegés lezárva
Lihegés részemről biztosan nem volt.
Egyszerű dologról vitáztunk, de kitárgyaltuk szerintem is.
(:k
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Ooredoo Qatar Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.03. 16:03

Button írta:
2021.11.21. 16:49
vollebak írta:
2021.11.21. 16:39
Norris mellett a másik, akinek fantasztikus stratégiát gondolt ki a csapata, az Gasly. A második helyről rajt után tizenegyediket csináltak belőle. Bravó, AT!
Szívemből szóltál :mosoly:
Azért még pontot sem szerezni az első sorból :(

(A harmadik legjobb kocsival :D)
Szerintem valahol a kettő között van az igazság. Tényleg nem rossz autó az AT, Gasly viszont érzésem szerint 1 körös tempóban erősebb, mint versenytempóban. Amikor Kvyat volt a csapattársa, az orosz általában kapott tőle 3-4 tized körül időmérőn, ezen bukott jópár rajthelyet, majd futamon Gasly környékén, nem egyszer előtte futott be. Szóval vagy DK volt jó versenyen, vagy Gasly esik vissza futamra.

Ha annyira vacak autó lenne az AT, nem lehetne vele ennyiszer top 6-ba időmérőzni, és szinte folyamatosan pontot szerezni. Ha Tsunoda is szerzett volna értelmezhető mennyiségű pontot, lényegesen jobban állnának összetettben is.

Lezárt