FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Ki, és milyen módon nyeri meg a világbajnoki címet

Sima győzelemmel Hamilton
7
58%
Sima győzelemmel Verstappen
3
25%
Ütköznek és mindketten kiesnek, így Verstappen
1
8%
Ütköznek, de Hamilton "túléli", így Hamilton
0
0 szavazat
Ütköznek, de Verstappen "túléli", így Verstappen
0
0 szavazat
Szándékos ütközésért Verstappent kizárják, így Hamilton
0
0 szavazat
Szándékos ütközésért Hamiltont kizárják, így Verstappen
0
0 szavazat
Más lesz a győztes, de Hamilton több pontot szerez, így Hamilton
1
8%
Más lesz a győztes, de Verstappen több pontot szerez, így Verstappen
0
0 szavazat
Azonos pontot szereznek, így több győzelemmel Verstappen
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 12

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.13. 16:10

rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 14:28


Akkor ha jól értem azt írjátok, hogy a 33-as és 44-es rajtszámú kocsik között feltorlódott lekörözöttek már a második felszólítást megkapva előremehettek, mig a 33-as mögöttiek nem? És pont erre kaptak utasítást? :D :D :D
A kettejük közötti autók először azt az utasítást kapták, hogy nem vehetik vissza a körüket, ahogy az összes többi lekörözött is ezt kapta. Aztán miután Horner "kért még egy kört" (időrendben így volt, ezen nincs mit tagadni), vagyis kb fél perccel később, azt az utasítást kapták, hogy menjenek előre. Viszont csak a kettejük közöttiek. A többieket arra utasították, hogy maradjanak a helyükön. Azért ez szerintem elég necces, még ha nem is ütközik szabályba. ;)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.13. 17:20

KisVadász írta:
2021.12.13. 16:10
rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 14:28


Akkor ha jól értem azt írjátok, hogy a 33-as és 44-es rajtszámú kocsik között feltorlódott lekörözöttek már a második felszólítást megkapva előremehettek, mig a 33-as mögöttiek nem? És pont erre kaptak utasítást? :D :D :D
A kettejük közötti autók először azt az utasítást kapták, hogy nem vehetik vissza a körüket, ahogy az összes többi lekörözött is ezt kapta. Aztán miután Horner "kért még egy kört" (időrendben így volt, ezen nincs mit tagadni), vagyis kb fél perccel később, azt az utasítást kapták, hogy menjenek előre. Viszont csak a kettejük közöttiek. A többieket arra utasították, hogy maradjanak a helyükön. Azért ez szerintem elég necces, még ha nem is ütközik szabályba. ;)
hát igen, nem lett volna idő, hogy mindenki felérjen :mosoly:
akkor így..
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.12.13. 18:20

9_46_20 írta:
2021.12.13. 12:56
rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 12:27


VSC alatt Verstappen jött be először, 1 körrel később Hamilton is bejöhetett volna.
Körökig ment a diskurzus rádión, mire bejött (volna), addigra már valóban 17 sec volt a diffi.
Ha nyomban Verstappen után bejön akkor szerintem visszamegy elé, friss keményekkel.

Persze a végén az SC miatt akár ugyanúgy baj lehetett volna, de jobb eséllyel Verstappent nem hozzák ki.
Mindegy... kár erről vitázni az RB megtette amit be kellett vállalni.
Az SC-n felesleges rugózni, csak azon vajon miért volt még 1+ kör a végén.
Szerintem nagyon optimista volt a Mercedes, és bevállalták a nagyobb kockázatot.
a +1 kör a látszat miatt volt. nem zárhatsz le egy ilyen évet az SC mögött, úgy hogy nem a kockás zászló dönt. illetve lezárhatsz, csak ugye a közvélekedés. jobban belegondolva az FIA is vert helyzetben volt, mert amig nem volt sc sima liba volt, hamilton kétszer is kiosztott 10-20mp-t. és az sc is nagyon rosszkor jött, de mégis, ezek az emberek, a kiszolgáló személyzet ezt csinálja évek óta. Azonnal dönteni kellett volna és legyen prios zászló pl. Tudom nehéz megindokolni,te mondtad ilyenkor nincs piros de nehéz megindokolni az elengedjük ne engedjük verziót is, ugyan ott vagyunk ahol a part szakad.
Ez a tegnapi a lehető legrosszabb döntés volt. feltette a pontot az egész éves munkásságra, hogy egyszer 5mp, máskor 10, harmadszor meg semmit nem adunk ugyan azért a manőverért. hogy bottast látjuk kiugrani szemre, de a lézer nem azt mutatja, és akkor nem a józan észnek hiszünk, hanem amit a szoftver mond....
gáz, az egész év gáz volt vezetőség szempontjából. egy királkategória ezt nem engedheti meg. a megye 5 gokartversenyen sem megy el, de ha igen, akkor azt mondja az ember üsse kő, de ez itt nem.
Teljes mértékben egyetértek. Fullon csak a szenzáció a lényeg az irányítás részéről, amerikanak kell ez a szappanopera...

Mi meg megszokjuk... Vagy nem! Valaszthatunk.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.12.13. 18:25

9_46_20 írta:
2021.12.13. 13:06
:D

Marca:
A világbajnok Verstappen ledöntötte Hamilton mítoszát. Egy egyszeri és megismételhetetlen döntőben Max a porfelhőben hagyta maga mögött Lewist, akinek így nem sikerült megdöntenie Michael Schumacher rekordját.

a spanyol az ilyen haragtartó nép? nem sikerült még mindig megemészteni a 14 évvel ezelőttieket...? :D

L'Équipe:
Megnyirbálták Hamilton szárnyait. A Nico Rosberggel szemben elveszített 2016-os küzdelem után ezúttal Max Verstappennel szemben maradt alul a hétszeres világbajnok. Ez a bizonyíték arra, hogy Nagy-Britannia nem legyőzhetetlen és nem is tévedhetetlen.

:O mi a f@szom van már itt?
Pont ezt írtam... A szegény legény és a sárkány... Persze a médián nem csodálkozom, de az átlag usernek is ez jön le, mert csak focimeket olvasnak, és felületesen követik az egészet. Egy koca F1 nézőnek nincs ennél többre szüksége... Ha van dráma, akkor nézem, ha nincs dog unalmas szar...

Ezt a szemléletet tökéletesen kiszolgálás a mostani vezetés... Nekik ez az egy számít.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.12.13. 18:31

trutya írta:
2021.12.13. 13:46
rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 13:43
Továbbra sem értem miért lett volna indokolt a PIROS zászló...
Ez egy sima SC-s helyzet volt, azon lehet vitázni, hogy a show kedvéért kellett-e az a kör a végére, vagy nem.
Nekem egyértelműnek tűnt, hogy LESZ. A Mercinek miért nem?
mert nincs másba kapaszkodni, azért...
fogadok, ha piros lett volna, akkor az lett volna ab aj, hogy miért lett piros, miért nem futottak be az SC mögött.
az ellentábor meg azt mondta volna, miért nem indították újra.
nincs itt olyan megoldás, ami mindenkinek jó lett volna, az SC behozásával teljesen jól jártak el. a lekörözöttek körüli mizéria volt gáz, az így tuti nem volt jó. eleve tök későn engedték el őket (3. szektorban talán, az újraindítás előtt?) nyilván az időszűke miatt.
egyébként ha picit jobban csipkedik magukat a pályabírók (10 másodperccel korábban átmásznak a korláton) akkor 1 körrel hamarabb elengedhetik a lekörözötteket, az összeset, vissza is tudnak zárkózni, és senki nem szólhat semmit. az a pici késlekedés volt szerintem ami megborította az egészet, mert elkezdtek pánikolni, hogy nem lesz idő újraindításra.
Itt a lényeg... A verseny irányítás nem volt elég felkészült.

Ha csak félig tudunk valamit elvegezni, akkor bele se vágjunk, mert ilyen visszás helyzetek lehetnek belőle...

Masi részéről is vicc, arra hivatkozni, hogy ilyen a versenyzés...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.12.13. 18:38

trutya írta:
2021.12.13. 14:07
rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 13:58


De hát hol érdekel igazságos-e vagy sem?
Az, hogy SC miatt ekkora szopacs van, (valakinek nem) az eleve nem igazságos.
SC mindig és mindenkor szopás lesz egyeseknek.

Hamilton Imolában lényegében kiesett, és egy másik baleset miatt RED FLAG következtében a verseny végén második lett. (18 pont)
EZ igazságos? Aligha...
Silverstone igazságos volt? Aligha...
Tele van lyukakkal ez az egész szabályrendszer és alkalmazásuk.
Sainz felé igazságos volt-e, hogy a Verstappen és közte lévő lekörözöttek ott maradtak? így ő nem tudta megtámadni Hamit a végén :P
Kit érdekel Sainz? A versenyiranyitast biztos nem, a szurkolói meg pont le vannak szarva... Üljön bele egy vb esélyes verda a, és akkor majd az ő érdekeit is figyelembe veszik...

Egyébként az a 4 is biztos meccselt volna egymással a végén, akiket kivettek közülük, ha nem ilyen szappanoperat gyártanak... Csak az nem hoz ennyit a konyhára.

Továbbra is vicc az egész...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.14. 19:06

Kerestem a Pirelli táblázatát, hogy kinek milyen gumija maradt a futamra, miután felmerült bennem, hogy a Mercedes azért nem cserélt Hamiltonnak gumit, mert nem volt mire. (Amikor a verseny végén kivittek neki gumit, egy esetleges cserére, akkor pl nem lágyat készítettek ki neki, hanem közepest, ami szintén kicsit érthetetlen volt.)

Gondoltam, ha megvan a táblázat, az talán ad valami magyarázatot.

Kép

Ebből azt látjuk, hogy Hamiltonnak maradt egy új és egy használt kemény keveréke, két-két használt közepes és lágy keveréke.
Verstappennek maradt két új kemény gumija, valamint egy közepes és három használt gumija.

Aztán nézem azt a grafikont, amit már NH tett be ... és csodálkozom.

Kép

Hamilton e szerint a közepesről HASZNÁLT kemény gumira váltott.
Verstappen meg a végén ÚJ lágyra. Ami nem is volt neki.

Ez nyilván hülyeség, de akkor mennyit lehet elhinni abból, amiket a Pirelli bemutat?
Mivel azt gondolom, hogy a második tábla az, ami rossz, így azért kapunk némi magyarázatot.
Amikor Verstappen másodszor volt kint kereket cserélni, ő ismét egy új szett kemény keverékkel mehetett tovább, míg Hamiltonnak már nem volt ilyen. Azt nem tudjuk, mennyi volt már abban a kemény keverékben, de nyilván hátrányba került volna. Így nekem logikusnak látszik, hogy ők nem hívták ki a 36-37. kör környékén cserére, amikor Verstappen kiment, hiszen csak egy már használtat tudtak volna feltenni, így viszont legalább megspóroltak egy kiállást.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.14. 19:19

bertone írta:
2021.12.14. 19:06
Verstappen meg a végén ÚJ lágyra. Ami nem is volt neki.
A video alapján az nem új lágy gumi volt... az újnak elég fényes szokott lenni a felülete ránézésre.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.14. 21:06

rdaneelolivaw írta:
2021.12.14. 19:19
bertone írta:
2021.12.14. 19:06
Verstappen meg a végén ÚJ lágyra. Ami nem is volt neki.
A video alapján az nem új lágy gumi volt... az újnak elég fényes szokott lenni a felülete ránézésre.
Írtam is, hogy itt valami nem stimmel.
Viszont érdekes, hogy - most megnéztem - Hamilton valóban használt keményeket kapott a 14. körben. Miért, ha volt neki egy szett új is?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.14. 21:16

bertone írta:
2021.12.14. 21:06


Írtam is, hogy itt valami nem stimmel.
Viszont érdekes, hogy - most megnéztem - Hamilton valóban használt keményeket kapott a 14. körben. Miért, ha volt neki egy szett új is?
Ezt fejtegették a skyosok is futam közben. 1 körös gumit tettek fel neki. Aztán végül ők sem nagyon tudták kisokoskodni.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.14. 21:45

KisVadász írta:
2021.12.14. 21:16
bertone írta:
2021.12.14. 21:06


Írtam is, hogy itt valami nem stimmel.
Viszont érdekes, hogy - most megnéztem - Hamilton valóban használt keményeket kapott a 14. körben. Miért, ha volt neki egy szett új is?
Ezt fejtegették a skyosok is futam közben. 1 körös gumit tettek fel neki. Aztán végül ők sem nagyon tudták kisokoskodni.
Oké. Viszont továbbra sem értem, hogy akkor miért nem hozták ki Hamiltont a 36-37. körben, ha volt neki egy szett új gumija is? Csak biztonságosabb lett volna és tudjuk, Hamilton mennyire tud menni a keményebb gumikon, az SC után is több esélye lett volna.

Emlékeim szerint, idén többször is hibáztak a Mercinél.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.12.14. 22:54



Nem tudom volt-e már?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 09:17

Redbull írta:
2021.12.14. 22:54
Nem tudom volt-e már?
Mindenképpen elbaszták.
A lekörözötteket hamarabb el kellett volna engedni, mert lehetett volna.
Valószínű a későbbi döntéssel ezt akarták "kompenzálni".

Nagyon nem következetes, az tény. Szokás szerint...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 09:29

bertone írta:
2021.12.14. 21:45
Oké. Viszont továbbra sem értem, hogy akkor miért nem hozták ki Hamiltont a 36-37. körben, ha volt neki egy szett új gumija is? Csak biztonságosabb lett volna és tudjuk, Hamilton mennyire tud menni a keményebb gumikon, az SC után is több esélye lett volna.

Emlékeim szerint, idén többször is hibáztak a Mercinél.
A VSC-s fázis esetében még érthető némileg.
Valószínű azért akartak védekező állásponton lenni végig, nehogy MAX kiüsse a britet valahol.
Ha hozzák a VSC-nél, akkor Verstappen marad kint kérdés - akkor mi lett volna a vége ha csak az az 1+ kiállás van.

Az viszont már érthetetlen volt, hogy az SC esetében miért nem hozták ki.
Kihozzák, visszakapja az első pozíciót, 1 körös lággyal.
Verstappen kinthagyják a kopott keménnyel, hátha SC mögött lesz vége a futamnak. Persze ha így van, akkor tököszúrja magát a Merci. :D

A Mercedes az SC utáni taktikájával a lehető legnagyobb kockázatot vállalta azzal, hogy nem hozzák ki Lewist.
Ha hozzák, akkor persze ott van még az, hogy Max kiüti a második helyről de akkor mindketten egy relatíve friss lággyal indulnak neki az utolsó körnek.
De nem hibáztatom őket, mert másodpercek alatt kellett volna átrágni a lehetőségeket, mindeközben zajlik a verseny.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.15. 09:32

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 09:29
bertone írta:
2021.12.14. 21:45
Oké. Viszont továbbra sem értem, hogy akkor miért nem hozták ki Hamiltont a 36-37. körben, ha volt neki egy szett új gumija is? Csak biztonságosabb lett volna és tudjuk, Hamilton mennyire tud menni a keményebb gumikon, az SC után is több esélye lett volna.

Emlékeim szerint, idén többször is hibáztak a Mercinél.
A VSC-s fázis esetében még érthető némileg.
Valószínű azért akartak védekező állásponton lenni végig, nehogy MAX kiüsse a britet valahol.
Ha hozzák a VSC-nél, akkor Verstappen marad kint kérdés - akkor mi lett volna a vége ha csak az az 1+ kiállás van.

Az viszont már érthetetlen volt, hogy az SC esetében miért nem hozták ki.
Kihozzák, visszakapja az első pozíciót, 1 körös lággyal.
Verstappen kinthagyják a kopott keménnyel, hátha SC mögött lesz vége a futamnak. Persze ha így van, akkor tököszúrja magát a Merci. :D

A Mercedes az SC utáni taktikájával a lehető legnagyobb kockázatot vállalta azzal, hogy nem hozzák ki Lewist.
Ha hozzák, akkor persze ott van még az, hogy Max kiüti a második helyről de akkor mindketten egy relatíve friss lággyal indulnak neki az utolsó körnek.
De nem hibáztatom őket, mert másodpercek alatt kellett volna átrágni a lehetőségeket, mindeközben zajlik a verseny.
a 33-as mögé jött volna vissza az sc box esetén, szerintem. de már nincs a fejemben, mi volt ott a pályapozíció

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 09:54

9_46_20 írta:
2021.12.15. 09:32
a 33-as mögé jött volna vissza az sc box esetén, szerintem. de már nincs a fejemben, mi volt ott a pályapozíció
Nem... amennyiben ő kezdi meg a boxkiállást. És megkezdhette volna, mert legalább fél kör volt még az SC felirat megjelenése után.
Ha megy még egy kört, akkor igazad van.
Konzervatívak voltak.

A VSC esetében rezeg a léc, mert ott a Red Bull szerelők kirohantak a boxból miközben LH elhaladt a boxkijárat mellett.
Magyarán ott csak 1 körrel később tudtak volna kijönni, de érzésem szerint ott is visszajöttek volna elé.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.15. 09:55

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 09:29

Az viszont már érthetetlen volt, hogy az SC esetében miért nem hozták ki.
Kihozzák, visszakapja az első pozíciót, 1 körös lággyal.
Verstappen kinthagyják a kopott keménnyel, hátha SC mögött lesz vége a futamnak. Persze ha így van, akkor tököszúrja magát a Merci. :D

A Mercedes az SC utáni taktikájával a lehető legnagyobb kockázatot vállalta azzal, hogy nem hozzák ki Lewist.
Ha hozzák, akkor persze ott van még az, hogy Max kiüti a második helyről de akkor mindketten egy relatíve friss lággyal indulnak neki az utolsó körnek.
De nem hibáztatom őket, mert másodpercek alatt kellett volna átrágni a lehetőségeket, mindeközben zajlik a verseny.
Úgy kell SC fázisban taktikai döntést hoznod hogy tudnod kéne előre, hogy nem tartják bent végig az sc-t. Ezt nem tudhatod. Azt is tudnod kell előre, hogy majd elengedik a lekörözötteket és csak azokat akik közte és Max között vannak (nemtudom volt-e már ilyen), ugyanis enélkül ha van is egy kör már nagyon rizikós 5 lekörözöttön átvágva 1 körre bízni az előzést, pláne Max ellen aki foggal körömmel fog védekezni.

Hamiltonos vagyok nem Mercis, Toto nekem kimondottan unszimpatikus, de ezért a Mercit hibáztatni szerintem nem korrekt, csúnyán be lettek szopatva.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 10:01

Schumixx írta:
2021.12.15. 09:55
Hamiltonos vagyok nem Mercis, Toto nekem kimondottan unszimpatikus, de ezért a Mercit hibáztatni szerintem nem korrekt, csúnyán be lettek szopatva.
Teljesen mindegy mert a Red Bullnak is hamar kellett reagálni minden egyes helyzetben.

A VSC-s fázis-reagálást értem, az SC-st nem értem.
Ott a legkockázatosabb döntés volt kinthagyni, ráadásul ha LH-t kihozzák lágyért akkor visszatér az első helyre egy lágy gumival.
Mit tehetett volna a Red Bull ez esetben? Maxot kinthagyja.
Csak akkor nyer ha nincs újraindítás.

Mindenképp nehéz a döntés mert ki kell találnod mi fog történni.
De nagyon konzervatív volt a Merci.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.15. 10:13

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 10:01
Mit tehetett volna a Red Bull ez esetben? Maxot kinthagyja.
Csak akkor nyer ha nincs újraindítás.

Mindenképp nehéz a döntés mert ki kell találnod mi fog történni.
De nagyon konzervatív volt a Merci.
Nem csak akkor nyer ha nincs újraindítás, ahogy írtam ha bent maradnak a lekörözöttek köztük akkor se nyernek, 1 kör kevés ez szinte biztos.
Ráadásul feladni a pozicót úgy hogy látták mi volt Perezzel is, persze jobbnak tűnik ezt ráhúzni a mercire, de ez nevetséges.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 10:20

Schumixx írta:
2021.12.15. 10:13
Nem csak akkor nyer ha nincs újraindítás, ahogy írtam ha bent maradnak a lekörözöttek köztük akkor se nyernek, 1 kör kevés ez szinte biztos.
Ráadásul feladni a pozicót úgy hogy látták mi volt Perezzel is, persze jobbnak tűnik ezt ráhúzni a mercire, de ez nevetséges.
A lekörözötteknek már hamarabb el kellett volna menniük.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.15. 10:23

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 10:20
A lekörözötteknek már hamarabb el kellett volna menniük.
Szerintem ha mindet elengedik 1 körrel előbb akkor is túlmennek az időn, mire mind átjut és felér a végére (ahogy ez szokás ugye). Nem lett volna restart.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.15. 11:48

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 10:01
Schumixx írta:
2021.12.15. 09:55
Hamiltonos vagyok nem Mercis, Toto nekem kimondottan unszimpatikus, de ezért a Mercit hibáztatni szerintem nem korrekt, csúnyán be lettek szopatva.
Teljesen mindegy mert a Red Bullnak is hamar kellett reagálni minden egyes helyzetben.
paradox módon a RB volt a jobb helyzetben. mivel a pályán csúnyán el lettek verve, nekik a másik stratégiát kellett csinálni. mert mégis mit vezsítenek vele, azt hogy 20mp helyett 40-el futnak be hamilton mögött? pont lényegtelen.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.15. 15:01

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 10:20


A lekörözötteknek már hamarabb el kellett volna menniük.
Nincs mit ezen ennyit beszélni. Vagy az összes lekörözöttet el kellett volna engedni, vagy egyet sem, ennyi. Sanszos, hogy még akkor is meglett volna neki, de legalább nem ilyen könnyedén. Na meg nem nézne ki ilyen szarul a helyzet. ;)

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.15. 16:29

But Masi defended himself by referring to the same F1 regulations at the heart of the current saga.

He told Motorsport Weekly after the race: “There’s a requirement in the sporting regulations to wave all the lapped cars past.

“From that point, it was position six onwards that were still running [on the lead lap], so between 10 or 11 cars had to un-lap themselves.

“Therefore the safety car period was a bit longer than what we would have normally expected.”


https://www.dailytelegraph.com.au/sport ... 95f77c5be9

Ez még szebbé teszi az egészet. Tavaly Masi (magyarázva a döntését, miért volt hosszabb a SC periódus a megszokottnál) a saját szavaival hivatkozott ugyanarra a szabályra, amire most a Mercedes. :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 16:40

KisVadász írta:
2021.12.15. 15:01
Nincs mit ezen ennyit beszélni. Vagy az összes lekörözöttet el kellett volna engedni, vagy egyet sem, ennyi. Sanszos, hogy még akkor is meglett volna neki, de legalább nem ilyen könnyedén. Na meg nem nézne ki ilyen szarul a helyzet. ;)
Következetlen szar az egész, ezzel egyetértek.
Azzal viszont nem, hogy ebben az egy esetben fordítva sűlt el a dolog és durván visszanyalt a fagyi, sajnos épp akkor amikor LH vezetett a 8. címéért.

De volt még egy pár gyönyörűség vagy mázli ebben az évben.
Pl. :
- Imola: Hamilton lényegében kiesett, a végén mégis 18 pontot kapott. :D
- Silverstone: legnagyobb riválisának kiütése után hagyták megnyerni neki a futamot. Gondolom UK miatt.
- Volt még egy hatalmas mák, brazília ahol a kizárták péntekről, de mivel azon a héten volt sprintfutam, gyakorlatilag a felzárkózást megoszthatta szombat és vasárnap között. (:u
Az első kettő elképesztő mázli és FIA-következetlenség.
Aztán ott volt Hungaroring, ahol a csapattárs "elfelejtett" fékezni. Szóval voltak itt szép dolgok bőven.

Lezárt