FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2022

Az aktuális szezon
Lezárt

Visszavág-e a Red Bull, illetve javul-e a Mercedes?

Nem, ismét Ferrari győzelmet láthatunk, mögöttük a Red Bullal
4
40%
Igen, a Red Bull nyeri a futamot
2
20%
Nem, továbbra is csak 3. erő a Mercedes
4
40%
Igen, saját erőből lesz dobogós a Mercedes, miközben nem esik ki senki az elejéből
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 10

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.03.29. 16:21

bertone írta:
2022.03.29. 14:36
9_46_20 írta:
2022.03.29. 07:07


A fura az volt, hogy 10 percig nézegették a döntő urak, hogy ki volt előrébb...
Vicc...
Én azt olvastam, hogy hamar megvolt a döntés, de nem engedték a helycserét az SC alatt.
Elég jól körül írt, mikor történhet csere SC alatt és talán ez a szitu nincs benne. Talán nem mertek bevállalni egy újabb kétséges utasítást.
Azt szeretem ebben a megveszekedett sport irányításban, hogy mindenre van magyarázat...........sőt az ellenkezőjére is.

(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

F1Johny
gokartos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.01.24. 18:15

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: F1Johny » 2022.03.29. 18:48

bertone írta:
2022.03.29. 14:36
9_46_20 írta:
2022.03.29. 07:07


A fura az volt, hogy 10 percig nézegették a döntő urak, hogy ki volt előrébb...
Vicc...
Én azt olvastam, hogy hamar megvolt a döntés, de nem engedték a helycserét az SC alatt.
Elég jól körül írt, mikor történhet csere SC alatt és talán ez a szitu nincs benne. Talán nem mertek bevállalni egy újabb kétséges utasítást.
Közben én is olvastam, hogy a szabályok szerint csak SC után történhetett meg a helycsere. Itt a szabály nem jó. Simán megoldható lett volna a csere a SC alatt, ahogy a lekörözöttek is visszaveszik a körüket.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.03.29. 19:22

F1Johny írta:
2022.03.29. 18:48
bertone írta:
2022.03.29. 14:36

Én azt olvastam, hogy hamar megvolt a döntés, de nem engedték a helycserét az SC alatt.
Elég jól körül írt, mikor történhet csere SC alatt és talán ez a szitu nincs benne. Talán nem mertek bevállalni egy újabb kétséges utasítást.
Közben én is olvastam, hogy a szabályok szerint csak SC után történhetett meg a helycsere. Itt a szabály nem jó. Simán megoldható lett volna a csere a SC alatt, ahogy a lekörözöttek is visszaveszik a körüket.
abszolút. tiszta hülyeség, hogy SC alatt nem lehet elrendezni egy sárgás előzés szituációt - mivel ez gyakorlatilag, onnan hogy elhagyták a 2. SC vonalat, az. és ott a kritérium a büntetésnél az, hogy visszaadta-e a pozíciót.
amennyire én eddig tudtam, SC alatt véletlenül is bele lehet futni egy sárgás előzésbe (pl mikor bedobják a zászlót-táblát, valaki későbbfékez és véletlenül előz), ilyenkor is visszalassít és visszaengedi... semmi különbséget nem látok, és más sorozatokban nincs is ilyen idióta megkötés tudtommal.
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.03.29. 20:07

bertone írta:
2022.03.29. 14:36
9_46_20 írta:
2022.03.29. 07:07


A fura az volt, hogy 10 percig nézegették a döntő urak, hogy ki volt előrébb...
Vicc...
Én azt olvastam, hogy hamar megvolt a döntés, de nem engedték a helycserét az SC alatt.
Elég jól körül írt, mikor történhet csere SC alatt és talán ez a szitu nincs benne. Talán nem mertek bevállalni egy újabb kétséges utasítást.
Ha utasítják, akkor meg kell tennie. Ha a csapat kéri rá, akkor SC alatt van előzés. A helyzet az hogy Sainznak nem volt meg a tempója. A csatázó kettőssel nem tudta tartani a lépést. Van ilyen. Nem Perezen ment el a versenye.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.03.29. 22:58

Nigel Hill írta:
2022.03.29. 20:07
bertone írta:
2022.03.29. 14:36

Én azt olvastam, hogy hamar megvolt a döntés, de nem engedték a helycserét az SC alatt.
Elég jól körül írt, mikor történhet csere SC alatt és talán ez a szitu nincs benne. Talán nem mertek bevállalni egy újabb kétséges utasítást.
Ha utasítják, akkor meg kell tennie. Ha a csapat kéri rá, akkor SC alatt van előzés. A helyzet az hogy Sainznak nem volt meg a tempója. A csatázó kettőssel nem tudta tartani a lépést. Van ilyen. Nem Perezen ment el a versenye.
Az lett volna a fontos, hogy az újraindításkor ott lehessen Verstappen mögött, és esetleg támadhassa. Ha elé tud kerülni ott, onnantól egész más a leányzó fekvése. Pérez uralta a versenyt a számára peches SC-ig, utána semmit nem tudott csinálni, pedig gyorsabb volt Sainznál. A pályapozíció majdnem mindig fontosabb a potenciális tempónál.

Egyébként most Sainzéktól függetlenül a lényeg itt az, hogy mennyire ostoba maga a szabály. Semmilyen más sorozatban nincs így, ahogy trutya is írta. Soha jobb alkalom nincs egy tiszta helycserére, mint a lassú tempós SC mögötti körözgetés alatt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.03.30. 09:09

vollebak írta:
2022.03.29. 22:58
Nigel Hill írta:
2022.03.29. 20:07

Ha utasítják, akkor meg kell tennie. Ha a csapat kéri rá, akkor SC alatt van előzés. A helyzet az hogy Sainznak nem volt meg a tempója. A csatázó kettőssel nem tudta tartani a lépést. Van ilyen. Nem Perezen ment el a versenye.
Az lett volna a fontos, hogy az újraindításkor ott lehessen Verstappen mögött, és esetleg támadhassa. Ha elé tud kerülni ott, onnantól egész más a leányzó fekvése. Pérez uralta a versenyt a számára peches SC-ig, utána semmit nem tudott csinálni, pedig gyorsabb volt Sainznál. A pályapozíció majdnem mindig fontosabb a potenciális tempónál.

Egyébként most Sainzéktól függetlenül a lényeg itt az, hogy mennyire ostoba maga a szabály. Semmilyen más sorozatban nincs így, ahogy trutya is írta. Soha jobb alkalom nincs egy tiszta helycserére, mint a lassú tempós SC mögötti körözgetés alatt.
Ez így igaz. Viszont hivatalos versenyvezetéstől érkező utasítás nélkül SC alatt előzni tilos. Tehát ha Perez elengedi, akkor Sainz akár olyan helyzetbe is kerülhetett volna, mint Hamilton 2009 Melbourneben. Persze a RB nem verte az asztalt, nekik jó volt hogy a Ferrari addig mögöttük marad. Szerencsétlen egy eset, de legalább korán rávilágított arra, hogy a szabályokon még nem árt csiszolni.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Lezárt