2022 Emilia Romagna Grand Prix - Imola, Április 22 - 24

Az aktuális szezon
Lezárt

Ki nyeri a futamot?

1 Charles Leclerc
2
22%
2 George Russell
1
11%
3 Carlos Sainz
1
11%
4 Sergio Perez
0
0 szavazat
5 Lewis Hamilton
1
11%
6 Max Verstappen
1
11%
7 Esteban Ocon
0
0 szavazat
8 Lando Norris
2
22%
9 valaki más
1
11%
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: 2022 Emilia Romagna Grand Prix - Imola, Április 22 - 24

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.04.25. 14:38

Na végre eljutok odáig, hogy értékeljem a futamot.
Érdekes hogy nem vizsgálták a Sainz - Ricciardo esetet, ugyanis a McLaren eleje a Ferrari mellett volt. Sainznak ezt tudnia kellett, hisz előtte egy az egyben mellette volt Ricsi. Persze igazán egyik sem volt hibás, esős rajná ez sajna benne van. Minden esetre Carlos feltette a pontot az i-re a hétvégén. Mehet vizes flaskákat venni, mert mostantól kőkeményen hordani kell Leclercnek a vizet. Minimum úgy, ahogy Perez teszi. Úgy látom, az időmérőt leszámítva most is remekül hozta tempót. Apropó Leclerc! Ostorozta magát a futam után, jogosan. Hasonlóan a csapattársához, ő is egy elég amatőr módon csúszott ki, ráadásul már szárazon. És hipp-hopp máris megcsappant az előnye. Ha komolyan gondolja a VB címért folyó csatát, akkor ilyenek nem férnek bele. Ettől függetlenül továbbra is őt és a Ferrarit látom abszolút esélyesnek. Kicsit olyan "ezt csal elrontani lehet" érzésem van. Hát dolgoznak rajta az fix. A RB csillagos 5 erre a versenyre. Nem is tudom mikor jött nekik minden így össze mint itt. A McLarennél kár volt Ricsiért, megnéztem volna hol tart Norrishoz képest versenyen, ha már az időmérőn nem volt szerencséje. Hát versenyen sem. Norris a dobogóját végül megérdemelte, még ha az ölébe hullott is. Ment, nem hibázott, tette a dolgát ahogy azt kell. Ugyanez Russellre is igaz. Kulcspillanatban nem akárhogy előzött, szépet rajtolt, bár a Tamburelloból kifelé majdnem eldobta, hatalmasat mentett. A csapattársát meg hagyjuk. Annyira szánalmas, hogy még örömködni sincs kedvem rajta. Meglepően hamar elérte ezt a fázist. Toto szánalmas bocsánatkérése is egy vicc. Kiváncsi vagyok hogy ha Russell végez hátul, tőle is elnézést kér e. Gyanítom nem. Amúgy már most jól látszik, hogy mennyire egyszemélyes a csapat. Kell még egy kis idő úgy látszik mire világossá válik a csapatnak hogy a király meztelen.
Szerencsére még vizes pályán kezdődött a futam, ezért nem fulladt azonnal unalomba. A DRS vonatozás (amire tavaly megkaptam hogy baromság, meg ilyen nincs is) itt tökéletesen megmutatta, hogy tudja kvázi kivenni a résztvevőit a versenyből. Kvázi ennek köszönhette az Aston martin és Cunoda a pontjaikat.
Nem volt olyan hű, de nagy futam, de kínlódtam már végig sokkal rosszabbat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nigel Hill 2022.04.25. 14:45-kor.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: 2022 Emilia Romagna Grand Prix - Imola, Április 22 - 24

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.04.25. 14:41

rdaneelolivaw írta:
2022.04.25. 07:24
Lancelot írta:
2022.04.24. 16:50
Nekem is tetszett, mikor V. alól elfüstölt már kétszer. Remélem lesz is még ilyen idén bőven. :mosoly:
Az is tetszett amikor tegnap Függönyláb le lett körözve. (:n
Kétségtelenül a nap jelenete volt (:v

Kép
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2022 Emilia Romagna Grand Prix - Imola, Április 22 - 24

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.25. 14:54

Nigel Hill írta:
2022.04.25. 14:38
Na végre eljutok odáig, hogy értékeljem a futamot.
Érdekes hogy nem vizsgálták a Sainz - Ricciardo esetet, ugyanis a McLaren eleje a Ferrari mellett volt. Sainznak ezt tudnia kellett, hisz előtte egy az egyben mellette volt Ricsi. Persze igazán egyik sem volt hibás, esős rajná ez sajna benne van. Minden esetre Carlos feltette a pontot az i-re a hétvégén. Mehet vizes flaskákat venni, mert mostantól kőkeményen hordani kell Leclercnek a vizet. Minimum úgy, ahogy Perez teszi. Úgy látom, az időmérőt leszámítva most is remekül hozta tempót. Apropó Leclerc! Ostorozta magát a futam után, jogosan. Hasonlóan a csapattársához, ő is egy elég amatőr módon csúszott ki, ráadásul már szárazon. És hipp-hopp máris megcsappant az előnye. Ha komolyan gondolja a VB címért folyó csatát, akkor ilyenek nem férnek bele. Ettől függetlenül továbbra is őt és a Ferrarit látom abszolút esélyesnek. Kicsit olyan "ezt csal elrontani lehet" érzésem van. Hát dolgoznak rajta az fix. A RB csillagos 5 erre a versenyre. Nem is tudom mikor jött nekik minden így össze mint itt. A McLarennél kár volt Ricsiért, megnéztem volna hol tart Norrishoz képest versenyen, ha már az időmérőn nem volt szerencséje. Hát versenyen sem. Norris a dobogóját végül megérdemelte, még ha az ölébe hullott is. Ment, nem hibázott, tette a dolgát ahogy azt kell. Ugyanez Russellre is igaz. Kulcspillanatban nem akárhogy előzött, szépet rajtolt, bár a Tamburelloból kifelé majdnem eldobta, hatalmasat mentett. A csapattársát meg hagyjuk. Annyira szánalmas, hogy még örömködni sincs kedvem rajta. Meglepően hamar elérte ezt a fázist. Toto szánalmas bocsánatkérése is egy vicc. Kiváncsi vagyok hogy ha Russell végez hátul, tőle is elnézést kér e. Gyanítom nem. Amúgy már most jól látszik, hogy mennyire egyszemélyes a csapat. Kell még egy kis idő úgy látszik mire világossá válik a csapatnak hogy a király meztelen.
Szerencsére még vizes pályán kezdődött a futam, ezért nem fulladt azonnal unalomba. A DRS vonatozás (amire tavaly megkaptam hogy baromság, meg ilyen nincs is) itt tökéletesen megmutatta, hogy tudja kvázi kivenni a résztvevőit a versenyből. Kvázi ennek köszönhette az Aston martin és Cunoda a pontjaikat.
Nem volt olyan hű, de nagy futam, de kínlódtam már végig sokkal rosszabbat.
Egyébként ettől én is a falat kapartam.

Mégis, mire fel kell bocsánatot kérnie egy csapatfőnöknek egy versenyzőtől ilyesmiért? Egyes versenyzőknek jár a bajnokesélyes autó, és ha nem kapják meg, akkor bicsibocsi? Mi ez a hányinger kasztrendszeres gondolkodás?

Nem lustaságból vagy bénázásból nem versenyképesebb a Mercedes. Ugyanazok az arcok dolgoznak ugyanolyan keményen a gyárban, akik 2014 és 2021 között sosem látott sikersorozatot tettek lehetővé a versenyzőiknek, leginkább Hamiltonnak. Hamiltontól azt vártam volna, hogy azt válaszolja Totónak, ne viccelj, főnök, köszönök minden eddigit nektek, így is többet kaptam tőletek, mint bárki a sport történetében a csapatától, és amúgy együtt nyerünk, együtt veszítünk. Valahogy ez a frázis mindig csak akkor hangzik el, amikor jönnek a sikerek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: 2022 Emilia Romagna Grand Prix - Imola, Április 22 - 24

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.04.25. 16:35

Az egyik csapat kerékcseréjénél a JH keréknél dolgozó, a csavarkulcsot működtető emberrel történt valami. Olvasott valaki erről, hogy mi történt?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2022 Emilia Romagna Grand Prix - Imola, Április 22 - 24

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.04.25. 23:07



Elröhögcséltek a dobogósok.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt