FORMA-1 CRYPTO.COM MIAMI NAGYDÍJ 2022

Az aktuális szezon

Ki nyeri a futamot?

Leclerc
2
22%
Verstappen
3
33%
Sainz
0
0 szavazat
Pérez
1
11%
Norris
2
22%
Ricciardo
0
0 szavazat
Russell
1
11%
Hamilton
0
0 szavazat
Más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMA-1 CRYPTO.COM MIAMI NAGYDÍJ 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.05.08. 23:51

Lancelot írta:
2022.05.08. 23:38
Nigel Hill írta:
2022.05.08. 23:25
[
Hogy kitől mit vesz el a sors, abba most ne menjünk bele. Russell zseniális volt. Nem csak tempóban, gumikezelésben, de fejben is ott volt egész versenyen és kihozta a maximumot. Az elején full visszaesett, majd kiváló tempót hozva óvta a gumikat. Hamiltonnak a full SC előtt felajánlották a lágy gumit. Bejött volna Russell mögé a full sc-re. De nem volt se tökös, se nem okos. Aztán okolhatja a csapatot, meg a stratégiát. A lehetőség ott volt neki.
Nézd Dankson! Veled az vitatkozzon, akinek hét anyja van. Vonalas vagy és meggyőzhetetlen. Ezt a Vollebankkal folytatott vitáirok is bizonyítják. Nekem nincs hozzád kedvem. Nem tartom Russelt Hamiltonnal azonyos szinten lévőnek. Csak a malacai tartják ott, ahol van. Ennyi.
Nagyon nincs miről vitatkozni veled. Vollebakot idekeverni meg teljesen felesleges, hacsak nem a kicsinyes utálatodat akarod közösen felénk közvetíteni. A magam részéről köszönöm. Tudom hogy utálsz, de leszarom. Vonalas vagyok, igen. Meggyőzhetetlen. Kétlem. :D
A kiemeltre meg: Fogadd el, megjött a váltás.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMA-1 CRYPTO.COM MIAMI NAGYDÍJ 2022

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.09. 00:09

Lancelot írta:
2022.05.08. 23:40
vollebak írta:
2022.05.08. 23:35
Azért Russellt malacosozni elég szórakoztató. Hozott egy jó döntést, jól gondolta, hogy valószínűleg nem megy le a futam SC nélkül. Teljesen jól csinálta. Az meg pláne az év vicce, hogy Russell lenne a sors kegyeltje a hetvenezer futamot és címet nyert csapattársával szemben, aki egyébként olyan helyzetben van a csapatnál, hogy a csapatfőnök kér bocsánatot tőle, hogy jaj, nem méltó az autó hozzá. Ez mondjuk annak az 5-600 gyárban güriző, Hamiltonék valaga alá kocsit építő embernek biztos faszán esett, akik ugyanúgy kidolgozzák a belüket, mint a korábbi években, nem lettek hirtelen lustábbak, hogy őkelmének most lassabb lett az autója miattuk.

Ahogy Hamilton karrierje alakult, ami lehetőségeket kapott az élettől és a csapataitól arra, hogy sikeres lehessen, az akkora volt, hogy ha mostantól a visszavonulásáig minden futamon csak pech érné, akkor is bőven pozitív balanszban lenne a karrierje.

Érdekes ez. Az általam kedvelt pilóták az elmúlt 30 évben összesen négyszer nyertek világbajnoki címet, valakinek meg összesen tizennégy címet nyert a két kedvence, akik közül az aktuális kedvence kapcsán idén a sors igazságtalanságait emlegeti :)
Akkor most legyél elégedett magaddal és a félelmetes elméd által megvilágított, cinizmisba ágyazott örök igazságoddal.
Igyekszem, köszönöm :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMA-1 CRYPTO.COM MIAMI NAGYDÍJ 2022

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.05.09. 07:12

Nigel Hill írta:
2022.05.08. 23:18
Szimpatikus ez a Leclerc gyerek. Tud veszíteni.
Az jó mert még sokszor kell majd neki. :pf03

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMA-1 CRYPTO.COM MIAMI NAGYDÍJ 2022

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.05.09. 07:44

Bandee írta:
2022.05.08. 22:43
9_46_20 írta:
2022.05.08. 22:20
Szervezés nem hazudtolta meg magát. Kurva unalmas futam. A 12. Körnél már a telefont nyomkodtam, most látom még most van a fele...
Amúgy Mexikó 2.0 ahogy írtam, a végeredmény teljesen borítékolható volt. A Honda aki kiszállt 345-öt meg végre a többiek meg nézik...
Hát, ez van.
Kegyetlen szar futam

A Ferrari siman lemaradt a fejlesztesben. Verstappen nem is megy annyira amennyire tudna szerintem
én azt nem értem, hogy ha jön egy új helyszín, akkor miért nem lehet 1-2 futamot megvárni és utána odaadni egy 10 vagy hány éves jogot. én értem, hogy ez show, és az amcsik tesznek köré egy óriási körítést is, de ez akkor is egy sportesemény, és minden sportesemény mögé tesznek körítést a többségük mégis élvezhető (Nascar, indycar, legyen európai szemmel bármennyire ostoba és infantilis sorozat, többségük élvezhető, NFL és társairól már nem is beszélek, mert az más kávéház). Az is igaz, hogy az F1 nem feltétlenül a pályától lesz dögunalom, hanem a technikától is és látjuk 2022 sem hozta el a megváltást, ahogy nem hozta el 2009, a hibrid éra és lehetne végeláthatatlanul sorolni. Érdekes módon más sorozat ezt pl meg tudta ugrani: ott volt a WEC, amikor az audi évekig mindenkit vert, de indult 3-3 autó, plusz privátok 1-1-gyel kb és igaz, hogy két gyártó volt, de 8 autó között csak lett valami verseny. Szóval beleragadhatunk ebbe a hagyomány, meg az f1-nek van egy módja, az igazság az, hogy ez fogja megölni. Illetve megölni talán nem, mert az USA iszonyatosan rápörgött most erre a sorozatra és mondjuk nem lennék a döntéshozók helyében, hogy ez egy Európai túlsúlyos hagyományokra épülő vonatozás lesz, vagy egy USA tüzijáték, ahol ráengedik őket egy oválra...
Visszatérve a pályára, az elmúlt 14 év feltételeivel az F1 is pontosan tudja hol lesz verseny és hol nem, erre a múltbeli adatok, pályakarakterisztikák, stb választ ad.
Az a helyzet, hogy számomra két teljesen érdektelen arc van az elején, így egyáltalán nem izgalmas. Adtam ebben az évben pár esélyt, idáig mindegyiket megnéztem, volt olyan, hogy a szabadedzést is, pedig erre évek óta nem volt példa, de ez most nem az én f1-em. Egyetlen embert sem tudok kiválasztani aki szimpatikus vettelen kívül, de hát ő már csak hétvégi hobbiként űzi ezt, azt látom.
Az meg, hogy egy kiszállt motorgyártó a legerősebb motor a mezőnyben, ezt tényleg hagyjuk is... a honda története a visszatérése óta annyira szürreális ( elején full kiesés, olyan volt a hangja az autóknak mint egy fűnyíró, alonso fikatenger, majd lelép, de abban az évben vb-t nyer és aztán hirtelen lesz belőle egy olyan motor, ami köröket ver bármelyik pénzzel ott álló gyárra), hogy jobb nem is beszélni róla, mert az embernek kezdenek elmebeteg gondolatai támadni....

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMA-1 CRYPTO.COM MIAMI NAGYDÍJ 2022

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.05.09. 09:53

Viszont, legalább adott egy kis fej és keresőmunkát a futam, mert a pálya közepén lévő egyenes mellett brutálisan szép pálmák voltak és megkerestem, hogy melyik ez, mert egy másik fajra tippeltem
De ezek a bismarckia nobilis-ek überszépek voltak:

Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: FORMA-1 CRYPTO.COM MIAMI NAGYDÍJ 2022

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2022.05.09. 15:34

Ma néztem csak még a késői kezdés miatt, de nem baj, mert felejthető verseny volt.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMA-1 CRYPTO.COM MIAMI NAGYDÍJ 2022

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.05.09. 20:26

Lancelot írta:
2022.05.08. 22:45
Hamilton az idén még mndn SC-t megszívott, Russelnek meg olyen malaca van, hogy az már leírhatatlan. Kurva igazságtalan: Hamilton 6. volt Russel 12. és Russel megin előtte végez. Basszák megÍ!
szerintem aki panaszkodhat, az Bottas :)
Hami így is, úgy is 6. lett volna, pontot nem bukott.
(a "leírhatatlan" malacról nekem nem ez jut eszembe elsőre...)
Kép

Lezárt