FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Az aktuális szezon

Folytatódik-e a Ferrari-Red Bull dominancia

Igen, hiába a többiek fejlesztése, továbbra is a Ferrari és a Red Bull uralja a versenyt
8
67%
Nem, a Mercedes legalább az egyiket legyőzi
1
8%
Nem, nagy feltámadás a McLarentől
1
8%
Nem, az Alpine is ott lesz az elejében
0
0 szavazat
Nem, az Alpha Tauri is részt követel magának a sikerből
1
8%
Nem, de meglepő lesz a végeredmény
1
8%
 
Szavazatok száma: 12

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2022.05.22. 17:36

Szerintem ez jó volt! Röviden.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.22. 17:47

Nigel és bertone figyelmébe, avagy no comment.

Azóta törölték, de a McLaren hivatalos Twitterére a verseny alatt kiment ez:

Kép

A szöveg: Játsszunk egy „hol van DR?”-t. Norris P9, Ricciardo P13

Nem volt semmilyen technikai hibája Ricciardónak, megerősítette a csapat. 50 másodperc. Mindezt úgy, hogy Norris nagyon szarul van. Minden futam utáni interjút, promót lemondtak neki, a futam előtti eseményeken sem vett részt. A leintés után egyből ment orvoshoz, most is ott van még. Így főleg csoda az a nyolcadik hely.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.05.22. 18:52

Nam akarok túl nagy hater-nek látszani, de Mick szerződése mikor jár le?
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.05.22. 19:20

Nem volt rossz futam. Leclercet sajnáltam mert egy tökéletes hétvégéje ment a kukába így. De ez már a levegőben volt. Sainz meg... őt és Verstappent is széllökés tolta meg, de a holland jobb a kihozta. Hamilton hatalmasat ment, de látszik hogy fejben nincs ott. Ki akart szállni amikor a csapatnak ott volt egy ütős stratégia. Be is jött, kár a végéért. Russell számomra nem meglepő módon a futam embere, remekül jött el a rajtnál. Nem látszott az a hű de nagy versenytempó, de elől tudott maradni. Csúcs volt amit műveltek Verstappennel. Igazi kemény csata, még ha nem is egyenlő feltételekkel. Bottas is hatalmasat ment, de a csapat súlyosan hibázott, hogy nem hozták ki akkor, vagy akörül, amikor Lajost kihozta a Merci. Mick is hasonlóan ledolgozta magát a rossz stratégiával, és elbukta a pontot. a McLaren meg gyenge volt ezen a pályán. Minden tiszteletem Norrisé, Ricsi meg totál homály volt. ennyire lassabbnak lenni hogy a viharba lehet? Menetelt hátrafelé a futamon végig. A RB végül megérdemelten győzött. Pereznek igaza van is meg nem is. Nem önerőből volt Verstappen előtt, és a végére elfogyott volna alóla a gumi és Verstappen így is úgy is em megy mellette. 10/7-et ért a futam.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.05.22. 19:22

vollebak írta:
2022.05.22. 17:47
Nigel és bertone figyelmébe, avagy no comment.

Azóta törölték, de a McLaren hivatalos Twitterére a verseny alatt kiment ez:

A szöveg: Játsszunk egy „hol van DR?”-t. Norris P9, Ricciardo P13

Nem volt semmilyen technikai hibája Ricciardónak, megerősítette a csapat. 50 másodperc. Mindezt úgy, hogy Norris nagyon szarul van. Minden futam utáni interjút, promót lemondtak neki, a futam előtti eseményeken sem vett részt. A leintés után egyből ment orvoshoz, most is ott van még. Így főleg csoda az a nyolcadik hely.
Teljességgel érthetetlenül lassú volt. Az Astonnal Vettel jobb versenytempót ment.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.05.22. 19:22

Nem láttam a futamot, de a végeredmény tökéletes.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.05.22. 19:43

rdaneelolivaw írta:
2022.05.22. 19:22
Nem láttam a futamot, de a végeredmény tökéletes.
Már akinek :D
Mivel az én pénzem (valójában is) a Ferrarin és Leclercen van, nem örülök neki. Mint a sportot szerető igen, mert mostantól game on, kiegyenlített a sors.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.05.22. 21:28

Van idén is urkamion... Kavics gyűjtés után, ilyen folenyt szerezni... Ki nem kapott kört?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.22. 22:26

Megnéztem a bajnokság állását most, és így pláne megértem Pérezt. Ha nincs a helycsere, a bajnokság úgy nézne ki, hogy Leclerc 104, Verstappen 103, Pérez 92. Tényleg indokolatlan volt a csapatutasítás mindössze a hatodik futamon úgy, hogy Pérez önerőből volt a csapattársa előtt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.05.23. 07:42

vollebak írta:
2022.05.22. 22:26
Megnéztem a bajnokság állását most, és így pláne megértem Pérezt. Ha nincs a helycsere, a bajnokság úgy nézne ki, hogy Leclerc 104, Verstappen 103, Pérez 92. Tényleg indokolatlan volt a csapatutasítás mindössze a hatodik futamon úgy, hogy Pérez önerőből volt a csapattársa előtt.
Érdekes, hogy az elmúlt évtizedekben mennyit hallottuk a második számú versenyzők szapulását és így azokat az érveket, hogy az első számú talán annyira nem is stabil, talán annyira nem is érdemli meg, talán erkölcsileg is megkérdőjelezendő az egész. És itt a redbull új párosa (akinél a vettel/webber párosnál is hallhattuk ezeket a hangokat) és most hirtelen nincs ilyen...
Senki nem szólal fel, hogy mennyit segített már az első 33-as címnél perez és hogy 2022-ben májusban (valószínűleg előbb) eldőlt, hogy mi az állás.
hát, így születnek az urban legend-ek...

Nem védem, és nem ítélem el az egészet, mert egyrészt semmit sem tudok ellene tenni, másrészt pontosan tudom, hogy így működik a dolog, de ami sarat megkaptak az elmúlt 20 év bajnokai, bármelyik, nem csak űrautó tekintetében, ezek a hangok most elhalkultak.

Érdekes és megmosolyogtató az emberek véleményformálása.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.05.23. 09:51

vollebak írta:
2022.05.22. 22:26
Megnéztem a bajnokság állását most, és így pláne megértem Pérezt. Ha nincs a helycsere, a bajnokság úgy nézne ki, hogy Leclerc 104, Verstappen 103, Pérez 92. Tényleg indokolatlan volt a csapatutasítás mindössze a hatodik futamon úgy, hogy Pérez önerőből volt a csapattársa előtt.
Emberi oldalról megértem Perezt, ahogy mondjuk Bottast is megértettem a korábbi években, de mégis mire számítottak, amikor aláírták a szerződésüket, tudva, hogy az adott csapatban ők csak második számúak lehetnek?

Verstappen, amelyik futamot befejezte idén, azt meg is nyerte, Perez, ha megfeszül sem fog soha ilyen teljesítményt elérni, normális, hogy a hosszabb távon esélyesebb csapattársa a kedvezményezett. Ha több pontot lehet hozni a legnagyobb riválison, hülyék lesznek nem kihasználni. Ez mindig is így volt és így is lesz.

Tényleg lehet a tegnapiért sajnálni, mert hibátlanul ment, a csapattársa rontott is egy komolyabbat, de alapvetően racionális döntés született. Azt gondolom, hogy tavaly könnyebben lenyelte a második számú szerepet, mert közelében sem volt Verstappen teljesítményének, idén viszont tartja vele a lépést egyelőre, így nehezebb beállni vízhordónak. Azt nem tudom, hogy ez annak köszönhető-e, hogy Verstappen még kevésbé érzett rá erre az idei autóra, vagy Perez jobban a tavalyihoz képest, de van változás tavalyhoz képest.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.23. 10:29

Ez az egyik legfontosabb érv, hogy igen, Pérez idén eddig rendkívül jól megy.

De ami miatt nekem ez bökte a szemem, az az, hogy ez így indokolatlan volt. Egyrészt, mert úgyis 1-2-ben végeztek volna, másrészt a Red Bull az a csapat, amelyik azt durrogta mindig, hogy ők bezzeg hagyják versenyezni a versenyzőiket. Ez volt az érv 2013-ban Malajziában, ez volt az érv a 2010-es bajnokság vége felé, amikor a bajnokságban sokkal jobban álló, és a végét nagyon megnyomva rohamozó Alonso ellen minden pontra szüksége van Webber előtt kétszer is pár másodperces difivel futhatott be Vettel Japánban (1 másodperccel előtte) és Brazíliában (4 másodperccel előtte).

Azt nem tudom érvként elfogadni, hogy csak második számúak lehetnek. Értem, mire gondoltok, de hivatalosan Pérez nem második számú, ezt megerősítette ő is, a csapat is. Nincs a státuszában szerződéses különbség Verstappenhez képest.

Azt sem tudom elfogadni, hogy hülyék lettek volna nem kihasználni a Ferrari betlizését. 2017-ben a tényleg egyemberes csapat, a Mercedes simán megcsinálta azt itt, nálunk a Hungaroringen, hogy Bottast hagyták befutni Hamilton előtt egy olyan évben, amikor Vettelnek minden esélye megvolt nyerni, nyerte azt a futamot is, és vezette is a bajnokságot, és mindezt a bajnokság kellős közepén.

Vagy ott van további kontrasztnak a Ferrari, 2018 Németország. Megint csak állati éles csatában állnak a bajnokságban Vettellel Hamilton ellen, Hamilton vezeti a pontversenyt, kellenek ellene a pontok. Mégis, még az egy kiállással arrébb levő Kimit se parancsolták félre Vettel elől, pedig reálisan nézve 20-25 másodperccel mögötte volt. Vagy ott van ugyanabból az évből Monza, ahol Vettel húzott szélárnyékot a kvalin Raikkönennek, aki így pole-t is lőtt. Ha fordítva történik, Vettelé a pole, és valószínűleg a futamgyőzelem is.

Az viszont nem csak az elmúlt húsz évből példa nélküli, hogy egy sima 1-2-ben az erőből vezető (mert nem valami eltolt stratégia vagy bemákolt SC miatt került oda, hanem azért, mert Max kiment a homokozóba) versenyzőre a bajnokság elején rászólnak, hogy adja át a győzelmet. Még a joggal felháborodást keltő 2002 Ausztria is másabb volt annyiban, hogy ott Schumacher 38 ponttal (mai pontrendszerben ez 105 pontnak felel meg) állt már a bajnokságban Barrichello előtt öt futam után. Az az osztrák futam a tizenhét futamos bajnokság hatodik versenye volt, ami a bajnokság 35%-a. Most a szerződésesen, hivatalosan nem kettes számú, öt futam után Verstappenhez képest csak 19 pont hátrányban álló Pérezzel a huszonkét futamos bajnokság hatodik futamán, a bajnokság 27%-ánál győzelmet adatnak át. Erre egyszerűen nincs emészthető magyarázat, meg precedens, hogy máshol is ilyesmit csinálnak.

Így, ilyen formában nem csináltak. És igen, Verstappen győzött volna valószínűleg az utasítás nélkül is, nem ezzel van a baj. Hanem azzal, hogy nem is hagyták megküzdeni, hanem félreállították szemrebbenés nélkül. Ha Verstappen úgyis gyorsabb, pláne felesleges volt az utasítás. Intézze akkor el erőből. Teljesen igaza volt Briatorééknek 2005 Kanadában. Akkor nyomta Alonso a rádióban az elhíresült "what more I have to do" műsort, azon méltatlankodva, hogy gyorsabb Fisichellánál, mi kell még, hogy elé kerülhessen ( = vagyis szóljatok már rá, hogy engedjen el). A válasz az volt, hogy oké, értjük, hogy gyorsabb vagy, akkor előzd meg. Nem lehet mindig azzal takarózni, hogy jaj, mi van, ha kiesnek. Ez mindig benne lesz, minden test-test elleni szituációban. A sport kiherélése, ha folyton a DNF-től tartva megelőzik a csatákat. Verstappen és Pérez pedig tapasztalt, jó versenyzők test-test ellen. Ha ők sem küzdhetnek egyet házon belül a győzelemért a bajnokság egy ennyire korai szakaszában, akkor kik, hol és mikor?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.05.23. 10:47

Egy dolog a kommunikáció, és más dolog, az, ami csapaton belül ténylegesen történik. Bottas sem második számú volt hivatalosan. Minden évben lenyilatkozta, hogy VB szeretne lenni és le akarja győzni a Hamiltont.

Közben elég egyértelmű volt a leosztás csapaton belül, nem akartak még egy Hamilton - Rosberg felállást és az ezzel járó konfliktust a csapatba. Bottas pont annyira volt jó, hogy tudott segíteni és simán lehetett vele csapatbajnokságot nyerni, ugyanakkor csak egy-egy helyszínen volt veszélyes a csapattársára. Annyira viszont nem volt jó, hogy rá építsen egy Mercedes szintű csapat.

Ugyanez a helyzet Perezzel is. Azért kellett a csapatnak, hogy legyen segítsége Verstappennek, csapat szinten erősebbek legyenek. Egyértelmű, hogy nem Perezre akartak és akarnak építeni, nem kell magyarázni miért. Attól, hogy kifelé szabad a küzdelem, még egyértelmű, hogy kinek mi a feladata a csapaton belül.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.23. 11:00

Phoebe írta:
2022.05.23. 10:47
Egy dolog a kommunikáció, és más dolog, az, ami csapaton belül ténylegesen történik. Bottas sem második számú volt hivatalosan. Minden évben lenyilatkozta, hogy VB szeretne lenni és le akarja győzni a Hamiltont.

Közben elég egyértelmű volt a leosztás csapaton belül, nem akartak még egy Hamilton - Rosberg felállást és az ezzel járó konfliktust a csapatba. Bottas pont annyira volt jó, hogy tudott segíteni és simán lehetett vele csapatbajnokságot nyerni, ugyanakkor csak egy-egy helyszínen volt veszélyes a csapattársára. Annyira viszont nem volt jó, hogy rá építsen egy Mercedes szintű csapat.

Ugyanez a helyzet Perezzel is. Azért kellett a csapatnak, hogy legyen segítsége Verstappennek, csapat szinten erősebbek legyenek. Egyértelmű, hogy nem Perezre akartak és akarnak építeni, nem kell magyarázni miért. Attól, hogy kifelé szabad a küzdelem, még egyértelmű, hogy kinek mi a feladata a csapaton belül.
Azért nem értek egyet, mert Pérez rádiózásából nagyon nem az jött le, hogy itt neki tudnia kéne a helyét. Alkatilag sem olyan, aki alonsósan nyilvánosan ellenkezik, kritizál csapatdöntéseket. Tegnap először is kérte (jogosan), hogy hadd támadja Russellt ő, mert Verstappen DRS-e nem működött. Észszerű lett volna Maxnak is, mert Pérez segítségével biztos, hogy könnyebben bírt volna Russell-lel. Utána kritizálta a cserét a verseny alatt is, és a futam után is eleresztett egy "beszélnünk kell" dolgot. Ez nagyon nem azt mutatja, hogy csak PR az egyenlő bánásmód. Az ilyen közvetett bizonyítékok alapján szerintem egyértelműen azt ígérték Péreznek, ha bizonyít, akkor mehet Verstappen ellen. Az idei eddigi teljesítményével bizonyított, és tegnap mégsem hagytak neki lehetőséget, hogy megküzdjön a győzelemért, pedig önerőből vezette a futamot.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.05.23. 11:05

vollebak írta:
2022.05.23. 11:00

Azért nem értek egyet, mert Pérez rádiózásából nagyon nem az jött le, hogy itt neki tudnia kéne a helyét...
Bottas is mindig puffogott, de megcsinálta, amit kell. Tavaly Pereznek nem volt miért dünnyögnie, most jobban fájt neki a dolog és ennek hangot is adott. Szerintem ennyi. Bizonyos helyzetekben minden versenyző egyforma.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.23. 11:08

Phoebe írta:
2022.05.23. 11:05
vollebak írta:
2022.05.23. 11:00

Azért nem értek egyet, mert Pérez rádiózásából nagyon nem az jött le, hogy itt neki tudnia kéne a helyét...
Bottas is mindig puffogott, de megcsinálta, amit kell. Tavaly Pereznek nem volt miért dünnyögnie, most jobban fájt neki a dolog és ennek hangot is adott. Szerintem ennyi. Bizonyos helyzetekben minden versenyző egyforma.
Egyrészt így, ilyen helyzetben sosem volt Bottas (bajnokság eleje, 20 ponton belül, önerőből futamvezetést adjon át). Másrészt Bottas kapott vissza is pozíciót.

Nem összevethető a két dolog szerintem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.05.23. 19:37

rdaneelolivaw írta:
2022.05.22. 19:22
Nem láttam a futamot, de a végeredmény tökéletes.
Én láttam. Szokásos holland mák.
Kép

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.05.23. 20:17

vollebak írta:
2022.05.22. 22:26
Megnéztem a bajnokság állását most, és így pláne megértem Pérezt. Ha nincs a helycsere, a bajnokság úgy nézne ki, hogy Leclerc 104, Verstappen 103, Pérez 92. Tényleg indokolatlan volt a csapatutasítás mindössze a hatodik futamon úgy, hogy Pérez önerőből volt a csapattársa előtt.
Hát.. mi lehet a szerződésben ugye :mosoly:
nekem a Rb már 2-3 éve fekete posztó, tudjuk miért, a pilóták kezelése miatt, szerintem undorító amit csinálnak emberekkel
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.05.23. 21:33

Button írta:
2022.05.23. 20:17
vollebak írta:
2022.05.22. 22:26
Megnéztem a bajnokság állását most, és így pláne megértem Pérezt. Ha nincs a helycsere, a bajnokság úgy nézne ki, hogy Leclerc 104, Verstappen 103, Pérez 92. Tényleg indokolatlan volt a csapatutasítás mindössze a hatodik futamon úgy, hogy Pérez önerőből volt a csapattársa előtt.
Hát.. mi lehet a szerződésben ugye :mosoly:
nekem a Rb már 2-3 éve fekete posztó, tudjuk miért, a pilóták kezelése miatt, szerintem undorító amit csinálnak emberekkel
Nem az egész csapat, ez Marco irányvonala.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.23. 21:36

Button írta:
2022.05.23. 20:17
vollebak írta:
2022.05.22. 22:26
Megnéztem a bajnokság állását most, és így pláne megértem Pérezt. Ha nincs a helycsere, a bajnokság úgy nézne ki, hogy Leclerc 104, Verstappen 103, Pérez 92. Tényleg indokolatlan volt a csapatutasítás mindössze a hatodik futamon úgy, hogy Pérez önerőből volt a csapattársa előtt.
Hát.. mi lehet a szerződésben ugye :mosoly:
nekem a Rb már 2-3 éve fekete posztó, tudjuk miért, a pilóták kezelése miatt, szerintem undorító amit csinálnak emberekkel
A szerződésében nincs kettes számú, ez lényegében biztos. Pérez éppen ezért volt mérges, mert úgy kezelték, ahogy.

Abban egyetértek, hogy a Red Bullnál kezelik a legundorítóbban a pilótaügyeket. Kvyatot sajnáltam, és Gaslyt is, annak ellenére, hogy szerintem nem ment túl jól. Ettől függetlenül év közben csak úgy kivágni azok után, hogy fűnek-fának bizonygatták, hogy kitölti minimum az évet, gusztustalan volt. A Ferrarinál kultúraváltás volt, viszont ott sem lehet matyóhímzés vezetni a szó szerinti társadalmi elvárás miatt. Nem lennék most Sainz helyében.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.05.23. 22:29

Nigel Hill írta:
2022.05.23. 21:33
Button írta:
2022.05.23. 20:17


Hát.. mi lehet a szerződésben ugye :mosoly:
nekem a Rb már 2-3 éve fekete posztó, tudjuk miért, a pilóták kezelése miatt, szerintem undorító amit csinálnak emberekkel
Nem az egész csapat, ez Marco irányvonala.
Amíg Markó mutatja az ajtót és a csapat ezt minden fenntartás nélkül elfogadja, addig Markó = RB
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.23. 23:15

Button írta:
2022.05.23. 22:29
Nigel Hill írta:
2022.05.23. 21:33


Nem az egész csapat, ez Marco irányvonala.
Amíg Markó mutatja az ajtót és a csapat ezt minden fenntartás nélkül elfogadja, addig Markó = RB
A végén volt egy beszédes jelenet. Mikor az autóból kiszálltak, Perez beszélt valamit Markohoz, aki kb úgy nézett rá: beszélj csak fasz pont leszarlak. Majd nézd vissza

Kibaszott unszimpatikus egy fazon.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.05.24. 09:09

Mi ez a vergődés elftársak?

a mezőny mind a 10 csapata pontosan ezt tette volna.
Élenjáró volt az elmúlt évtizedekben a ferrari és a mercedes
kétségkívül undorító...de ettől még csinálni fogják
Én többször leirtam már, hogy ezért nem is hirdetnék egyéni VB-t mert nem kizárólag saját erejéből szerzi meg azt...az utóbbi 20 évben biztosan nem.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.05.24. 16:16

Tudom, hogy most sokaknál népszerűtlen leszek.

Megkerestem Hamilton és Magnussen belső kamerás felvételét. Kivágtam a lényeges részeket és lassítva felraktam, az alábbi oldalon lehet megnézni.

http://forma1f1.hu/kepek/ham&mag-slow.mp4

Véleményem(!!!) szerint ezt nem egyedül Magnussen hozta össze (talán pont ezért nem lett belőle büntetés).
Amikor Hamilton belső felvételét nézed, figyeld meg, hogy bár egyre jobban fordítja jobbra a kormányt, az autója elindul a külső ív felé. Ne feledjük, Ő volt az egyetlen, aki NEM a lágy, hanem a közepes keveréken rajtolt. Így az autó eleje még nem tudott betapadni, alulkormányzottá vált és ezért sodródott kicsit kifelé.
Magnussen belső felvételén meg az látszik, hogy folyamatosan korrigál a kormány álláson, ám végül is nem eleget.
Én olyan 60:40 arányban adnám Magnussennek a balhét, de semmiképp nem teljesen az ő sara.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAN PREMIO DE ESPAÑA 2022

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.05.24. 19:40

keF1r írta:
2022.05.24. 09:09
Mi ez a vergődés elftársak?

a mezőny mind a 10 csapata pontosan ezt tette volna.
Élenjáró volt az elmúlt évtizedekben a ferrari és a mercedes
kétségkívül undorító...de ettől még csinálni fogják
Én többször leirtam már, hogy ezért nem is hirdetnék egyéni VB-t mert nem kizárólag saját erejéből szerzi meg azt...az utóbbi 20 évben biztosan nem.
a RB esetében van egy általános pilótakezelés, és van az adott eset

egyébként, elengedni a csapattársat egy futamon, OK
2x (!) elengedni a csapattársat egy futamon, erre szeretnék példákat :D (nem mondom, hogy nincs, de azért nem sok lehet)
+ bónusz saját hibás kicsúszás + a DRS kretén nyomkodása (rossz a drs, igen :()

gyönyörű győzelem volt, maga a csodálat (jah, + Lec kiesése ajándékba :D)
Kép

Lezárt