FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Az aktuális szezon

Mi lesz a futamon?

Nem kérdés, folytatódik a RB dominancia
1
25%
Marad a RB fölény, de azért a Ferrari ott lohol majd a nyomukban
1
25%
Sajnos a Ferrari ismét elássa magát
2
50%
A Mercedes végre kicsit magára talál és győz
0
0 szavazat
A Mercedes erőből előzi a Ferrarit és nagyon közel kerül a RB-hoz
0
0 szavazat
Most a Red Bull betlizik
0
0 szavazat
A Mercedes ismét sehol
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.09.04. 17:01

rdaneelolivaw írta:
2022.09.04. 16:56
Button írta:
2022.09.04. 16:46
"megadrájv"

ha így megy le ekkora hendikeppel a következő év, akkor lassan csak összefoglalót fogok nézni

ámde, éledezik a merci, soha nem gondoltam, hogy valaha ők hiányoznak majd, de azt látom ők az egyetlen esély az üditőitallal szemben..
Gondolom az nem zavart amikor kb 7-8 évig szarrányerték magukat. 🤣🤣
azért Perez ma is milyen kellemesen kitúrta Hamiltont
ahogy tavaly is

annak idején Rosberg és Hamilton is tolta le egymást
idén Leclerc és Sainz is (bár a Ferrarinak mindegy is)

és mi volt annó Vettel - Webber esetén..
az üditősök csinálták ilyen gusztustalanul mindig (már úgyértem a Ferrari - MS éra óta :D)
igen, ezt így nem szeretem.. amikor lejt a pálya
Kép

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2022.09.04. 17:46

Button írta:
2022.09.04. 17:01
rdaneelolivaw írta:
2022.09.04. 16:56


Gondolom az nem zavart amikor kb 7-8 évig szarrányerték magukat. 🤣🤣
azért Perez ma is milyen kellemesen kitúrta Hamiltont
ahogy tavaly is

annak idején Rosberg és Hamilton is tolta le egymást
idén Leclerc és Sainz is (bár a Ferrarinak mindegy is)

és mi volt annó Vettel - Webber esetén..
az üditősök csinálták ilyen gusztustalanul mindig (már úgyértem a Ferrari - MS éra óta :D)
igen, ezt így nem szeretem.. amikor lejt a pálya
Bizonyára nem nézted a Hamilton - Bottas erában a Futamokat!! 😀

Túl sok izgalom nem volt itt, jövőre szoros lesz a mercivel...
Pedig jó lett volna, ha új szín jön be az F1- be, de ez így megint nem pálya másnak.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.09.05. 09:25

Jadrina írta:
2022.09.04. 17:46
Bizonyára nem nézted a Hamilton - Bottas erában a Futamokat!! 😀

Túl sok izgalom nem volt itt, jövőre szoros lesz a mercivel...
Pedig jó lett volna, ha új szín jön be az F1- be, de ez így megint nem pálya másnak.
Szelektív a gondolkodás. :)
Ha kedvenc = nem számít ha 7 évig szarrányerik magukat.
Ha nem kedvenc = zsinorban 5 futamgyőzelem is UNCSI.

(:u

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.09.05. 11:50

rdaneelolivaw írta:
2022.09.05. 09:25
Jadrina írta:
2022.09.04. 17:46
Bizonyára nem nézted a Hamilton - Bottas erában a Futamokat!! 😀

Túl sok izgalom nem volt itt, jövőre szoros lesz a mercivel...
Pedig jó lett volna, ha új szín jön be az F1- be, de ez így megint nem pálya másnak.
Szelektív a gondolkodás. :)
Ha kedvenc = nem számít ha 7 évig szarrányerik magukat.
Ha nem kedvenc = zsinorban 5 futamgyőzelem is UNCSI.

(:u
Van ilyen.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.05. 12:20

Térjünk vissza egy kicsit a Russell-Hamilton esethez.
Sokszor visszanéztem, lassítottam is: Hamilton semmi "rosszat" nem csinált. Amikor beértek az egyenesbe, Hamilton a pálya bal szélén volt és azonnal elkezdett behúzódni, hogy Russellt a külső ívre kényszerítse majd. Nem volt semmi hirtelenség a mozdulatában. Russell is a belső ívet akarta azonban, így ő is jobbra húzódott. Aztán volt egy pillanat, amikor Russell mégis inkább a külső ívet választotta volna - reagálva Hamilton jobbra húzódására, azonban Hamilton ekkor nem ment tovább jobbra és csak tartotta azt a vonalat, amit addig elért. Russell ekkor tett egy mozdulatot balra, majd rájött, ott nincs helye, ezért tovább jobbra húzódott. Ha nem próbál elindulni balra, hanem tartja a jobbra húzódást, semmi dráma nem lett volna. Így ezt saját magának okozta. A lassított felvételt itt tudod megnézni:

https://forma1f1.hu/kepek/russell-hamilton.mp4
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.09.05. 18:56

bertone írta:
2022.09.05. 12:20
Térjünk vissza egy kicsit a Russell-Hamilton esethez.
Sokszor visszanéztem, lassítottam is: Hamilton semmi "rosszat" nem csinált. Amikor beértek az egyenesbe, Hamilton a pálya bal szélén volt és azonnal elkezdett behúzódni, hogy Russellt a külső ívre kényszerítse majd. Nem volt semmi hirtelenség a mozdulatában. Russell is a belső ívet akarta azonban, így ő is jobbra húzódott. Aztán volt egy pillanat, amikor Russell mégis inkább a külső ívet választotta volna - reagálva Hamilton jobbra húzódására, azonban Hamilton ekkor nem ment tovább jobbra és csak tartotta azt a vonalat, amit addig elért. Russell ekkor tett egy mozdulatot balra, majd rájött, ott nincs helye, ezért tovább jobbra húzódott. Ha nem próbál elindulni balra, hanem tartja a jobbra húzódást, semmi dráma nem lett volna. Így ezt saját magának okozta. A lassított felvételt itt tudod megnézni:

https://forma1f1.hu/kepek/russell-hamilton.mp4
Russell azt mondta, hogy nem volt ezzel semmi gond, szeret közel menni :D
Amúgy zseniális döntés volt Russelltől inkább kiállni lágy gumikért. Hamiltonnak is éreznie kellett volna ezt, de inkább kockáztatott és aztán a csapatát szidta. Nem volt valami szép tőle.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.09.05. 20:56

Marko: „Meglepett, hogy nem hívták ki Hamiltont. Hallottam a rádióban, hogy friss gumikat kért. Már eddig is kaptunk pár ajándékot idén, és örömmel elfogadjuk ezt is!
https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/0 ... dzabibol
Wolff: „Délelőtt megegyeztünk, hogy kockáztatni fogunk a győzelemért. Egy öt körös gumi volt az autóján, közepes. A pozíció megtartása helyes volt. A végén nem jött be, de inkább vállalunk kockázatot a futam megnyeréséért Lewisszal, mint hogy bebiztosítsunk egy második vagy harmadik helyet.”

Felmerült, a Mercedes talán hibázott azzal, hogy amikor a biztonsági autó mögött az egész mezőny áthaladt a boxutcán, Russell kereket cserélt, és ezzel kivették a pajzsot Hamilton és Verstappen közül. Wolff tisztázta ezt.

„Először is: Lewis volt elöl, és mindig problémás lehet a döntés. Két dolgot tehetsz. Vagy kereket cserélsz Lewisszal, és Verstappennek adod a pályapozíciót, miközben kint hagyod George-ot. Ezzel elszúrod. Vagy mindkettő kiáll. Ezzel is elszúrod. Szóval megérte kockáztatni.”
https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/0 ... tes-volt

Magyarán az urban legenddel szemben nem Russel volt annyira nagy koponya, hogy ilyen mesterien döntött, hanem a csapat határozott úgy Hamilton kérése ellenére. Ezzel beáldozta az időmérőn jobbna teljesítő pilótáját a gyengébben teljesítővel szemben, és egyúttal kiszolgáltatta Verstappennek és Sainznak is. Mindegy, ebbe az évbe már belefér. Még az is, hogy Vettelnek is sikerült kicsit kiba**nia Lewissel a futamon. (Bár természetesen nála és éppen Lewis-al szemben a szándékosságnak a gyanúját sem vetem fel!)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.05. 23:07

Lancelot írta:
2022.09.05. 20:56
Marko: „Meglepett, hogy nem hívták ki Hamiltont. Hallottam a rádióban, hogy friss gumikat kért. Már eddig is kaptunk pár ajándékot idén, és örömmel elfogadjuk ezt is!
https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/0 ... dzabibol
Wolff: „Délelőtt megegyeztünk, hogy kockáztatni fogunk a győzelemért. Egy öt körös gumi volt az autóján, közepes. A pozíció megtartása helyes volt. A végén nem jött be, de inkább vállalunk kockázatot a futam megnyeréséért Lewisszal, mint hogy bebiztosítsunk egy második vagy harmadik helyet.”

Felmerült, a Mercedes talán hibázott azzal, hogy amikor a biztonsági autó mögött az egész mezőny áthaladt a boxutcán, Russell kereket cserélt, és ezzel kivették a pajzsot Hamilton és Verstappen közül. Wolff tisztázta ezt.

„Először is: Lewis volt elöl, és mindig problémás lehet a döntés. Két dolgot tehetsz. Vagy kereket cserélsz Lewisszal, és Verstappennek adod a pályapozíciót, miközben kint hagyod George-ot. Ezzel elszúrod. Vagy mindkettő kiáll. Ezzel is elszúrod. Szóval megérte kockáztatni.”
https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/0 ... tes-volt

Magyarán az urban legenddel szemben nem Russel volt annyira nagy koponya, hogy ilyen mesterien döntött, hanem a csapat határozott úgy Hamilton kérése ellenére. Ezzel beáldozta az időmérőn jobbna teljesítő pilótáját a gyengébben teljesítővel szemben, és egyúttal kiszolgáltatta Verstappennek és Sainznak is. Mindegy, ebbe az évbe már belefér. Még az is, hogy Vettelnek is sikerült kicsit kiba**nia Lewissel a futamon. (Bár természetesen nála és éppen Lewis-al szemben a szándékosságnak a gyanúját sem vetem fel!)
Azt hiszem, az utolsók között vagyok, aki védi a Mercedest, de ...

Bejön a SC. A sorrend ekkor Verstappen-Hamilton-Russel. Verstappen kereket cserél. Ha Hamilton is cserél, akkor marad az eredeti sorrend, azonos gumikon. És szépen bekíséri Hamilton a hollandot a célba. Ha Hamilton kint marad, azzal van egy remény, hogy kivédekezheti Max támadását. Itt érdekes Russell cseréje. Ha kint hagyják őt is, akkor Verstappen előbb őt eszi meg ebédre kb azzal a lendülettel, mint Lewist. A következő körben jöhetett volna a második fogás vagy nem. Azzal, hogy Russell is megkapta a lágy gumikat, lehetősége lett volna támadgatni Verstappent, ezzel adva egérutat Lewisnak.
Azzal, hogy a hollandot kihozta a csapata, a Mercik vert helyzetbe kerültek, amit vagy sikerül kivédekezni, vagy sem. Itt ez utóbbi jött be. Nem vonnék párhuzamot a tavalyi évadzáróval, mert ott Hamilton egy már szarrá kopott kemény keveréken volt, itt meg pár körös közepesen. Akár most be is jöhetett volna, ha nincs a Red Bull elképesztő sebessége.
Verstappen nem fogott szélárnyékot az SC kiállása után. Simán mellé ment Hamiltonnak és erőből lenyomta a Mercedest. Erre azért nem sokan számítottak - szerintem. A Mercedesnél biztosan nem.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.09.06. 13:58

Lancelot írta:
2022.09.05. 20:56
Marko: „Meglepett, hogy nem hívták ki Hamiltont. Hallottam a rádióban, hogy friss gumikat kért. Már eddig is kaptunk pár ajándékot idén, és örömmel elfogadjuk ezt is!
https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/0 ... dzabibol
Wolff: „Délelőtt megegyeztünk, hogy kockáztatni fogunk a győzelemért. Egy öt körös gumi volt az autóján, közepes. A pozíció megtartása helyes volt. A végén nem jött be, de inkább vállalunk kockázatot a futam megnyeréséért Lewisszal, mint hogy bebiztosítsunk egy második vagy harmadik helyet.”

Felmerült, a Mercedes talán hibázott azzal, hogy amikor a biztonsági autó mögött az egész mezőny áthaladt a boxutcán, Russell kereket cserélt, és ezzel kivették a pajzsot Hamilton és Verstappen közül. Wolff tisztázta ezt.

„Először is: Lewis volt elöl, és mindig problémás lehet a döntés. Két dolgot tehetsz. Vagy kereket cserélsz Lewisszal, és Verstappennek adod a pályapozíciót, miközben kint hagyod George-ot. Ezzel elszúrod. Vagy mindkettő kiáll. Ezzel is elszúrod. Szóval megérte kockáztatni.”
https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/0 ... tes-volt

Magyarán az urban legenddel szemben nem Russel volt annyira nagy koponya, hogy ilyen mesterien döntött, hanem a csapat határozott úgy Hamilton kérése ellenére. Ezzel beáldozta az időmérőn jobbna teljesítő pilótáját a gyengébben teljesítővel szemben, és egyúttal kiszolgáltatta Verstappennek és Sainznak is. Mindegy, ebbe az évbe már belefér. Még az is, hogy Vettelnek is sikerült kicsit kiba**nia Lewissel a futamon. (Bár természetesen nála és éppen Lewis-al szemben a szándékosságnak a gyanúját sem vetem fel!)
Hát persze.
Russell rádiózása elég egyértelmű volt, de azért Toto megmagyarázta, nehogy már látszódjon hogy a kis szerelme volt a tufa.
Az elvakult rajongói meg benyelik mint kacsa a nokedlit.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.09.06. 13:59

Amúgy még mindig Russell
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.09.06. 14:07

bertone írta:
2022.09.05. 23:07
Lancelot írta:
2022.09.05. 20:56


https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/0 ... dzabibol



https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/0 ... tes-volt

Magyarán az urban legenddel szemben nem Russel volt annyira nagy koponya, hogy ilyen mesterien döntött, hanem a csapat határozott úgy Hamilton kérése ellenére. Ezzel beáldozta az időmérőn jobbna teljesítő pilótáját a gyengébben teljesítővel szemben, és egyúttal kiszolgáltatta Verstappennek és Sainznak is. Mindegy, ebbe az évbe már belefér. Még az is, hogy Vettelnek is sikerült kicsit kiba**nia Lewissel a futamon. (Bár természetesen nála és éppen Lewis-al szemben a szándékosságnak a gyanúját sem vetem fel!)
Azt hiszem, az utolsók között vagyok, aki védi a Mercedest, de ...

Bejön a SC. A sorrend ekkor Verstappen-Hamilton-Russel. Verstappen kereket cserél. Ha Hamilton is cserél, akkor marad az eredeti sorrend, azonos gumikon. És szépen bekíséri Hamilton a hollandot a célba. Ha Hamilton kint marad, azzal van egy remény, hogy kivédekezheti Max támadását. Itt érdekes Russell cseréje. Ha kint hagyják őt is, akkor Verstappen előbb őt eszi meg ebédre kb azzal a lendülettel, mint Lewist. A következő körben jöhetett volna a második fogás vagy nem. Azzal, hogy Russell is megkapta a lágy gumikat, lehetősége lett volna támadgatni Verstappent, ezzel adva egérutat Lewisnak.
Azzal, hogy a hollandot kihozta a csapata, a Mercik vert helyzetbe kerültek
, amit vagy sikerül kivédekezni, vagy sem. Itt ez utóbbi jött be. Nem vonnék párhuzamot a tavalyi évadzáróval, mert ott Hamilton egy már szarrá kopott kemény keveréken volt, itt meg pár körös közepesen. Akár most be is jöhetett volna, ha nincs a Red Bull elképesztő sebessége.
Verstappen nem fogott szélárnyékot az SC kiállása után. Simán mellé ment Hamiltonnak és erőből lenyomta a Mercedest. Erre azért nem sokan számítottak - szerintem. A Mercedesnél biztosan nem.
Ennyi. Onnantól kihozni mind a kettőt és dupla dobogó. De ez meg sem fordult a fejében senkinek sem csak Russellnek aki visszaszólt hogy "ezek a gumik nem lesznek jók, tegyétek fel inkább a lágyat"
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.09.06. 21:47

Sőt. Azóta megvan a rádióbeszélgetés is :)
A csapat kint akarta Russellt tartani, de ő ellene ment. My Hero :)
T: Safety car. Safety car. Keep that delta positive. You’re staying out.
Russell: Are you sure? You don’t want to throw the soft on?
T: You’re staying out.
Russell: What happens if we put the soft on? Where do we fall?
T:Be on standby. Be on standby.
Russell :If it’s only Leclerc, I’m happy to box.
T:So we are splitting, you’re staying out. Delta. Delta. So stay close to your delta.
Russell: Copy I’m staying out?
T: Look, Verstappen on exit! Verstappen on exit. Stay tight. Verstappen stopped for the soft. So it is 16 laps to go. So work tyres and brakes. So Leclerc has also stopped, I imagine it will be soft.
T: So Safety Car will come through the pit lane. So you’re following the safety car through the pit lane, you’re not stopping. So stay in the fast lane.
Russell: Why not? I’m losing the tyre. I’m coming in, put the soft on.
T: Okay. So build a gap. Build a gap. Stop! Stop! Stop! Box, box, box, box.
Szóval a csapat azt akarta, hogy mindenképp Hamilton mögött végezzen. Világos ellenszél. De semmi gond mert George megoldotta :)
Ja és mellékesen megjegyzem senkinek sem tűnt úgy hogy félrehúzódott Verstappen elől had menjen az Hamilton után , mintha védekezés színlelne? Végül is neki a csapattársát kell legyőznie.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.09.06. 21:53

Ja és az is kiderült, hogy Lajos rossz motor beállítást használt az utolsó SC rajtnál, de a csapatát letolta mint a pengős malacot :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.08. 12:11

Ez már-már fájdalmas. Mindenki hibás Sainz elcseszett kerékcseréje miatt, szinte csak maga a Ferrari menedzsmentje nem. :pf02

Ezért rontotta el Sainz kerékcseréjét a Ferrari
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX 2022

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.09.08. 12:28

bertone írta:
2022.09.08. 12:11
Ez már-már fájdalmas. Mindenki hibás Sainz elcseszett kerékcseréje miatt, szinte csak maga a Ferrari menedzsmentje nem. :pf02

Ezért rontotta el Sainz kerékcseréjét a Ferrari
Szerintem is túlragozza a Ferrari.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt