FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Az aktuális szezon
Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.10.31. 16:07

rdaneelolivaw írta:
2022.10.31. 16:00
keF1r írta:
2022.10.31. 15:57
Nem azt mondtam, hogy nem volt jó autójuk...
Azt mondtam már korábban is a szezonban, hogy túlhúzták a motort, hogy pariban legyenek a szintén nagyon jó autót építő RB-al...

Erősen sirnak, hogy a RB csalt... persze az átfolyásmérő kijátszása az csak gyerekes csinytevés volt...és szép shumákban nem kaptak semmiféle büntetést és még nyilvánosságra sem hozták a részleteket...korrekt...szóval nekik nem nagyon kellene ugatni...
Jaaaa... pofázni ne pofázzanak.
De dumáltak? (nem tudom)
Nem azért kapott ki a csapatuk mert x millióval többet költött az RB, akkor se nyertek volna az olaszok ha épp nekik lett volna 20 millió EUR-val nagyobb büdzséjük idén.
A merci se nagyon ugasson a 10 évre konzervált állóvizben elért 8 VB címükkel
Nem 1-2 million de még 10-20-on sem múlik hogy jó lesz e az autód, hanem a szaktudáson
Ha meg igaz ez az étkeztetéses + mittudomén mi baromság, + hogy feleslegesen tették be a költségvetésbe ezeket...akkor végképp nem kellene sárral dobálózni
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.10.31. 19:43

Én csak a költségvetési limit megszegéséhez szólnék.

A Limit kitalálása, finomítása a COVID járvány miatt és a 2020-as próbaév után egy élcsapat azzal takarózik, hogy vendéglátásra meg mit tudom én milyen PR-kodásra ment el az a pénz amivel megszegték a szabályt orbitális hazugság. A többi csapat és az FIA is fetrengve röhöghetett a RB védekezésén.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.10.31. 19:46



Jó munkát végzett a McLaren box csapata, az évad eddigi leggyorsabb kerékcseréjével.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.10.31. 20:06



Ricsi a felvételen lepisztolyozza az Alpine-t, mekkora már.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.10.31. 20:12

Redbull írta:
2022.10.31. 19:43
Én csak a költségvetési limit megszegéséhez szólnék.

A Limit kitalálása, finomítása a COVID járvány miatt és a 2020-as próbaév után egy élcsapat azzal takarózik, hogy vendéglátásra meg mit tudom én milyen PR-kodásra ment el az a pénz amivel megszegték a szabályt orbitális hazugság. A többi csapat és az FIA is fetrengve röhöghetett a RB védekezésén.
És akkor az FIA miért nem mondja azt, hogy amit a RED BULL állít, az nem igaz?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.10.31. 20:47

bertone írta:
2022.10.31. 20:12
És akkor az FIA miért nem mondja azt, hogy amit a RED BULL állít, az nem igaz?
Neki is Pista súg Maranellóból... (:u

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.10.31. 21:10

rdaneelolivaw írta:
2022.10.31. 15:55
Button írta:
2022.10.31. 08:31
Ami meg engem illet, nyilván egy szokásos 5 sec vette el a pontot :P
(jó ez most még akár jogos is volt..)
Gászli egyik legszarabb versenye volt idén.
Ha nem a legszarabb... :D

Nagyon-nagyon gyenge.
egyébként nem, volt már szarabb :D
igazából az időmérő lett elrontva
elöbb végzett mint a rajtrács, a büntetéssel együtt is
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.10.31. 21:17

bertone írta:
2022.10.31. 20:12
Redbull írta:
2022.10.31. 19:43
Én csak a költségvetési limit megszegéséhez szólnék.

A Limit kitalálása, finomítása a COVID járvány miatt és a 2020-as próbaév után egy élcsapat azzal takarózik, hogy vendéglátásra meg mit tudom én milyen PR-kodásra ment el az a pénz amivel megszegték a szabályt orbitális hazugság. A többi csapat és az FIA is fetrengve röhöghetett a RB védekezésén.
És akkor az FIA miért nem mondja azt, hogy amit a RED BULL állít, az nem igaz?
Gondolom azért mert a RB-al kompromisszumos büntetés nekik megfelelőbb volt mint példát statuálni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.01. 07:27

Redbull írta:
2022.10.31. 21:17
bertone írta:
2022.10.31. 20:12


És akkor az FIA miért nem mondja azt, hogy amit a RED BULL állít, az nem igaz?
Gondolom azért mert a RB-al kompromisszumos büntetés nekik megfelelőbb volt mint példát statuálni.
Látom, magadévá tetted a McLaren narratívát.
Kíváncsi lennék, Zak és Seidl mit tartana megfelelő büntetésnek?
Miközben még Toto szerint is ez elfogadható.
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.11.01. 07:58

bertone írta:
2022.11.01. 07:27
Redbull írta:
2022.10.31. 21:17


Gondolom azért mert a RB-al kompromisszumos büntetés nekik megfelelőbb volt mint példát statuálni.
Látom, magadévá tetted a McLaren narratívát.
Kíváncsi lennék, Zak és Seidl mit tartana megfelelő büntetésnek?
Miközben még Toto szerint is ez elfogadható.
Toto mar biztos a jovoevi költségvetést tervezi.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.11.01. 09:30

keF1r írta:
2022.10.31. 15:57
persze az átfolyásmérő kijátszása az csak gyerekes csinytevés volt...és szép shumákban nem kaptak semmiféle büntetést és még nyilvánosságra sem hozták a részleteket...korrekt...szóval nekik nem nagyon kellene ugatni...
Azért ez nem teljesen így volt. Attól még, hogy nem hozták nyilvánosságra, mit tettek, és pénzbüntetést sem kaptak, kukázták a relative jó motorjukat, és a következő évre jókora hátrányba kerültek. Kíváncsi leszek, hogy ez a pár milliós bírság (ami szerintem Marko farzsebében is elfér) hogyan veti vissza a Red Bullt jövőre. Vagy az, hogy a mezőny legjobb autójával 10%-kal kevesebbet tölthetnek a szélcsatornában. Szerintem ezzel a Ferrari is kiegyezett volna anno.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.11.01. 12:31

bertone írta:
2022.11.01. 07:27
Redbull írta:
2022.10.31. 21:17


Gondolom azért mert a RB-al kompromisszumos büntetés nekik megfelelőbb volt mint példát statuálni.
Látom, magadévá tetted a McLaren narratívát.
Kíváncsi lennék, Zak és Seidl mit tartana megfelelő büntetésnek?
Miközben még Toto szerint is ez elfogadható.
És ki a faszt érdekel Totó véleménye.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.11.01. 15:59

Willy írta:
2022.11.01. 09:30
keF1r írta:
2022.10.31. 15:57
persze az átfolyásmérő kijátszása az csak gyerekes csinytevés volt...és szép shumákban nem kaptak semmiféle büntetést és még nyilvánosságra sem hozták a részleteket...korrekt...szóval nekik nem nagyon kellene ugatni...
Azért ez nem teljesen így volt. Attól még, hogy nem hozták nyilvánosságra, mit tettek, és pénzbüntetést sem kaptak, kukázták a relative jó motorjukat, és a következő évre jókora hátrányba kerültek. Kíváncsi leszek, hogy ez a pár milliós bírság (ami szerintem Marko farzsebében is elfér) hogyan veti vissza a Red Bullt jövőre. Vagy az, hogy a mezőny legjobb autójával 10%-kal kevesebbet tölthetnek a szélcsatornában. Szerintem ezzel a Ferrari is kiegyezett volna anno.
Lehet alultájékozott lennék?
Nem emléxem, hogy bármiféle motor kukázásról szó lett volna...honnan ez az info???
És nekem úgy rémlik, hogy a szezon folyamán fokozatosan adagolták be, hogy mekkorát gyorsultak nem pedig az egész szezont futották a csalós benzinátfolyás mérővel...de erre nem vennék mérget...de majd az itteni két lábon járó lexikonok megmondják...

egyébként az egy kézzel fogható szándékos csalás volt a picsába kurtam volna ki őket még a következő szezonról is a mozgó padlólemezükről nem is beszélve amiért persze a mekit baszták meg mert kémkedett (:v :pf03

Ne hasonlitsuk már a kettőt egymáshoz, főleg úgy, hogy feketén fehéren még senki nem látta azt a költségelszámolást amiért a RB-t megbüntették.
Ez az ennyi + annyi túlköltéstől ennyit + annyit gyorsul az autó dumát hagyjuk már!!!
Kóbor lovagunknak is leirtam már pont a merci példáján...két teljesen eltérő koncepciojú autót is futtattak IDÉn nem kis pénzből...és hova jutottak...sehova.
Ha szarok az alapok költhetsz rá bármennyit az nem lesz gyors soha.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.11.01. 16:51

keF1r írta:
2022.11.01. 15:59
Lehet alultájékozott lennék?
Nem emléxem, hogy bármiféle motor kukázásról szó lett volna...honnan ez az info???
És nekem úgy rémlik, hogy a szezon folyamán fokozatosan adagolták be, hogy mekkorát gyorsultak nem pedig az egész szezont futották a csalós benzinátfolyás mérővel...de erre nem vennék mérget...de majd az itteni két lábon járó lexikonok megmondják...
Nekem az rémlik, hogy az olajjal trükköztek (vagy azzal is), illetve felhasználták az égés tökéletesítéséhez.
Valószínűleg nem a motort kukázták, hanem az adott üzemmódot nem használhatták többet. Pedig arra épült, azért is estek vissza utána.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.11.01. 19:05

Willy írta:
2022.11.01. 16:51
keF1r írta:
2022.11.01. 15:59
Lehet alultájékozott lennék?
Nem emléxem, hogy bármiféle motor kukázásról szó lett volna...honnan ez az info???
És nekem úgy rémlik, hogy a szezon folyamán fokozatosan adagolták be, hogy mekkorát gyorsultak nem pedig az egész szezont futották a csalós benzinátfolyás mérővel...de erre nem vennék mérget...de majd az itteni két lábon járó lexikonok megmondják...
Nekem az rémlik, hogy az olajjal trükköztek (vagy azzal is), illetve felhasználták az égés tökéletesítéséhez.
Valószínűleg nem a motort kukázták, hanem az adott üzemmódot nem használhatták többet. Pedig arra épült, azért is estek vissza utána.
Rosszul rémlő rémképeid vannak.
A teljesítmény szabályozása legkönnyebben az átfolyó üzemanyag mennyiségével és minőségével tartható kordában.
Az FIA egy átfolyást mérő egyenszenzort alkalmazott a csapatoknál, hogy ne tudjanak több üzemanyagot a motorba juttatni mint a megengedett.
Ezt játszotta ki a ferrari és jól látszott is a motor teljesítményén az extra üzemanyaghoz jutás
Ez + a mozgó padlólemez nálam sokkal súlyosabb vétség mint az, hogy mennyit költöttél szendvicsre vagy kurvákra a futamokon vagy úgy egész évben...vagy egy nappal többet szélcsatornáztál e mint a többiek...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.11.02. 06:56

keF1r írta:
2022.11.01. 19:05
Rosszul rémlő rémképeid vannak.
Meglehet. Ettől még nehezen hiszem el, hogy szendvicsekre meg szívműtétre ment el a plusz pénz, miközben olyan domináns autót építettek, ami a Mercinek se minden évben sikerült.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.02. 11:09

Willy írta:
2022.11.02. 06:56
keF1r írta:
2022.11.01. 19:05
Rosszul rémlő rémképeid vannak.
Meglehet. Ettől még nehezen hiszem el, hogy szendvicsekre meg szívműtétre ment el a plusz pénz, miközben olyan domináns autót építettek, ami a Mercinek se minden évben sikerült.
Az megvan, hogy volt egy adóelszámolásuk, amit rosszul számítottak ki (több visszatérítést kalkuláltak)? E nélkül már "csak" kb 500 ezer a túlköltekezés?
2021-ben milyen domináns autójuk volt?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.11.02. 13:48

bertone írta:
2022.11.02. 11:09
Az megvan, hogy volt egy adóelszámolásuk, amit rosszul számítottak ki (több visszatérítést kalkuláltak)? E nélkül már "csak" kb 500 ezer a túlköltekezés?
2021-ben milyen domináns autójuk volt?
Meg de feltételezem, hogy nem is látják csak úgy be, hogy sumákoltak. 9 másik csapatnál sikerült jól elkönyvelni, pont a két legprofibb csapat egyike ne tudná?
2021-ben semennyire, bár kevesebb technikai hibával nem az utolsó futamon dőlt volna el (úgy, ahogy) a vb-cím.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.11.05. 11:33

Redbull írta:
2022.11.01. 12:31

És ki a faszt érdekel Totó véleménye.
Már szinte nem is merek megszólalni mellette, de azért mégis: pl. engem. Az egyik legjobb fejnek találom az F1-ben. Hihetetlen taktikai és pszichológiai érzéke van. Nem véletlenül ajnározza Lewis sem.

Ja-ja, tudom itt kik utálják. Majd jönnek is sorban. De engem az nem befolyásol.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.11.05. 11:43

bertone írta:
2022.11.02. 11:09

Az megvan, hogy volt egy adóelszámolásuk, amit rosszul számítottak ki (több visszatérítést kalkuláltak)? E nélkül már "csak" kb 500 ezer a túlköltekezés?
2021-ben milyen domináns autójuk volt?
Azért érdekes vagy te! Ha számodra nem kedvelt csapatról van szó, a legkisebb visszaélés miatt is áztatod őket, ahol csak tudod, míg most, mikor a számodra kedvelt csapatról van szó úgy próbálod őket mentegetni, bagatellizálni a vétküket, mintha figyelemre sem méltó kis csínytevés lett volna.

Azt hiszem a szabály az szabály.

Pl. az ittas vezetésnél is %-ban van meg, hogy mikortól alacsony, közepes vagy magas az alkoholszint és a bíróságok annak megfelelően súlyozzák is az ítéletben a büntetést. Mert azt is be kell tartania mindenkinek és aki megszegi az bűnhődik. Hiába mondja, hogy csak egy sört ivott, vagy hiába derül ki, hogy fél liter töményet, az alkoholszint a lényeg. Mindegy milyen áron éri el az elkövető. Megszegte? Meg. Totál nem érdekli a bírót, mivel magyarázkodik, jogsi ugrik + pénzbüntetés is minimum.

Ugyanígy gondolom a költségvetési plafonról is. Szerintem senkit nem érdekel, hogy pl. kajára, Markó fodrászára, vagy a padlólemezre ment el a többlet. Van egy limitált felső határ. Mgszegték? Meg. Na onnantól kezdve nem lehet kétséges a bünti.

Amit a büntetőjogtól eltérően hiányolok, hogy míg ott előre benne van a Btk-ban, hogy mit lehet kapni egy ittas vezetésért pl., addig az FIA sajnálatos módon nem rögzítette előzetesen, hogy milyen szankciója lesz annak, akit szabályszegésen kapnak. A Btk-ban sem véletlenül van benne a várható büntetés mértéke. Egyrészt tudja az elkövető mivel játszik, ha megszegi, másrészt a bírói szubjektivizmust igyekszik döntően megakadályozni.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMA-1 GRAN PREMIO DE LA CIUDAD DE MÉXICO 2022

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.11.05. 17:51

Lancelot írta:
2022.11.05. 11:43
bertone írta:
2022.11.02. 11:09

Az megvan, hogy volt egy adóelszámolásuk, amit rosszul számítottak ki (több visszatérítést kalkuláltak)? E nélkül már "csak" kb 500 ezer a túlköltekezés?
2021-ben milyen domináns autójuk volt?
Azért érdekes vagy te! Ha számodra nem kedvelt csapatról van szó, a legkisebb visszaélés miatt is áztatod őket, ahol csak tudod, míg most, mikor a számodra kedvelt csapatról van szó úgy próbálod őket mentegetni, bagatellizálni a vétküket, mintha figyelemre sem méltó kis csínytevés lett volna.

Azt hiszem a szabály az szabály.

Pl. az ittas vezetésnél is %-ban van meg, hogy mikortól alacsony, közepes vagy magas az alkoholszint és a bíróságok annak megfelelően súlyozzák is az ítéletben a büntetést. Mert azt is be kell tartania mindenkinek és aki megszegi az bűnhődik. Hiába mondja, hogy csak egy sört ivott, vagy hiába derül ki, hogy fél liter töményet, az alkoholszint a lényeg. Mindegy milyen áron éri el az elkövető. Megszegte? Meg. Totál nem érdekli a bírót, mivel magyarázkodik, jogsi ugrik + pénzbüntetés is minimum.

Ugyanígy gondolom a költségvetési plafonról is. Szerintem senkit nem érdekel, hogy pl. kajára, Markó fodrászára, vagy a padlólemezre ment el a többlet. Van egy limitált felső határ. Mgszegték? Meg. Na onnantól kezdve nem lehet kétséges a bünti.

Amit a büntetőjogtól eltérően hiányolok, hogy míg ott előre benne van a Btk-ban, hogy mit lehet kapni egy ittas vezetésért pl., addig az FIA sajnálatos módon nem rögzítette előzetesen, hogy milyen szankciója lesz annak, akit szabályszegésen kapnak. A Btk-ban sem véletlenül van benne a várható büntetés mértéke. Egyrészt tudja az elkövető mivel játszik, ha megszegi, másrészt a bírói szubjektivizmust igyekszik döntően megakadályozni.
1. "Azért érdekes vagy te! Ha számodra nem kedvelt csapatról van szó, a legkisebb visszaélés miatt is áztatod őket, ahol csak tudod, míg most, mikor a számodra kedvelt csapatról van szó úgy próbálod őket mentegetni, bagatellizálni a vétküket, mintha figyelemre sem méltó kis csínytevés lett volna. "

Érdekelne, mik voltak azok a legkisebb visszaélések, amik miatt áztattam az ellenfeleket. Várom a felsorolást, vagy legalább egy-két példát. Másrészt, olvasd el mit írtam az egyik topikban a RB lehetséges büntetéséről (segítek: kb azt, hogy annak örülnék, ha elvennék a tavalyi pontjaikat).

2. "Azt hiszem a szabály az szabály."

Így van. Hol írtam mást?

3. "Amit a büntetőjogtól eltérően hiányolok, hogy míg ott előre benne van a Btk-ban, hogy mit lehet kapni egy ittas vezetésért pl., addig az FIA sajnálatos módon nem rögzítette előzetesen, hogy milyen szankciója lesz annak, akit szabályszegésen kapnak. A Btk-ban sem véletlenül van benne a várható büntetés mértéke. Egyrészt tudja az elkövető mivel játszik, ha megszegi, másrészt a bírói szubjektivizmust igyekszik döntően megakadályozni."

Talán meglep. de itt is megvolt, hogy az 5%-nál kisebb túllépésért milyen szankciók lehetségesek. Kár, hogy nem olvastad ezek szerint. És egyébként - ha már a büntetőjogot hoztad, tudtommal ott is vannak enyhítő és súlyosbító körülmények (jelen helyzetben ezért nem mindegy, mi okozhatta a túllépést) és ott is vannak büntetési lehetőségek (-tól-ig év, felfüggesztett, különféle mellék büntetések stb)


Ugyanakkor érdekelne, mit tartasz TE személy szerint csalásnak és mit szabályszegésnek?!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt