Mercedes AMG Petronas Team

Az aktuális szezon
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.09.16. 21:57

Wolff dilemmái: https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2020/0 ... es-fonok

Emberileg teljesen megértem. De hogy a csapatnak jó lesz, azt kétlem.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2020.09.17. 23:24

Lancelot írta:
2020.09.16. 21:57
Wolff dilemmái: https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2020/0 ... es-fonok

Emberileg teljesen megértem. De hogy a csapatnak jó lesz, azt kétlem.
Lassan ennek a sikersorozatnak is el kell indulnia lefelé. Ez az élet (Forma 1) rendje. ;)
Nem feszíthetik a végtelenségig. Néha már én is legyintek egy-egy tökéletesen kivitelezett, dupla kerékcserénél és hasonló szinte hajszál pontosan megtervezett dolgaikon. Egyszerűen annyira egyben van már ez a csapat, hogy szinte már már zavaró. Eleinte lehetett még a motorra fogni, de egy jó pár éve már szerintem aero téren is ők az etalon.
Az biztos, hogy nagyon zörög a haraszt Wolff (és az Aston Martin...?) körül.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.09.28. 12:29

25.000 euro buntetes kaptak.
valaki magyarazza mar el nekem, hogy ennek mi ertelme! oke, lajos nem kap buntetopontot - az faj, mert veszelyes lenne ha meg ugye... de mi ertelme van buntetni a leggazdagabb csapatot egy szamukra nevetseges osszeggel? faj nekik? aligha. ez menti meg az f1et? az se.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2020.09.28. 12:48

mudd írta:
2020.09.28. 12:29
25.000 euro buntetes kaptak.
valaki magyarazza mar el nekem, hogy ennek mi ertelme! oke, lajos nem kap buntetopontot - az faj, mert veszelyes lenne ha meg ugye... de mi ertelme van buntetni a leggazdagabb csapatot egy szamukra nevetseges osszeggel? faj nekik? aligha. ez menti meg az f1et? az se.
Valóban értelmetlen látszatbüntetés. A célja az hogy Lewisról legalább a büntetőpontokat levegyék.
A miértje meg szimpátia alapján megy, vagy mert érzik hogy ezt túl tolták vagy mert Lewissal kivételeznek.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.09.30. 13:34

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2020/0 ... asznalni

Remélem ez a nyilatkozat inspirálólag hat a Mercedesre! Ahhoz kifejezetten jókor jött.

De talán így is van. Erre engednek következtetni Wolff szavai:

https://www.racingline.hu/forma-1/wol ... 20/09/30/
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.09.30. 13:39

Wolff,...

.... Schumacher, ...

... Hamilton ....

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2020/ ... acherrel
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.11.01. 15:11

Kép

... immár hetedszer!!! Fantasztikus!

Minden elismerésem!


(:j (:j (:k (:k
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.11.01. 17:08

Én is gratulálok, de azért valljuk be ez idén jóval könnyebb volt, mint az előző években.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.11.01. 17:33

Ori F1 írta:
2020.11.01. 17:08
Én is gratulálok, de azért valljuk be ez idén jóval könnyebb volt, mint az előző években.
Volt olyan év, amikor a csapat vb nem legalább 2 futammal a vége előtt dőlt el?
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.11.01. 22:16

még egy futam, és az egyénit is véglegesítik. Bottas nagyon kevés ide...

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.11.02. 08:16

Lancelot írta:
2020.11.01. 15:11
Kép

... immár hetedszer!!! Fantasztikus!

Minden elismerésem!


(:j (:j (:k (:k
Igen...ahogy visszasüllyedtek a sumaheri szintekre...van egy csicska, aki kinyalja a deklaráltan elsőszámú seggét.
Mondjuk finomabban csinálják mint a ferka annak idején, de lényegi különbség nincs.
Csak hogy értsd ahogy én láttam.
Az elbaszott időmérő után...és elbaszott rajt után némi vonatozást követően a 3. helyen jön az üzenet, hogy botosnak megsérült a padlólemeze (:v ezt jól mutatták a padlólemezsérülés érzékelő szenzorok... (:i
Igy isteni tehetségünk 30 körös közepes gumikkal másodperc/körrel alázta a bemelegedett friss keménykeveréken futókat...miközben botos szépen ovatosan visszatartva az egyetlen valós riválist tappent addig lassult, mig SC nélkül is simán megelőzte volna mindkettőt a boxban...
De amugy tényleg halllelujza!!!
Egy nézhetetlen fos az egész úgy ahogy van...

Tényleg szivesen megnézném már hamikát tappennel az oldalán (:v de ezt nem fogja bevállalni soha...

A fennakadt ferrari alkatrészes történettel meg inkább ne fárasszatok :pf02
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára keF1r 2020.11.02. 08:45-kor.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.11.02. 08:38

szerintem a legegyszerubb lenne atadni nekik a jovo evi trofeat is. ugyis odakerul, teljesen felesleges a sok szinjatek korulotte.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2020.11.02. 08:44

keF1r írta:
2020.11.02. 08:16
Igen...ahogy visszasüllyedtek a sumaheri szintekre...van egy csicska, aki kinyalja a deklaráltan elsőszámú seggét.
Mondjuk finomabban csinálják mint a ferka annak idején, de lényegi különbség nincs.
Csak hogy értsd ahogy én láttam.
Az elbaszott időmérő után...és elbaszott rajt után némi vonatozást követően a 3. helyen jön az üzenet, hogy botosnak megsérült a padlólemeze (:v ezt jól mutatták a padlólemezsérülés érzékelő szenzorok... (:i
Igy isteni tehetségünk 30 körös közepes gumikkal másodperc/körrel alázta a bemelegedett friss keménykeveréken futókat...miközben botos szépen ovatosan visszatartva az egyetlen valós riválist tappent addig lassult, mig SC nélkül is simán megelőzte volna mindkettőt a boxban...
De amugy tényleg halllelujza!!!
Egy nézhetetlen fos az egész úgy ahogy van...

Tényleg szivesen megnézném már hamikát tappennel az oldalán (:v de ezt nem fogja bevállalni soha...
Kép
Ez szorult a padlólemez alá.

Bottas láványosan szenvedett, Verstappen meg is előzte.

A rajt se volt kivételesen jó, időmérőn kb. 60 ezreddel kapott ki, nálam nem ez áll az elbaszott szónál a szótárban, persze nem volt tökéletes.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.11.02. 08:47

Schumixx írta:
2020.11.02. 08:44
keF1r írta:
2020.11.02. 08:16
Igen...ahogy visszasüllyedtek a sumaheri szintekre...van egy csicska, aki kinyalja a deklaráltan elsőszámú seggét.
Mondjuk finomabban csinálják mint a ferka annak idején, de lényegi különbség nincs.
Csak hogy értsd ahogy én láttam.
Az elbaszott időmérő után...és elbaszott rajt után némi vonatozást követően a 3. helyen jön az üzenet, hogy botosnak megsérült a padlólemeze (:v ezt jól mutatták a padlólemezsérülés érzékelő szenzorok... (:i
Igy isteni tehetségünk 30 körös közepes gumikkal másodperc/körrel alázta a bemelegedett friss keménykeveréken futókat...miközben botos szépen ovatosan visszatartva az egyetlen valós riválist tappent addig lassult, mig SC nélkül is simán megelőzte volna mindkettőt a boxban...
De amugy tényleg halllelujza!!!
Egy nézhetetlen fos az egész úgy ahogy van...

Tényleg szivesen megnézném már hamikát tappennel az oldalán (:v de ezt nem fogja bevállalni soha...
Kép
Ez szorult a padlólemez alá.

Bottas láványosan szenvedett, Verstappen meg is előzte.

A rajt se volt kivételesen jó, időmérőn kb. 60 ezreddel kapott ki, nálam nem ez áll az elbaszott szónál a szótárban, persze nem volt tökéletes.
Ami persze sem nem szikrázott sem nem esett le a rázókövezéseknél...csak feltapadt és megváltoztatta az aerodinamikát...tudnak valamit a ferrari mérnökök (:i
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2020.11.02. 08:57

keF1r írta:
2020.11.02. 08:47

Ami persze sem nem szikrázott sem nem esett le a rázókövezéseknél...csak feltapadt és megváltoztatta az aerodinamikát...tudnak valamit a ferrari mérnökök (:i
Én ugyan nem láttam, de Wéberék látni vélték a közvetítésen is hogy nem egyenletes az autó alja. Ennyire nincs szemem hozzá ennyi idő után se. :)
Nem hiszem hogy egy ferrari szárnylap darabot a végén a farzsebből húztak elő.
A feltartós résznél meg ott nincs logika hogy Verstappent is "elengedte".

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.11.02. 09:08

keF1r írta:
2020.11.02. 08:16
A fennakadt ferrari alkatrészes történettel meg inkább ne fárasszatok :pf02
mert a te elméleted aztán sokkal hihetőbb :pf04
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.11.02. 09:12

keF1r írta:
2020.11.02. 08:16
Lancelot írta:
2020.11.01. 15:11
Kép

... immár hetedszer!!! Fantasztikus!

Minden elismerésem!


(:j (:j (:k (:k
Igen...ahogy visszasüllyedtek a sumaheri szintekre...van egy csicska, aki kinyalja a deklaráltan elsőszámú seggét.
Mondjuk finomabban csinálják mint a ferka annak idején, de lényegi különbség nincs.
Csak hogy értsd ahogy én láttam.
Az elbaszott időmérő után...és elbaszott rajt után némi vonatozást követően a 3. helyen jön az üzenet, hogy botosnak megsérült a padlólemeze (:v ezt jól mutatták a padlólemezsérülés érzékelő szenzorok... (:i
Igy isteni tehetségünk 30 körös közepes gumikkal másodperc/körrel alázta a bemelegedett friss keménykeveréken futókat...miközben botos szépen ovatosan visszatartva az egyetlen valós riválist tappent addig lassult, mig SC nélkül is simán megelőzte volna mindkettőt a boxban...
De amugy tényleg halllelujza!!!
Egy nézhetetlen fos az egész úgy ahogy van...

Tényleg szivesen megnézném már hamikát tappennel az oldalán (:v de ezt nem fogja bevállalni soha...

A fennakadt ferrari alkatrészes történettel meg inkább ne fárasszatok :pf02
Miért, múlt héten az F1 menedzsereink futam közben elmondták, hogy Bottas nagyon magas szintet képvisel, csak nem látszik. Ha a föld kicsit lassabban forogna, akkor Bottas is gyorsabb lenne, de így sajnos nem :szom01

Mondjuk egy körön néha el tudja kapni Hamiltont, ami nagy szó , de futamon rém gyenge szegény finn. Miből vonják le ezeket a követeztetéseiket a mi okosaink, azt nem tudom. Az a Michelisz is egyre hülyébb egyébként, a Wéber nagyjából konstans

Arról milyen kuss van, hogy tavaly Oconoztak nyakra-faszra, most meg Ricciardo bucira veri. Említésre se méltatják.. Minimum legalább annyit mondanának, én többet láttam benne. Ha már unalomig mélytorkozták a franciát

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.11.02. 09:13

A hispánnak jövőre az Ocon lesz a társa?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.11.02. 09:17

trutya írta:
2020.11.02. 09:08
keF1r írta:
2020.11.02. 08:16
A fennakadt ferrari alkatrészes történettel meg inkább ne fárasszatok :pf02
mert a te elméleted aztán sokkal hihetőbb :pf04
Félve kérdezem, mert kényes téma, de nem tudom megállni. Az hogyan lehetséges, hogy a Bottas remekül ment elől, majd a másikat előnyösebb taktikára teszik. Sőt szegény Bottasnak hirtelen be is ragadt valami az autója alá. Eddig meg az volt, hogy nehogymá a finn szarabb gumit merjen kérni magának, amikor a BLM májszter elől falja a kilométereket. Érdekes, nem?

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2020.11.02. 09:22

Bandee írta:
2020.11.02. 09:17
Félve kérdezem, mert kényes téma, de nem tudom megállni. Az hogyan lehetséges, hogy a Bottas remekül ment elől, majd a másikat előnyösebb taktikára teszik. Sőt szegény Bottasnak hirtelen be is ragadt valami az autója alá. Eddig meg az volt, hogy nehogymá a finn szarabb gumit merjen kérni magának, amikor a BLM májszter elől falja a kilométereket. Érdekes, nem?
Félve válaszolok.
Bottasal reagáltak Verstappenre, mert kijött. Ha nem teszik Maxi elévág biztosan. Hamiltonal is cserélhettek volna ugyanakkor és visszakerült volna 3.-nak, biztos a többi csapat ezt tette volna. Kint tartották és mivel jó tempót tudott menni nyert a köcsög.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.11.02. 09:28

Schumixx írta:
2020.11.02. 09:22
Bandee írta:
2020.11.02. 09:17
Félve kérdezem, mert kényes téma, de nem tudom megállni. Az hogyan lehetséges, hogy a Bottas remekül ment elől, majd a másikat előnyösebb taktikára teszik. Sőt szegény Bottasnak hirtelen be is ragadt valami az autója alá. Eddig meg az volt, hogy nehogymá a finn szarabb gumit merjen kérni magának, amikor a BLM májszter elől falja a kilométereket. Érdekes, nem?
Félve válaszolok.
Bottasal reagáltak Verstappenre, mert kijött. Ha nem teszik Maxi elévág biztosan. Hamiltonal is cserélhettek volna ugyanakkor és visszakerült volna 3.-nak, biztos a többi csapat ezt tette volna. Kint tartották és mivel jó tempót tudott menni nyert a köcsög.
Oszt miért olyan biztos az?

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2020.11.02. 09:41

Bandee írta:
2020.11.02. 09:28

Oszt miért olyan biztos az?
Tudod mit? Most én adom fel.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.11.02. 09:52

Bandee írta:
2020.11.02. 09:28
Schumixx írta:
2020.11.02. 09:22

Félve válaszolok.
Bottasal reagáltak Verstappenre, mert kijött. Ha nem teszik Maxi elévág biztosan. Hamiltonal is cserélhettek volna ugyanakkor és visszakerült volna 3.-nak, biztos a többi csapat ezt tette volna. Kint tartották és mivel jó tempót tudott menni nyert a köcsög.
Oszt miért olyan biztos az?
ahogy én látom/gondolom:
Bottas már az elejétől nem tudott olyan tempót diktálni, amilyet szeretett volna, ugye Verstappen is kényelmesen ment vele 2-3 másodperccel hátrébb. Hami meg nyilván észlelte hogy tudna ennél sokkal gyorsabb lenni, így kényelmesen hátradőlt és spórolt. valószínű ő is tudott Bottas sérüléséről.
Bottassal természetesen Verstappenre kellett reagálniuk, a Mercinek csak az 1-2 a fontos. a fenti infók tudatában pedig szinte biztos, hogy bármelyik csapat inkább kinn tartotta volna Hamit, minthogy kihozzák őt is és a biztos 3. helyre vsszaálljon semennyivel sem frissebb gumikkal.
Bottas pechjén felül engem az bosszantott különösen, hogy a mázlistája (H) még egy ajándék VSC-t is kapott, hogy megcsinálhassa a kiállását, de azt is úgy ütemezve, hogy pont akkor kezdődjön amikor odaér a boxbejárathoz, és pont akkor legyen vége, mikor kihajt a pályára.
érdekes lett volna látni, hogy egy egészséges autóval Bottas mekkora előnyt tudott volna kiautózni a másik kettővel szemben. lehet persze hogy semekkorát, de ha úgy is meg van verve, akkor legalább nincs semmilyen ellenérzésem Hami győzelmével szemben.

az mondjuk vicces, hogy lehülyézitek az ország legeredményesebb versenyzőit (mellesleg nem Michelisz volt most a kommentátor, hanem Kiss Norbi, szóval kapufa), de Michelisz pl olyan apróságokat észrevesz sokszor amik nekem fel se tűnnek, pedig hidd el, én se csukott szemmel nézem a futamokat és láttam pár versenyt már közelről én is. Wébernek is kimondottan jó szeme van ezekhez, a stílusa ami néha picit irritáló, de ez más kérdés.
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.11.02. 10:20

trutya írta:
2020.11.02. 09:52
Bandee írta:
2020.11.02. 09:28


Oszt miért olyan biztos az?
ahogy én látom/gondolom:
Bottas már az elejétől nem tudott olyan tempót diktálni, amilyet szeretett volna, ugye Verstappen is kényelmesen ment vele 2-3 másodperccel hátrébb. Hami meg nyilván észlelte hogy tudna ennél sokkal gyorsabb lenni, így kényelmesen hátradőlt és spórolt. valószínű ő is tudott Bottas sérüléséről.
Bottassal természetesen Verstappenre kellett reagálniuk, a Mercinek csak az 1-2 a fontos. a fenti infók tudatában pedig szinte biztos, hogy bármelyik csapat inkább kinn tartotta volna Hamit, minthogy kihozzák őt is és a biztos 3. helyre vsszaálljon semennyivel sem frissebb gumikkal.
Bottas pechjén felül engem az bosszantott különösen, hogy a mázlistája (H) még egy ajándék VSC-t is kapott, hogy megcsinálhassa a kiállását, de azt is úgy ütemezve, hogy pont akkor kezdődjön amikor odaér a boxbejárathoz, és pont akkor legyen vége, mikor kihajt a pályára.
érdekes lett volna látni, hogy egy egészséges autóval Bottas mekkora előnyt tudott volna kiautózni a másik kettővel szemben. lehet persze hogy semekkorát, de ha úgy is meg van verve, akkor legalább nincs semmilyen ellenérzésem Hami győzelmével szemben.

az mondjuk vicces, hogy lehülyézitek az ország legeredményesebb versenyzőit (mellesleg nem Michelisz volt most a kommentátor, hanem Kiss Norbi, szóval kapufa), de Michelisz pl olyan apróságokat észrevesz sokszor amik nekem fel se tűnnek, pedig hidd el, én se csukott szemmel nézem a futamokat és láttam pár versenyt már közelről én is. Wébernek is kimondottan jó szeme van ezekhez, a stílusa ami néha picit irritáló, de ez más kérdés.
szerintem ne essünk abba a hibába, hogy azért mert valaki valamit csinál, egyből azt gondoljuk, hogy meg tudja mondani a jövőt. Michelisz igen, sok dolgot meglát, de mellette orbitális baromságokat is állít. Tökéletesen látja, hogy ki hogy vezet, mi van a pályán, hiszen ez a dolga, de amikor a jövőről, vagy feltételezésekről beszél, akkor előjön a fogalmatlanság. Portugália után olyat mondott, hogy nem biztos, hogy más is ki tudná ezt a mercedest autózni hamiltonon kínül,mondta ezt egy olyan versenyen, ahol a mercedes a verseny negyedéig szenvedett, majd a maradék 75%-ban a 20 tagú mezőnyből 15-öt lekörözött, és erre még a halvány bottas is képes volt.

Egyébként ahogy az egész f1 a gyárak szempontjából tökéletesen öncelú, addig a kommentátorok is azok. Az hogy wéber telemetriát szeretne néznni, okés, de az a nézők 98%-át pont kurvára nem érdekli. Szóval lehet szakmázgatni, de ez mégiscsak egy cirkusz. Az f1-ben az a baj, hogy nagyjából senki sem tudja, hogy hol a helye, szüórakoztatás, közvetítés, gyárak szerepe, nézők, rajongók szerepe.

Köszönjük meg azért az FIA-nak hogy sikerült egy olyan évtizedet összehozni, amely tökéletesen élvezhetetlen volt, hogy sikerült megtenni azt, hogy soha nem látott hegemónia legyen egy gyár részéről és gratuláljunk hamiltonnak is, mert isteni tehetség, már majdnem minden mercedessel nyerni tud.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.11.02. 12:18

trutya írta:
2020.11.02. 09:52
Bandee írta:
2020.11.02. 09:28


Oszt miért olyan biztos az?
ahogy én látom/gondolom:
Bottas már az elejétől nem tudott olyan tempót diktálni, amilyet szeretett volna, ugye Verstappen is kényelmesen ment vele 2-3 másodperccel hátrébb. Hami meg nyilván észlelte hogy tudna ennél sokkal gyorsabb lenni, így kényelmesen hátradőlt és spórolt. valószínű ő is tudott Bottas sérüléséről.
Bottassal természetesen Verstappenre kellett reagálniuk, a Mercinek csak az 1-2 a fontos. a fenti infók tudatában pedig szinte biztos, hogy bármelyik csapat inkább kinn tartotta volna Hamit, minthogy kihozzák őt is és a biztos 3. helyre vsszaálljon semennyivel sem frissebb gumikkal.
Bottas pechjén felül engem az bosszantott különösen, hogy a mázlistája (H) még egy ajándék VSC-t is kapott, hogy megcsinálhassa a kiállását, de azt is úgy ütemezve, hogy pont akkor kezdődjön amikor odaér a boxbejárathoz, és pont akkor legyen vége, mikor kihajt a pályára.
érdekes lett volna látni, hogy egy egészséges autóval Bottas mekkora előnyt tudott volna kiautózni a másik kettővel szemben. lehet persze hogy semekkorát, de ha úgy is meg van verve, akkor legalább nincs semmilyen ellenérzésem Hami győzelmével szemben.

az mondjuk vicces, hogy lehülyézitek az ország legeredményesebb versenyzőit (mellesleg nem Michelisz volt most a kommentátor, hanem Kiss Norbi, szóval kapufa), de Michelisz pl olyan apróságokat észrevesz sokszor amik nekem fel se tűnnek, pedig hidd el, én se csukott szemmel nézem a futamokat és láttam pár versenyt már közelről én is. Wébernek is kimondottan jó szeme van ezekhez, a stílusa ami néha picit irritáló, de ez más kérdés.
Ez lehetséges, de csak feltételezés. Kéne látni a köridőket, de sehol nem találtam és annyira nem érdekel, hogy 10 percnél tovább keressem. Bottas simán vezetett, egyszer se támadták meg amíg a csere ideje el nem jött (lehet tévedek). Addig nem esett le a pályáról, nem hallottam a beragadt alkatrészről. Kiment cserélni és jött a baj csőstül. Én nem tudom MV milyen időt ment volna, de Hamiltonban még bőven volt tartalék körökkel később is, egyáltalán nem biztos, hogy gyorsabb lett volna MV a kemény gumival, Raikkönen is tartotta a többieket sokkal később is. Bottasnál nem lett volna tartalék, ő már mindent kiautózott? Lehet, de nem biztos

Ha ez fordítva történik, akkor azt hallgatnánk milyen szemétség, hogy a hátsó kapja a jobb taktikát aki gumit se választhat szabadon mint tudjuk.

Semmiféle kapufa, nem tegnapról beszéltem, hanem a múltkori témáról, amikor a Michelisz kijelentette (bár senki nem kérte állásfoglalásra), hogy a Bottas szintjét más nem hozná a mezőnyben és igenis nagyon magas szinten van. A múltkori futam nagy részén csapat tulajdonost játszottak ami egészen nevetséges. Ez nem dolguk és a KN nem is nagyon szokta csinálni. Eleve felháborít, amikor körön kívülről degradálnak le 20 versenyzőt ilyen kijelentésekkel. Erre írtam, hogy egyre hülyébb, mert kurvára nem dolga ez neki, de ráadásul extra faszságnak tartom amit a Bottasról és a többiekről mondott. Egyébként persze, jókat mond és ha azzal foglalkozik amiért odahívták, hasznos, csak kissé sótlan. Egyébként még szép, hogy az átlagnál jobban látják a történteket hiszen ez a szakmájuk és pénzt is kapnak érte. Főleg Wéber, Michelisz lehet ingyen járkál oda

Azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy a Wéber a legjobb magyar autóversenyzők között van/volt. Nincs és soha nem is volt.

Lezárt