Mercedes AMG Petronas Team

Az aktuális szezon
Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.01.01. 22:01

Kép

Lehet hogy nem ilyen lesz a festésük, szóbeszéd van arról. hogy visszatér az ezüst szín.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2022.01.01. 22:27

Redbull írta:
2022.01.01. 17:24
SilverToM írta:
2022.01.01. 16:43
Wéber Gábor:
Újévi meglepetés a Mercedestől, ami egyben az első igazi(?) 2022-es autó a FOM tavalyi prototípusa óta. Hogy mennyiben különbözik majd a valódi W13-astól az csak februárban derül ki, mindenesetre máris vannak egyértelmű eltérések az alapdizájnhoz képest.
Az érdekesség az egészben az, hogy az új szabályok miatt a Mercedes akár a végleges verziót is megmutathatná, mert senki nem tudja, hogy mi lesz az ideális koncepció, vagyis egyik csapat sem változtatna a saját, bő fél éve érlelődő tervein egyetlen, homályos fotó miatt. A lényeg úgyis a részletekben rejlik majd, na meg a padlólemez alatt.
Nekem ez a kép kamunak tűnik.
Nem tudom egyértelműen bizonyítani, csak kérdezem, miért is kell 2 hónappal korábban kiszivárogtatni az új gépről fotókat?
Azt gondolom a motor beindítós videóval együtt ez már a visszavágó része.
Megy a nyomásgyakorlás.
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.01.01. 22:38

SilverToM írta:
2022.01.01. 22:27
Redbull írta:
2022.01.01. 17:24

Nekem ez a kép kamunak tűnik.
Nem tudom egyértelműen bizonyítani, csak kérdezem, miért is kell 2 hónappal korábban kiszivárogtatni az új gépről fotókat?
Azt gondolom a motor beindítós videóval együtt ez már a visszavágó része.
Megy a nyomásgyakorlás.
(:m

Meglehet.
De hisz ők lettek újra a VB-ok.
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.01.01. 23:45

Redbull írta:
2022.01.01. 22:01
Lehet hogy nem ilyen lesz a festésük, szóbeszéd van arról. hogy visszatér az ezüst szín.
Sőt, ezen a képen az autó sem ugyanaz. Már első szárnyon látszik.
Amit nem rég tettek ki, eredetileg nagyon el van sötétítve. Benne van, hogy egy részarányos modell, de simán lehet a valódi autó is. Most bármit fel lehet fedni, hisz kb. fogalmuk sincs, mi lesz az erősorrend (meg amúgy is több függ a motortól).
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.01.02. 11:20

Azóta több kép is "kiszivárgott".

Kép
Kép
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.01.02. 17:16

nem néz ki rosszul. bár a mostani kocsik is marha jól néznek-néztek ki (főleg 2017-2018-ban a glória nélkül, szerintem minden idők legszexibb forma1-autói voltak),de örülök hogy nem kell olyan förmedvényeket bámulni, mint 2009-2016 között.
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.01.02. 19:23

trutya írta:
2022.01.02. 17:16
de örülök hogy nem kell olyan förmedvényeket bámulni, mint 2009-2016 között.
2009 és 2011 között még el is ment, 2012-től jöttek az orra vonatkozó hülye szabályok. Előbb a lépcsős orr '12-ben, aztán '14-ben a fallikus szimbólumok. Engem személy szerint a glória sem zavar annyira, mint a ronda orrok.

Mellesleg a 2007-2008-as autók is szépek voltak, leszámítva a Honda által kigondolt orr-szárnyat (:u

A mostaniak tényleg ígéretesnek tűnnek. Februárban jön a Ferrari, legkésőbb akkor kiderül, milyenek teljes valójukban.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.01.02. 20:53

Willy írta:
2022.01.02. 19:23
trutya írta:
2022.01.02. 17:16
de örülök hogy nem kell olyan förmedvényeket bámulni, mint 2009-2016 között.
2009 és 2011 között még el is ment, 2012-től jöttek az orra vonatkozó hülye szabályok. Előbb a lépcsős orr '12-ben, aztán '14-ben a fallikus szimbólumok. Engem személy szerint a glória sem zavar annyira, mint a ronda orrok.

Mellesleg a 2007-2008-as autók is szépek voltak, leszámítva a Honda által kigondolt orr-szárnyat (:u

A mostaniak tényleg ígéretesnek tűnnek. Februárban jön a Ferrari, legkésőbb akkor kiderül, milyenek teljes valójukban.
hát, azok az elcseszett arányok a két méter széles első és egyméteres hátsó szárnyakkal... nekem nagyon nem volt az esetem, pláne a 2007-8-as autók után. abban a korszakban szerintem a 2004-2006 közöttiek voltak a legszebbek, mikor már szép gömbölyűek voltak, de még nem voltak teleaggatva idióta szárnyakkal.
mondjuk ami idén volt, az is túlzás volt már (a barge board és környékére gondolok)

most nézem... a halo már 2018-ban is volt, úgyhogy maradok a 2017-nél :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trutya 2022.01.02. 20:57-kor.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.02. 20:55

trutya írta:
2022.01.02. 20:53
hát, azok az elcseszett arányok a két méter széles első és egyméteres hátsó szárnyakkal... nekem nagyon nem volt az esetem, pláne a 2007-8-as autók után. abban a korszakban szerintem a 2004-2006 közöttiek voltak a legszebbek, mikor már szép gömbölyűek voltak, de még nem voltak teleaggatva idióta szárnyakkal.
mondjuk ami idén volt, az is túlzás volt már (a barge board és környékére gondolok)
Egyetértek.
2004. :mosoly:

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.01.02. 22:00

rdaneelolivaw írta:
2022.01.02. 20:55
trutya írta:
2022.01.02. 20:53
hát, azok az elcseszett arányok a két méter széles első és egyméteres hátsó szárnyakkal... nekem nagyon nem volt az esetem, pláne a 2007-8-as autók után. abban a korszakban szerintem a 2004-2006 közöttiek voltak a legszebbek, mikor már szép gömbölyűek voltak, de még nem voltak teleaggatva idióta szárnyakkal.
mondjuk ami idén volt, az is túlzás volt már (a barge board és környékére gondolok)
Egyetértek.
2004. :mosoly:
Kép
Nekem ez a McLaren MP4-15-ös nagyon tetszett.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.01.03. 06:49

trutya írta:
2022.01.02. 20:53
hát, azok az elcseszett arányok a két méter széles első és egyméteres hátsó szárnyakkal...
Nem is állítom, hogy szép volt, de el lehetett viselni az orrész elcseszése előtt.
Kép

Kép
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.01.03. 15:14

rdaneelolivaw írta:
2022.01.02. 20:55
trutya írta:
2022.01.02. 20:53
hát, azok az elcseszett arányok a két méter széles első és egyméteres hátsó szárnyakkal... nekem nagyon nem volt az esetem, pláne a 2007-8-as autók után. abban a korszakban szerintem a 2004-2006 közöttiek voltak a legszebbek, mikor már szép gömbölyűek voltak, de még nem voltak teleaggatva idióta szárnyakkal.
mondjuk ami idén volt, az is túlzás volt már (a barge board és környékére gondolok)
Egyetértek.
2004. :mosoly:
Na ja :)
Kép
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.03.11. 10:50

Nagyon szép lett ez az autó. Öröm ránézni. A design és a színek káprázata. Nekem a mezőnyben a legszebb. Igazi mérnöki és esztétikei innováció. Egyedül a piros légbeömlővel nem tudok megbékélni. (Tudom, hogy szponzor miatt!) Már csak a sebességgel és megbízhatósáhggal kellene elkápráztatnia. :mosoly:

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.04.06. 09:43

a Mercedes problémáiról egy érdekes szösszenet:
Kép

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.04.09. 11:50

A fő gondnak viszont megint a pattogást, a delfinezést jelölte meg, így érkezett is erre irányuló kérdés: a Ferrari legalább olyan durván pattog az egyenesben, a kilences kanyar felé, mint a Mercedes, mégis egy másodperc a különbség a két autó között. Egészen biztos benne, hogy csak emiatt lassúak?

"Igen, jogos a felvetés.A mi pattogásunk rosszabb abból a szempontból, hogy magunkkal visszük a nagysebességű, tempós kanyarokba is. Látjuk, hogy hol veszítünk. Ha megnézzük a kört, az első szektorban nagyon versenyképesek vagyunk, a másodikban versenyképesek vagyunk, aztán a harmadikban... a kilences-tízes kanyarban és a tizenkettesben veszítjük el szinte mindenünket, ott bukunk majdnem egy másodpercet. Hogy csak a pattogás megszüntetésével nyernénk-e egy másodpercet? Nem, biztosan nem. Van több más dolog, ahol apró dolgokon javíthatunk, optimalizálhatunk és így kell lefaragni a hátrányunkat." - reagált teljesen korrekten a kérdésre Wolff a Formula.hu jelenlétében.
https://formula.hu/f1/2022/04/09/miert ... -ferrarie
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.04.09. 13:17

Lancelot írta:
2022.04.09. 11:50
A fő gondnak viszont megint a pattogást, a delfinezést jelölte meg, így érkezett is erre irányuló kérdés: a Ferrari legalább olyan durván pattog az egyenesben, a kilences kanyar felé, mint a Mercedes, mégis egy másodperc a különbség a két autó között. Egészen biztos benne, hogy csak emiatt lassúak?

"Igen, jogos a felvetés.A mi pattogásunk rosszabb abból a szempontból, hogy magunkkal visszük a nagysebességű, tempós kanyarokba is. Látjuk, hogy hol veszítünk. Ha megnézzük a kört, az első szektorban nagyon versenyképesek vagyunk, a másodikban versenyképesek vagyunk, aztán a harmadikban... a kilences-tízes kanyarban és a tizenkettesben veszítjük el szinte mindenünket, ott bukunk majdnem egy másodpercet. Hogy csak a pattogás megszüntetésével nyernénk-e egy másodpercet? Nem, biztosan nem. Van több más dolog, ahol apró dolgokon javíthatunk, optimalizálhatunk és így kell lefaragni a hátrányunkat." - reagált teljesen korrekten a kérdésre Wolff a Formula.hu jelenlétében.
https://formula.hu/f1/2022/04/09/miert ... -ferrarie
Nem tudom. Volt egy olyan ferraris (talán Sainz) belsőkamerás felvétel, ahol az látszott, hogy a Ferrari is iszonyatosan pattogott egy hosszú, nyújtós bal kanyarban.
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.04.09. 14:19

bertone írta:
2022.04.09. 13:17
Nem tudom. Volt egy olyan ferraris (talán Sainz) belsőkamerás felvétel, ahol az látszott, hogy a Ferrari is iszonyatosan pattogott egy hosszú, nyújtós bal kanyarban.
igen, ha jól emlékszem panaszkodott is rá a rádióban

furcsa, hogy itt jobban előjött szinte mindenkinél, vajon mi az oka?
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.04.09. 14:59

trutya írta:
2022.04.09. 14:19
bertone írta:
2022.04.09. 13:17

Nem tudom. Volt egy olyan ferraris (talán Sainz) belsőkamerás felvétel, ahol az látszott, hogy a Ferrari is iszonyatosan pattogott egy hosszú, nyújtós bal kanyarban.
igen, ha jól emlékszem panaszkodott is rá a rádióban

furcsa, hogy itt jobban előjött szinte mindenkinél, vajon mi az oka?
Azt mondta Sainz, hogy mindjárt kirepül az autóból.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.04.23. 17:47

Az ember nem akar hinni a szemének. Vannak az életben még érthetetlen dolgok.

Az a csapat, amelyik 8 éven keresztül verhetetlen technikát tudott létrehozni, egyik szezonról a másikra a "futottak még" kategória végére esett vissza. Szinte fájdalom nézni a vergődésüket. (Ja, tudom itt is vannak sokan, akik indiántáncot járnak örömükben, de most ezt hagynám.)

Lehet magyarázkodni. Persze. "A tavalyi szezon végéig tartó csata a RB-al lekötötte az erőinket, kevesebbet tudtunk az idei gépre koncentálni, később tudtunk nekiállni." és ehhez hasonlókat. De minden súlytalan.

Hiszen ha pl. csak erre az egyre akarok reagálni, akkor is azonnal felhozható ellenérvként, hogy a RB., amelyik ugyanúgy benne volt abban a csatában, idén is világbajnok autót alkotott mégis.

Ja, lehet mutotagni Newey-ra, hogy persze a zseni náluk van.

Ezek valamilyen szinten megállhatják a helyüket, de a lényegre nem adnak egyetlen épeszű embernek sem magyarázatot.

A Mercedes egy hatalmas költségvetéssel gazdálkodó csapat. A tavalyi évben, a felkészülés időszakában, még nem volt költségvetési sapka sem. Olyan szürkeállomány mennyiséggel rendelkeznek, amilyenért más csapatok hetekig térden imádkoznának a Szent Péter Katedrálisban. Sok év tapasztalata, és ezen belül 8 év világlkasszis tapasztalata áll mögöttük. De láthatóan mindez nem elegendő.

Valami nagyon félrement, és a költségvetési sapka, meg az egyéb gátoló szabályok között most már gúzsba kötve kellene megtanulni balerinává válniuk. Ez láthatóan nem megy. Nem csak a költségvetési határok miatt.

A legmegdöbbentöbb, hogy egyhangúan elismerik a csapat tagjai, amit lehet is látni, hogy lövésük nincs mi a probléma oka. Addig pedig még a megoldáson elgondolkodni sem tudnak. Ez a szezon így biztos kuka. Ám ha sierül így betagozódni a semmibe nekik, akkor hosszú szezonokra elérkezne itt sokak vágyálma, hogy lássák őket vergődni, Hamiltont a porban fetrengeni.

Kérdés, ezt meddig fogjuk látni?

A Mercedes nem a Ferrari. A tifosinak a Ferrari egy szent dolog. Ha vergődik is évekig van kitartás, van türelem, van remény. A Mercedes nem jelenti ezt a szurkolóknak. Örülnek és fürödnek a sikereikben, de hamar kihátrálnak mögüle, ha nem megy a csapatnak a pilótáknak. Ez azonban csak az egyik. A Ferrari olyan szent dolog Olaszországban, hogy talán még gyűjtést is szerveznének neki, hogy maradjon, vagy imákat tartanának értük. Ezzel szemben a Mercedesnél igen rideg, racionális elvek mentén döntenek, hogy egyáltalán maradjanak-e vagy sem. Igaz, hogy egy szörnyű baleset miatt, de már volt olyan, hogy évtizedekre elhagyták a F1-et, ami egy Ferrari esetében elképzelhetetlen. Most a menedzsment hamar eljutha arra az álláspontra, hogy a szánalmas vergődés többet árt a márka hírnevének annál, semhogy azt hosszasan eltűrjék.

Így a leghatározottabb véleményem, hogy a Mercedes F1 csapatnak maximum egy éve van most erre a semmitérő "teljesítményre". Eddig is feszegették a Mercedes cég büdzséjét, sokszor volt már szó arról, hogy ismét kivonulnak a költségek miatt. Ez a szégyenletes teljesítmény hamar eljuttathatja a menedzsmentet katalizátorként arra az elhatározásra, hogy elég, erre nem áldoznak többet.

Az sem hagyható figyelmen kívül, hogy a sikertelenség hamar kikezdheti a csapatszellemet is. Ennek mintha már lennének is látható jelei.

Szóval most mindenki élvezze ki ezt a helyzetet, aki Hamiltont és a Mercedest a földön fetrengve szerette volna látni, mert lehet, hogy nem sokáig fogja tudni megtenni. És nem azért, mert a csapat összeszedi magát, ahogy elnézem, arra nem sok az esély ... Ennél sokkal prózaibb oka lesz.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.04.23. 17:57

Kb. a Merci is olyan mint a Honda. Ha nem jönnek az eredmények, a vezetőség megunja, simán otthagyják az egész cirkuszt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.04.24. 08:04

Lancelot írta:
2022.04.23. 17:47
Az ember nem akar hinni a szemének. Vannak az életben még érthetetlen dolgok.

Az a csapat, amelyik 8 éven keresztül verhetetlen technikát tudott létrehozni, egyik szezonról a másikra a "futottak még" kategória végére esett vissza. Szinte fájdalom nézni a vergődésüket. (Ja, tudom itt is vannak sokan, akik indiántáncot járnak örömükben, de most ezt hagynám.)

Lehet magyarázkodni. Persze. "A tavalyi szezon végéig tartó csata a RB-al lekötötte az erőinket, kevesebbet tudtunk az idei gépre koncentálni, később tudtunk nekiállni." és ehhez hasonlókat. De minden súlytalan.

Hiszen ha pl. csak erre az egyre akarok reagálni, akkor is azonnal felhozható ellenérvként, hogy a RB., amelyik ugyanúgy benne volt abban a csatában, idén is világbajnok autót alkotott mégis.

Ja, lehet mutotagni Newey-ra, hogy persze a zseni náluk van.

Ezek valamilyen szinten megállhatják a helyüket, de a lényegre nem adnak egyetlen épeszű embernek sem magyarázatot.

A Mercedes egy hatalmas költségvetéssel gazdálkodó csapat. A tavalyi évben, a felkészülés időszakában, még nem volt költségvetési sapka sem. Olyan szürkeállomány mennyiséggel rendelkeznek, amilyenért más csapatok hetekig térden imádkoznának a Szent Péter Katedrálisban. Sok év tapasztalata, és ezen belül 8 év világlkasszis tapasztalata áll mögöttük. De láthatóan mindez nem elegendő.

Valami nagyon félrement, és a költségvetési sapka, meg az egyéb gátoló szabályok között most már gúzsba kötve kellene megtanulni balerinává válniuk. Ez láthatóan nem megy. Nem csak a költségvetési határok miatt.

A legmegdöbbentöbb, hogy egyhangúan elismerik a csapat tagjai, amit lehet is látni, hogy lövésük nincs mi a probléma oka. Addig pedig még a megoldáson elgondolkodni sem tudnak. Ez a szezon így biztos kuka. Ám ha sierül így betagozódni a semmibe nekik, akkor hosszú szezonokra elérkezne itt sokak vágyálma, hogy lássák őket vergődni, Hamiltont a porban fetrengeni.

Kérdés, ezt meddig fogjuk látni?

A Mercedes nem a Ferrari. A tifosinak a Ferrari egy szent dolog. Ha vergődik is évekig van kitartás, van türelem, van remény. A Mercedes nem jelenti ezt a szurkolóknak. Örülnek és fürödnek a sikereikben, de hamar kihátrálnak mögüle, ha nem megy a csapatnak a pilótáknak. Ez azonban csak az egyik. A Ferrari olyan szent dolog Olaszországban, hogy talán még gyűjtést is szerveznének neki, hogy maradjon, vagy imákat tartanának értük. Ezzel szemben a Mercedesnél igen rideg, racionális elvek mentén döntenek, hogy egyáltalán maradjanak-e vagy sem. Igaz, hogy egy szörnyű baleset miatt, de már volt olyan, hogy évtizedekre elhagyták a F1-et, ami egy Ferrari esetében elképzelhetetlen. Most a menedzsment hamar eljutha arra az álláspontra, hogy a szánalmas vergődés többet árt a márka hírnevének annál, semhogy azt hosszasan eltűrjék.

Így a leghatározottabb véleményem, hogy a Mercedes F1 csapatnak maximum egy éve van most erre a semmitérő "teljesítményre". Eddig is feszegették a Mercedes cég büdzséjét, sokszor volt már szó arról, hogy ismét kivonulnak a költségek miatt. Ez a szégyenletes teljesítmény hamar eljuttathatja a menedzsmentet katalizátorként arra az elhatározásra, hogy elég, erre nem áldoznak többet.

Az sem hagyható figyelmen kívül, hogy a sikertelenség hamar kikezdheti a csapatszellemet is. Ennek mintha már lennének is látható jelei.

Szóval most mindenki élvezze ki ezt a helyzetet, aki Hamiltont és a Mercedest a földön fetrengve szerette volna látni, mert lehet, hogy nem sokáig fogja tudni megtenni. És nem azért, mert a csapat összeszedi magát, ahogy elnézem, arra nem sok az esély ... Ennél sokkal prózaibb oka lesz.
Több ponton is kiegészítenélek, illetve vitatkoznék veled.
Azt mindig is lehetett tudni, hogy a pénzre szükség van az F1-ben, de ez nem minden. 2020-ban - állítólag - a Ferrari költötte a legtöbbet, 435 millió $-t, aztán tudjuk mire ment vele. Ugyanakkor szorosan ott volt mögötte a Mercedes a maga 425 milliójával, ők viszont jól sáfárkodtak vele. Viszont már tavaly, tehát egy nagyon fontos évben bevezették a költségvetési sapkát, ami 2021-re már csak 145 milliót engedélyezett (ez idén 140 millió, jövőre 135 millió lesz). Ez biztosan hátrányosan érintette a nagy pénzekkel működő csapatokat, de minél kisebb a különbség, annál "könnyebb" az átállás (A Red Bull 2020-ban 330 millióból gazdálkodhatott).
Biztos van abban igazság, hogy a Ferrari a 2020-2021-es évet beáldozta 2022-ért, de az sem mindegy, hogy a csökkentést, melyik csapat, miként tudta véghez vinni.
Toto Wolff már az első tesztek előtt elmondta, hogy ez egy olyan szabályváltozás, amiben biztos lesz olyan csapat, amelyik lyukra fut. Ironikus, hogy pont ők lettek ez a csapat. És igen, egy olyan csapatnál, ami hozzászokott, hogy a pénz nem számít, nehéz az átállás. Nyilván rengeteg dolgozótól, mérnöktől és szerelőtől kellett megválniuk.
Talán pont olyanok kerültek lapátra, aki nagyon sokat tettek a korábbi sikerekért, de a háttérben voltak és a csapat vezetése nem is tudott róluk.
Talán csak egyszerűen képtelenek átállni arra, hogy előbb kell gondolkodni, utána cselekedni, mert eddig volt lehetőségük minden ötletet kipróbálni.
A szélcsatornában - tudtommal - nem használhatnak teljes méretű modellt, csak - talán - 60%-os méretűt, aminél nem biztos, hogy mindent lehet szimulálni (és a sebességet sem tudják valós értékűre állítani).
Szóval, rengeteg oka lehet annak, hogy a Mercedes most lehasalt. Én személy szerint nem örülök ennek, nem így akartam látni őket, "a földön fetrengve", azt szerettem volna, hogy kemény küzdelemben döngöljék őket a földbe.

Az viszont sajnos várható, hogy a csapat jövője kérdéses lesz, még akkor is, ha hirtelen szinte csak a harmadát kell költeniük, s az is főleg szponzor pénzből kijön, tehát az anyavállalatot szinte alig érinti. Lehet itt "szörpösözni", de ezt az egészet olyan emberek tették és teszik naggyá, akik a saját pénzüket vitték és viszik vásárra.
Hol lenne az F1, ha nem lettek volna McLarenek, Williamsek, Sauberek, Minardik és igen, Mateschitzek?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.04.24. 16:57

A szégyen újabb napja!

Russel: 4.
Hamilton: 14. !!!

(:u :angry01
Rossz nézni Hamilton vergődését. Russel legalább odateszi magát. Az elkényelmesedett öreg oroszlán és a kanos fiatal duója.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.04.24. 17:07

Lancelot írta:
2022.04.24. 16:57
A szégyen újabb napja!

Russel: 4.
Hamilton: 14. !!!

(:u :angry01
Rossz nézni Hamilton vergődését. Russel legalább odateszi magát. Az elkényelmesedett öreg oroszlán és a kanos fiatal duója.
Fordított helyzetben megnéztem volna Russelt Gasli ellen.

Kép
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.04.24. 17:13

Lenyomta volna.

Alibi próbálkozásai voltak csak Hamiltonnak.

Russel igaziból lenyomta Magnussent.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Mercedes AMG Petronas Team

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.04.27. 09:24

Azt hiszem valóban a 2023-as évre kellene már most átállniuk. Hsználják már csak tesztekre a futamokat idén. Ahogy tavaly a Ferrari.

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2022/0 ... -mercedes
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt