A Formula 1-ről általánosságban

Az aktuális szezon
Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.04.12. 21:13

:hajra01 :hajra01

Kép
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.04.27. 21:50

a pálya már kész Monacoban, a hétvégén historic futam volt

Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.27. 22:17

idarpidi írta:
2021.04.27. 21:50
a pálya már kész Monacoban, a hétvégén historic futam volt

Áhhhh :szery (:i

Ez a versenyautó hang..

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.27. 22:20

Kép

Stale mlad :)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.27. 22:56

Bandee írta:
2021.04.27. 22:20
Kép

Stale mlad :)
(:u (:u (:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.04.27. 23:11

Bandee írta:
2021.04.27. 22:17
és még egy kis video, Alesi nagy csatában megtörte Lauda 312-T2-jét, de valami műszaki hiba vagy defekt lehetett mert érdekes módon ment a falnak



Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.27. 23:31

idarpidi írta:
2021.04.27. 23:11
Bandee írta:
2021.04.27. 22:17
és még egy kis video, Alesi nagy csatában megtörte Lauda 312-T2-jét, de valami műszaki hiba vagy defekt lehetett mert érdekes módon ment a falnak



Szerintem a Lotus nekiment.

Rohadt jók ezek.. EZt kéne megnézni esküszöm:) A belső kamera alapján nem értettem milyen amatőrök ezek, de ha Alesi szintű emberek veeztik ezeket akkor nem vagyok meglepve, hogy ilyen jól mennek velük. Rohadt jó élmény lehet, különösen Monacoban :mosoly:

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.28. 04:33

Bandee írta:
2021.04.27. 23:31
idarpidi írta:
2021.04.27. 23:11

és még egy kis video, Alesi nagy csatában megtörte Lauda 312-T2-jét, de valami műszaki hiba vagy defekt lehetett mert érdekes módon ment a falnak



Szerintem a Lotus nekiment.

Rohadt jók ezek.. EZt kéne megnézni esküszöm:) A belső kamera alapján nem értettem milyen amatőrök ezek, de ha Alesi szintű emberek veeztik ezeket akkor nem vagyok meglepve, hogy ilyen jól mennek velük. Rohadt jó élmény lehet, különösen Monacoban :mosoly:
Látszott is a jobb elején, hogy kicsit lekonyult a szárny.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.04.28. 09:49

Tegnap a méltán világhírű szagértő kommentátore Weréb Gábor megállapította hogy közel közel 30 év F1-el való foglalkozásom után "nem vagyok képben". Mert kritikával mertem illetni a bevezetendő sprintfutamokat, és hogy mesterkélt húzásnak tartom, mely sutba dobja teljesen az F1 klasszikus mivoltát, és megfoszt minket nézőket pl attól hogy meglepetés pole legyen a főfutamon néha napján. Elkezdett nekem Bernie-ről össze-vissza hadoválni, és szerinte nem a szezon közben dőlt el hogy lesznek sprintfutamok. (amit végül most hétfőn szavaztak meg). Elszámoltam 3-ig, és nem írtam le neki, hogy ő és a hatalmas szagértelme az oka annak, hoyg skyF1 streamet vadászok minden futamkor :D
Micsoda egy beképzelt pojáca ez a faszi.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.28. 10:09

Nigel Hill írta:
2021.04.28. 09:49
Tegnap a méltán világhírű szagértő kommentátore Weréb Gábor megállapította hogy közel közel 30 év F1-el való foglalkozásom után "nem vagyok képben". Mert kritikával mertem illetni a bevezetendő sprintfutamokat, és hogy mesterkélt húzásnak tartom, mely sutba dobja teljesen az F1 klasszikus mivoltát, és megfoszt minket nézőket pl attól hogy meglepetés pole legyen a főfutamon néha napján. Elkezdett nekem Bernie-ről össze-vissza hadoválni, és szerinte nem a szezon közben dőlt el hogy lesznek sprintfutamok. (amit végül most hétfőn szavaztak meg). Elszámoltam 3-ig, és nem írtam le neki, hogy ő és a hatalmas szagértelme az oka annak, hoyg skyF1 streamet vadászok minden futamkor :D
Micsoda egy beképzelt pojáca ez a faszi.
De. Írd meg neki

Én nem látok a pályán. :) üdv a klubban
2017/2018 ban úgy látta Kimi húzta a többiekre a kormányt a rajtnál aki egyébként a pályáról is lement már balra!

Semmilyen kritikát vagy ellenvéleményt nem visel el, erre persze látunk példát szép számmal amúgy is .. Ez az undorító tulajdonsága a közvetítésekből is lejön, amikor a másik ellent mer mondani

Igazából az egész sorozat a wébergabi miatt van megtartva, sőt lehet ha hozzáérsz, akkor az örök élet vár rád plusz ingyen sör

Majd megkeresem ezt és írok neki:)


Legjobb amikor kérdésekre válaszolgat. Nem baj, majd eljön az ő ideje is

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.04.28. 10:56

Bandee írta:
2021.04.28. 10:09
Nigel Hill írta:
2021.04.28. 09:49
Tegnap a méltán világhírű szagértő kommentátore Weréb Gábor megállapította hogy közel közel 30 év F1-el való foglalkozásom után "nem vagyok képben". Mert kritikával mertem illetni a bevezetendő sprintfutamokat, és hogy mesterkélt húzásnak tartom, mely sutba dobja teljesen az F1 klasszikus mivoltát, és megfoszt minket nézőket pl attól hogy meglepetés pole legyen a főfutamon néha napján. Elkezdett nekem Bernie-ről össze-vissza hadoválni, és szerinte nem a szezon közben dőlt el hogy lesznek sprintfutamok. (amit végül most hétfőn szavaztak meg). Elszámoltam 3-ig, és nem írtam le neki, hogy ő és a hatalmas szagértelme az oka annak, hoyg skyF1 streamet vadászok minden futamkor :D
Micsoda egy beképzelt pojáca ez a faszi.
De. Írd meg neki

Én nem látok a pályán. :) üdv a klubban
2017/2018 ban úgy látta Kimi húzta a többiekre a kormányt a rajtnál aki egyébként a pályáról is lement már balra!

Semmilyen kritikát vagy ellenvéleményt nem visel el, erre persze látunk példát szép számmal amúgy is .. Ez az undorító tulajdonsága a közvetítésekből is lejön, amikor a másik ellent mer mondani

Igazából az egész sorozat a wébergabi miatt van megtartva, sőt lehet ha hozzáérsz, akkor az örök élet vár rád plusz ingyen sör

Majd megkeresem ezt és írok neki:)


Legjobb amikor kérdésekre válaszolgat. Nem baj, majd eljön az ő ideje is
Teljesen felesleges leírnom neki. Kitörli és letilt. Ez volt a sorosom a boxutca oldalon is :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.28. 12:12

Nigel Hill írta:
2021.04.28. 09:49
Tegnap a méltán világhírű szagértő kommentátore Weréb Gábor megállapította hogy közel közel 30 év F1-el való foglalkozásom után "nem vagyok képben". Mert kritikával mertem illetni a bevezetendő sprintfutamokat, és hogy mesterkélt húzásnak tartom, mely sutba dobja teljesen az F1 klasszikus mivoltát, és megfoszt minket nézőket pl attól hogy meglepetés pole legyen a főfutamon néha napján. Elkezdett nekem Bernie-ről össze-vissza hadoválni, és szerinte nem a szezon közben dőlt el hogy lesznek sprintfutamok. (amit végül most hétfőn szavaztak meg). Elszámoltam 3-ig, és nem írtam le neki, hogy ő és a hatalmas szagértelme az oka annak, hoyg skyF1 streamet vadászok minden futamkor :D
Micsoda egy beképzelt pojáca ez a faszi.
Wéber érdekes eset. Egyrészt van egy nagyon nagy lexikális tudása az F1 történelmét és jelenét tekintve, nemzetközi szinten is ritka az, amennyi szereplőt és sztorit ismer a sportból.

Mellette van két rettentő rossz tulajdonsága. Az egyik, amikor folyton versenyzői szemmel próbál közvetíteni, érzékeltetve, hogy hát ő tapasztalatból beszél, ezért tudja, mi történik éppen. Értem én, mi az indíttatás: foglalkozott versenyzéssel, és most mindegy is, hogy nem túl sikeresen. A lényeg, hogy versenyzett, a nézők 99,9%-ának meg nincs ilyen tapasztalata. Viszont a büdös életben nem ült F1-es autóban úgy, hogy élesre felhúzott állapotban vezette azt, pláne nem GP-körülmények között. Minden tapasztalata ellenére az F1-es versenyzés, versenyhelyzetek belülről történő megítélésről ugyanúgy fingja nincs, mint nekünk, fotelszakértőknek. Az, hogy egy Renault Clióban Michelisszel kergetőzött valami márkakupában a Hungaroringen tizensok éve kétszázas tempónál, meg indult egy maroknyi WTCC-futamon szintén majdnem 10 éve, az semmiféle alapot nem ad arra, hogy hitelesen, versenyzői szemszögből közvetítse azt, amikor Verstappen és Hamilton 300 feletti tempónál kerék-kerék ellen csatáznak egymással formaautókkal. Teljesen más kávéház a kettő, a versenyzőktől tudjuk, hogy még az F2 is lófasz ahhoz képest, amit az F1 jelent, óriási az ugrás, nem lehet mihez hasonlítani.

A másik nagyon szerencsétlen vonása Wébernek, hogy harcias, „balhés” alkatnak tűnik. Bármilyen interakcióját láttam én is bármilyen felületen, sosem volt hajlandó semmiben álláspontot közelíteni vagy finomítani, még csak egy „értelek, de másképp látom”-szintű végeredményt sem tudott kihozni soha. Mindig azt a kardozást mutatta be, amiről te is beszélsz: kinyilatkoztatott, aztán aki bármiben bármi mást gondolt esetleg, az értetlen/hülye/tájékozatlan volt - nem feltétlenül ezekkel a szavakkal, de az üzenete ez volt a dolognak.

És egyetértek veled, a sprintfutamok a világ faszsága. Szembemegy mindennel, ami az F1-et F1-gyé teszi, és ezt nem lehet elintézni annyival, hogy nyígnak a maradi fanok, mert az F1 a változásról szól, meg a turbómotorok meg a biztonsági övek ellen is anno mit össze nem károgtak az akkori rajongók. De így, egy Grand Prix versenyhétvége formátumát, hogy edzés-időmérő-verseny, sosem bontották meg. Ez a sprintfutamos faszság tényleg legfeljebb amerikai formaautós sorozatokban állja meg a helyét, semmi helye az F1-ben. Nagyjából arra számítok, hogy vagy összevissza törik magukat meg egymást a srácok, akkora lesz a tülekedés, vagy pont a másik véglet, mindenki kínosan vigyázva fog vonatozni, nehogy megtörjék a főverseny előtt
a kocsit. A másik, hogy semmi nem fog változni ezen a miniversenyes faszságon sem, ami az erőviszonyokat illeti.

Az F1-et nem így, nem ilyen eszközökkel kéne megpróbálni izgalmasabbá tenni. Nem a hétvége formátuma okozza a problémát a sportban. Rém egyszerű lenne a megoldás: el kell dönteni, hogy továbbra is a folytonos technokrata hozzáállás az irány, és azzal a koncepcióval javítani magán a versenyzésen, vagy hagyni a picsába ezt, vissza a lebutított aerocsomagokat, adjanak hozzá bivalyerős turbómotorokat meg széles tappancsokat (kötelező megkötés nélkül, hogy minimum hány keverékkel kell végigcsinálni egy futamot), és kész, lesz megint egymás seggében autózás körökön át, előzés DRS-bohóckodás nélkül, meg boruló papírforma. De ezt így, hogy nem az autótervezési koncepciókkal variálnak, hanem a versenyhétvége formátumával... Agyfasz. Valahányszor próbálkoztak variálni az időmérőn, pofára esés lett belőle, és igen gyorsan visszatértek a (nem véletlenül) bevált formátumhoz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.28. 12:41

vollebak írta:
2021.04.28. 12:12
Nigel Hill írta:
2021.04.28. 09:49
Tegnap a méltán világhírű szagértő kommentátore Weréb Gábor megállapította hogy közel közel 30 év F1-el való foglalkozásom után "nem vagyok képben". Mert kritikával mertem illetni a bevezetendő sprintfutamokat, és hogy mesterkélt húzásnak tartom, mely sutba dobja teljesen az F1 klasszikus mivoltát, és megfoszt minket nézőket pl attól hogy meglepetés pole legyen a főfutamon néha napján. Elkezdett nekem Bernie-ről össze-vissza hadoválni, és szerinte nem a szezon közben dőlt el hogy lesznek sprintfutamok. (amit végül most hétfőn szavaztak meg). Elszámoltam 3-ig, és nem írtam le neki, hogy ő és a hatalmas szagértelme az oka annak, hoyg skyF1 streamet vadászok minden futamkor :D
Micsoda egy beképzelt pojáca ez a faszi.
1. Wéber érdekes eset. Egyrészt van egy nagyon nagy lexikális tudása az F1 történelmét és jelenét tekintve, nemzetközi szinten is ritka az, amennyi szereplőt és sztorit ismer a sportból.

2. Mellette van két rettentő rossz tulajdonsága. Az egyik, amikor folyton versenyzői szemmel próbál közvetíteni, érzékeltetve, hogy hát ő tapasztalatból beszél, ezért tudja, mi történik éppen. Értem én, mi az indíttatás: foglalkozott versenyzéssel, és most mindegy is, hogy nem túl sikeresen. A lényeg, hogy versenyzett, a nézők 99,9%-ának meg nincs ilyen tapasztalata. Viszont a büdös életben nem ült F1-es autóban úgy, hogy élesre felhúzott állapotban vezette azt, pláne nem GP-körülmények között. Minden tapasztalata ellenére az F1-es versenyzés, versenyhelyzetek belülről történő megítélésről ugyanúgy fingja nincs, mint nekünk, fotelszakértőknek. Az, hogy egy Renault Clióban Michelisszel kergetőzött valami márkakupában a Hungaroringen tizensok éve kétszázas tempónál, meg indult egy maroknyi WTCC-futamon szintén majdnem 10 éve, az semmiféle alapot nem ad arra, hogy hitelesen, versenyzői szemszögből közvetítse azt, amikor Verstappen és Hamilton 300 feletti tempónál kerék-kerék ellen csatáznak egymással formaautókkal. Teljesen más kávéház a kettő, a versenyzőktől tudjuk, hogy még az F2 is lófasz ahhoz képest, amit az F1 jelent, óriási az ugrás, nem lehet mihez hasonlítani.

3. A másik nagyon szerencsétlen vonása Wébernek, hogy harcias, „balhés” alkatnak tűnik. Bármilyen interakcióját láttam én is bármilyen felületen, sosem volt hajlandó semmiben álláspontot közelíteni vagy finomítani, még csak egy „értelek, de másképp látom”-szintű végeredményt sem tudott kihozni soha. Mindig azt a kardozást mutatta be, amiről te is beszélsz: kinyilatkoztatott, aztán aki bármiben bármi mást gondolt esetleg, az értetlen/hülye/tájékozatlan volt - nem feltétlenül ezekkel a szavakkal, de az üzenete ez volt a dolognak.

4. És egyetértek veled, a sprintfutamok a világ faszsága. Szembemegy mindennel, ami az F1-et F1-gyé teszi, és ezt nem lehet elintézni annyival, hogy nyígnak a maradi fanok, mert az F1 a változásról szól, meg a turbómotorok meg a biztonsági övek ellen is anno mit össze nem károgtak az akkori rajongók. De így, egy Grand Prix versenyhétvége formátumát, hogy edzés-időmérő-verseny, sosem bontották meg. Ez a sprintfutamos faszság tényleg legfeljebb amerikai formaautós sorozatokban állja meg a helyét, semmi helye az F1-ben. Nagyjából arra számítok, hogy vagy összevissza törik magukat meg egymást a srácok, akkora lesz a tülekedés, vagy pont a másik véglet, mindenki kínosan vigyázva fog vonatozni, nehogy megtörjék a főverseny előtt
a kocsit. A másik, hogy semmi nem fog változni ezen a miniversenyes faszságon sem, ami az erőviszonyokat illeti.

5. Az F1-et nem így, nem ilyen eszközökkel kéne megpróbálni izgalmasabbá tenni. Nem a hétvége formátuma okozza a problémát a sportban. Rém egyszerű lenne a megoldás: el kell dönteni, hogy továbbra is a folytonos technokrata hozzáállás az irány, és azzal a koncepcióval javítani magán a versenyzésen, vagy hagyni a picsába ezt, vissza a lebutított aerocsomagokat, adjanak hozzá bivalyerős turbómotorokat meg széles tappancsokat (kötelező megkötés nélkül, hogy minimum hány keverékkel kell végigcsinálni egy futamot), és kész, lesz megint egymás seggében autózás körökön át, előzés DRS-bohóckodás nélkül, meg boruló papírforma. De ezt így, hogy nem az autótervezési koncepciókkal variálnak, hanem a versenyhétvége formátumával... Agyfasz. Valahányszor próbálkoztak variálni az időmérőn, pofára esés lett belőle, és igen gyorsan visszatértek a (nem véletlenül) bevált formátumhoz.
Bassza meg. 2021.04.28. Fel kell jegyezni, mert mindennel egyetertek:)

Az 1. Ponthoz: meg az a jo, ha mar evek ota ezert kapja a penzet raadasul kozpenzt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.28. 12:45

Nigel Hill írta:
2021.04.28. 10:56
Bandee írta:
2021.04.28. 10:09


De. Írd meg neki

Én nem látok a pályán. :) üdv a klubban
2017/2018 ban úgy látta Kimi húzta a többiekre a kormányt a rajtnál aki egyébként a pályáról is lement már balra!

Semmilyen kritikát vagy ellenvéleményt nem visel el, erre persze látunk példát szép számmal amúgy is .. Ez az undorító tulajdonsága a közvetítésekből is lejön, amikor a másik ellent mer mondani

Igazából az egész sorozat a wébergabi miatt van megtartva, sőt lehet ha hozzáérsz, akkor az örök élet vár rád plusz ingyen sör

Majd megkeresem ezt és írok neki:)


Legjobb amikor kérdésekre válaszolgat. Nem baj, majd eljön az ő ideje is
Teljesen felesleges leírnom neki. Kitörli és letilt. Ez volt a sorosom a boxutca oldalon is :D
Fenykepezd le.

Utana kuldd el a TV-nek miutan eltunt. Persze ezt kampanyszeruen kell es akkor majd rabaszik

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.28. 12:55

Bandee írta:
2021.04.28. 12:45

Utana kuldd el a TV-nek miutan eltunt. Persze ezt kampanyszeruen kell es akkor majd rabaszik
A Boxutca FB oldal az M4Sporthoz tartozik, nem WG kezeli, nem ő moderálja.

Átfutva a kommenteket. Ami engem WG-ben zavar, hogy nagyon rátelepszik a mellette ülőkre, nem hagyja, hogy rendesen kifejtsék a véleményüket, valamint azt sem ismeri el, ha a közvetítés alatt benéz valamit, nem kér elnézést, nem korrigál. Engem ez nézőként zavar, már direkt sajnálom a mellete ülőket. Én érzek benne elfogultságot is, ő ezt a világért sem ismerné el, de lejön kiket kedvel igazán.

Ettől függetlenül, még mindig sokkal jobban járunk vele, mintha Palikot, vagy Gyulámat kellene hallgatnunk. Egyébként Gyulát, most a MotoGP nézők nyerték meg maguknak, nem tud eltűnni az a figura.

A konkrét témához hozzászólva. Engem meglep, hogy WG támogatja a sprintfutamot, legalábbis, ha jól értettem most arról volt itt szó. A fordított rajtrács kapcsán pl. többször is kifejtette, hogy a Forma 1-el teljesen ellentétes felfogás, nem való ide, mesterséges dolog stb. Igazából ez a sprintversenyes dolog is mesterséges, bár a kisebb kategóriákban megszokott.

Én úgy vagyok ezzel, egy próbát megér, hátha érdekes lesz, bár tartok tőle, hogy inkább az óvatosságról fog szólni. Kockáztatni esetleg a kisebb csapatoknak éri meg, de attól, hogy sprint, az autók közötti különbségek még nem fognak eltűnni, szóval nem tudom, hogy a rajtsorrendet egy ilyen sprintverseny tudja-e igazán komolyan befolyásolni.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.28. 13:17

vollebak írta:
2021.04.28. 12:12
Valahányszor próbálkoztak variálni az időmérőn, pofára esés lett belőle, és igen gyorsan visszatértek a (nem véletlenül) bevált formátumhoz.
Kizárólag erre: azért emlékszel ugye, hogy régen nem olyan volt az időmérő, mint jelenleg? És szerintem e mostanit is szidták/szidtuk a kezdetekben. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.28. 13:51

bertone írta:
2021.04.28. 13:17
vollebak írta:
2021.04.28. 12:12
Valahányszor próbálkoztak variálni az időmérőn, pofára esés lett belőle, és igen gyorsan visszatértek a (nem véletlenül) bevált formátumhoz.
Kizárólag erre: azért emlékszel ugye, hogy régen nem olyan volt az időmérő, mint jelenleg? És szerintem e mostanit is szidták/szidtuk a kezdetekben. :mosoly:
Igen, de most arra értettem, hogy azért a formátum változatlan volt. A lebonyolításban magában voltak variálások, de az, hogy szombat = rajtrács eldöntése, vasárnap = verseny, ahhoz senki nem nyúlt, nem véletlenül. 1996 előtt volt még pénteki időmérés, de bevallom, nem nagyon emlékszem olyanra, hogy a pénteki Q1-es idő döntött volna bármelyik rajthelyről is. Egyszerűen szombatra annyit gyorsultak a körülmények normál esetben, hogy a pénteki Q1 lényegében már akkor is leginkább amolyan szabadedzésnek volt csak felfogható. Vagyis, amióta F1 van, az a formátum nem változott, hogy ilyen-olyan formában, de egyetlen banzájkörös tempó alapján szombaton dől el, hogy a vasárnapi futamon ki honnan indul.

Ez a sprintfutamos baromság egy amerikai látványökörség. Innentől már tényleg jöhet akkor a Bernie-féle pályavizezés, esetleg lesz majd, hogy SMS-szavazással kapnak páran a mezőnyből nitrót, vagy szöget szórnak le a kocsik seggéből az üldözők elé, esetleg rövidebb pályavonalon teljesíthetnek egy kört, akik hátrányban vannak, hogy megint izgalmas legyen a futam :mosoly: Lehet ezt még fokozni, biztos vagyok benne, hogy a Libertynek egy sor ötlete van (hogy száradna le a faszuk).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.28. 13:51

Phoebe írta:
2021.04.28. 12:55
Átfutva a kommenteket. Ami engem WG-ben zavar, hogy nagyon rátelepszik a mellette ülőkre, nem hagyja, hogy rendesen kifejtsék a véleményüket, valamint azt sem ismeri el, ha a közvetítés alatt benéz valamit, nem kér elnézést, nem korrigál. Engem ez nézőként zavar, már direkt sajnálom a mellete ülőket. Én érzek benne elfogultságot is, ő ezt a világért sem ismerné el, de lejön kiket kedvel igazán.
Abszolút érezhető ki az akit kedvel és az is hogy ki az akit nem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.04.28. 13:58

vollebak írta:
2021.04.28. 12:12
, vagy pont a másik véglet, mindenki kínosan vigyázva fog vonatozni, nehogy megtörjék a főverseny előtt
a kocsit. A másik, hogy semmi nem fog változni ezen a miniversenyes faszságon sem, ami az erőviszonyokat illeti.

pont ez a léyeg, amit a költégplafon még hatványozni is fog. kocsikázgatni fognak, 3 pontért senki sem fogja lehozni a csillagokat az égről

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.28. 14:09

Phoebe írta:
2021.04.28. 12:55
Bandee írta:
2021.04.28. 12:45

Utana kuldd el a TV-nek miutan eltunt. Persze ezt kampanyszeruen kell es akkor majd rabaszik
A Boxutca FB oldal az M4Sporthoz tartozik, nem WG kezeli, nem ő moderálja.

Átfutva a kommenteket. Ami engem WG-ben zavar, hogy nagyon rátelepszik a mellette ülőkre, nem hagyja, hogy rendesen kifejtsék a véleményüket, valamint azt sem ismeri el, ha a közvetítés alatt benéz valamit, nem kér elnézést, nem korrigál. Engem ez nézőként zavar, már direkt sajnálom a mellete ülőket. Én érzek benne elfogultságot is, ő ezt a világért sem ismerné el, de lejön kiket kedvel igazán.

Ettől függetlenül, még mindig sokkal jobban járunk vele, mintha Palikot, vagy Gyulámat kellene hallgatnunk. Egyébként Gyulát, most a MotoGP nézők nyerték meg maguknak, nem tud eltűnni az a figura.

A
Az meg rosszabb mert ez is jelzi sajat jatszoterkunek tekintik az egesz magyar f1 kozvetitest.

Amugy meg ja

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.28. 14:24

Bandee írta:
2021.04.28. 12:41


Bassza meg. 2021.04.28. Fel kell jegyezni, mert mindennel egyetertek:)

Az 1. Ponthoz: meg az a jo, ha mar evek ota ezert kapja a penzet raadasul kozpenzt.
Látod, nem járkálok be a közéleti topikba, aztán rögtön megesik egy ilyen csúfság :)

(:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.28. 14:44

vollebak írta:
2021.04.28. 13:51
bertone írta:
2021.04.28. 13:17


Kizárólag erre: azért emlékszel ugye, hogy régen nem olyan volt az időmérő, mint jelenleg? És szerintem e mostanit is szidták/szidtuk a kezdetekben. :mosoly:
Igen, de most arra értettem, hogy azért a formátum változatlan volt. A lebonyolításban magában voltak variálások, de az, hogy szombat = rajtrács eldöntése, vasárnap = verseny, ahhoz senki nem nyúlt, nem véletlenül. 1996 előtt volt még pénteki időmérés, de bevallom, nem nagyon emlékszem olyanra, hogy a pénteki Q1-es idő döntött volna bármelyik rajthelyről is. Egyszerűen szombatra annyit gyorsultak a körülmények normál esetben, hogy a pénteki Q1 lényegében már akkor is leginkább amolyan szabadedzésnek volt csak felfogható. Vagyis, amióta F1 van, az a formátum nem változott, hogy ilyen-olyan formában, de egyetlen banzájkörös tempó alapján szombaton dől el, hogy a vasárnapi futamon ki honnan indul.

Ez a sprintfutamos baromság egy amerikai látványökörség. Innentől már tényleg jöhet akkor a Bernie-féle pályavizezés, esetleg lesz majd, hogy SMS-szavazással kapnak páran a mezőnyből nitrót, vagy szöget szórnak le a kocsik seggéből az üldözők elé, esetleg rövidebb pályavonalon teljesíthetnek egy kört, akik hátrányban vannak, hogy megint izgalmas legyen a futam :mosoly: Lehet ezt még fokozni, biztos vagyok benne, hogy a Libertynek egy sor ötlete van (hogy száradna le a faszuk).
Azért ez a mondat nem azt jelenti, amit most írtál. "Valahányszor próbálkoztak variálni az időmérőn, pofára esés lett belőle, és igen gyorsan visszatértek a (nem véletlenül) bevált formátumhoz."
Pedig volt - szerintem nem is egyszer - hogy a péntek döntött, mert szombaton éppen esett az eső.
Ez a sprint futam elég idétlenül hangzik, de azt mondom, várjuk ki a végét. Pénteken lesz egy egy órás szabadedzés, aztán egy- gondolom, a mostaninak megfelelő - időmérő. Itt azért adódhatnak meglepetések, így a szombati sprint futamon nem biztos, hogy azok lesznek elől, akik egyébként is szoktak, de itt most nem is az első 2-3 helyre gondolok.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.28. 17:38

Hiányozni fog Kanada. :(

Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.04.28. 18:00

Phoebe írta:
2021.04.28. 12:55
Bandee írta:
2021.04.28. 12:45

Utana kuldd el a TV-nek miutan eltunt. Persze ezt kampanyszeruen kell es akkor majd rabaszik
A Boxutca FB oldal az M4Sporthoz tartozik, nem WG kezeli, nem ő moderálja.

Átfutva a kommenteket. Ami engem WG-ben zavar, hogy nagyon rátelepszik a mellette ülőkre, nem hagyja, hogy rendesen kifejtsék a véleményüket, valamint azt sem ismeri el, ha a közvetítés alatt benéz valamit, nem kér elnézést, nem korrigál. Engem ez nézőként zavar, már direkt sajnálom a mellete ülőket. Én érzek benne elfogultságot is, ő ezt a világért sem ismerné el, de lejön kiket kedvel igazán.

Többeközt ezért ellenszenves neked Russell :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.28. 18:06

Nigel Hill írta:
2021.04.28. 18:00

Többeközt ezért ellenszenves neked Russell :D
Kifejtettem a megfelelő topikban részletesen mi a problémám a sráccal, az WG-től független. Azt elismerem, hogy szokott irritálni, ha valakit hamar kezdenek el sztárolni.

Lezárt