A Formula 1-ről általánosságban

Az aktuális szezon
Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.17. 10:23

keF1r írta:
2021.12.17. 10:00
Most tekintsünk el attól mennyire szimpi, mennyire irritáló a hangja (:i
Amiket mond az viszont igen jelentős részben igaz
Már ott elvesztem hogy a safetycar-os részeknél pont Braziliával meg Jedda-val érvel Verstappen mellett, az volt a legalja.
Az övé is csak 1 vélemény, egy szurkolói vélemény.
Silverstone-al is hazudik, az ítélet szerint inkább hibás volt Hamilton ez volt leírva és nem az hogy Verstappen egyátalán nem hibás. Írtam is versenybalesetnek nézte pl. Alonso. (ezt aszthiszem most írom le 3-adszor)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.17. 10:29

Schumixx írta:
2021.12.17. 10:02
bertone írta:
2021.12.17. 09:54
Ki ez a csávó? Én még sosem láttam-hallgattam. Most belenéztem: ez után sem fogom.
Én eredetileg akkor "ismeretem" meg amikor pont a mercedes f1 team-nek lett ilyen online versenyzője, de már akkor is tudni lehetett hogy Vetteles. Most már nem az és osztja is őket, nem túl szimpatikus, meg alapból is van egy feje meg beszélője ami antipatikus (csak nekem, erről nem tehet)
A szimulátoros játékokban jártasabbak jobban tudják gondolom ki ő.
Igen. "ilyen online versenyzője". Egyébként meg hivatalos E-sport versenyzője volt. Most a McLarené. De mind1 is mert innen szerintem kevesen tudják értékelni ezt.
Én is írtam hogy nem bírom a csávót, de végig hallgattam. Persze neked biztos jobban fáj amikor késként hasít az arcodba az igazság, pláne egy ellenszenves arc/hangtól (:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.17. 10:33

Nigel Hill írta:
2021.12.17. 10:29

Igen. "ilyen online versenyzője". Egyébként meg hivatalos E-sport versenyzője volt. Most a McLarené. De mind1 is mert innen szerintem kevesen tudják értékelni ezt.
Én is írtam hogy nem bírom a csávót, de végig hallgattam. Persze neked biztos jobban fáj amikor késként hasít az arcodba az igazság, pláne egy ellenszenves arc/hangtól (:u
Figyu patkány, a te véleményed kurvára nem érdekel, meghogy neked mi az "igazság", a Bereznayt megnéztem a feléig, remélem elég KeF1r-nek. Tele van szurkolói torzítással. Ennyi.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.17. 10:52

Schumixx írta:
2021.12.17. 10:33
Nigel Hill írta:
2021.12.17. 10:29

Igen. "ilyen online versenyzője". Egyébként meg hivatalos E-sport versenyzője volt. Most a McLarené. De mind1 is mert innen szerintem kevesen tudják értékelni ezt.
Én is írtam hogy nem bírom a csávót, de végig hallgattam. Persze neked biztos jobban fáj amikor késként hasít az arcodba az igazság, pláne egy ellenszenves arc/hangtól (:u
Figyu patkány, a te véleményed kurvára nem érdekel, meghogy neked mi az "igazság", a Bereznayt megnéztem a feléig, remélem elég KeF1r-nek. Tele van szurkolói torzítással. Ennyi.
Én jól fogok aludni ha egy hamiltonos sem nézi végig akkor is (:i
A többit meg elintézitek egymással egymással...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.17. 11:05

keF1r írta:
2021.12.17. 09:42
Nigel Hill írta:
2021.12.16. 20:52
Bereznay megmondja a frankót. Nem csípem a csávót, de teljesen igaza van.
Szépen összefoglalta az egész szezont jól kifejtve azt amikről itt folyamatosan győzködtük a hamilton drukkereket...nem sok eredménnyel, mert kevés olyan van köztük mint shumixx.
De amiről itt 20 percben beszélt azt 15 A4-ben sem lehetne leirni még vollénak is beletörne a bicskája (:v
Ettől függetlenül javasolnám minden hamilton drukkernek a megnézését.
jaj, jön ezerrel az emberrel szembe a hindsight bias gőzmozdonya, az arc ki sem tud térni előle...

felesleges erőltetnie ezt a 33-as hamilton háborút, itt kurvára nem erről van szó, de szerintem lassan kár a gőzért, vagyis eddig is az volt...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.17. 11:26

Nigel Hill írta:
2021.12.17. 10:23
Bandee írta:
2021.12.16. 23:29


Szívesen megismerem a gondolatmenetedet, de az is elég ha megkritizálod az enyémet. :mrgreen:
Betettem a Bereznay videót. 100%-ban egyetértek vele. Amikor - és ez nem egy alkalom volt az évben - nem a Mercedes - Hamilton kombó volt a szopóágon nem hallottam a részükről a hangoskodást, hogy alkalmatlan lenne Masi, hogy a FIA elcsalja nekik a VB-t. Bezzeg most meg megy a toporzékolás és a hiszti napokon át, holott a csapat és az év lmbtqghftjk is remek példát mutathatna a szurkolók előtt. Mert veszíteni nehéz, sokszor kurva nehéz. De először eljátsszák a "majd mi fellebbezünk" dolgot, amit bebuknak. Aztán duzzogiból nem mennek el a díjátadóra és a sajtón keresztül üzengetnek gyerekes fasságokat, mint az óvodában. " lulu és toto most haragszik és nem megy el maxi szülinapi zsúrjára" (:u A futam után azt írtam kellemesen csalódtam Hamiltonban, ahogy higgadtan gratulált, azóta kiderült hogy kb ez volt a ebben ki is merült a kimagasló sportemberi tevékenysége. Azóta eltelt majdnem egy hét, felszívódott, a legnagyobb követőtáborral rendelkező véleményvezér függönyláb leszarja a követőit a rajongóit (pedig közben lovaggá is ütötték, úgyhogy most már nem csak segg, hanem szőr is :D). Valahol a szőke pincsikutyájával nyalogatják egymás arcáról a keserű könnyeket, közben totoval üzengetnek hogy "remélem nem vonul vissza". Hát tudod mit? Akkor húzzon is el a picsába totóval együtt. Eleget rombolták már ezt a sportágat. Ez a sport nem csak róluk szól. Igen veszítettek. Igazságtalan módon? Ezen a versenyen igen. Az évet nézve? Kurvára nem. Az ember az elején még sajnálja és szimpatizál velük, de az ilyenek után rájön, hogy nem méltók a sajnálatra sem. A díjkiosztón a Formula E és F1-es Mercedes küldötte is kézfogás nélkül vette át a trófeát és szinte kifutott utána. Gondolom ez volt a parancs. Lewis még egy videót sem küldött a rajongóinak. Pedig két díjat is kapott. (Alonso sem volt ott de ő mindenki mással együtt videóban üzent). Ezek az emberek mit vétettek nekik? Most aztán jól meg lettek büntetve. Bottas már teli arccal mosolygott végig, neki már nem kell ebben a szardobálásban részt venni. Emiatt láthatóan jól érezte magát. Szépen leírtad, Te is ezt a mercédesz-lajos álláspontot helyesled, és ezt képviseled, szerinted ez helyes. Mert ez "Max bulija". Ilyen gyerekes és viselkedést (a csapattól s szurkolóiktól) és sportemberi deficitet (tototól és lajostól) én még nem láttam amióta F1-et nézek. Pedig voltak itt már kemény csaták és viták. De úgy látszik hogy lmbtqghtzfk és toto ezt új szintre viszik.
Jövőre Russellnek kurva nehéz lesz szurkolnom emiatt a csapat miatt.
Röviden és tömören látható, hogy álláspontodat az határozza meg, hogy utálod az egyik szereplőt míg szereted a másikat, vagy minimum közömbös számodra. Ez rendben van, így működünk. :)

Nem tudom ki a Bereznay, de nem is érdekel a véleménye, mert pont annyit ér mint a miénk. Esetleg a Wéber Gáboré meg pláne nem, mert láttam megjelent a DrWÉber elemez szösszenet is (:u EL tudom képzelni

Éppen az ellenkezőjét írtam annak amit mondasz, olvasd el újra. Arra kívántam rámutatni, hogy ez az FIA rendezvénye volt és nem a RB/Verstappen tandemé, tehát a Mercedes és Hamilton azok vendégei lettek volna, akik megszopatták őket százmilliók szeme láttára. Sőt, szerintem meg is alázták őket, a világ egyik legnagyobb autógyárát amelyikttalán a legtöbbek rakja jelenleg a showba.
A példám arra vonatkozott, hogy ha Verstappen és a RB rendezne egy ilyet Salzburgban, meghívják a riválist tiszteletből de az nem megy el, igazat adnék Neked. Itt elvárták volna, hogy egy kvázi megaláztatásra ítélt fél elmenjen jópofáskodni ahhoz, aki megszopatta majd megalázta.

Jönnek azok az érvek, hogy már mennyit nyertek .. Érdekes, kíváncsi lennék azért pl. RÁd is, hogy ha ilyen helyzetben lennél mit csinálnál. Letoltak ezek egy egész évet, majd az utolsó 2 percben elcsalt szabályokkal megverették őket. Elégettek mondjuk 500 milliárdot, benne mondjuk ötszáz ember munkája az évben, nyilvánvalóan nyertek is, láttuk, hiszen a másik gyengébb konstrukciót alkotott az utolsó futamokra. De azért csak legyintsenek aztán bulizzanak egy jót, mert a másik is belerakta ezeket és amúgy se nyert még. Ez hol működik így a szeretetszolgálatokon kívül ebben a kibaszott világban?

Teljesen mindegy kik a szereplők, el kellene ettől vonatkoztatni. AZért, mert ha ma megcsinálják, megcsinálják máskor is. És ez nem egy olyan konteó, hogy költünk egy sztorit, miszerint a Latifit lefizette a Horner.. Nem kell semmi hozzá, ott a szabály feketén-fehéren nincs mit magyarázni rajta. A versenyszituációk és abból fakadó balesetek teljesen mások, mert erősen szubjektíven lehet megítélni, másrészt mindkét oldalnak csaltak el dolgokat az évben éppen annak érdekében, hogy az utolsó kör esetleg a látottak alapján alakuljon. Ez nem a két versenyző személyéről vagy a két csapat kilétéről szól. A versenyirányítás sem ilyen szempontból hozta meg a döntését szerintem, hanem profitmaximalizálásra törekedtek, a profit itt nem csak pénzben értendő. Ott és akkor azonnal termelődött egy jó kis puffer, meg az egész a későbbiekben is jó, mert lehet mutogatni a Verstappent körben a világon mint új VB, aki legyőzte az óriást.

Igazán leginkább Verstappennel basztak ki, mert ez az egész rávetül majd erre a sportra és nem méltó rá, nincs is szüksége ilyen könyöradományokra. Hányinger az egész, furcsa, hogy itt hányan tapsolnak ennek de biztos csak azért könnyű nekem ezt így látni mert nekem kurvára mindegy melyik nyert. Majd ha másképpen alakul legközelebb, nem szabad ezt elfelejteni.

Továbbra is fenntartom, hogy kiváló döntést hoztak, amikor nem mentek oda tegnap, ennek szimbolikus üzenete van és nem azokról szól akik a serlegeket cipelték vagy a tálcákkal rohangáltak.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.17. 11:31

Schumixx írta:
2021.12.17. 10:23
keF1r írta:
2021.12.17. 10:00
Most tekintsünk el attól mennyire szimpi, mennyire irritáló a hangja (:i
Amiket mond az viszont igen jelentős részben igaz
Már ott elvesztem hogy a safetycar-os részeknél pont Braziliával meg Jedda-val érvel Verstappen mellett, az volt a legalja.
Az övé is csak 1 vélemény, egy szurkolói vélemény.
Silverstone-al is hazudik, az ítélet szerint inkább hibás volt Hamilton ez volt leírva és nem az hogy Verstappen egyátalán nem hibás. Írtam is versenybalesetnek nézte pl. Alonso. (ezt aszthiszem most írom le 3-adszor)
Így. Nem kell ahhoz versenyzőnek lenni, meg senkinek se, hogy lásd az orbitális csalást a végén. (:v Még csak meg se lehet magyarázni. AKkor csaltak ekkorát, amikor a Hamilton átment a ganén vissza a pályára, de nem is vizsgálták. Annyi, hogy annak nem volt ekkora tétje, bár ha 2016- ban volt, akkor ráadásul még volt is.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.17. 11:35

Bandee írta:
2021.12.17. 11:31
Így. Nem kell ahhoz versenyzőnek lenni, meg senkinek se, hogy lássa, orbitális csalást csináltak a végén. (:v Még csak meg se lehet magyarázni. AKkor csaltak ekkorát, amikor a Hamilton átment a ganén vissza a pályára, de nem is vizsgálták. Annyi, hogy annak nem volt ekkora tétje, bár ha 2016- ban volt, akkor ráadásul még volt is.
Aztiszem 17-ben volt amikor Vettel falba ment az esőben. Annak is azért volt akkora visszhangja mert a Ferrari meg nem szerzett pontot. Ha hamilton kap büntit az valamennyire enyhítette volna. Ha ez a 10+ helyen történik ma már senkit se érdekel, a vb. ott nem ezen múlt a végére elfogyott a Ferrari. DE egyetértek veled teljesen ebben meg a többiben is. (:o

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.17. 11:35

bertone írta:
2021.12.16. 23:33
Azon gondolkodom, mivel győzték meg a futam alatt Latifit, hogy csapja oda az autóját?
Ezt nem tudom Laci nekem szántad-e esetleg, de egyáltalán nem gondolok ilyesmire. Ilyen hülyeségeket mások szoktak itt kigondolni, több lépcsőben ráadásul, esetünk faék egyszerűségű történet. Nem lehet kimagyarázni, csalás.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.17. 11:51

Schumixx írta:
2021.12.17. 10:33
Nigel Hill írta:
2021.12.17. 10:29

Igen. "ilyen online versenyzője". Egyébként meg hivatalos E-sport versenyzője volt. Most a McLarené. De mind1 is mert innen szerintem kevesen tudják értékelni ezt.
Én is írtam hogy nem bírom a csávót, de végig hallgattam. Persze neked biztos jobban fáj amikor késként hasít az arcodba az igazság, pláne egy ellenszenves arc/hangtól (:u
Figyu patkány, a te véleményed kurvára nem érdekel, meghogy neked mi az "igazság", a Bereznayt megnéztem a feléig, remélem elég KeF1r-nek. Tele van szurkolói torzítással. Ennyi.
Tudom, hogy nem érdekel a véleményem. Mégis elolvasod :) Mert egy balfasz vagy.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.17. 11:57

bertone írta:
2021.12.16. 23:33
Azon gondolkodom, mivel győzték meg a futam alatt Latifit, hogy csapja oda az autóját?
Ha szándékosságot feltételeznénk, akkor hamarabb kellett volna ezt megtennie.
Épp ezért szerintem ez nem volt szándékos.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.17. 12:03

rdaneelolivaw írta:
2021.12.17. 11:57
bertone írta:
2021.12.16. 23:33
Azon gondolkodom, mivel győzték meg a futam alatt Latifit, hogy csapja oda az autóját?
Ha szándékosságot feltételeznénk, akkor hamarabb kellett volna ezt megtennie.
Épp ezért szerintem ez nem volt szándékos.
Soha fel sem merult azota ez

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.17. 12:16



Ez is milyen szép volt.
Azóta se merült fel soha, hogy el kéne venni tőle ezt a győzelmet, hiszen bevallották, hogy a szándék erre irányult igaz a csapattárs részéről. :)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.17. 12:29

Bandee írta:
2021.12.17. 11:26
Továbbra is fenntartom, hogy kiváló döntést hoztak, amikor nem mentek oda tegnap, ennek szimbolikus üzenete van és nem azokról szól akik a serlegeket cipelték vagy a tálcákkal rohangáltak.
Pont hogy azokról is szól. A kissrácok, akik segítettek, akiknek Hamilton a példaképe, a Gokart VB-ok stb őket "büntették" az okosak nem az FIA-t. Ők köszönték szépen - bár pocsékul - de leszervezték a gálát. Szóval szerintem ez a "nem megyünk el, nem fogunk kezet" igenis óvodás viselkedés. Undorító politikus reflekció. Főleg annak fényében hogy Mr. "Michael küldtem neked egy emailt" akkor nem toporzékolt, amikor a döntéshozók hibája (és most itt hibáról beszélünk) miatt nem ők kerülnek szopóágra, és ezt az egyet úgy akarják eladni, mint egy "elcsalást" meg undorító. Mindenki tudja hogy kilógott a lóláb (ahogy az első körben is ugyebár) de nem ezen dőlt el a VB. Hanem azon hogy lajos kitette Verstappent Silverstone-ban pl. vagy amiért semmi büntetést nem kaptak a mercédsezek Jeddában pl. Szerintem Silverstone sokkal botrányosabb esemény volt mint az utolsó futamon összehozott csata. Tény hogy merci nagyon tud hisztizni. És az is tény hogy nem tudnak veszíteni emelt fővel. Óriási szerencse a sportnak hogy nincs teljes befolyásuk a sportra. Így is túl nagy az ami van.
Verstappen VB címének ez tudod meddig befolyásolja? Pár hétig maximum. Mivel az eredményei őt igazolják. Ezt az egész hisztit a Mercedes tartja fent még, azzal hogy olyanokat nyilatkoznak, hogy "elcsalták" a VB-t meg meglopták őket. Ahhoz képest hogy az hibás versenydöntések sorozata tartotta az ő VB reményeiket életben. A rajongók és a közvélemény nagy részének úgy fog megmaradni, hogy Verstappen drámai csatában győzött és lett VB Hamilton ellenében.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.17. 12:30

rdaneelolivaw írta:
2021.12.17. 12:16


Ez is milyen szép volt.
Azóta se merült fel soha, hogy el kéne venni tőle ezt a győzelmet, hiszen bevallották, hogy a szándék erre irányult igaz a csapattárs részéről. :)
Pedig ezzel "csalták el" Hamitonnak a győzelmet :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.17. 12:37

Nigel Hill írta:
2021.12.17. 12:29
Bandee írta:
2021.12.17. 11:26
Továbbra is fenntartom, hogy kiváló döntést hoztak, amikor nem mentek oda tegnap, ennek szimbolikus üzenete van és nem azokról szól akik a serlegeket cipelték vagy a tálcákkal rohangáltak.
Pont hogy azokról is szól. A kissrácok, akik segítettek, akiknek Hamilton a példaképe, a Gokart VB-ok stb őket "büntették" az okosak nem az FIA-t. Ők köszönték szépen - bár pocsékul - de leszervezték a gálát. Szóval szerintem ez a "nem megyünk el, nem fogunk kezet" igenis óvodás viselkedés. Undorító politikus reflekció. Főleg annak fényében hogy Mr. "Michael küldtem neked egy emailt" akkor nem toporzékolt, amikor a döntéshozók hibája (és most itt hibáról beszélünk) miatt nem ők kerülnek szopóágra, és ezt az egyet úgy akarják eladni, mint egy "elcsalást" meg undorító. Mindenki tudja hogy kilógott a lóláb (ahogy az első körben is ugyebár) de nem ezen dőlt el a VB. Hanem azon hogy lajos kitette Verstappent Silverstone-ban pl. vagy amiért semmi büntetést nem kaptak a mercédsezek Jeddában pl. Szerintem Silverstone sokkal botrányosabb esemény volt mint az utolsó futamon összehozott csata. Tény hogy merci nagyon tud hisztizni. És az is tény hogy nem tudnak veszíteni emelt fővel. Óriási szerencse a sportnak hogy nincs teljes befolyásuk a sportra. Így is túl nagy az ami van.
Verstappen VB címének ez tudod meddig befolyásolja? Pár hétig maximum. Mivel az eredményei őt igazolják. Ezt az egész hisztit a Mercedes tartja fent még, azzal hogy olyanokat nyilatkoznak, hogy "elcsalták" a VB-t meg meglopták őket. Ahhoz képest hogy az hibás versenydöntések sorozata tartotta az ő VB reményeiket életben. A rajongók és a közvélemény nagy részének úgy fog megmaradni, hogy Verstappen drámai csatában győzött és lett VB Hamilton ellenében.
Legyen így és részemről a végszó is az ügyben, véleményem természetesen marad az ami volt, de ennyire azért nem izgat a téma, eddig is túl sok időt áldoztam erre

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.17. 12:49

Nigel Hill írta:
2021.12.17. 12:29
Bandee írta:
2021.12.17. 11:26
Továbbra is fenntartom, hogy kiváló döntést hoztak, amikor nem mentek oda tegnap, ennek szimbolikus üzenete van és nem azokról szól akik a serlegeket cipelték vagy a tálcákkal rohangáltak.
Pont hogy azokról is szól. A kissrácok, akik segítettek, akiknek Hamilton a példaképe, a Gokart VB-ok stb őket "büntették" az okosak nem az FIA-t. Ők köszönték szépen - bár pocsékul - de leszervezték a gálát. Szóval szerintem ez a "nem megyünk el, nem fogunk kezet" igenis óvodás viselkedés. Undorító politikus reflekció. Főleg annak fényében hogy Mr. "Michael küldtem neked egy emailt" akkor nem toporzékolt, amikor a döntéshozók hibája (és most itt hibáról beszélünk) miatt nem ők kerülnek szopóágra, és ezt az egyet úgy akarják eladni, mint egy "elcsalást" meg undorító. Mindenki tudja hogy kilógott a lóláb (ahogy az első körben is ugyebár) de nem ezen dőlt el a VB. Hanem azon hogy lajos kitette Verstappent Silverstone-ban pl. vagy amiért semmi büntetést nem kaptak a mercédsezek Jeddában pl. Szerintem Silverstone sokkal botrányosabb esemény volt mint az utolsó futamon összehozott csata. Tény hogy merci nagyon tud hisztizni. És az is tény hogy nem tudnak veszíteni emelt fővel. Óriási szerencse a sportnak hogy nincs teljes befolyásuk a sportra. Így is túl nagy az ami van.
Verstappen VB címének ez tudod meddig befolyásolja? Pár hétig maximum. Mivel az eredményei őt igazolják. Ezt az egész hisztit a Mercedes tartja fent még, azzal hogy olyanokat nyilatkoznak, hogy "elcsalták" a VB-t meg meglopták őket. Ahhoz képest hogy az hibás versenydöntések sorozata tartotta az ő VB reményeiket életben. A rajongók és a közvélemény nagy részének úgy fog megmaradni, hogy Verstappen drámai csatában győzött és lett VB Hamilton ellenében.
bizony jól látod
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.17. 12:56

9_46_20 írta:
2021.12.17. 11:05
keF1r írta:
2021.12.17. 09:42


Szépen összefoglalta az egész szezont jól kifejtve azt amikről itt folyamatosan győzködtük a hamilton drukkereket...nem sok eredménnyel, mert kevés olyan van köztük mint shumixx.
De amiről itt 20 percben beszélt azt 15 A4-ben sem lehetne leirni még vollénak is beletörne a bicskája (:v
Ettől függetlenül javasolnám minden hamilton drukkernek a megnézését.
jaj, jön ezerrel az emberrel szembe a hindsight bias gőzmozdonya, az arc ki sem tud térni előle...

felesleges erőltetnie ezt a 33-as hamilton háborút, itt kurvára nem erről van szó, de szerintem lassan kár a gőzért, vagyis eddig is az volt...
Akkor pontositok.
Nem tudom ki ez a gyík...
De amiket mondott azok nagyrészével egyetértek
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.17. 13:04

Schumixx írta:
2021.12.17. 10:23
keF1r írta:
2021.12.17. 10:00
Most tekintsünk el attól mennyire szimpi, mennyire irritáló a hangja (:i
Amiket mond az viszont igen jelentős részben igaz
Már ott elvesztem hogy a safetycar-os részeknél pont Braziliával meg Jedda-val érvel Verstappen mellett, az volt a legalja.
Az övé is csak 1 vélemény, egy szurkolói vélemény.
Silverstone-al is hazudik, az ítélet szerint inkább hibás volt Hamilton ez volt leírva és nem az hogy Verstappen egyátalán nem hibás. Írtam is versenybalesetnek nézte pl. Alonso. (ezt aszthiszem most írom le 3-adszor)
Mindegy hányszor irod le :mosoly:
Aki 300-nál megpöcköli az előtte haladó hátsó tengelyét az 100%-ban hibás és nem 10 sec...hanem black flag
Tudod mint a bíróságon..."mit mondott bíró úr? öt év?....nem! kötél..."
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.17. 13:07

keF1r írta:
2021.12.17. 13:04
Mindegy hányszor irod le :mosoly:
Aki 300-nál megpöcköli az előtte haladó hátsó tengelyét az 100%-ban hibás és nem 10 sec...hanem black flag
Tudod mint a bíróságon..."mit mondott bíró úr? öt év?....nem! kötél..."
Hát persze, kivéve hogy nem, de csatlakozom Bandee-hoz legyen az a végszó. Túl sokat idegeskedtem már ezen.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.17. 13:24

Schumixx írta:
2021.12.17. 13:07
keF1r írta:
2021.12.17. 13:04
Mindegy hányszor irod le :mosoly:
Aki 300-nál megpöcköli az előtte haladó hátsó tengelyét az 100%-ban hibás és nem 10 sec...hanem black flag
Tudod mint a bíróságon..."mit mondott bíró úr? öt év?....nem! kötél..."
Hát persze, kivéve hogy nem, de csatlakozom Bandee-hoz legyen az a végszó. Túl sokat idegeskedtem már ezen.
Jó, legyen ez...de amig önkéntes témaszáműzetésbe vonulsz izlelgesd annak lehetőségét, hogy kiteszed a riválist...kapsz 10 sec-et és akár 25 pontot. Ha ezt egy szezonban csak kétszer eljátszod akár 50 pont előny...akár 7 futam lazitás a bizos 2. helyeken...

Felül kell vizsgálni a csak az egyik fél kiesésévél végződő ütközések szankcionálását...mint irtam az ott ugyanúgy VB cimről döntő ütközés mint az utolsó futamon esetleg bekövetkező...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.17. 13:39

keF1r írta:
2021.12.17. 12:56
9_46_20 írta:
2021.12.17. 11:05


jaj, jön ezerrel az emberrel szembe a hindsight bias gőzmozdonya, az arc ki sem tud térni előle...

felesleges erőltetnie ezt a 33-as hamilton háborút, itt kurvára nem erről van szó, de szerintem lassan kár a gőzért, vagyis eddig is az volt...
Akkor pontositok.
Nem tudom ki ez a gyík...
De amiket mondott azok nagyrészével egyetértek
rendben. én is pontosítok, nem a személyével van baj, hanem ahogy előadja, hogy ő érti, neki összeáll a kép, logikusan. UTÓLAG! na jólvan hagyjuk...
amúgy meg itt sohasem verstappen vs hamilton-ról volt szó, nem a két szurkolócsapat "háborújáról", hanem aról, hogy mit ad az FIA a nézőknek, de az olyan arc is mint ez, serényen dolgozik rajta, hogy itt verstappen hamilton háború legyen.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.12.17. 14:25

Nigel Hill írta:
2021.12.17. 12:29
Bandee írta:
2021.12.17. 11:26
Továbbra is fenntartom, hogy kiváló döntést hoztak, amikor nem mentek oda tegnap, ennek szimbolikus üzenete van és nem azokról szól akik a serlegeket cipelték vagy a tálcákkal rohangáltak.
Pont hogy azokról is szól. A kissrácok, akik segítettek, akiknek Hamilton a példaképe, a Gokart VB-ok stb őket "büntették" az okosak nem az FIA-t. Ők köszönték szépen - bár pocsékul - de leszervezték a gálát. Szóval szerintem ez a "nem megyünk el, nem fogunk kezet" igenis óvodás viselkedés. Undorító politikus reflekció. Főleg annak fényében hogy Mr. "Michael küldtem neked egy emailt" akkor nem toporzékolt, amikor a döntéshozók hibája (és most itt hibáról beszélünk) miatt nem ők kerülnek szopóágra, és ezt az egyet úgy akarják eladni, mint egy "elcsalást" meg undorító. Mindenki tudja hogy kilógott a lóláb (ahogy az első körben is ugyebár) de nem ezen dőlt el a VB. Hanem azon hogy lajos kitette Verstappent Silverstone-ban pl. vagy amiért semmi büntetést nem kaptak a mercédsezek Jeddában pl. Szerintem Silverstone sokkal botrányosabb esemény volt mint az utolsó futamon összehozott csata. Tény hogy merci nagyon tud hisztizni. És az is tény hogy nem tudnak veszíteni emelt fővel. Óriási szerencse a sportnak hogy nincs teljes befolyásuk a sportra. Így is túl nagy az ami van.
Verstappen VB címének ez tudod meddig befolyásolja? Pár hétig maximum. Mivel az eredményei őt igazolják. Ezt az egész hisztit a Mercedes tartja fent még, azzal hogy olyanokat nyilatkoznak, hogy "elcsalták" a VB-t meg meglopták őket. Ahhoz képest hogy az hibás versenydöntések sorozata tartotta az ő VB reményeiket életben. A rajongók és a közvélemény nagy részének úgy fog megmaradni, hogy Verstappen drámai csatában győzött és lett VB Hamilton ellenében.
a kocanézőknek mindenképp, és valljuk be, ők a meghatározó többség.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.17. 16:26

Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.17. 17:36

Hat ez egy kibaszott vicc...
Remélem 2 éven belül lesznek tuningolt autók meg arany felni.
Közel keleti rallybaknok, hogy micsoda?
... :/

Lezárt