A Formula 1-ről általánosságban

Az aktuális szezon
Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.17. 17:49

9_46_20 írta:
2021.12.17. 17:36
Közel keleti rallybaknok, hogy micsoda?
... :/
Írnak azért róla több mindent.

Sulayem sokáig raliversenyzőként tevékenykedett, majd ő lett az első arab, aki bekerült az FIA Motorsport Világtanácsába. Korábban az FIA alelnökeként is szolgált, emellett pedig az Abu Dhabi Nagydíj F1-es naptárba való beiktatását is ő felügyelte.

Én azért bízom benne, hogy annyira nem lesz rossz. Csak nem egy szaúdi milliárdos vásárolta be magát, hanem akinek némileg van köze a motorsporthoz, és FIA-s tapasztalata van.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.12.18. 03:38

9_46_20 írta:
2021.12.17. 17:36
Hat ez egy kibaszott vicc...
Remélem 2 éven belül lesznek tuningolt autók meg arany felni.
Közel keleti rallybaknok, hogy micsoda?
... :/
Inkább arany kaszni, a szimpla arany felni, csak a prosztok szintje...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.18. 05:55

Bandee írta:
2021.12.17. 11:35
bertone írta:
2021.12.16. 23:33
Azon gondolkodom, mivel győzték meg a futam alatt Latifit, hogy csapja oda az autóját?
Ezt nem tudom Laci nekem szántad-e esetleg, de egyáltalán nem gondolok ilyesmire. Ilyen hülyeségeket mások szoktak itt kigondolni, több lépcsőben ráadásul, esetünk faék egyszerűségű történet. Nem lehet kimagyarázni, csalás.
Akkor Tőled kérdeztem volna.
Csak előtte olvastam máshol, hogy biztos Latifi is benne volt és nagyon megtetszett.
😁
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 10:38

Bandee írta:
2021.12.17. 11:35
bertone írta:
2021.12.16. 23:33
Azon gondolkodom, mivel győzték meg a futam alatt Latifit, hogy csapja oda az autóját?
Nem lehet kimagyarázni, csalás.
Akkor silverstone is az?
A hungaroring is az?
+ ahol függönynek kedvezett a szerencse az is az?

inkább azon gondolkozz mint műszaki dolgokhoz is értő ember, hogy mitől lesz hirtelen 1sec/körrel gyorsabb egy autó...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.18. 12:18

keF1r írta:
2021.12.18. 10:38


Akkor silverstone is az?
A hungaroring is az?
+ ahol függönynek kedvezett a szerencse az is az?

inkább azon gondolkozz mint műszaki dolgokhoz is értő ember, hogy mitől lesz hirtelen 1sec/körrel gyorsabb egy autó...
Silverstone véleményes. Én azt sima versenybalesetnek látom, Te Hamilton hibának.
Hungaroringre nem emlékszem, és annyira nem is érdekel, hogy utána nézzek.
Szerencse FIA rásegítés nélkül nem csalás...

De!

Hozni egy új, a motorokra vonatkozó szabályt, majd egyből befagyasztani a motorfejlesztést az ha jogilag nem is csalás, de kibaszott tisztességtelen.
Hogy ebbe a többi csapat ilyen vagy olyan duzzogással de beletörődött, az meg csak egy újabb kérdést vet fel. Miért? Ha épp eszű embernek azt mondják, hogy szopsz minimum öt évig, és utána egyenlő feltételekkel versenyezhetsz, akkor azt mondja, hogy redőny le, pakolunk, viszlát. Ha köti a szerződés hogy maradnia kell, akkor a másik fél szerződésszegésére hivatkozva felmondja, pakol, és viszlát. Mi a mai F1? Előre megírt forgatókönyv alapján játszodó gagyi pankráció/cirkusz netán pénzmosoda?
Ami kicsúcsosodott egy hete az nem most kezdődött, és lehet nem is a Mercedesnek kedvező szabályváltoztatásokkal, hanem vissza kéne nyúlni az első Concorde egyezményig.

A 2020 agusztusában megkötött Concorde egyezmény utáni közleméyek Abu Dhabi után igen viccesek
... A rajongók szorosabb párharcokat, kerék a kerék elleni csatákat akarnak látni, valamint azt, hogy minden alakulatnak legyen esélye dobogóra állni. Az új Concorde-egyezmény, beleértve a 2022-re tervezett szabálymódosításokat, lefekteti annak az alapjait, hogy mindez megvalósulhasson, és olyan környezetet teremt, amely pénzügyileg igazságos, és eltünteti a csapatok közötti különbségeket " – áll a sorozat elnöke, Chase Carey közleményében.
... hogy az F1 résztvevői a sorozat és a szurkolók legjobb érdekét szem előtt tartva dolgoztak együtt az elmúlt hónapokban azon, hogy megegyezzenek egy útról, ami fenntarthatóbb, igazságosabb és izgalmasabb versenyeket hozhat az autósport csúcsán" – tette hozzá az FIA elnöke, Jean Todt.
Ami Abu Dhabiban történt azzal a csalással az a gond, hogy azt nem lehet takargatni, kozemtikázni, véleményesnek titulálni. Az FIA olyan szinten lőtte magát lábon, hogy abból nehezen fog felállni. Vagy tiszta vizet önt a pohárba, és kiadnak egy közleményt, hogy hibáztak és belenyúltak a VB címbe, de nem vonják vissza, mert akkor visszamenőleg 20-25 évre vonatkozóan is visszavonhatnák az ősszes VB címet, mert mindegyikbe benne volt a kezük, csak az nem volt ennyire látványos. Ha ez megtörténne -nem fog-, akkor le tudnék ülni jövőre F1-t nézni úgy, hogy nem a középcsapatok köridejét nézegetném, amelyeknél érdektelenség híján még egyenlő feltételek melletti és fogjuk rá hogy tisztességes verseny volt.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.18. 12:25

zola írta:
2021.12.18. 12:18
Ha ez megtörténne -nem fog-, akkor le tudnék ülni jövőre F1-t nézni úgy, hogy nem a középcsapatok köridejét nézegetném, amelyeknél érdektelenség híján még egyenlő feltételek melletti és fogjuk rá hogy tisztességes verseny volt.
Jóvan, akkor ezzel nem vagyok egyedül, hogy azt nézegetem végig a futam alatt :D
Kép

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.18. 12:40

Button írta:
2021.12.18. 12:25


Jóvan, akkor ezzel nem vagyok egyedül, hogy azt nézegetem végig a futam alatt :D
Hogy elől mi történik az annyiban érdekelt csak, hogy MS rekordját megdönti-e LH, vagy sem. Szerettem volna, mert MS versenyzését LH-nál sokkal nagyobb görénységnek tartom a mai napig. Ő mellette soha nem lett volna egy Rosberg csapattárs, valamint Hill ellenni manővere és az úgy megszerzett VB címe az mai napig az F1 egyik legnagyobb szégyenfoltja. A szabálytalan Benetton autók (ha jól emlékszem ott hasmagassággal csaltak és a tankolással) sem segítenek a kedvezőbb megítélésben személye iránt.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 14:16

zola írta:
2021.12.18. 12:18
keF1r írta:
2021.12.18. 10:38


Akkor silverstone is az?
A hungaroring is az?
+ ahol függönynek kedvezett a szerencse az is az?

inkább azon gondolkozz mint műszaki dolgokhoz is értő ember, hogy mitől lesz hirtelen 1sec/körrel gyorsabb egy autó...
Silverstone véleményes. Én azt sima versenybalesetnek látom, Te Hamilton hibának.
Hungaroringre nem emlékszem, és annyira nem is érdekel, hogy utána nézzek.
Szerencse FIA rásegítés nélkül nem csalás...
Na akkor számoljunk kicsit.

Hamiltonnak adjuk oda a futamzárót +7 pont…az 394,5 ….majd vonjuk le tőle a homokágyas visszaevickélést 18 pont….376,5
és kibaszott nagylelkűen odaadom baku 18 pontját ha nincs az uj rajt…talán nem bassza el a féktávot

394,5 pont

Tappennél utolsó futamon 388,5 ha második marad.
silverstoneban legrosszabb esetben 2. az 18 pont….406,5
hungaroring a bowlingozás nélkül nem 2 pont hanem legalább 3. hely 15 pont
akkor….419,5
Baku + 25 pont….444,5

444,5 pont

És tappen pontveszteségeinek túlnyomó többsége a mercedes valamelyik pilotájához köthető…
Szóval elég lesz ebből a csalással VB dumából…vagy az volt csalás ahogy mesterségesen elterelgették az utolsó futamig a versenyt miközben tappen 50 pont előnnyel 2 futammal a vége előtt VB lett volna.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.18. 15:20

keF1r írta:
2021.12.18. 14:16
És tappen pontveszteségeinek túlnyomó többsége a mercedes valamelyik pilotájához köthető…
(:u
Szépen van megfogalmazva, egyetértek.
Természetesen a fikázók szemszögéből ez nem számít hiszen ezek nem az utolsó futamon történtek. :roll: (:h

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 15:28

rdaneelolivaw írta:
2021.12.18. 15:20
keF1r írta:
2021.12.18. 14:16
És tappen pontveszteségeinek túlnyomó többsége a mercedes valamelyik pilotájához köthető…
(:u
Szépen van megfogalmazva, egyetértek.
Természetesen a fikázók szemszögéből ez nem számít hiszen ezek nem az utolsó futamon történtek. :roll: (:h
Arról már nem is beszélek, hogy jó eséllyel még a konstruktőri is úszott volna a mercinek
Ha elveszem bakut függitől, akkor még csúnyább a helyzet, mert 6 futammal a vége előtt tappennek már elég lett volna mindig a biztos 2. hely... az meg ebben a mezőnyben több mint hozható lett volna
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.18. 16:21

keF1r írta:
2021.12.18. 15:28
rdaneelolivaw írta:
2021.12.18. 15:20


(:u
Szépen van megfogalmazva, egyetértek.
Természetesen a fikázók szemszögéből ez nem számít hiszen ezek nem az utolsó futamon történtek. :roll: (:h
Arról már nem is beszélek, hogy jó eséllyel még a konstruktőri is úszott volna a mercinek
Ha elveszem bakut függitől, akkor még csúnyább a helyzet, mert 6 futammal a vége előtt tappennek már elég lett volna mindig a biztos 2. hely... az meg ebben a mezőnyben több mint hozható lett volna
vedd el, add oda, vond el
tégy igazságot :D
Kép

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 16:23

Button írta:
2021.12.18. 16:21
keF1r írta:
2021.12.18. 15:28


Arról már nem is beszélek, hogy jó eséllyel még a konstruktőri is úszott volna a mercinek
Ha elveszem bakut függitől, akkor még csúnyább a helyzet, mert 6 futammal a vége előtt tappennek már elég lett volna mindig a biztos 2. hely... az meg ebben a mezőnyben több mint hozható lett volna
vedd el, add oda, vond el
tégy igazságot :D
nem teszek! ez csak egy fiktiv levezetés volt...
lehet csalózni tovább...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 16:46

zola írta:
2021.12.18. 12:18
keF1r írta:
2021.12.18. 10:38


Akkor silverstone is az?
A hungaroring is az?
+ ahol függönynek kedvezett a szerencse az is az?

inkább azon gondolkozz mint műszaki dolgokhoz is értő ember, hogy mitől lesz hirtelen 1sec/körrel gyorsabb egy autó...
Silverstone véleményes. Én azt sima versenybalesetnek látom, Te Hamilton hibának.
Zola gyere menjünk ki egy autópályára és én megkoccolom az autódat nem is 300nál csak 150 nél a hátsó tengely környékén...
azután ha lesz kedved együtt megkeressük a fognyomaidat a szalagkorláton, és közben elbeszélgetünk a sima versenybaleset értelmezéséről. :mosoly:
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 16:53

keF1r írta:
2021.12.18. 10:38
Bandee írta:
2021.12.17. 11:35

Nem lehet kimagyarázni, csalás.
Akkor silverstone is az?
A hungaroring is az?
+ ahol függönynek kedvezett a szerencse az is az?

inkább azon gondolkozz mint műszaki dolgokhoz is értő ember, hogy mitől lesz hirtelen 1sec/körrel gyorsabb egy autó...
Nem tudom hogyan lett 1 mp-el gyorsabb, szerintem egyébként nem lett, legalábbis nem minden körülmények között. Lásd utolsó időmérő, ahol persze meghúzták egymást, de gondolom nem azért lett első a Verstappen, mert két lábbal nyomta a gázt a Hamiltonnak meg csak egy cipője volt. De az utolsó futamokon érezhetően elhúztak. Erre egyébként utaltam 3-4 futammal a vége előtt, hogy az is lehet vissza voltak fogva kissé, de ez elég konteós elmélet.. Lehet, hogy valamivel csaltak sőt igen valószínű, de szerintem az F1-ben mindenki csal, a japánok a legnagyobb csalók és a RB is - pl. tekeredő szárny.

Versenybaleseteket hasonlítasz össze egy írott, kurva egyértelmű és egyszerű szabállyal, rád nem jellemző módon. Mintha nem értenéd a különbséget, pedig de. Két egyforma baleset nincsen, se a F1- ben se a civil életünkben. Minden eset más, valóban a bíráknak a szuverén joga belátása szerint ítélni, de egyébként mint tudjuk, nem így tesznek, hanem próbálják fenntartani a versenyt a profitmaximalizálás érdekében. A jogszolgáltatás és igazságszolgáltatás két különböző dolog, naponta találkozunk ennek visszásságaival. Ki lehetne számolni, hogy ez a két fasz hányszor találkozott a pályán és hány kontakt volt, mikor kinek mit ítéltek és mit nem, de biztosan nem én leszek aki ezt megnézi:) De ez mindegy, mert azokat lehet magyarázni legalább, amit nem hiszünk el nekik, de na, mégis könnyebb letolni..
Egyetértek, hogy a Silverstone Hamilton sara volt és nem kapott elég büntetést, de tutira veszem, hogy ennek megítélésére a szabálykönyv több oldalnyi anyagot tartalmaz. Az SC szabály egy bekezdés, egy gyerek is megérti. A Hungaroringre nem emlékszem az az igazság, pedig ott voltam. Mintha az lett volna, hogy a Hamilton egyedül nem ment ki cserélni amikor elkezdett esni, emiatt visszaesett. Ha az nincsen, akkor talán ez a diskurzus sincsen. Nem tudom ott mi volt ettől függetlenül, de biztosan abban is igazad van. Általában egyet szoktam veled érteni F1 témákban.

Amiben nem értek egyet, az az, hogy igenis az AD futam 56. körében egy tök egyértelmű írott szabályt áthágtak, nem tudom miért és nem is érdekel, de azt tudom, hogy ez teljes mértékben elfogadhatatlan és magyarázatot kell rá adjanak. Mert százmilliók várják a magyarázatukat. Mindenki, aki nem a Verstappen győzelmét akarta és emiatt mindegy neki, hogy mi történt. A Hamiltonnak és a Mercedesnek biztosan van 50-100 millió között szurkolója/rajongója, ők ezt nem veszik olyan könnyedén, mint ahogyan itt néhányan azt gondoljátok, legalábbis szerintem. Tudom persze, hogy jó lenne ha így lenne, de nem lesz így.
Részemről nagyon örülnék, ha ez az eset kikényszerítené a konzekvens döntéseket, tovább egyszerűen nem maradhat így, mert a szervezők a 2021. év utolsó körében minden határon átléptek, megkoronázva hosszas ámokfutásukat.

No de mindegy, úgysem fogunk ebben egyetérteni, mert elfogultság van a részedről és ez jól is van így. Meg őszintén nekem kurva mindegy is, csak szórakozásból beszélgetek erről veletek. Tök jó, hogy új VB van és egy tehetséges gyerek lett az. De szánalomra méltó lett sajnos ez a sorozat, pedig valaha milyen jó volt..

UI

Aztán ha arra gondolunk, hogy tényleg 94- ben mi volt, meg a MS visszatolása stb.. Lehet, hogy nem is volt ez máshogy korábban sem csak ritkábban csinálták.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2021.12.18. 17:04-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 16:56

keF1r írta:
2021.12.18. 16:46
zola írta:
2021.12.18. 12:18


Silverstone véleményes. Én azt sima versenybalesetnek látom, Te Hamilton hibának.
Zola gyere menjünk ki egy autópályára és én megkoccolom az autódat nem is 300nál csak 150 nél a hátsó tengely környékén...
azután ha lesz kedved együtt megkeressük a fognyomaidat a szalagkorláton, és közben elbeszélgetünk a sima versenybaleset értelmezéséről. :mosoly:
De csakis azután, hogy előbb megyünk egy kört a 911-el, mert utána esélyes, hogy mindketten TK-ra rakjátok az autót, szóval később már nem lehet. :mrgreen:

Hívjuk el Bertonet is, ha egyben marad a verdád az egyenesben utánam eredtek, én cikázok nektek egyet és meglátjuk mi lesz:) Legalább ez is letisztul.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 17:14

Bandee írta:
2021.12.18. 16:56
keF1r írta:
2021.12.18. 16:46


Zola gyere menjünk ki egy autópályára és én megkoccolom az autódat nem is 300nál csak 150 nél a hátsó tengely környékén...
azután ha lesz kedved együtt megkeressük a fognyomaidat a szalagkorláton, és közben elbeszélgetünk a sima versenybaleset értelmezéséről. :mosoly:
De csakis azután, hogy előbb megyünk egy kört a 911-el, mert utána esélyes, hogy mindketten TK-ra rakjátok az autót, szóval később már nem lehet. :mrgreen:

Hívjuk el Bertonet is, ha egyben marad a verdád az egyenesben utánam eredtek, én cikázok nektek egyet és meglátjuk mi lesz:) Legalább ez is letisztul.
De várjunk ki egy ónos esős napot (:i
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 17:35

Bandee írta:
2021.12.18. 16:53
keF1r írta:
2021.12.18. 10:38


Akkor silverstone is az?
A hungaroring is az?
+ ahol függönynek kedvezett a szerencse az is az?

inkább azon gondolkozz mint műszaki dolgokhoz is értő ember, hogy mitől lesz hirtelen 1sec/körrel gyorsabb egy autó...
Nem tudom hogyan lett 1 mp-el gyorsabb, szerintem egyébként nem lett, legalábbis nem minden körülmények között. Lásd utolsó időmérő, ahol persze meghúzták egymást, de gondolom nem azért lett első a Verstappen, mert két lábbal nyomta a gázt a Hamiltonnak meg csak egy cipője volt. De az utolsó futamokon érezhetően elhúztak. Erre egyébként utaltam 3-4 futammal a vége előtt, hogy az is lehet vissza voltak fogva kissé, de ez elég konteós elmélet.. Lehet, hogy valamivel csaltak sőt igen valószínű, de szerintem az F1-ben mindenki csal, a japánok a legnagyobb csalók és a RB is - pl. tekeredő szárny.

Versenybaleseteket hasonlítasz össze egy írott, kurva egyértelmű és egyszerű szabállyal, rád nem jellemző módon. Mintha nem értenéd a különbséget, pedig de. Két egyforma baleset nincsen, se a F1- ben se a civil életünkben. Minden eset más, valóban a bíráknak a szuverén joga belátása szerint ítélni, de egyébként mint tudjuk, nem így tesznek, hanem próbálják fenntartani a versenyt a profitmaximalizálás érdekében. A jogszolgáltatás és igazságszolgáltatás két különböző dolog, naponta találkozunk ennek visszásságaival. Ki lehetne számolni, hogy ez a két fasz hányszor találkozott a pályán és hány kontakt volt, mikor kinek mit ítéltek és mit nem, de biztosan nem én leszek aki ezt megnézi:) De ez mindegy, mert azokat lehet magyarázni legalább, amit nem hiszünk el nekik, de na, mégis könnyebb letolni..
Egyetértek, hogy a Silverstone Hamilton sara volt és nem kapott elég büntetést, de tutira veszem, hogy ennek megítélésére a szabálykönyv több oldalnyi anyagot tartalmaz. Az SC szabály egy bekezdés, egy gyerek is megérti. A Hungaroringre nem emlékszem az az igazság, pedig ott voltam. Mintha az lett volna, hogy a Hamilton egyedül nem ment ki cserélni amikor elkezdett esni, emiatt visszaesett. Ha az nincsen, akkor talán ez a diskurzus sincsen. Nem tudom ott mi volt ettől függetlenül, de biztosan abban is igazad van. Általában egyet szoktam veled érteni F1 témákban.

Amiben nem értek egyet, az az, hogy igenis az AD futam 56. körében egy tök egyértelmű írott szabályt áthágtak, nem tudom miért és nem is érdekel, de azt tudom, hogy ez teljes mértékben elfogadhatatlan és magyarázatot kell rá adjanak. Mert százmilliók várják a magyarázatukat. Mindenki, aki nem a Verstappen győzelmét akarta és emiatt mindegy neki, hogy mi történt. A Hamiltonnak és a Mercedesnek biztosan van 50-100 millió között szurkolója/rajongója, ők ezt nem veszik olyan könnyedén, mint ahogyan itt néhányan azt gondoljátok, legalábbis szerintem. Tudom persze, hogy jó lenne ha így lenne, de nem lesz így.
Részemről nagyon örülnék, ha ez az eset kikényszerítené a konzekvens döntéseket, tovább egyszerűen nem maradhat így, mert a szervezők a 2021. év utolsó körében minden határon átléptek, megkoronázva hosszas ámokfutásukat.

No de mindegy, úgysem fogunk ebben egyetérteni, mert elfogultság van a részedről és ez jól is van így. Meg őszintén nekem kurva mindegy is, csak szórakozásból beszélgetek erről veletek. Tök jó, hogy új VB van és egy tehetséges gyerek lett az. De szánalomra méltó lett sajnos ez a sorozat, pedig valaha milyen jó volt..

UI

Aztán ha arra gondolunk, hogy tényleg 94- ben mi volt, meg a MS visszatolása stb.. Lehet, hogy nem is volt ez máshogy korábban sem csak ritkábban csinálták.
Sok dologban egyetértek veled, de ha már a konzekvens döntéseknél tartunk találjanak már ki arra is valamit, mikor az egyik fél önhibáján kivül a másikkal ütközéskor kiesik...a vétkes fél meg röhögve behúzza a futamot vagy pontot érő helyezéseket.
Hungaroring? botos polgártárs egy féktávot elmérve a rajtnál lebontotta a két red bullt tappentől min 13 de lehet 16 pontot elvéve...perezt meg asszem végleg kiküldve a pályáról...függöny csapattárs meg röhögve szedte a pontokat...
Arra probáltam a NAGY CSALÓZÁS közepette rávilágítani, hogy ha objektiv és objektiven alkalmazott szabályok vannak akkor ez a VB cím már réges régen eldőlt volna
Jelen helyzetben mesterségesen, gondolom számolgatva, hogy ha nem történik semmi extra akkor mi lesz a döntésük következménye irányitgatják a kimenetelt a lehető legtovább a szezonban ameddig csak ráhatásuk van.
IDÉn jó helyzetben voltak, mert volt két hasonló csapat és nem a szezon felénél volt VB függönylábú...igy lehetett játszadozni az itéletekkel a saját érdekeik szerint.
Mint irtam jó eséllyel új VB-t akartak...és látva az utolsó 5 futamot csipkefüggönylábú a következő 3 évben vigan hozhat még nem is egy VB címet...mert az erőviszonyok nem fognak változni.

Amúgy ez a japánok szeretnek csalni ez honnan jön, mert a toyota tudom, hogy a rallyban csalt a szívotorok átmérővel de azt az europai divizio követte el Kölnben, és szerintem japán nem volt a közelben ott... hanem csupa europai arc.
A hondáról én még nem hallottam, hogy valamely szériában csaláson érték volna, de ha neked van infod akkor ki vele
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.18. 17:52

keF1r írta:
2021.12.18. 16:46


Zola gyere menjünk ki egy autópályára és én megkoccolom az autódat nem is 300nál csak 150 nél a hátsó tengely környékén...
azután ha lesz kedved együtt megkeressük a fognyomaidat a szalagkorláton, és közben elbeszélgetünk a sima versenybaleset értelmezéséről. :mosoly:
Nah ez a véleményes. Mert egyenesben látszik ki mozdít a kormányon. Mert vagy Te koccintod meg a hátulját, vagy én húzom rád. De egy kurva nagy ívű kanyarban az egyik mondhatja, hogy Verstappen kanyarodott kisebb ívben, a másik meg hogy Hamilton kanyarodott nagyobb ívben.
A hátul lévő lát előre, ő tudja elkerülni az ütközést... vagyis neki van nagyobb lehetősége elkerülni.
Ha -és itt a ha szón van a hangsúly mert csak feltételezés- én elkezdem rád húzni az autót, és Te szabályosan haladsz előre, akkordönthetsz-e úgy, hogy mész tovább, ha lesz valami, az nem a Te sarad. Ha én rád húzom az autót, az a megengedett egy irányváltási manővernek számít-e. Ha már mellém értél, akkor szerintem már nem.
Silverstonban az a kérdés, hogy ki mozdult a másik irányába és mikor, és az ott annyira hajszál volt, hogy eldönthetetlen. Ha Verstappen húzott is Hamiltonra, még akkor is kérdés, hogy mikor. szerintem az igazságot akkor tudnánk meg ha mindkettővel megitatnák egy üveg kóser szilvát, és megkérdeznénk tőlük, hogy ott mi is volt.
Hamiltont ha hibáztatni akarom, akkor azért tudnám, mert egy gyorsabb (látszólag Silverstonban jóval nagyobb tempóelőnye volt) autóval kockáztatott, nem kivárt. A szituban viszont egyik felett sem tudnék pálcát törni.

Másik, ha megpöckölöd a hátsó tengelyem, nagy eséllyel eléd bicsaklik be az autó, és az oldalam telibe kapod, kérdés, hogy azután tudod-e folytatni a versenyt. Azt akkor tudnád megcsinálni biztosra, ha úgy pöckölöd meg a hátulját, hogy már előtte fékezel, hogy nagyobb ütemben lassulj le, mint én és akkor előtted kicsúszok/bukfencezek a picsába.
Most megnéztem, Verstappennek volt egy irányváltási manővere még a kanyar előtt, így a kanyarban már nem vághatott be Hamilton elé szabályosan. Ha bevágott.
Hamilotn belső kamerájából úgy tűnt, neki ez a manőver megvan, a kanyart vagy egymás mellől vagy az ő vezetésével kezdik meg. Ekkor hirtelen előretör Verstappen, hogy ez a nagyobb ívben való nagyobb sebesség lehetőségének, tapadásbeli előnyének, vagy Hamilton szokásosnál nagyobb fékezésének az eredménye azt nem tudom.
Ha Hamilton nagyobbat fékezett annál, mint amit a választott kanyaríve megkövetelt, akkor lehet szándékos kipöccintés is. Ha azért fékezett nagyobbat, mert látta, hogy Verstappen elkezdi ráhúzni az autót minden mindegy alapon, akkor meg felmenthető... ha fékezett egyáltalán, ha Verstappen ráhúzta egyáltalán.

Videó alapján ezt én egyik felett sem tudok pálcát törni.


Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 18:04

zola írta:
2021.12.18. 17:52
keF1r írta:
2021.12.18. 16:46


Zola gyere menjünk ki egy autópályára és én megkoccolom az autódat nem is 300nál csak 150 nél a hátsó tengely környékén...
azután ha lesz kedved együtt megkeressük a fognyomaidat a szalagkorláton, és közben elbeszélgetünk a sima versenybaleset értelmezéséről. :mosoly:
Nah ez a véleményes. Mert egyenesben látszik ki mozdít a kormányon. Mert vagy Te koccintod meg a hátulját, vagy én húzom rád. De egy kurva nagy ívű kanyarban az egyik mondhatja, hogy Verstappen kanyarodott kisebb ívben, a másik meg hogy Hamilton kanyarodott nagyobb ívben.
A hátul lévő lát előre, ő tudja elkerülni az ütközést... vagyis neki van nagyobb lehetősége elkerülni.
Ha -és itt a ha szón van a hangsúly mert csak feltételezés- én elkezdem rád húzni az autót, és Te szabályosan haladsz előre, akkordönthetsz-e úgy, hogy mész tovább, ha lesz valami, az nem a Te sarad. Ha én rád húzom az autót, az a megengedett egy irányváltási manővernek számít-e. Ha már mellém értél, akkor szerintem már nem.
Silverstonban az a kérdés, hogy ki mozdult a másik irányába és mikor, és az ott annyira hajszál volt, hogy eldönthetetlen. Ha Verstappen húzott is Hamiltonra, még akkor is kérdés, hogy mikor. szerintem az igazságot akkor tudnánk meg ha mindkettővel megitatnák egy üveg kóser szilvát, és megkérdeznénk tőlük, hogy ott mi is volt.
Hamiltont ha hibáztatni akarom, akkor azért tudnám, mert egy gyorsabb (látszólag Silverstonban jóval nagyobb tempóelőnye volt) autóval kockáztatott, nem kivárt. A szituban viszont egyik felett sem tudnék pálcát törni.

Másik, ha megpöckölöd a hátsó tengelyem, nagy eséllyel eléd bicsaklik be az autó, és az oldalam telibe kapod, kérdés, hogy azután tudod-e folytatni a versenyt. Azt akkor tudnád megcsinálni biztosra, ha úgy pöckölöd meg a hátulját, hogy már előtte fékezel, hogy nagyobb ütemben lassulj le, mint én és akkor előtted kicsúszok/bukfencezek a picsába.
Most megnéztem, Verstappennek volt egy irányváltási manővere még a kanyar előtt, így a kanyarban már nem vághatott be Hamilton elé szabályosan. Ha bevágott.
Hamilotn belső kamerájából úgy tűnt, neki ez a manőver megvan, a kanyart vagy egymás mellől vagy az ő vezetésével kezdik meg. Ekkor hirtelen előretör Verstappen, hogy ez a nagyobb ívben való nagyobb sebesség lehetőségének, tapadásbeli előnyének, vagy Hamilton szokásosnál nagyobb fékezésének az eredménye azt nem tudom.
Ha Hamilton nagyobbat fékezett annál, mint amit a választott kanyaríve megkövetelt, akkor lehet szándékos kipöccintés is. Ha azért fékezett nagyobbat, mert látta, hogy Verstappen elkezdi ráhúzni az autót minden mindegy alapon, akkor meg felmenthető... ha fékezett egyáltalán, ha Verstappen ráhúzta egyáltalán.

Videó alapján ezt én egyik felett sem tudok pálcát törni.

Pedig ha figyelmesen megnézed, akkor látszik, hogy az IDEális iven tappen megy..simán be is venné a kanyart...csak jön függike aki először szinte tappen mellé megy azután rájön, hogy az a tempo a sóderágyba jó csak, de a kanyart bevenni nem és fékez...közben a kanyarodó tappen hátsó tengelyét megpöccinti.
Ebből azt probálni látni, hogy tappen bevágott elé...hát kell hozzá fantázia az biztos.
Az általad óhajtott fékezés is megvan függi részéről...de mivel kanyariven történik be sem tudna bicskázni elé az autó...veszélytelen a manővere saját magára nézve...
1:30-tól van a lényeges rész...

De nem ez a lényeg! IRREÁLIS egy ilyet 10 sec-el büntetni...
Még nagyobb tahóság a végén ünnepeltetni magát...

egyébként volt bőven video arrol, hogy mi ott az ideális versenyív...na ahhoz függinek köze nem volt ott.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.18. 18:21

keF1r írta:
2021.12.18. 17:35
Bandee írta:
2021.12.18. 16:53


Nem tudom hogyan lett 1 mp-el gyorsabb, szerintem egyébként nem lett, legalábbis nem minden körülmények között. Lásd utolsó időmérő, ahol persze meghúzták egymást, de gondolom nem azért lett első a Verstappen, mert két lábbal nyomta a gázt a Hamiltonnak meg csak egy cipője volt. De az utolsó futamokon érezhetően elhúztak. Erre egyébként utaltam 3-4 futammal a vége előtt, hogy az is lehet vissza voltak fogva kissé, de ez elég konteós elmélet.. Lehet, hogy valamivel csaltak sőt igen valószínű, de szerintem az F1-ben mindenki csal, a japánok a legnagyobb csalók és a RB is - pl. tekeredő szárny.

Versenybaleseteket hasonlítasz össze egy írott, kurva egyértelmű és egyszerű szabállyal, rád nem jellemző módon. Mintha nem értenéd a különbséget, pedig de. Két egyforma baleset nincsen, se a F1- ben se a civil életünkben. Minden eset más, valóban a bíráknak a szuverén joga belátása szerint ítélni, de egyébként mint tudjuk, nem így tesznek, hanem próbálják fenntartani a versenyt a profitmaximalizálás érdekében. A jogszolgáltatás és igazságszolgáltatás két különböző dolog, naponta találkozunk ennek visszásságaival. Ki lehetne számolni, hogy ez a két fasz hányszor találkozott a pályán és hány kontakt volt, mikor kinek mit ítéltek és mit nem, de biztosan nem én leszek aki ezt megnézi:) De ez mindegy, mert azokat lehet magyarázni legalább, amit nem hiszünk el nekik, de na, mégis könnyebb letolni..
Egyetértek, hogy a Silverstone Hamilton sara volt és nem kapott elég büntetést, de tutira veszem, hogy ennek megítélésére a szabálykönyv több oldalnyi anyagot tartalmaz. Az SC szabály egy bekezdés, egy gyerek is megérti. A Hungaroringre nem emlékszem az az igazság, pedig ott voltam. Mintha az lett volna, hogy a Hamilton egyedül nem ment ki cserélni amikor elkezdett esni, emiatt visszaesett. Ha az nincsen, akkor talán ez a diskurzus sincsen. Nem tudom ott mi volt ettől függetlenül, de biztosan abban is igazad van. Általában egyet szoktam veled érteni F1 témákban.

Amiben nem értek egyet, az az, hogy igenis az AD futam 56. körében egy tök egyértelmű írott szabályt áthágtak, nem tudom miért és nem is érdekel, de azt tudom, hogy ez teljes mértékben elfogadhatatlan és magyarázatot kell rá adjanak. Mert százmilliók várják a magyarázatukat. Mindenki, aki nem a Verstappen győzelmét akarta és emiatt mindegy neki, hogy mi történt. A Hamiltonnak és a Mercedesnek biztosan van 50-100 millió között szurkolója/rajongója, ők ezt nem veszik olyan könnyedén, mint ahogyan itt néhányan azt gondoljátok, legalábbis szerintem. Tudom persze, hogy jó lenne ha így lenne, de nem lesz így.
Részemről nagyon örülnék, ha ez az eset kikényszerítené a konzekvens döntéseket, tovább egyszerűen nem maradhat így, mert a szervezők a 2021. év utolsó körében minden határon átléptek, megkoronázva hosszas ámokfutásukat.

No de mindegy, úgysem fogunk ebben egyetérteni, mert elfogultság van a részedről és ez jól is van így. Meg őszintén nekem kurva mindegy is, csak szórakozásból beszélgetek erről veletek. Tök jó, hogy új VB van és egy tehetséges gyerek lett az. De szánalomra méltó lett sajnos ez a sorozat, pedig valaha milyen jó volt..

UI

Aztán ha arra gondolunk, hogy tényleg 94- ben mi volt, meg a MS visszatolása stb.. Lehet, hogy nem is volt ez máshogy korábban sem csak ritkábban csinálták.
Sok dologban egyetértek veled, de ha már a konzekvens döntéseknél tartunk találjanak már ki arra is valamit, mikor az egyik fél önhibáján kivül a másikkal ütközéskor kiesik...a vétkes fél meg röhögve behúzza a futamot vagy pontot érő helyezéseket.
Hungaroring? botos polgártárs egy féktávot elmérve a rajtnál lebontotta a két red bullt tappentől min 13 de lehet 16 pontot elvéve...perezt meg asszem végleg kiküldve a pályáról...függöny csapattárs meg röhögve szedte a pontokat...
Arra probáltam a NAGY CSALÓZÁS közepette rávilágítani, hogy ha objektiv és objektiven alkalmazott szabályok vannak akkor ez a VB cím már réges régen eldőlt volna
Jelen helyzetben mesterségesen, gondolom számolgatva, hogy ha nem történik semmi extra akkor mi lesz a döntésük következménye irányitgatják a kimenetelt a lehető legtovább a szezonban ameddig csak ráhatásuk van.
IDÉn jó helyzetben voltak, mert volt két hasonló csapat és nem a szezon felénél volt VB függönylábú...igy lehetett játszadozni az itéletekkel a saját érdekeik szerint.
Mint irtam jó eséllyel új VB-t akartak...és látva az utolsó 5 futamot csipkefüggönylábú a következő 3 évben vigan hozhat még nem is egy VB címet...mert az erőviszonyok nem fognak változni.

Amúgy ez a japánok szeretnek csalni ez honnan jön, mert a toyota tudom, hogy a rallyban csalt a szívotorok átmérővel de azt az europai divizio követte el Kölnben, és szerintem japán nem volt a közelben ott... hanem csupa europai arc.
A hondáról én még nem hallottam, hogy valamely szériában csaláson érték volna, de ha neked van infod akkor ki vele
Szerintem nekünk nincs vitánk ebben a kérdésben. Nagyon sok változtatás kéne, de amíg az átlag ebéd után futamot nézőknek ez is jó, addig marad ez. Ha esik a nézőszám, azonnal belenyúlnak.

Én is a Toyotás sztorit tudom, ami egyébként zseniális a maga nemében. ) Nem negatív konnotációval írtam, inkább csak azért, hogy csalást felvetni nem igazán érdemes, mindegyik feszegeti a határokat. Én nagy tisztelettel vagyok a japánok iránt, szerintem ez köztudott és álmom oda eljutni, megnézni őket. A Honda különösen közel áll hozzám, mint tudod őrzök is tőlük egy relikviát. De már ők is árnyékuk önmaguknak

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.18. 18:23

keF1r írta:
2021.12.18. 18:04


De nem ez a lényeg! IRREÁLIS egy ilyet 10 sec-el büntetni...
Még nagyobb tahóság a végén ünnepeltetni magát...

egyébként volt bőven video arrol, hogy mi ott az ideális versenyív...na ahhoz függinek köze nem volt ott.
Ha büntették, akkor a versenybírák Hamiltont találták hibásnak. Gondolom a büntetés mértéke meg adott volt más esetekből. Nem hinném, hogy lett volna olyan, hogy valakit kizártak volna versenyből versenybaleset okozásáért. Szándékosság esetén igen, de ott is utólag.

Tahóság vagy nem, az lényegtelen ebben a vitában. Ennyi erőből Verstappen is tahó volt Abu Dhabi után, hogy ünnepeltette magát. Ha feltételezünk szándékosságot, akkor is Silverstonban azt Hamilton kaparta ki magának önerőből, nem kellett neki egy harmadik fél segítsége.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 18:27

zola írta:
2021.12.18. 18:23
keF1r írta:
2021.12.18. 18:04


De nem ez a lényeg! IRREÁLIS egy ilyet 10 sec-el büntetni...
Még nagyobb tahóság a végén ünnepeltetni magát...

egyébként volt bőven video arrol, hogy mi ott az ideális versenyív...na ahhoz függinek köze nem volt ott.
Ha feltételezünk szándékosságot, akkor is Silverstonban azt Hamilton kaparta ki magának önerőből, nem kellett neki egy harmadik fél segítsége.
Ez jó, ha önerőből vagy geci és bejön, akkor az sokkal jobb mintha a csapattárs üti ki a riválisaidat...akár mindkettőt...
gratulálok az okfejtéshez
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 18:32

Bandee írta:
2021.12.18. 18:21
keF1r írta:
2021.12.18. 17:35
A hondáról én még nem hallottam, hogy valamely szériában csaláson érték volna, de ha neked van infod akkor ki vele
Szerintem nekünk nincs vitánk ebben a kérdésben. Nagyon sok változtatás kéne, de amíg az átlag ebéd után futamot nézőknek ez is jó, addig marad ez. Ha esik a nézőszám, azonnal belenyúlnak.

A Honda különösen közel áll hozzám, mint tudod őrzök is tőlük egy relikviát. De már ők is árnyékuk önmaguknak
Az a világ egyik legjobb és a honda legjobb autója...el ne add soha...az S2000-es ilyen még talán...
Árnyékuk önmaguknak...sajnos valóban, mert a piac által diktálva alkalmazkodtak a többi hulladék tömeggyártóhoz és az azok által diktált közizléshez...
Ha csak jó autókat gyártasz éhenhalsz...ha a többieket követed a piac miatt... elszürkülsz
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.18. 18:39

Silverstonet ha egy f1 pilóta is meg tudja ítélni versenybalesetnek akkor tényleg max azon lehet vitatkozni ki mennyire hibás. Nem 100-0 az arány.
A büntetésnél meg soha nem nézték azt hogy akit büntetünk 10sec-re az akkor még ha akár nyerhet is mert jó autója van akkor azt többre büntetjük. Ezen az elven autóra/személyre szabott büntetéseket kéne adni. Ha ez a középmezőnyben van akkor egy 10sec-es bünti akár a pontszerzést is elviszi és tényleg súlyos. Hamiltonnak nem volt súlyos mert így is nyert, akkor neki többet kellene adni ugyanazért a tételért, ez hova vezetne?

A hungaroring a másik ami sokszor van felemlegetve, esős féktáv bottas elmérte de először Lando-nak ment neki és az sodorta már el a redbullokat, itt a szándékosság azért remélem kizárható, ezt így nem lehetett kiszámolni.

Abu dhabi meg egy manupilált szar volt semmi köze pech-hez vagy balesethez.

ja és mire eljutottunk silverstoneig talán 3 Verstappenes bevetődős eset volt ami csak azért nem volt baleset mert Hamilton mindig engedett.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A Formula 1-ről általánosságban

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.18. 18:46

Schumixx írta:
2021.12.18. 18:39
Silverstonet ha egy f1 pilóta is meg tudja ítélni versenybalesetnek akkor tényleg max azon lehet vitatkozni ki mennyire hibás. Nem 100-0 az arány.
A büntetésnél meg soha nem nézték azt hogy akit büntetünk 10sec-re az akkor még ha akár nyerhet is mert jó autója van akkor azt többre büntetjük. Ezen az elven autóra/személyre szabott büntetéseket kéne adni. Ha ez a középmezőnyben van akkor egy 10sec-es bünti akár a pontszerzést is elviszi és tényleg súlyos. Hamiltonnak nem volt súlyos mert így is nyert, akkor neki többet kellene adni ugyanazért a tételért, ez hova vezetne?

A hungaroring a másik ami sokszor van felemlegetve, esős féktáv bottas elmérte de először Lando-nak ment neki és az sodorta már el a redbullokat, itt a szándékosság azért remélem kizárható, ezt így nem lehetett kiszámolni.

Abu dhabi meg egy manupilált szar volt semmi köze pech-hez vagy balesethez.

ja és mire eljutottunk silverstoneig talán 3 Verstappenes bevetődős eset volt ami csak azért nem volt baleset mert Hamilton mindig engedett.
Ebbe az évbe pontosan belefért volna ez az egyedi biráskodás...de ott tappen már asszem 28 pont-al vezetett az összetettben + hazai futamán szopassák meg csipkét?... ugye érezhető/érthető kit mi vezérel...erről beszélünk, hogy nem kellene...
Alonsoval meg ne példálózz (:u ... a kis judás geci... :pf02
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Lezárt